De week in Westminster tï D E ieders lip! DIERENPARK WASSENAAR BESTAAT 25 JAAR Mm op Pearson tegen Diefenbak^l F 5 jaar Shell Junior Club! Massa's motoren reageren plotseling veel scherper! Morgen... gastvrijheid tanken en...BP Super Mix! „Hobby" van zakenman Piefer W. Louwman degens meineed tegen pastoor 3 mnd. geëist Doopsel mag voortaan in fasen worden toegediend Mr. F. M. J. Jansen en drs. A. C. J. Rottier ridders St. Gregorius Beroep tegen export quotering aardappelen afg ewezen Kort geding maximum prijzen aardappelen Slappe thee in het Lagerhuis Gemenebest 1 1 is niet alleen maar blank Brittanië ver- 1 I nederd in de Verenigde Naties Zaken gescheiden Eerste kievitsei Buitenlandse interesse s, ZATERDAG 16 JUNI 1962 PAGINA 7 A 1 BP Benzine Voor Haagse hof M. 25 juni voor college van beroep bedrijfsleven wJ 20 Stuks fi.- gsmas® Eindexamens (Advertentie) W Merkwaardige ommekeer! Sinds 'motor- zuiver tanken' een feit is (dank zij BP Super Mix) zitten duizenden automobilisten met veel meer animo achter het stuur. Autorijden is ineens anders geworden. Volmaakter, verfijnder! 't Is met motoren als met mensen: zwaar werk vraagt stevige voeding. Licht werk vraagt lichte kost. En de vele nuances daar tussen? Daar was tot voor kort bij motoren niet aan te voldoen. Men kon slechts kiezen uit normale benzineen super. En nu? Nu is er individuele voeding voor elke motor. Er is BP Super Mix en dat maakt in totaal 5 soorten BP benzine: 2 BP Super Mix 25 25% super) 3 BP Super Mix 50 50% super) 4 BP Super Mix 75 75% super) 5 BP Super Probeer uw mix zelf uit. Reed u altijd op gewone benzine. Probeer nu BP Super Mix 25 of 50. Reed u altijd op super? Probeer nu BP Super Mix 75 of 50. Zo kunt u zelf proberen hoever u omhoog of omlaag kunt gaan. Tot u voelt: nu geef ik mijn motor precies wat hij vraagt - niet te veel, niet te weinig. Benzine en Petroleum Handel Maattchappij n.v, Frederikeplein 42, Amsterdam-C. HAAG, 16 Juni Voor het ge- alhier stond gisteren terecht n 60-jartge pastoor uit Enkhuizen, die hehK*an was beschuldigd meineed te don gepleegd tijdens een verhoor de rechter-commissaris in Den jj~ag. Het betrof een kwestie over ali- f3®tle voor een buitenechtelijk gebo- dat u-frï' Hierbij verklaarde de pastoor, *Oii u nbnmer de naam van de vader hen, cbebn genoemd en dat de vader ben evenmin geld ter hand zou heb- hon Besteld voor alimentatie. Dit ver- A?r geschiedde omstreeks 1960. De fei- zelf hadden zich afgespeeld in 1948, de pastoor in Den Haag kapelaan fj?e. moeder van het kind en enkele n-bblieleden hielden vol dat hij de gbt van de vader wel had genoemd. jhai van Voorst tot Voorst eiste drie taanden gevangenisstraf tegen de pas- ter zake van meineed. In zijn re- 'sitoir noemde de advocaat-generaal VATICAANSTAD, 16 juni. (KNP) Bij decreet van 6 april heeft de Heilige Stoel verlof gegeven het Doopsel aan de volwassenen toe te dienen in ver schillende etappes, geheel naar be schikking van de plaatselijke ordinaris- sen. Deze reeks van plechtigheden kan over een langere tijd uitgestreken wor den en wel naar gelang de vooruit gang, die de catechumeen maakt in de geloofskennis. dit een trieste zaak, temeer daar nu al vele jaren het kind de geldelijke steun is onthouden. Hij was van oordeel, dat de pastoor in deze zaak is gehaald op een wijze, die niet verantwoord is en mogelijk door zijn goed hart tot ver keerde dingen is gekomen. De verde diger, mr. Mout meende, dat geen enkel bewijs voor meineed aanwezig is, zodat pleiter, vrijspraak vroeg. Arrest op 27 juni. (Van onze Limburgse redacteur) KOERMOND, 16 juni Twee hoofd directeuren van de staatsmijnen in Lim burg, de heren mr. F. M. J. Jansene (60) en drs. A. C. J. Rottier (52) zijn gisteren begiftig met de pauselijke on derscheiding: Ridder in de orde van St. Gregorius. Dit gebeurde tijdens een korte plech tigheid in het bisschoppelijk huis alhier. Ten overstaan van de echtgenoten van de hoofddirecteuren, resp. mevrouw F. Jansen-Koningsstein en mevr. E. Rot- tier-Retera, alsmede hun naaste me dewerkers, de directeuren van de staats mijnen, mr. S. J. H. S. Huijben en drs. W. A. J. Bogers, reikte de bisschop van Roermond, mgr. P. Moors, de onder scheidingen uit. Van de zijde van het bisdom waren hierbij aanwezig de vi caris-generaal mgr. drs. P. van Odijk, de hoofdaalmoezenier van sociale wer ken in Limburg mgr. K. Roncken en de secretaris van het bisdom drs. J. Moo- nen. „Beide hoofddirecteuren van de staats mijnen", aldus mgr. Moors, „hebben bijzonder verdienstelijk werk gedaan v. het sociale en kerkelijke leven op dio cesaan en nationaal niveau. Als hoofd directeur en meer nog als principieel christen hebben zij zeer belangrijk werk verricht voor onze mensen. Op velerlei terreinen van het gods dienstige en maatschappelijke leven ont moet men, zowel mr. F. Jansen, alsook drs. A. Rottier." Speciaal dacht mgr. Moors hierbij aan het lidmaatschap van mr Jansen van de financiële ad viescommissie van het bisdom Roer mond: aan diens werk voor het St. Radboudziekenhuis en voor het studie fonds Limburg. Wat drs. Rottier betreft memoreerde de bisschop o.a. diens pre sidentschap van de bijzondere raad van St. Vincentius in Heerlen, diens werk voor het Groot-Seminarie, alsmede voor de Medische Missiezusters. DEN HAAG, 16 juni In een van de zes zaken betreffende de exportquote ring voor consumptieaardappelen, die 18 mei behandeld zijn, heeft het col lege van beroep voor het bedrijfsleven gisteren het aanhangig gemaakte be roep afgewezen. De firma uit Breskens die in beroep was gegaan, moest op grond van een contract met Engeland, gesloten voor dat de exportstop bekend werd ge maakt, nog 683 ton leveren, terwijl het haar door het produktschap toegewe zen contingent 187 ton bedroeg. Het college verklaarde de firma niet ontvankelijk in haar beroep tegen de aanwijzing van de minister en de in gevolge die aanwijzing door het pro duktschap ingevoerde exportquotering. Het verwierp het beroep tegen de con tingenteringsregeling voor lopende con tracten van 10 mei en tegen het inge volge die regeling toegewezen contin gent. Partijen hadden ook de vraag opge worpen, of de exportstop al of niet in strijd moet worden geacht met het EEG-verdrag en vooral, of dat verdrag alleen de regeringen bindt of dat ook individuele burgers van de lid-staten er rechten aan Kunnen ontlenen. Het college meent dat die vraag bij dit geding niet ter zake doet. Het zag bij dit geding dan ook geen reden, zich tot het hof van justitie der Europese gemeenschappen te wenden om op deze vraag antwoord te krijgen. DEN HAAG, 16 juni De behande ling van een kort geding over de maxi mum-prijzen voor aardappelen door de president van het college van beroep voor het bedrijfsleven was gisteren snel geëindigd. De discussie tussen de raads leden van verzoeker en verweerders was beknopt en ging alleen over de vraag, of in deze zaak een voorlopige voorziening mogelijk was, met andere woorden of de president bevoegd was een beslissing te nemen. De president, mr. J. In 't Veld, die zelf de behande ling al was begonnen met het uitspre ken van een ernstige twijfel aan zij be voegdheid in dezen, had daarna in raad kamer slechts weinig tijd nodig om tot de conclusie te komen dat hij inder daad niet bevoegd is. Het kort geding zal nu worden omgezet in een gewone beroepszaak, die Op korte termijn mogelijk op maandag 25 juni voor het voltallige college zal dienen. ill uil I ill I lil nu in nn in in in in 11 a et tweedaagse debat, dat het La gerhuis de vorige week wijdde aan Brittannië en de EEG, was ijjj slappe thee, maar men kreeg de dat Macmillan nu zijn eigen par- h'L grotendeels achter zich heeft inzake iLcr Britse lidmaatschap. Wat betreft q. J-abouroppositie blijft de indruk, dat Jw'bakell zfch op de vlakte wenst te fi Uden. Het feit dat sommige leidende st?^en van de Labourpartij zich voor- sch ers verklaarden van het lidmaat- ge?'!? en anderen het maar een naar «an vonden bood Gaitskell een mooie tL"s om zijn rust te bewaren tussen stoelen. V^et Gemenebest en de imperiale qa°rkeurstarieven vormen nu de voor- gij^Pste punten van verzet. En het be- -i er zowaar op te lijken, voorstanders van het debat over dat het Gemenebest de zaak te ver spits heeft gedreven. Menzies, weJdier van Australië, en Marshall, 'ana end premier van Nieuw-Zee- h03 hebben hier gezamenlijk van de iVaa torens geblazen en zij zijn W^chijnlijk te ver gegaan. Zij wek- Wat indruk, dat Brittannië kan doen naa "et wil, zolang de regering luistert QpJl öe wensen en aanmaningen van de Wjenebestlanden. te i.or het eerst begint men tekenen Dv6r spGuren van enige ontevredenheid We vW nu gaat lijken op ontoelaat- üeif, pemoeizucht. Deze week lazen wii vveiJr.hi een Brits dagblad, dat Australië het recht van spreken heeft, omdat W'tlan!jna^s somrmg® andere Gemene re in, n> ijverig discrimineert tegen 1uktl„°®r yan Britse industriële pro- eist terwijl het onbeperkte vrijheid prnrt,!,?,or de invoer van Australische 'chilis; j1 in Brittannië. Dit artikel be- Wat a' Australië er zelfs van, dat UltvnT' beschouwt als normale heerkn 1laar Engeland, in werkelijkheid ^UstranS ,,op ."dumping" en dat de C'ar pi, ,e b°ter, na de lange reis bi Brit^g .and, belangrijk goedkoper is ttannie dan in Australië zelf. 28n andere redenen waarom men in Brittannië kregel begint if jvorden over de Gemenebest- Wnia „- ?n' die luid krijten dat Brit- tuets van zijn soevereiniteit prijs behoort te geven aan de EEG, maar die zelf hun uiterste best doen om Brit- tannië's soevereiniteit te beïnvloeden ten eigen bate. Er is hier eerder opge merkt, dat als Britten spreken over het Gemenebest, zij in de eerste plaats, en in vele gevallen uitsluitend, denken aan de blanke leden van het Gemenebest: Canada, Australië en Nieuw-Zeeland. Er gaan door Britse dreven geen brave blanke Britten rond, die het hart in de keel schiet als zij de naam horen van de president van het bekende Gemene- bestland Cyprus, Makarios. Ook de naam van dr. Kwame Nkroemah, de messias en president van Ghana, wekt geen ontroering in Britse borsten. En als straks Jomo Kenyatta president of premier wordt van een onafhankelijk Kenya, zouden wij sommigen van onze Engelse vrienden niet durven gelukwen sen met de nieuwe aanwinst voor het befaamde Gemenebest uit angst voor de gevolgen voor onszelf. e Britse regering is deze week ten zeerste vernederd in de Ver enigde Naties. Vooral onder druk van de Afrikaanse leden van de VN plaatste de assemblée een debat over Zuid-Rhodesië op de agenda „ais een dringende zaak", zulk6 ondanks he vige protesten van Brittannië. Toen het debat eergisteren zou plaats hebben, bleken de leden, die het zo dringend hadden gevonden het debat te houden, andere bezigheden te hebben, en het debaLmoest worden uitgesteld. Dit was opniéuw een klap in het gezicht voor Brittannië. En aan welke kant staat Ghana? Aan de Br tse? Natuurlijk niet. Dit lid van het Gemenebest behoorde tot de ijverig ste Zuid-Rhodesië. En degenen die de ge beurtenissen in West-Nigerië hebben ge volgd en de beschuldigingen hebben ge lezen, die Ghana en Nigerië elkaar da gelijks toeslingeren via pers en radio, moeten zich afgevraagd hebben wat de term Gemenebest wel kan betekenen als twee leden van dit Gemenebest zo naarstig elkander naar de keel vliegen. Ook Pakistan en Indië behoren beide tot het Gemenebest. Beide landen be steden veel meer aan hun defensie dan hun economie rechtvaardigt. Waarom? Omdat zij elkander zozeer haten dat zij zich moeten voorbereiden op een mo gelijke oorlog. En in Engeland is Indië nu een vies woord. Gemenebest of niet, Indië heeft gevechtsvliegtuigen nodig, zulks omdat Amerika gevechtsvliegtui gen geleverd heeft aan Pakistan. De Indische minister van defensie, Krisjna Menon, wil Russische Migs kopen, of schoon Amerika en Brittannië hier van zelfsprekend tegen gekant zijn. Maar dit lid van het Gemenebest, dat enorme bedragen ontvangt in de vorm van kre dieten en leningen van Brittannië (en Amerika) is er moeilijk van te overtui gen, dat het lidmaatschap van het Ge menebest enige verplichtingen met zich meebrengt. Men krijgt steeds meer de indruk dat het Gemenebest een groep naties is, die zich aileen op het lidmaatschap beroe pen als het in hun kraam te pas komt of als ze leningen of voorkeurstarieven willen hebben, en die verder hun eigen gang gaan, zelfs indien zulks geschiedt tegen de zin van of zelfs ten koste van het Britse „moederland". DAAN VAN DER VAT Advertentie) fw»>; DtUM Chief Whip BUITENLANDSE KRONIEK Maandag wordt in Canada een nieuw parlement gekozen. Men ver wacht een spannende strijd tussen de Conservatieven, die sinds 1957 aan de macht zijn, en de Liberalen dig daarvoor gedurende twee en twintig jaar het land hebben geregeerd. Wel iswaar heeft de Conservatieve partij op het ogenblik niet minder dan 203 zetels op een totaal van 265 (dus een kolossale meerderheid), maar bij het districtenstelsel kan een vrij geringe verschuiving in de totale stemmen verhouding een volledige ommekeer in de machtsverhouding tengevolge hebben, en men verwacht dat de To ries verliezen zullen lijden. De laatste parlementsverkiezingen zijn gehouden in maart 1958, en aan gezien het Canadese Lagerhuis voor vijf jaar wordt gekozen hadden de Conservatieven, met hun huidige sterke positie, nog acht maanden kun nen blijven zitten. Maar premier John Diefenbaker achtte het raadzaam ver vroegde verkiezin gen te eisen. Als officiële reden voor dit besluit gaf hij op, dat de Libe ralen door een vertragingstaktiek de vlotte afhandeling van zaken in het Lagerhuis heiemmerden. In werkelijk heid is Diefenbaker echter bevreesd dat een toetreding van Engeland tot de Europese Economiscbe Gemeen schap schadelijke gevolgen heeft voor de Canadese export, hetgeen de po pulariteit van de regering zou kun nen schaden. Hij wil bovendien on middellijk profiteren van de dank baarheid van de boeren voor de re- cente levering van Canadese graan overschotten aan communistisch Chi na, alsmede van de voldoening van de ouden van dagen over de ver hoging van de pensioenen. Het is echter de vraag of de vervroeging van de verkiezingen Diefenbaker kan redden. De oud-minister van buitenlandse zaken, Lester Pearson, de leider van de Liberalen, verwijt de regering dat zij niet genoeg beeft gedaan voor de bestrijding van de werkeloosheid, terwijl ook het prestige van Canada in het buitenland gedaald zou zijn, omdat Diefenbaker zaken doet mét Peking en Havana. Sommige waarnemers houden re kening met een nek-aan-nek-race tus sen de twee leidende partijen en het is ook mogelijk dat de beide kleinere partijen (de Nieuwe Democraten en de Social Credit Party) zoveel zetels winnen, dat noch de Conservatieven noch de Liberalen een meerderheid in het parlement behalen. Er zou dan een Conservatieve of Liberale minderheidsregering gevormd moeten worden. Volgens een opinie-onderzoek van Gallup staat Diefenbaker er niet gunstig voor. 1'Een van de zeldzaamste grote zoogdieren van onze aarde is sinds een week in het dierenpark Wassenaar te zien, namelijk het Przewalski-paard oj oerpaard, afkomstig uit de steppen van Mongolië. Men vreest al lange tijd, dat deze Azia tische stamvader van ons huispaard het lot van het Europese wildpaard (Tarpan), dat volledig uitgestorven is, zal moeten delen. Volgens de laatste telling zijn er nog slechts 73 exemplaren, 30 hengsten en 43 merries. (Advertentie) I vVat 'n club is j datl En hoe j spannend, mooi, j boeiend, interes- j sant is Olidin, 't 1 clubblad! Inlich- j ringen bij elke 'teil-pomp. AMSTERDAM, 16 iuni (G.U.) Kand. wiskunde en natuurwerensch. mej. L. E. v. d. Werff en de heren J. H. Jongsma, J. Bouwman en C. J. Stigter, Amsterdam. ROTTERDAM, 16 juni Semi-arts: G. G. Kletter, Rotterdam; P. J. M. Lacroix, Oisterwijk; en A. E. Marcus, Rotterdam. Arts: M. Blokhuis-Valken burg, Rotterdam en H. Zwart, Rijswijk Z.E. 's-GRAVENHAGE, 15 juni 1962 Bisschoppelijke kweekschool. Onderwij zer. De heren: F. Arnolol en H. Goud- smith te Rijswijk (Z.H.); P. v.d. Bo- gaerdt, Rotterda, J. Bredie. Haarlem, L. Elshout, Wassenaar, C. Foet, Vlaar- dingen, A. v.d.d. Burg en H. Derkste 's-Gravenhage. Afgewezen: één. Ide heer Pieter W. Louwman uit Wassenaar huizen twee persoon lijkheden en zijn indrukwekkende omvangrijkheid maakt dit nog goed mogelijk ook-één heer Louw- man, die grote reizen maakt, druk confereert, driftig telefoneert, auto's importeert, tractoren verkoopt en met dit alles dik verdient en een an dere heer Louwman, die in zijn be roemd dierenpark zondags urenlang de Australische kievit, de zebravirk of de borstellkoppapegaai kan gade slaan, vertederd naar een baby-chim pansee kijkt, weet dat een giraffe evenveel halswervels heeft als een poes, namelijk zeven, en zónder met zijn ogen te knipperen vijftienduizend gulden neertelt voor weer een kost baar en zeldzaam dier uit verre stre ken. Het Dierenpark Wassenaar met zijn bijna vierduizend bewoners ls de onmetelijke hobby van een rijk man, waar jaarlijks zo'n driehonderddui zend bezoekers van mee profiteren. Deze maand bestaat het park vijfen twintig jaar Toen Louwman in 1937 op aandrang van zijn uitgebreide kennissenkring besloot zijn toen al befaamde vogel collectie op een stuk landgoed langs de rijksstraatweg voor het publiek open te stellen was zijn dierenpark geboren. „Begin er nooit aan, je hebt een dierentuin voor je het weet", waarschuwt hij nu. Men kan zich echter afvragen of de heer Louwman zo ongelukkig is met zijn park, al kost het hem dan handen vol geld en klaagt hij, dat de toegangsprijzen in verhouding met het buitenland hier krankzinnig laag zijn. Als hij niet tus sen de tractoren en auto's zit is hij in het park te vinden en komt er zich zeker elke zondag verstrooien al con stateert hij dan bulderend soms din gen die hem niet aanstaan. De heer Louwman probeert zijn beide „zaken" zoveel mogelijk ge scheiden te houden en niet alleen geo grafisch. „Wanneer ik bij de auto's ben, ben ik bij do auto's en bü de dieren ben ik bij de dieren", zegt hij. De enige die deze scheiding in de war probeert te gooien is de Eulahes Javansis. alias Grote Beo, die steeds weer enthousiast de bezoekers van de Louise-hal luidkeels adviseert: Koop een Alfa Romeo. Zün eerste liefde, die voor vogels, koestert hij nog onvenntnderd. Zij heeft vorm gekregen in de in o3 geopende Louisehal, waarover colle ga's-dierentuindirecteuren, hooglera ren en ornithologen uit alle windstre ken in het met zorg bewaarde gas tenboek lovende dingen hebben ge schreven en het eenparig hebben uit geroepen als de unieke huisvesting van 's werelds interessantste verza meling vogels. Quetzals, goudvoor- hoofdbladvogels, tandsnavelbaardvo- gels, lories van de blauwe bergen, roodstuitarassaries, sikkelsnavels, naaktoogkakatoes, dolksteekduiven en helmgierparelhoenders met hun duizendvoudig getsjilp, gefluit, geka kel en geroep en in hun onvoorstel baar kakelbonte kleuren voelen zich uitstekend thuis in dit glazen paleis van meer dan honderd meter lengte, in de wetenschap dat er uitstekend voor hun gezorgd wordt. Als een vo gel druiven moet hebben krijgt hij druiven ook al moeten die dan des winters uit Afrika gevlogen worden, en de „vogelkeuken" lijkt soms op die van een exquis restaurant waar onder meer uit blikjes met heerlijke vruchten op sap de menu's worden samengesteld. Nieuw is de jongste uitbreiding van de hal, een zeventig meter lang open verblijf, een enorme volière met de tuinaanleg van een klein paradils, met en wandelpad voor de bezoekers, waar zich zo'n kleine honderd soorten tropische vo gels gelukkig lijken te voelen. Uit welbehagen, of misschien wel uit dankbaarheid, zijn er in de Loui sehal vogels aan het broeden gesla gen, die zich daartoe volgens de vak literatuur elders in gevangenschap nooit verwaardigen. Ze weten zich omringd door alle zorgen van de op passers tuk op de eer en de pre mie, die hen wacht als het lukt kostbare en zeldzame werken, verze kerd voor een bedrag van driehon derdduizend gulden. Resultaat is bij voorbeeld, dat het 'eerste kievitsei nooit in een weiland in Holland of Friesland wordt gevonden, maar in een volière van het Dierenpark Was senaar. Maar men heeft dit legsel en van de ornithologische staf, die kan terugvallen op een wetenschap pelijke bibliotheek met honderden van de Australische kievit altijd als „dehors concours" beschouwd en het nooit in Soestdijk doen bezorgen. De heer Louwman houdt zijn col lectie vogels niet alleen maar voor zijn bezoekers in stand, daarvoor is het teveel een hobby, „ze lopen soms achteloos voorbij een vogelpaar, dat het enige is in een dierentuin, waar ook ter wereld, en krijgen de tranen in hun ogen bij het zien van een goud fazant, die uit eigen land komt", zegt hij. De heer Louwman is meer geïnter- viewed, dat blijkt wel. Antwoorden, „die het goed doen", wil hij dan ook nog weieens herhalen, op de vraag of er ook vrouwelijke oppassers zijn reikt hy hetzelfde antwoord aan, dat Ewout Janse heeft gekregen voor het artikel In zijn geslaagd boekje over de residentie en zjjn bewoners: „den Haag is zo gek nog niet". „Dieren houden", zo zegt de heer Louwman dus opnieuw, „is voor negentig pro cent poep opruimen". Wat de heer Louwman verdriet is, dat zijn dierenpark in het buitenland bekender blijkt te zijn dan in eigen land. „Er worden regelmatig foto's gepubliceerd in de grootste bladen ter wereld. Er kwam enkele jaren geleden hier een fotograaf die vroeg: wat gebeurd er als ik een klein kui kentje in de leeuwekooi zet. Niets, antwoordden wij. Er werd een kui kentje bij de leeuw gezet en het bleek zich, aangelokt door de koesterende warmte, in de manen van het roof dier te nestelen, zonder dat deze er ook maar enig bezwaar tegen had. De foto's kwamen pagina's groot in Life en Paris-Match", vertelt de heer Louwman. „There is never a dull moment", zegt hij van het dieren tuinleven. Regelmatig staat hij in contact met buitenlandse collega's en er bestaat een levendige ruilhandel. Deze. heeft bij voorbeeld tot gevolg gehad, dat een olifant, die kort gele den nog kaakjes stond te eten in Was senaar, nu in Moskou jeugdige Rus sen van zijn verschijning laat genie ten. In het hoofd van de heer Louwman, waarin zelden een heipaal van een sigaar ontbreekt, hebben zich weer nieuwe plannen ontwikkeld: een stuk „vrije natuur" moet er komen van een hectare groot, waarin de zebra's, struisvogels en andere dieren rond elkaar heen zullen dartelen alsof zij in hun natuurlijke staat zijn. De be zoekers zullen het vanaf een verhoog de wal gade kunnen slaan en een ieder zal zich er een de natuur ont dekkende pionier kunnen voelen. De toekomst van het dierenpark is ver zekerd, evenals de import van auto's en tractoren en dat is een gedachte, die de heer Louwman met tevreden heid vervult: zijn ene zoon heeft voor de techniek gekozen, de ander voor de dieren. Dit jubileum zal dan Ook zeker niet het laatste zün wat het die renpark zal vieren. Pieter W. Louman, wiens Dierenpark Wassenaar deze maand vijfentwintig jaar bestaat, wat betekent dat hij tevens het jubileum viert van bet uitgeven van geld aan kostbare apen en vogels, dat hij met auto's verkopen verdient. De heer Louwman heeft vierduizend mon den open te houden, ,,'n Hobby", zegt hij. Kostbaar exemplaar uit de verzameling.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 7