Doodvonnis aan Eichmann vannacht voltrokken President Ben-Zwi wijst verzoek om gratie af DEZE ScfcMR Treinramp in Italië: 61 doden V Y.Y.D. wederom verliezer Winst voor socialistische partij groeperingen finnbrod ,sfimtbrod Resultaat in 59 vergelijkbare grote gemeenten (514 miljoen inwoners) meubelexüositie V erwachte verschuiving ?Jk trachtte de oorlogs wetten te gehoorzamen" Waarom koelkast II let weer 69 doden bij bus ongeluk in Indië TENDENS STATENVERKIEZINGEN VOORTGEZET Alleen 't BINNENHUIS Permanente Hongaarse jongen ziet na 5 jaar ouders terng w, VRIJDAG 1 JUNI 1962 B6ste JAARGANG No. 31144 JERUZALEM, 1 juni (D.P.A., Rtr., u.P.I.) De Israëlische ^gering heeft officieel bekend ^°en maken dat het doodvonnis, dat over Adolf Eichmann geveld ls wegens diens aandeel in de hroord op miljoenen Joden, tegen Middernacht door middel van de strop voltrokken is. President ^en-Zwi van Israël heeft geen gebruik gemaakt van zijn recht Eichmann gratie waar deze om gevraagd heeft te ver tenen. Eichmanns laatste woorden, gesproken in het Duits tot dege nen, die van de executie getuige Roesten zijn, luidden: „Lang leve puitsland. Lang leve Argentinië. pang leve Oostenrijk. Dit zijn de drie landen, waarmee ik het meest v®rbonden ben geweest en die ik himmer zal vergeten. Groet mijn echtgenote, gezin en vrienden", pfet dezelfde nadrukkelijkheid die pj tijdens zijn proces aan de dag t]ad gelegd zei Eichmann tenslotte dat hij niet meer had gedaan dan de hem gegeven opdrachten uit voeren. „Ik trachtte de oorlogs metten en mijn vlag te gehoorza len", zo zei hij, „ik ben bereid". Weet u graag waaróm u iets koopt? Waarom déze en niet die andere (van uw vriendin, uw buurvrouw of uvv tante)? Dan naar Schous #chter de oude Sint Bavo waar u Jv®l tien „waaroms" krijgt voor céze koelkast, die straks hebt. Doen! Schous service muiwjoreijououtj! i^EN^EN TWEEDJASSEN Terugblik ^^selend bewolkt Secretaris van prins in het ziekenhuis Westduitse opinies 9ÈÊmÈ GOUDEN RINGEN STUURMAN. A COHEN Confessionele partijen handhaven zich DEN HAAG, 31 mei De V.V.D. heeft bij de woensdag voor de gemeenteraden gehouden verkiezingen opnieuw een zware slag te incasseren gekregen. Het reeds bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten op 28 maart j.l. sterk gedaalde percentage zakte opnieuw iets in, wat deze partij in de grote gemeenten op een verlies van ongeveer 80 raads- zetels kwam te staan. Ook de Communisten zagen zich in deze gemeenten tien zetels ontnomen. Het verlies van deze beide groe peringen kwam bijna geheel ten goede aan de Partij van de Arbeid en de Pacifistisch Socialistische Partij. De Protestants Christelijke groeperingen waren onderling aan een lichte schommeling onderhe vig, terwijl de K.V.P. zich over vrijwel de gehele linie krachtig wist te handhaven, al valt het te betreuren dat in Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Anhem en Nijme gen één zetel en in Helmond twee raadszetels verloren gingen. In de hoofdstad behield de K.V.P. haar acht zetels, in een aantal andere gemeenten wist zij een zetel te winnen. Altijd kersvers brood in huis! «OOP 'zo'n pak 85 ct Zetels Percentages Partijen K.VP. 329 312 19.1 18.7 18.5 19.1 PvdA. 629 556 37.5 381 37.8 33.9 V V.D. 199 269 11.7 12.5 15.9 17.7 AR. 92 94 4.1 4.1 4.1 4.2 C.H.U. 107 104 4.3 4.- 3.7 4.2 PSP. 49 11 5.4 4.7 3.- 1.9 C.P.N. 33 44 4.8 4.8 3.8 5.7 S.G.P. 23 20 1.1 1.2 1.1 0.9 GPV. 8 7 0.6 0.6 0.6 0.6 Prot. Chr. Gr. 204 202 10.2 10.1 9.7 10.7 Boerenpartij 2 0.1 0.1 0.8 Vrije Burgers 1 0.4 0.9 Nat. Unie 0.1 0.1 Ov. partijen 1 2 07 01 1.- 1.- Totaal 162, 100- 100.- 100.- 100.- VOGHERA, 1 juni (U.P.I.) Volgens een officieel communiqué zijn er 61 doden te betreuren ten gevolge van de treinramp die gis termorgen te Voghera heeft plaatsgehad. Het ongeluk gebeur de doordat een goederentrein met een vaart van 70 kilometer door een rood waarschuwingslicht op een personentrein vol vakantie gangers, die op weg was naar de Rivièra inreed. ENTRA Schipper verdronken Voor beter wonen naar JULIANAPARK 58-60-62 Tel. 54530 1e en 2e etage. Vrij te bezichtigen. HEDENAVOND NIEUWE CARILLON Horlogespecalist de Tijdmeter Wagenweg 88 6UREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE ADVERTENTIETARIEr 28 cents per miliimeter- hoogte Omroerers 16 ^er.ts eer rn rn hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. V Het vonnis werd voltrokken in de ge- a,,genis van Ramle, een oude kruis- Advertentie) iS (voor en na) C6I1 l-huishoudafdeling Oude Groenmarkt 14-16 Haarlem-Tel. 11266 (02500) Advertentie) MODEHUIS Anecfang - Haarlem - tel. 10401 f Advertentie) ^TEUORISSTR HAARLEM TEL. 13439 WAr (611 KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 vaardersstad, nabij Tel Aviv, in een kleine, nogal stoffige ruimte van het voormalige fort. Om 23.58 uur werd de 57-jarige voormalige leider van Hit- Iers Joden-transportkantoor officieel dood bevonden. De executie werd bij gewoond door het hoofd van het Is raëlische gevangeniswezen, een me disch ambtenaar van het bestuursdis- trict Tel Aviv, twee politie-officieren, die Eichmann als de ter dood veroor deelde identificeerden, de Canadese zendeling dr. Robert Huil, Eichmanns geestelijk raadsman, twee Israëlische journalisten en twee vertegenwoordi gers van persbureaus, te weten de Duitse Presse Agentur en Reuter. Het was het eerste doodvonnis dat in Israël werd uitgevoerd, sinds deze staat veertien jaar geleden werd ge sticht. Enige uren tevoren had pre sident Ben-Zwi een verzoek om gra tie afgewezen. In een korte medede ling werd toen gezegd: „De presi dent van de staat Israël heeft beslo ten in het geval van Adolf Eichmann geen gebruik te maken van zijn be voegdheid om daders van misdrijven te begenadigen of straffen te vermin deren." In de andere officiële bekendmaking werd gezegd, dat Eichmann was opge hangen „overeenkomstig het doodvon nis dat de districtsrechtbank van Jeru zalem op 15 december j.l. heeft geveld en nadat een beroep op 29 mei door het hooggerechtshof was verworpen en de minister van justitie had laten weten, dat de president besloten had geen ge bruik te maken van zijn bevoegdheid om clementie te verlenen." Tijdens het proces heeft Eichmann, die de zoon van een lidmaat van de evangelische kerk was, zichzelf „een rustig man" genoemd, die „steeds om instructies vroeg: een precies en nauw gezet ambtenaar". Hij bleef er altijd bij, dat hij slechts een „klein radertje" was geweest. Ook in zijn verzoek om gratie had hij dit weer naar voren ge bracht, toen hij schreef „De Israëlische rechters hebben een fout begaan, door geen onderscheid te maken tussen hen die de orders gaven en hen die deze uitvoerden." Verwachting tot zaterdagavond 'Opgemaakt te 11.15 uur) enke]bewolkt en plaatselijk «ÏÏ™?.- Matige, in het binnen- "oord zwakke wind tussen •het west. Aanhoudend koud v°rst. nnacht hier en daar nacht pon- Saterdag: - *-26-20.50. Maan: 4.50-20.35. Amerikaanse soldaten hadden in 1945 Adolf Eichmann in Oostenrijk onder hun gevangenen gehad, maar Eich mann wist zijn ware identiteit ver borgen te houden en deed zich voor als een onderofficier en luitenant der SS. Hij slaagde erin uit een van de kampen waarin hij sinds 1946 vastge houden werd te ontsnappen, en vertrok naar Nedersaksen, waar hij houthak ker werd totdat hij in contact kwam met een ondergrondse nazistische or ganisatie in 1950. Eichmann vertrok naar Rome waar hij zich voordeed als vluchteling. In juni van dat zelfde jaar ging hij naar Argentinië. Zijn vrouw en gezin voegden zich in 1952 in Buenos Aires bü hem. Daar was Eichmann werkzaam in een fabriek van Mercedes Benz, totdat hy door Israëlische agen ten werd geschaakt. Dit werd op 23 mei 1960 door premier Ben Goerion be kendgemaakt. DEN HAAG, 1 juni Naar wij ver nemen heeft de toestand van dr. F. A. de Graaft, particulier secretaris van prins Bernhard, zich zodanig ontwik keld, dat opname in een ziekenhuis in Utrecht noodzakelijk is gebleken. Dr. De Graaf vloog op 12 april in de zogenaamde Tarzanbocht tussen rijks weg 12 en 22 bij Utrecht met zijn auto uit de bocht. Hij werd, naar het zich aanvankelijk liet aanzien, met lichte verwondingen per particuliere auto naar het academisch ziekenhuis in Utrecht vervoerd, waar hij zich onder behandeling stelde van prof. J. F. Nu- boer. Begin mei werd bekend gemaakt, dat hem rust was voorgeschreven, wes halve zijn werkzaamheden op het se cretariaat van de prins worden waar genomen door mr. H. Fock. (Advertentie) »n FIETS Voor mets HOE? VRAAG HET UW FIETSENHANDELAAR CUBA Een rechter in Havanna die een man heeft vrijgesproken van ham steren, is ontslagen omdat hij de re geringsbevelen „slecht geïnterpreteerd" heeft. Op 11 april 1961 begon in Jeruzalem het proces tegen Adolf Eichmann. Hij stond terecht op 15 punten die varieer den van lidmaatschap van een Israël vijandige organisatie tot misdaden te gen de mensheid. Het proces trok de algemene aandacht en honderden jour nalisten uit de hele wereld kwamen er voor naar Jeruzalem. Het duurde tot 14 augustus. Eichmann trad vijf weken lang als zijn eigen getuige a décharge op. Er waren 111 getuigen a charge die optraden in 121 zittingen. Het hof nam getuigenissen voor kennisgeving aan die zestien mensen tijdens zittingen van Duitse, Oostenrijkse en Italiaanse gerechtshoven gegeven hadden. Het uit drie rechters bestaande hof bevond Eichmann op 12 december 1961 op alle punten van de aanklacht schuldig en gelastte zijn terechtstelling. Op 22 maart 1962 tekende Eichmann beroep aan, maar dat werd op 29 mei door het uit vijf rechters bestaande hoogge rechtshof verworpen. Vervolgens dien den Eichmann en zijn Keulse verde diger dr. Robert Servatius verzoeken om gratie in bij president Itzjak Ben- Zwi. BONN Blijkens een opinie-onder zoek in West-Duitsland is komen vast te staan dat eenderde van de onder vraagden de mening aan de dag heeft gelegd dat het doodvonnis aan Adolf Eichmann moet worden vol trokken. Het opinie-onderzoek werd gehouden onder de auspiciën van een Amerikaanse Joodse organisatie. Het werk werd ter hand genomen door het instituut voor sociaal onderzoek, van de universiteit van Frankfort. Op grond van het onderzoek bleek dat 34 procent van de ondervraagden ervoor was Eichmann met de dood te straffen, 29 procent Eichmann levens lange gevangenisstraf wilde geven en zeven procent van mening was dat Eichmann van 10 tot 20 jaar zou moe ten worden opgesloten. Volgens drie procent der ondervraagden is Eich mann onschuldig of heeft men zijn schuld niet bewezen. 28 procent der ondervraagden verkeerde in onzeker heid voor zover het de schuld van Eichmann aangaat. (Zie ook Buitenlandse Kroniek vag. 5). Een beeld van de treinramp. Uit liet wrak van een van de wagons brengen redders een gewonde naar buiten. (Adverten Juweliers - HOUTPLEIN 15 Horlogers Brittannië Volgens de Daily Mail heeft Garry Davis, de nu veertigjarige „wereldburger" van Amerikaanse af komst, toestemming gekregen om zich in Engeland te vestigen. (Rtr). BOMBAY, 1 juni (UPI) 69 perso nen zijn om het leven gekomen toen een bus met 90 inzittenden bij de stad Ahmedabad in West-Indië van de weg afraakte en in een rivier stortte. 18 personen, onder wie de bestuurder en de conducteur werden met verwondin gen naar ziekenhuizen overgebracht. Tot de slachtoffers behoren vele vrou wen en kinderen. Dat de V.V.D. aan werfkracht op de kiezers heeft ingeboet blijkt wel zeer duidelijk uit het feit, dat deze partij van de 94 nieuwe raadszetels, die in de grote steden wegens de aanwas der bevolking aan de partijen extra ter beschikking waren, slechts twee wist te bezetten. K.V.P. en ka- (Advertentie) tholieke groeperingen veroverden er 34, de protestants-christelijke groe pen 9, de P.v.d.A. 38, de P.S.P. 7 en de splinterpartijtjes 4. Opvallend in deze verkiezingen is, dat in de grote steden Party van de Ar beit en Pacifistisch Socialistische Par ty broederlijk hand in hand op verove ring uit waren. In Amsterdam, Den Haag en Utrecht wonnen zü elk 2 zetels en in Rotterdam ieder 3. Ook de V.V.D. vertoont in deze steden een een merkwaardige gelykheid. In Am sterdam, Rotterdam en Den Haag een verlies van 4 zetels I in Utrecht moest zü 2 zetels ontruimen. De Communisten leden in Dordrecht, Leeuwarden en Onstwedde een volledige nederlaag. In deze drie gemeenten verloren zü hun enige zetel. Wat Rotterdam betreft be haalde de P.v.d.A. met haar 23 zetels de absolute meerderheid. Het aantal zetels, dat de partijen in de nieuwe gemeenteraden gani bezetten, is een weerspiegeling van de aanwas by de partygroeperingen sinds 1958. Verge lijkt men de percentages van 1962 en 1958 met elkander, dan is winst en ver lies van raadszetels in een oogopslag waarschyniyk wel verantwoord. Beziet men echter de percentages, die by de verkiezingen woensdag j.l. zijn behaald, in vergelijking met die van de onlangs gehouden verkiezingen voor de Provin ciale Staten, dan hebben K.V.P. en pro- testants-christeiyke groperingen geen reden tot klagen; de P.v.d.A verliest echter wel iets aan de PSP. Biy'kens bijgaande staat, die een over zicht geeft van 59 vergelykbare grote gemeenten waarin byna de helft woont van het aantal inwoners van Neder land, is het percentage-verlies van de P.v.d.A. de winst van de P.S.P. Over het geheel genomen deden zich by deze verkiezingen weinig opvallende feiten voor, met uitzondering dan van wat er in de gemeente Zeeland (N.Br.) gebeurde. Daar werden op één lijst, waarop als enige kandidaat de heer Van Schy'ndel voorkwam, zoveel stem men uitgebracht, dat deze party ge- makkelyk drie zetels had kunnen beha len. De twee zetels gingen nu als rest zetels naar de concurrerende party, welke als ïystaanvoerder de heer Van der Burgt had. Voor de resultaten door de partyen by de raadsverkiezingen in de grote gemeenten behaald zie men elders in dit blad. T Uit de 97 grote gemeenten, waarin woensdag een nieuwe Raad werd j gekozen, zijn er 59 met een totaal van 514 miljoen inwoners geselecteerd, I i waarvan de uitslagen vergelijkbaar zijn of vergelykbaar zijn gemaakt met i vorige verkiezingen. „Vergelijkbaar gemaakt" betekent, dat de stemmen j I uitgebracht op de protestantse partyen (A.R., C.H.U., S.G.P. en G.P.V.) j f zijn opgeteld, wanneer deze partijen nu of in één van de drie andere ver- j f kiezingen met een gecombineerde lijst uitkomen resp. zyn uitgekomen. De stemmen zijn dan opgenomen onder „Prot.-Chr. Groep". Dit overzicht j i is echter geenszins representatief voor het gehele land. De K.V.P. b.v. j f bereikt in deze vergelijking slechts een percentage van 18, terwijl het j landelijke percentage bij de laatste Statenverkiezingen 32 bedroeg. j Gem. Raad 1962 Gem. Raad 1958 Gem. Raad 1962 Prov. Staten 1962 Tweede Kamer 1959 Gem. Raad 1958 In het communiqué werd verklaard dat 40 mensen letsel hadden opgelopen. In niet-officiële berichten werd echter gezegd dat minstens 70 passagiers in ziekenhuizen werden behandeld. Het on geluk geschiedde 's morgens om 02.35 uur. Door het geweld van de botsing werd de personentrein geheel en al ver wrongen. De locomotief van de goede rentrein doorboorde de helft van de passagierstrein De eerste en tweede machinist, die voordat het ongeluk geschiedde de trein hadden verlaten, verstopten zich acht uur alvorens zich aan te geven. Het ongeluk was een van de zwaarste rampen waardoor Italië sedert de Twee de Wereldoorlog is getroffen. De zwaarste ramp deed zich op 23 decem ber van het vorige jaar voor, toen een wagon van een trein naby Catanzaro. in Zuid-Italië, in een ravün stortte. Dat on geluk kostte 71 mensen het leven. (Advertentie) HORLOGES MEESTERWERKEN VAN Z TOT A Een zeer uitgebreide collectie Zentra-horloges vindt U by: Grote Houtstraat 49 - Haarlem AUBUASSERDAM, 1 juni Bij een aanvaring op de Maas is gistermiddag de 37-jarige A. Kik uit Rotterdam, schipper van het schrootscheepje „Ag nes" omgekomen. Zyn zoontje, de 11- jarige Willem Kik, wordt nog vermist. Door nog niet opgehelderde oorzaak kwam de motortanker „Appia" van Van Ommeren, toen deze bezig was op de Noord een sletpt op te lopen, ter hoogte van de Alblasserdamse haven in aanvaring met de „Agnes", dit van Vlaardingen op weg was naar de Ne derlandse Kabelfabriek. De „Agnes" maakte terstond hevig slagzij. Twee Duitse matrozen, de 18-ja- rige Werner Haas uit Duisburg-Beek fJ} 20-jarige Ernst Heiermann uit wezel, die de aanvaring zagen gebeu rnen vanaf een in de sleep varend schip, sprongen in een roeiboot en voe ren naar het schrootscheepje. Zp waren nauwelyks aan boord, toen dit zonk. Zy kwamen daardoor in het water terecht, maar wisten de zwaar gewonde schipper van de „Avnes" in de roeiboot te hijsen, waarna zy naar de wal roeiden. Hier aangekomen bleek de schipper reeds te zyn overleden. Het zoontje van de schpper, dat ook aan boord was, wordt vermidst. De heer Kik was gehuwd en had drie kinderen. (Advertentie) Wat op grond van de uitslag der Statenverkiezingen, twee maanden geleden, kon wor den verwacht, is gebeurd: de VVD is de grote verliezer geworden van de gemeenteraadsverkiezingen, de PSP de grote winner en de PvdA de kleinere winner. Van een echte verrassing kan dus eigenlijk niet worden gesproken. Dat de verschui vingen niettemin als opzienbarend worden gevoeld, komt doordat men de uitslag van woensdag (terecht) op de eerste plaats vergelijkt met die van de gemeenteraadsverkiezingen van 1958. De verschillen in de per centage- en zetelgetallen zijn dan voor wat de VVD en de PSP betreft buitengewoon groot. In Amsterdam bijvoorbeeld werd de VVD bijna ge halveerd en de PSP wist zich nage noeg te verdubbelen. Bij de gemeenteraadsverkiezingen spelen plaatselijke factoren een zo sterke rol, dat men er geen klare weerspiegeling in mag zien van de landspolitieke verhoudingen. Toch hebben deze er wel iets mee te ma ken; minstens zoveel als de voorzit ter van de KVP, mr. Van Doom, on langs tot uitdrukking bracht, toen hij zei, dat „in het onderbewustzijn" de nationale politiek een woordje zou meespreken. Dat klopt ook met de feiten. De PSP en de VVD hebben de lijn voortgezet, die duidelijk was aan gegeven door de Statenverkiezingen, welke in meerdere mate geacht kon den worden een beeld te geven van de algemene politieke verhoudingen. En de PvdA heeft de vruchten ge plukt van een kentering, die al bij de Kamerverkiezing in '59 was ingezet, waarbij wel moet worden opgemerkt, dat deze partij enigszins achteruit is gegaan in vergelijking met de Sta tenverkiezingen, - een feit dat Het Vrije Volk van vandaag met leedwe zen constateert. Zoals gezegd spre ken de winsten en verliezen van woensdag zo sterk, omdat zij (nog maals: terecht) worden vergeleken met die van de vorige raadsverkie zingen, toen de WD voor het eerst enorme winsten boekte en de PvdA een aanzienlijke teruggang moest re gistreren. Als men even verder te rug gaat door de uitslag van de raadsverkiezingen vai 1953 erbij te halen, ziet men, dat de VVD onge veer op dat peil is teruggezakt en dat de PvdA dicht in de buurt gekomen is van de toen voor haar gunstige uitsiag; de PSP nam in dat jaar nog niet aan de verkiezingen deel. Wil men een algemene karakte risering van de jongste uit slag, dan zal men moeten spreken van een ruk naar links, mits men de term „links" op vat in zijn sociaal-economische be paaldheid. Het is hier de plaats op te merken, dat de KVP en de protestants-chris telijke partijen zichzelf ongeveer ge lijk zijn gebleven. Opnieuw is geble ken dat van een „doorbraak" geen sprake is, wèl van een intensief buurtverkeer tussen de VVD, de PvdA en de PSP. Soms zoals dit maal zijn het aanzienlijke contin genten „randkiezers", die aan dat buurtverkeer deelnemen. Intussen is het „op de plaats rust" met name van de KVP een niet ge heel bemoedigend verschijnsel. Gelet op de bevolkingsaanwas betekent stilstand hier in feite lichte achteruit gang, ook al gebruikt men liever het vriendelijker woord „stabiliteit". Na tuurlijk moet men bij dit alles niet vergeten, dat in menige gemeente de kiezers zich niet zozeer hebben laten leiden door een principiële partijkeu ze als wel door hun inzicht in het plaatselijke belang. Zoals wij al eerder schreven, is het eerste gewichtige besluit, dat de nieuwe gemeenteraden straks in sep tember zullen hebben te nemen de keuze van wethouders. Het is te ver wachten. dat de gewijzigde zetelver delingen in dat opzicht hun gevolgen zullen hebben. Het is niet te ver wachten, dat die gevolgen zich zon der geharrewar zullen voltrekken. (Adver entie) geven wij op ons een bespeling van kwart over 7 tot kwart voor 8. DORDRECHT, 1 juni Woensdag; is het achtjarige Hongaarse jongetje Sol- taan Toth met een toestel van de KLM op Schiphol aangekomen. Soltaan werd daar omhelsd door zijn ouders, die hij sinds 1956 niet meer had gezien. Toen zyn ouders na de opstand uit Hongarije vluchtten moest Soltaan met zyn thans veertienjarig zusje achterbly- ven by zijn grootmoeder van moeders- züde, omdat de vlucht te zwaar en te riskant was. Na veel geschrijf hadden de heer en mevrouw Toth, die zich in Dordrecht een nieuw bestaan hebben opgebouwd, eindelyk bereikt, dat hun zoontje naar hen toe mocht komen. Over deze blyde terugkeer hangt echter een schaduw; het dochtertje heeft namelyk nog geen vergunning om naar Nederland te ko men. Volgens Soltaan zou zy moeten wachten tot zij zestien jaar is voor zy Hongarye mag verlaten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1