Spanning Kerk en staat in Spanje Eigen uitleg regiem van Mater et Maeistra" BEC Katholieken uit diverse landen naar Maastricht Op DRIJVENDE TANDEM KANAAL OVER Ik herinner me mama Luisteren naar: naar: Franco boos op bisschoppen top-pf® Hoge kerkelijke autoriteiten bij plechtigheid aanwezig Beoordelingsnormen van Duits en Frans op m.m.s.-examen de basis van uw belegging Intrekking van de vertaling concilie- brief niet meer dan een sym ptoom Kardinaal Alfrink stelt een onderzoek in Clara d'Ovar voor AVRO-tv Vrijdag Vrijdag Zaterdag Zaterdag Na 1970 vrij verkeer van olie binnen EEG TIJDENS HEILIGDOMSVAART Prof. Groot voor t.v.: Van Eurovisie naar MUNDOVISIE Teresa Berganza voor de AVRO-radio Vlaamse t.v.-directeur wegens corruptie in arrest gesteld Vanavond Omroepsters staken „V eronica"-werk Buitenland Buitenland VRIJDAG 15 JUNI 1962 PAGINA 13 o 9? t^DRro, 15 juni (KNP) Het doodzwijgen door Franco van de 'iM;0tnst van de nieuwe pauselijke il, "Os in Spanje, mgr. Ribera, zowel ''Sen Sc'lerpe aanval van „Ecclesia" LJ1 de rede van de minister van '*ii d llastres in Barcelona tonen d ('e recente stakingen in Spanje 'issef. symPatbie ervoor van de meeste i, JOoppen de verhoudingen tussen 'tont -en Staat in Spanje aan nieuwe D® ,n8 hebben onderworpen. L? rede welke generaal Franco dezer maand gehouden heeft en We z'Jn afkeuring over de sta- '»stp .bekend maakte alsmede zijn bSn wil op de ingeslagen weg door te (ty 's in de Osservatore Romano •Jt Knutselwerk met hele, halve en kwart fouten Hoongelach RADIO „MERKUR" MOET SLUITEN Portugese Fadoz-zangeres V ?een woord vermeld. De Spaanse {t(B *"8 heeft dit doodzwijgen be lden en als tegenmaatregel ook geen it eoiming gegeven de aankomst van wvil ixc uuunuxixu» Nk»Uwe Pauselijke nuntius kort voor eren in de dagbladen te ver- Wrk0' ^"een Ecclesia, het blad der 'iilp PPen, dat niet aan de censuur if "'Worpen is, heeft de aankomst van "ontius gemeld. (.^uidelijker nog is de tegenstelling tffen het episcopaat en de regering Von de or(^e gekomen, toen daags Pinksteren „Ecclesia" in een Roerig hoofdartikel betoogde, dat bi katholieken onder leiding van hun „.^hoppen, niet van plan zijn zich 1 ar de sacristie te laten terugdrin- Sen, in het bijzonder niet waar het om het ontplooien van socialp le® en vi bewustwording en verdere activiteiten voor s! sociale bewustwording van de gaarden. tel? de verwarring, die in vele katho- kringen ontstaan is na het uit- etk v. der stakingen, waarmee de gelijke hiërarchie i: fd in beginsel ac- jj. - ging, maar waarin zij zich ver ity,, Wegens politieke complicaties ge lagen zag zich reserves op te leg- :.|r; schept Ecclesia thans duidelijk- l5l/- Het blad valt met name de rede ■V Welke de minister van Handel, 'r)ha to Ullastres op 1 juni te Barce- k; gehouden heeft. Daarin heeft tv„?. fninister op eigen manier de er ■'■Ta Mater et Magistra uitgelegd. al te zeer wordt vergeten zo ki® Alberto Ullastres, kennelijk als 'Sw i^k zijn politiek van stabilisatie feto gend al te zeer wordt ver- L n> dat voor de sociale bemoeiing (v,. de Kerk, het fundament van het k'stendom ligt in het innerlijk en L °°nlijk bestaan, in de functie van k.s°°nlijke verlossing. En bij heel he v'a.ie apostolaat gaan de bovenna- «/ubke middelen verre uit boven de C®r menselijke. En dat geldt nog Ike lïleer> als die middelen de christe- geest aantasten". minister bedoelde hier het samen- C® met politieke bewegingen, die *1^" en vooral verbetering van de k[®ids\ooru aarden willen en volgens t,?1 alleen maar communistisch den- 'to' Hij noemde dit het gevaarlijke f°6ressisme". fcegen deze uitlating van de minister, •ba ?r de nadruk op legde hoe in k9,?Je de encycliek „Mater et Magis- l|n en de eeuwenoude katholieke so- loj® leer moeten worden opgevat be- iih5* Ecclesia aldus: „Tegenover het ilti^gressisme" staat, zoals men dat hbij dwalingen aantreft, een ande- Ipj.dWaling als tegenpool. Dat is de kn.^Hj van de transcendentie. Deze t( 'erij wil de katholiek dwingen zich ouden Van elke bemoeienis met tik tijdelijke. Zij dwingt hem ertoe Jp Verantwoordelijkheid te ontlopen ['ii./Ultureel, sociaal en politiek ge huil- H nen die deze dwalir v,.xj- nen uie aeze awaling ver- kfjtïsen, bevelen de katholieken be- <0(1,?,.maar dringend aan, dat zü per- bL,'Jk zich moeten verdiepen in de -'ike deugden en in de innerlijke vmg van het Evangelie", j ecclesia gaat dan voort: „Hoewel V'hrhjk met klem het tegendeel volgehouden, kan eenieder van t«£e zien, dat deze dwaling een ge- toil'heerd geesteskind is van het libe- tk sthe. Volgens die dwaling behoort katholiek consequent gesproken in kyjkcristie thuis". Nadat Ecclesia dan q xf'Ük gesteld heeft hoe men Mater W^gistra moet uitleggen, nl. dat de °liek met zijn overtuiging in alle menselijke activiteiten moet deelne men besluit het gezaghebbende ui als volgt: „Het is duidelijk dat men in Spanje nu niet bepaald immuun is voor progressisme, dat van linkse zijde komt. Daartegen dient men altitd in staat van alarm te blijven. Maar vaker moet gewaarschuwd worden tegen het gevaar der transcendentie, dus van een geloof zonder toepassing der beginselen in de praktijk van het leven en in concrete situaties. Over matige aandacht wordt besteed aan het leven hiernamaals." Daarom, zo be sluit Ecclesia, „lijkt het ons het beste en meest juiste, de sociale bewust wording van Spanje niet tegen te hou den uit angst voor progressisme, en zeker niet deze bewustwording daarop te laten doodlopen. En laten we de pauselijke opdrachten (die Pius XII en (Je eigen bisschoppen zeer concreet voor Spanje hebben opgesteld) letter lijk opvatten. Laten we in die geest ons aan net werk zetten". Advertentie; KEULEN, 15 juni De vice-presi dent van de Europese Commissie, Ro bert Marjolin heeft in de universiteit van Keulen aangekondigd, dat de Europese Commissie binnenkort aan de regeringen der zes E.E.G.-landen voor stellen zal doen toekomen voor een gemeenschappelijke oliepolitiek. De commissie stelt daarin voor de tijd na 1970 voor om 1) vrij verkeer toe te laten van ruwe olie en raffinaderij- produkten binnen de E.E.G. zonder be perkingen op de hoeveelheden en zon der douanetarieven en 2) vrije invoer toe te laten van ruwe olie en raffina- derijprodukten uit niet tot de E.E.G. behorende landen met uitzondering van invoer uit landen van het Oostelijk blok, waarvoor nog een gemeenschapscontin gent moet worden vastgesteld. Verder beogen de voorstellen van de Europese commissie, dat de verbruiks belastingen op olie-produkten voor in dustrieel eigen verbruik (hoofdzakelijk stookolie) zo laag mogelijk en op een zelfde niveau voor de E.E.G vastge steld worden. Advertentie Een fraaieglazen cocktailshaker zenden wij u gaarne na ontvangst van 2.- op giro no. 1505, van Erven Imcas Bols, Amsterdam, onder ver melding van „Cocktailshaker" MAASTRICHT, 15 juni De aan staande Heiligdomsvaart, welke van 8 tot en met 22 juli alhier wordt gehou den, staat dit keer in het teken van de internationale contacten. Duizenden katholieken uit verschillende landen van Europa, met name uit België, Luxem- op Uelse studenten Ron Brooks en Jim Wood begonnen in Dover aan hun poging ariJvende tandemfiets het Kanaal over te steken naar Frankrijk. Na tien uur trappend varen haalden zij de overkant. burg, Frankrijk, Oostenrijk en Duits land, pelgrimeren naar het graf van de eerste geloofsverkondiger uit onze streken, St. Servatius. Zij nemen er aan congressen deel, welke afgestemd zijn op het algemene thema van deze zevenjaarlijkse heilig domsvaart: „de verkondiging van de rijkdommen van Christus". Niet minder dan twintig congressen zijn gepland, waaraan priesters, religi euzen en leken, uit binnen- en buiten land deelnemen. Wat de internationale samenkomsten betreft staan o.a. op het programma: een ontmoeting voor priesters uit veer tig Europese bisdommen (10 en 11 juli) een weekend voor zevenhonderd jon geren uit de bisdommen Luik, Aken en Roermond (11 en 15 juli) een con tactdag voor de studerende jeugd uit deze bisdommen (16 juli) en voorts congressen voor zielzorgers uit het zgn. „Land zonder grenzen", gevormd door de steden Aken, Luik. Maastricht en Hasselt (12 juli) en zo diverse meer. Op de openingsdag (8 juli) draagt kardinaal Alfrink op het Vrijthof een pontificale hoogmis op, terwijl de pau selijke internuntius te Den Haag mgr. G. Beltrami dit op de sluitingsdag, zon dag 22 juli, zal doen. De bisschop van Roermond mgr. P. Moors pontificeert op 12 juli in de St. Servaaskerk, waar ook andere bisschop pen o.a. mgr. dr. J. Pohlschneider van Aken; mgr. P. C. Schoenmaeckers, wij bisschop van Mechelen, Brussel; mgr. W. M. Bekkers, bisschop van Den Bosch, diens coadjutor mgr. J. Bluyssen, en mgr. G. H. baron van Zuylen, bisschop van Luik zullen pontificeren. Diverse kerkeljjke en wereldlijke auto riteiten zullen de luisterrijke stoet, wel ke drie keer, op 8, 15 en 22 juli uit trekt, gadeslaan. Aan deze stoet nemen meer dan dui zend Maastrichtenaren deel. In deze stoet wordt het Heilsgebeu ren uitgebeeld. De diverse relieken wor den in dit geheel ingepast. Als regis seur treedt op de heer Wim Sprenger en als artistiek ontwerper de heer Je rome Goffin. Van het comité heeft ka pelaan H. Vroomen de leiding. Dank zij de medewerking van het leger is het organiserend comité erin geslaagd om de reliekenstoet op zondag 22 juli ook door Wijk (stadsgedeelte aan de overkant van de Maas) te laten trek ken. Voor het doorgaand verkeer, dat op die dag geen gebruik kan maken van de beide Maasbruggen, slaat de genie een pontonbrug over de Maas ten noorden van de Helihaven. OLDENZAAL, 15 juni Aan de Co lumbia Universiteit te New York pro moveerde pater M. Peters uit Olden- zaal tot „meester in de wetenschappen". Pater Peters zal in september naar West-Afrika vertrekken, om te gaan werken als redacteur voor verschillen de weekbladen. (Van een verslaggever) BUSSUM, 15 Juni Professor dr. J. C. Groot van het filoso'ficum in War mond is van mening, dat de intrek king van de Italiaanse vertaling van het herderlijk schrijven van het Neder lands Episcopaat over het aanstaande Concilie niet meer is dan een symp toom van een botsing tussen twee theo logische meningen. In een vraaggesprek voor de KRO-televisie zei prof. Groot gisteravond, dat uit het schrijven van de Nederlandse bisschoppen een zekere voorkeur spreekt "oor de conceptie, waarin heel de geloofsgemeenschap zif tend ontdekt wat authentiek is. Daar tegenover staat de gedachtengang, die het in de handboeken heel goed doet en waarin de nadruk wordt gelegd op het gezag, dat culmineert in de paus, die van bovenaf leraart. Deze laatste theorie is vooral in Italië zo sterk ver breid, dat men wel spreekt van de Ro meinse theologie van het primaat. Prof. Groot zei, dat de Intrekking van "ng een pijnlijke ge- zijn geweest voor de Italiaanse vertaling een pijnlijke ge ding kardinaal Alfrink en hu meent dat men waarwording kan zij in de maatregel misschien iets onhof felijks zou kunnen zien. Hij was echter van mening, dat de intrekking van de vertaling niet mag worden gezien als een diskwalificatie. Net zoals de intrek king geen verklaring is van hetero doxie net zomin kan straks een even tuele opheffing van deze maatregel worden gezien als een goedkeuring van de theorie, zoals die is vervat in de brief van de Nederlandse bisschoppen. DEN HAAG (KNP) In verband met de berichten, dat het schrijven der Nederlandse bisschoppen van de cember 1960 over het Concilie in Italië uit de handel genomet is, deelt kardi naal Alfrink te Rome mede, dat hij een onderzoek naar deze kwestie instelt. Te zijner tijd zullen nadere mededelingen volgen. BRUSSEL, 15 juni. Een uitbrei ding van de Eurovisie tot Mundo- of wereldvisie via een Amerikaanse sa telliet is een van de punten die aan de orde komt op de dertiende gewone al gemene vergadering van de E.R.U., de Europese Radiounie, die donderdag onder voorzitterschap van de Zweed Rydbeck hier is begonnen. Deze uit breiding van de internationale samen- wei king van Europa tot Amerika zou deze zomer haar beslag moeten krij gen. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 15 juni. De AVRO- radio zendt dinsdagavond 19 juni (10- 10.30 uur) een recital uit van de Spaan se mezzo-sopraan Teresa Berganza. Het is een recital van Spaanse liede ren, dat zij vorige maand heeft gege ven tijdens de Schwetzinger Festspie- le. (Advertentie) MADURODAM is in het jaar van zijn 2e justrum - maar kent u het ook bij avond .44.000 lampjes! Een sprookje! Den Haag Scheveningen BUSSUM, 15 juni „Ik herinner me mama" een spel van de Amerikaan John van Druten zou men als een soort pendant kunnen beschouwen van de film serie, die ons op gezette tijden onder de titel „Vader weet het beter" wordt voor geschoteld. Met dit verschil dan dat mama in dit geval werkelijk alles weet. Maar in het stuk wordt zij dan ook gezien door de ogen van Katrin, een jong literair begaafd meisje. Zij legt haar herinneringen aan mama en vele situa ties waarin deze dame een rol speelt in geschrifte /ast. En dat zou wellicht tot een ongekunsteld en argeloos geheel hebben kunnen leiden, ware het niet dat zij bij haar schrijverij da nig en ietwat storend terzijde werd ge staan door... John van Druten. Wat men nu zag kwam neer op een af en toe nogal geforceerd-sentimenteel stuk, waarin men op enkele écht ontroe rende passages na niet helemaal kon geloven. Al kijkende ervoeren wij het beslist als een pikante noot dat al deze lieve en huiselijke zoetsappigheden wa ren vei-taald door de literaire rabauw, die Simon Vinkenoog heet. Bij de opvoering van gisteravond viel vooral op dat de telerecording, die aan vankelijk van voortreffelijke kwaliteit was, op een gegeven moment „afknap te" en met een schok overging in een vaag beeldenspel. Iedereen deed, met wisselend succes overigens, zijn best. Enny Meunier had nogal moeite met de al te volmaakte moeder, Jan Hundling had als papa ook toneelkunstig gezien niet zo heel veel te vertellen en Lies- beth Struppert kon de verregaande ar geloosheid van Katrin niet helemaal op brengen. Plezier kon men verder wel beleven aan Frans van der Lingen, die met enig entrain de barre en barse oom Chris aanvatte. De decors kwamen dit maal wat al te duidelijk waarneembaar uit het atelier. H. Hn. (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, 15 juni De Vlaamse radio- en televisiewereld werd gisteren opgeschrikt door de onverwachte ar restatie van de directeur van de dienst ontspanning van de Vlaamse televisie, D. W. Onder zijn bevoegdheden vielen o.m. de variété- en filmprogramma's. Naar verluidt werd hij aangehouden we gens corruptie. Het zou gaan om een bedrag van ongeveer 350.000 francs 25.000) De zaak zou verband houden met de justitiële procedure rond de beruchte lotto-affaire. De beheerder van dit be drijf in commerciële wedstrijden, de Nederlander Van Strien, werd enige maanden geleden reeds tot eer. strenge gevangenisstraf veroordeeld in België wegens frauduleus bankroet. De direc teur zou in die zin bij de zaak be trokken zijn dat hij de bewuste som van Van Strien zou hebben aanvaard in ruil voor „stilzwijgende" televisie- publiciteit. Begrijpelijkerwijze sloeg het optreden van de politie als een bom in. De be trokken directeur een zeer bekende en gewaardeerde figuur in de Vlaamse te levisie, waarvan hij een der pioniers is. Ook in Nederland zal zijn naam in vakkringen wel een vertrouwde klank bezitten. Onlangs nog zond de NTS zijn historische evocatie „Beatrijs" uit, het werk waarvoor de auteur o.m. de in ternationale prijs van de Katholieke Ra dio- en Televisie Unie ontving in Mo- (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 15 juni - Examinandi kunnen het in deze dagen moeilijk heb ben, maar voor examina tor en is het ook geen ge makkelijke tijd. Blijkens een publikatie in het weekblad „Sint Bonaven- tura" hebben met name de docenten, die enkele weken geleden de Duitse en de Franse eindexamenverta ling van de m.m.s. moes ten beoordelen, het nogal zwaar te verduren gehad. Er worden voor de beoor deling van het werk nor men uitgegeven, teneinde willekeur en andere ver schillen tegen te gaan. Het is voor degene, die het werk nakijkt geen ver plichting zich aan die nor men te houden, maar de aai.wijzingen hebben een zeker burgerrecht gekre gen. In het geval van de Duitse m.m.s.-vertaling worden de normen echter zo subjectief, slordig en zelfs foutief genoemd, dat een briefschrijver in het genoemde lerarenblad tot openlijke kritiek overgaat voor buitenstaanders interessante lectuur; we doen er een paar grepen uit. „Das Ehepaar bezog eine Wohnung": het echtpaar betrok eer, woning (goed): nam zijn intrek in een wo ning (li fout); betrok een woonruimte Oi fout); trok in een woonruimte (1 fout). „Aus dem ersten Stock drangen die Töne eines Instruments in die Stille seiner Parterrewohnung": vanuit de eerste etage drongen tonen door tot (goed)van de eerste etage CA fout). „Das übel trug Schuld daran": had er schuld aan (goed); was er de schuld van (goed); had er de schuld van CA fout); was er schuld aan (14 fout). „Nicht ein Stündchen findet sich für mich": geen uur is er voor mij vrij (goed); is er voor mij CA fout); blijft er voor mij CA fout). „Ihr selbst zu verleug- nen": haar eigen aard, haar eigen persoon ver loochenen (goed)haar eigen wezen CA fout); zich zelf (1 fout). „Von Erfolg zu Erfolg geschritten": succes beha- 'en, oogsten (goed); succes boeken CA fout). „Die Überzeugung dass e.' für sie der Meister war": de overtuiging, dat hij voor haar de meester was (goed); haar de baas was (1 fout); boven haar stoi.d (I fout). „Er erschloss ihr Bachs herrliche Musik": ontsloot haar de heerlijke muziek van Bach (goed)open baarde (1 fout); leerde kennen, begrijpen (1 fout); ontsloot haar de weg tot CA fout). Ook bij de Franse verta ling op het m.m.s.-examen hebben de normen vragen doen rijzen. Enkele voor beelden van de gegeven aanwijzingen: „La lecture des parti tions des opéras": lectuur van de operapartituren (goed); lectuur van de partituren van de opera's (1 fout). „Ie passionnait": was een hartstocht voor hem, pak te hem hevig (goed) bracht hem in vervoering CA fout); deed hem in vuur en vlam staan CA fout); greep hem aan (1 fout) „ébloui": aangegrepen, verrukt (goed); gegrepen CA fout); verblind (1 fout); begeesterd (1 fout). „il pria son ami": vroeg (goed); verzocht dringend (1 fout); bad, smeekte (1 fout). „peu importe": het doet er niet toe (goed); het is niet belangrijk CA fout). De leraar, die deze zaak in de openbaarheid brengt, zegt, dat hij graag zou in stemmen met het hoonge lach, dat zijn collegae Neerlandici aanhieven bij het beschouwen van deze taairebus, als de zaak niet een ernstige en treurige kant had: ondanks het feit, dat de gegeven normen niet bindend zijn, kunnen er meisjes afgewezen zijn omdat hun antwoorden in de verkeerde rubriek zaten. We zullen ons maar niet in deze subtiele kwestie van de hele, halve eD kwartfouten mengen, maar voor de m.m.s.-meisjes lijkt het ons een troost rijke gedachte, dat volgens de opponerende docent vele leraren de normen wel naast zich neergelegd zullen hebben. In „Ik herinner mij mama", dat de K.R.Ó. gisteren op het tv-scherm bracht, traden o.a. van links naar rechts op Enny Meunier, Jan Hundling, Nelleke Knegtmans, Eddy Habbema, Helga Sprajc en Liesbeth Struppert. KOPENHAGEN, 15 juni (UPI) Het Deense parlement heeft donderdag een wetsontwerp aangenomen krachtens welk het verboden is in de open zee of in de lucht particuliere radiostations op te richten of te exploiteren. De goed keuring van het wetsontwerp betekent het einde van radio „Merkur", een sta tion dat even buiten de territoriale wate ren in De Sont wordt geëxploiteerd. Onmiddellijk nadat het wetsontwerp was aangenomen vroeg Radio „Mer kur" een „redelijke tijd" om zijn zaken te liquideren. BUSSUM, 15 juni Leden van het Rotterdams Toneel brengen vanavond voor de VPRO-televisie een cabaret pro gramma onder de titel „Een reportage uit Studio Vitus." Vooraf kan men kijken naar de rubriek „Gesprek aan de schrijftafel" van prof. dr. L. J. van Holk en het programma „Op zicht" van Almar Tjepkema en Ben Klokman. Dr. A. C. van Swol besluit deze tv- avond met zijn medische rubriek „Ziek zijn... beter worden." Voor de NCRV-microfoon speelt van avond Niconor Zabaleta op de harp. Ver volgens voert het Festival Kwartet het Pianokwartet nr. 3 in c, opus 60 van Brahms uit. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 15 juni Niet de Is raëlische pantomimespeler Samy Mnl- cho, maar de Portugese fadoz-zangeres Clara d'Ovar is door de AVRO-pro- duktieleider Con Nikolai gecontracteerd voor een televisieoptreden medio juli. Con Nicolai, die al maanden probeerde Samy Molcho voor de AVRO-televisie „te strikken", heeft tot het laatste toe gewacht. Nu de mime-speler nog steeds niets van zich heeft laten horen hij maakt op het ogenblik een tournee door Zuid-Afrika en het is de vraag of hij aan het Holland Festival zal deelne men heeft de produktieleider de knoop doorgehakt en met de Portugese zangeres een contract afgesloten. Clara d'Ovar komt 3 juli naar Neder land voor een tournee. Men kan haar beschouwen als de opvolgster van de bekende Amalia Rodriguez, die sinds haar huwelijk niet meer is opgetreden. Clara d'Ovar zal tijdens haar optreden in ons land worden begeleid door James Santos, die Portugese gitarist die lange tijd deel heeft uitgemaakt van de groep van Amalia Rodriguez. Verder komen mee 'n Spaanse gitarist en wat nog niet vaak is voorgekomen een fadoz-zan- ger en een fadoz-danspaar. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 15 juni Nettie Ro- senfeld en Mies Bouwman hebben res pectievelijk de VARA en de AVRO ver kozen boven Radio-Veronica. Zij zullen binnenkort hun medewerking aan de reclameprogramma's van deze clan destine zender staken. De VARA- en de AVRO-medewerk- ster hebben kennelijk met het win- terprogramma in zicht eieren voor hun geld gekozen. De omroepen heb ben geruime tijd geleden hun losse me dewerkers laten weten, dat zij niet op aanbiedingen voor nieuwe program ma's behoefden te rekenen, als zij voor „Veronica" zouden blijven of gaan wer ken. De eerste reactie kwam van de VARA-medewerker Evert Garretsen (Artistieke Staalkaart); hjj koos voor „Veronica". Garretsen bleef de enige, dat wil zeggen de anderen deden net of hun neus bloedde. „Wij werxen niet voor „Veronica", maar voor de firma zus en zo", was hun enig commentaar. Het rumoer rond de kwestie ver stomde vrij snel en het leek erop, dat Hilversum zou berusten. Uit het be sluit van Nettie Rosenfeld en Mies Bouwman blijkt wel, dat de omroepen de zaak allerminst als afgedaan heb ben beschouwd. Verder kan men eruit afleiden, dat Mies Bouwman het ko mende winterseizoen weer voor de AVRO zal gaan werken. HILVERSUM I, 402 m. VARA: 18.00 Nws 18.15 Politieke lezing. 18.25 Amateurs- progr. 18.50 De puntjes op de 1, lezing. 19.00 V. d. kind. 19.10 Kinderkoor. VPRO 19.30 Moderne muz. 19.50 Daérom praatje. 20.00 Nws. 20.05 Atlantische vraagstukken, gespr. 20.20 Gram. met commentaar. 20.45 Vlaanderen is vlak bij, gespr. VARA: 21.00 Vlieg er eens uit, cabaret. 21.45 Zonder blinddoek, open bare zitting van bijz. rechtscollege. 22.15 Buitenl. vveekoverz. 22.30 Nws. VPRO; 22 40 Literair progr. VARA: 23.00 Soc nws. in Esperanto. 23.10 Lichte gram 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 238 m. NCRV 18.00 Amateursork. 18.20 Volksliederen uit Wales. 18.50 Regeringsuitz.de func tie v. h. Nederlands in Suriname, door dr. j! F. Einaar. 19.00 Nws. en weerber. 19 10 In de Muzeval, Muz. wedstrijd. 19*30 Radiokrant. 19.50 Samenzang. 20.20 Prisma, gevar. progr. "1.35 Rond Haar lems Heiliglanden, klankb. over de stad van B'rans Hals als centrum van cul tuur. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Wijd als de wereld, lezingen. 23.00 Harprec. 23.20 Klass. kamermuz. 23.55-24.00 Nws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.20.00 Schots Nationaal ork. I. d. pauze: 20.45-21.00 Lezing. 21.30 Lezingen. 22.00 Nws. en ber. 22.10 Politiek praatje. 22.20 Berichten. 22.35 Onbekend. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Voordracht 23.15-23.35 Kamermuziek. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 47 m.18.33 Sportoverz. 18.45 Hoor spel. 19.00 Nws. en joum. 19.25 Sport. 19.31 Hoorspel. 20.00 Lichte orkestmuz. 20.31 Discussie. 21.15 Gevar. muziek. 22.30 Nws., sport en act. 22.41 Ouderwet se dansmuz. 23.31 Orgelspel. 23.55-24.00 Nieuws. NDR. WDR, 309 m.19.00 Nws. 19.30 Amur. muz. 20.40 Operaconc. 21.45 Nws. 23.30 Klassieke muz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. mu ziek. FRANKRIJK 3, -80 en 235 m.18.30 Nwe. gran». 19.00 Nws. 20.00 Operaconc. (In de pauze om 21.00 Gesprek.). 23.10 Gevar. muziek. 23.53-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m.18.00 Balletmuziek. 18.20 V. d. sold. 19.40 Schoohvedstrijd Vlaams Radioschoolkoor 1962. 20.00 Sym- fonie-ork. en sol. I. d. pauze: De zeven kunsten. 21.30 Zangrec. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.55-24.00 Niei-ws. BRUSSEL, 484 m.18.38 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorspel. (Om 22.00- 22.05 Wereldnws.) 22.55 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service. 330 12.00 Voor de automobilisten. 12.30 Interv. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Beyond our Ken, gevar. progr 13.40 Gram. m. comm. 14.10 Hoorspel. 15.10 Hoogtepunten u. d. progr. v. d. afgelo- pen week. 16.00 Orkeslconc. m. solist Kiass. en moderne muz. 17.00 V. d. kind 17.55 Weerberichten. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m.12.00 Hersengym. 12.31 Lich te gram. 13.20 Cricketuitsl. en reporta ge. 13.45 Latijns-Amerik. ork. 'Om 14.30 14 35 Sportber.). 14.45 Variété-ork. en so listen. 15.30 Sportber. 15.35 Gevar. progr. 16.30 Sportber. 16.35 Lichte muz 17.30 Sportber. 1740 Licht pianospel. NDR-WDR. 309 m.12.00 Anius. muz 13.00 Nws. 13.15 Amus. muziek. 13.30 Jazz muziek. 14.00 Amus. muziek. 15.30 Ka mermuziek. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m.12.02 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.30 Gevar. gram. 14.40 Oostenrijkse kamermuziek 15.45 Symt. concert. BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12 03 Populaire gram. 12.30 Weerber. 12.35 'O- pulaire gram. 13.00 Nws. 13.15 V. d. teenagers. 14.00 Filmkron. 14.30 De Aca demie der Discofielen. 15.4 Nwe gram. platen. 16.00 Theaterkron. 16.20 Gram m. commentaar. 16.45 Geen monopolie van de welvaart, rep. 17.00 Nws. 17.15 Dagklapper en liturg, kalender. 17.20 Li turg. gezangen. 17.30 Lichte gram 17.45 Engelse les. BRUSSEL, 484 m.: 11.55 Gram. 13.00 Nws. 14.10 Gram. 14.30 Omroep ork. en solist. 16.03 Bel Canto. 17.00 Nws HILVERSUM 1, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Socialis tisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklan ken. (Om 7.30 Van de voorpagina, praat je). 8.00 Nws. en postduivenber. 8.19 Muz. ochtendpost. 8.50 Wegwijzer, tips voor vakantie en snipperdagen. 9.00 Gym. v. d. vrouw. D.10 Pianoconcerten. 9.35 Waterst. 9.40 Mandoline-ens. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Voordr. en muziek. VARA: 10.20 Italiaans ens. en zangsol. 10.45 Man in de stad, caba ret-fantasie. 11.10 Lichte gram. 11.20 Sportact. 11.45 Jacht op geluid, klankb. 12.00 Lichte gram. 12.15 Van de wieg lot liet graf, vragenbeantw. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. Aansl.Postduiven- berichten. 12.34 Jazzmuz. 13.00 Nieuws. 13.15 VAP,A-Varia. 13.20 Tijd voor teen agers. 14.10 V. d. jeugd. 1445 Lezing 1500 Operaconc. 1640 Boekbespr. 17.00 Radio Jazzclub. 17.30 Actualiteiten. HxiAERSUM H, 298 m. - KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengeb. en overw. 8.00 Nws. 8.15 Pluk het weekend. 8.50 Verz. progr. v. d. bejaarden. 1000 V. d. kleu ters 10.15 Klass. kamermuz. 11.00 v. d. zieken 11.45 Kerkorgelspel. 1200 Mid dagklok-noodklok. 12.04 Dansork. en zang solisten. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Ballroomork. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13X0 Platennws. 13.25 Amateursor kest. 13.50 Lichte muz. 14.10 Franse les. 14.30 V. d. Jeugd. 15.30 Muz. miniaturen. 16.10 Als de dag van gisteren, klankb 16.40 Instrum. octet. 17.00 Sportperiscoop. 17.10 Country and Western Express. 17.30 Boekbespr. 17.40 Nwe klass. gram.platen met commentaar. NTS; 20.00 Joum. en weeroverzicht. VPRO: 20.20 Gesprek a. d. schrijftafel. 20.30 Opzicht, progr. met en zonder pro blemen voor oud en jong. 21.00 Een re portage uit Studio Vitus, gevar. progr. 21.50 Ziek zijn... beter worden, medisch programma. DUITSE TELEV1SIEPROGR. 18.00-18.05 Overzicht van de middag programma's v. d. komende week. (Re gionaal progr.: NDR: 18.20 Progr.-over- zicht. 18.25 Die Nordschau. WDR; 18.40 Hier und Heute, journ. 19.15 Aïda (le acte). NDR: 19.25 Funkstreife Isar 12). 20.00 Joum. en weeroverz. 20.20 Wereld toneel Amerika, doe. progr. 21.10 We reldkamp. voetballen in Chili. 22.30 Nws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 V. d. vrouw. 20.00 Nws. 20.30 Film. 21.05 Eurovisie: Wereldkampioen schappen voetballen in Chili. 22.30 Kunst kroniek. 23.00 Nws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Lekenmoraal en -filosofie. 19.30 V. d. vrouw. 20.00 Nws. 20.25 Het man neke. 20.30 Filmrep 21.10 Eurovisie: We- reldkamp. voetballen in Chili. 22.30 Film- nws. en nwe films. 23.15 Nieuws. NTS: Eurovisie: 13.30-14.50 Wereld kamp voetbal in Chili: filmopnamen van de halve finales. NCRV: 15.00 Cowboy film. 15.25 Confetti: Zuid-Amerik. klan ken en ritmen. 15.45 Ooc. film. 16.10 Kor te film 16.35 Dier in 't vizier: progr. over dieren. 17.00-17.30 V. d. kinderen. DUITSE TELEVISIEPROGR. 14.00 Daviscup tenniswedstr.Duitsl.— Zuid-Afrika. 15.30 Kook-ciub. 16.00 Film- rep. over de spoorwegen. 16.4C Gevar. progr. 18.05-18.30 Daviscup tenniswedstr. Duitsland—Zuid-Afrika (Regionaal progr. WDR: 14.00 Die Woche Hier und Heu te. weekjournaal. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 17.00 Toneelstuk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 13