super bolknak Jeugd was een dag baas in AVRO-studio Min jon is springplank naar „grote" radio-t.v. kiest U natuurlijk de ILFORD SPORTSMAN „Cascade" WEKCENTRALE NIET WAKKER GUNSTIGE REACTIES OP „TESTBEMANNING" KRO-Ruimtevaartserie„Het is lijk vijf dagen kip eten Luisteren naar: Spionagereeks van Carl Lans Kijken naar: CONTACT J N1EUW-ENGELAND Voor VADERDAG Sp eelgoeddoos van Debussy Donderdag Donderdag Buitenland Buitenland DONDERDAG 14 JUNI 1962 PAGINA ns en grote, goudgecoate lijnkaderzoeker. Met een —sZ? jaar garantie. ROTTERDAM AMSTERDAM Alleen uitblinkers met „alles in een" sneltransport, 2,8 lens en f'LFORD brengt een serie SPORTSMAN camera's van 79.5# tot 130.- Met ingebouwde belichtingsmeter van 172.50 tot de volautomatische SPORTSMASTER 295.- de legendarische Lfijnkorrelfilm voor de mooiste J| foto's van Uw leven. ifCMl ILFORD Zomerschema NCRV'tv Nieuw Feddermysterie Interview met kraamvrouw Vanavond Britse dirigent Eugene Goossens overleden VOOR UW WEEK-END EN VACANTIE SHIRTJACKETS Na „testbemanning" (overhemd-jasjes) in poplin en linnen. Maten tot 62 van 32.50 tot 148 KORTE HOOGSTRAAT KONINGSPLEIN (Van onze radio- en tv-redactie) Hilversum, 14 juni De avro liever gezegd Herman Broekhuizen, paris van Hoorn en Kees de Wolf heb- Pea de derde jeugddag er weer op zit- •?a. Voor hen was deze dag, waarop 'e jeugd min of meer de haas is in de l'udio, het resultaat van drie maanden Puensief en vooral ook geduldig voor bereidend werk. Wij schrijven met op- ,,min of meer de baas", want uit- e'ndelijk is het toch dit driemanschap, jjat de touwtjes in handen heeft, daarbij «atuurlijk steunend op het technisch en «nder personeel, dat nodig is om de «aak draaiende te houden. „Toen wij in de eerste jeugddag organiseerden, Vas het helemaal onze bedoeling niet jjn daar een traditie van te maken. reacties van het publiek hebben ons achter wel gedwongen er mee door te "aan", zegt Herman Broekhuizen. Hij is de man, die in 1953 AVRO's «®Ugdomroep Minjon oprichtte, omdat ny contact wilde hebben met de jonge- fen- „Ik wist, dat er kritiek was op de jeugdprogramma's en daarom vond ik j!et nodig, dat wij een gebaar maakten m (3e geest van „kom nou eens hier en S°e het zelf". Dankzij de opkomst van S6 bandrecorder is de opzet geslaagd. rp het ogenblik zijn er 45 afdelingen, ^aarvan de meeste in het westen en centrum van ons land." Deze afde- llngen bestaan uit jongeren van 16 tot ®h met 25 jaar, die zelf materiaal ver spelen voor uitzendingen als „Eigen ljsg" en „De jonge golf". „Dit mate- 'aal, is volgens Herman Broekhuizen, in de loop der jaren kwalitatief beter geworden, maar de pioniersgeest is iets achteruit gegaan voornamelijk doordat de radio door de opkomst van de televisie niet meer zo'n idool is als vroeger". „De reportages zijn bij de jongelui erg in trek. Zij gaan er met een bandrecorder op uit om mensen te interviewen, wat natuurlijk wel echt is. Hoorspelen zijn moeilijker los te krij gen". Minjon is voor een aantal jongeren de springplank geweest naar de „grote" radio en ook wel de televisie. Men vindt hen onder meer terug in de hoorspel kern van de NRU, de reportage-dienst van de VARA, het NTS-journaal en de omroep-dienst van de NCRV. Ook tekst schrijver Joop Stokkermans (Katinka) is een ex-Minjonner. Het is begrijpelijk, dat op zo'n jeugddag het werk vooral gedaan wordt door Minjon-leden („alleen de extra-goeden komen aan bod"), want zij hebben al de nodige ervaring met de microfoon. Een van hen was Ri chard de Wijs (22) een leerling van de kweekschool in Den Haag. Hij deed voor de eerste maal mee aan de jeugddag en wel als omroeper, „In het begin was ik wel nerveus. Onder het aankondigen dacht ik steeds als ik nu maar niet in mijn tekst blijf steken, maar bij mijn tweede om- roepbeurt, was ik die angst echter kwijt. (Advertentie) ■SUSSUM, 14 juni Eindelijk zag eh dan gisteravond ook op de Neder- ndse televisieschermen het een en nder van de wereldkampioenschap- voetbal in Chili. In het buiten- and had men bereids enige uitzendin- dienaangaande achter de rug. En vraagt zich af waarom wij hier 0 lang moesten wachten. Het viel erigens en uiteraard wel te consta- ®ren dat de vertoning van zo'n wed- rÜd ongetwijfeld aan „prikkeling" erUest als de spanning rond de uit- ag is weggenomen. Maar de voetbal- ö®nhers in den lande doet men met Ze filmopnamen zeker een plezier. En at zijn er altijd nog genoeg, dat het 6 Moeite loont. gTc* N.T.S. vertoonde verder het O» amusementsprogramma liiet ade"> dat destijds in Montreux otifl de ..Gouden Roos" de hoogste WH rs°beiding dus werd bekroond. te J beschikken vanzelfsprekend over kun vergelijkingsmateriaal om te help beoordelen of deze bekroning stek aal °P z«n P'aats was, maar uit- gra kwaliteiten bezat het pro- daarrirna zonder twijfel. En die lagen w 117 hof /-»•-» lint -irlolr i;On O hf"'_ln het bijzonder op het vlak van de Oa®G-nta.tie en van het camerawerk. fa-afmee bereikte men soms bepaald hour!aerende momenten. Naar de ,,in- Wa=,gemeten stond het alles niet he- hraa'a 0p betzelfde peil. Daarvoor slixfe ,de zaak al te zeer om de be- genl,T boeiende, maar ook nogal on- AinÏÏceeröe persoonlijkheid van de Wat aanse zangeres Eartha Kitt. Was ur ..Zweeds" aan dit programma *niddpiT?rn zeker niet boven een goede >,CaT Taat u't- Maar allure had deze De v fis dUs in ieder Seval wel- het <.i„; confronteerde ons aan fie.i-.ft ^an de avond met een biogra- Hemi"„ s van de schrijver Ernest beste J?TaT Ooli: dat was dank zij een de N B r-nu°e yan de vakjongens van »antr0jo„ geslist wel een boeiende SisterTTT T Neen men hoefde zich avond zeker niet te vervelen. H. Hn. (Van onze radio- en tv .-redactie) HILVERSUM, 14 juni De NCRV. televisie brengt 5 augustus „La boïte a joujou" (De speelgoeddoos), een politieke satire van Debussy op het scherm. Volgens de NCRV zou men deze uitvoering, die ouder regie staat van Jan Duiveman, een wereldpre mière kunnen noemen, omdat dit werk nog nooit als poppenspel is gebracht, terwijl da' toeh de bedoeling is ge weest van de componist. Debussy vreesde namelijk dat „levende men sen" in intelligentie tekort zouden schieten. Het poppenspel zal worden uitgevoerd door Feike Bosma en Peter Struycken met begeleiding van Hans Henkemans. In het zomerschema van de NCRV- televisie is verder opgenomen het blij spel „Antony and Ann" van de 'schrij ver St. John G. Ervine en „De univer sele erfgenaam" van J. F. Renard. Voorts wacht de kijkers een nieuw Feddermysterie, en wel 14 juli. De schrijver Jan de Koek heeft als plaats van handeling het gebouw Frascati in Amsterdam gekozen. Over de rechten van een andere thriller, te weten „An derson Ville" (die door de Vlaamse televisie werd uitgezonden), is de NCRV-televisie nog in onderhandeling. Dit zomerseizoen zullen ook een aantal documentaires op het scherm komen, waaronder enkele die werden ingezonden voor het internationale televisie-festival in Montreux. De NCRV is van plan het muziekconcours te Kerkrade rechtstreeks uit te zen den. Tot de winterprogramma's, die ge durende de zomermaanden zullen wor den voortgezet, behoren de tv-serie „Vader weet het beter" en „Muziek voor u", van Pi Scheffer. De laatste gaat ook verder met zijn antiquiteiten orkest de ,,OK Wobblers", dat muziek uit de jaren twintig speelt. „Richard legde drie jaar geleden met succes een stemtest af op een auditie van de Minjon-afdeling Den Haag. Het is niet zo verwonderlijk, dat hij slaagde, want voor die tijd had hij al geregeld teksten uitgesproken voor bandopna men van de blinden-bibiiotheek. Dit werk doet hjj nog steeds. Richard heeft geen aanvechtingen naar de radio over te stappen. Het jeugdomroepwerk blijft voor hem een hobby. Anders is het met Crijn Torringa, die met zes jaar Minjon-ervaring in Groningen daarnaast werkte hij ook voor de Regionale Omroep Noord en enige zieken-omroepen in het najaar bij een van de omroepen in dienst hoopt te kunnen treden. Op het ogen blijk zit hij nog op het passagebureau van de KLM op Schiphol. In zijn vrije tijd leest Crijn teksten voor radio Vero nica en binnenkort zal men zijn stem kunnen horen in de reclame-films van Joop Geesink. Zijn aandeel in de jeugd dag was een reportage van een bijeen komst van de afdeling Gelderland van de Bond voor Gereformeerde Jeugdor ganisaties. Temidden van 2200 jonge mensen, die verzameld waren onder de glazenkap van een (warme) eierhal in Barneveld, opereerde hij met zijn bandapparaat. Het resultaat heeft men kunnen horen in „Dagrapport", een ac tualiteitenprogramma. dat om tien voor half zeven werd uitgezonden. Aan dit programma verleenden ook Wim Jansen (31) en Bob Wildeboer (24) hun medewerking in de vo-m vu liedjes. De teksten waren van Bob, die Nederlands studeert aan de universi teit in Amsterdam. Een paar uur voor de uitzending zat hij nog driftig te tik ken in sriidio vier. „Als ik een tekst schrijf, heb ik een bepaalde melodie in mijn hoofd. De muziek, die Wim er op maakt, valt echter heel anders uit." Wim Jansen, die muziekleraar is aan de Nijverheidschool in Alnhen aan de Rijn werkt al geruime tijd met de Minjon-tekstdichter samen. Onlangs nog heeft dit duo, met een liedje een prijs in de wacht gesleept op een wed strijd, die was georganiseerd door een Amsterdamse muziekuitgeverij. Tot de inzenders behoorden ook „grootheden" als André de Raaf en Jacques Schutte. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 13 juni Er kon niets misgaan. Voor het programma „Matineuze gesprekken" aan het be gin van AVRO's Jeugddag was alles geregeld. Er zouden vier mensen worden opgebeld, die een plaatje mochten aanvragen. De betrokkenen waren vooraf op de hoogte gesteld door Herman Broekhuizen. Als eer ste werd het nummer van de Am sterdamse wekcentrale gedraaid. Geen gehoor! Dit kon nog worden opge vangen met een „die zijn zeker nog niet wakker, gelukkig weten wij wel ke plaat zij graag willen horen". Het volgende nummer bleek verkeerd. Er kwam na lang bellen een slaperige juffrouw aan de lijn, die er helemaal niets van snapte. Telefoon nummer drie bleek niet te bestaan. Herman Broekhuizen had het goede nummer thuis liggen. Hij kon zijn huis echter niet opbellen, want hij had met zijn vrouw afgesproken, dat zij tussen zeven en acht uur de telefoon niet moest opnemen. Deze afspraak was gemaakt, omdat bij wijze van grap tijdens de uitzending verscheidene keren een nummer moest worden ge draaid van iemand, die zogenaamd niet wakker wilde worden. Gelukkig waren er plaatjes genoeg om de zaak te stoppen Wim, die met zjjn 31 jaren te oud is voor Minjon, levert toch nog bijdragen voor de jeugdomroep als vaste muziek medewerker. De teksten, die van de afdelingen binnenkomen, worden door hem voorzien van een melodietje. Op de jeugddag is hij er ook nog met een bandapparaat op uit geweest. Zjjn op dracht was een vraaggesprek met een gelukkige vadc-r, die aangifte zou doen op het stadhuis in Hilversum. Zjjn plan om iemand b(j het loket „in de kraag te grijpen" mislukte. Hij heeft toen maar aan de ambtenaar van de burge- Hjke stand het adres gevraagd van een jonge vader. Het is uiteindelijk een in terview met de kraamvrouw geworden, dat hij wijselijk aan een vrouwelijke Minjonner heeft overgelaten. AVRO's jeugddag 1962 is nu verle den tijd. In de studio is de rust weer gekeerd, de beroepskrachten hebben het werk van de enthousiaste jonge ren overgenomen. Een aantal van deze jeugdige minnaars van de mi crofoon, zal men in de toekomst on getwijfeld in Hilversum terug zien. Zij hebben van die dag „mannetje van de radio"-spelen de smaak te pakken gekregen. (Van onze radio- en tv .-redactie) HILVERSUM, 14 juni „Waarde loos krankzinnig gedoe", „waanzin, die wij bijzonder waarderen", „bar slecht", „grandioos", „onzin", „fasci nerend". Dit zijn zo enkele van de 3024 reacties (waar een groep van 8675 luisteraars achter staat) op het hoorspel „Testbemanning", die na de uitzending van het laatste deel bij de KRO zijn binnengekomen. Hoewel men uit deze losse kreten zou kunnen af leiden, dat er evenveel voor- als tegen standers zijn, is dat toch niet net geval. Van de 8675 uitgebrachte menin gen zijn er 8609 instemmend en 66 af wijzend. Verreweg de meeste luiste raars hebben de KRO gevraagd in het nieuwe seizoen de' reeks voort te zetten of een soortgelijk spel uit te zenden. Het eerste deel van „Testbeman ning", dat werd geschreven door de Haagse ambtenaar Carl Lans, ging zondagavond 1 oktober 1961 de ether in. Aan het slot van het negenentwin tigste en laatste deel verzocht de KRO de luisteraars om te schrijven hoe zij over de hoorspelserie dachten. Gevraagd werd de leeftijd en het aan tal personen, dat geregeld had ge luisterd. er bij te vermelden. Uit de aldus verkregen gegevens heeft men bij de omroep (uiteraard nietweten- bü de omroep (uiteraard niet weten schappelijk verantwoord) weten te destilleren, dat vooral luisteraars tus sen de twintig en de veertig jaar de serie met grote belangstelling hebben gevolgd. In hoofdzaak zijn dit jonge echtparen met en ook zonder kinderen. Ook de groep van tien tot vijftien jaar en 41 lot 60 jaar bleek goed ver tegenwoordigd. Het spel heeft even eens bejaarden de oudste inzender is 89 jaar weten te boeien. Zo schreef een dame van 71 jaar, dat zij er „weg" van was, en een luisteraarster van 74, dat „je er weer jong van wordt". Afgaande op de reacties ls de luister dichtheid in de provincies Noord- en Zuid-Holland en Brabant het groptst geweest, terwijl van de grote steden Den Haag bovenaan staat. Ook in het buitenland heeft men naar „Testbe manning geluisterd. Uit België ontving de KRO 38 brieven en uit Duitsland 2; van 64 antwoorden was de plaats van afzending niet na te gaan. Een Belgi sche pastoor, die de serie kennelijk te lang vond, merkte in zijn brief op „het is lijk vijf dagen kip eten". Zijn mening wordt door vele luiste raars gedeeld. Over het algemeen vindt men het bezwaarlijk de hele win ter gebonden te zijn. Het tijdstip van de uitzending (8.00-8.40) uur acht men wel goed gekozen, al geven velen de voorkeur aan spelen van ongeveer een uur. In hoeverre de televisie de luister dichtheid nadelig, heeft beïnvloed Testbemanning" moest het afge lopen seizoen concurreren tegen het sportjournaal) is niet duidelijk ge worden. Wel heeft de KRO brieven gekregen, waarin uitdrukkelijk ver meld wordt, dat men het televisie toestel afzette als het hoorspel be- fon. Anderen schreven, dat het ont reken van een TV-beeid voor hen een winstpunt betekende. Een vergelijking tussen „Testbeman ning" en de andere ruimtevaartserie „Sprong in het heelal", die de KRO in het winterseizoen van 1055, 1956 en 1957 heeft uitgezonden, valt hoewel men vol lof is over de serie van Car Lans ten gunste van het laatste hoorspel uit. Velen vonden dat aan trekkelijker, omdat „Testbemanning" voor hen vaak te technisch was, ook al door de voor hen onbegrijpelijke termen. Bovendien ging de fantasie van de schrijver menigeen wel erg ver. De KRO-televisie brengt vanavond het blijspel „I remember Mama" van de Amerikaanse schrijver John van Druten op het scherm. Het stuk, dat is vertaald door Simon Vinkenoog wordt opgevoerd onder regie van Frans 't Hoen. Enny Meunier vertolkt de rol van mama. Vooraf kan men kij ken naar „Woord in beeld", het bui tenlands overzicht van Henk Neuman, en „Kijk op kunst" een programma van Jan Willem Hofstra. In het pro gramma van de NCRV-radio zingt de bariton Peter Binder met begeleiding van de pianist Jan Nederpelt liederen van Strauss, Ravel en Cortes. Op de andere zender (AVRO) kan men luisteren naar het optreden van de zangeres Joan Sutherland, die wordt begeleid door het Omroeporkest en het Groot Omroepkoor. Dit programma is een herhaling van een gedeelte uit het AVRO-galaconcert, dat 25 februari werd gegeven in het Concertgebouw te Amsterdam. LONDEN, 14 juni (AFP) De Brit se dirigent en componist sir Eugene Goossens, is woensdag overleden. Hjj was 69 jaar. Sir Eugene is, behalve in Groot-Brittannië, werkzaam geweest in de Verenigde Staten en in Austra lië waar hij werd aangesteld als diri gent van het symfonie-orkest van Syd ney. Tot de werken van Goossens be horen onder meer zijn opera „Judith", een oratorium „The Apocalypse" ge naamd, twee symfonieën en een groot aantal liederen. Advertentie) (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM, 14 juni De KRO- radio zal zeer waarschijnlijk geduren de de wintermaanden een spionage reeks van Carl Lans uitzenden. De schrijver, wiens ruimtevaartserie „Testbemanning" zo gunstig is ont vangen door de luisteraars, heeft voor deze nieuwe hoorspel-reeks spionage- gevailen uit de tweede wereldoorlog als uitgangspunt genomen. Er zijn onder meer een aantal haast ongelofelijke stunts van zogenaamde dubbel-spion- nen in verwerkt. „Ik blijf ditmaal met twee benen op de grond. Het verhaal speelt in twee onbekende landen: een dictatuurstaat, en een land van rijke en nonchalante lieden", zo zei ons Carl Lans. Deze landen bestaan alleen in het brein van de schrijver. Hij heeft niets aan het toeval overgelaten en de gebieden zelfs in kaart gebracht compleet met wegen, wateren en vliegvelden. „Ik ken de beveolking, die ik eigen zeden en gewoonten heb gegeven. Ik ben er helemaal thuis." Carl Lans is verder bezig om van „Testbemanning" een roman te schrijven, dit op dringend verzoek van een groot aantal briefschrijvers. Onder hen bevindt zich een fabri kant, die zelfs al vijf boeken met handtekening heeft besteld, en dat terwijl het vierde hoofdstuk nog maar. net af HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Lichte or kestmuziek. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Gevarieerd programma. 19.55 Sportpraat- je. 20.00 Nws. 20.00 Omroeporkest, groot omroepk. en zangsolisten: Opera-aria's. 21.15 Een gezellige avond bi) de Seve- rins. hoorspel. 22.30 Nws. 22 40 Jour naal. 23.00 Sportactuallteiten. 23.10 Disco- taria. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. NCRV: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Vocaal ensem ble. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Gewij- demuziek. 19.30 Radiokrant. 19.50 Poli tieke lezing. 20.00 Jacht- en jagersliede ren (gr.). 20.30 Schip Ahoy, amusements programma. 21.30 Muziek voor miljoenen (gr.) 22.00 Kerkorgelconcert. 22.30 Nws en S.O.S.-berichten. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Boekbesprekin. 23.00 Zang- recital. 23.30 Nobelprijswinnaars in ver- 23.55-24.00 Nieuws. teraars. 12.00 Amusementsmuziek rond de dertiger Jaren. 12.33 Lichte muziek (Om 12.30-12.33 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw). 12.53 Grammofoonmuz. of ac tualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Muziek uit Argentinië (gr.) '3.45 Operettemuziek (gr.) 14.15 Lichte grammofoonmuziek. 14.25 Radiofilharmonisch orkest en solis ten: Klassieke en moderne muziek. 15.20 Klassieke grammofoonmuziek. 16.00 Kla vecimbelrecital. 16.15 Bloemen en plan ten, lezing. 16.30 Zangrecital. 17.00 De clamatie. 17.20 Jazzmuziek (gr) 17 40 Beursberichten. 17.35 Lichte grammofoon muziek. taling, lezing. ENEGELAND. BBC Home Service 330 m: 18.00 Nws. 18.15 In the South-East: Regionaal programma. 19.00 Kamermu ziek. 19.30 Lichte orkestmuziek 20.30 Le zing over actuele problemen. 21.00 Gram mofoonplaten van beroemde zangers. 21.30 Wetenschappelijke quiz. 22.00 Nws en berichten. 22.30 Kerkdienst. 22.59 Weerbericht. 23.00 Nieuws. 23.02 Voor dracht. 23.15-23.35 Kamerorkest. ENGELAND. BBC Light Progr. 1500 en 247 m: 18.33 Sportoverzicht. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws en journaal. 19.25 Sport. 19.31 Hersengymnastiek. 20.00 Ge varieerde muziek. 20.31 Samenzang. 21.00 Brievenbeantwoording. 21.31 Gevarieerde muziek. 22.30 Nieuws, sport enactuali- teiten. 22.41 Jazzmuziek. 23.31 Lichte mu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. NDR-WDR 309 m.19.00 Nieuws. 20.15 Amusementsmuziek. 21.00 Hoorspel. 21.45 Nws. 23.15 Gevarieerde muziek. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuziek. 1.00 Weerbèricht en gevarieerde muziek. FRANKRIJK progr. Ill 280 en 235 m: 19.00 Nieuws. 20.00 Nationaal Omroep Orkest en solist. 21.45 Muzikaal nieuws. 22.15 Liederen. 23.10 Kamermuziek.2339 Kamermuziek. 22.53-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m: 18.15 Grammofonu- ziek. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Be richten voor de toeristen. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte-Orkestmuziek. 20.00 Voor de Vrouw. 21.00 Kamermuziek: klarinet kwartet. 21.30 Omroeporkest. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muziek. 22.25 Oude en nieu we muziek in China. 22.55-23.00 Nieuws. 484 m: 18.30 Gevar. grammofoonmu- 5'ek- 19.30 Nieuws. 21.30 Jazzmuziek. 22.00 Wereldnieuws. 22.55 Nieuws. ENGELAND BBC Home Service 330 m.12.00 Cricket, 12.15 Vragenbeantwoor- ding. 12.45 Mededelingen. 12.55 Weerbe richt. 13.00 Nieuws. 13.10 Hoogtepunten uit de programma's van de efgelonen week. 14.00 Onbekend. 15.00 Cricket. 16 00 BBC Schots orkest. J7.00 Voor de jei'gd. 17.55 Weerbericht. ENGELAND BBC Light progr. 1500 en 247 m. 12.31 Gevarieerd progr. 13.30 Nws. 13.35 Cricketuitslagen. 13.45 Voor de kleu ters. 14.00 Voor de vrouw. 14-55 Races. 15.10 Onbekend. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uitslagen races. 16.35 Grammofoonmuziek voor de jeugd. 17.00 Gevarieerd programma. 17.31 Gevarieerde muziek en berichten. NDR-WDR 309 m.: 12 00 Amusements muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Amusements muziek. 14.00 Symfonieconcert en solis ten. 16.00 Kamermuziek. 17.00 Nieuws. 17.45 Gevarieerde muziek. FRANKRIJK progr. Hl, 280 en 235 m: 12.02 Nieuws. 12.10 Orkestconcert. 14.00 Gevarieerde grammofoonmuziek. 14.10 Kamermuziek. 17.00 Russische muziek. BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12.03 Lichte gram. muz. 12.30 Weerbericht. 12.35 Dansmuziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nws. 13.15 Orgelspel en Zang. 14.00 Jeph- ta, oratorium. I. d. pauze: Clavecimbel- recital. 15.30 Lichte gevar. muz. 16.00 Beursberichten. 16.06 Zangrecital. 16.40 Lichte orkestmuz. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 17.45 Duitse les. 484 m: 11.55 Gram. muz. 12.03 Chan sons. 13.00 Nws. 13.15 Lichte grammuz. 14.03 Kamermuz. 15.08 Oude muz. 16 08 Lichte gevar. gram.muz. 17.00 Nws. 17.15 Amusementsmuz. HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 So cialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtend klanken (Gr.) (Om 7.30 Van de voorpa gina, praatje). 8.00 Nieuws. 8.18 Muzi kale ochtendpost (Gr.)9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Moderne grammo foonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Lich te grammofoonmuziek. VPRO: 10.00 in zicht en uitzicht, praatje. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Alt en pia no: moderne muziek. 11.40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Trompet met ritmische be geleiding. 12.20 Regeringsuitzending: Voo de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.\ land- en tuinbouw 12.33 Sport en proi nose. 12.50 Pianospellichte muziek 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, actua liteiten of gram. muz. 13.25 Beursberich ten. 13.30 Tirools orkest en zangsolisten 14.00 Jeugdensemble: lichte muziek 14.25 Jeugdboekenschouw. 14.45 Moderne ka mermuziek. 15.15 Dl'ren in en rondom het huis, klankbeeld. VARA: 16 00 Oude muziek (gr.) 16.30 Voor de zieken. 17.00 Roemeens orkest. 17.25 Licht ensemble. 17.50 Actualiteiten. HILVERSUM II. 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewende muziek. 7.30 Lichte gram.muz. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radio krant. 8.35 Nederlandse volksliederen (gr. 8.50 Accordeonmuziek (Gr.) 9.00 Voorde zieken. 9.35 Gitaarspe' 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Zangrecital. 11.15 In 't zilver: programma voor oudere luis- NTS: 20.00 Journaal. KRO: Woord en beeld. 20.30 Kijk op kunst. 21.00-22.40 Ik herinner me Mama (I remember Mama), TV-spel. DUITSE TELEVISIEPR. (Regionaal progr.: NDR: 18.20 Pro gramma-overzicht 18.25 Die Nordschau. WDR: 18.40 Hier und Heute, journaal.1 19.15 Op en neer; Charly en de uitvin der. NDR: 19.25 Eiland der zaligen-Te- neriffa). 20.00 Journ. en weeroverzicht. 10.20 Komedie. 22.05Film. 22.45 Nieuws. FRANS-BELG. TEL: V1SIEPRGOR. 19.30 Reflets du Libéralisme. 20.00 Nws. 20.30 Wedstrijd-programma. 21.30 Nieuwe films. 22.10 Eurovisie: Wereldkampioen schappen voetballen te Chili. 22.50 Nws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Voor de jeugd. 19.30 Sportkroniek. 20 OÓ Nieuws. 20.30 Documentaire film. 20.40 Animatiefilm. 21.00 Ik herinner me mama, TV-spel. (Overname v. d. KRO). 22.30 Nieuws. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht VPRO: 20.20 Gesprek aan de schrijfta- fel.20.30 Opzicht, programma met en zonder problemen voor jong en oud. 21.00 Een reportage uit Studio Vitus, geva rieerd programma. 21.50 Ziek zijn... beter worden, medisch programma. (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 17