Reeds gisteren internationale sfeer in het Museum Fraaie catalogus verschenen HENSEN Heemsteedse jongeman wilde met sportwagen er van door Jan van Dommelen" uit Santpoort wint eerste prijs en tevens de provinciale wisselprijs Regieprijs voor Jan W. van de Ven A Iberdingk Thijm Aienda voor Haarlem eo omgeving VISSERS VOORBEZICHTIGING „FRANS HALS" Torenmuziek voor Frans Hals te Ten onrechte geld van Amerikaan uit Luxemburg laten overmaken Bezielde koorzang op Westkolk NOORDHOLLANDS LANDJUWEEL Flauwe stemming A. C. Beifer viert veertig jarig jubileum Eerste zomerconcert van N. Ph. Orkest L Hoo gheemraadschap van Rijnland Muziekfestival Fiesta Gitana" in Openluchttheater HAZEWIND JACKS De beurs vandaag: VRIJDAG 15 JUNI 1962 PAG Vaderdag- aanbieding 12.25 Onderwijs voorstel aan de Haarlemse raad Woningen R. Visscherstraat worden opgeknapt Burgerlijke Stand Haarlem eo' Een van de belangrijkste stuk ken voor de Frans Halsten toonstelling in Haarlem is ,Jm Bohémiennedat voor de eer ste keer het Louvre in Parijs heeft verlaten voor 'n expositie buiten Frankrijk. Gisteren werd het doek in het Frans Hals museum opgehangen. OVERHEMDEN ANKLETS ZELFBINDERS 2.10 5.25 Voor een goede keus natuurlijk PAARLAARSTEEG I V erkeersomlegging Grote Markt Inbraak in de leeszaal aan Nieuwe Gracht liiii Films Ballet: Muziek Diversen Tentoonstellingen Speeiaalhuis Regenkleding Opdrachten aan o.a. Hannes Postma en J. Ploos van Amstel Aankoop perceel Aardappelenhandelaar aangehouden Wielrijdster gewond bij botsing Eindexamens Waterstanden - Voor VADERDAG zondag a.s. (Advertentie) HAARLEM, 15 avond van de juni Op de voor- openstelling van de Frans Halstentoonstelling heeft het or ganiserend comité de binnen- en bui tenlandse pers gelegenheid gegeven tot Voorbezichtiging. Het tijdschrift Life heeft reeds een paar maanden terug opnamen gemaakt voor een grootscheepse reportage over het museum als zodanig. Ook France Soir en Connaissance daArt hebben zich al eerder gemeld. Maar gister middag liep een bont gezelschap een voorproefje te geven van de interna tionale sfeer waarin het museum de hele zomer zal verkeren. Voor de cri tici was dit de enige kans om met hun deskundige blikken elk werk rus tig af te tasten. De directie, prof. Sey mour Slive van het tentoonstellingsco mité met zjjn echtgenote, stafleden en personeel liepen nog druk organise rend door het tentoonstellingsbedrijf waar smeden in 't blauw ter plaatse uit ijzeren buis sierlijk-functionele leun- hekken vóór de schilderijen in elkaar zetten, nagelopen door schilders die de barrières zo neutraal mogelijk camou fleerden. De speciale entrée via de noordelijke poort is op aanwijzingen van de heer P. Jongens van Openbare werken een knap stukje architectuur geworden van een allure die doet hopen dat dit tj, «lelijke zeer permanent mag blijken. Tijdens de vernissage kwam er op schudding onder de museummensen: ..Berlijn loopt binnen", d.w.z. het dub belportret van een kind met haar min, afkomstig uit het Staatsmuseum te Berlijn was zo juist gearriveerd. Als het goed is moeten vanochtend de le ge plaatsen zijn ingenomen door twee ovale portretten uit Zweden d;s Pacht zouden worden overgevlogen. Plaats blijft ook nog gereserveerd voor drie belangrijke doeken uit Rus- HAARLEM, 15 juni Voordat van avond in de Grote Kerk van Haarlem het Holland Festival en de Frans Hals tentoonstellingen rullen worden ge opend, zal de stadsbeiaardier Arie Pe ters van half acht tot acht uur op het carillon van de kerk spelen. Te dien einde zal het verkeer over de Grote Markt worden omgeleid. Het uit ama teurs geselecteerde dubbel-klaroen- kwartet, dat zich na de openingsbij eenkomst (waarschijnlijk tussen kwart over negen en half tien) in samenspel tussen torentrans en stadhuisbalkon zal ,fj - "oren, speelt de „Torenmuziek" van jos de Klerk, te weten drie delen uit »>ZG zong de Gouden Eeuw." Ijl verband met de openingsfeesteijjk- neden zal het met kaarsen verlichte Stadhuis tussen half acht en naif elf voor bezichtiging geopend zijn. HAARLEM, 15 juni Op 11 april was het veertig jaar geleden, dat de heer A. C. Beijer, Kleverparkstraat 6, Haarlem, in dienst trad bij Bunge's Handelsmaatschappij aan de Spuistraat te Amsterdam. Hij bekleedt daar nu de functie van kassier. Door omstandighe den moest de viering in april worden Uitgesteld. Het jubileum wordt nu gevierd op maandag 18 juni. De heer Beijer wordt die dag 's morgens ten kantore gehul digd. 's Middags is van drie tot vijf uur de receptie te zijnen huize in Haar lem. HAARLEM, 15 juni Donderdag 21 Juni vindt het eerste zomerconcert van net Noordhollands Philharmomsch Or kest te Haarlem plaats. Onder leiding v'a.n Marinus Adam zullen worden uit gevoerd de Ouverture Euryanthe van Weber, het pianoconcert no. 1 ui e kl. t van Chopin en de Vijfde Symfonie van Schubert. Solist is de jonge pianist Al- Win Bar. Alwin Bar werd op 14 februari 1941 te Ubbergen geboren. In Zeist volgde «ij het gymnasium. Na het eindexamen in 1958, ging hij op aanraden van zijn Pianoleraar Hans Osieck naar de Toon kunst Muziekschool te Haarlem om daar Piano als vak te studeren bij Piet Vin cent, wiens lessen hij nog steeds volgt. Hy studeert aan de Amsterdamse Uni versiteit musicologie bij prof. dr. K. Ph. Bernet Kempers en prof. dr. Jos Smits van Waesberghe. HAARLEM, 15 juni B. en W. stel ten de raad voor f 22.965 ter beschik king te stellen voor net aanschaffen van hoeken, leer- en hulpmiddelen ten be hoeve van de Dag Hammarskjöldschool Ui Schalkwijk. HAARLEM, 15 juni Van ie Haar lemse raad wordt een bedrag van 4098,. gevraagd om de binnenzijde te aten schilderen van de buitenramen en -deuren van het complex van 15 6erneentewoningen aan de Roemer Vis- scherstraat. BEVALLEN VAN EEN ZOON: 13 juni E. Philippo-de Graaf; A. C. Steg- ?mk-Boerrigter; E. C. Wasserman- prussel; C. A. Koolbergen-Bouwman; H juni M. Elsas-Wiitjas; J. M. Deen- Hremer; H. D. C. Polle-Moors. BEVALLEN VAN EEN DOCHTER: 13 j. luni A. W. Hameteman-Vogels; A. Knape-Tiekstra; C. A. Grandia-Dekker; M. van Bentem-van der Voort; 14 Un! V. E. Scheffer-PiekI. H. Coert- eidema; M. A. 3os-Meijboom. OVERLEDEN; 10 juni, A. Ph. Sieraad, Burgwal; M. Schoutendorp-Hoo- gendyk, 87 j., Hazepaterslaan; A. J. G. ff- Rozendaal-Mensmk, 62 j., Gasthuis- vf_? 13 juni J. W. Kok, 81 j„ Gast- uisvest; L. A. van Genabeek, 75 j. r.f.mperiaan; C. Jonker. 23 j Gast- uisvest; 14 juni J. Mohrs, 45 j, Mrt „Heemskerkstraat. a S UWD: 14 juni H. H. Willems en p' M. van der Putten; H. J. Menting H. Stuivenberg; J. W. Binnekade en n ^an ^en Berg; A. Kaart r(' van Bommel; R. J. Rtebeek *n B-P- Bohlmeijer. «JtS ROUWDEN14 juni A. W. W?iI?ort en F- J' M- Merks; J. R, WaIgièn en De Nieuwe, S. land waarover men nog in bespreking is en voor De Mulat waarvan de over komst uit Leipzig door „moeilijkheden" is uitgesteld. De aanvankelijk toegezegde Isabella Cooymans, met beschrijving en repro ductie in de catalogus opgenomen, i„ op het laatste moment ingetrokken. Ondanks deze tegenvallers te be grijpen uit de onvervangbaarheid der kunstwerken verkeert directeur Baard in een „delirium van dankbaar heid dat 76 van de 300 thans bekende werken van Hals terug zijn in Haar lem, afgeroomd uit het wereldbezit". Het is een evenement van kunsthisto rische betekenis nu de mogelijkheid be staat de werken onderling te vergelij ken; de discussies kwamen onder de critici reeds tijdens de vernissage op gang. De organisatie die aan een dergelijke tentoonstelling vast zit heeft van de te kleine, toch al overbelaste en door ziekte geteisterde bezetting van het museum het bovenmenselijke geëist. Van hoog tot laag heeft men zich „roodgloeiend" gewerkt. Bijzondere lof komt toe aan mej. C. A. van Hees die de catalogus in nauwe samenwerking met prof. Silve heeft samengesteld met alle archivarische juistheid die een dergelijke weten schappelijke verantwoording vereist, eist. Een bijzondere zorg was de ver taling in drie talen die elk hun eigen vakjargon hebben. Als de vele duizenden per dag reik halzend langs de schilderijen schuife len ziet het museum er uit alsof er moeiteloos enkele tientallen seniles; en werden neergehangen. En dan is het goed. no-iron HAARLEM, 15 juni Enkele recher cheurs van de Haarlemse politie heb ben gistermiddag in de garage van een Haarlems automobielbedrijf een 18-jarige Heemstedenaar gearresteerd wegens poging tot oplichting. Daarmee kwam voor de jongeman in kwestie een einde aan de illusie, dat hij zich diezelfde middag nog de gelukkige eige naar kon noemen van een fonkelnieuwe dure sportwagen. Met deze auto een Alfa Romeo had hij naar De Kaag willen gaan om daar een feestje aan te richten voor zijn vriendjes ter gelegenheid van zijn aanwinst. Het is aan de argwaan van het auto mobielbedrijf te danken geweest, dat de Heemstedenaar kon worden gearres teerd. Het bedrijf had n.l. op zijn eigen rekening een bedrag van 5000 dollar overgemaakt gekregen. Toen de Heem stedenaar zich bp het bedrijf had ge meld met de mededeling, dat hij voor LEIDEN, 15 juni De Verenigde ver gadering van het Hoogheemraadschap van Rijnland is woensdag te Leiden bij eengekomen voor haar rekening-verga dering. De dijkgraaf herdacht allereerst de onlangs overleden oud-hocgheem- raad Ch. M. Reinders Folmer uit Heem stede, die lange tijd deel heeft uitge maakt van Rijnlands oestuur; de laat ste jaren als waarnemend dijkgraaf. Jhr mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden te Hillegom, werd offi cieel benoemd tot hoofdingeland-plaats- vervanger wegens het bebouwd eigen dom in de gemeenten Hillegom, Lisse, Oegstgeest en Sassenheim. Het jaarver slag van 't hoogheemraadschap over het afgelopen jaar gaf aanleiding tot een gedachtenwisseling over de beveiliging van het hart van Holland teger. hoge stormvloeden. De twestie van verho ging van bestaande binnendijken in het kader van de compartimentering van bedoeld vitaal gebied bleek de aandacht van de dijkgraaf en hoogheemraden te hebben. Het over het dienstjaar 1961 door de dijkgraaf en hoogheemraden gevoerde financiële beleid werd goedgekeurd. In zake aanpassing van de Rijnlandse sa larissen aan de rijksmaatregelen per 1 januari van dit jaar werden de nodige besluiten genomen. Aan de Verenigde polder aan de Oostzijde van de Gouwe werd vergunning verleend tot vermeer dering en versterking der middelen van uitmaling. In verband met ae uit zonderlijke grote capaciteit van het te stichten nieuwe poldergemaal werd on der meer als voorwaarde gesteld, dat de polder, wanneer Rijnland te zijner tjjd zijn boezembemaling zal moeten versterken, aan het Hoogheemraadschap de kosten daarvan zal vergoeden, voor zover die gemaakt zijn ter opvanging van de boven normale lozingscapaciteit van de polder. HAARLEM, 15 juni In verband met het ter gelegenheid van de ope ning van het Holland Festival te ge ven concert vanaf de trans van de Grote of St. Bavokerk en het balkon van het stadhuis zal de Grote Markt vanavond tussen half acht en kwart voor tien voor het verkeer afgesloten worden. Het verkeer uit zuidelijke richting zal via Anegang-Lange Veer- straat-Jansstraat, het verkeer uit noor delijke richting via Krocht-Zijlstraat- Nassaulaan omgeleid worden. HAARLEM, 15 juni In de nacht van woensdag op donderdag is een be drag van 115 en een zaklantaarn weg genomen uit de r.-k.-leeszaal en bi bliotheek aan de Nieuwe Gracht. De dader heeft zich vermoedelijk laten in sluiten. dit bedrag een dure sportwagen wilde kopen, kreeg men argwaan. De politie werd op de hoogte gesteld en toen deze vernam, wie de aanstaande koper was verzocht zij het bedrijf de trans actie op te houden. De Heemstedenaar is n.l. een goede bekende van de poli tie. De jongeman verklaarde na zijn arres tatie, dat hij van een Amerikaan, die h\j in Amsterdam enige tijd geleden regelmatig had ontmoet, wist, dat de ze geld op een bank in Luxemburg had staan. De Amerikaan had hem zelfs het codenummer van zijn rekening verteld. Van deze wetenschap heeft de Heemstedenaar misbruik gemaakt. Eni ge dagen geleden belde hij op naar de Luxemburgse bank met de mededeling, dat in opdracht van de Amerikaanse rekeninghouder een bedrag van 5000 dol lar moest worden overgemaakt naar een bank in Amsterdam. Deze op haar beurt kreeg de boodschap het geld over te maken op de rekening van het Haar lemse automobielbedrijf. De Amerikaan weet op het ogenblik nog niet wat er met zijn geld is gebeurd. Hij vertoeft, naar een mededeling van de politie, ergens in Zuid-Europa. Er is thans een rechercheur van de Haar lemse politie op weg naar Luxemburg om uit te zoeken hoe precies de geld transactie tot stand is gekomen. De Heemstedenaar, die bij zijn arres tatie nog maar twaalf cent op zak had, had thuis hoog opgegeven van zijn plan om een dure sportwagen te kopen. Hij had verteld, dat de Amerikaan was overleden en dat deze hem een niet onaanzienlijk bedrag had nagelaten. Hij is thans ingesloten. Het geld is door de politie in beslag genomen. de koorzang op Westhoek. SPAARNDAM, 15 juni Het concert dat donderdagavond in het kader van het Haarlemse Muziekfestival op de Spaarndamse Kolk gegeven werd, on derscheidde zich in één opzicht van de overige uitvoeringen: er werd overwe- j gend op Nederlandse tekst gezongen. i De programma's getuigen over het algemeen van een minder gecultiveer de smaak. Evenmin als het stijlvol is om in een door de eeuwen geheiligd gotisch bedehuis „de Deserteur" of „Waar de blanke top der duinen" te zingen (historisch), evenmin moet men op een rustiek Noordhollands dorps- pleintje met zwoele Weense walsen en sentimentele Duitse liedjes aankomen. I Laat men Nederlandse volksliederen brengen (er zjjn legio zeer waardevolle bewerkingen), en de nodige folkloris- j tische humor. Dat alles is gezond en l uitstekend geschikt voor de open lucht. En dan kunnen de meer kunstrijke com posities eveneens nog een goede beurt maken, zonder a priori niet-Nederland- se componisten geheel uit te sluiten. Het jeugdkoor „De kleine stem" kwam onder Anton de Beer heel aar dig voor de dag met liedjes die inder daad voor het kind geschreven zijn, doch tastte mis met „lm weiszen Rössl" van Ralph Benatzky. Uitspraak en voor dracht verdienden alle lof. Jan Krouwels leverde voortreffelijk werk met zjjn vrouwenkoor Z.I.G.E.A., begeleid aan de piano door mevrouw W. Stenger-v.d. Velden. Het geheel klonk muzikaal en vocaal-geacheveerd. Van geestige allure was het Chanson van Strategier en de bezongen liefdesesca pades van een ondeugend kittig-mollig ding. Het Doopsgezind Zangkoor presen teerde zich onder Hans de Jong met „Die Ehre Gottes aus der Natur" van Beethoven, en het „Jubilate Deo" van Mozart, met pianobegeleiding van Em my van Eden. Deze spontaan-aanspre- kende stukken kregen wat hun toe kwam: een bezielde vertolking. Tot besluit zong het Koninklijk Man nenkoor „Caecilia" onder de suggestie ve directie van Anton de Beer, en ge accompagneerd door M. G. Beukenkam werken van Hoogerwerf een Schubert en deed met de keuze van „Vlaamse Ker mis" van Jan Nieland, en ,,'k Heb mijn wagen volgeladen, vol met ouwe wijven" van Jan Koetsier, een uitstekende greep. Vanavond treden op het Jeugd koor „Inter Nos," de Mannenzangver- eniging „Proza en Poezie," het Haar lems Gemengd Koor, het Spoorweg mannenkoor en het Christelijk Fanfare korps „Ari et Religioni." T. de Vr. 5V BLOEMENDAAL, 15 juni Dinsdag 19 juni zal de Spaanse dansgroep Fiesta Gitana in het Openluchttheater van Bloemendaal een voorstelling ge ven. De voorstelling, die niet. in het vaste programma voor het komende seizoen voorkwam, vormt de laatste ein de reeks, die de Spaanse dansers de afgelopen weken in Nederland hebben gebracht. De heer H. J. da Silva zal een inleiding houden over de betekenis van de verschillende dansen. De keur- rijke costuums en .de vurige muziek le nen zich bij uitstek voor de openlucht. De voorstelling begint om acht uur. HAARLEM, 15 juni De toneelver eniging „Jan van Dommelen" uit Sant poort heeft beslag gelegd op de eerste prijs in het Noordhollands Landjuweel 1961-1962, welke toneelwedstrijd gold als voorronde voor het Nationaal Land juweel, dat in 1963 te Haarlem wordt gehouden. Jan van Dommelen zal dus met de winnaars van de andere voor ronden, elders in het land, volgend jaar dingen naar het door* de H.M. de Ko ningin beschikbaar gestelde landjuweel, dat thans in bezit is van de Haarlem- sche Toneelclub, de winnaar van het Nationaal Landjuweel in 1957. Met de ze eerste prijs won „Jan van Domme len" tevens de wisselprijs, beschikbaar gesteld door het provinciaal bestuur van Noordholland. De slotavond van het Noordholland se Landjuweel werd gisteravond ge houden in de Tuinzaal van het Gemeen telijk Concertgebouw. De belangstel ling van de leden der vijftien vereni gingen, die aan deze toneelwedstrijd hebben deelgenomen, was overweldi gend. Er moesten stoelen aangesleept worden om iedereen een plaats te gp- ven. Het hoogtepunt was ongetwijfeld het ogenblik, waarop de heer Th. M. Ruygrok uit Haarlem als jurylid het andere jurylid was pater drs. R. Ko per o.f.m. uit Hoorn, terwijl de heer B. Groeneveld uit Wormerveer als re serve optrad de uitslag bekend maak te. „Jan van Dommelen" dus de eerste prijs. Onder regie van de heer J. Vel- zeboer had het een voorstelling gege ven van „Het laatste bedrijf," geschre ven door Emlyn Williams. De heer Ruygrok verklaarde, dat de homogeni teit van „Jan van Dommelen" bijzonder was opgevallen. De groep was uitste: kend voor de dag gekomen, waarbij de regie de spelers veel kansen had ge geven, die danig waren benut. De rol- doorwerkinj stond op een ho^t de mindere rollen werden uitstekend ge bracht. De regieprijs ging naar de r.k. Re derijkerskamer „Alberdingk Thijm" uit Haarlem, dat de landelijke pre mière had gebracht van „Quaran taine," een stuk van Jan Staal. De prijs gold dus de regisseur, de heer J. W. van de Ven. Met zijn spelersma teriaal, aldus de heer Ruygrok, hee de heer Van de Ven veel kunnen ver richten, hjj heeft ook goed aangevoeld, vat de snelers aankunnen. Hij had een uitstekende mise-en-scène opge bouwd, in dit geval zeker een grote verdienste, omdat het een première gold. De regisseur moest hier hele maal op eigen kracht werken. De prijs voor het meest geslaagde zelf ontworpen en gemaakte décor ging,naar CINEMA PALACE: 126 Rue Montmartre, 2, 7 en 9.18 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Ontmoeting op het strand, volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. LIDO: (5e week): El Cid, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8uur. LUXOR: t/m zo.: Scotland Yard neemt de uitdaging aan, 14 jaar. Do.: Nacht der gewetenlozen, volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Dynamite Jack, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: t/m zo.: Zes zwarte ruiters, 14 jr. Ma. t/m do.: De Spelbrekers, alle leeft. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Vrij. 8.15. Za. en zo.. 7 en 9.15 uur: Aimez-vous Brahms? Volw. Za. 2.30, zo. 2 en 4.15 uur: A. C. in stofzuigers, alle leeftijden. Wo. 2.30 en 8.15 uur. do. 8 15 uur: Pa krijgt de klappen, alle leeftijden. Vrijdag 15 juni Concertgebouw. 7.30 uur: Leerlingen- uitvoering Haarlems Muziekinstituut Grote- of St. Bavo Kerk. 8 uur: Concert ter gelegenheid van de opening van het Holland Festival. Zaterdag 16 juni EDO-terrein. 2 uur: Dertiende nationale padvind(st)ers Band-concours. Dinsdag 19 juni Grote- of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel concert door Piet Kee. Donderdag 21 juni Grote- of St. Bavo Kerk. 4 uup Orgel concert door Piet Kee. Concertgebouw. 8.15 uur: Zomerconcert door het N. Ph. O. o.l.v. Marinus Adam. Solist: Alwin Bar, piano. Programma: We ber, Ghopin en Schubert. Zaterdag 18 juni Stadsschouwburg. 8 uur: Kennemer Bal let Studio, leerlingen-uitvoering. Vrijdag 15 Juni St. Jan Parochiehuis, Teylerplein 8 uur: Ouderavond Maria Congregatie. Maandag 18 juni Kamer van Koophandel, Nassaulaan. 7.30 uur: Algemene ledenvergadering. Woensdag 20 juni Stadhuis, 2 uur: Gemeenteraadsvergade ring Rest. Brinkmann. 10.15 uur: Congres Nederlands Verbond van Middenstands verenigingen. Woonhuis Jac. van Looy, Kl. Houtweg 103 het voormalig woonhuis van de schilder schrijver Jacobus van Looy Geopend dagelijks van 1012.30 en van 13 3017 uur Zondags van 14—17 uur krans Halsmuseum; Permanente tentoon- toonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e eeuw tot op heden lo.m Hals meesterwerken). Geopend van 10—17 uur Zondags van 13—17 uur Extra avondopenstelling dagelijks (ook zo.) van 8.30 tot 10.30 uur Teyler's Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse, Franse School. Fossielen, historische natuurkundige tnstrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel Geopend iedere werkdag behalve maandag van 11—15 uur De eerste zondag van elke maand van 13—15 uur. Bisschoppelijk Museum Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Handschriften en kunstnijverheid Geopend van 1012.30 uur en van 13.30—17 uur (behalve maan dag) Zon- en feestdagen van 14—17 uur Cruquius Museum, Haarlemmermeer: His torische stoommachines, watermolens enz Geopend dagelijks van 912.30 uur en 1.305 uur. Zondags van 105 uur. (Advertentie) vanaf f 26.95 dames- en herenmodes KPU4S WEG 72 HAAPI!M De Hoofdwacht", Grote Markt. Tentoon- stelling van tekenwerk naar het interieur van de oude Bavo, aangevuld met schet sen naar Haarlemse stadsgezichten, door Willem Horsman. Geopend dagelijks van 10—12 uur en van 25 uur. Zondag van 2—5 uur. Tot en met 17 juni. Vishal, Grote Markt. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Frans Hals museum zal „een keuze uit het moderne kunstbezit" van de gemeente Haarlem, waaronder de laatste aanwinsten, worden tentoongesteld. Geopend dagelijks van 10—5 uur. Zondag van 1—5 uur. Tot en met 29 juli. Kunstzaal „ln 't Goede Uur": Tentoonstel ling van etsen van J Mansmga. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1 Expositie van schilderijen en teke ningen van Gérard van Hulst lt/m 23 juni) Geopend dagelijks van 9—5 uur Tijdens de concerten op maandag-, woens dag- en vrijdagavond van 6—8 uur. Frans Halsmuseum: Portretten en genre stukken uit internationaal museaal en particulier bezit. Geopend dagelijks van 10—5 uur. Zondags 1—5 uur Woensdags bovendien 810 uur Galerie „Uitenhout", Kleine Houtstraat 41. Tentoon stalling van gouaches en aqua rellen van Theo Michels. Geopend dage lijks van 10.30—5 uur. Zondag 2—5 uur. Vrijdags bovendien van 810 uur. Tot en met 9 juli. Museum „Het Huis van Looy". Kleine Houtweg 103. Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Tot 30 september. de toneelvereniging „Cicero" uit Nieuwe Niedorp, dat voor het voetlicht was ge komen met „Dit is mijn leven" van Wim Bischot. Bij de beoordeling was vooral in aanmerking genomen, dat „Cicero" in een stuk met tien scènes bij een gebrekkige accommodatie moest werken. „Op hoop van Zegen" uit Zand- voort ging strijken met de prijs voor de keuze van het beste Nederlandse stuk. Het had een opvoering gegeven van „Op Hoop van Zegen" van Herman Heijermans. Mede bepalend was ge weest de totaliteit van de opvoering, de regie en het eigen decor. Tenslotte was er een aanmoedigingsprijs, welke ten deel viel aan het „Jongerento- neel" uit Akersloot, dat op de planken gekomen was met „Mijn huis is mijn cel" van P. Mühren. Van deze groep werden de frisheid en het enthousiasme geprezen. De bijeenkomst werd geopend door de heer L. J. de Ruiter, de voorzitter van het Noordhollands Landjuweel. Me vrouw T. Hauer-I 'ellema gaf als toneel- advizeuze een inzicht van de moeilijk heden waarmede een jury te kampen heeft. Een beoordeling is volgens haar tenslotte niets anders dan een kwestie van het gevoel. Bij het bepa len van „wat nou de beste voorstelling is geweest" moet altijd rekening gehou den worden met bepaalde omstandighe den. Een beoordeling zal dus altijd aan vechtbaar zijn. Bij het uitreiken der prijzen-onder-eou- vert betoogde de heer W. Mensink. lid van Gedeputeerde Staten van Noordhol- DEN HAAG, 15 juni De staatsse cretaris van onderwijs, kunsten en we tenschappen mr. Y. Scholten heeft we derom aan een zant.al grafici opdracht verleend tot het vervaardigen \an een decoratieve schoolprent. Het zijn de kunstenaars Ruth Fischer, Nico Bak ker, Herman Berserik, Daniel den Dik- kenboer, H. P. Doebele, Kees Franse, Henk Huig, Ton Klement, Lex Metz, Wiliy den Ouden, M. Overmans, J. Ploos van Amstel, Hannes Postma, Kees Timmer, Ab Sok. HAARLEM, 15 juni De gemeente wil het pand Lange Herenstraat 5 aan kopen, waar een showroom met woon ruimte en een bovenwoning zijn geves tigd. De Grondoppervlakte bedraagt 61 m2. Het bezit van het pand is voor de gemeente van belang in ver band met de stedebouwkundige maat regelen die sinds enige tijd van kracht zijn geworden voor de omgeving van het Stationsplein. De vraagprijs be draagt 15.000 en B. en W. vragen de raad dit bedrag te willen voteren. Voorts vragen B. en W. 4.000 voor de aankoop van een perceel van 323 m2 gronds aan de Leidsevaart 510, waarop een onbewoonbaar verklaarde, ont ruimde woning staat. De grond is no dig voor de verbreding van de Mun terslaan. HAARLEM, 15 juni Een aardap pelhandelaar in Haarlem is gisteren aangehouden, omdat hij zou hebben wil len profiteren van de aardappelsrhaars- te. Hij verkocht zijn waren voor 45 ct. per kilogram. HAARLEM, 15 juni Op de Friese Varkensmarkt zijn gistermiddag om streeks half vier ter hoogte van de Prin- senbrug een scooter en een wielrijdster teget elkaar opgebotst. De wielrijdster, een 52-jarige huisvrouw uit Haarlem, gaf de scooterrijdster, een 21-jarige stu dente uit Neuwied in Duitsland, geen voorrang. Een botsing bleek onvermij delijk. Beiden kwamen te vallen, waar na de wielrijdster moest worden over gebracht naar het Grote Gasthuis. HAARLEM, Rijkskweekschool, Eind examens 2de leerkring: Geslaagd: me juffrouw H. J. Broekhuizen. Haarlem en de heren: E. Abbas, P. E. Brendel. R. B. de Haas, Haarlem; J. Kiewiet. Zandvoort; J. Kok, Heemstede. IJMUIDEN: Vrijdag 15 juni Hoog water: 1.52 en 14.17 u. Laag water: 9.31 en 22.07 u. Zaterdag 16 juni Hoog water: 2.31 en 14.55 u. Laag water: 10.16 en 22.50 u. land. dat de provincie gaarne het i turele werk steunt. Een speciaal woorc van gelukwens sprak hij tot de heer i Veenings, voorzitter van ..Jan var Dommelen," die de wisselprijs, een zi' veren roos. in ontvangst nam. Dezt sprak op zijn beurt een dankwoord e» betrok daarin regisseur Velzeboer er het gemeentebestuur van Velsen. Er werd natuurlijk ook toneelge speeld. Drie leden van „Alberdingi Thijm," Jeanne Kruyver-Rubeling, Jan W. van de Ven en Joop Kruyver speel den onder regie van Els van der Vel- den-de Waard de eenacter „Hvde Park" van Mare Fontenel. Het is bij uitstek een sfeerstuk en de regisseuse had er alles op gezet om met beperkte midde len die sfeer waar te maken. Zij it daarin volkomen geslaagd dank zij ook de voortreffelijke vertolking van gr noemd trio. AMSTERDA. 15 iuni. De Amste damse effectenbeurs biiift in mint;) stemming. In Wallstreet was het giste ren weer mis en de Amsterdamse koer sen hebben zich in het telefonische verkeer van donderdagavond aan het New Yorks peil aangepast. In de on officiële handel van vanochtend zijn de prijzen verder teruggelopen. Ten op zichte van het officiële slot van donder dag zakten aandelen A.K.U. bijna 3 pun ten tot 334. Olies moesten 1.50 prijsge ven en werden verhandeld tegen 124.00. Een daling van 12 punten bracht Philips op 578; claims werden 24.50 goedkoper verhandeld op 213,00. Unilever liep te rug van 134,30 tot 128,50 en Hoogovens van 559 tot 545. De stemming was bij de opening var de officiële markt flauw. Van de inter nationale fondsen noteerde A.K.U. bijn; 5 punten lager op 332. Voor Kon. Olie handhaafde zich de prijs van vanochtend op 124,00. zoals gezegd dus 1,5 lager dan gisteren. Philips was een tweetal punten beter dan in de ochtend, maar gaf ten opzichte van donderdag een terug gang te zien tot 580 (-10 punten): ook de claims waren iets duurder op ƒ219. doch tegen 237,50 de vorige dag. Unilever opende op 129,50 4,80 goedkoper en Hoogovens op 550 9 punten. In de scheepvaarthoek bleven de ver liezen echter tot fracties beperkt. Zo kwam voor de Holland-Amerika Lijn een eerste notering van 119 tot stand tegen e enslotnotering van 119'/. en Scheep vaart Unie punt tot 125. Groter waren de verliezen in de cul tuursector, waar Deli Mij. 2 punten naar beneden ging tot 133.000 en H.V.A. 1% punt tot 115. Amsterdam gaf bij opening een prijs te zien van 102 ((-%)■ Vorig Slot opening 15/6 4 Ned. 1961 4 Ned 1962 4',4 Ned. 1960 4'/, Ned. 1961 Staffel 1947 B.N G Won.bouw 6 Ned Handel Mij Ceri Amsterdam Rubbei H.V.A. A.K.Ü Berkei Patent Calvé-Delft Cert Deli-Mij Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Miiller Co. Ned. Kabel Philips Gem. Bez Unilever Wilton -Feyenoord Biliton 2e Dordtsche Petr. gew Kon Petroleum 50 Holl Amerika Llin Java Ch P.L K.L.M. Kon. Ned Stoomb Mb K.P.M Stoomv Mij Nederl v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepv Unie In terunie Robeco Unitas Ver Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '58 2A4 Amsterdam '56 2',4 Amsterdam '5611 214 Amsterdam 56 III 214 Amsterdam '59 2(4 Rotterdam '57 Alb Heyn Kl obi Philips A. cl. Philips pref. cl 100 ï/s 98 97 96% 88% 88% 327 102 102% 116% 115 336% 332 231 676 135 133 402 780 317 559 550 331 490 590 580 134.30 285 415 573 125.30 124 119% 119 m— 57 143% 143% 132 135% 115% 240 126 125% 125 174 198 415 122 81 90% 90% 98% 85 124% 236-239 219 77 (Advertentie) Unieke kollektie ZELFBINDERS 3.95 - 4.95. Iedere das in een leuke verpakking 1 MILOCK ANKLETS per 2 paar in speciale doos 4.95. Verder te kies en te keur in Overhemden - Vesten - Pullovers - Truien enz. KRUISSTRAAT 2 - HAARLEM U weet wel op de hoek bij de brug

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3