Nieuw-Guinea- sambalans uit Vele Nederlanders hebben maar één doel: sparen importeert Nederland Geen gezelligheidsleven in ambtenarenstad Hollandia Politiemannen in nachtdienst uit inbreken Straft men in Haarlem zwaarder dan in A'dam? VADERDAG „TIP-TOPw PARADOXALE TOESTANDEN Twee inbrekers voor het Hof Bedienings- of zelf bedieningszaak Hamers liet zich overschrijven Kampartikelen Brandstoffenhandel „De Spaamestad Geef VADER een goed stuk GEREEDSCHAP! BAKKERS CHAUFFEUR Waarom? 2650 18" 175C 6" „Plaids" VADERDAG: GENIET VAN DE ZOMER! ECHTE WALES ANTRACIET VERDEDIGER VRAAGT ZICH AF: Voorspellingen inge metseld in gebouw Na de zomer-zon Doodse stad (Vein onze correspondent) HOLLANDIA, mei In Hol- landia is sinds kort een bedrijf voor de vervaardiging van rotan meubelen gevestigd, dat luistert naar de naam „De Pionier". Het is een aardig bedrijfje, dat keurige meubeltjes aflevert. En het ver heugende daarbij is dat terwijl hier in Hollandia praktisch alle winkels en bedrijven in handen van Nederlanders of Chinezen zijn, dit althans wordt gedreven door twee Papoea's. Maar die twee Papoea's hebben hun opleiding daarvoor de afgelopen drie jaar in Nederland (in Noordwolde en Apeldoorn) genoten en de rotan waarmee zij werken hebben zij zelf nog tijdens hun verblijf in Nederland aangekocht... En dat terwijl in Makassar, dat hier toch heel wat dichter bij ligt, de mooiste rotan geproduceerd wordt die men zich denken kan en de meubelma kers daar van die rotan de fraaist denkbare meubelen maken, meu belen die Nederland eigenlijk alleen kent als „import". Het is een voorbeeld van de paradoxale toestanden, die in Nieuw-Guinea ontstaan zijn door de afsnijding van Indonesië. Een voorbeeld dat gemakkelijk met talloze valt uit te breiden: de Europeanen in Nieuw-Guinea zijn voor hun dage lijks bestaan voor een heel be langrijk deel op import aangewe zen, import die grotendeels uit Nederland komt, terwijl dezelfde of soortgelijke produkten goedko per en beter in Indonesië te krij gen zouden zijn als die verbinding maar niet verbroken was. Heel treffend is bijvoorbeeld wel dat men hier in Hollandia in de win kels de rijsttafelprodükten (sam balans e.d.) van een bekende fabriek in Baarn te koop ziet staan... Prettig? DONDERDAG 14 JUNI 1962 Zweedse onderscheiding Inbraak in houthandel voor ONZE RECLAME„C O R N N I C" „VICTORIOUS" Super „SEVEN SISTERS", Ie soort Friese Varkenmarkt 4 (Spaarne bij' Viaduct) Telefoon 1 -4-1 -6-4 en 1-9-4-9-4 pagina f1 Geef Vader kampeeruÏVstiM EERST EVEN KIJKEN BIJ Parfumerie Paarlaarsteeg 3-5-7 Grote Houtstraat 129 Grote sortering SCHEERKWASTEN vanaf 1.49 SCHEERAPPARATEN vanaf 0.75 AFTER SHAVE STICKS v.a. 1.60 ZIET DE ETALAGES LET OP DE PRIJZEN! omdat onze Grote Collectie zo uitgebreid, zo verrassend, en voor ieders beurs zo passend is, om Vader eens echt te verwennen. 2.50 - 2.00 - 1.75 Hr. Ankiets Sokken wol/stretch, div. kl. 1.75 wol/mousse, div. kl. 2.50 Lange hr.sokken, div. kl. 2.25 Terlenka Ankiets, geruit 4.50 Stretch fant. ankiets 1.95 Wollen fant. sokken 2.70 z. wollen sokken, effen 4.75 Hr. Sporttruien in div. kleuren 17.95 Kat. Polo-shirts netweefsel, in div. kleuren 8.95 „Terlenka" hr. zelfbinders in div. dessins 4.95 - 3.50 2.10 Hr. Overhemden „Sanfor" v.a. 12.20 „No-lron" 13.90 Terlenka „Kenmore" 19.75 Hr. Weekenders gestreept, geruit en in effen tinten 19.75,17.90, 15.90,14.95 Popi. Hr.pyjama's gestreept en in mooie tinten 26.50,19.75, 18.75, 12.50 Heren Badjassen in moderne dessins 49.75 - 39.75 28.90 Fant. Velours Badjas72.50 Heren-zwembroeken Stretch slips v.a. 7.60 I Nylon slips 14.75 - 9.95 „Terlenka" Kamer jassen, in streep- en ruitdessins. Zeer klein opvouwbaar OC90 39.90 -00 Opvouwbare Fauteuil met armleggers. Leuk gekleurde lopers Zeer practisch om in de auto mee te nemen 4 Aqn va 1 33ü 'n Heerlijk Tuin- of Zonnebed opvouwbaar en practisch. Geschikt voor logeerbed 28.50 Wollen Kamerjassen in streep- QQ90 dessins 051 Sehuimplastic Kampeer- of Zonnematras, opv.baar, in gezellige cretonne, 60x190 Metalen Tuinstoelen m. plastic draad, in diverse kleuren 19.50 Om te kamperen 'n heerlijke SLAAPZAK met „Cyllon"-vulling, 160x180 29.90 met „Dralon"-vulling, 160 x 200 41.90 Gr. stfrtering Badlakens aparte donkere dessins 17.50 - 14.50 - 9.75 voor strand, bos of auto Panter Plaids reeds v.a. Wollen Plaids, geruit, 140x175 15.25 21.75 Z. wollen Zaalberg Plaids, 140x180 40.75 Z. wollen Plaids, pracht tinten, 140x190 31.00 Z. wollen Aa-Be Plaids, 140x195 41.75 HAARLEM-NOORD Winkelcentrum Delftwijk Rijksstraatweg 533 UW SPECIAALZAAK I HAARLEM Grote Houtstr. 85-87 - Ged. Oude Gr. 86 HEEMSTEDE Raadhuisstraat 52 idee kan krijgen) en voor het gezellig heidsleven. Bij vele Nederlanders hier overheerst één ideaal: zoveel mogelijk overhouden. Er wordt gespaard en be zuinigd om nog meer te sparen. En hoe nuttig bezitsvorming ook mag zijn: hier wordt deze soms tot exces. Het is voor de Nederlanders in Hol landia dus in belangrijke mate „im port" wat de pot schaft: de rijst, de suiker, de koffie, de melk in blik en talloze andere produkten komen uit Nederland, evenals de huisinrichting („De Pionier" betekent een beschei den begin daar verandering in te brengen) en zoveel andere dingen meer. Er is een beperkte collectie plaatselijk geteelde groenten en fruit te koop (in Merauke waar van ouds her een Indonesische nederzetting zit, is het aantal verkrijgbare groente en fruitsoorten dank zij deze nijvere lieden veel groter), men kan natuur lijk brood krijgen, en voor de rest bestaat het menu dus uit allerlei din gen, die in potjes, flesjes en blikjes hier worden ingevoerd, in een vol doende rijk assortiment overigens. Ook textiel en leerwaren bestaan ge heel uit import. De Nederlanders zelf zijn hier we zeiden het in een vorig artikel al overigens voor een goed deel ook im port uit Nederland. Alleen een deel van hen is afkomstig uit Indonesië, of heeft daar een tijd gezeten. Dat zijn uiter aard degenen, die het meest terugver langen naar de enorme gevarieerdheid van het menu daar, naar de goede be leefde Indonesische bedienden ook (de in de stad werkende Papoea's blijven daar nog ver bij achter) en naar de enorme genoeglijkheid, die het leven zowel in het voormalige Nederlands- Indië als in het latere Indonesië altijd heeft gekenmerkt. Is het leven in Hollandia en el ders op Nieuw-Guinea dan minder prettig? Het antwoord op die vraag is een persoonlijke kwestie. Er vallen bij voorbeeld wel degelijk ook voordelen te noemen wat het leven in Nieuw- Guinea betreft als men dat met In donesië (laten we zeggen: het Indone sië van enkele jaren geleden toen er nog flink wat Nederlanders zaten) ver gelijkt: de royale verkrijgbaarheid van importgoederen bijvoorbeeld, de voort durende goederenvoorzieningzonderstag- naties, de vaste prijzen. Het leven wordt er beslist eenvoudiger door. Maar we hadden het over prettig... Wie terugdenkt aan de genoeglijk heid, de gezelligheid van het bestaan van de Nederlanders in Indonesië zal over het algemeen zeggen, dat Nieuw- Guinea daar ver bij achter blijft, en daarbij in het bijzonder de typische ambtenarenstad Hollandia. In kleine re plaatsen als Manokwari en Merau- Kenmerkend voor Hollandia is dan ook de doodsheid van de stad. De wei nige restaurants hebben nauwelijks be zoekers, de bar van het plaatselijke hotel is meestal leeg, alleen in de Jachtclub gaat nog iets om, maar haast niemand is er lid van: in In donesië daarentegen was zo'n lidmaat schap van de plaatselijke sociëteit ge woon een sociale verplichting. En nog maals: waar zit hem dat nu in? Goed, het komt doordat de mensen hier het sparen doen prevaleren boven de gezel ligheid. Maar waarom? Omdat het hier een aflopende zaak is? Dat was het in Indonesië ook. Omdat het hier haast allemaal ambtenaren zijn met maar een enkele particulier ertussen? Dat is ke is de sfeer alweer heel wat pret tiger, meer ouderwets Indisch zouden we bijna zeggen. Maar hoe komt dat nu? Het is natuurlijk niet alleen een kwestie van import of lokaal gepro duceerde produkten, van beter of slechter personeel. Het verschil zit dieper. Het is een verschil in men taliteit tussen de Nederlanders als groep dan altijd die nu in Nieuw- Guinea wonen en degenen, die vroe- fer in Indonesië zaten. Een verschil, at blijft, ook al hebben velen van degenen, die nu in Nieuw-Guinea zit ten vroeger in Indonesië gewoond. Er Is één heel opvallend verschil tus sen de Nederlanders hier en die in In donesië vroeger. Die „Indonesische" Nederlanders probeerden te genieten van het land waar zij woonden en van het leven in het algemeen. Zij hielden van hun natje en hun droogje en zij waren dol op gezelligheid. Op Nieuw- Guinea daarentegen leiden (we had den bijna geschreven: lijden) de mees ten een steriel bestaan, een bestaan, waarbij men zich ifsluit voor het land, waarin men leeft (en waarvan men in Hollandia trouwens ook nauwelijks een ROTTERDAM, 14 juni Nadat be gin mei reeds een 47-jarige brigadier bij de gemeentepolitie werd gearres teerd wegens valsheid in geschrifte, is vorige week dinsdag nog een poli tieman aangehouden, een 48-jarige hoofdagent. Deze heeft niets met ver- valsinge nte maken, maar wel heeft hij met de brigadier vorig jaar vier inbraken gepleegd in Rotterdam-Zuid. De brigadier van het bureau Sande- lingeplein heeft zoals gemeld valse huurkoopcontracten opgesteld voor auto's. Hij ondertekende de contracten, in de bij de bank het krediet en droeg dit aan een autoverhuurder af. De zaak kwam aan het rollen, toen de verhuurder na een auto-ongeluk ernstig gewond in het Zuiderziekenhuis werd opgenomen. Zijn broer zou de zaak voortzetten maar liet de aflossin gen voor wat ze waren. Spoedig legde de brigadier een volledige bekentenis af. Bij huiszoeking bij de autoverhuur der ontdekte men toen een nieuwe kij ker, afkomstig van een inbraak bij een warenhuis aan de Pleinweg, vorig jaar oktober. „Heb ik van de briga dier gehad", zei de verhuurder; de po litieman moest wel toegeven, dat hr de inbraak had gepleegd. Hij vertelde er onmiddellijk bij, dat een hoofdagent van hetzelfde bureau zeventien jaar in politiedienst zijn medeplich tige was geweest. De beide politieman nen hebben ook ingebroken bij levens middelenzaken en een in een vleeswa- renfabriek aan de Waalhaven. Een van deze inbraken gaf de bri gadier zelf aan. De mannen verrichtten de inbraken in hun normale nacht- dienest. Zij kwamen met een auto voor rijden en gingen als agenten in functie naar binnen, soms na een ruitje te hebben ingedrukt, en verlieten het pand ook via de voordeur. Volgens de chef van de recherche, commissaris P. Kruit, gaat het om kruimeldiefstal len. AMSTERDAM, 13 juni „Amster dam en Haarlem" liggen op nog geen kwartier afstand van elkaar. Toch ver schillen de straffen die in beide steden worden opgelegd aanzienlijk. Dit zei gis teren de Haarlemse advocaat mr. AU Cohen voor het gerechtshof in de zaak tegen de 30-jarige H.V. uit Zandvoort, die eerder door de Haarlemse recht bank voor twee inbraken en een heling 2'/i jaar gevangenisstraf met aftrek had gekregen. Nog onlangs heeft de Amsterdamse rechtbank voor soortgelijke misdrijven die net zo zwaar waren en eveneens in vereniging waren gepleegd veel lagere straffen opgelegd. Als Haarlem en Am sterdam in één arrondissement zouden liggen zou deze verdachte minder zwaar gestraft zijn," aldus mr. Cohen. De raadsman bepleitte voor zijn cliënt de uiterste clementie. Hij wees erop dat Herman V door allerlei moeilijkheden onder invloed van een zekere S was gekomen. Deze S had hem tot inbre ken aangezet. „Mijn cliënt is een keu rige man. Voor hij ging inbreken had hi) zelfs nog nooit een brandkast ge zien," merkte mr. Cohen op. Het straf blad van V. zag er inderdaad keurig uit. Ook de reclasseringsrapporten pre zen de verdachte. „Een vlijtige, bekwa me vakman, die zakelijk echter niet hard genoeg is." Tweemaal was V met S op stap ge weest. Bij nachtelijke tochten haalden zij brandkasten uit kantoren in Haar lem weg. De buit was behoorlijk: ruim 10.000 gulden. De derde kraak, in no vember '61 in het postkantoor van IJmuiden verliep nogal spectaculair. S. had toen een brandkast meegenomen en hem later door V. laten opensnijden. Men trof een bedrag van 1200 gulden alsmede de gehele boekhouding aan. De brandkast vond men later terug in een weiland. V. voerde nog ter verdediging aan dat hij bij de eerste inbraak weer naar huis was gegaan. „Ik durfde niet" zei V. „Waarom niet," wilde de presi dent weten. „Ik kreeg 't op me se- nuwe," klonk het. Een week later durf de hij wél. De hoofdverdachte S. die eerder terecht stond werd ook door het Hof als de initiatiefnemer beschouwd. Hij hoorde bevestiging van het recht bank-vonnis (3Vs jaar gevangenisstraf) tegen zich eisen. Ook tegen Herman V werd weer twee en een half jaar ge- eist. „De man heeft zich gedragen als een beroepsinbreker," aldus de procu reur-generaal. Op 26 juni zal het Hof arrest wijzen. een nare veronderstelling. Nee, de hoofdreden is waarschijnlijk dat men Indonesië niet gekend heeft, het ook niet wil kennen, zich ervan distan tieert en maar vooral elke keer be toogt dat Nieuw-Guinea „anders" is. Ja, anders, omdat men het anders maakt. Java was ook anders dan Su matra en Atjeh was anders dan de Minahasa. En als men daaraan denkt 's Nieuw-Guinea echt zo „anders" niet. Maar is het dan zo dat de Neder landers hier werkelijk zo weinig ani mo hebben voor hun werk en zo wei nig vertrouwen in de toekomst? Voor een belangrijk deel van het ambtena rendom hier in Hollandia geldt dat in derdaad. Gelukkig zjjn er ook anderen: mensen die hun werk met enthousias me verrichten en genieten van dit land en van de hun gegeven kans hier iets tot stand te brengen. Mer vindt ze óók in Hollandia, men vindt ze vooral op de buitenposten. Hoe de toekomst van Nieuw-Guinea ook zal worden, hun werk in de afgelopen twaalf jaar zal zeker niet vergeefs geweest zijn. De anderen, de echte dorre, pottende amb tenaren zijn niet meer dan de assisten ten van deze pioniers. Pioniers, die ervoor zorgen, dat er hier tenminste toch nog wat of liever: heel wat wordt verricht. Daarmee treden zij dan in de voetsporen van degenen die vroe ger in Indonesië wat presteerden, al zullen ze daar misschien zelden of nooit aan denken. En zij zijn de enigen die nog wat leven brengen in de doodse samenleving hier. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 13 juni Ter gele genheid van de officiële opening van de zelfbedieningsgroothandel „De Hoop Su percentrum" te Diemen een novum in den lande is in het Carltonhotel een bijeenkomst gehouden over de ont wikkeling van de detailhandel in de ko mende tien jaar. De sprekers: de heer J. de Hoop, di recteur van de groothandel, dr. A. W. Luijckx, directeur van het centraal or gaan ter bevordering van de bouw van middenstandsbedrijfspanden, prof. dr. F. L. van Muiswinkel, hoogleraar aan de Vrije Universiteit, en mr. D. A. Del- prat, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, wezen erop, dat enerzijds het aantal zelfbedienings zaken toeneemt gemakkelijke keus, snelle bediening, geen service, geen cre- diet en geen aflevering thuis maar anderzijds dat de specialisatie in de winkelbranches ook toeneemt met gro tere service waarbij het artikel thuis wordt afgeleverd. Geen enkele nieuwe vorm in de de tailhandel zal gaan overheersen omdat de oude vormen zich zullen aanpassen en op hun beurt met nieuwigheden zul len komen. Wel zal de verdere motori sering van het verkeer een steeds gro tere invloed op de vestigingsplaats van de winkels uitoefenen in verband met de noodzaak van goede parkeerplaat- sen.Maar dat wil zeker niet zeggen dat de oude winkelcenetra daarom behoeven af te sterven als zij zich weten aan te passen. Een zelfbedieningszaak heeft uiter aard grote voordelen zowel voor klant als voor de exploitant. Een Duits rap port noemt zelfs de mooie ogen van de cassière als argument. Anderzijds waar schuwde een der sprekers ervoor dat ook deze zelfbedieningszaken niet te veel hooi op hun vork moeten nemen en dat met name de levensmiddelen branche een welbewuste matiging moet betrachten bij de ontplooiing in de ver koop van gebruiksgoederen, zoals koel kasten. De ontreddering van de detail handelsstructuur door een complete ver vaging van de branchegrenzen tussen verbruiks- en gebruiksgoederen leek deze spreker een te hoge prijs voor de klantenbediening, die men aldus aan vankelijk zou kunnen bereiken. In Ame rika is zelfs een geringe terugkeer naar de bedieningswinkel, die meer service kan geven dan de zelfbedieningszaak. Gewezen werd ook op de geringe be langstelling van de jeugd voor het win kelbedrijf maar daar stelde men tegen over dat de nieuwe vormen in de de tailhandel een grote aantrekkingskracht kunnen uitoefenen op jonge krachten. Na afloop van de bijeenkomst heeft mr. Delprat een geluidsband met de verschillende „voorspellingen over de ontwikkeling van de detailhandel inge metseld in net gebouw van het nieuwe bedrijf. AMSTERDAM, 13 juni Op een re ceptie in de Zweedse ambassade te Den Haag heeft de ambassadeur van Zwe den, de heer Brynoff Eng de zilveren medaille (in 8e formaat) van de koning van Zweden uitgereikt aan de heer Rei- nier Scherer te Amsterdam, voor bewe zen diensten in verband met het bezoek van prins Bertil aan Nederland van 1 tot 3 mei 1962. AMSTERDAM, 13 juni De oprich ter van de partij Veiliger Verkeer, de zakenman A. G. Hamers heeft Amster dam verlaten. Dinsdag verscheen hij op het bevolkingsregister om zich van de kamer, boven zijn bedrijf aan de Lauriergracht te laten overschrijven naar zijn werkelijk adres in Zwanen burg. Zoals men weet moest de heer Ha mers na zijn verrassende verkiezing tot gemeenteraadslid zijn zetel afstaan om dat hij niet lang genoeg als Amsterdam mer stond ingeschreven. Dank zij de tussenkomst van burgemeester van Hall kwam dit feit aan het licht. De heer Hamers heeft zijn zetel nu over gedragen aan zijn employé en partij genoot Herman van Veen. AMSTERDAM, 13 juni Bij een hout handel in de Hamerstraat is ingebro ken. Er werd een benzine-motor, een cirkelzaag, een elektrische slijptol en boormachine en een hoeveelheid klein materiaal gestolen. De schade bedraagt meer dan tweeduizend gulden. Kampschop f 0.95 Tentkapstok f 0.95 Tentasbak f 1.35 Tents toktafel f 4.50 Stormlampf 3.75 Roestvrij bestek t 1.80 Zaklantaarn v.a. f 3. Waterzak f 6.50 Jerrycan met tuit f 5.95 enz. enz. ^chouteti^l)a^oH^ U)aamoessTü(WT2i Te/./oezs MAAR DENK OOK EVEN AAN DE KOMENDE WINTER. geeft ECHTE ANTRACIET de beste warmte. Het is voordelig NU Uw kolenhok te laten vullen met de allerbeste, droge en goed verzorgde ANTRACIET tegen de laagste prijs. Reeds meer dan 30 jaar leveren wij met steeds stijgend succes de bekende merken: Afm. Hl (20/30) 12.80 Afm. II (30/50) 12.40 Afm. 15/20 (parel) 12.80 Afm. 10/16 (viertjes) 12. Afm. Hl (20/30) 14.65 Parel (15/20) 13.80 Viertjes (10/16) 12.90 Afm. III (20/30) 13.50 Afm. II (30/50) 13.25 Parel (15/20) 13.50 Viertjes (10/16) 12.50 Ze stoken stuk voor stuk voordeliger, maar zijn in prijs vrijwel gelijk aan welke andere kwaliteit ook. Naast echte Wales hebben wij ook Hollandse, Belgische en Westfaalse antraciet. Vraagt onze volledige prijscourant. een zwembroek, Helanca, reeds v.a. f 5.50 of Nylon zwemshort v.a. Misschien ontbreekt er Voo.r BODY-BUILDING- TRAINING hebben we expanders, halters, en Zo blijft vader fit KRUISSTRAAT 27—29 TEL. 21660 - HAARLEM N.V. Centrale Suiker Maatschappij. Amsterdam De directie maakt bekend. 8 het dividend over het y jaar 1960/61 is vastgesteia k 12% uitmakende f 3j#t per aandeel van 300.—.'* j, ingang van 18 juni J96» df dividendbewijs nr. 34 va"iet. aandelen en van de n royeerbare certificaten °"he. aftrek van 15 dividend lasting betaalbaar met J bij De Twentsche Bank en de Hollandsche Bank-O"*; N.V. te Amsterdam, R°l Li dam en 's-Gravenhage en de heren Vermeer co' Amsterdam. Amsterdam, 14 juni 1963. Administratie- maatschappij „WéSTW SUIKERRAFFINADEUR N.V. gevestigd te Amsterda"J De directie maakt bekend, ingevolge besluit der op den gehouden Algemene V" gadering van Aandeel»?", ders het dividend over boekjaar 1960—1961 is vas) gesteld op 11 uitmaken?, 11.per aandeel, gr0;, f 100.—, hetwelk betaalba8* wordt gesteld onder aftr'J van 15 dividenbelasting 8 1.65. Op dividendbewijs nr. 36 va» het nieuwe dividendblad ZJl aldus worden betaald 9?° ten kantore van de K3»* Associatie N.V. vanf 18 j111? a.s. Aldaar zal tevens van3' 18 juni a.s. het dividendbe wijs nr. 63 der oprichters- aandelen (rood) met 64.09 e» het dividendbewijs nr. 63 der onder-oprichters-aandelen (blauw) met 6.40 betaal' baar worden gesteld, onder aftrek van 15 dividendbe lasting en zullen aldus wor den betaald met resp. 54.w en 5.44. Amsterdam, 13 juni 1962. ELEKTRISCHE BOORTOLLEN (vanaf 59.75), ZAAG-, SLIJPMACHINES (ook op gemakkelijke betalingsconditie) TUINGEREEDSCHAP GRASMAAIMACHINES - AUTOWASBORSTELS CAMPING-GASTOESTELLEN ZAKMESSEN GELDKISTEN - ENZ. ENZ. Kruisstraat 34-36 HAARBORSTELS - HAARLOTIONS BRILLANTINES EN HAARCRÈME Diverse merken AFTER SHAVE LOTIONS, o.a. AQUA VEL VA - PITRALON - BOLDOOT VALDELIS - YARDLEY - OLDSPICE - VINOLIA - TABAC. In ons produktiebedrijf te Zwanenburg hebben wij plaats voor enige Leeftijd vanaf 18 jaar. Prettige werkkring. Goede sociale voorzieningen. 45-urige werkweek. Vrije bedrijfskleding. Eventuele reiskosten worden vergoed. Met gemaakte vakantie-afspraken zal rekening gehouden worden. Schriftelijke en mondelinge (na tel. af spraak) sollicitaties te richten aan Hoeve's bakkerijen N.V., afdeling personeelzaken, de Lairessestraat 156, Amsterdam-Zuid. (Tel. 020-795781). Bij ons tiedrijf kan geplaatst worden In het bezit van alle rijbewijzen. Wij bieden u een prettige werkkring. Goede sociale voorzieningen. Vrije bedrijfskleding. Met gemaakte vakantie-afspraken zal rekening gehouden worden. Schriftelijke en mondelinge (na tel. af- g spraak) sollicitaties te richten aan Hoeve's bakkerijen N.V., afdeling personeelzaken, g de Lairessestraat 156, Amsterdam-Zuid. (Tel. 020-795781). en Natuurlijk voor Vaderdag naar Kort" Fant. Heren zakdoeken 3 stuks in doos ,,Het h Per ^oord I 6 Pa. '8 h. fle en •»in

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 6