REVISIE proces-SALAN mogelijk doornieuw feit'? Ex-generaal zou zelfs in cel OAS hebben GAT IN BERLIJNSE MUUR SPOEDIG GEDICHT geleid 2 EUROPEANEN UIT ALGERIJE vrouwen en kinderen verlaten Sorong Vuurgevechten bij Berlijnse muur Willy Brandt waarschuwt Ulbricht-regiem Lage prijzen voor eerste Hollandse nieuwen I Ontoelaatbare hulp van de verdediging ttentie ^6stig op weg naar Nederland Toestand ernstig toegespitst MILITAIRE TAPTOE HAARLEM Goodwill I De Gaulle doet militair tribunaal ontbinden S' mm' J k>os luchtalarm in Biak Engelse studenten uitgewezen Nederland licht Oe Thant in Geen haringrace, geen spanning Het weer Weense politie vindt oorring van koningin Nationaal Monument met verf beklad Plan-Bunker als basis voor onderhandelingen BOUWONGEVAL IN MONTENEGRO: 22 DODEN rjfctet Scott Carpenter: „Het spijt me, dat ik U allen zo ongerust heb gemaakt' Aan de smaak moet men even ivennen Enige verandering MAANDAG 28 MEI 1962 86ste JAARGANG No. 31141 s (Van onze Parijse correspondent) F parijs, 28 mei Een in de ranse staatscourant gepubliceer- e beschikking van president De ^auiie behelst de onverwijlde op ening van het Hoog Militair Rechtshof. Deze maatregel werd s reactie op het vonnis over ex- Seneraal Salan (verzachtende om- handigheden en levenslang) ver acht. Zaterdag heeft de Franse aatsraad er zijn goedkeuring an gehecht. De oprichting van v uitzonderingstribunaal dateert ab 27 april vorig jaar en had Waats op grond van artikel 16 an de grondwet (presidentiële olmachten), dat van kracht was jpworden ten gevolge van de seneraals-putsch van 22 april. ®b de negen rechters waren er •if burger en vier militair (drie Seneraals en een admiraal). JONGENS JACKETS - w '- 28 mei (U.P.I.) Zater- de Gvs een aanvang gemaakt met 580 j^a<rUatie van naar schatting 3eretl -riandse vrouwen en kin- kinder Ul^..Sorong. Vrouwen en haar xf vrÜdag per vliegtuig k.Un e ederland vertrokken, na fak a<~uatie uit Kokenau, Fak a*nian enk°ol, Teminaboean, ^esteij-j,a en Inawatan, op het phinea v ,se^eelte van Nieuw- ahdse touwen van Neder- ?ev9ei£P1ÏÏ enaren hebben echter keren naar Nederland terug Maatsp Jn willen de toestand ter u Se afwachtem DINSDAGAVOND HALF TIEN BERLIJN, 28 mei (D.P.A., Rtr., U.P.I.) Burgemeester Willy Brandt van West-Berlijn heeft gisteren de communistische machthebbers in het oostelijk gedeelte van de stad gewaar schuwd, dat de Westberlijnse politie het vuur zal openen op Oostduitse grenswachters, die op vluchtelingen schieten. De toe stand in Berlijn heeft zich ernstig toegespitst gedurende het week einde. NEW YORK, 28 mei (U.P.I.) De Nederlandse regering heeft de waarnemend secretaris-gene raal van de V.N. zaterdag laten weten bereid te zijn de onderhan delingen met Indonesië op basis van het plan-Bunker te hervatten. Deze kennisgeving werd door de permanente Nederlandse verte genwoordiger bij de V.N. mr. C. W. A. Schürmann overgebracht aan een plaatsvervanger van de secretaris-generaal, C. V. Nara- simhan. BINNENVERINGBED SCHUIMRUBBERBED moretfou Suède dames- en herenj'asjies 'UREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 B]jkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 B'jkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIET 28 cents per millimeter hoogte Omroepers 16 cents per m m. hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. 0 U< AC Ui juf SC -ijfll It?"*"1 een maand na de oprichting la 11 gearresteerde putsch-gene- ter e'ialle en Zeiler voor dit college en kregen ieder 15 jaar crimi- ftiar hechtenis. Voordat het. thans voor- Vajhge, Hoge Militaire Hof een aan- Va« maahte met het proces-Salan, was VaJkesteld dat het vandaag de zaak b,. de mislukte aanslag op generaal bs^haulle bij Pont-sur-Seine op 8 sep- bi openbare behandeling zou het jsn- Uit proces is nu uitgesteld en «'lijlg nog onbekend voor welke gerech- nfe|] 6 instantie het zal plaats vinden. SiclpfA'JU het niet uitgesloten dat pre- «C De Gaulle een nieuw uitzonde- nia bunaal in het leven zal roepen, nl evenwel uitsluitend samenge- Advertentie) IN HET WINKELCENTRUM AMSTELVEEN Deze week Vakantie voordeel ■■Hazewind" geheel gevoerc 4 jaar I9.75 8 jaar 24„75 12 jaar 29.7S steld uit burgerlijke rechters. Uiteraard in de hoop dat het meer bevrediging zal g iven. De opheffing van het Hoge Militaire Hof brengt uiteraard mee dat een even tuele herziening van het proces-Jouhaud eveneens voor een andere gerechtelij ke instantie zou moeten geschieden. Hetgeen een complicatie veroorzaakt in de door Jouhauds advocaten aanhangig gemaakte herzieningsprocedure, logisch uitvloeisel overigens van de ongerijmd heid dat Salan wel en Jouhaud niet „ver zachtende omstandigheden" zijn toege kend en Jouhaud ter dood werd ver oordeeld. De minister van justitie heeft het verzoek van Jouhands advocaten doorgegeven aan het Hof van Cassatie, welks criminele kamer op de eerste plaats zal moeten uitmaken of het ver zoek ontvankelijk is. Zij zal bij het ne men van deze beslissing vooral reke ning hebben te houden met enerzijds de algemene rechtsbepaling dat revisie van een proces kan worden gevraagd „wel ke ook de rechtsmacht is, die het vonnis heeft geveld" en anderzijds de veror dening, die het Hoge Militaire Hof in het leven riep en waarbij bepaald werd dat de uitspraken van dit Hof zonder enig beroep waren. Erkent het Hof van Cassatie de ont vankelijkheid van het revisieverzoek, dan zal het vervolgens hebben te on derzoeken of metterdaad het proces-Sa lan het nieuwe feit vormt, op grond waar van Jouhaud aanspraak kan maken op een herziening van zijn proces. Het zal verscheidene dagen duren aleer het Hof van Cassatie zijn beslissing zal geven en gedurende die tijd zal Jouhaud, hau gende het revisieverzoek, in ieder ge val niet terechtgesteld kunnen worden. Geruchten willen dat het de minis ter van justitie moeite zou hebben ge kost generaal De Gaulle er in te doen berusten dat het verzoek om herzie ning van Jouhauds proces ter beoor deling werd doorgegeven aan het Hof van Cassatie. Deze geruchten willen zelfs, dat de gehele dag van vrijdag verscheidene ministers generaal De Gaulle, die al besloten zou zijn ge weest zonder verder uitstel de reeds uitgesproken doodvonnissen in de be rechting van O.A.S.-misdadigers te doen voltrekken, belegerd hebben om hem tot ander „beter" inzicht te brengen; onder meer hem voor ogen houdend dat onder de gegeven om standigheden vooral de terechtstelling van Jouhaud nog slechts zou toevoe gen aan het heersende onbehagen en politiek een fout zou zijn. Het komt overeen met hetgeen de hoofdredac teur van het katholieke dagblad „La Croix" zaterdag schreef: „Herstelt men een onrechtvaardigheid door een andere onrechtvaardigheid te bedrij ven? Want de terechtstelling van Jou haud zou voortaan door de massa der Fransen niet anders beoordeeld wor den" Hangende het revisieverzoek voor Jouhaud blijft het zijnerzijds generaal De Gaulle bespaard de blijkbaar moei lijke definitieve beslissing ook politiek van gratie al dan niet voor deze handlanger-ondergeschikte van Salan te moeten nemen. Gisteren is evenwel in de revisiekwestie een be langwekkend nieuw aspect naar voren geschoven. Besluit het Hof van Cassa tie dat een voor het inmiddels ontbonden Hoge Militaire Hof gevoerd proces ten gevolge van een „nieuw feit" voor her ziening in aanmerking komt, dan zal die uitspraak ook kunnen gelden voor het proces-Salan. Het „nieuwe feit", op grond waarvan dan in dit geval de re gering om herziening zou vragen, zon reeds bij de hand zijn. en wel in de vorm van een door Salan eigenhandig geschreven brief, die werd aangetrof fen in het bezit van de O.A.S.-chef voor Frankrijk, André Canal, alias „zwarte monocle", die op 5 mei te Parijs werd gearresteerd. In deze brief zou Salan opdracht hebben gegeven tot overmaking van gelden uit de O.A.S.-fondsen aan di verse O.A.S.-leiders, waaronder Geor ges Bidault. En deze brief zou geda teerd zijn 24 april, terwijl de ar restatie van Raoul Salan plaats had op 20 april. Het bewijst derhalve dat Salan ook vanuit zijn gevangenis zich, langs een of andere smokkelweg, wel licht zjjn advocaat?, nog actief als hoofd van de O.A.S. heeft gedragen. De tenlastelegging nu in net proces voor het Hoge Militaire Hof had slechts betrekking op feiten, gepleegd tot aan Salans arrestatie op 20 april Men mag er zeer benieuwd naar zijn wat hieruit te voorschijn zal ko men; of een procesherziening, die be geerd wordt door de een, van de weer omstuit zal leiden tot een procesher ziening, die zeker niet begeerd wordt door een ander. Tot slot zij vermeld dat nr ook de ad vocaten van de O.A.S.-man Dovecar, de 30 maart ter dood veroordeelde moor denaar van de politiecommissaris Ga- vory, om een herziening van het proces van hun cliënt hebben gevraagd, zulks voornamelijk op grond van de overwe ging dat hun cliënt slechts uitvoerder van bevelen is geweest. (Rtr, UPI) Ex-generaal Salan. lei der van de O.A.S.die zoals bekend door een bijzonder militair tribunaal niet de doodstraf werd opgelegd, maar op één na de zwaarste straf, zou van een hooggeplaatst Frans regeringsfunc tionaris regelmatig verslagen hebben ontvangen van kabinetszittingen. Dit verklaarde de verdediger van Salans voormalige adjudant, ex-kapitein Jean Ferrandi, er aan toevoegend, dat zijn cliënt dit morgenmiddag tijdens zijn proces nader uit de doeken zal doen. De advocaat verklaarde voorts, dat be langrijke politieke leiders in Parijs Sa lan in het diepste geheim aanmoedigden in zijn strijd tegen De Gaulle. Salan zou zijnerzijds ook politici met belangrijke bedragen hebben omgekocht. ALGIERS, (Rtr, UPI) De O.A.S. heeft in een klandestiene radio-uitzen ding aangekondigd van plan te zijn Al gerije aan de Algerijnen achter te la ten, „zoals de Fransen het 130 jaar ge leden, toen ze er kwamen, aantroffen". Om dit waar te maken gebruikt de O.A.S. een wat ze noemt „nieuw wapen dat nog door geen enkel leger ter we reld ooit gebruikt is". Dit blijkt (tot dusver) de tactiek der „verschroeide aarde" te wezen. Zaterdag werden er in geheel Algerije achttien scholen, twee stadhuizen en een belastingkantoor in brand gestoken. Het offensief richt zich thans dus ook tot openbare dienstver leningsgebouwen. Zaterdag verloren er door diverse aanslagen 35 mensen het leven. Zondag was het in Algerije weer (zoals gebruikelijk schijnt) wat rustiger. r A 4^1 Het gat in de Berlijnse Ulbricht-muur, veroorzaakt door een explosie, waarvan de autoriteiten aan beide zijden elkaar de schuld geven, gefotografeerd van de westelijke kant, korte tijd voordat het werd gedicht door de Oostduitsers. WENEN, 28 mei. (Reuter) De Oos tenrijkse politie heeft zaterdag meege deeld, dat tien mannen van de politie drie uur lang naar een kostbare oor ring hebben gezocht, die koningin Ju liana vorige week tijdens het staatsbe zoek had verloren. De koningin had toen zij na het programma van woens dagavond in haar hotel terugkeerde, gemerkt dat de oorring, die volgens de politie ongeveer drieduizend gulden waar? zou zijn, zoek was. De politie reconstrueerde onmiddellijk de gebeur- tennisen van de avond 'een galadiner en een Weens wijnfeest in de openlucht. Allen haalden opgelucht adem, toen de oorring eindelijk werd teruggevonden in het grint van een laan, die naar de plaats leidde waar het Weense wijnfeest is gehouden. «ono^el TTp, °hto 1t^aK in Zaterdag berichtte, dat H ,V-?er 150 omSeving van Sorong va„ ÏSh afp-p,„'" onesisehe parachutis- tisf h|;ijY|.lilf) 1'PM en in de nabijheid Zoiui,.,. ^?r dan dertig parachu- gesignaleerd is in u uitn-pp.» or ''et. gouvernements- B ven communiqué geen melding gemaakt van nieuwe landin gen. Over de acties van Nederlandse een heden tegen de Indonesische parachu tisten zijn nog niet veel bijzonderheden bekend geworden, aldus het ANP. Bij Teminaboean op de „Vogelkop" heb ben zich enkele korte vuurgevechten voorgedaan tussen Nederlandse patrouil les en parachutisten, waarbij een Indo nesiër werd gedood. Over de vrijdag met luchtsteun uitgevoerde aanval op parachutisten bij Kaimana aan de zuid kust z\jn nog geen bijzonderheden be kendgemaakt. Donderdag zijn daar Ne derlandse eenheden enkele malen kor te tijd in gevecht geweest met Indone siërs, waarbij aan geen van beide zijden slachtoffers zijn gevallen. De parachu tisten hebben zich daar in tenminste twee groepen gesplitst. Over de acties ten noorden en oosten van Fak Fak op het schiereiland Onin zijn geen be richten binnengekomen. In Biak heeft zaterdagochtend een kwartier de toestand van luchtalarm geheerst. Nog tijdens de eerste minuut, dat de sirenes loeiden, steeg de eerste „Hunter" straaljager op, op de voet gevolgd door enkele andere jagers. Later is gebleken, dat een vermoedelijk enigszins uit de koers geraakt „Neptu ne" watervliegtuig op het radarscherm van de luchtverdedigingsorganisatie van Biak is verschenen, waarna on verwijld op de knop werd gedrukt, die de sirenes in werking bracht. In Algerije is een ware uittocht in volle gang van Europeanen, die niet in een Algerijns Algerije willen (of durven blijven. De foto toont drie kinderen, wachtend bij bagage, op het moment van vertrek. (Advertentie) ten bate van het Erefonds Oud-Verpleegsters. De loketten op het ,,Haarlem"-terrein, Planetenlaan, gaan om 8 uur n.m. open. Zitplaatsen ƒ10.— UITVERKOCHT Zitplaatsen 7.50 verkrijgbaar Zitplaatsen 5.aan de Staanplaatsen v. 1.loketten Kom tijdig en geniet van de uitgebreide, ,,Delftse" Taptoe onder 60.000 .Watt aan schijnwerpers. AMSTERDAM, 28 mei. De politie heeft twee Engelse studenten uitgewe zen, die het Nationaal monument op de Dam hebben beklad met anti-atoom- bom tekens. Ook op de Stadsschouw burg brachten de twee Engelsen met een kwast en witte verf de tekens aan, waarbij ze op heterdaad betrapt wer den. De 21-jarige student J. M. en de 20- jarige student A. van R., beiden uit Londen verbleven reeds een week met vakantie in ons land, toen ze besloten een pot verf en een kwast te kopen. De politie was zeer verontwaardigd over het bekladden van het Nationaal monument. De twee studenten verklaar den echter van mening te zijn dat ook het Nationaal Monument voor een der gelijk ideaal mag worden gebruikt. Pu blieke Werken heeft het monument ge reinigd. Het kwam gisteren inderdaad tot een vuurgevecht tussen Oost- en Westber lijnse politiemannen toen twee Oost duitsers poogden naar het Westen te vluchten. Zaterdag werd de Berlijnse muur beschadigd door een ontploffing, die volgens de Westberlijnse politie aan de oostelijke zijde veroorzaakt is. Het Westen verwierp een Oostduits pro test, volgens hetwelk de explosie Wes ters werk zou zijn. Een Westberlijnse autoriteit verklaarde, dat het niet mo gelijk is vast te stellen of de explosie door de communisten zelf ter wille van hun propaganda is veroorzaakt of door Oostduitse anti-communisten, die naar het Westen wilden uitwijken. Bij het vuurgevecht aan de Berlijnse muur van gisteren beantwoordden Westberlijnse politiemannen het vuur van Oostduitse Vopo's op twee man nen, die poogden het Spandaukanaal over te zwemmen. De beide Oostber- lijners werden door de "opo's gearres teerd. Het Oostduitse ministerie van binnenlandse zaken liet later weten dat een van de vluchtelingen in een ziekenhuis is overleden. Hij is de zes entwintigste Oostduitser, die bij een vluchtpoging gedood is. In de radiorede, waarin hij de Oost duitse machthebbers waarschuwde niet op vluchtelingen te schieten, verklaar de burgemeester Brandt voorts, dat de Westerse politie niet in de buurt van de sectorgrens patrouilleert om mensen ervan te weerhouden de Berlijnse muur op te blazen. Hij zei dat hij tegen geweld is. De „Duitse politie is er ech ter niet om de muur der schande te beveiligen", aldus Brandt. In zijn radiorede sprak Brandt over het incident op woensdagavond, toen een Oostduitse politieman werd gedood en een ander werd gewond. Het voor val geschiedde toen Westberlijnse po litiemannen een vluchteling te hulp kwamen. Brandt verdedigde de West berlijnse politiemannen die het vuur der communisten hadden beantwoord. Hij zei dat de Westberlijnse politie de schoten der communisten zou blijven beantwoorden. Ten slotte noemde hij het beschieten van vluchtelingen een poging tot moord. De heer Schürmann lichtte hem in over de besluiten van de Nederlandse regering, zoals die donderdag door de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, aan de Tweede Kamer zijn be kendgemaakt. Mr. Schürmann bezocht de heer Narasïmhan bij afwezigheid van Oe Thant. De aanvaarding door Nederland van het voorstel van de heer Bunker als een basis voor de voortzetting der onderhandelingen met Indonesië werd gisteren te Washington zeer toege juicht, zo meldt Reuter. Van het voor nemen voor een nieuwe bijeenkomst tussen de Nederlanders en de Indo nesiërs is echter tot nu toe niets be kend. Een Indonesische woordvoerder bij de Verenigde Naties wilde geen onmiddellijk commentaar geven op een vraag over de kans op een her vatting der onderhandelingen, alvo rens uit Djakarta instructies zouden zijn ontvangen. De Amerikaanse afgevaardigde in de Verenigde Naties, Adlai Stevenson, heeft gisteren tijdens een vraaggesprek voor de televisie gezegd, dat Oe Thant in de eerste maanden na zijn aanstelling goed is opgetreden wat betreft de kwestie Nieuw-Guinea. Stevenson zei: „U kunt er verzekerd van zijn, dat Oe Thant met behulp van de VS en andere landen voort zal gaan met alles te doen wat in zijn macht ligt om de vrede in dit gebied te bewaren." BELGRADO. 28 mei (UPI) Hf# Joegoslavische regeringsper sbureau Tanjug meldt dat het dodencijfer ten gevolge van de instorting van een stel lage bij een in aanbouw zijnde brug in Montenegro inmiddels tot 22 is ggv stegen nadat drie van de 79 gewonden aan hun letsel zfjn bezweken. (Advertentie) het beste bed ooit gemaakt met versterkte middensector fabrieken Zevenbergen CAPE CANAVERAL, 28 mei (UPI) Scott Carpenter, Amerika's vierde as tronaut heeft al degenen die hq vorige week ruim 40 minuten lang in de zor gen heeft laten zitten wegens de drama tische afloop van zyn ruimtevlucht met de Aurora-zeven'zijn verontschuldi gingen aangeboden. Toen men hem na zyn persconferentie op de basis Cape Canaveral met vragen bestookte over de problemen die waren gerezen krab de de 37 jaar oude mariene-officier met een wat deemoedig gezicht aan zijn kruintje en zei: „Ik zou mijn excuses willen aanbieden voor de ongerustheid die ik heb veroorzaakt... als ik dat ge weten had... ik voelde me zo op mijn gemak in vele opzichten was mijn ruimtereis te vergelijken met een bus ritje. ROCHESTER (Rtr) De door Car penter tijdens z(jn ruimtereis opgenomen films zijn door zeewater ernstig bescha digd, zo heeft een zegsman van een fa briek van fotografische materialen zater dag gezegd. Nadat de ruimtecabine Au rora VII in zee terecht was gekomen, is het zeewater in de camera doorge drongen. Indonesië Op een strook grond in het hartje van Djakarta, waar de bam boehuisjes dicht on elkaar staan, heeft zondag bijna drie uur lang brand ge woed. Twee mensen kwamen om het leven. Duizenden zijn dakloos geworden. (Van onze Haagse redactie) SOHEVENINGEN28 mei Met of ficiële toespraken en onder grote be langstelling van de handel zijn hier van morgen de eerste Hollandse nieuwen afgeslagen. De spanning, zo kenmerkend voo: deze gebeurtenis in andere jaren, ontbrak er nu geheel door de afschaf fing van de haringraee, waardoor de aanvoer ongekend groot was 900 kantjes en de prijs in verhouding mei vroeger bijzonder laag. Het eerste kantje onder gehoon van de handel door afslager Simon Meere op 1000 ingezet bracht niet meer dan 333 op en dat werd dan nog betaald door de reder zelf voor zijn handel. Vorig jaar, toen de winnaar van de harigrace nog de finaciële voordelen plukte van zijn overwinning, bracht de eerste haring meer dan twee keer zo veel op. Zoals bekend is de nieuwe regeling verordonneerd in verband met het mo gelijke gevaar van de haringworm voor de volksgezondheid. De haring moet nu veel zouter worden gehouden en de eer sten mochten pas vandaag worden ver kocht. Sommige handelaren, al om zes uur vanmorgen druk keurend en proe vend bij de Scheveningse haven, waren van mening dat het grotere zoutgehalte de smaak van de haring niet ten goede is gekomen en dat het publiek er even aan zal moeten wennen. Na toespraken van de wethouder van Economische Zaken, mr. R. v. Reenen, en de directeur van het haven- en marktwezen, mr. W. Riem Vis („wij zullen ons aan de nieuwe omstandig heden moeten aanpassen") werd de eerste haring, vrijdagavond ai aange voerd door de SCH. 21 van rederij Jac- zon, afgeslagen. De handel toonde zich weinig willig en de eerste kantjes al naar gelang van de haring zeven- tot negenhonderd stuks kocht de reder zelf maar. Daarna ging men schoorvoe tend tot kopen over voor prijzen van ƒ150 - 250 per kantje. De verwach ting was dat later op de morgen hotgere prijzen gehaald zouden kunnen wor den. De prijs van de haring aan de versïorde karretjes zal naar men vanmoa -gen dacht niet ver van de 50 ct. per stuk afliggen. De vangsten die vannacht ge meld werden, waren zeer hoopgevend. Er waren loggers die 30 a 40 karntjes aan boord hadden gehaald. (Advertentie) a BARTELJORISST-R HAARLEM TEL 13439 LFIDSESTRAAT (Bli KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 22. Verwachting tot dinsdagavond. (Opgemaakt te 11.15 uur.) Veranderlijke bewolking met plaat selijk enkele buien. Weinig w ind, dezelfde temperaturen als van» laag of iets hogere. Dinsdag zon: 4.29-^—20.46. maan: 2.563,5.25. DE BILT, 28 mei De lucht boven ons land blijft zeer onstabiel. Dit komt doordat in de hogere luchtlagen te kou de lucht aanwezig :s met op ongeveer 5000 m. hoogte een temperatuu r van -28 tt. C. Zodra de zon de lucht maar iets verwarmt, ontstaan er buiien die plaatselijk van hagel en onweer ver gezeld gaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1