„Zonder zeden en moraal" Koffie K REM ER Thee „Onder verdenking van zeden misdrijf": goede politiefilm i ha Fanta... t smaakt fantastisch Aöemda voor Haarlem en omsevms KLM WWr ALTIJ0! AXI13000 Helmut Kautner begeeft zich op rand van melodrama SLEUTEL WEG? Een meisje wordt aangerand Reprises en prolongaties AdamenEva aan de Raamvest I "Wij verdedigen ons slechts" c fa.P.J.Nachtejjeller TAUNUS 17M ATAX-TAXI H.H. Missen op zondag in Dekenaat Haarlem H.B.C. 60 jaar Uitbreiding gebouwen geschenk der leden Jeugdtentoonstelling parochiehuis Heren- weg t HING èn in P"ls èn in kwaliteit Cricketcompetitie Staakt het vurenook Nederlands ivens Jaarvergadering Koof Katholiek Haarlem Jaarlijks Judo-toernooi van CIOS in Overveen ZATERDAG 2 JUNI 1962 fAGINA 2 GARAGE „PETERS" Apotheken en dokters diensten 1.2.3.4.5. Henk Castricum snelste van „De Kampioen" DE SLEUTELSPECIALIST" Cinema Palace Frans Hals V. de Kruijff nam afscheid bij Raad van Arbeid 1—g Wie Nee tegen dorst zegt, roept Ja tegen Fanta. Ha, heer lijke, heldere Fanta brengt fris heid en vrolijkheid als levens blije mensen samenzijn. Dors tige kelen krijgen een bruisend bad met verrukkelijke Fantal Films Toneel Muziek VI H* L blauwe overalls onder Nu „ók indonth.en-l>l°u*e 1( merk KlM-EXtRè T entoonstellingen LAATSTE NIEUWj De Quay tot Oe Thant: DEN HAAG, 2 juni Minis ter-president De Quay heeft secretaris-generaal der V.N., Thant, het antwoord laten over handigen op het beroep, dat dez dinsdag heeft gedaan op Neder land en Indonesië, een eind j- maken aan de vijandelijkheden i Nieuw-Guinea. Dit door het hooi der Nederlandse afvaardiging on de V.N., mr. Schürmann gistei- avond overhandigde antwoor luidt: „De Nederlandse regering dee^ volledig uw wens, dat alle vijan" delijkheden onmiddellijk diene te worden gestaakt. Wij van onz kant hebben geen enkele vijandig daad ondernomen: wij hebbe slechts gebruik gemaakt van on recht tot rechtmatige zelfverde diging, in overeenstemming nje artikel 51 van het Handvest de Verenigde Naties. Jan Makkes expose#"* in „Zomerlust" moderne invalidewagenS FILMJOURNAAL Tot nog toe hebben in de Duitse films („Canaris", „Des Teufels Gene ral", „Es gesohah am 20 juli 1944") de duizenden, die zich tegen Hitier keer den, aandacht gehad. Van de miljoe nen, die met Hitier heulden of zich in het gunstigste geval de handen in on schuld wasten, van de ontreddering der zielen en van de devaluatie der be schaving, die het gevolg waren van èijn infernale regiem, vernamen we niets. De regisseur Helmut Kautner heeft thans, aldus wordt ons tenminste ver zekerd, in deze lacune willen voorzien met zijn film „Schwarzer Kies", in ons land uitgebracht onder de titel: „Zonder zatel en moraal". (Advertentie) TELEFOON 38058 - HEEMSTEDE Haarlem Apotheken: Frans Hals Apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 60S00; Apotheek Buzink, Lange Veerstraat 19, tel. 11000; Elswout Apotheek, Overveen, tel. 16760; Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, telefoon 38320. Doktersdlenst: Indien geen hulp van huis arts belle men fa. Mathot, telefoon 11990. (Niet voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, tel. 13863 Tandarts. H. Mous, Lakenkoopersstraat 18, telefoon 12434. Ziekenvervoer. G.G.D., telefoon 14141. Margriet: Turfmarkt, telefoon 21400. Dierenarts: J. Westerman, Hartenlustlaan 7, Bloemendaal. tel. 51555. Ambulancedienst Dierenbescherming: Tel. 12823. b.g.g 008 boodschappendienst. Heemstede en Aerdenhout Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Laeyendecker, Raad huisplein 9, telefoon 38103. K. Kout, J. de Wittlaan 23, tel. 38411. Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17, telefoon 54003. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: W. van Oldenborgh, Bloemendaalseweg 223, telefoon 50158. Zandvoort Apotheek: Mevr. M. J. Kerkhoven-Nieu- wenhuis, Zeestraat 71. tel. 3073. Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht Kathedraal: 6.30, 7.30, 9 H„ 11 en 12 u. St. Autonius: N. Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H., 10 11, en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H., 11, 12 uur en 18 uur Avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans: Spaarne: 6, 7.30, 9, 10.30 H., en 12 uur. De Goede Herder Oostenrijklaan: 8, 9.30 en 11 uur. St. Jan, A'damstraat: 7, 8.15, 9.30 (Hoog mis), 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H., 10.30, 11.45 en 18 u. Avondmis. H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.30 (Hoogmis), en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kruger- straat: 6.30, 7.45, 9.15 H., 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg: 6.30, 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. 0. L. Vrouw van VU Smarten: Rijks straatweg 6.30, 7.30, 8.30, 10 H., 11.30, 18 uur Avondmis. H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H., en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerh. Drieëenheid 7.30, 9 H„ 10.45 en 12 uur. H. Sacrament; 7.30, 9, 10.30 H. en 12 u. AERDENHOUT: 7.30, 9 H. en 11 uur. ZANDVOORT. H. Agatha: 6.30, 7.30, 9.30 H., 11.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H., 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE (H. Bavo): 6.30, 7.30, 8.30, 9.40 H., 11 en 12 uur. HEEMSTEDE (O. L. VROUW Hemel vaart): 6.45, 7.45, 8.40 H„ 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30 en 10 H. BENNEBROEK; (St. Joseph): 6.45, 8.30, 10.30 uur, en 12 uur. KAPEL, Zijlsingel 6: 10 uur Dienst in de Slavische ritus. HAARLEM, 1 juni In de vijfde lenterit van het Haarlemse ,,De Kam pioen", die op Hemelvaartsdag in het ,,Van der Aartsportpark" werd gere den. wisten zes renners een beslissende voorsprong te nemen en van hen toon de Henk Castricum zich aan de finish de snelste sprinter. Met een halve lengte verschil bleef hij aan de win nende hand. Door de strijdlust van Rinus Stevens en Rein Otte, die al na vijf van de dertig rondjes in het offensief gingen, kwam er ai spoedig een afscheiding in het peloton. De twee aanvallers kre gen versterking van Henk Castricum, Marcel Rutte, Henk Peters en Thijs Bouma én dat betekende meteen de beslissende ontsnapping. Het peloton bleek niet meer bij machte de zes aanvoerders nog te achterhalen. De uitslag luidt: 1. H. Cstricum, 2. H. Peters 3. M. Rutte. 4. R. Otte, 5. R. Stevens, 6. M. Bouma, 7. C. Plus, 8. S. Handgraaf, 9. T. de Klerk, 10. B. Ruys, 11. H. Kiekens. Bij de C-klassers was het resultaat: 1. De Ruyter, 2. Schenk^ 3. Portegies, 4. Fennis. 5. Uttien, 6. Seelen, 7. Hen- sen, 8. Otte. 9. De Veer, 10. Lissenburg. burg. In de striid der jeugdklassers toonde Van der Pijl zich de snelste vóór Van Berkel en Dijkman. Kautner, die zelf met Walter Ulbrióh het draaiboek schreef, schildert in zijn film het verval van zeden in een Duits dorpje van een paar honderd zielen, waar na de oorlog ettelijke duizenden Amerikaanse soldaten een vlieg- en raketbasis komen aanleggen. De dol lar is er oppermachtig en iedere scru pule wordt opzijgezet om een zo groot mogelijk aandeel in deze moderne gold- rush te bemachtigen. Een plattelands café wordt een nachtclub met neon verlichting, juke-boxes en animeermeis- jes, die goede sier maken met de op amoureuze avonturen beluste Amerika nen. De hoofdfiguur is Romert Neidhardt, een keiharde jongen zonder geweten en zonder idealen, maar met veel sluwheid en een grote dosis aantrekkingskracht voor de vrouwen. Hij heeft zich een vrachtauto aangeschaft en rijdt grind voor de Amerikanen. Maar niet iedere lading bereikt haar oorspronkelijke be stemming en met de opbrengst van dit „zwarte grind" vandaar de originele titel van de film hoopt hij zich een weelderige toekomst te verzekeren. Als de politie een val opzet om de grind- dief te betrappen, wordt de man ge waarschuwd dóór een voregere gelief de, die de zekerheid van een huwelijk met een Amerikaanse officier heeft ver kozen boven de grillige liefde van de gewetenloze optimist, die intussen al bij een ander troost heeft gezocht. Zij rijdt met hem mee, wanneer hij zich van zijn clandestiene lading gaat ont doen en dan slaat het noodlot toe. Een Amerikaanse soldaat raakt met zijn Duitse meisje onder de vrachtwagen. Beiden worden op slag gedood en Ro bert ontdoet zich van hun lichamen door ze te laten verdwijnen onder het grind, zoals hij al eens eerder het ka daver van een hond heeft laten ver dwijnen. De politie neemt aan, dat de vermisten naar de oostzone zijn ge vlucht, omdat de Amerikaanse leger- autoriteiten hun een huwelijksvergun ning hebben geweigerd en Robert wordt ongemoeid gelaten. Maar de vrouw, die hij meende te hebben herwonnen, blijft haar echtgenoot trouw. Men voelt, dait Kautner zich minder zorgen heeft gemaakt, een algemene geestestoestand te brandmerken dan wel met behulp van cliché—gevoelens en confectie-situaties in een pseudo-dra- matische intrigue, een klimaat te schep pen, waarin het schilderachtige en schokkende van sterk aangedikte onge regeldheden zo gemakkelijk de schijn van waarheid aanneemt en dat hij de morele ontreddering van zijn sujetten met zichtbaar welbehagen en pijnlijke details in beeld heeft gebracht. Een gebrek aan reserve, dat tot ern stig voorbehoud met betrekking tot deze film noopt. Tot en met zondagavond in het City theater in IJmuiden voor strikt volwas- Advertentie) LANGE VEEESTRAAT 10 - TEL. 11493 f» Wat in Premingers „Anatomy of murder" al voor een deel de waarde van deze procesfilm sterk vermindert, heeft „Een meisje werd aangerand" (Town without pity) tot een artistiek mislukt produkt gemaakt, gottfried Reinhardt, de zoon van Max, had de beschikking over de roman „The Ver dict" van Manfred Gregor, maar zijn film is niet veel meer geworden dan een omspelen van pikanterieën. Het meisje, waarvan in de Nederlandse ti tel sprake is, is een Duitse die na een zwempartij met haar schuchtere vriend je, door een viertal dronken Ameri kaanse soldaten wordt aangerand. In het Duitse plaatsje geeft dit enorme opschudding en men kan uit het ver haal proeven, dat de auteur heeft ge poogd de verhouding van de Duitse be volking tot de Amerikaanse bezettings troepen te schilderen en als belang rijke achtergrond te laten dienen voor het proces, dat zich hier ontwikkelt. Naast een enekele goede typering zo als van Kirk Douglas, die zich als ver dediger van de militairen een onmo gelijke taak ziet opgedragen, en van E. G. Marshall als de openbare aan klager, blijft het bij telkens wer niu- we pikante details over de aanranding di breedvoerig worden uitgespeeld. Cinema Palace, volwassenen. In Studio wordt „Het oog van de dui vel" van Ingmar Bergman geprolon geerd. Volw. In Lido wordt de verto ning verlengd van het heldenverhaal „El Cid", 14 j. Luxor brengt tot en met zondag een reprise van de oorlogs film „Parachutisten vallen aan". 14 j. Vanaf maandag draait er „Spaanse driften", een poging tot pikanterie rond Brigitte Bardot. Str. Volw. Roxy draait een hervertoning van „Met donderend geweld". 14 j. vanaf maandag wordt hier een reprise gebracht van „De zeven bandieten van Silver Springs". 14 j. In Minerva wordt tot en met zondag avond „De dolle generaal" vertoond met Danny Kaye. A.l. Morgen- en woensdagmiddag kan men Abbott en Costello bewonderen in „A en C als loodgieters". A.l. Maandag tot en met donderdagavond wordt de speelse Griekse havencomedie „Nooit op zon dag" gedraaid. Volw. (Advertentie) Een psychologische politiefilm van goed kaliber is „Onder verdenking van zedenmisdrijf" naar de roman „La mort de Bella" van Georges Simenon. Het is de verdienste van regisseur Edouard Molinaro, dat hij bovendien het gegeven, dat hier en daar alle aan leiding zou kunnen geven tot sensatio nele ofwel pikante scènes, bijzonder so ber heeft behandeld. Hij heeft de volle aandacht geschonken aan een psycho logische ontrafeling van de hoofdper soon die, na aanvankelijk verdacht te zijn van een moord op een meisje, ten slotte zelf als het ware van binnen uit wordt aangezet tot een moord op een andere vrouw. Belle is de naam van een Amerikaans meisje dat bij een leraar en diens vrouw HEEMSTEDE, 2 juni Het fraaie sportcomplex van HBC aan de Cruquius- weg zal met een belangrijk object wor den uitgebreid. Op de plaats waar de oude witte schuur heeft gestaan, zal een nieuw gebouwtje verrijzen, dat voor ver schillende doeleinden bestemd zal zijn. De leden van HBC zullen het als een ge schenk aan hun bestuur aanbieden ter gelegenheid van HBS's diamanten jubi leum, dat dit jaar op grootse wijze zal wroden gevierd. Het bestuur van HBC heeft dezer dagen de gemeentelijke goedkeuring voor de nieuwbouw ontvangen. Het ge bouwtje, waarvoor de Heemsteedse ar chitect Nic. van Warmerdam het ont werp heeft gemaakt, zal bestaan uit een garage-bergruimte, twee kleedkamers met wasgelegenheid voor de handbal club, een flinke vergaderruimte met buffet, toilet en garderobe en een gezel lige zithoek met open haard. De zijden naar de Cruquiusweg zullen bijna geheel van glas zijn. Wat het uiterlijk betreft zal het nieuwe gebouwtje aangepast worden aan de sportzaal en tribune. Het is de bedoeling, dat men met de bouw gereed is vóór half augustus. Vandaag is een aantal leden van HBC reeds aan de bouw begonnen. Vrijwilligers hebben zich daartoe ingezet. Zij zullen voorlopig elke zaterdag de handen uit de mouwen steken om de werkzaamheden voort te zetten. in de buurt van Genève inwoont. Zij wordt op een ochtend gewurgd aange troffen en de verdenking richt zich op Stefan Blancon, de leraar, die juist de avond tevoren met haar alleen is ge weest. Een officier van justitie behan delt de zaak zelf, maar het zou de fei ten, buiten het eigenlijke onderzoek, die de dader van de eerste moord doen kennen. Hoe Stefan tot de moord op een andere vrouw komt, vormt het eigenlijke verhaal. Langzaam analyseert de film de psyche van deze leraar en zijn vrouw. Tegelijk ook leert men alle figuren, die een belangrijke rol spelen, kennen als mensen met hun onhebbelijkheden. De manier, waarop bovendien het dorp zich tegen verdachte keert, en b.v. zijn garagedeuren bekladt in een soortge lijke scene als in „The Victim" voor komt, waardoor Stefan, eenzame figuur als hij al is, geheel op zichzelf raakt aangewezen, houdt de toeschouwer in de ban, zelfs al weet hij al halverwege, wie de dader van de eerste moord is. De ontwikkeling van onschuldige tot moordenaar, juist als gevolg van een politie-onderzoek, toont aan, hoe Sime non durft afwijken van het gangbare patroon, dat meer om de feiten en de sensatie dan om de achtergronden geeft. Volwassenen. GtdeertentMj HAARLEM, 2 juni Morgen zal de jaarlijkse Jeugdsportdag voor de ver enigingen BATO, EDO, VOLO en EHS wederom op het EDO-terrein worden gehouden. De ochtenduren zullen ge vuld worden met spelen waarmee de deelnemende kinderen prachtige prijzen kunnen verdienen, 's Middags, te be ginnen om half twee, zijn er sportde- monstraties (voetbal en gymnastiek), aangevuld met een driekamp tussen de deelnemende verenigingen. Om een ieder in de gelegenheid te stellen deze unieke dag bij te wonen, is de toegangs prijs laag gsteld, namelijk op 35 cent per persoon. Als bijzondere attractie zal de drumband „Bato" op het terrein een show geven. HAARLEM, 2 juni Haarlem is een attractie rijker geworden: de levende aanwezigheid van „Adam en Eva". Fiet en Frans Koster hebben aldus het ca baretprogramma gedoopt, dat zij in hun nieuwe caféchantant aan de Raamvest vanavond gaan vertonen, het vroegere café Bellevue, waar ooit de theoretische rijvaardigheidsexamens werden afgeno men. Men loopt er nu gemakkelijk na schouwburg of bioscoop, of zomaar op een avond met vrienden binnen. Men kent het café niet meer terug. Alles glimt nog van nieuwigheid, maar dat gaat er gauw genoeg af. Warme kleuren en een rustige verlichting heb ber. een intieme, oehaaglijke sfeer ge schapen, terwijl één van de wanden in beslag wordt genomen door een drie tal voortreffelijke foto-beelden van Cees de Boer. „Adam en Eva" blijkt een cabaretprogramma dat er zijn mag. Fiet Koster is in naar talent rijper en veelzijdiger geworden. „Wat ten ty pe..." is een juweeltje van mimische persiflage. En haar „Badliederlijk- heden", hoewel nog niet helemaal uit gebalanceerd, zijn oorspronkelijk van opzet en aanpak. Trouwens, oorspronkelijkheid blijkt ook uit de andere Ned. teksten die door Frans Koster zijn gemaakt. Zijn „Haar lem, je zult de lichtstad van mijn dro men zijn" is een prachtig staal van cy nische vrijmoedigheid. Zijn conférences staan ook al op een goed peil. Hij weet bij voorbeeld duidelijk net verschil tus sen protestanten en katholieken uiteen te zetten: de ene groep eet 's middags warm, de andere 's avonds. Han Reizi ger is een goed pianist en een wat zwaar begeleider. Zijn liedje over „L'inconnu de la Keizersgracht" is bij zonder charmant. Carmen Emanuels blijkt als vocaliste heel wat in haar mars te hebben, al bekoren haar Amerikaanse liedjes ons meer dan haar Franse chansons. Een wat rustiger voordracht zou het geheel ten goede komen. Maar de kleine fout jes. die nog aan het programma kleven, behoren nu eenmaal bjj de première avond. Wanneer men in aanmerking neemt dat dit viertal ondernemende jon gelui tussen de cabaretnummers door ook nog zelf bedient, moet men wel constateren dat er met hard werken veel bereikt is. Haarlem kan met deze aanwinst gefeliciteerd worden. v.d. V. HAARLEM, 2 juni In het ge bouw van de Raad van Arbeid te Haarlem heeft het personeel gisteren afscheid genomen van de heer V. de Krujjff, die na een twintigjarige dienst- periode als bureauchef van de Raad met pensioen ging. Van veel kanten mocht de heer De Kruijff woorden van waardering beluisteren. De heer S. Daum voorzitter van de Raad, dankte de scheidende bureau- chef voor diens verdiensten voor de Raad in de afgelopen twintig jaar. Hij liet het niet bij woorden en bood de heer de Kruijff een cadeau aan. Ook de heer J. F. Broeken overhandigde hem, namens het personeel, een ge schenk. Nadat ook de heren A. van der Veldt en J. Elskamp, leden van de Raad, woorden van dank hadden ge sproken kregen de bezoekers van de receptie gelegenheid van de heer De Kruijff afscheid te nemen. Advertentie) HEEMSTEDE, 3 juni In het pa rochieel jeugdhuis aan de Herenweg wordt zondag een tentoonstelling gehou den van de werkstukken, welke de le den van de jongensclub uit de St. Ba- voparochie op de hobby-avonden hebben vervaardigd. De foto-hobbyisten en dat zijn er heel wat laten met een aantal aar dige vergrotingen zien dat zij hun hob by met enthousiasme en kunde beoefe nen. Ook de jongens van de model- vliegbouw en de houtbewerking geven er aan de hand van hun inzendingen dui delijk blijk van, dat de vrije tijdsbe steding voor hen beslist geen probleem vormt. Voorts mogen wij bijzondere aandacht vragen voor de stand van de jeugd-E.H.B.O., die dit jaar uit de jon gensclub is voortgekomen. Een bezoek aan de tentoonstelling, die van 's mor gens 11 uur tot vijf uur in de middag is geopend, is beslist de moeite waard en zal ook door de jongens en hun leiders zeer op prijs worden gesteld. 2664 In Nederland gebotteld met toestemming van de rechthebbende op de gedeponeerde handelsmerken „Fanta" en „Coca-Cola". v. CINEMA PALACE: Een meisje werd aan gerand, 18 jaar. 2, 7 en 9.1'5 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Onder verdenking van zedenmisdrijf, volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. LIDO: (3e week) El Cid, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. LUXOR, t/m zondag: Parachutisten val len aan, 14 jaar. Ma. t/m do.: Spaanse driften, 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Jazzkelderjeugd, ontraden. ROXY, t/m zondag: Met donderend geweld, 14 jaar. Ma. t/m do.: De zeven bandieten van Silver Springs, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Za. en zo. 7 en 9.15 uur: De dolle generaal, 14 jaar. Za. 2.30 uur, zo. 7 en 9.15 uur: A. C. als loodgieters, a.l. Ma. 8.15 uur: Nooit op zondag, volw. STUDIO: Slachtoffer, volw. 2.15, 7 en 9.15. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zaterdag 2 juni Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater ,,De Leugenaar" van C. Goldini. Regie: Richard Flink. In de hoofdrollen: Winnifred Bosboom, Martini Crefcoeur en Carole Gijsberts van Wijk. Zondag 3 juni Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelver eniging „Thalia" met „Het laatste bedrijf". Maandag 4 juni Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelver eniging „Thalia" met „Het laatste bedrijf". (Advertentie) Zaterdag 2 juni Concertgebouw. 8 uur: Leerlingenuit voering mejuffrouw B. Nederkoorn. Jeugdhuis Donkerelaan. 7.30 uur: Leer- lingenuitvoering Pie van der GlasBoos- man en Chris van der Glas. Zondag 3 juni Teylers Museum. 3 uur: Bespeling van het 31-toons Fokkerorgel door Anton de Beer en Everastos Glassner. Woonhuis Jac. van Looy, KI. Houtweg 103, het voormalig woonhuis van de schilder- schrijver Jacobus van Looy. Geopend dagelijks van 1012.30 en van 13.3017 uur. Zondags van 1417 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon- school van de 16e eeuw tot op deden (o.m.. Hals meesterwerken). Geopend van 10—17 uur. Zondags van 1317 uur. Extra avondopenstelling dagelijks (ook zo.) van 8.30 tot 10.30 uur. toonstelling van werken uit de Haarlemse Teyler's Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse, Franse School. Fossielen, historische natuurkundige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkdag, behalve maandag van 11—15 uur. De eerste zondag van elke maand van 1315 uur. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 1012.30 uur en van 13.3017 uur (behalve maan dag) Zon- en feestdagen van 1417 uur Cruquius Museum, Haarlemmermeer: His torische stoommachines, watermolens enz. Geopend dagelijks van 912.30 uur en 1.305 uur. Zondags van 105 uur. „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158. Expositie van beeldhouwwerken, cera miek en edelsmeedkunst van beroeps kunstenaars uit Bloemendaal. Geopend dagelijks van 105 uur. Zondags 15 uur, t/m 3 juni. „De Hoofdwacht", Grote Markt. Tentoon stelling van tekenwerk naar het interieur van de oude Bavo, aangevuld met schet sen naar Haarlemse stadsgezichten, door Willem Horsman. Geopend dagelijks van 1012 uur en van 25 uur. Zondag van 2—5 uur. Hemelvaartsdag gesloten. Tot en met 9 juni. Vishal, Grote Markt. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Frans Hals museum zal „een keuze uit het moderne kunstbezit" van de gemeente Haarlem, waaronder de laatste aanwinsten, worden tentoongesteld. Geopend dagelijks van 10—5 uur. Zondag en Hemelvaartsdag van 1—5 uur. Tot en met 29 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur": Tentoonstel ling van etsen van J. Mansinga. Frans Halsmuseum, t/m 15 juni zijn te be zichtigen de schutterstukken van Frans Hals en de stijlkamers. Geopend dagelijks van 105 uur. Zondags 15 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1. Expositie van schilderijen en teke ningen van Gérard van Hulst (t/m 23 juni). Geopend dagelijks van 95 uur. Tijdens de concerten op maandag-, woens dag- en vrijdagavond van 68 uur. HAARLEM, 1 juni In de eerste klasse B van de cricketcompetitie beeft Haarlem bij Hermes-DVS zijn eerste nederlaag te incasseren gekregen. Haar lem maakte aan bat een zwakke indruk en was all out voor 55 runs. Alleen Meyer en Van Dok haalden de dubbele cijfers. Bij Hermes bowlden Geeratz 3-18, Van Meurs 4-13 en Baris 2-8 niet zonder succes. Hermes slaagde er in het Haarlemse totaal voor het verlies van vier wickets te passeren, waarna de ploeg all out was voor 117. Het fiel den van de Haarlemmers was zwak. Er werden liefst 12 vangkansen ge mist! Van der Sloot 29 en Van der Ende 24 leverden bij de Schiedammers de voornaamste bijdragen. De bowling- cijfers waren: M. Maas 5-34, P. Maas 1-34, Van der Munnik 3-21. Rood en Wit 2 behaalde zijn eerste overwinning ten koste van het Nijmeeg se Quick. De Haarlemse aanval, waar in Luining 4-27 en Peereboom 2-18 no teerden, zorgde er voor dat Quick niet verder kwam dan een score van 90. N. Phyffer 32, Van den Berg 20, De Haan 14 n.o. Rood en Wit bracht 158 runs in de boeken, waarbij vooral Van Baas- bank 43 en Peereboom 36 aan bat goed werk verrichten. Verder Van Liemt 13, Vanier 16, Molijn 15 en Luining 12. Ha gen 4-83, Burki 4-46. De Haarlemmers ondernamen nog een poging voor een innings-overwinning, maar toen Quick op 56 voor 4 stond, gaf Rood en Wit z(jn poging op. PRIESTERWIJDING Op zaterdag 16 juni zal de bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard in de kathe draal St. Bavo de priesterwijding toe dienen aan K. Overtoom, die zondag 17 juni om half tien zijn eerste heilige mis zal opdragen eveneens in de kathedraal St. Bavo. Artikel 51 van het Handvest luid*: „Het Handvest doet niets af aan recht van individuele of collectieve ze, verdediging bij een gewapende aanv tegen een lid van de Verenigde Nat» zolang de Veiligheidsraad niet de .m fet regelen heeft genomen die nodig zün handhaving van de internationale vn® en veiligheid. De maatregelen die leden zijn genomen op grond van w recht van zelfverdediging, dienen da« lijk aan de Veiligheidsraad te woröjg gemeld en zullen niets afdoen aan bevoegdheid van de Veiligheidsraad, ,g overeenstemming met het Handvest maatregelen te nemen die hij noodzak, lijk oordeelt voor handhaving of bei®? van de internationale vrede en ven1® heid". HAARLEM, 2 juni Dezer da?«" - - - - oh hielden leden van het Koor Kathol V Haarlem hun jaarvergadering, waarnemend voorzitter heette ee"Z. de nieuwe moderator, de Hoog®®, waarde heer drs. Th. Zwartkruis. vt8 harte welkom. Deken W. Zijlstra, vorige moderator, en het overieatL koorlid H. Versteynen werden ®®t dacht. De heer G. J. H. Degenhat die ruim twee jaar waarnemend v0Itj zitter van de vereniging was, Wf8, door de moderator tot voorzitter ®8 noemd. De heer Degenhart dan voor het grote vertrouwen dat in d® gesteld was en hoopte nog vele jay zjjn krachten aan net K.K.H. te nen blijven geven. De geldmidde1 bleken niet alleen de penmngmee®h, bezorgd te stemmen en met grote derheid werd tot verhoging van contributie besloten. 0p Het najaarsconcert is vastgesteld 15 november. Op het programma len de Litaniae de Venerabili Aha' Sacramento van W. A. Mozart en Stabat Mater van A. Dvorak sta® Medewerking zullen verlenen Hf fie- Verkley, Annie Hermes, David stelle en Simon van der Geest. OVERVEEN, 2 juni Voor de vi®£ de maal organiseren de CIOS-judosFf, cialisten te Overveen morgen hun,tr ditionele judotoernooi. Het aantal schrij vingen voor dit judosporteV«J5j, ment is bijzonder groot. Voor de i® iduele wedstrijden, die voor jun"®^ viduele en senioren gehouden worden in wichtsklasse, hebben 260 judoca's schreven. Men kan met recht '/,e£?n)t dat de top van de judowereld hier k°je strijden om de titels. Enkele bek®" judoca's zijn: J. Snijder, Europees pioen 1962, W. Dadema, finalist bU Europese kampioenschappen by de e de dans en P. Versluis en D. de L""^ beiden deelnemers aan de EuroP^jt kampioenschappen te Essen va® jaar. Ook zal er gestreden wonden in w~jJle wedstrijden, waarbij de teams uit man zullen bestaan, te weten uit „g licht-, midden- en zwaargewicht. gf hier zal het een spannende strijd den, wie van de negentien team® overwinnaar te voorschijn komt. SANTPOORT, 1 juni Tijde® Pinksterdagen en de zaterdag eI,r8&> zal in Zomerlust aan de Hoofds^- een expositie zijn ingericht van 1 nt' ningen en schilderijen van de poortse kunstenaar Jan Makkes. ^e\e tentoonstelling, waarop ook weer nieuwe werken van Makkes te„Jtel1' zjjn, is gewijd aan de havende de industrie, maar ook aan ie stukjes natuur in het gebied ffv-vd' IJmond, die in kleur zijn vasts® De expositie wordt geopend za?: 9 juni 's middags om 2 uur en OP tot 's avonds twaalf uur geopen"- je eerste en tweede Pinksterdag 1 je' tentoonstelling te bezichtigen var morgens 10 tot 's avonds 12 uur. GASTHUISVEST 17a-lj> Haarlem Telef. 20505 Kunstledematen, Orthop. instrumenten. Korsetten, Bandages, Steunzolen, elast. kousen, Loopsteunen en Krukken. Vraagt inlichtingen °v®' onze opvouwbare voor gebruik binnen^ en buitenshuis. Ilje vele mogelijkheden

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2