Indonesië wil duidelijk Nederlands standpunt Gelijk e basis gewenst vóór hervatting gesprek valides DRUKTE AAN HET STRAND EN OP DE WEG a m Spaanse regering straft oppositie Aardappelsituatie is niet overal even moeilijk OAS: voor W aarborgen Europeanen ■Hl Bij ongelukken tijdens Pinksterdagen: 13 doden GEVALLEN op Paus over het Concilie Na München: Ballingschap internering in Spanje of Protesten over en weer Aanvulling akkoord Evian In het verkeer en bij baden Ijooüwill mJixxc Nieuw-Guinea MORRIS '"êëforeijöuSttti! Het weer Deze week Poolse aanvoer verwacht Kwestie-Berlijn m Veel bewolking Spoorwegongeluk Indië: 25 doden moeite waard ij Pers moet regeringsleugens afdrukken i dinsdag 12 juni 1962 86ste JAARGANG No. 31152 REGEN- EN TWEEDJASSEN \R Aan zee eksklusieve meisjeskleding ^rijgbaar bij JCMipe NEW YORK, 12 juni (Rtr.) Soekardjo Wirjopranoto, de Indo nesische permanente vertegen woordiger bij de Verenigde Naties heeft op Tweede Pinksterdag met secretaris-generaal Oe Thant be raadslaagd over de kwestie Nieuw- Guinea. Van bevoegde zijde is medegedeeld, dat hij de secretaris generaal heeft verzocht, van Ne derland een nadere verduidelij king van het Nederlandse stand- punt ten aanzien van het voorstel- Bunker te verkrijgen, als een in leiding voor de hervatting van de geheime besprekingen tussen Nederland en Indonesië. Soldaat gesneuveld Jeep-ongeluk Bevolking ontvoerd p. app11 jet ftiiil f (?/- 1 een beiansrijke pijler onder Haarlems welvaart bureau SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuwertklaan 30 Telefoon 5790 Wrectie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kaden. Hoofdredactie: Drs. H, v. RUN enW. Severfifc NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENT IET ARI Er 28 cents per millimeter hoogte Omroepers 16 cents eer m m hooqte. De administratie behoudt zich hei recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. S? twintigjarige militair G. Bos uit "leuw-Amsterdam, die in Nw.-Guinea is gesneuveld. i, Qp 9 juni viel door gevechtshande- '*hgen op Nieuw Guinea: G. Bos (29 Jaar)dienstplichtig soldaat uit -Nieuw Amsterdam, (gemeente Em- tten). Advert enne BARIEUORISSTR HAARLEM" TEL 13439 j'E'DSESTRAAT (BIJ KONINQSPLUN)~AM,:TCnÖAt4 TEl, 223596 Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) ®alf tot zwaar bewolkt met hier en tta.ar enige regen. Zwakke tot matige jN'nd tussen zuid en west. Dezelfde ?eniperatuur als vandaag of iets ö°ger. Woensdag: 4.20-21.00. Maan: 15.44-2.24. (Advertentie) ham»' wef lhc.I°r&en zonnige perioden en op de 1WL?te plaatsen droog weer. Matige 5 uit westelijke richting. Tempera- 15 a 16 graden, zeewater 12 gra- w: Vooruitzichten: wel enkele zonnige V^Pden, maar nog iets te koel strand- ~ER> 12 juni (Beuter) Vijf en- hW 8 mensen zijn maandag omgeko- tiahi; 6-n tweeëntwintig gewond doordat Hl* nf?ipoer, in het noorden van Indië Personentrein een autobus greep. (Advertentie) alleen Volgens dezelfde bronnen wilde Indo nesië er zeker van zijn, dat Nederland dezelfde basis voor onderhandelingen accepteert als Djakarta, alvorens aan de conferentietafel terug te keren. Oe Thant heeft vorige week gezegd, dat hij geen enkel verschil ziet tussen standpunten van de twee landen, maar de Indonesiërs hebben niet-officieel te kennen gegeven, dat er wel verschil is. DEN HAAG De regering heeft be kend gemaakt, dat 9 juni, 18 uur plaat selijke tijd tijdens de acties tegen Indo nesische infiltranten op Nieuw-Guinea nabij Maledofok is gesneuveld de dienst plichtige soldaat G. Bos, gewoond heb bende in Nieuw-Amsterdam (gemeente Emmen). De gesneuvelde was twintig jaar oud en ongehuwd. Hü is Tweede Pinksterdag in Sorong begraven. HOLLANDIA (ANP, UPI) In het afgelopen weekeinde zijn in Nieuw- Guinea bij voortgezette acties weder om drie Indonesische parachutisten gedood, aldus wordt medegedeeld in een maandag alhier uitgegeven com muniqué. Volgens aanvankelijke schattingen wa ren bij Maladotok ongeveer veertien pa rachutisten afgeworpen die, naar werd aangenomen, allen buiten gevecht wa ren gesteld. Dat het hier opnieuw tot een vuurgevecht is gekomen, duidt er op, dat er daar meer parachutisten aanwezig zijn dan volgens de eerste ramingen werd aangenomen. Te Hol- landia is uitdrukkelijk ontkend, dat hier sprake zou zijn van nieuwe landingen. In het communiqué wordt voorts ver meld, dat bij een vuurgevecht op het schiereiland Onin twee Indonesische pa rachutisten zijn gedood en een gewond is gevangen genomen. Bij de actie in het gebied van Temi- naboean is eveneens een gewonde In donesiër gevangen genomen. De reserve-luitenant der infanterie, H. J. Breek, die zaterdag tengevolge van een ongeluk met een jeep ernstig gewond in een ziekenhuis moest wor den opgenomen is overleden. Hij is gisteren met militaire eer ter aarde be steld. Op Tweede Pinksterdag is het trans portschip de „Waterman" met onge veer achthonderd militairen aangeko men in Nieuw-Guinea. Het schip is op het laatste deel van de reis begeleid door de torpedoboot „Utrecht". Bij een routinepatrouille van een po- litie-eenheid op de Radja Ampat Ar chipel, waarbij ook het eiland Gaga werd aangedaan, bleek de gehele bevolking van de kampong Kabeiet af wezig te zijn. Een nader onderzoek ter plaatse deed het vermoeden rijzen dat de Papoea's, die zich voornamelijk be zig houden met tuinbouw, door Indone sische infiltranten gedwongen zijn om mee te gaan naar hun gebied. Volgens het communiqué wijst de toe stand van achtergelaten huisraad, voeding en kleding, van speren en prau wen, uit dat het vertrek ongeorgani seerd en in grote haast geschiedde. Landinwaarts zijn geen sporen gevon den. Het onderzoek op het eiland wordt voortgezet. SCHIPHOL, Op Tweede Pinkster dag zijn van Schiphol 79 militairen van de landmacht (in burgerkleren) met een gecharterd KLM-vliegtuig naar Cura sao vertrokken. Vandaar zullen zij met de „Zuiderkruis" naar Nieuw-Guinea vervoerd worden. De militairen behoren tot de groepen die reeds met de „Waterman" en de „Zuiderkruis" als versterking van de troepen op Nieuw-Guinea zijn vertrok ken. Gisteravond is op Schiphol aange komen de achttien-jarige marinier twee de klasse H. J. J. Janssen uit Nijme gen, die enige weken geleden op Nieuw-Guinea een schotwond in het dij been opliep. Voor verdere verzorging is hjj overgebracht naar het marine hospitaal in Overveen. f- VATICAANSTAD, 12 juni (UPI) Paus Johannes heeft gisteren in Vati caanstad in wat men zijn pinkstertoe spraak zou kunnen noemen verklaard, dat het komende oecumenisch concilie moet worden gezien als een poging om te tonen „wat Christus in een wereld vol nieuwe fenomenen nog betekent". De paus zei, na een Heilige Mis in de Sint Pieter, dat de mensheid ..in deze geteisterde eeuw" minder dan ooit zeker van zichzelf is. „De mens, beangst door de wetenschappelijke vooruitgang in een tijdperk, waarin af standen praktisch niet meer bestaan, waarin de eerste stappen naar de ver overing van het heelal zijn gezet, is zich eindelijk bewust geworden dat geen enkele strijd hem werkelijk ge lukkig vermag te maken." „Het is een natuurlijke zaak dat de kerk nu haar heilige en troostende stem verheft", aldus de paus, „en bij gevolg zal de wereld spoedig kunnen aanschouwen wat het concilie betekent en welke wonderen de katholieke kerk nog weet te bieden." MADRID, 12 juni (Rtr, AFP) De Spaanse regering heeft zaterdag vier oppositieleiders, onder wie de christen democraat Gil Robles, voor de keus gesteld op Spaans gebied een gedwon gen verblijfplaats te aanvaarden of in het buitenland in ballingschap te gaan. Op dezelfde dag had de Spaanse rege ring bekendgemaakt dat het artikel van het Handvest van de Burgerrech ten waarin staat dat elke burger zich op het nationale grondgebied mag vestigen waar hjj wil, voor twee jaar buiten werking wordt gesteld. De vier oppositieleiders kwamen terug uit München waar zij hebben deelgenomen aan het congres van de Europese bewegingen en met Spaan se leiders in ballingschap overeen stemming bereikten over de nood zaak de democratische vrijheden weer in Spanje in te voeren. Behal ve Gil Robles zijn het Fernando Alva rez de Miranda, Jésus Prados Ar- rarte en Joaquin Satrustegui. Twee van hen hebben reeds gekozen voor ballingschap, namelijk Gil Robles en Prados Arrarte. Laatstgenoemde, een vooraanstaande econoom en een oud-republikeins officier, is reeds zaterdag naar Parijs vertrokken. Gil Robles vertrok zondagochtend naar de Franse hoofdstad. Als keuze-mogelijkheid voor een ge dwongen verblijfplaats in Spanje werd een plaats in het zuiden van Spanje of de Canarische eilanden aangewezen. Twee van de vier zullen hiervan dus in ieder geval geen gebruik maken, omdat zij de ballingschap hebben gekozen. Andere, minder prominente, deelnemers aan het congres te München, die zaterdag te Madrid terugkwamen, konden zonder meer naar nun woning terugkeren. Gil Robles, de leider van de Spaan se christen-democraten, heeft voor hij naar München ging het Spaanse staatshoofd generaussimus Franco, op de hoogte gesteld van het doel van zijn reis en van de strekking van de rede die hij daar zou houden. Dit is zaterdagavond in kringen van de Spaanse oppositie in Madrid verno men. In deze kringen wilde men hier mee de beschuldigingen van de Madri- leense pers beantwoorden volgens wel ke Robles n de andere oppositielei ders te München een uiterst geheime conferentie nebben gehouden en een monsterachtige manoeuvre tegen Spanje hebben ondernomen. Men toon de er zich dan ook verwonderd over dat Spaanse bladen (moesten) schrij ven dat buitenlandse journalisten een bijeenkomst van de Spaanse oppositie hadden ontdekt, daar de autoriteiten in Madrid volledig op de hoogte waren DEN HAAG, 12 juni (ANP) Het ziet er naar uit, dat i de vier grootste steden van ons land, Amsterdam, Rot terdam, Den Haag en Utrecht de oude aardappelen uit eigen land snel opra ken. Het somberste geluid komt tot dusverre uit Rotterdam, waar wij ver namen dat de grossiers praktisch ge sproken geheel door hun voorraden van de oogst '61 heen zijn. Ook in Utrecht zijn de aardappelen van de oude oogst zo goed als op. In Amster dam wordt de „aardappelpositie" niet precair geacht. In Den Haag zijn bij de meeste detaillisten de oude aard appelen uitverkocht. Van een zegsman van de afdeling Amsterdam van de vereniging tot be hartiging van de belangen van aard appelhandelaren vernamen we, dat binnenlandse oude aardappelen daar weliswaar op raken, maar dat er nog voldoende oude aardappelen uit Polen worden ingevoerd. Overigens worden er, aldus deze zegsman, al enige weken nieuwe aardaopelen ingevoerd, vooral uit Malta, Madeira, Portugal, Italië en Noord-Afrika. Sombere geluiden komen uit Rotter dam. Daar zijn, zoals gezegd, weinig oude aardappelen meer voorhanden. De groothandelaren hebben in de af gelopen week nog kunnen leveren, maar de voorraden zijn nu op. Men verwacht er aan het einde van deze maand de nieuwe aardappelen. Men woekert" nu nog met wat geïmpor teerde kleine partijen, o.a. uit Spanje. De consument in Rotterdam gaat een „sombere en vooral dure week" tege moet, zo meent men. Over het geheel genomen ziet men echter de situatie in Utrecht toef niet zo somber in. Men verwacht namelijk, dat in de loop van deze week vrij grote hoeveelheden Poolse aardappelen tegen een prijs van f 0.35 per kg op de markt zullen komen. De kleinhandelaren in de Haagse ag glomeratie hebben aardappelen vol doende, maar wel zijn <h meesten door hun goedkope soorten heen. Zaterdag waren er op de Haagse grossiersmarkt al heel wat nieuwe aardappelen uit het Westland. De winkelprijzen voor Nederlandse nieuwe aardappelen liggen dan nog boven de gulden, terwijl buitenlandse voor prijzen tussen 70 en 85 ct ver kocht werden. De afgelopen week hebben sommige kleinhandelaren twee keer zoveel ver kocht als normaal, en ook de verkoop van verpakte aardappelpuree was groot Over een dag of veertien zouden veel nitnsen nog .vei eens oude aard appelen kunnen gaan weggooien, meent een insider. GIL ROBLES verbannen van Robles' plannen. Robles' brief werd 2 juni verzonden. Drie andere leiders van Spaanse de mocratische bewegingen hebben 1 juni een brief in dezelfde geest gezonden aan de minister van Buitenlandse Za ken, Castielle, de primaat van Span je, kardinaal Pla y Deniel, en de opper bevelhebber van het leger, generaal Munoz Grandes. De namen van dit drietal heeft men in oppositiekringen niet willen meedelen. V.S. De aartsbisschop van Atalanta Paul J. Hallinan heeft bekend gemaakt dat de 18 lagere- en 5 middelbare scholen die onder zijn jurisdictie staan te beginnen deze herfst bjj de aanmel ding van nieuwe leerlingen geen rassen discriminatie meer zullen toepassen. (UPI). Het zag er eerst niet naar uit, maar er verscheen in de loop van de och tend op Tweede Pinksterdag toch nog een aarzelend zonnetje aan de kust, dat door de vele gasten met vreugde werd begroet. De ligstoelen werden achter de beschuttende windschermen bezet en enkele moedige mensen lie ten zich op het open strand door de schrale wind zelfs niet afschrikken. In zee gingen echter heel weinigen, veel minder dan op Eerste Pinkster dag, maar toen was het ook veel warmer (foto boven). In de namiddag van maandag trok de stoet buiten landers, vooral Duitsers weer huis toe. Een beeld van de drukte bij het verkeersplein Oudenrijn geeft de foto hiernaast. Voor verslag van de Pinksterdrukte zie elders). BERLIJN, 12 juni (DPA, UPI) Nadat de Sovjet-Unie by de Britse, Franse en Amerikaanse regeringen had geprotesteerd tegen „provocerend" optreden van Westberljjnse politieman nen aan de grens door de voormalige Duitse hoofdstad en daarbij speciaal de schoten noemde, die er tussen Oost en West worden gewisseld bij ontvluch tingspogingen, heeft zaterdag de Ame rikaanse commandant in Berlijn, gene- raal-majoor Watson, bij zijn Russische collega, generaal-majoor Solovjev, ge protesteerd tegen „onverantwoordelij ke, onwettige en gevaarlijke inciden ten" betreffende het beschieten van mannen, vrouwen en kinderen door Oostduits bewapend personeel. Generaal Watson noemde in zijn brief de beschieting van de Oqst- duitse rondvaartboot „Friedrich Wolff", waarmee vrijdag 14 Oost duitsers naar West-Berlijn uitweken. De Amerikaan sprak van een „bui tengewoon ernstig incident". De Oostduitse grenswachten zetten hun schietend optreden intussen voort. Zaterdagavond bijvoorbeeld hebben ze op twee jonge Oostduitsers gescho ten, die via de Berljjnse muur naar West-Berlijn uitweken. Van de twee jongens van vijftien en achttien jaar werd de oudste op twee plaatsen in een been geschoten. Desondanks wist hij Westberlijns gebied te berei ken. MOSKOU De landen van het com munistische Warschaupact hebben za terdagavond na een geheime_ zitting die ondermeer door Sovjet-premier Khroesjtsjev werd bijgewoond aange- dronger op het voortzetten van de oriënterende gesprekken tussen Rus land en Amerika over de toekomst van Berlijn en de beide Duitsianden. ALGIERS, 12 juni (AFP, Reuter, jjPD De OAS heeft gisteravond in een klandestiene radio-uitzending ver klaard, dat haar pogingen om tt aan vulling van de akkoorden van Evian van de Algerijnen waarborgen te krij gen voor het Europese bevolkingsdeel nog niet geëindigd zijn. De eerste con tacten zijn weliswaar op niets uitge lopen, maar nu zijn ze veel verder ge gaan. De komende week zal beslis send zijn. Intussen zal de OAS de politiek van de verschroeide aarde voortzetten, totdat de geëiste waarborgen zouden zijn verkregen. Hetgeen tot dusver op dit gebied was gedaan, noemde een woordvoerder van de O.A.S. scherts". Als de eisen niet worden ingewilligd zal Algerije echter in een chaos en een puinhoop worden her schapen. In de uitzending werd voorts ge zegd, dat de OAS verantwoordelijk was voor het vlam vatten in de loop van het weekeinde van de aardgas bron in de Sahara, die nog steeds fel brandt. Ook werd gedreigd dat OAS-leden vergeldingsaanvallen zou den doen op Mohammedaanse veilig heidstroepen. Eenheden van deze troepen schoten gisterochtend in het havengebied van Algiers op Europese autobestuurders, die eerst op hen zou den hebben gevuurd. Vier van die Europeanen lieten het leven. Ondanks de dreigementen van de OAS, dat geen lid van de Algerijnse Voorlopige regering uit Tunis levend het bestuurscentrum Rocher Noir bij Algiers zou bereiken, heeft vice-pre- mier Belkacem Krim daar geheime besprekingen gevoerd met Abderrah- man Fares, het mohammedaanse hoofd van het Algerijnse Voorlopige Uitvoe rende Bewind. Het nationale o» vrtfdingsfront (FLN) zal in verband met het komende Alge rijnse referendum een campagne voeren voor onafhankelijkheid en samenwer king met Frankrijk, zo is gisteren door Mohammed Yazid, de minister van voorlichting in de Voorlopige Algerijnse Regering verklaard. Tijdens een vraag gesprek, dat over de Franse televisie werd uitgezonden, zei hü dat de FLN, nadat Algerqe onafhankelük zou zün geworden, een dergelijke samenwerking niet zou saboteren. Hü legde de over tuiging aan de dag dat de samenwer king van lange duur zal zün. In Algiers woedde gisteren op zes plaatsen brand, waardoor veel schade werd aangericht aan een technisch in stituut, twee scholen en enige winkels. Een tweede technische school werd door een bom beschadigd. Zaterdag zpn in Algiers zes scholen in brand gestoken, alsmede twee villa's, het Amerikaanse culturele centrum, een gebouw van het gas- en elektriciteitsbe drijf en een politiebureau. Verscheidene Fransen die naar het moederland terug keren, steken bij het vertrek de brand in hun woning. De OAS kondigde zaterdag in een van haar klandestiene radio-uitzendingen aan, dat ze zich voorshands zal bepa len tot verschroeide aarde en geen mos lims zal aanvallen. Zulke aanvallen op mensen en roofovervallen op büvoor- beeld banken zouden niet het werk van tie OAS zün, maar van „schurken," al dus de OAS-woordvoerder. - DELFT, 12 juni In het Pinkster- weekeinde zün te Delft twee dodelijke ongevallen gebeurd. Zaterdagavond laat werd op het Poortlandplein de twintigjarige dienstplichtige mare chaussee S. Schellingerhout uit Schie dam aangereden door een auto, toe-i hü als bromfietser geen voorrang ver leende. De jongeman werd zo zwaar gewond, dat hü vrijwel onmiddellijk overleed. Zondagavond kwam de 42- jarige kloosterbroeder J. W. A. J. de Kok uit Rotterdam met zün brom fiets te vallen. Hü liep een schedel- basisfractuur op. Bü aankomst in een ziekenhuis was hü overleden. HALFWEG In een ziekenhuis te Haarlem is overleden de 23-jarige C. Korzelius, die zaterdag met zijn motorfiets op de weg Amsterdam- Haarlem in botsing kwam met een personenauto. Bü een inhaalmanoeuvre kwam hp op het middengedeelte van de weg terecht, waar hp een uit tegen overgestelde richting komende per sonenauto juist niet meer kon ontwij ken. De duo-passagiere op de motor fiets, de 16-jarige mej. A. C. Krokke uit Amsterdam, werd in zeer zorgwek kende toestand in het ziekenhuis op genomen. NIEUWLEUSEN Zaterdagavond werd de wielrijder J. B. uit Nieuwleu- sen van achteren aangereden door een bromfiets, bereden door de beroeps militair E.J.R., die met verlof in Nieuwleusen was. Beiden kwamen te vallen. De bromfietser liep een sche- delbasisfraetuur op en is naar een zie kenhuis in Zwolle overgebracht, waar hij aan zün verwondingen bezweek. AARDENBURG Op een landweg nabij Aardenburg is de 47-jarige A. Tailoen uit Sint Kruis zondagavond met zün personenauto met grote snel heid tegen een boom gebotst. Züa 43- jarige echtgenote kwam bü dit onge luk om het leven. Mevrouw Tailoen was moeder van acht kinderen, waarvan de jongste twee laar is. EMMEN Bjj een botsing tussen twee personenauto's op de weg tussen Sleen en Erm is zondagmiddag het vierjarig zoontje van de familie J. Blanken uit Nieuw-Amsterdam om het leven gekomen. De jongen reed mee in de auto van zpn vader. Tussen diens auto en een tegenligger, be stuurd door O. de B. uit Gorredijk, ontstond een botsing. Van de beide auto's moesten zes inzittenden met verwondingen naar het Emmer zieken huis worden overgebracht. DEN HAAG Zondag is in het Westeinde ziekenhuis overleden de 61- jarige boekhouder J. E. Schuitema uit Voorburg De heer Schuitema raakte vrijdag ernstig gewond, toen hjj op het Rjjswpkse Plein in Den Haag met zijn bromfiets tegen een tram botste. SCHEVENINGEN, 12 juni Ter hoogte van de Keizerstraat in Scheve- ningen is zaterdag, bij het baden in zee. de achtjarige Paulus Waaijen uit Den Haag verdronken. Een Duitse bader, de 34-jarige ge huwde Bemd Krupp uit Mekenheim is zondag ter hoogte van het Kurhaus in zee in moeilijkheden geraakt. Toen de man door leden van de Haagse vrijwillige reddingsbrigade werd opge doken, waren de levensgeesten reeds geweken. LOOSDRECHT Zaterdagavond is de 33-jarige G. J. Roelofsma uit Den Haag in de Loenenveense plassen Cgem. Loosdrecht) verdronken. De heer Roelofsma kon niet goed zwem men. VTNKEVEEN. 12 juni Zondag is de 35-jarige gehuwde Hagenaar A. W. Roosenburg in de Vinkeveense plassen verdronken. De heer Roosenburg, die zelf vertegenwoordiger in duikersma teriaal is, was met enkele vrienden aan het duiken en is daarbij vermoede- lpk onwel geworden. DINTELOORD Nabij de suiker fabriek „Dinteloord" is zondagmiddag de 20-jarige ongehuwde C. P. Meeu- wissen uit Boerendak (gemeente Fei- naart) verdronken. De rijkspolitie te water, die zondagmiddag en de gehele maandag heeft gedregd heeft zpn stoof- felpk overschot niet kunnen vinden. WESTERBORK De 6-jarige Erick Pattiruku uit het Woonoord Schatten berg is tpdens het spelen in een met water gevulde, diepe kuil geraakt Toen omstanders hem op het droge hadden gehaald, bleken de levensgees ten reeds te zijn geweken. (Advertentie) BINNENVERINGBED iet beste bed ooit gemaakt SCHUIMRUBBERBED net versterkte middensector fabrieken Zevenbergen Advertentie) <2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1