Zeventiende-eeuwse taveerne in Haarlems Waag Feest rond Frans Hals vermaat Surinamer slaat en knijpt vrouw de keel dicht KOFFIEI THEE HET KLAVERBLAD voor Warm hart maar koude voeten in oude Bavo-kerk Zoals de ouden dronken... Werk van Mensinga en Van Hulst AÊphenaar Eerste examens in Haarlem voor sportjeugdleiders Esperanto-congre in Haarlem m EXPOSITIES IN HAARLEM Concert van koren op de Westkolk AUKES C°. De Waaghalsen beproeven hun Geluk Op initiatief NKS ZIEKENZORG IN HEEMSTEDE vermaat beter brood voor betzelfde geld HAARLEMSE POLITIERECHTER Getuige: „Maar het is een goeie man" do beste verkwikking die U dagelijks kunt schenken «hom»*" F VADERDAG Carel van der Wal Lemon Squash (Kwasth Vraag: FRANS HALS Limonade A. WEILL EXCLUSIEVE ZOMERDESSINS DONDERDAG 14 JUNI 1962 PAGINA Haarlem e.o. Films Muziek Toneel versen Cabaret burgerlijke stand Haarlem Faillissementen BANDRECORDERS PLATENSPELERS EN BANDEN 25 jaar broodbakker ■rmtfr- wmm Gestompt Eindexamens POLAROID ZONNEBRIL Opticien WEBER G-ed. Oudegracht 140. Int. Telefoon», 127, RU5KIKANTKN AN inelfe eren, en roivrijè Dranken, Ten onrechte hebben wij enige weken geleden gemeend, dat in Haar- lem voor het eerst cultuur en limonade in een mesalliance tezamen werden gébracht. Zoals men zich zal herinneren was dat, toen op het Stationsplein en elders op eenzelfde speciaal opgerichte reclameschut ting de aandacht werd gevraagd voor Frans Hals en een drank, die op z'n horecafs „frisdank" wordt geheten. Hierboven ziet mendat de Haarlemse firma Aukes en Co. ruim zestig jaar geleden een soortgelijke „vreemde zonde" beging. Zij deed het nog onverhulder dan het onlangs is geschied. „Vraag: Frans Hals Limonade" staat er onbekommerd in een advertentie, die wij tot onze ontsteltenis aantroffen in de feestgids van de onthulling van het Frans Hals standbeeld in het Florapark op 14 juni 1900, vandaag precies 62 jaar geleden. VERSIER NU VADER OP VADERDAG EENS MET EEN KLOEKE ZEGELRING u weet 't 'T SILVER STOEPKE heeft 't Waterstanden Getuigen opgeroepen Beurs van New York HAARLEM, 14 juni Ieder die gis- van een glas wijn bij de muziek van termiddag aanwezig was bij de offici He opening van de taveerne, die onder de gewelven van het oude waaggebouw Jijn voorlopige intrek heeft genomen, heeft kunnen zien dat er tot het laat ste ogenblik met zorg gewerkt is aan de inlichting, die een indruk van een ze ventiende eeuwse tapperij wil geven. Langs de wanden hangen of staan ge bruiksvoorwerpen van verre voorou ders. Enkele kaarsenkronen, die neer hangen van de houten balkenzoldering, borgen voor een antike verlichting. De gasten zitten aan lege bierton hen, terwijl de waard in fluwelen jak je, wit zijden hemd en schoenen met gespen zijn klanten van wijn of kaas bedient. Ook de drie overige leden van de vaste groep dlie zich bezorgd de i,waaghalzen" heeft genoemd, zjjn ge stoken in Frans Hals-kledij. Die drie leden zijn Cobi Schreijer, die de gasten zal amuseren met balladen en volks- Vdjsjes, welke zij zelf op een antieke gitaar begeleidt en Maaike en Rien Baartmans, die in een hoek van de taveerne een plaats gekregen hebben Voor hun poppentheater „Merlijn". De heer D. J. A. Geluk die de ope ning verrichtte verklaarde er zeker van te zijn dat de taveerne een groot aan tal gasten zou trekken. Zo geen Haar lemmers, die op dit gebied in hun stad hiet veel gewend zijn, dan toch toeris ten, die naar Haarlem zullen komen een nieuw gebouw te betrekken en Zoeken. Maar misschien zullen de Haar lemmers zelf ook wel blijken te houden HAARLEM, 14 juni De voorberei dingen tot de opening van de Frans Hals-tentoonstelling, welke tevens de uizet van het Holland Festival zal zijn, nebben nu hun beslag gekregen. Vele genodigden en andere gasten worden morgenavond in Haarlem verwacht. Ten gerieve van hen worden de par keerplaatsen aan de Grote Markt, Oude Groenmarkt en het Grootheilig land vrijgehouden vanaf 's middags *es uur. He concert en de openingsplechtig heid beginnen om acht uur. Daarna, omstreeks 21.15 uur, vertrekt het ge zelschap naar het Frans Halsmuseum, Jvaar in de Grote Regentenkamer de burgemeester, mr. O. P. F. M. Cre- hiers, en diens echtgenote zullen re cipiëren. De Vleeshal aan de Grote Markt is voor deze gelegenheid onder de vaar dige handen van Metten Koomstra her schapen in een Festivalclub. Het en semble Rita Delvano verzorgt daar de muziek. „Teisterbant" biedt even- ?®ns een hartelijk onthaal en in de Waag zullen de „Waaghalzen" zich presenteren. Wie thuis blijft, kan aan de ra dio het klankbeeld volgen, dat David rr£t^g 5 U samengesteld onder het motto „de stad van Frans als cen trum van cultuur". De N.C.R.V. zendt het klankbeeld, dat tot titel heeft >>hond Haarlems Heiliglanden" mor genavond uit om 21.35. Tenslotte nog een verzoek van de directeur van Haarlems Bloei: la ten de bewoners van het centrum morgen de vlaggen uitsteken, die bij zonsondergang, omstreeks 21.15 uur. weer moeten worden ingehaald. CINEMA PALACE: De held van Troje. H jaar. 2, 7 en 9.15 uur. rRANS HALS: Revak, de rebel, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LlDO: El Cid (4e week). 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. LtJXOR2, 7 en 9.15 uur: The Benny Good man Story, alle leeftijden. Rembrandt De Weense IJsrevue, a 1. 2> 7 en 9.15 uur. &OXY: Het zwaard der vergelding, *4 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Kolonel Hyde contra Scotland Yard, 18 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. ^IN"ERVA. 8.15 uur: Om zonden huilt men later, 18 jaar. Donderdag 14 juni Stadsschouwburg, 7.30 uur: Leerlingen bond Muziekschool Toonkunst. Grote of St. Bavo Kerk. 4 uur: Orgel concert door Piet Kee. .Westkolk, Spaarndam, 8.15 uur: Concert i" het kader van het muziekfestival ^aarndam. Vrijdag 15 juni Concertgebouw. 7.30 uur: Leerlingen- uitvoering Haarlems Muziekinstituut Grote- of St. Bavo Kerk. 8 uur: Concert t?rn gelegenheid van de opening van het bolland Festival. Donderdag 14 juni Concertgebouw, 8 uur: Comité „Land- fUWeel Noord Holland" prijsuitreiking. Vrijdag 15 juni r\®t. jan Parochiehuis, Teylerplein 8 uur: ^deravond Maria Congregatie. •■Adam en Eva", Raamvest 5, *e°Pend na 8 uur. dagelijks v Bevallen van een zoon: 9 juni: H. van der Linde-van Guldener; 12 juni: Schieveen-Luikel. v Bevallen van een dochter: 12 juni: Sr Hiipphi-Janssens, W. P. Matzen- Vaalder, H. J. E. Dirks-Pfennings; 13 Juni: c. W. Koojj-den Hartog. -.Gehuwd: 13 juni: J. J. C. van der flOj-M T A/T A C Vaaaoa- a id. u,ot*xt en E. M". A. S. Koopen; A, Winder en M L*"uer en jvi. P. M. van der Veldt; tf- P. de Jong en A. H. Rouwhorst; P. j- P- van Oerel en J. M. Voetelink; C bi Qphem en A. C. L. M. van Schie; j* JL Beentjes en Th. H. Veerkamp; Bezemer en J. Landkroon. - ^verleden; 9 juni: J. Passchier, 82 j„ „U- v. Heemskerkstraat, H. J. H. Land- ine-W-van der Helm, 63j., Gasthuisvest; juni; M. Zeldenrust, 77j., Gasthuis- 11 juni: J- Donkers, 8j., Gasthuis- v ïi 12 juni: H. E. Vreulink, 81j., Mrt. j^bleemskerkstraat, J. G. Ranwerda- v °rtoan, 68j, Mercuriusstraat, H. P. n de Wetering, 57j., Hazepaterslaan. Stoi?'uertrouwden: 13 juni: J. G. van iten en W. van Veenendaal; A. Nie- diii?er en W. J. Tiggelman; J. Wie- Alt» en A- A- de Waal Malefijt; J. van enM M- Puls; Th. J. A. Bogaert en t' Juffermans; J. C. Hogendoordn L tj. c- Je Wolf; N. J. Doom en J. Phiirlemstra; J. Overmeer en A. C. Berg P°' Th' Bmits en M. van den vrouwestem en gitaar na een bezoek aan bioscoop of concert. De heer Geluk dankte de Bavo-leden die zeer goe dig tjjdig hun sociëteit, welke zij in de Waag gevestigd hadden, verlieten om eene nieuw gebouw te betrekken en aldus plaats maakten voor de taveerne. Na de plechtige opening kregen de ve le belangstellenden een voorproefje van wat er naast de wijn en de kaas op het menu staat. De gastvrouwe Cobi Schreijer begeleidde een door de vier gezongen welkomstlied. Ook het poppentheater gaf een kleine voorstelling, waarna een door Cobi Schreijer gezongen ballade volgde, waarin een groot aantal zwakke pun ten van Haarlem en zijn bewoners fijntjes naar voren gebracht werden. HAARLEM, 14 juni Nadat het dis trict Haarlem van de Nederlandse Ka tholieke Sportbond hiertoe het initia tief had genomen, organiseerde de Ka tholieke Sportleiders School uit Amster dam in Haarlem een aantal cursussen. Van de cursus sportjeugdleider werden gisteravond in de r.k. Opleidingsschool aan de Nieuwe Gracht de examens af genomen aan elf kandidaten. Er werd geëxamineerd in de vakken: practische paedagogie en psychologie, geschiede nis, doel en plaats van de sport, sport- hygiëne-verbandleer en sportorganisa tie. Gecommitteerden waren de heren W. Dooijes, directeur van het Cios te Overveen en H. Thien, nationaal cur susleider van de NKS. Om ongeveer tien uur kon de heer Seebregts, directeur van de Amster damse school, mededelen, dat alle kan didaten waren geslaagd. Hij bracht hen dank voor de aangename en prettige wijze, waarop zij de diverse cursus avonden hadden gevolgd. Hij betrok ook de gecommitteerden en de districts NKS in zijn dankwoord. Nadat de di ploma's en de puntenlijsten waren uit gedeeld, complimenteerde de heer H. van Turnhout, voorzitter van de Haar lemse NKS, de geslaagden. Hij dankte de sportschool voor de voortreffelijke uitvoering van deze cursus. De namen van de eerste Haarlemse geslaagden van deze cursus zijn: J. v. Ballegoy (Holland), J. Blom (Ever Swift), Mej. M. de Boer (Acrides), .G Hoff (TYBB-softbal)G. Koek (Geel Wit), Mej. H. Meijer (Holland), A. Meijer (Holland), C. Nederstigt (Geel Wit), Th. Neelis (TYBB-tafeltennis) W. Uitermark (Holland) en W. de Rid der (districts NKS). HAARLEM. 14 juni Ter gelegenheid van het vijfenzeventig-jarig bestaan van Esperanto belegt het centraal co mité van de Esperanto-beweging in Ne derland N.C.K.E. een demonstratief, congres op 22 en 23 september in de Hilde'brandzaal van caférestaurant Brinkmann in Haarlem. Ter gelegenheid van dit jubileum zal door de PTT gedurende de maand sep tember in de postdistricten Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Haarlem een speciaal poststempel worden gebruik! met de tekst: „Esperanto 75 jaar In ternationale taal." De arrondissementsrechtbank te De arrondissementsrechtbank te Haarlem heeft op dinsdag 12 iuni 1962 in staat van faillissement verklaard: Chr. Keur, incasseerder te Zandvoort. Reehter-commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. J. Verheus te Haarlem. Bij beschikking van de arrondisse mentsrechtbank te Haarlem van 5 juni 1962 is gehomologeerd het akkoord in het faillissement van André Ncefs te Zandvoort, uitgesproken dd. 20 februa ri 1962; curator mr. H. C. R. M. van Cranenburgh te Haarlem. (Advertentie) KRUISWEG 47-49 HAARLEM HEEMSTEDE, 14 juni Donderdag 21 juni (Sacramentsdag) wordt in de parochiekerk van O.L. Vrouw Hemel vaart de jaarlijkse ziekendag gehouden. De dag begint met een H. Mis. gevolgd door een feestelijk ontbijt. Na do hand oplegging zal de Augustijner broeder Jozef uit Culemborg de zieken enige tijd op prettige wjjze bezig houden met een aantal goocheltoeren. Tot besluit van de dag is er een plechtig lof met processie (Advevtemtiel HAARLEM HAARLEM, 14 juni „U pielt als een advocaat voor hem en enkele maan den geleden diende u een aanklacht te gen hem in wegens mishandeling", merkte de Haarlemse politierechter, mr. Ferwerda, gistermiddag op tegen een 29-jarige werkster uit Haarlem, die als getuige was opgeroepen in een zaak tegen de man met wie ze momenteel samenleeft, een 39-jarige Surinamer, die een baantje heeft als schoonmaker in (Advertentie) KLAVEBBLAD KOFFIE THEE... Heerlijke, pittige koffie, die net zo verrast door geur ais door smaak. Thee die een traktatie Is door de goudgele ai- schenk. Een wonder? Nee, een geheim. Het geheim van KLAVERBLAD vervolmaakt door m eeuwenlange ervaring. KOFFIEBRANDERII EN THEEHANDEL SINDS 1769 LEIDEN 1 Amsterdam. Huilend zei de Haarlemse: „Hij is niet slecht. Hij was die bewuste avond op van de zenuwen. Maar van nature is het een hele goeie man, die niemand ooit kwaad doet. Hij heeft nog nooit een vinger naar me uitgestoken." „Maar waarom heeft hij dan 18 februari uw keel dichtgeknepen en u in het ge zicht geslagen en gestompt?" vroeg de politierechter. „Ach, Edelachtbare, dat weet ik ook niet meer. We hadden wat gedronken die avond. Maar nu is alles weer goed. Het is een lieve man...", ant woordde de werkster, die tranen met tuiten huilde en kort na haar verkla ring uit de zaal moest worden verwij derd. De officier, mr. J. Schilder, zag de Surinamer nu niet bepaald als een „lie verdje" en vond het gedrag van de man die avond misselijk. Hij eiste een boete van honderd gulden subsidiair twintig dagen. De politierechter nam bjj zijn veroordeling in aanmerking, dat de man niet veel verdiende en legde de Surinamer die tijdens de zitting z'n mond vrijwel niet had opengedaan, vijf enzeventig gulden boete op. De werkster maakte kenbaar, dat ze genoegen nam met het vonnis... Tot 14 dagen onvoorwaardelijk, 14 da gen voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en 270 boete veroordeelde mr. Ferwerda een 25-jarige chauffeur uit Nieuw Vennep, die 1 januari kort na middernacht op de Wagenweg in Haarlem een 23-jarige Haarlemse groentehandelaar een tand uit de mond had gestompt. Hij zou zo agressief ge weest zijn, omdat de groentehandelaar, die op een scooter reed, hem gesneden zou hebben. De chauffeur reed in een auto. De groentehandelaar ontkende dit ten stelligste. De officier had 14 da gen onvoorwaardelijk geëist. HAARLEM (Rijkskweekschool) eind examens 2de leerkring: Geslaagd de heren: P. Visser, Aalsmeer; J. de Vries. IJmuiden; J. Zeilinga, Sant poort. LEZING. Morgenochtend zal prof. dr. Ivo Lapenna een lezing houden voor de leerlingen van de Rijkskweekschool te Haarlem over „Het taalprobleem op internationaal terrein en de oplossing die de internationale taal Esperanto biedt." Advertentie) de ideale van 14.tot 25. GROTE HOUTSTRAAT 166 (b. d. Houtbrug) bezienswaardigheid. Uit alle landen ter wereld komen organisten, meest al relaties van de Haarlemse stads- organisten naar Haarlem om het instrument niet alleen te bewonde ren, maar ook te „toetsen". Vooral Duitse toeristen raken erg onder de indruk wanneer zij horen, dat de grote Mozart als kleine jongen bij een bezoek aan Haarlem het orgel bespeeld heeft. Met nog meer ont zag bekijken zij het ranke pijpen werk, wanneer zij in de gids lezen, dat ook Albert Schweitzer daar zijn muzikale gedachten de vrije loop ge laten heeft. Natuurlijk trekt ook het graf van Frans Hals en het paneel, dat aan Geertgen tot St.' Jans wordt toegeschreven veel toeristische be langstelling. Langs die weg komen weer velen op het idee een bezoek te brengen aan het Frans Hals Mu seum. De orgelconcerten zijn een typisch Haarlemse aangelegenheid. Onder de luisteraars bevinden zich een groot aantal „stamgasten", die vaak al sinds de eerste wereldoorlog de concerten bezoeken, welke een voort zetting zijn van de promenadecon certen voor zondagmiddagbezoe kers, zoals wij deze kennen van de schilderijen van Pieter Saenredam. Toeristen in de oude Sint Bavo-kerk. Kennen alle Haarlemmers hun oude De concertbezoekers van nu missen kathedraal al van binnen? de stoof-met-vuurtestjes, die voor j onze voorouders de kou tegenhield, De Grote of St. Bavo Kerk, of, nik, vertelt, dat het meer dan eens fjje jje stenen vloer naar boven zoals de Haarlemmers gemeenzaam voorkomt, dat Haarlemmers de kerk Menig orgelliefhebber ver zeggen, de oude St. Baaf, is gereed pas komen bekijken als zij gaan emi- jaat na een concert de kerk met greren. Verreweg de meeste bezoe- een verwarmd hart, maar met steen kers zien in het orgel de grootste koude voeten. voor de drukke tijd. Alle stellages, die waren aangebracht om de res taurateurs van het met bloemen- en bladerranken versierde stergewelf gelegenheid te geven hun werk zaamheden te verrichten, zijn na twee jaar verdwenen. Het zicht op het orgel is nu onbelemmerd. Het kan weer visueel concentratie punt zijn voor hen die op dinsdag of donderdag de gebruikelijke orgel concerten bezoeken. Op het dak na, waarop een aan tal mannen met hun trapeze-werk de voorbijgangers rillingen bezorgt, is de trotse kerk klaar voor de stroom bezoekers, die zal worden voorafgegaan door het officiële ge zelschap dat vrijdagavond het ope ningsconcert van het Holland Festi val zal bijwonen. De meeste bezoekers van de kerk zijn buitenlanders, vooral Duitsers. Zij komen in de maanden juli en augustus, terwijl ook ieder jaar het bollen-seizoen een geschikte tijd blijkt te zijn voor het bezichtigen van Haarlems trots. Op drukke da gen worden soms ruim vierhonderd toegangsbiljetten verkocht. De kerk op de Grote Markt is voor veel Haarlemmers blijkbaar een zó ver trouwd beeld geworden, dat zij het gebouw niet meer als een bijzonde re kostbaarheid zien en daarom ook niet op het idee komen het inte rieur eens te bekijken. De koster van de Grote Kerk, de heer D. Ven- (Advertentie) Koningstr. 46, Haarlem - Tel. 20719 ZUNDAPP - N.S.U. BROMFIETSEN „In 't Goede Uur" zet de cyclus ten toonstellingen van grafische kunstenaars voort met het laten zien van etsen en enkele litho's (tot eind juni) van de etser Jan Mensinga. Zoals meerdere jongeren, die in de laatste jaren op de voorgrond treden, houdt ook Mensinga zich streng aan de natuur. De natuur lijke verschijningsvorm van de dingen zijn hem voldoende om te vertellen wat zij te zeggen hebben. De vertelling is in de werken van Mensinga primair. Hij illustreert Bau delaire's „Les fleurs du mal", fanta seert over clowns, Icarus en meerma len over Bacchus. De tekst van Baude laire geeft hem een uitgangspunt dat tot belangrijker dingen leidt dan die welke spontaan aan zijn fantasie ont spruiten. Het werken naar portretmo del geschiedt eveneens op dat hoge plan. Mensinga is een sterk visueel in gesteld kunstenaar, voor wie de uit beelding van het onderwerp hoofddoel blijft. Daarbij betoont hij zich een knap etser, die de etsplaat hanteert als een vel schetspapier. De verdichtingen tot diep zwart geven een contrastwerking, die soms een romantisch-dramatische spanning oproept. Religieus sentiment Een dramatische werking van geheel andere orde hebben de schilderijen van Gerard van Hulst in De Ark (tot 24 juni). Ze zijn ontstaan uit de behoefte om te getuigen van een religieus sen timent, dat elk ander levensgevoel ver dringt. Bijzonder emotioneel wordt het religieus beleven ervaren en bewust vastgehouden in een langdurig schil derproces. Het doorwerken naar een verzorgd eindresultaat gaat echter ge paard met een verlies aan spanning, waardoor het schilderij, op thema's van tekens en symbolen, nog slechts een decoratieve, estetische, aangelegenheid is. Tracht Van Hulst in elk van zijn schilderijen zijn religieuze instelling duidelijk te maken, in slechts een en kel geval slaagt hij erin zijn gevoelens op de beschouwer over te brengen. Deelgenoot in zijn gevoelens kan men worden in de meest sobere dingen, uit sluitend gedaan in de tinten tussen wit en zwart. Dit zijn tevens de enige werken die in picturale zin gelijkwaardig zijn ge worden aan de beleden intentie. L. T. SPAARNDAM, 14 juni Het tweede concert van de Haarlemse Zang- en muziekweek vond gisteravond op de Spaarndammer „Kolk" plaats onder ideale weersomstandigheden. Zelden hebben we in Spaarndam een concert meegemaakt, dat zo druk bezocht was als dat van gisteravond. Dit alles bracht een sfeer mee die maakte dat het af scheid van de „Westkolk" op deze prachtige avond moeilijker was dan an ders. Wat een heerlijke rust was er, ook tijdens het musiceren. Overigens be vatte het concerteren uitsluitend vocale prestaties. Vier koren presenteerden zich elk met een aantal koorwerken. Als eerste trad op het Haarlems Chris telijk Mannenkoor onder leiding van Teke Bijlsma. Het koor zong beschaafd en de luisteraar beleefde veel plezier aan de uitvoeringen van „het haaske" en ,,'k heb mijn wagen volgeladen" in de bewerkingen van Fred Roeske. De opvallend goede articulatie trok de aan dacht. Het Haarlems P.T.T.-mannen- koor onder P. J. Potgieser had het zich met de keuze der werken niet al te moeilijk gemaakt, en dit zeer terecht. De zeven koorwerkjes werden licht en speels gezongen. Dirigent A. Goossens kwam met zijn kleinkoor „Musica Laï- ca" alleszins beschaafd voor de dag. Wanneer de koorwerken maar in ver houding staan tot de kleine bezetting van dit ensemble, mag „Musica Laïca" er heus zijn. Bep Ogterop zorgde met haar Haarlems Operakoor voor een mooie finale. Het was niet alleen een lust naar de mensen van dit koor te luisteren, maar ook om er naar te kijken. Zolang er nog zangers en zan geressen zijn die met zulk een plezier en overgave de zangkunst bedrijven, blijft er nog hoop voor de koren. De bas-bariton Gerard Droog zong met zijn buitengewoon prachtige stem twee ope ra-aria's. Vanavond treden in Spaarndam op t -X M'>> <\i TH (Advertentie) aan zijn sterke mannenhand. Onze collcetie is nu wel bijzonder mooi in diverse steensoorten, o.a. Lage steen - Jaspis - Onix-comalijn Kunsit en Robijn. Voor 49.75 heeft Vader reeds een FEESTDAG. GROTE HOUTSTRAAT 49 het huis met het carillon. het jeugdkoor „De kleine stem", het vrouwenkoor ZIGEA, het Doopsgezind Zangkoor en het Koninklijke Mannen koor Caecilia. J. L. IJMUIDEN: Vrijdag 15 juni Hoog water: 1.52 en 14.17 u. Laag water: 9.31 en 22.07 u. (Advertentie) Anegang 38/40 HAARLEM HAARLEM, 14 juni De Haarlemse verkeerspolitie verzoekt degenen, die getuige zijn geweest van het ongeval op de kruising Westelijke Randweg— Pijlslaan, waarbij twee meisjes werden aangereden, zich te melden voor nadere informaties bij haar bureau aan de Lange Wijngaardstraat. Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Ur Ion Oil Southern Pacific Southern Railw j Stand. Oil Ny Tidewater Unilever U.S. Steel 12/6 41% 34% 41% 61%e 50 70% 16 28% 44% 42% 35 35 99% 47% 49% 16% 37% 49% 13/6 41% 34% 40% 61% 49% 70% 15% 27% 43% 41% 34% 34% 99% 46% 49% 16% 37% 48% Stemming: gemakkelijk

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3