Schilder bekent serie van zeventien inbraken Slimme' vertegenwoordiger stak geld in zijn eigen zak klem w merk VERRASSEND DEBUUT VAN ALW1N BAR i Agenda, voor Haarlem Ongeanimeerd Flessentrekker aangehouden Zomerconcert N. Ph. Orkest Fancy-fair op het Triniteitslyceum weer geslaagd festijn K.v.K. bezoekt Yelsen HAARLEMSE RECHTBANK 1 Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. B. J. VAN LIEMT SPAREN VOOR EEN WONING •■rrivrrif VRIJDAG 22 JUNI 1962 PAGINA 2 Zware eis van drie jaar VERLOVINGSRINGEN MARTIN UITTENBOGAARD Beurs van New York Op excursie Met de „Zonnebloem" een dagje uit Het Witte Paard Examen costumière Ernstig ongeval in Haarlemmermeer Zwemcompetitfie Kring Haarlem Pas ontslagen uit gevangenis Ongrijpbaar Ag» Burgerlijke Stand Haarlem Speeltuintoernodi beverwijk, 22 juni De uitsla- Films Muziek Toneel Ballet: Diversen Cabaret Tentoonstellingen INBRAAK IN WINKEL Examens Al vroeg in de avond was het al een drukte van belang op de fancy-fair van het Triniteitslyceum. Inenting tegen polio Muziekschool van Toonkunst Harmonie St. Michaël concerteert in Groenendaal Examens despaarbank met volledige bankservice verantwoorde prijzen Perzische tapijtcil Haarlem, Nieuwe Groenmarkt hoek Zijlstraat tel.; 19405 HAARLEM, 22 juni Drie jaar met aftrek eiste de officier bij de Haar lemse rechtbank, mr. J. van den Oever, tegen een 26-jarige schilder uit Amster dam, die zeventien inbraken op zijn ge- Weten zou heboen. Eén daarvan was hem slechts ten laste gelegd, namelijk die hij 26 januari in een kantoor in Aalsmeer pleegde en waarbij hij een manometer, een handslijpmachine en een diplomatentas buitmaaste. De man opereerde voornamelijk in Amsterdam, Amersfoort, Zwolle en Amstelveen. „Een ras-inbreker", zo kwalificeerde de officier de schilder, die al zeven ver oordelingen arhter de rug heeft. Door inklimming was hij het kantoor In Aalsmeer binnengekomen, met de bedoeling de daar aanwezige brandkast (Advertentie) koopt men bij SCHOTERWEG 35 HAARLEM AMSTERDAM, 22 juni. Uiteraard heeft de scherpe koersdaling in Wall Street de Amsterdamse effectenbeurs geen goed gedaan, ofschoon de verliezen nogal zijn meegevallen. In New York stonden de fondsen weer aan flinke koersdalingen bloot, waardoor het ge middelde indexcijfer voor industrie-aan delen 12'!2 punt is teruggelopen. De in- internationale fondsen hebben de terug lopende tendens in de ochtenduren ver der voortgezet. A.K.U. moest daarbij bijna 3li punt prijsgeven tot 333 ten op zichte van het slot van gisteren. Een daling van f 1,60 tot f 124.30 bracht Kon. Olie beneden de New Yorkse pariteit van donderdag. Philips zakte 6 punten tot 567 en de claims f 12,- tot f 190. Uni lever liep terug van f 134,10 tot f 131 en Hoogovens van 549% tot 542. De opening van de officiële beurs bracht A.K.U. geen verandering, de aan delen werden op 333 verhandeld. De stemming was over het algemeen onge animeerd. Aandelen Philips openden op 564 9 punten lager dan het slot van gis teren, terwijl de claims zijn terugege lopen tot het bijzonder lagere bedrag van f 188 (-f 21,-). Olies, hoewel 10 cent beter dan vanochtend, gaven een terug gang van f 1,50 te zien tot f 124,40. Uni levers kwamen van f 134,10 op f 131,00. Tegelijkertijd konden Hoogovens een li puntje verbeteren tot 550. Zowel in de scheepvaarthoek als in de cultuursector was de handel zeer klein. Aandelen H.A.L. handhaafden zich op de koers van giseren (fll9!i), K.N.S.M. openden 1 pnt. lager op 141 en Scheepvaart Unie een li punt op 12012. In de cultuursector gaf Amsterdam Rubber weer blijk van een prijshoudende stemming de koers herstelde zich een fractie tot 103. H.V.A. bleven op 113 on veranderd en Deli Mij. werden 60 cent goedkoper verhandeld op f 130,00. opening 22/6 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 4Ned. 1960 VI, Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G. Won.bouw 6 Ned. Handel Mij Cert. Amsterdam Rubber H.V.A A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem. Bez. Unilever Wilton-Feyenoord Biliton 2e Dordtsche Petr. gew Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch. P.L. K.LJVL. Kon. Ned. Stoomb. Mij. K.P.M. Stoomv. Mij. Nederl. v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unie Hiterunie Robeco Unitas ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 Jli Amsterdam '56 2!i Amsterdam '56 H 'li Amsterdam '56 Hl jjii Amsterdam '59 -li Rotterdam '57 Alb. Heyn KI obl. philips A. cl. ■Philips pref. cl. Vorig Slot 99 95 95% 86 li 106& 320 113 336% 241 669 130.60 388 78 310 549.50 492 573 134.20 277% 418 570 126 119% 55.60 142 130 125 110 242 120 120% 171 194.50 453 120.50 90 90 98% 84 123% 86% 103 113 333 130 550 564 131 124.40 119% 141 120 69-65 181 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott CoppeT K.L.M Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch ®hell U- on Oil Southern Pacific Southern Railw y Stand. Oil Ny Tidewater Unilever U.S. steel 20/6 40% 33% 42% 60 47% 70% 15% 27% 42% 39% 35% 32 100% 46% 4a% 16% 37% 45% 31/6 40 33 40% 58 46% 69% 15% 26% 40% 3S% 34% 32% 100 45 49% 16% 36% 43% te forceren. Hij had zich goed voorzien van de nodige ingrediënten: EE zuur- stofcylinder en een snijbrander. Maar alle pogingen mislukten. De man had er niet op gerekend, dat de brandkast van een speciaal materiaal was gebouwd. Zelfs geen gat was er in te krijgen. Om niet met lege handen naar huis te hoeven terugkeren, nam hij genoemde weinig waardevolle artikelen mee. Uitsrpaak over veertien dagen. „Alles is er al met de jongen ge probeerd. Het reclasseringsrapport ziet weinig toekomstmogelijkheden voor hem. Hij heeft er zojuist dire maanden tuchtschool opzitten. Eén jaar en zes maanden jeugdgevangenis is hier zeker op z'n plaats"zei de officier in een zaak tegen een 18-jarige leerling-lelec- tricien, die bij familie in Hengelo zes tienhonderd gulden zou hebben wegge- men. De jongen zat in een opvoedings omen. De jongen zat in een opvoedings gesticht in Hoenderloo en maakte 7 augu tus vorig jaar met een groep jongens uit het gesticht onder leiding van een leraar een excursie door Hengelo. Op een onbewaakt ogenblik lukte het hem uit de groep weg te komen. De jon gen was bekend met het feit, dat zjjn familie die dag niet thuis was en dat hij vrjj spel zou hebben in de woning. Via een tuimelraampje kwam hij aan de achterkant van de woning binnen. Het was een kleine moeite voor hem om het geldkistje te vinden, want hij kwam er geregeld over de vloer. „Waar heb je al dat geld aan op ge maakt?", vroeg de president. „Aan kleding en boeken, Edelachtbare". De jongen leerde in het opvoedingsgesticht voor electriciën. „Ook heb ik met vrienden veel aan eetpartjjtjes opge maakt". „Oh, zeker aan patates-frites en warme worstjes", vulde de presi dent aan. De jongen ontkende dit niet. De raadsman, mr. J. Baron, memo reerde, dat zijn cliënt niet al het geld uit het kistje had weggenomen. Hij vroeg om een aanmerkelijk lagere straf. Uitspraak over veertien dagen. HAARLEM, 22 juni De „Zonne bloem" is nu ook in de parochie van O.L. Vrouw van VII Smarten goed op dreef. Ze werd opgericht 12 october 1961, De promotor ervan is kapelaan L. Le- jeune. In de acht maanden van haar bestaan is reeds veel huisbezoek bij zie ken en bejaarden verricht. Het leden aantal bedraagt 23 dames en 5 heren, door wie 60 zieken regelmatig worden bezocht. Op de eerste Kerst- en Paas dag werden zieken naar de Hoogmis gebracht, waarna ze op koffie met het gebruikelijke kerst- of paasbrood wer den onthaald. Nu op zaterdag 23 juni a.s. organiseert het „zonnebloem"-co- mité een dag voor de zieken en eenza me bjaarden. Met 27 auto's, waarin plaats zal zijn voor 55 zieken en bejaarden en tien verzorgsters en verzorgers, wordt een rit gemaakt. HAARLEM, 22 juni De uitslagen van de gespeelde „ladderwedstrijden" waren: v.d. Berg Jr.Holtkamp 0-1, v.d. Stoop Sr.v.d. Velde 1-0, Bleeke- molen-Ouddeken afgebr., Soholtev.d. Berg Sr. 0-1, Haverkort Jr.Hoogland afgebr. HAARLEM, 22 juni Voor het exa- mer-costumière zijn geslaagd: M. van T. Campfens, J. Kok, E. Kleijn, L. Vro lijk. L. Spoor, M. Smit, M. Roels, M. van Veenendaal, allen leerlingen van de St. Vennocia Modevakschool, Spaar- ne 89. (Advertentie) VOOR HET OVERTREKKEN en BIDVULLEN van uw matrassen I $CMGCH£LSTi}. !3 T£LIC2Ö6 HAARLEMMERMEER, 22 juni Gis termorgen is omstreeks half elf op de Rijksweg van Amsterdam naar Den Haag ter hoogte van het viaduct over de Vijfhuizerweg een Duitse personen auto, die bestuurd werd door een 16- jarige Amstelvener, over de kop ge slagen en op het linker weggedeelte te recht gekomen. De bestuurder werd zwaar gewond naar het Wilhelmina Gast huis in Amsterdam overgebracht. Het ongeval moet geweten worden aan het plotseling afremmen van een truck-met-oplegger, die vóór de perso nenauto reed, waardoor laatste sterk moest afremmen en de bestuurder daar bij de macht over het stuur schijnt te HAARLEM, 22 juni In de zwemin richting aan de Kleverlaan wordt zater dagavond, door HVGB de vierde ont moeting gehouden van de zwemcompe- titie Kring Haarlem Koninklijke Neder landse Zwembond. Om zeven uur wordt met de afwerking van het programma begonnen. hebben verloren. De rijkspolitie van de Haarlemmermeer vraagt de inzittenden van de personenauto, die achter de verongelukte wagen reden en een mo ment na het ongeval hebben stilge staan zich met haar in verbinding te stellen. HAARLEM, 22 juni. De dag nadat hij een langdurige celstraf in le Leeu warder gevangenis had uitgezeten, keer de een 39-jarige koopman zonder vaste woon- of verblijfplaats in Amsterdam had hij een grote kennissenkring terug naar zijn oude leventje: een aan eenschakeling van oplichtingen en bedriegerijen. Gisteren stond hij voor de Haarlemse rechtbank terecht. Hem was ten laste gelegd, dat hij een di recteur van een bedrijf in Badhoevedorp bewogen had tot afgifte van staalwaren en bijouterieën, die hij als „vertegen woordiger" aan de man zou brengen. De man verkocht de artikelen wel, maar stak de opbrengst ongeveer dertien honderd gulden in eigen zak. De officier, mr. G.W.F. van der Valk Bou- man, eiste een jaar gevangenisstraf tegen hem, In de gevangenis nog, kort voordat hij vrij kwam, solliciteerde hij naar een baantje als vertegenwoordiger bij het Badhoevedorpse bedrijf. Hij deed in de brief voorkomen, dat hij al jarenlang vertegenwoordiger was van een andere firma en dat hij veel zakenrelaties had. in Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zee land. Vervolgens schreef hij de direc teur van het bedrijf dat hij persoonlijk de eigenaren van driehonderd kapsalons en parfumerieën in den lande kende en dat hij in het bezit was van een volks wagen en een flat in Zwijndrecht. Bo vendien zou hij een zuster hebben, die in de Valeriusstraat in Amsterdam een bloeiende kapsalon dreef. Niets daarvan bleek waar te zijn. Maar het bedrijf in Badhoevedorp vertrouwde de man. De dag na zijn vrijkomen kon hij al aan de slag gaan. De man kreeg een aantal monsters mee en artikelen in consig natie. Een week later zou hij in Bad hoevedorp verslag uitbrengen en af rekenen. Toen de „vertegenwoordiger" na ruim een week nog niet was komen op dagen, stelde zijn werkgever een onder zoek in. Toen kwam aan het licht, dat de man sedert kórt uit de gevangenis ontslagen was, dat genoemde flat in Zwijndrecht niet bestond en dat op het vermelde adres in de Valeriusstraat geen sprake was van een „bloeiende kapsalon". Toevalligerwijze liep de directeur, die zelf eveneens op onder zoek was uitgegaan, de koopman in een Amsterdamse tram tegen het lijf. Direct had de man een smoesje klaar. Hij zou op het postkantoor het geld hebben liggen en op het goederendepot op het Centraal Station een aantal artikelen, die hij nog niet aan de man had weten te brengen. Hij vroeg zijn werkgever het geld en de artikelen te mogen halen. „Accoord, maar dan ga ik mee", moet de Badhoevedorper toen hebben gezegd. Al vlug bleek, dat de koopman maar een verhaaltje had opgehangen. Zijn werkgever vroeg hens samen naar de politie te gaan, aan welk verzoek de man aanvankelijk gevolg gaf. Maar toen hij op een gegeven moment de kans schoon zag, wist hij in het drukke stads verkeer te verdwijnen, ongrijpbaar voor de beteuterde directeur. Dezelfde dag nog wist de „vertegenwoordiger" naar België te ontkomen. Enkele weken later werd hij daar gearresteerd en aan de Nederlandse autoriteiten uit geleverd. Al het geld bleek op te zijn. In zijn colbertje zaten nog twee houten muizen, de restanten van de partij snuisterijen, die hem in Badhoevedorp was toevertrouwd. „U bent reeds meermalen veroor deeld, is het niet?" vroeg de president. „Tien maal, Edelachtbare." was het timide antwoord. „Denkt U zich nog te verbeteren of blijft U uw leven in gevangenissen slijten?" De koopman gaf daar een vaag antwoord op: „De huiselijke omstandigheden zijn erg moeilijk, Edelachtbare." Uitspraak over veertien dagen. (Advertentie) HAARLEM, 22 juni De politie heeft eer. twintigjarige man, zonder beroep, uit Haarlem op grond van flessentrek kerij aangehouden. Hij wordt ervan be schuldigd een auto-radio, een huur auto en benzine gekocht en gehuurd te hebben zonder te betalen. Bij een routine-onzderzoek door de po litie bleek een opkoper een zo goed als nieuwe autoradio te hebben gekocht. Dezi was afkomstig van een radio-han delaar. Tenslotte bleek enige tijd gela den een man de radio te hebben ge kocht om tijdens zijn vakantie te gebrui ken. Hij had hem nog niet betaald. Deze mar. huurde eveneens een auto. De huur heeft hij tot heden toe niet oetaald, terwijl hij evenmin de bezine betaalde. Uit de gehuurde auto is een autoradio verdwenen. Naar zijn zeggen is deze tijdens een verlijf in Amsterdam uit de wagen gesloopt. HAARLEM, 22 juni Het eerste zo merconcert dat het Noordhollands Phil- harmoniseh Orkest gisteravond onder Marinus Adam in de gemeentelijke Con certzaal gaf, bracht uitsluitend compo nisten uit het romantische tijdperk: We ber, Schubert en Chopin. De tijd dat de (begrijpelijke) reactio naire „avant-garde-groep" met dédain over deze periode sprak, is gedeeltelijk voorbij. Men kan thans volop modern zijn zonder zich te schamen over een eigenschap waaraan geen enkel gevoe- lig kunstenaar ontkomt. Om een variant op Vondel te geven: „De liefde tot de romantiek is ieder aangeboren". Haar kenmerk is: een ontvluchting van het objectieve realisme. Brengt dat dan niet HAARLEM, 22 juni De jaarlijkse fancy-fair op de cour van het Trini- teitsïyceum gisteravond is weer een geslaagd evenement geworden. Niet alleen wat de opbrengst, die ten goede zal komen aan de studie van een Bo liviaan, maar ook wat sfeer en gezel ligheid betreft. De bruto-opbrengst be draagt 3200 gulden, ruim zevenhon- der gulden meer dan vorig jaar. De organisatie was, zoals elk jaar overi gens, in handen van de Apostolaats Gemeenschap, een van de levendigste Stemming: gemakkelijker BEVALLEN van een zoon: 20 juni: C. Ch. Elias-Zomer, D. C. van der Valk-van Petersen, H. Luit-van den Wijngaard; 21 juni: C. J. M. Veenstra- bmit; M. P. Ridder-Pardon; E. J. van veen-Keijzer. BEVALLE Nvan een dochter: 20 juni: fp- de Wit-Wakker; 21 juni C. M. M. Kauling-Severijnse. -GEHUWD: 21 juni: J. C. van den Nouwland en A. M. Ch. Hrukmans; C. tjan der Graaf en E. A. de Wit; A. Everts en J. H. Boerema; P. Snik en N. Brouwer; G. C. W. Obbes en M. Krik- A Heiliegers en A. Veltink. -.OVERLEDEN19 juni; D. M. M. «leijer-Hoogma, 77 j., Jac. van Looijstr., M. Th. Hazes-de root, 73 j., Craye- hesterlaan; 20 juni; H. de Vries, 83 j. va J?erlaan> J- Boterbloem-Parijs, 5 j., do? 5®ggelenstraat; a. J. P. Voogel-van T Bilt, 74 j„ Gasthuisvest. ONDERTROUWD: Ch. Hoppenbrou- en M. W. van Capelle; W. A. Thijs- A -É5®1 U- AI. jonk; L. C. Logmans en Oreijer; A. de Wit en J. Oerle- striiriVan donderdag gespeelde wed- nrwi voor het speeltuin-voetbaltoer- -~-MLlu^en in de B-pool; Het Noorden elub^^'kenweide 1-1. Omdat beide da~ s gelgk geëindigd zijn, moet maan- Worde beslissingswedstrijd gespeeld Witk e t ^e A-groep speelde Rand- 1.» ®n Kindergenot. Dit werd een "verwinning voor Kindergenot. CINEMA PALACE: Wilde haren, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Moord in trein 16.50, 14 jr. 2, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 2 en 8 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. LIDO: (6e week) El Cid, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. LUXOR, t/m WO.: Maciste, de sterkste man ter wereld, 14 jaar. Do Spionnen, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Een eohte Parisienne, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. RiOXY, t/m zo.: Battle zone, 14 jaar. Ma t/m do.: Bandieten van Minnesota, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Vrij. 8.15, za. en zo. 7 en 9.15 uur: Eén pyjama voor twee, 14 jaar. Za. 2.30, zo. 2 en 4.15 uur: Humor uit de oude doos, alle leeftijden. Ma. en di. 8.15 uur: Anna Karenina, volw. STUDIO: Het meedogenloze oog, str. volw. Het huis, 18 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Vrijdag 22 juni Concertgebouw. 7.30 uur: Leerlingen uitvoering Haarlems Muziek Instituut. Zaterdag 23 juni Concertgebouw. 7.30 uur: Leerlingen uitvoering Coby Riemerssma. Dinsdag 26 juni Grote, of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel concert Albert de Klerk. Donderdag 28 juni Concertgebouw. 8.15 uur: Zomerconcert door het N.Ph. O. o.l.v. Marinus Adam. Solist: Jean Louis Stuurop, viool. Pro gramma: Saint Saëns, Lalo en Dvorak. Openluchttheater, Bloemendaal. 8.15 uur: Optreden van jazz-orkest The Boy's Big Band. Zaterdag 23 juni Openluchttheater Bloemendaal. 8.15 uur: Toneelgroep Theater met „De Leugenaar" van C. Goldoni. Woensdag 27 juni Minerva-Theater. 8.15 uur: Luchtig zomer avondprogramma met Willy Walden, Piet Muyselaar, Aase Rasmussen en Corry Brok ken. Presentatie: René Sleeswijk. Donderdag 28 juni Minerva-Theater. 8.1S uur: Luchtig zomer avondprogramma met Willy Walden, Piet Muyselaar, Aase Rasmussen en Corry Brok ken. Presentatie: René Sleeswijk. Stadsschouwburg. 8 uur: Leerlingenuit voering Balletklas mevr. M. Giebels-Schutte. Zondag 24 juni Grote Markt. 9 uur: Vertrek avond wandeling Haarlemse hofjes, georganiseerd door het Ned. Instituut voor Volksont wikkeling en Natuurvriendenwerk. Dinsdag 26 juni Gebouw Provinciale Staten, Dreef 3. 10.30 uur: Vergadering Provinciale Staten. Aula Ziekenhuis St. Joannes de Deo. 8.15 uur: Jaarvergadering Inter-parochieel Sociaal-Charitatief Centrum van Haarlem en omsterken. Woensdag 27 juni Gebouw Provinciale Staten, Dreef 3. 10.30 uur: Vergadering Provinciale Staten. Adam en Eva, Raamsingel 5. Iedere avond 8—12 uur. Woonhuis Jac. van Looy, KI. Houtweg 103, het voormalig woonhuis van de schilder schrijver Jacobus van Looy. Geopend dagelijks van 1012.30 en van 13.3017 uur. Zondags van 1417 uur. Teyler's Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse, Franse School. Fossielen, historische natuurkundige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkdag, behalve maandag van 1115 uur. De eerste zondag van elke maand van 13—15 uur. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel- eeuwse beeldhouwwerken. Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 1012.30 uur en van 13.3017 uur (behalve maan- dag). Zon- en feestdagen van 14—17 uur (Advertentie) 100% WOL Grote Houtstr. 62 en 67. Tel. 10657-12839 Cruquius Museum, Haarlemmermeer: His torische stoommachines, watermolens enz. Geopend dagelijks van 912.30 uur en 1.305 uur. Zondags van 10—5 uur. Vishal, Grote Markt. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Frans Hals museum zal „een keuze uit het moderne kunstbezit" van de gemeente Haarlem, waaronder de laatste aanwinsten, worden tentoongesteld. Geopend dagelijks van 10—5 uur. Zondag van 15 uur. Tot en met 29 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur": Tentoonstel ling van etsen van J. Mansinga. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1. Expositie van schilderijen en teke ningen van Gérard van Hulst (t/m 23 juni). Geopend dagelijks van 95 uur. Tijdens de concerten op maandag-, woens dag- en vrijdagavond van 68 uur. Frans Halsmuseum: Portretten en genre stukken uit internationaal museaal en particulier bezit. Geopend dagelijks van 105 uur. Zondags 15 uur Woensdags bovendien 810 uur. Galerie „Uitenhout", Kleine Houtstraat 41. Tentoonstelling van gouaches en aqua rellen van Theo Michels. Geopend dage lijks van 10.305 uur. Zondag 25 uur. Vrijdags bovendien van 810 uur. Tot en met 9 juli. Museum „Het Huis van Looy", Kleine Houtweg 103. Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1. Expositie van schilderijen en teke ningen van Gerard van Hulst (t/m 23 juni). Expositie van schilderijen en teke ningen van Heinz Nassner (Duitsland) (24 juni t/m 21 juli). Geopend dagelijks van 95 uur. Tijdens de concerten op maandag-, woensdag- en vrijdagavond van 68 uur. Conrad Stork, Waarderweg: Za. 23 juni. Tentoonstelling van werkstukken van de leerlingen-arbeidswedstrijd. Geopend van 1012 en 25 uur. Gelegenheid tot be zichtiging van de fabriek. „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, Za. t/m do. 28 juni. Tentoonstelling werkstukken lagere schooljeugd. Geopend van 1012 en 2—5 uur. Zo. van 25 uur. schoolclubs van het lyceym. Al vroeg in de avond liep het storm op de cour, die door de kleurige stands, het gewap per van de vlaggen en de feestelijke grarnmofoonmuziek niets meer van een schoolplein had. Dat was trouwens de opzet van de tientallen leerlingen, die 's morgens vroeg al begonnen wa ren met het in en oprichten van de fancy-fair. Hoewel hef stevig woei en menige standwerker z'n hart vasthield voor het opbollende zeil van zijn kraam, zat het weer het festijn mee. In vroeger jaren is het schoolfeest meermalen „in de regen gevallen". De opkomst van de bezoekers was grool, groter dan andere jaren. Er wa ren ook, wat de stands betreft, meer attracties. Bijvoorbeeld de visvijver, waaruit men tientallen prijzen kon op vissen en de balonnenpompstand waar de bezoeker met de beste pomp-capa- citeiten ongetwijfeld de meeste prijzen verschalkte. Ook de meer gebruikelijke kramen deden het best en brachten het nodige geld in het A.G.-iaadje. Het rad van avontuur vormde het middelpunt op de feestende cour. In de gymnastiekzaal, die als dans zaal was 'ingericht, was het een mu- ziek-kabaal van belang. Druk werd er onder het kritiserend oog van de pa ters gejive'd en getwist. Te oordelen naar het enthousaiste applaus van de dansenden werd het optreden van de band van Pim de Jong zeer op prijs gesteld. In het restaurant, waai het met een kopje koffie en een flesje goed verpozen was, boden leerlingen van Sancta Maria de Trinitariers bij het bedieen een helpende hand. HAARLEM, 22 juni In de nacht van woensdag op donderdag is een in braak gepleegd in de expeditieruimte van een winkel in baby-artikelen in de Kleine Houtstraat. De buit bedroeg ze venhonderd gulden. Door een verbouwing aan de zaak zit er geen glas voor de etalage. De dief kon daardoor gemakkelijk binnenkomen. Hij heeft o.a. een kinderwagen, zeven sluiers voor een kinderledikantje en een boxkleed meegenomen. HAARLEM, Aan het Coorn-hertly- ceum zijn geslaagd voor het eindexa men H.B.S.-A.Caria du Bois; Maartje van den Broek; Fred Codhius; Ellen Croese; Boudewijn de Groot; Loes Ha- meete; Mariska van Huissteden; Theo Hultzer; Frits Huitd; Jan James; Theo Jansen; Otto de Jong; Rudolf Lucieer; Pie* Hein van Niftrik; Rina Paap; Ma- ja Pasman; Erik van der Sleen; Ko Smink; Willem van Tuyll van Seroos- kerken; Claartje Valken; Rob Vos; Carla de Vries; Theo Walter; Tineke Woelinga. Drie kandidaten zijn afgewe zen. HAARLEM, 22 juni De Haarlem se kinderen die om welke reden dan ook tot dusver geen derde polio-injec tie ontvingen, kunnen alsnog voor de derde maal worden ingeënt op maandag 25 juni 1962. Tevens kunnden de kinderen die ge boren zijn in het eerste halfjaar van 1961 op 25 juni hun vierde injectie ont vangen (onder hen zijn niet begrepen de kinderen die pas in januari 1962 hun derde injectie hebben ontvangen. Deze categorie zal de vierde inenting niet voOr de herfst ontvangen). De vaccinaties zullen in het gebouw van de gemeentelijke geneeskundige en gezondheids dienst, N ieuwe racht 124 geschieden, 's morgens van 9-12 uur. Het bekende oranje boekje en-of de oproepkaart dienen te worden medege bracht. HAARLEM, 22 juni 26 juni, des avonds om 8 uur, geven enige leerlin gen van Piet Vincent een uitvoering in de Muziekschool. Het programma ver meldt werken va Scarlatti, Bach, Schu mann, Debussy, Ravel, Pijper, Bartók e.a. het gevaar mee van een gefingeerde droomwereld? Ongetwijfeld, doch welke artiest is daar volkomen aan onttogen? Buiten de reactionairen (bij wie de na tuur soms ook nog sterker spreekt dan de leer) zeer weinigen. Objectieve kunst bestaat trouwens niet, de leerboeken fa len met deze terminologie. Noch Bach, Badings, Kodaly, Palestrina en het Gre goriaans ontkomen aan een exaltatie, die zonder een subjectieve visie der din gen niet kan bestaan. Buiten het toe gespitste romantische tijdperk om heeft de romantiek toCh altijd minstens haar latente invloeden doen gelden, niet als stijl, doch als affect. Geopend werd met de Eurvante- ouverture van Carl Maria von Weber. Het is mogelijk dat ons orkest nog het juiste evenwicht moet vinden in de on derlinge klankverhoudingen sinds de laatste uitbreiding. Het klonk in ieder geval niet overtuigend, het hout miste bovendien de noblesse, de strijkers hun glans. Een bijzondere verrassing was het de buut van de eenentwintigjarige pianist Alwin Bar met het Eerste Concert van Frédéric Ohopin. Hij beschikt over een uiterst-geacheveerde techniek, die zich echter niet laat verleiden tot het ver blinden met een uiterlijke virtuoze schit tering. Zijn spel is warmbloedig, zon der met het gevoel op de loop te gaan; het toucher zeer poëtisch, de totaalin stelling eerlijk en wars van jjdelheid. Zo dankbaar als de rijke pianopartij is, zo ondankbaar is de slecht geschreven orkestpartitie. Het is Adam niet kwalijk te nemen dat hij daarin niet, tot musi ceren kon komen in de volle zin van het woord, geen enkele dirigent is daar toe in staat. Alwin Bar mocht na afloop een overweldigende ovatie in ontvangst nemen van het zeer talrijke auditorium. Na de pauze volgde de Vijfde Symfo nie van Franz Schubert. T. de Vr. VELSEN, 22 juni Vandaag bren gen leden van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Haarlem en Om streken een bezoek aan de gemeente Velsen. Het gezelschap bestaat uit on geveer dertig personen. Vanmorgen werd het gezelschap ont vangen door het gemeentebestuur van Velsen. Aan de hand van kaarten en maquettes gaven burgemeester J. C. Bührmann en wethouder R. Verbeek uiteenzettingen over de economische en stedebouwkundige ontwikkeling van de gemeente. De uiteenzettingen vormden de inlei ding tot de excursies, die voor van middag op het programma stonden, nadat in hotel „Duin en Kruidberg" de door het gemeentebestuur aangeboden lunch was gebruikt. Als gastheren voor de excursies zouden optreden N.V. Bu reau Wijsmuller, het Staatsvissersha- venbedrijf, Rijkswaterstaat, Hoogovens, de firma Mulder en Rijke en de Ver enigde Koelhuizen N.V. Een deel van de gasten neemt deel aan een rond vaart door het havengebied, een ander deel bezoekt enkele bedrijven. Ir. L. W. Lievense van Rijkswaterstaat zou een toelichting geven op de werkzaam heden verband houdend met de verrui ming van de havenmond. HEEMSTEDE22 juni De r.k. Heemsteedse Harmonie „Sint Michaël" geeft zondagmiddag onder leiding van de dirigent H. N. van Ossenbruggen het eerste zomerconcert in de muziektent van het wandelbos Groenedaal. Het pro gramma bestaat uit de volgende num mers: Ouverture Tancredi van Ros sini Ouverture La Cöte d'Azur van Fülling, Holyday in Spain van Kelly, Ze- mire et Azor, ballet van Gretry. Het programma wordt afgewisseld door marsen. De muziekuitvoering begint om vier uur. HAARLEM, (Rijkskweekschool) Nut tige handwerken: Geslaagd de dames: M. Kools, Chr. v.d. Meer, C. Schilder, M. v. Tellingen, G. v.d. Veen, O. Bo de, E. Bus, R. v. Essen, A. Hoogen- boom, M. Mensink, T. Wagemaker, Br. v. Mourik, Haarlem; M. Snooy J. Ha- goort, Heemstede; Gr. Sj. Tan, Sant poort; J. Keessen, Aalsmeer; I. Panne- koek, Hoofddorp. (Advertentie) (Advertentie) betrouwbare adviezen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3