Ondersoek naar gebruik van dubbele facturen Grootscheepse transacties tussen Demka en DAF Iets anders datiaardappdm! Mr. Luns: „Deze zomer de kogel half door de kerk" Nieuwe smaak witte tanden NTS bij bezoek prinsessen aan de West Selvera's zingen minder waardige smartlap niet Fusie tussen Stormvogels en V.S.V. gaat niet door T oeristenfilm over Rotterdam TRANSISTOR VAKANTIE! Abonnementsgeld 3e kw. '62 Paul Vlaanderen en de ONTDUIKING E.G.K.S-VERDRAG? Prijsverschil van 30 procent Wantrouwen is ongegrond Reeds belangrijke voortgang gemaakt Reporters naar Nieuw-Guinea Hoofdprijs in 39 stukjes Kort geding voor Haagse rechtbank Drie bankrovers lepelen zich weg naar de vrijheid Stemmenverhouding bij V.S.V. was beslissend Ton Lutz neemt afscheid van Rotterdam VRIJDAG 15 JUNI 1982 14 Dr. v. Roijen op Schiphol \r>n Wij kunnen tot een oplossing komen Afwisseling van spijs doet eten. Verras uw gezin morgen eens op iets anders. Verrukkelijk idee: macaroni, 'n rijst- of eiergerecht, vervolmaakt met nieuwe Knorr Tomatensaus. Kant-en-klaar! Tips en menu's op ieder zakje. Dat wordt g-e-n-i-e-t-e-n 1 VERENIGD KONINKRIJK EN E.E.G. „Elckerlyc" in Delft SPORTTOTO Eurovisie uit Wimbledon Afgestemd op het hedendaagse verkeer „Heb je om de krant gedacht?" Vragen over rapport inzake besprekingen met Indonesië Recreatie-onderzoek aan Noordzeekust Politiecommissaris gaat bankdirectie adviseren Opnamen bij diergaarde Blij-dorp begonnen Wegens brandstichting twee jaar geëist GA JE. u»as (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 14 juni De justitie zowel als de hoge autoriteit van de kolen- en staalgemeenschap stellen een onderzoek in naar grootscheepse trans acties tussen 'n staalfabriek in Utrecht (Demka) en een autofabriek in Eind hoven (DAF) waarbij gebruik zou ztjn gemaakt van dubbele factu ren om op die manier ontdui king van het EGKS-verdrag moge lijk te maken. De details van de zaak lij ken op die van een onvervalste spion- nage-affaire, compleet met fotokopieën van documenten en geheimzinnge tele foontjes. Sleutelfiguur is ook in deze zaak tot zijn eigen verdriet naar hij meedeelt de heer L. Worms, die eerder bekendheid kreeg door de ge ruchtmakende schrootaffaire. Naar wij van een woordvoerder van de Europese gemeenschappen verne men is de hoge autoriteit er kort geleden door de heer Worms van op de hoogte gesteld dat een staalfabriek in Utrecht op grote schaal het EGKS- verdrag zou ontduiken door staal te leveren aan de Eindhovense autofa briek onder de prijs die daarvoor is vastgesteld in net verdrag. De fa briek zou dit doen door dubbele fac turen van de leveranties op te maken en in te sturen, waarop een prijs verschil zou voorkomen van dertig procent. De autofabriek zau dan de laagste prijs behoeven te betalen, ter wijl de hoogste prijs die overeenkwam met het bedrag die in het verdrag is vastgelegd als dekmantel zou die nen. Omdat de Utrechtse fabriek on der het verdrag van de EGKS valt werd de justitie door de hoge autori teit ingeschakeld. De heer Worms zelf had intussen al de politie op de hoogte gesteld. Hij was in de zaak betrokken ge raakt, zo vertelt hij, door een geheim zinnig telefoontje van iemand, die la ter een voormalig werknemer van de autofabriek bleek te zijn. De man, die aanvankelijk zijn naam niet noemde, bood de heer Worms fotokopieën te koop aan van boekhoudkundige bescheiden van de autofabriek waarmee de heer Worms zijn voordeel zou kunnen doen in de schrootaffaire. De heer Worms vroeg de man hem later terug te bel len en nam intussen contact ep met de hoofdinspecteur van de Haagse po litie A. Hasselman, die eerder ook al onderzoekingen heeft verricht in de schrootzaak. Deze adviseerde de heer Worms te proberen de hand te leggen op de fotokopieën, zonder er echter geld voor te geven. Op het ogenblik.dat de heer Worms opnieuw in telefonische onderhande ling was met de onbekende onder brak een telefoniste tiet gesprek voor een inkomend internationaal telefoon tje voor de heer Worms. De man gaf toen snel zijn naam op en de naam van het hotel waar hij logeerde en vroeg hem direct terug te bellen. De heer Worms echter gat deze gegevens door aan de politie, die de fotokopieën bij de man in Eindho ven in beslag nam. Uit die kopieën zou het gebruik van de dubbele facturen blijken die moes ten dienen om de ontduiking te ver heimelijken. De vroegere werknemer van de autofabriek zou de facturen en andere boekhoudkundige bescheiden ge fotokopieerd hebben omdat hij meen de er financieel voordeel mee te kun nen behalen. Ook de justitie heeft literaard belang stelling voor de zaak omdat de dubbele boekhouding, zo die zou blijken, ook zou kunnen betekenen dat er belasting ontdoken is. De hoge autoriteit intussen laat zich niet uit over de mogelijkheid of de beschuldigingen tegen de staal fabriek juist zijn. Men wacht het resul taat van het onderzoek af. Mochten er overtredingen gepleegd zijn dan kan de hoge autoriteit hiervoor fikse boetes op leggen. Een woordvoerder van de staalfa briek heeft als eerste c ommen tar r op de beschuldigingen gezegd dat de leve- (Van onze verslaggever) SCHIPHOE, 14 juni „De Neder landse regering is te allen tijde bereid de besprekingen met Indonesië te her- Vatten en met bekwame spoed te stre ven naar een vreedzame oplossing". De- Ze woorden sprak de Nederlandse am bassadeur in de V.S., dr. J. H. van Roijen, vanmiddag op Schiphol, kort Voordat hij met het KLM-toestei naar •New York vertrok. De heer Van Roijen deelde mee dat hü gedurende zijn ver blijf in ons land uitvoerige bespiekingen •Met de regering heeft gevoerd. „Ons standpunt in de Nieuw-Guinea-'/aak is Volmaakt duidelijk." Vervolgens sprak de neer Van Roijen de bereidheid uit om 'net (te Indonesiërs aar de onderhandelingstafel pi nats te hemen. „Wat ik hier zeg" zo zei hij, „bevat geen enkele kwalificatie, restric tie of voorbehoud. -Vanneer er van In donesische zijde wantrouwen bestaat te- &en onze bedoelingen, dan is dat vol trekt ongegrond," aldus dr Van Roijen Hij besloot zijn verklaring met te zeg- 8en dat hij „het vertrouwen en de over tuiging heeft, dat wanneer wij aan de conferentietafel met de Indonesië/s gaan zitten wij inderdaad tot een oplossing tillen kunnen komen." Dr. J. h. van Roijen, heeft bij zij terugkeer in de Verenigde Staten ge zegd, dat niets hervatting van het over leg tussen Nederland, en. rndonesië in weg staat, en dat Nederland be reid is te- onderhandelen zodra de an- „erf partij daartoe de wens te kennen «eeft, aldus meldt UPI uit New York. ranties aan de autofabriek staal zou betreffen dat buiten het E.G.K S.-ver- drag valt. Naar aanleiding van de verdacht makingen over de staalknoeierijen op grote schaal, die vanmorgen als eerste door het Algemeen Dagblad zijn open baar gemaakt, heeft de raad van be stuur van DAF vanmiddag een com muniqué uitgegeven. Hierin wordt ge zegd dat men met grote verbazing heeft kennis genomen van deze publi- katie, die berust op onjuiste feiten en verdachtmakingen. De DAF heeft geen enkel aandeel in frauduleuse staal knoeierijen, aldus deze verklaring. „Waar gesproken wordt over dubbe le facturen is er geen sprake van onjuiste handelingen, welke frauduleus zouden kunnen zijn. Er is geen enkel opzicht sprake van ontduiking der be lasting", zo zegt het communiqué. Van een justitieel onderzoek bij DAF is niets bekend, aldus de raad van be stuur. De Haagse officier van justitie, mr. dr. J. C. Maris, heeft desgevraagd het bericht „voorbarig en betreurenswaar dig" genoemd. Hij gaat vandaag met va kantie en wilde zich voorlopig van commentaar onthouden. UTRECHT, 15 juni de directie van de n.v. Koninklijke Demka staal fabrieken in Utrecht heeft tegenover het A.N.P. naar aanleiding van pers- publikaties onregelmatigheden in de transacties tussen DAF en Demka ca tegorisch ontkend. Bovendien, aldus de directie van de Demka, worden en werden door Dem ka chassisbalken en carrosseriestaai noch geproduceerd noch geleverd. Dub bele facturen zijn door Demka nimmer uitgeschreven. Een woordvoerder van de kolen- en staalgemeenschap heeft gisteravond verklaard dat de informaties waar over de hoge autoriteit op het ogen blik beschikt uitsluitend betrekking hebben op produkten die niet onder het E.G.K.S.-verdrag vallen. De Nederlandse justitie heeft foto kopieën van dubbele facturen aan de hoge autoriteit gezonden. Deze zijn gis teren in Luxemburg aangekomen. De woordvoerder heeft verder ver klaard dat de hoge autoriteit deze zaak niet in behandeling zal nemen nu vaststaat dat de produkten niet onder het E.G.K.S.-verdrag vallen. (Advertentie) (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 14 juni r- Minister Luns heeft vanmiddag in de Tweede Kamer als zijn, mening te kennen gegeven dat nog deze zomer de onderhandelingen over de grote lijnen van de toetreding van het Verenigd Koninkrijk tot de E.E.G. hun beslag zullen kunnen krij gen. Hij zei dat gezien de politieke wil die thans aanwezi is, de kans be staat om tot een oplossing te komen. Lukt het deze zomer die hoofdlijnen vast te stellen, waarbij vooral de in voer uit de Gemenebestlanden het spe cifieke Britse landbouwprobleem voor op staan, dan zal in de herfst verder moeten worden gewerkt aan detailkwes ties. Hieronder rekende minister Luns de verhouding van Engeland tot andere landen en het toetreden tot de Eura tom en de E.G.K.S. „Wanneer ik het beeld mag gebruiken van een kogel, maar dan een langzame kogel" al dus minister Luns „dan zou ik willen zeggen dat wij verwachten dat deze kogel van de zomer half door de kerk zal zijn." De minister ontkende vol strekt, wat de heer Goedhardt (PvdA) had gesuggereerd, namelijk dat Frank rijk aan het toetreden van Engeland con dities had gesteld in verband met de mogelijkheid om in Britse atoomgehei men te kunnen delen. Hij acht de op lossing die dr. Schuijt (KVP) hem aan de hand had gedaan, door het slaan van een noodbrug om het verhouding tot Frankrijk en de politieke unie van De Gaulle te regelen, hoewel aanvan kelijk redelijk en weloverwogen, thans zeker niet haalbaar. Minister Luns zei verder dat in het algemeen de EEG door de laatste ontwikkelingen duidelijk aan betekenis heeft gewonnen. Met de toetreding van het Verenigd Koninkrijk en de associa- tieregelingen met de Afrikaanse landen is een belangrijke voortgang gemaakt. Er is een kettingreactie ontstaan, die nog niet tot stilstand is gekomen, al dus de minister. Hij zei, dat zondag .de Engelse minister Heath in Den Haag wordt verwacht om de moeilijkheden rond de toetreding van Engeland met DELFT, 15 juni. Op de binnen plaats van het Prinsenhof is gisteren de eerste uitvoering in het Holland Festival van dit jaar gegeven van „Den Spieghel der Salicheyt vai Elcker- lyc", dat tegen het einde van de vijf tiende eeuw werd geschreven door Pe trus van Diest. De Nederlandse Come- die verzorgt zes avonden, die aan deze middeleeuwse moraliteit zijn gewijd. Naar de eerste opvoering doet ver wachten zullen het zes zeer sfeerrijke avonden worden. De middeleeuwse binnenplaats van het oude Agathaklooster is voor die sfeer niet in de laatste plaats verant woordelijk. De regie van Johan de Meester zorgt er bovendien voor, dat levend toneelspel wordt vertoond van een stuk, dat in geestelijk opzicht toch verder van ons weg staat dan de oude tragedies. Han Bentz van den Berg heeft vooral de bedoeling van Johan de Meester, er toneel van te maken, gestalte gegeven. Hij is de mens van vlees en bloed te midden van de per sonifiërende gestalten, waarvan vooral Kennisse (Elisabeth Hpytink), Biechte (Peter Oosthoek), Scoonheit (Adelheid v.d. Most) en Vijf Sinnen (Nienke Sik- kema) wat al te bloedeloos zijn al moet gezegd, dat de tekst het die figu ren bijzonder moeilijk maakt. De mu ziek van Joop Schouten |werd door ver schillende Delftse koren onder leiding van Pierre van Hauwe in de Waalse kerk, die de achtergrond van het to neel vormt, op voortreffelijke wijze, zij het soms iets te luid met het oog op de verstaanbaarheid van de spe lers, uitgevoerd. de Nederlandse regering te komen be spreken. Wat de medewerking van de EEG aan cle hulp aan onderontwikkelde ge bieden betreft, deelde de minister mee dat Nederland bereid is de bijdrage voor het ontwikkelingsfonds van de EEG met 100 miljoen dollar te verhogen tot 681 miljoen dollar. Over de mogelijkheid tot toetreden van Spanje en Portugal, zei de minis ter dat geen van beide landen thans reeds om die toetreding hebben ver zocht. Het gaat nog slechts om een verzoek tot associatie. Hij was het met vele Kamerleden die hierover gespro ken hadden eens, dat de consequenties daarvan goed onder de ogen moeten worden gezien. Hij vindt het echter een inmengen in intieme aangelegenheden van een ander land, wanneer de Neder landse regering thans bij de Spaanse regering zou gaan intervenieren over de behandeling die Spaanse onderdanen na terugkeer van het congres te Munchen in hun land hebben ondervonden. (Advertentie) Cl» tA* Uitsluitend verkrijgbaar bij H.H. apothekers, drogisten, kappers en de speciaalbranche (Van onze radio en tv-radeactie) HILVERSUM, 16 juni De journaal redacteur Jan Gerritsen vertrek van daag naar Nieuw Guinea om van daar uit de nieuwsvoorziening voor het NTS- journaal te verzorgen Tegelijkertijd gaat er een team van de AVRO weg. Dit team, dat bestaat uit verslag gever Joop van Zijl en regisseur-ca meraman Will Simon, zal in Nieuw- Guinea enige programma's samen stellen over de Nederlandse militai ren, die daar op het ogenblik ge legerd zijn. De AVRO zal deze pro gramma's, die het karakter hebben van „groeten van overzee" zowel via de radio als de televisie uitzenden. Joop van Zijl zal bovenalen optreden als correspondent van de AVRO; zijn verslagen zijn te beluisteren in de rubriek „Radiojournaal" en andere actualiteitenprogramma' s. (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 15 juni De Neder landse televisiekijkers zullen 't hezoek, dat de prinsessen Irene en Margriet volgende maand aan Suriname en de Antillen brengen, op het scherm kun nen volgen. Twee redacteuren van het NTS-journaal, Bouke Poelstra en Frits van Roon, zullen, eik vergezeld van een cameraman, deze reis meemaken. De NTS heeft tot uitzending van twee filmploegen besloten om in het kader van dit Dezoek ruime aandacht te kunnen besteden aan de beide Rijksdelen. De filmopnamen zullen steeds op woensdag- en zaterdagavond in een extrauitzending van hec jour- naai worden vertoond. De eerste uit zending heeft plaats op zaterdag 7 juli. DEN HAAG, 14 juni Er zijn bij het bureau van de sporttotalisator geen meldingen binnengekomen van üe deel nemers aan de sporttoto die alle uit slagen goed hadden. De eerste prqs groot 87.379.80 wordt dus toegevoegd aar die van de tweede prijs 58 253.20, zodat een totaal van 145.633 wordt verdeeld over 39 toto-isten. Zij krijgen ieder een bedrag van 3173 90. (Van onze radio- en tv-redaetie) HILVERSUM, 15 juni De NTS zal 4, 5, 6 en 7 juli 's middags de Eurovisie- portages van de kwart-, de halve- en de pen in Wimbledon overnemen. Deze re portages van de kart-, de halve- en de finalewedstrijden zullen ongeveer een uur duren. (Advertentie) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 14 juni Voor de rechtbank diende vanmorgen een kort geding, dat is aanhangig gemaakt door de grammofoon platenmaatschappij Rood n.v. te Rijswijk tegen de Selvera s, twee zingende zusjes die onder meer bekendheid hebben gekregen door „De Postkoets". De Selvera's zouden zich schuldig hebben gemaakt aan con tractbreuk: zij hadden in maart met ingang van 1 juli hun contract met Rood opgezegd. Het contract loopt op 31 juni af, maar er staat tevens in, dat het een uitlooptijd van een jaar heeft als niet drie maanden van te vo ren is opgezegd, Ook wordt erin be paald, dat 1 april de eerste datum is waarop kan worden opgezegd. Mr. Voerman uit Amsterdam die na mens de Selvera's, die ter zitting aan wezig waren, optrad, was van mening, dat elk redelijk mens hieruit leest, dat op de laatste klokslag van 31 maart mag worden opgezegd. Hij verzette zich ook tegen de eis van Rood, dat de Selvera s, als zij per 1 juli niet meer aan de fir ma gebonden zouden zijn, eerst nog een aantal platen moeten laten maken. Mr. Voerman kwam tot een aantal van 22 nummers, dat nog zou moeten wOrden gezongen. „Dat kan onmogelijk in zo'n korte tijd", verklaren de zingende zusjes zelf. Hur raadsman kon zich goed indenken, dat zij bovendien geweigerd hadden eni ge liedjes die door de firma waren voor gesteld te zingen: van vijf van die lied jes kenden ze, toen Rood op 18 mei het voorstel tot opnamen maken deed, tekst noch muziek. Over een ervan „Het ouderpaar", zei mr. Voerman, dat het onvoorstelbaar slecht is: „De tekst is idioot, hier en daar een mislukt binnen rijm: de meest minderwaardige smart lap is nog beter." Daar voor de rechtbank tussen de beide raadslieden mr. R. van der Veen trad op namens Rood n.v. geen overeenstemming kon worden be reikt over de vraaj? of de Selvera's toch nog enkele opnamen konden laten ma-, ken, bepaalde mr. W. van Eek, vice- president, dat het resultaat van dat overleg aat vandaag zou moeten wor den gevoerd, hem schriftelijk zal wor den medegedeeld. Hij zal over een week uitspraak doen. Uw dagblad gaat gaarne met U mee. Geeft echter Uw adres één week vóór Uw vertrek per BRIEFKAART aan ons op en vermeldt U daarbij Uw vaste adres, Uw vakantie-adres, de datum van ingang en de datum van terugkeer. Voor toezending naar een adres in het buitenland worden de extra portokosten in rekening gebracht, d.w.z. 45 ct. per week. Wij adviseren onze lezers kranten naar Finland, Italië, Noorwegen, Portugal, Spanje, Zweden e.d. per luchtpost te doen verzenden. Hiervoor bedragen de extra kosten 1.20 per week. (alleen voor landen in Europa). Indien verzending per lucht post moet geschieden, dient men dit duidelijk te vermelden. Week-abonnees gelieven het abonnementsgeld voor de vakantie-periode vóóruit aan onze bezorger te voldoen. De administratie. DEN HAAG, 14 juni Het Eerste Kamerlid, De Niet (PvdA) heeft schriftelijk aan de minister-president en de minister van Buitenlandse Zaken ge vraagd, of de regering kennis genomen heeft van het artikel in „The New York Times International edition" van 2 juni: „New Guinea talk is expected soon". In dit artikel, zo zegt de heer De Niet, staat onder meer: „An autho ritative account of the secret Dutch- Indonesian talks to date became avai lable today". Het Kamerlid vraagt of de geciteerde mededeling juist is, en zo ja, waarom de regering dan bedoeld verslag niet onverwijld ter kennis heeft gebracht van de Staten-Generaal. Hij vraagt voorts of de regering bereid is zulks zoalsnog te doen. SAN FRANCISCO, 14 juni (UPI) Voor de eerste maal in de geschiede nis van „the Rock", Amerika's be roemdste gevangenis, een fort op het eiland Alcatraz, zijn drie gevangenen erin geslaagd uit deze vesting le ont snappen. In „the Rock" worden uitsluitend „zware jongens" opgesloten, veelal moordenaars. De drie mannen, die thans kans hebben gezien er vandoor te gaan, waren bankrovers. Al heb ben maandenlang met lepels gewerkt om de betonnen muren te doorboren, millimeter voor millimeter. Vlak voor hun vlucht legden zij koppen van gips op hun bedden om de indruk te wek ken dat zij nog aanwezig waren Daar om duurde het vrij lang voor de ont snapping werd gesignaleerd. De officiële theorie is, dat de drie gevangen hulp van buitenaf hebben gehad om hun huzarenstukje >;oor el kaar te krijgen. Zij hebben ongetwij feld begrepen, dat net voor hen on mogelijk was de baai van San Francis co die rond het eiland stroomt, over te zwemmen. Vermoedelijk w&chtte een boot op hen. Tot nu toe hebben in de geschiedenis van „the Rock" ongeveer twintig ge vangenen een ontsnappingspoging ge daan. maar geen van ben bereikte de vrijheid. Zes van hen werden tijdens de vlucht neergeschoten, enkelen wer den gepakt en de rest isverdronken in de woelige San Francisco-baai. IJMUIDEN, 15 juni De beslissing is gevallen. De fusie van V.S.V. en Stormvogels gaat niet door. Tot gis teravond laat hebben de leden van bei de verenigingen over het belangrijke bestuursvoorstel om tot een fusie te besluiten vergaderd. Maar terwijl de leden van Stormvogels in Royal met een overweldigende meerderheid van stemmen (190 voor en 10 tegen) zich voor een fusie uitspraken, woei onder de V. S. V. -ers, die in Du Commerce ter vergadering bijeen waren, een ge heel andere geest. Voor een fusie wer den 84 stemmen uitgebracht, terwijl 78 leden het voorstel verwierpen. De ver eiste stemmenmeerderheid van twee derde werd aldus niet verkregen, waardoor het fusieplan evenals enkele jaren geleden derailleerde. Ook by die gelegenheid werd het voorstel door de leden van V.S.V. weggestemd. De vergadering van Stormvogels ver liep in. de beste stemming. Voorzitter H. Zwart betoogde, dat het bedrijfsle ven en de gemeente alleen bij een sa mengaan van V.S.V. en Stormvogels bereid zouden zijn om steun te verlenen. Hij achtte het onmogelijk dat V.S.V. en Stormvogels afzonderlijk door zul len kunnen gaan, omdat het einde van de financiële middelen bij beide vereni gingen in ziclht is. Het bestuur van Stormvogels was de mening toegedaan dat het volledige beroepsvoetbal ook in Nederland zijn intrede zal doen en dat een fusie de laatste kans zou bieden om één grote club in IJmuiden te krij gen. De heer Zwart wees er met na druk op, dat het grootste bedrijf in de IJmond reds de definitieve toezegging had gedaan om financiële steun te ver lenen, mits beide clubs zouden fuseren. Hij hield de leden voor ogen, wat het lot van Stormvogels zal zijn bij een financieel bankroet. De vereniging zal dan terug moeten keren naar de derde of vierde klasse amateurs. Na de leden er op gewezen te hebben, dat zij zich bij een vorige gelegenheid ook reeds voor een fusie hadden uitgesproken, werd het bestuursvoorstel in stemming gebracht. De leden van Stormvogels lieten daaromtrent geen schijn van twij fel bestaan. Honderdnegentig stemmen voor en slechts tien tegen. Ander beeld Het mag voor het semi-profvoetbal in de IJmond een betreurenswaardig feit worden genoemd, dat tezelfder tijd in het kamp van V.S.V. van een geheel andere stemming sprake was. Een groot aantal leden bleek geen open oog te hebben voor de gevolgen van een afwijzing van het fusieplan. Voorzitter W. de Bruyn deed een drin gend beroep op de leden om hun ge zond verstand te gebruiken. Maar zowel onder hen als in de gelederen van het bestuur was de stemming verdeeld. Verscheidene bestuursleden schaarden zich niet achter het stand punt van hun voorzitter. Dat bij een dergelijke verdeeldheid het fusievoor- stel weinig kans van slagen zou krij gen werd maar al te duidelijk be waarheid. Donkere toekomst Het semi-profvoetbal in de IJmond lijkt door deze gemiste fusiekans een donkere toekomst tegemoet te gaan. Het is zeer de vraag of Stormvogels en V.S.V. met hun huidige ploegen in het komend seizoen een rol zuilen gaan spelen. En wat er in IJmuiden gebeurt met een club, die niet in het voorste gelid staat, is in het afgelopen seizoen heel duidelijk naar voren ge komen: men speelt voor lege tribunes. Stormvogels en V.S.V. konden in de meeste wedstrijden niet meer rekenen dan op een handjevol toeschouwers. Daar moest dus steeds dik geld bij. Voor de penningmeesters een zaak om wankopig van te worden. Gezien het feit, dat de K.N.V.B. eisen heeft ge steld voor wat betreft de minimumbe- DEN HAAG, 15 juni Het ligt in de bedoeling om het onderzoek van het recreatieverkeer naar de Noordzeekust, dat in 1960 en 1961 tengevolge /an het slechte weer geen doorgang kon vm- dit jaar op een zomerse zondag binnen de periode van 17 juni t.m. 12 augustus te houden. Dit onderzoek wordt gehou den in de provincies Noord- en Zuid- Holland (met uitzondering van de ge meente 's-Gravenhage), aldus deelt de provinciale waterstaat van Noord-Hol land mee. Zoals ook in 1960 en 1961 het plan was, zullen de strandbezoekers op de strandafgangen worden geteld en steeks- proefgewijze ondervraagd worden naar de herkomst, verblijfplaats en vervoers middelen om voor de gemeentebestu ren en andere overheidsinstellingen en de V.V.V.'s gegevens te verkrijgen, waarvan gebruik kan worden gemaakt om de ontwikkeling van het vakantie- en dagbezoek aan de Noordzeekust in goede banen te leiden. Met deze gegevens zal n.l. het inzicht in de vraagstukken, die verband hou den met net aanleggen of uitbreiden van parkeergelegenheden, aanleg en verbe teren van toegangswegen naar het kust gebied, uitbreiding van de accommoda tie, betere spreiding van de bezoekers langs de kust enz. kunnen worden ver groot. AMSTERDAM, 15 juni De chef van de centrale recherche commissa ris H. J. Moll, zal met ingang van 1 juli in voorkomende gevallen gaan op treden als adviseur van de directie van de Amsterdamsche Bank. Commissaris Moll, die waarnemend hoofdcommissaris van de Amsterdam se politie is, gaat per 1 juli met pen sioen. De directie van de Amsterdam sche Bank wil zich, indien dit noodza kelijk mocht blijken, verzekerd weten van de hulp van een deskundige op po- litiegebied. Aanleiding hiertoe was, vooral het feit dat twee buitenlanders, onlangs hebben getracht een aantal van diefstal afkomstige reischèques bij een der kantoren in te wisselen. taling van de spelers, is het aan geen enkele twijfel onderhevig wat er gaat gebeuren met de verenigingen die aan deze verplichtingen niet zullen kunnen voldoen. De bond zal deze clubs uit het betaalde voetbal moeten verwijde ren, maar in de eerste klas amateurs is voor hen dan geen plaats meer. De bankroete verenigingen zullen zich te vreden moeten stellen met een plaats je op de onderste ladder: de vierde klas. Wjj hopen van harte, dat de spelers van Stormvogels en V.S.V. onze som bere visie zullen loochenstraffen. Zal de oude geest in het komende seizoen weer over hen vaardig worden? Wij wachten met spanning af. ROTTERDAM, 14 juni De acteur Steye van Brandenburg, zijn echtgenote, die omroepster is bij de NCRV-televisie en zijn zevenjarig zoonje stapten van morgen in een bijna lege tramwagen van lijn 3 bij de ingang van diergaarde Blijdorp. Tegelijkertijd snorden de ca mera's van de Nederlandse Filmpro ductie Maatschappij om het tafereeltje in kleuren op het celluloid vast te leg gen. Het waren de eerste scènes van 'n toeristische kleurenfilm, die de N.FM. de komende 5 weken in opdracht van de gemeente Rotterdam gaat vervaardi gen. Een scenario van Jan Blokker laat op Zestienhoven een vliegtuig landen waar uit een Engels gezin stapt om een kort bezoek aan P-otterdam te brengen. Vol gens het verhaal krijgen de bezoekers wagenpech, waardoor het gezin zich ge noodzaakt ziet langer in Rotterdam te blijven dan voorzien was, een inleiding, die de filmmakers de mogelijkheid biedt om, overeenkomstig de opdracht, Rotterdam uitvoerig op het celluloid te brengen. De film zal ongeveer 20 minuten du ren. Het draaiboek is van Eimert Kruidhof, cameraman is Eduard van der Enden en de productieleiding is in handen van Piet van Moock. Wanneer U NU gireert kunt U er zeker van zijn dat wij geen kwitantie ter incasso zullen afgeven. Onze gironummers zijn: POSTGIRO 22884 GEM. GIRO A'DAM X 665 De abonnementsprijs bedraagt: 10.— per kwartaal, 3.40 per maand. Adm. De Tijd/De Maasbode. DEN HAAG, 14 juni. De procu reur-generaal bij het gerechtshof al hier heeft gisteren tegen een 51-jarige musicus uit Schiedam terzake van brandstichting twee jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest gevor derd. De musicus, die gescheiden van zijn vrouw leefde, zou in de late avond van 3 december brand gesticht hebben in de woning van zijn echtgenote aan het Doelenhofje in Schiedam. Do mem, die door de rechtbank te Rotterdam is veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest, ontkent de brand te hebben aangestoken. Een politie-agent heeft echter verklaard de man vlak voor het uitbreken van de brand het hofje te hebben zien binnengaan. Voorts zou de musicus tegen zijn vrouw gezegd hebben, dat hij, als hij wilde, alles in brand kon steken. De procureur-generaal vond het me de bezwarend, dat de man zijn daad had gepleegd toen behalve zijn vrouw, ook nog zeven kinderen in het huis sliepen, die dus in levensgevaar heb ben verkeerd. De raadsman, mr. H. V. Walsum, stelde dat het bewijs niet is geleverd. Hij verzocht het hof zijn cliënt onmid dellijk in vrijheid te stellen, hetgeen werd geweigerd. ROTTERDAM, 15 juni Donderdag avond heeft Ton Lutz in de hoofdrol van het stuk „Een man van alle tij den" afscheid genomen van de stich ting Rotterdams Toneel en daarmee van een overvolle zaal Rotterdam se toneelliefhebbers, die na afloop van de voorstelling op ondubbelzinnige wij ze lieten blijken dat zij het werk van de toneelspeler Lutz, in de zeven jaar dat hij leiding gaf aan het Rotterdams toneel in zijn functie als directeur, zeer hebben geapprecieerd. Het was geen „officieel" afscheid met toespraken. Op yerzoek van Lutz zelve ewas hij de enige woordvoerder in een speech die precies vijf minuten duurde. Er waren echter vele bloemen en een zeer langdurig applaus. Ton Lutz zal opgevolgd worden door Ro bert de Vries en in het komende sei zoen in Amsterdam optreden. ALMAN KOMT OM TWEE UUR. IS OLIES KLAAR? DUS, AIMAN, JE RIJDT NAAR PORTSMOUTH. OP DE TERUGREIS VERWISSEL JE VAN AUTO IN PETEKj FIELD EN BAS5HOT...OM EVENTUELE ACHTERVOLGERS TE MISLEIDEN JAWEL, IK VERDWUN WEL EVEN, ZODAT MARTIN ALLEEN IS MET DIE BOEF. HET PLAN ENOPPüOVER-EILfim. 11 IT IWfl y/V\Oci lYWHIcK UiT,iNH^yN1ET21EN>DUS6fl IK MAAR NAAR DE BIOS COOP IN P0MPEV.TER- W'JLJ'J VUEGT. HET WORDT GEEN DETEC->> TlVE-FILMli g

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 15