Meest begeerde beroep: stewardess of etaleur V' Het gaat de bakker niet „voor de bakker" Heimwee naar ouderwetse, naar vers brood geurende, kleine lokkende winkeltjes Opnieuw pater-provinciaal Drankenkoeler I CALVÉ HVHI W> CA1VE Heiligen op de stemlijst STEM VAN ITALIAANSE MAN TELT DUBBEL Onttroonde Philomena meer dan ooit voorwerp van verering Soepele hoeden voor op reis r depilan ontharing? [MODERNE MENS EET MINDER BROOD Er is variatie genoeg mogelijk maar huidige werkmethode laat groot assortiment niet toe Koopsleur bij de huisvrouw moet worden door broken Anti-vlo-pillen voor poes en hond FRANSE VROUW: M. Bouwmans S.V.D. Over tien jaar teveel be j aardentehuizen Duitse Bondsdagleden in Nederland Percentage katholieken in Drente gestegen Nieuw soort kamer koelkastje KAAS SURPRISE IÜP mÈm pli WOENSDAG 20 JUNI 1962 PAGINA 9 Het gaat de bakker in ons land bepaald niet „voor de bakker". Het broodver- bruik daalt met de dag. Moest hij vroeger tachtig klanten bezoeken om honderd broden te bezorgen, thans zijn dat er meer dan negen tig. Men geeft de schuld van dit dalend broodverbruik aan de wel vaart die de moeders, als de kin deren uit school komen, eerder naar de snoep- en de koektrommel doet grijpen dan naar die van het brood en die de kinderen met hun snoepcenten inmiddels wel ge groeid tot dubbeltjes en kwartjes - de weg leert kennen naar de ijs- en pata'teskraam. De praktijk is dan ook dat de bakkerijen in de (voor hen kwade) reuk van jen patatesfriteszaak bepaald niet gedijen. Bovendien maakt doze zelfde welvaart de mens ook lichamelijk welvarender zodat menigeen op een dieet is aange wezen waaruit radicaal zetmeel- houdende spijzen worden verban nen op een half sneetje bruin brood na. Hoe dit eigenlijk valt te rijmen met de uitdrukking „broodmager" is niet helemaal duidelijk. Voorzitter kath. vereniging voorspelt concurrentiestrijd PIKANTERIEËN l TOMATEN KETCHUP Stijging Openlijke hulde Dit zijn reishoeden, door het Jnstitut Européen de La Mode" onlangs in Parijs ge toond. Een hoed voor op reis moet van soepel materiaal zijn, het model makkelijk en prak tisch en de garnering eenvoudig. Desnoods moet je hem zoneter spiegel kunnen opzetten zonder er mal mee uit te zien. Een hoed is o zo kwetsbaar! Van links naar rechts ziet men: een hoed van geel stro met zijden mousseline om wikkeld, dat eindigt in een sliert, hier om de hals gedrapeerd. Ont werp Lanvin Castillo. Een klas sieke beige cloche van Jacques Griffe en een slap potje gegar neerd met rïbslint, ontworpen door Jean Patou. Het prettige van reizen met een hoed is, dat het haar niet verwaait, zoals bij voorbeeld op een vliegveld mak kelijk gebeurt. olgens de in Frankrijk bijgehouden lijst van de meest geambieerde beroepen door de vrouw, staat op het ogenblik advocaat niet meer bovenaan zoals lange tijd het geval is geweest, maar stewardess. De kandida ten voor het stewardess-vak geven toe, dat ze vooral getrokken worden door bet avontuur en het gevoel van vrij heid. Daarop volgt als meest begeerde Werkkring mannequin, waarvoor echter lang niet iedereen de geschiktheid heeft «n nummero vier op de lijst is het vak van schoonheidsspecialiste. Daarvoor gaven zich vorig jaar twintig procent •neer beginnelingen op dan twee jaar geleden. De „schoonheid" wordt in Frankrijk dan ook op fanatieke wijze gecultiveerd. Lager op de lijst figureren de meer serieuze beroepen als verpleegster en vroedvrouw en, nogal verwonderlijk, ac trice staat vrij ondqraan evenals niet- gespecialiseerde verkoopster. Een werkkring die de laatste tijd ook erg trekt is etaleur (etaleuse is nog geen erkend woord!) maar er worden vrij hoge eisen aan gesteld. Wie dat wil worden moet beschikken over goede ®rnaak, fantasie, kleurgevoel en gevoel voor verhoudingen. Er wordt tamelijk veel geduld voor vereist, preciesheid, grote zorgvuldigheid en een katachtige lenigheid om zonder iets aan te raken, en bijna zwevend, tussen het wankel opgebouwde door te glippen. Maar een volleerde vrouwelijke etaleur wordt in Frankrijk heel goed betaald, want de vraag naar vakmensen om een mooie vitrine te maken, is groot. Ze worden ervoor gehonoreerd naar het oppervlak dat ze artistiek vullen. Wat de moeilijk ste etalages zijn om „iets van te ma ken," heeft men aan een „etaleuse" gevraagd. Ze zei: schoenen, lingerie en serviezen. Maar dat de Franse vakmensen er toch altijd iets boeiends van weten te maken, dat moet iedereen erkennen die over de Faubourg Saint Honoré in Pa rijs loopt en bijna voor elk zaakje even blijft staan. iiiiiiiitiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiuHiiiiiiiiiiMiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiHii ";v: ...stijging van de broodvarkoop in Tiel... Natuurlijk spelen er ook nog ande re factoren een rol bij het teruglopen van het broodverbruik. Doordat men steeds meer van de wereld leert ken nen tijdens de vakanties en de zaken reizen uitgebreider worden neemt de mens automatisch bepaalde gewoonten, die hem aanstaan, van andere volke ren over. Zo ontbijt menigeen op zijn Zweeds of Fins met op crackers lijkend volkoren-„brood" en op zijn Ameri kaans met tomatensap en grapefruit naast een bord vol havermoutachtige vlokken. Bovendien zal ook nog wel een rol spelen dat bjj menigeen omdat hij te Iaat naar bed gaat en dus ':e laat opstaat, het ontbijt er helemaal bij in- schiet. Hoe gaat dat in de meeste ge zinnen? Er wordt al voordat men aan tafel verschijnt, een kop thee afgekoeld die soms staande wordt uitgedronken, terwijl daarbij haastig een in stukjes ge sneden boterham wordt gegeten. Hierin zagen de bakkers een kans /n het missiehuis Sint Willi- nfiiismitrY^rrTffi- - brord der Paters S.V.D. te - Deurne zijn de eindexamens kbhsss van het gymnasium (sinds 1958 erkend én sinds 1961 ge subsidieerd) in volle gang als we aanbellen om de nieuwe provin ciaal der Nederlandse Provincie van de Congregatie van het Goddelijk Woord te spreken. Alle spreekkamers zijn bezet", zegt de vriendelijke portier-in- habijt, „maar komt u mee naar de kamer van pater Bouwmans, ik geloof wel dat hij in de buurt is". In een rijkelijk met boeken en mappen gestoffeerde kamer krijgen we een boekwerk in han den: de „Steyler Missions-Chro- nik 1962", waarin de S.V.D. „be- richtet über ihre Missionswerke in aller Welt". „Dat interesseert u misschien", zegt pater Bouwmans, die nog even als propagandist van zijn wereld-wijd-werkende missiecongregatie spreekt. „Vol gende week laat ik het propa- ganda-materiaal hier achter om naar Teteringen te vertrekken. Sinds 1960 ben ik met het propaganda-werk belast geweest. Zijn nieuwe functie is de thans 60-jarige. provinciaal-overste niet vreemd, want direct na de bevrijding van ons land moest hij een half jaar de naar Rome ontboden mgr. Lucas als overste vervangen en van 1951 tot 1957 bestuurde pater Bouw mans de Nederlands-Belgische provincie. Nu kort geleden by besluit der Congregatie voor de religieuzen en het generaal bestuur der b.v.u. in Rome Nederland en België aparte provincies van de congregatie zijn ge worden vond een vervroegde bestuursverkiezing plaats en kreeg pater Bouwmans weer voor drie jaar hei roer in handen van de grote Neder landse provincie. Vóór de splitsing telde de S.V.D. 104 priesters, 37 gepro feste fraters 16 novicen, 76 broeders en 218 studenten. Hierbij dient opge merkt, dat 75 procent der in de congregatie in Nederland opgeleide reli gieuzen in de missie werkzaam is. De Nederlandse provincie is naar aantal leden driemaal zo groot als de thans zelfstandige Belgische provincie. Geboren in de „agrarische heerlijkheid" Oefjelt in Brabants noordoosthoek ging de intelligente boerenzoon Marinus Bouwmans direct na het doorlopen van de lagere school in het naburige Uden op studie in het Sint Wüli- brord-missiehuis en daarna naar het groot-seminarie te Teteringen. Drie jaren voor zijn priesterwijding moest hij zijn hogere studies onderbreken, want de congregatie had hem nodig als leraar en onderprefect voor de school te Uden. Na zijn priesterwijding in juli 1929 werd pater Bouw mans prefect en leraar in de klassieke talen aan het gymnasium in missie huis Sint Jan" te Soesterberg, dat thans als „Contact der Contingenten" onder zijn supervisie komt. In 1936 ging hij weer naar Udens „Sint Wilh- brord", dat toen met 180 studenten zijn glorietijd beleefde. In 1941 vor derden de Duitsers dit kloost r en moest prefect Bouwmans met zijn stu denten onderdak zoekc- in loodsen en op zolders in het naburige Veghel. Dat ook hier de bezetters argwanend waren ondervond de pater in april 1944. Toen hij zich op een avond naar zijn onverlichte slaapplaats op de zolder van het K.J.V-huis begaf en zich „bijlichtte" met een „knijpkat" werrd hü ontdekt door een Duitse wachtpost. Een inval volgde, een op de Engelse zender afgestelde radi werd gevonden benevens enkele brieven niet „militaire geheimen". Dat betekende voor pater Bouwmans vier maan den „P.D.L. Amersfoort". Op 15 september in vrijheid gesteld kon hij twee dagen later in Veghel de bevrijding meemaken, maar vond Missiehuis Sint Willibrord in Uden volledig verwoest; het was op Dolle Dinsdag door vluchtende N.S.B.-ers en Duitsers met bomexplosies in brand gestoken. Na enkele jaren in het missie-college te Overijse (B.) werkzaam te zijn geweest, werd pater Bouwmans in 1951 tot provinciaal overste benoemd en kon in die functie in 1954 het in Deurne herbouwde Sint Willibrord-missie- huis met gymnasium en broeder-opleidingsschool openen. Hier bleef hij ook na zijn tweemaal driejarige bestuursperioden werkzaam; van 1957—-1960 als rector, daarna als propagandist. De nieuwe provinciaal overste ziet de teruggang van de priesterroepingen nis zijn grootste zorg. Als propagandist heeft hij ervaren, dat nog al te veel deuren voor de missiecongregaties gesloten blijven. Een gedegen voorlich ting vooral op de middelbare scholen zal zijns inziens de roeping voor het rnissiewerk „we willen immers allen de onderontwikkelde volken helpen!" ten' sterkste bevorderen. Groter assortiment niet lijdzaam toe te zien hoe hun het brood uit de mond werd gestoten. ZD kozen, zoals wo reeds eerder in dit blad berichtten, als proefstad Tiel, lie ten de huisvrouwen keuze maken uit een groter assortiment en etaleerden deze soorten ook onder het motto, aan gebracht op een houten broodplank: ,,U heeft het brood nodig." Want ook dat is een fout waaraan menige bakker zich schuldig maakt. HU is bereid alles uit te stallen van tompoueen tot appeltaart en beschuit, behalve juist brood. Daar door gaat de kenni.- van de meeste huisvrouwen niet verder dan een half wit en een half bruin. Men ontwierp voor deze actie drie nieuwe soorten, onder andere de Tieler bol die werd uitgedeeld op verjaardagen van de on derwijzer aan de hele klas en daarnaast een soort pre-fabricated brood dat on- TILBURG, 20 juni „Wanneer het bouwen van bejaardentehuizen in het zelfde tempo voort gaat als tot dusver, zal binnen tien jaar het punt van ver zadiging zijn bereikt," aldus de heer J. A. Duijnstee, voorzitter van de Katho lieke vereniging van Bejaardentehuizen tijdens de eerste lustrumviering. „Dan zal ook de concurrentiestrijd tussen de bejaardentehuizen losbranden, waarbii zal blijken, dat slecht beheerde en slecht onderhouden tehuizen evenzeer zullen leeg stromen als die,( waarbij men star heeft vastgehouden aan het zalensysteem." Hoewel spreker zich niet helemaal gelukkig blijkt te voelen met het ontwerp van de wet op bejaar denoorden, (omdat deze op de oude ge gevens is gegrondvest) meent hij toch, dat bij latere bewerking van de wet aan velerlei wensen is tegemoet ge komen. De heer Duijnstee brak een lans voor uniformiteit in de zakgeldregeling voor bejaarden. Hij is voorts van oor deel, dat bejaardentehuizen verplicht zijn slechts tegen kostprijs pension te verlenen. Het onderhoud der tehuizen en de verzorging zou dit stellig ten goede komen. Waar nodig kunnen de bejaarden immers een beroep doen op de gemeentelijke sociale diensten. Hun vooroordelen dienen zij hierbij echter te laten varen. DEN HAAG, 20 juni Negen leden van de Westduitse Bondsdag, die onder leiding van hun vice-voorzitter, dr. Ri chard Jaeger, een bezoek aan Neder land brengen, hebben gisteren de dag met besprekingen met Nederlandse Ka merleden, voor zover deze niet recht streeks bij de debatten in de Eerste en Tweede Kamer betrokken waren, door gebracht. Gisteravond werd op invitatie van de Kamervoorzitters het aperitief gebruikt in het gebouw van de Tweede Kamer. DEN HAAG, 20 juni Blijkens enige voorlopige uitkomsten van de dertiende algemene volkstelling van 31 mei 1960 voor Drente, gepubliceerd door het C.B.S., is in vergelijking met de vorige volkstelling (van 31 mei 1947) de be volking in de provincie toegenomen met ruim 40.000 personen (van 271.909 tot 312.176), d.w.z. met bijna vijftien procent en met gemiddeld bijna 3.100 personen per jaar. Het percentage ka tholieken is gestegen van zeven tot ruim acht. der lage temperatuur wordt gebakken en dat daarna door de huisvrouw op het moment dat zij het nodig heeft (dus altijd vers!) in haar eigen oven kan worden afgemaakt. En men vestigde de aandacht, door het aanbieden van speciaal onthijtbrood, op het stiefkind van alle maaltijden. Toen de vinger, ook door middel van publikaties in speciale broodkranten, op deze zere plek was ge legd, bleken vele huisvrouwen gaarne bereid verandering in het ontbijt te brengen hetgeen de gezelligheid in het gezin èn de werklust en stemming van de huisgenoten ten goede kwam zoals ook al uit eerder gepubliceerde onder zoekingen is gebleken. Bij verkeerson gelukken werd bijvoorbeeld een tijdlang aan de veroorzaker gevraagd of hij vol doende had ontbeten, in welke vorm dan ook: negen van de tien keer was dat niet het geval. n het nieuwe Eindhovense hotel „De Cocagne" is ten gerieve van de gas ten, in een aantal kamers, een klei ne, thermo-elektrische koelkast ge installeerd. De werking van aeze 32- üter koelkastjes wijkt geheel af van de tot nu toe gebruikelijke compressie- en absorptiemethode die in de huidige koel kasten worden toegepast. De nieuwe ont wikkeling berust op net zogenaamde Peltier-effect. Dit effect, het warm worden of afkoelen "an de verbindings- las tussen twee verschillende geleiders indien door deze geleiders een stroom wordt gestuurd, op de juiste wijze in combinatie met de naifgeleidertechniek toegepast, geeft een thermo-elektrisch koelelement met een uitstekend ren dement als resultaat. Een aantal van deze koelelementen in serie ge schakeld tot een thermobatterij, waar van de afmetingen niet groter din dan van een kleine zakagenda (7 cm lang, 5 cm breed en 1 cm dik), brengt de tem. peratuur in het koelkastje op circa tien graden. Het stroomverbruik van een dergelijk koelsysteem bedraagt maxi maal slechts 32 watt, netgeen overeen komt met het verbruik van een kleine wandlamp. De voordelen van de nieuwe thermo- elektrische drankenkoeler zijn: geen bewegende delen in de koeieenheid, dus geen slijtage; een geluidloze werking; weining volumeverlies dank zjj de mo gelijkheid tot een zeer compacte bouw, en een lange levensduur. Eigenschap pen die deze drankenkoeler zeer ge schikt maken voor gebruik in zit- of slaapkamers. De inhoud van de koel kast is voldoende voor het koelen van zes grote en twaalf Kleine flessen. (Advertentie) A-J J After-dinnerhapje. Smeer een vuurvaste schotel in met vet. Leg hierop aan twee zijden besmeerde sneetjes witbrood. Erop deponeren: 1 plak ham, 1 plak niet te dunne belegen kaas, waarop een wolkje Calvé Tomatenketchup. In de voorverwarmde oven zetten en enige minuten laten staan. Zodra de kaas gaat lopen is het hapje klaar. U MAAKT ER MÉÉR VAN MET CALVÉ Om te laten proeven hoe smakelijk en variërend een goede broodmaaltijd kan zijn werd er aan het einde van de Tielse actie, die tussen twee haak jes in drie maanden tijd het brood verbruik met vier procent deed stij gen, een maaltijd gecombineerd met brood aan de pers aangeboden waarbij men begon met Egyptisch brood: een tikkeltje zuur smakend maar goed pas send bij de linzensoep waarvoor Ezau destijds zijn eerstgeboorterecht ver kocht. Daarna volgde nog Romeins brood met gebraden duif. Middel eeuws brood met lamsbout, Neder lands brood met kaas en de zojuist gelanceerde Tielse creatie met dito jam. Dat verandering van spijs doet eten is een bekend feit, maar een groot brood-assortiment is moeilijk te rijmen met het gebrek aan personeel en de vrije zaterdag waarmee ook de bakker te kampen heeft. Daarom grijpt hij als kind van zijn tijd ook naar moderne mid delen als kneedmachine en rijskast en soms zelfs naar diepvries als werkver- spreider waardoor hij in staat is op stil le dagen brood vooruit te bakken voor zon- en feestdagen. Maar in die steriele apparaten liggen eenheidsbaksels méér voor de hand dan smakelijke bolussen, duivekaters en strengelbroden want die laten zich niet zo gemakkelijk stape len. Bovendien kosten deze soorten ondanks machines de bakker toch nog veel tijd aan handwerk. Wij geloven dat ondanks welvaart en diëten het broodverbruik in Nederland niet zo zorgwekkend zou zijn als de huisvrouwen iedere dag konden gaan winkelen in ouderwetse, naar vers brood geurende, kleine bakkerswinkel tjes waar de glanzende winstonbollen en de botervlinders, de strooiselkoeken en de pistolets, de knappertjes en de paasmannetjes van ruwe planken af lokten naast maanzaadgalles en zachte fluiten. Zou niet menig kind daarvoor zijn zakje patates laten staan? Wat de meesten van ons,uitgezonderd dan nu de Tielse huis /rouwen onze kin deren kunnen offreren heeft soms meer van witte watten! G.S.-DE W. ROME, juni. p het punt van heiligenver ering gebeu ren er hier gekke dingen. De vertrouwelijke om gang van de zuider lingen met de he melbewoners steekt sterk af tegen onze min of meer ab stracte verering. In onze ogen neemt zij hier en daar zelfs groteske verhoudin gen aan. Zo wordt er bijvoorbeeld in de parochie van San Mattheus In Messina een stemming ge houden, om de hei ligen te kiezen, die elk van de elf wij ken, waaruit de pa rochie bestaat, zul len beschermen. Nie mand of niets min der dan de Katho lieke Actie zal deze stemming leiden. Vijfhonderd leden van de KA. zullen huis aan huis de formulieren rond brengen. Een massa formulieren, want Don Spitalerl, de pastoor van de pa rochie, heeft aan de stemgerechtigde leeftijd geen limiet gesteld. Het kind dat tot de jaren des onderscheids (vijf tot zes jaar) is ge komen mag stemmen evenals de hon derdjarige! Don Spitaleri vergeet niet aan de mannen het volle pond te geven, want elk van hun stemmen zal voor vier gelden en die van hun echtgenoten maar voor twee. Het is een verkiezing, die op z'n minst even serieus is als die voor de gemeenteraden, die hier In juni is. Er zullen geen bijeenkomsten gehouden worden en er zal geen luidruchtige re clame gemaakt worden voor de kandi daten, want, waar de politiekelingen onderhevig zijn aan allerlei menselijke invloeden, mag men aannemen, dat de kandidaat-heiligen de belangen van hun kiezers naar behoren zullen behartigen. In de parochie wordt een stemming gehouden, om de heilige te kiezen De pastoor zegt, dat hij met deze stemming de geestelijke rijpheid van zijn parochie wil demonstreren en dat hij op deze manier een eind wil maken aan de rivaliteit en ruzie om de voor rang van de heiligen, die in processie mogen worden rondgedragen. Nu zul len dus de meeste stemmen gelden en daarmee basta. Het is ook een stem ming, die geen onkosten meebrengt, want er worden geen schoollokalen voor ge- requireerd en geen stemhokjes met bij behorende potloden neergezet. De naam van de lievelingsheilige wordt gewoon van het formulier gescheurd en in de stembus gedeponeerd. Zullen de parochianen van de San i;y': -j.y ,s" Mattheuskerk rekening houden met de heiligen, die bij pauselijk decreet van de liturgische kalender zijn geschrapt? Wij zijn er zeker van, dat, ook al zou dit decreet hun bekend zijn, zij er op hun eigen manier op reageren. Zoals dit het vorig jaar ook gebeurd is in Mugnano, een bergdorpje in Zuid-Italië. Hier ging het om het wel en wee van de heilige Philomena, die gewoon was in Mugnano haar feest te vieren van 12 tot 14 augustus. „Santa Philomena heeft altijd wonderen gedaan", zeggen de Mugna- nezen, waarom zou zij nu ineens in de hemel geen woordje meer mogen mee spreken? Maandenlang vormde de verongelijkte Philomena het onderwerp van gesprek in café's en woonkamers. Men was zelfs op het punt een opmars naar Rome te organiseren. Deze ging tenslotte niet door, maar hei spreekt vanzelf, dat Philomena op haar voetstuk in de kerk bleef staan en dat de parochianen er kaarsen en bloemen voor neerzetten. Nog meer dan in andere jaren. „De ware vrienden leert men kennen in het ongeluk,zeggen zij. De kerkelijke auto riteiten van Mugnano zagen natuurlijk lijdelijk toe. Wie van hen zou de moed opbrengen de begenadigden van Santa Philomena tegen te spreken. Daarbjj kwam nog, dat de burgemees ter, de eerste burger van Mugnano, tegen ieder, die hem over de onttroon de heilige sprak, zei: „Het Vaticaan kan doen wat het wil, maar hier krijgt Santa Philomena haar feest en dit jaar groter en plechtiger dan in vorige ja ren. Voor ons is Philomena onschend baar en geen historische ontdekkingen of muggezifterijen kunner daar iets aan veranderen. Bjj ons gelden de fei ten, dat is te zeggen: de wonderen die onze beschermheilige hier heeft gedaan. Dit zjjn de bewijzen voor het bestaan en de waarde van onze heilige." En de burgervader liet het niet bij woorden. Hij liet op het kerkplein een voor stelling geven, waarin het leven van Philomena in beeld werd gebracht, als een openlijke hulde aan de onttroonde heilige. Tegelijkertijd richtte hij een verzoekschrift aan de „Sacra Congrega- zione dei Riti" en dus indirect ook tot de Paus, waarin hij uit naam van alle Mugnanezen verzocht de liturgische be schikking te willen herzien Het verzoekschrift heeft geen succes gehad, maar er zal een mensenleeftijd voorbij moeten gaan, voor Santa Philo mena haar plaats in de harten van de Mugnanezen zal verliezen. STINE PISANI Advertentie Maar dan modern, veilig, tnel en mild met de prettig geparfumeerds Hamol produkt uit Zwitserland tube 1.50 en 2.95 Wetenschapsmensen in Engeland hebben een pij gemaakt, die kleine huisdieren helpt de vlooien kwjjt te raken. De pil wordt uit een fosforverbinding, die op de actieve bestanddelen van vlooienpoeders en sproeimiddelen lijkt, vervaardigd. Vlooien, teken, luizen en andere dier lijke parasieten zullen sterven als zij een dier bijten dat zulk een pil heeft ingeslikt. Voor het dier zelf is de pil echter onschadelijk. Het tablet kan in aanbevolen doserin gen aan honden, katten en andere harige huisdieren worden ingegeven. Volgens de ontdekkers van het geneesmiddel zal in het algemeen één dosis per dag gedu rende vier achtereenvolgende dagen, voldoende zijn om het dier van zijn parasieten te bevrijden. Na deze kuur zal één dosis per week voldoende zijn om het dier parasietvrij te houden. Hoewel de pillen werden ontwikkeld om de zorg van de dierenliefhebbers voor hun dieren te vergemakkelijken, werd de smaak van de dieren niet uit het oog verloren. De pillen zijn gesui kerd, zodat ze lekker zullen smaken. Binnen afzienbare tijd zal deze pil ook in Nederland verkrijgbaar zjjn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 9