Philips verwacht: dividend over vergrote kapitaal op niveau 1961 Claimhandel begint 1 juni H.B.B. Examens Betalingen van het Rijk hielden geldmarkt ruim KUIFJE IN TIBET XP, DE GEZWORENEN 1 Alfredo Mensen zoals wij ASPRO DAGPUZZLE 0 de basis van uw belegging A~ Emissie prospectus verschenen Mond- en klauwzeer gaat teruglopen WEEKSTAAT NEDERLANDSCHE BANK Japans smartegeld aan oud-krijgsgevangenen Eerste lustrum jazz- concours Loosdrecht Geen Indonesische olie voor Nederland Ü-aa- PAGINA 4 BELEGGINGSDEPOT Aandelen én obligaties in de juiste verhouding. Juist nu van groot belang! DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY dooi HERCÉ 76 liVa f ik doe Welik ga met Thar key terug Maar, je was het met me eens om... -vrw Mf JOKT Het is mogelijkmaar ik ben van gedachte veran derd. 7o verder trekken zonder gids is dwaas Uk heb geen Zin om mijn gebeente in dit tand achter te /aten momentje Pak die f les eens die in mijn rugzak zit. Ik heb het koud, en een slokje cognac zou me goed doen Cognac?Heb jj nog cognac Ja, een héél klein flesje, dat ik als reserve bewaarde. Wil je ook een slok Of ik er een wil? Wat 'n vraag! ZoDe fles is al leeg En ik dan Alkohol deugt niet voor jonge kere/s van jouw slag Dat is ze-zeer slecht. Het is een echt g-g- gift !Jij moet ge heelonthouder b/jven...En laat ons vlug naar Thar- Th ar key toe gaan Ik geloof dat je gelijk hebt, kapitein! Het is misschien beter dat wij ka pi tu leren en voorzichtig zjn...De risico's zjn echt te grootOm te beginnen is daar nog altijd die Yeti... A/s hg ziet, dat wij bang zjn.. ÈRIC DE NOORMAN 10. Aangezien Eric en zijn krijgers op elkaar aangewezen zijn, wil de Noorman zijn plan eerst aan hèn voorleggen. Zo zoeken Zij vroeger dan gewoonlijk een rustig plekje een eindweegs van de weg vandaan waar Eric de oudsten bijeen roept. Kort en zakelijk zet hij de toe stand uiteen en wijst op de moeilijkheden, die hun waarschijnlijk aan de poort van Gezoriacum (Boulogne) wachten. Ook komt aan de orde de grote vraag, of ze zouden ze eenmaal binnen de stad zijn wel een schip kunnen krijgen. Tenslotte legt Eric hun dan zijn plan, om een boot van de Saksers te kapen, voor. De aarzeling der krijgsoudsten duurt niet lang, en Ketill, die voor hen spreekt, zegt grijnzend: „Een betere grap zou ik niet weten te bedenken, Heer. Het lijkt ons wel, om de dieven eens te bestelen en bovendien willen we graag eens een paar woordjes wisselen over het scherp van een zwaard met die Saksische slungels, die een paar van onze makkers gedood hebben." Zo wordt dus besloten. In de eerstvolgende handelsplaats slaagt de Noorman er in zij het niet zonder moeite nun paarden te verkopen. De handelaar vertrouwt het maar half, maar het aantal van Erics krijgers doet hem wijselijk zijn mond houden. Lopend zetten ze de tocht voort, tot zij uit het gezicht van de nederzetting zijn. Dan verlaten zij de Romeinse heirbaan en volgen een rul zandpad, dat kronkelend in de richting van de kust voert. DRY SUPERIOR PALE door WILLEM CAPEL Rillerig? Onprettig? Vlug: V rVe f0»» EINDHOVEN, 30 mei De raad van bestuur van Philips' Gloeilampen fabrieken is wat de omzet van het concern betreft optimistisch gestemd. Met betrekking tot de bedrijfsresulta ten wordt geconstateerd, dat het be drijfsresultaat in het eerste kwartaal 1962 uitgedrukt in procenten van de omzet hoger ligt (14,5 pet.) dan dat in het derde (14 pet.) en vierde kwartaal 1961 (14,4 pet.)Men verwacht het reia- tieve niveau van het eerste kwartaal '62 te kunnen handhaven, zodat uit hoofde van de rentabiliteit de verwach ting kan worden uitgesproken, dat het dividend over het door de emissie ver grote kapitaal rekening houdende met winstinhouding op het niveau van het jaar 1961 (16 pet.) zal kunnen worden gehandhaafd. Aldus wordt medegedeeld in het thans verschenen prospectus i.v.m. de uitgifte van 6.153.140 gewone aandelen in "N.V. Gemeenschappelijk Bezit van Aandeelen Philips' Gloeilampenfabrie ken, elk groot 25,- nom. en ten volle delend in de resultaten van 1962 en volgende jaren. De koers van uitgifte bedraagt zoals bekend 475 pet. of 118,75 per aandeel van 25,-. De in schrijving op de nieuwe aandelen wordt opengesteld op 22 juni a.s. bij de vol gende instellingen in Nederland: Rotter- damsche Bank, fa. Dunlop en Philips, Amsterdamsche Bank, Ned. Handel- Mij, Pierson, Heldring en Pierson, fa. Fred. Philips, Holl. Bank-Unie, R. Mees en Zoonen en Twentsche Bank. Voor de nieuwe aandelen zullen in Nederland uitsluitend aan toonder lui dende bewijzen van 40, 4 of 2 aandelen worden uitgereikt, zodat alleen kan wor den ingeschreven op een even aantal aandelen. De nieuwe aandelen worden uitslui tend ter inschrijving aangeboden aan de houders van claims van oude aan delen, in zulk een verhouding dat hou ders van claims van 10 gewone aan delen of van dertig 6 pet. cum. pref. winstdelende aandelen recht hebben in te schrijven op twee nieuwe gewone aandelen. Officiële notering en dooreenlever- baarheid met de reeds genoteerde aan delen zullen worden aangevraagd ter beurze van Amsterdam, Hamburg, Ber lijn Düsseldorf Frankfurt München, Parijs, Zürich, Bazel, Genève en Lau sanne. De aandelen zullen in de Ver. Staten „over the counter" worden ver handeld. De storting van het bedrag van de inschrijving zal in Nederland moeten geschieden op 27 juni a.s. De Ver. v. d. Effectenhandel heeft bepaald, dat de claimhandel ter beur ze zal aanvangen op 1 juni a.s. Philips zal de opbrengst van de emis sie gebruiken om te voorzien in de algemene financieringsbehoefte, onder meer verband houdende met de voort schrijdende expansie en de steeds voort gaande modernisering en uitbreiding van de duurzame produktiemiddelen. De verhouding tussen eigen en vreemd vermogen wordt door deze emissie verbeterd. De United States Philips Trust deelt niet in de opbrengst. Voor het jaar 1962 worden de netto-aanschaf fingen van duurzame produktiemidde len geschat op een bedrag van 570 min. (1961 ƒ472 min.). Deze aanschaf fingen betreffen o.m. de uitbreiding van het natuurkundig laboratorium bij Eind hoven, en de bouw en inrichting van (Advertentie) fabrieken, magazijnen en kantoren zo wel in Nederland als elders. De raad van bestuur verwacht, dat de netto aanschaffingen in 1963 lager zullen zijn dan in 1962. De afschrijvingen worden voor de jaren 1962 en 1963 op gemid deld 250 min geschat (1961 209 min). Met de netto-opbrengst van de emissie, tezamen met de uit afschrijving vrij komende bedragen, alsmede door winst inhouding, is naar het oordeel van het bestuur de financiering van de activi teiten voor een aantal jaren gewaar borgd. (Advertentie) Keizersgracht 706 Amsterdam De totale wereldomzet van Philips en de totale activa zijn als volgt over de verschillende gebieden verdeeld: Omzet '61 Activa uit. '61 12 35 64 48 4 3 11 9 9 5 Nederland Rest W.-Europa Ver. Staten Rest W.-halfrond Elders 18 18 18 17 15 13 14 14 16 18 17 19 21 19 16 14 13 13 14 15 De volgende hoofdindustriegroepen hebben in een of meer van de laatste vijf jaren 15% of meer van de totale omzet voor hun rekening genomen. alles in procenten) 1961 I960 1959 1958 1957 T.V.-app Radio- en gramm.app. Elektr. buizen Licht Men is van mening, dat Philips be hoort tot de grootste drie producenten in de vrije wereld, buiten de Ver. Sta ten, van elektronenbuizen en halfgelei ders, gloeilampen en fluorescentielam pen, televisie- en radiotoestellen, en röntgenapparatuur. Op 31 dec. 1961 had Philips in totaal 215 afzonderlijke fabricagecentra in 31 verschillende landen over de gehele wereld. In 1961 beliep het aantal van de buiten Nederland gefabriceerde pro- dukten in de totale omzet ongeveer tweederde. In de komende vijf jaren dienen de volgende aflossingen plaats te vinden op de schulden op lange termijn: 1962 f 47,5 min., 1963 f 49,4 min., 1964 f 47 min., 1965 37,7 min en 1966 ƒ34,6 min. AMSTERDAM, 29 mei Aan de Uni versiteit zijn geslaagd voor net doet. biologie mevr. E. N. G. Joosse-Van Damme te Vreeland en de heer B H. Rep te Diemen; doet. aardrijksk. D. J. Hogetoorn te Zaandam: doet wisk. J. W de Munck te Haarlem R Vetter, A. Dönszelman te Amsterdam en met lof W Molenaar te Diemen; kand wisk. en natuurwetensch. mej. A. G. Wesse- lingh en de heren G. H. Go, A. Veldse- ma, M. A. Douw, P. H. Surink, L. Pos te Amsterdam en K. B. Zwaan te Haar lem; kand. klass. letteren M. Koeie- meyer en met lof S. C. Dik te Amster dam' kand. Duits mej. H. K. Wever- strass te Amsterdam: kand. ""'rans R. R. Kaindl te Amsterdam: doet eron t. P C. Bottelier te Amsterdam; doet. soc aardrijksk. C. Reynders te Amster dam en kand. soc. aardrilksk. met. A. L. M. Brouwer, mej. M. J H. de Vaan en de heren J. Laan. D. Treen, H. Bur gers te Amsterdam en S. J P. Hoek te Haarlem. UTRECHT, 29 mei Rijksuniversi teit: kand. rechten J. Korrel te Koeken- gen, jhr. W. de Brauw te Den Haag, J. M. van Leeuwen te Almelo, mei I. van der Henst te Hilversum; doet. rechten vr. studierichting R. L. Chaudhary te Londen; doet. rechten mej. W. Len- sink te Doorwerth, H. R. Slawlk te Breda; kand. Ned. let. mej. W. Ferin- ga te Rotterdam; Kand. gesch. K Mes sing te Hoensbroek; Kand. Engels K. Verheul (cum laude) te Hengelo Kand. Dui's R. Leclercq te Sittard; semi-arts mej M. Mommers te Tilburg, B. Bak ker te Utrecht, J. Bollen te Nijmegen, J. Douze te Amersfoort: arts mr. C. van der Hooft te Amersfoort en J. Smit te Hilversum. AMSTERDAM, 29 mei V.U kand. rechten de dames A. Versteeg te Am sterdam, M. Veldhuyzen van Zanten te Amsterdam en A. Lindhout te Nieuw koop; doet. geneesk. L. Fonad te Am sterdam. DEN HAAG, 30 mei De bestrijders van het mond- en klauwzeer in ooste lijk Noord-Brabant en noordelijk Lim burg hebben zich tegen de ratten ge keerd, omdat deze vaak de smetstof naar elders overbrengen. Van het be gin van de epidemie, einde oktober, tot en met 28 mei zijn in het hele land 4973 besmette bedrijven aangegeven. Het grootste aantal besmette bedrijven is aangegeven in Noord-Brabant, name lijk 1950. Daarna volgen Limburg met 1799, Gelderland met 737 en Overijs sel met 305. Afgemaakt zijn in totaal 243.133 varkens, 1134 runderen, 771 schapen en 8 geiten. Naar de heer N. F. Werkman van de veeartsenijkundige dienst in Den Haag meedeelt is het aantal aangiften van nieuw-besmette bedrijven thans dalen de. AMSTERDAM, 30 mei Blijkens de weekstaat van de Nederlandsche Bank per 28 mei heeft de chartale circulatie met een stand van 5339 min een all- time record behaald. Het vorige record bedrag was 5327 min op 27 december 1961. De uitzetting van de circulatie heeft 218 min bedragen. Hierin zal praktisch de gehele ultimo-uitzetting verwerkt zijn, welke ditmaal extra hoog is geweest doordat vele onderne mingen ook vacantiegelden hebben uit betaald. Deze uitzetting Kwam voor een be langrijk dee! ten laste van de schat kist, welke haar saldo met 199 min zag inkrimpen tot 247 min. Eer deel van deze vermindering zal zijn afge vloeid naar de post andere ingezetenen, welke met 47 min steeg tot :-85 mm. Genoemde stijging zal verm>>edeluk voor een belangrijk gedeelte veroor- oerzaakt zijn door net verhogen van de kasreserve met 2 procent tot 8 procent van de postcheque- en girodienst. De overige mutaties zijn van geringe om vang geweest. De goud- en deviezen voorraad daalde met slechts 1 min tot 6365 min, waarvan ongewijzigd 5698 min aan goud. De post dure voorschotten steeg met f 2 min tot f 8 min. Het tegoed van de banken bfl de Ne derlandsche Bank verminderd? met 89 min tot 862 min. Met dit bedrag liggen de banken ruim boven het ver plicht aan te houden kasreservegemid- delde. De geldmarkt is ruim. Geldkrin- gen verwachten hierin voor de eerstko mende dagen geen verandering. A O tl V Goua Buiteni vord goud en deviezen Buit. betaalmldd. Vord buiteni euld Wiss in disc WIss gekocht Voorsch rek ert u Voorsch RUk Nederl munten Diverse rek Ham vê dank biljetten Rijks schatkist Saldi Bank in Nea Saldi ander»- ingezet saidi buit eirc Saldi and met-ing Saldi buit eelds Diverse rek 21/5 28/5 5.679.611 5.697.611 Nederl scnatk pap buit circui banken Vtuntbll) door ae staat in circulatie gebraohi Tot goud «i dev W o i?nnv dev nett» r'ercentage goud en lpviP7PP 1 cenchtiog: (1) waarvan uit hoofde llq bllat ak koorden 737.737 334 12.219 36.056 225.429 6.446 19.385 7.338 5.120.908 446.064 931.215 137.872 46.075 9.214 15.203 35.367 11.800 63.717 6.365.608 722 868 95.95 741.045 329 12.246 35.429 225.429 8.201 18.808 7.597 5 339.104 247.430 862.458 184.625 50.410 9.168 14.925 38.025 11.800 63.825 6.364.928 726 449 95.98 (Advertentie) (f) O (J) 1VA IMP. OUD HAARLEM DEN HAAG, 30 mei. Het Neder landse ministerie van Buitenlandse Za ken heeft het internationale comité van het Rode Kruis te Genève in be ginsel voorgesteld het beheer over de 3,4 miljoen gulden, die Japan ten be hoeve van gewezen krijgsgevangenen of hun nabestaanden aan het internar tionale comité heelt overgedragen en welk bedrag vervolgens aan Neder land werd uitgekeerd, toe te vertrou wen aan een stichting. Het voorstel heeft te Genève een gunstig onthaal gevonden en een formele machtiging om tot uitvoering over te gaan wordt spoedig verwacht. In het bestuur zul len vertegenwoordigers van het Neder landse Roode Kruis en organisaties van belanghebbenden zitting krijgen. Eén miljoen gulden van het bedrag is het restant van de eerste uitkering van het comité aan Nederland, die in 1956 werd gedaan. De overige 1,4 mil joen is het bedrag van de tweede uit kering, die onlangs werd gedaan. Het internationale comité heeft bedongen, dat dit bedrag niet zou worden ge bruikt voor individuele verdeling, maar zou worden besteed op een na der in overleg met het comité vast te stellen wijze in het algemeen belang van de oud-krijgsgevangenen en hun nabestaanden. (Van onze radio- en t.v.-redactie) LOOSDRECHT, 30 mei Reeds zestig jazz-ensembles hebben inge schreven voor het vijfde jazzconcours, dat op zeven achtereenvolgende ion- dagen in juli en de eerste helft van augustus in Loosdrecht zal worden gehouden. Ook voor het „cabaret der onbekenden", dat in dezelfde periode, maar dan op de woensdagen wordt ge organiseerd, bestaat grote belangstel ling. Er zijn thans al 150 aanmeldingen binnengekomen. Het jazzconcours, dat evenals het cabaret der onbekenden ook nu door Max van Praag wordt georganiseerd, beleeft dit jaar zjjn eerste lustrum. Naast amateursbands als de Big Be bop Ballads Bounce Boogie Blues Beat Band (een mondvol) treden op het trio Pim Jacobs met Rita Reys (1 juli) en Erik Krans en zün Dixie land Pipers (22 juli). De VARA- televisie zal de finale van dit jazz festival rechtstreeks uitzenden uit de Copyright Castermar» a -O.. x 'i botenloods van jachthaven Van Dijk. Ook zal deze omroep opnamen maken voor de radio. De burgemeester van Loosdrecht, mr. J. L. Vunderink, heeft zich bereid verklaard béide concour sen te openen en de prijzen aan de winnaars uit te reiken. De jury voor het eerst zullen alle leden het festival van het begin tot het einde meemaken bestaat voor wat betreft het jazzconcours uit Aad Bos, Ton de Joode, Rolf ten Kate, Michiei A. de Ruyter en Frank Visser. In de jury vooi de cabarettiers neb ben zitting Fred Hartog, Kees van Maasdam, Max van Praag, Loen Serrée en Jaap Stamer, (Advertentir) SHERRY PALOMA IMP, OUD HAARLEM DJAKARTA, 30 mei De Indone sische regering heeft verordend, dat Indonesische olie onder geen enkele voorwaarde in Nederland terecht mag komen. In een desbetreffend schrijven aan de Shell, Standard Vacuum, Caltex en andere oliemaatschappen v.egt het Indonesische ministerie van basisindus trieën en mijen, dat geen olieproduk- ten uit Indonesië naar Neder and of voor Nederlandse belanghebbenden mo gen worden verscheeot. 81 Er zit hem iets anders dwars, er is wat met die stofzuigeraffaire. De Engelse fabriek heeft namelijk de markt in Holland eens onder de loupe genomen en ontdekt, dat daar veel en veel meer is uit te ha len. De importeur die ze daar hebben zitten is veel te laks en de zaak moet gereorganiseerd worden. Daarom is een handige mbnheer van de afdeling: „Verkoop buitenland" de Noordzee overgestoken, heeft in een der beste hotels zijn intrek genomen en neust vandaar uit de markt in Nederland over. Het eerste resultaat van zijn bezoek is een reusachtige reclame campagne in de bladen; hij pakt de zaken energiek aan. Hij heeft zich een lijst laten voorleggen met de verkoopresultaten van de plaatselijke agenten, een lijst, waarop Romunde met de beste verkoopcijfers prijkte. Met kop en schouders stak hij boven de an deren uit. Daarom heeft die mr. Fred Scope, de En gelse afgevaardigde, Romunde tot een onderhoud uit genodigd en heel lang met hem gepraat. En de En gelsman heeft onmidaelljk aangevoeld, dat Romunde en niemand anders, de man was, die zij in Holland nodig hadden om de leiding van de verkoop op zich te nemen. Iemand, die tot in de kleinste details de verkooptaktiek der stofzuigers onder de knie had, een vlot type, beschaafd en ontwikkeld, op en top een heer. Ais Mr. Scope met hem in Engeland aan kwam, kon hij niets dan lof oogsten. Hij was dan ook meteen met een voorstel gekomen: de impor teur en agenten zouden afgeschaft worden, Romunde zou de leiding in Holland krijgen, rechtstreeks on der Engeland, hij zou reizigers en colporteurs aan moeten nemen, een kantoor moeten inrichten met boekhouders, typistes en de hele santekraam. Het duizelde Leo even, vooral toen hij zijn persoon lijke inkomsten hoorde becijferen. Het garantiesalaris zou zes honderd gulden per maand zijn, terwijl alle onkosten door de fabriek in Engeland gedragen zou den worden. In Noorwegen, Denemarken, Belgie, Frankrijk, Spanje en Portugal, waar reeds jaren een dergelijke organisatie bestond, daar verdienden de managers het driedubbele van genoemd bedrag en dat kon hU, Romunde, hier in Holland ook halen. „Well?" vroeg Mr. Scope. Toen had Leo heel diep adem gehaald en verteld, wat hem zo lief was: „His divine liberty," zijn heer lijke vrijheid en of Mr. Scope wel begreep, dat hu, indien hü de aangeboden job zou accepteren, hu dan ook met hart en zie) voor de zaak zou werken en zijn vrijheid naar de maan was. Of course, of course," had Mr. Scope geantwoord, hü'wist dat Mr. Romunde, Indien hij eenmaal mana ger geworden was, dag en nacht voor de zaak zou 6 JUn/xnfn hU Iiiiat Jnf T nn T/"\l I werken en daarom hoopte hij juist, dat Leo zou accepteren. En die vrijheid was tóch gedaan, de orga nisatie zou toch komen en van de reizigers zou hard seren hem niet, zelfs niet als die voetstappen tot vlak bij zijn deur komen en er geklopt wordt. Met een verveeld gezicht, roept hij „binnen," maar als hij het gezicht van Frans ziet en niet dat van zijn hospita, springt hij met een vloek omhoog en dan blijft hij als aan de grond genageld staan: achter Frans ontdekt hü het lachende gezicht van Lena. „Wat komen jullie in 's hemelsnaam doen?" is de onvriendelijke vraag. „Zouden we niet eerst binnen mogen komen en de deur achter ons dicht doen? Hartelük mens!" Romunde haalt zün schouders op. „Kom er maar in hoor." Bepaald vüandig is het gezicht van Leo, als hü ziet hoe Lena met ogen die vlug van rechts naar links schieten, de kamer opneemt. Zwügend Wüst hü een paar stoelen aan. „Ik dacht niet, dat wij de eersten zouden zün." „De eersten?" vraagt Leo stomverbaasd. „Wie Komen er dan nog meer?" „Dat zal ik je precies vertellen," zegt Lena met enige nadruk, JtInge en Richard en ook Wies en Ma- werken worden verlangd met controle van inspec teurs, dagelijks rapporten maken, enz. Verder werd Leo op het gemoed gewerkt, een Kerel zoals hü, moest die reiziger of colporteur blijven? Kom, kom; Mr. Scope wilde niet op stel en sprong een beslissing forceren, vllf dagen bedenktijd gaf hü Leo, dan verwachtte hü een definitief antwoord. En nu op deze avond, zün drie dagen om en Leo is nog niet besloten, dan weer ziet hü zich in een auto rüden op weg naar een conferentie met reizigers, dan weer weet hü niet waarvoor hü zich druk zal maken, hü heeft kind noch kraai. Vanavond is de kwestie geen minuut uit z'n gedach ten, hü heeft zelfs het üzeren kistje van onder zün divanbed vandaan gehaald en daaruit het pakketje brieven en het portret van Roosje genomen. Maar dat Ze knikt naar Leo, alsof ze nog zeggen wil: „Fün héï", maar ze knüpt d'r tenen bü elkaar heeft ook niets geholpen, het pakketje, met het portret boven op, ligt op tafel, tussen een leeg sardineblikje en het botervlootje. Leo ligt op z'n di vanbed en hü kijkt naar z'n grote teen, die door een groot gat uit z'n sok steekt. Z'n schoenen heeft hü juist glimmend gepoetst voor het feest van morgen. Hü hoort voetstappen op de trap, maar die interes als ze de verschrikkelijke vloek hoort, die Leo nu uit stoot. „Wat zün jullie in hemelsnaam van plan, ik zit midden in de rotzooi." Woedend schopt hü een krant, die achteloos op de grond neergesmeten lag, onder tafel. „Precies wat ik gedacht had aan te treffen," zegt Lena effen. „Oh, merci beuacoup hoor, 't compliment is kiein, maar vleiend, jullie weten het toch, ik ben helemaal niet ingesteld op visite en er dus niet op gecharmeerd ook." „Dat wisten we niet." Lena heeft voorlopig het laatste woord. Het is stil, Lena tracht het etiket op de kartonnen doos te lezen en Frans kijkt naar een gi taar, die versierd met vele kleurige linten aan de wand hangt, büna vertederd zegt nü: „Dal is ook nog een oude bekende." Hü staat op en neemt het instrument van de wand. bekijkt de linten, betokkeh even de snaren. „Tsjonge Leo, wat roept dat ding een herinneringen bü me op." (Wordt vervolgd) Advertentie) LETTERGREEPRAADSEL Horizontaal en vertikaal dèze woorden invullen. ni#r" 1 bübelse figuur - 2 geur - 3,pnrjet d nverblijf - 4 berustend - 5 voelsp 6 deel van een huis. OPLOSSING 29 ME." «en. Horizontaal: 1. spijt, Jaffa; 2. re, dreg; 3. Albion, ale; terloops: „jj., driest; 6 omkijken pu; 7 koe, cru; 8 -oe, geer; 9 as. genade: 1° etaleur; 11. laan. tarwe ,^1-iP0' rt IPD1 Verticaal: 1 spat. oksa 2 Pa noo4.' ill frase, ceder; 9 fel, spreeuw; 1" 81 tuur, re. Spa; 3 üsbieker: 4 teil. ogen: Tg; 3' kreet; 6. noren, nat; 7 ad, pin. ^s tiet Ho Ver <ien "et

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 4