OAS steekt benzinetanks te ORAN in brand Terroristen waarschuwden tevoren de omwonenden Nieuwe tegen Ditmaal „verstandhouding met gewapende benden" aanklacht SALAN ZWAARDER MATERIAAL VOOR TROEPEN OP N.-GUINEA Washingtons hoop is door infiltratie niet vergaan PRIKKELDRAAD TUSSEN OOST EN WEST is 1 m. t Kalm aan êmkxdSuk J. J. VAN KOOTEN Vuurzee in Algerijnse havenstad Nu kon het nog! Raad Amsterdam wil discussie Recente brief een „misrekening" Comité-Monnet wil Europa en V.S. als partners ProfDe Quay in Den Haag terug Vijf pet. loons verhoging ALS. Loonsverhoging bouwvakkers Stemming rond Merauke rustig é«M0RRIS"A/«/ 'Ctjou ('nu/ Het weer moderniseringsocfie Typhusbesmetting Grondslag voor vrede Nederlands echtpaar in Duitsland voor de rechter mm Geen vuurcontact met Indonesische para's bekend om zijn uitstekende leerlingenopleiding Nog koel SQLEX rijden....! Het weer in Europa DINSDAG 26 JUNI 1962 86ste JAARGANG No. 31164 KORTING VAN 20%, ORAN, 26 juni (Rtr) OAS- terroristen hebben gisteren zeven benzine- en olie-opslagtanks in de haven van Oran stuk voor stuk opgeblazen, waardoor de stad door een hevige vuurzee bedreigd werd. De OAS-leider ex-kolonel Dufour had zondagavond in een klandes- tiene radio-uitzending aangekon digd, dat de vernielings-campagne tot dan toe „nog niets was, verge leken bij wat we nog van plan zijn," en dat het Geheime Leger een ge blakerde stad zou achterlaten wanneer Algerije zondag ter stem bus gaat. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 26 juni. Gistermid dag heeft de tot levenslange op sluiting veroordeelde ex-generaal Salan in de gevangenis van Fres- nes van rechter van instructie Perez officieel vernomen, dat hij opnieuw in staat van beschuldiging is gesteld en wel vanwege „ver standhouding met aanvoerders van gewapende benden". Vakantie onderbroken in verband met Nw.-Guinea Suède dames- en herenjasjes Aan zee betrouwbaar rijden VOOR JONG EN OUD DeT.V.-film „Veilig Verkeer" vertelt U er meer van. HOOFDDEALER VOOR HAARLEM: Houtplein 18-20, Tel. 12000 BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuwerikiaan30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEI" 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m m. hoogte De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uut 's avonds tel. 21544. (Advertentie) Nog 1 week geldt de SOLA Inruil van oud, versleten of be schadigd tafelgerei tegen de nieuw ste en mooiste Sola-modellen enU krijgt een Geldig tot 30 juni 1962. U kunt kiezen uit 7 sierlijke modellen (ook Désirée en Paolat) bij alle Sola leveranciers. AMSTERDAM, 26 juni. Zowel de fractie-voorzitter van de P.v.d.A., drs. 3. M. den Uyl, als de fractie-voorzitter van de C.P.N., de heer L. Seegers, heb ben zich tot het college van B. en W. van Amsterdam gericht met het ver zoek de besmetting van het drinkwater in Amsterdam-West alsnog op de agen da voor de gemeenteraadsvergadering op woensdag a.s. te plaatsen. De heer Den Uyl heeft in zijn brief 6an de voorzitter van de gemeenteraad, ttr. G. van Hall, gevraagd, het punt zodanig op de agenda te brengen dat van de zijde van B. en W. een nadere uiteenzetting over de toedracht van het gebeurde kan worden gegeven en dat de raad nadere inlichtingen zal kunnen vragen. Bovendien is in de brief ge vraagd de mogelijkheid open te laten dat de raad zijn oordeel geeft over het ter zake gevoerde beleid. iHiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiniiiiiiiiiimiiiiiiiiuuiiiiiiiimimiiiim De vlammen en rookwolken stegen tot een hoogte van 300 meter, even hoog als de berg Santa Cruz bij Oran. De eerste ontploffing werd om half zes gisteravond tot stand gebracht. Merk waardigerwijs kan het Franse leger zul ke terreurdaden niet verhinderen, al evenmin als klandestiene radio-uitzen dingen. Om zeven uur stonden tien tanks in brand. Zes andere tanks met zeer grote inhoud konden elk ogenblik ontploffen, waardoor de gebouwen aan de boulevard werden bedreigd. Duizen den toeschouwers waren toegelopen om het schouwspel gade te slaan. Er schij nen tot dusver geen slachtoffers te zijn. De bewoners van de omliggende huizen en het personeel van het depot waren door de saboteurs gewaarschuwd en konden op tijd ontkomen. Twee schepen vol met passagiers, de „Jean Laborde" en „El Mensour", voeren met topsnel heid zonder sleepboothulp naar open zee. Zij vertrokken zo snel dat zij enige passagiers moesten achterlaten. Het belastend materiaal voor deze nieuwe beschuldiging was zoals bekend geleverd door een brief, die Salan enkele dagen na zijn arrestatie te Al giers vanuit zijn hechtenis in de Pa rijse „Santé" had geschreven en die Werd aangetroffen in het bezit van de kort daarna eveneens gearresteerde O.A.S.-terreurleider Canal, bijgenaamd Zwarte Monocle. In deze brief gaf Salan opdracht tot overmaking uit de O.A.S.-fondsen van honderd miljoen francs aan Georges Bidault, zijn opvol ger aan het hoofd van de O.A.S. Eerst op 15 juni gaf de minister van_ Justitie het parket opdracht tot het insteUen Van een onderzoek naar dit zogenaam de „nieuwe feit", waarvan nochtans het inmiddels ontbonden Hoge Militaire Gerechtshof zeker kennis had gehad toen het, met zulk een geruchtmakend «lot Salan berechtte. Maar het maakte Voor het Hof geen deel uit van het dossier, dat slechts de feiten bestreek tot aan Salans arrestatie. De nieuwe, gisteren Salan officieel ter kennis gebrachte tenlastelegging betekent, dat het door de minister van Justitie gelaste onderzoek hier voor voldoende materiële grond heeft opgeleverd. Thans gaat de officiële instructie volgen van het tweede proces-Salan. Velen heeft het, zowel in de politieke als in de met de rechtspraak verbonden milieus ver rast, dat de nieuwe tenlastelegging zo pal is gevolgd op de publicatie van Salans brief aan zijn „Algerijnse vrienden", waarin hij zijn goedkeu ring betuigde met het akkoord O.A.S.-FLN van Rocher-Noir. Men helde eerder over tot de mening dat als gevolg van deze publicatie de nieuwe affaire geseponeerd zou wor den. Zulks is mogelijk ook de be rekening geweest van Salan zelf en in dat geval heeft hij gisteren dan kunnen vaststellen, dat het een mis rekening was. .Inmiddels heet het nu, dat achter de nieuwe officiële tenlastelegging heel als voornaafnste beweegreden zou hunnen zitten het verkrijgen, door het Serechteljjk vooronderzoek, van ophel dering inzake enkele nog duister ge- hieven punten van de affaire, met hame dank zij welke medeplichtig heden Salan erin geslaagd is zijn ge braakte schrijven voor de O.A.S.- thesaurier uit de gevangenis te krij gen. Salan heeft voor zijn verdediging in deze nieuwe affaire dezelfde advocaten gekozen, die hem met zulk onver wacht „goed" gevolg door zijn proces voor het Hoge Militaire Hof hebben geloodst: Tixier-Vignancour. Gouter- manoff, Le Coroller en Menuet. Men vraagt zich overigens af, of de een of ander van dit viertal niet nog uit anderen hoofde in deze tweede affaire Salan betrokken gaat worden. In prin cipe riskeert Salan, zo het inderdaad tot een nieuwe berechting komt, op nieuw een doodvonnis. Men herinnert zich de ook door president De Gaulle onomwonden tot uitdrukking gebrachte ergernis over de Salan toegekende reddende „verzachtende omstandig heden'' die eerder aan Salans onder geschikte ex-generaal Jouhaud waren geweigerd, naar het leek volkomen te recht. Het geldt thans echter als niet meer zo zeker, dat het de regering met het aanhangig maken van een nieuw proces-Salan erom te doen is alsnog zijn terdoodveroordeling te ver krijgen. By de Oberbaum-brug in de Spree op de grens van Oost- en West-Berlijn brengen Vopo's prikkeldraadversperrin gen onder water aan om ontsnapping uit Vlbrichts concentratiekamp te bemoei lijken. Op de hier getoonde plaats zijn diverse malen Oostduitsers naar het Westen ontkomen. Begin oktober van het vorig jaar werd op deze plaats °en man tijdens zijn vlucht doodgeschoten. De brand ontstonu door het ontplof fen van een kneedbom bij een groot reservoir met stookolie, waarna bin nen een half uur de tien tanks door brandende stookolie explodeerden en in brand vlogen. De vuurzee breidde zich uit tot een militaire opslagplaats in de nabijheid van de tanks. Brand weerlieden van de marine uit Mers-el- Kebir werden bij het blussen ingezet. De burgerbrandweer van Oran moet zich beperken tot het tegenhouden van de brand, omdat het onmogelijk is dichter dan 150 meter bij het vuur te komen. Een grote loods van de mili taire opslagplaats stortte in. Tijdens de schemering ontploften nog enige benzinetanks. Intussen werd een minaret op het centraal station van Oran door een kneedbom vernield. Een tweede kneed bom veroorzaakte ernstige schade aan een school. MARSEILLE Meer dan 8.000 vluchte lingen uit Algerije zijn gisteren in Mar seille aangekomen, het grootste aantal op een dag sinds het begin van de Al gerijnse uittocht. De vluchtelingen kwa men met zes schepen binnen, die kort na elkaar meerden. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 26 juni Behalve een economische moet Europa ook een po litieke eenheid gaan vormen. Dit ziet het comité-Monnet als een eerste ver eiste voor een hechte eenheid in Euro pa en het leggen van de grondslag vooi vrede tussen Oost en West. Een tweede doeleinde ziet het comité in een gelijkwaardig partnership tussen Euro pa en de Verenigde Staten. Het comité-Monnet, waarvan de gro te meerderheid van de politieke par tijen in de zes Europese landen van de E.E.G. en ook de vakverenigingen lid zijn, ijvert met hernieuwd élan voor toetreding van Engeland tot de E.E..G., voor het opstellen van een verdrag dat een begin van een politieke unie in Europa mogelijk maakt en voor een derde actueel programmapunt: het wil tegelijkertijd de samenwerking tussen de V. S. en de Europese landen gelei delijk zien omgezet in een „partner ship" tussen deze twee machtige een heden, die ieder hun deel aan de ge meenschappelijke verantwoordelijkhei d tegenover de rest van de wereld op zich nemen. Het comité stelt vast, dat ook hier concrete en met geduld ondernomen pogingen nodig zullen zijn om voor de gemeenschappelijke problemen een op lossing te vinden. Het Westen wordt voor steeds meer economische vraag stukken gesteld, die Europa en Ame rika afzonderlijk niet kunnen oplossen. BOCHUM, 26 juni (DPA) Tegen een Nederlands echtpaar dat hier te rechtstaat op beschuldiging van han del in meisjes, zijn gisteren gevange nisstraffen geëist. De man hoorde ze ven jaar tegen zich eisen wegens over treding van de wet op de emigratie en koppelarij; tegen zijn vrouw eiste de openbare aanklager vier jaar gevan genisstraf. Het vonnis wordt in de loop van deze week verwacht. 'A De Nederlandse militairen op Nieuw-Guinea krijgen ter effectievere bestrijding van de Indonesische parachutisten zwaarder vervoers- en gevechtsmaterieel. Hier een opname van het lossen van de per schip aangekomen voertuigen. NEW YORK, 26 juni (Rtr.) De Nederlandse permanente vertegenwoor diger bij de Verenigde Naties, mr. C. W. A. Schiirmann, heeft de waarnemend secretaris-generaal van de V.N., Oe Thant, gisteren in een twintig minuten durend onderhoud op de hoogte ge bracht „van de jongste Indonesische daad van agressie tegen Nederlands Nieuw-Guinea". In de door mr. Schiir mann overhandigde verklaring zegt de Nederlandse regering „met verontwaar diging te hebben vernomen dat Indone sië op het tijdstip dat het vooruitzicht voor hervatting van de besprekingen over de kwestie Nieuw-Guinea hoop voller leek, een nieuwe daad van agres sie heeft gepleegd". De regering acht het moeilijk deze nieuwe agressie niet op te vatten als bewijs van onbereid heid van de kant van Indonesië, een vreedzame oplossing van het geschil te zoeken, aldus de verklaring. Uit Washington kwam vannacht een UPI-bericht, dat de Nederlandse am bassadeur in de V.S., dr. J. H. van Roijen, vandaag met de Amerikaan se onderminister van Buitenlandse Zaken voor zaken betreffende het verre Oosten, Averell Harriman, over leg zou, plegen over de Indonesische landingen bij Merauke. De Neder landse gevolmachtigde minister, mr. E. L. C. Sehiff, heeft gisteren be sprekingen gevoerd met de plaats vervangend onderminister voor Euro pese Zaken, William C. Burdett, en hem op de hoogte gesteld van de verklaring van de Nederlandse rege ring die mr. Schürmann Oe Thant heeft overhandigd. Volgens berichten uit Singapore heeft generaal Jani, de nieuwe Indonesische stafchef, toegegeven dat een honderd tal parachutisten bij Merauke is neer gelaten. Hij zei bij dezelfde gelegenheid volgens radio-Djakarta, dat Indonesi sche guerrilla's thans zijn afgeworpen bij bijna alle belangrijke plaatsen van Merauke tot Sandapor aan de noord- west-kust van de Vogelkop. In officiële kringen te Washington is men nog steeds hoopvol dat Nederland en Indonesië hun besprekingen over de kwestie Nieuw-Guinea zullen hervatten, zo meldt UPI nog. Men zou grote be tekenis hechten aan het bezoek dat de Indonesische minister van Buitenland se Zaken, Soebandrio, vandaag op Bali aan president Soekarno zou brengen en de invasie van Indonesische para's bij Merauke weinig belangrijk achten. De Australische regering maakt zich echter ernstig bezorgd om de jongste Indonesische militaire activi teit in Nieuw-Guinea, zo heeft UPI vernomen. In diplomatieke kringen te Canberra zouden de berichten over de parachutistenlandingen bij Merau ke verslagenheid hebben veroorzaakt. r\ Australië is overigens niet van plan stappen te nemen, hangende de be sprekingen van zijn minister van Bui tenlandse Zaken, sir Garfield Bar- wick met Soekarno, volgende week. De „Zuiderkruis" is gisteren met Nederlandse militairen aan boord van Curagao naar Nieuw-Guinea vêrtrokken; deze militairen zijn de afgelopen weken per vliegtuig uit Nederland naar Cura sao gebracht. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 26 juni De ministr- president, prof. dr. J. E. de Quay, heeft gisteren zijn vakantie onderbroken en is uit Brabant teruggekeerd om in Den Haag meer direct contact met de le den van het kabinet op te nemen over de gang van zaken in Nieuw-Guinea. De minister-president heeft vanmor gen een eerste bespreking gehad op zijn kabinet aan het Plein 1813. Een officiële ministerraad is echter nog niet uitge schreven. De rijksvoorlichtingsdienst verwacht deze ook voor vandaag niet. De kwesties, die ter sprake zyn ge bracht hebben niet alleen betrekking op de nieuwe aanval met parachutisten op het gebied rond Merauke. Ook de be richten, die de Nederlandse ambassa deur, dr. J. H. van Roijen, regelmatig naar Den Haag seint over de kansen op een hervatting van het overleg tussen Indonesië en Nederland onder leiding van de Amerikaanse diplomaat Ells worth Bunker zijn door dat deel van het kabinet, dat vanmorgen bijeenkwam, ijverig bestudeerd. Donderdagochtend zullen de commis sies voor Buitenlandse Zaken en Nieuw- Guinea uit de Tweede Kamer bijeen komen ten einde van regeringszijde op de hoogte te worden gesteld van de laat ste ontwikkelingen ten aanzien van Nieuw-Guinea. UTRECHT, 26 juni. Zowel de rijks bemiddelaars als de minister van Ver keer en Waterstaat hebben hun goed keuring gehecht aan het nieuwe regle- ment-dienstvoorwaarden (R.D.V.) van de Nederiandsche Spoorwegen. De geldigheidsduur van dit regle ment zal niet lopen (van 1 april jl.) tot 1 april '63, zoals was voorgesteld, maar tot 1 januari 1964. Voorts zal de voorgestelde wijziging van de ge meenteklasse-aftrek eerst ingaan op 1 april '63. De nieuwe R.D.V. betekent behalve een herwaardering van func ties een loonsverhoging voor het gehe le spoorwegpersoneel van 5 procent. De rijksbemiddelaars hebben hun be slissing kunnen nemen, nadat zij een verklaring hadden ontvangen van de directie van de N.S., dat de loonkos ten, verbonden aan de wijziging van het reglement-dienstvoorwaarden- 1956 op zichzelf niet zullen worden aan gewend als kostenfactor bij de vast stelling van de prijzen en/of tarieven. (Van een verslaggever) LEEUWARDEN, 26 juni Het college van Rijksbemiddelaars heeft gis termiddag de collectieve arbeidsover eenkomst voor de bouwvakken goedge keurd, zij het met enige beperkingen. De bondsraad van de katholieke bouw vakarbeidersbond, die op het ogenblik hier vergadert, werd hiervan gister avond telefonisch op de hoogte gesteld. Het college van Rijksbemiddelaars gaat akkoord met een loonsverhoging van tien cent per uur per 1 maart 1962. De eveneens door partijen voorgestelde verhoging van vijf cent per 1 januari 1963 wordt echter verschoven naar 1 juni 1963. Enige voorgestelde verbeteringen van secundaire arbeidsvoorwaarden kunnen, aldus de Rijksbemiddelaars, niet eerder verwezenlijkt worden dan 1 maart 1963. HOLLANDIA, 26 juni De Indone sische parachutisten, die het afgelo pen weekeinde aan de zuidkust van Nieuw-Guinea zijn geland, bevinden zich thans verspreid in een grote boog ten noorden van Merauke. In een door het gouvernement uitgegeven communiqué wordt gezegd, dat de Nederlandse strijdkrachten de nodige maatregelen ter beveiliging van Merauke hebben genomen en dat het plaatselijke garni zoen in de afgelopen dagen aanzienlijk is versterkt. Van officiële zijde zijn de berichten tegengespoken als zouden de parachutisten beschikken over jeep: en artillerie. Het is gisteren niet tot een vuurcon tact met de parachutisen in de omge ving van Merauke gekomen. Neder landse militaire vliegtuigen voeren ver kenningen boven het gebied uit, in sa menwerking met patrouilles te land. Ook vanui'. de lucht zijn de parachutis ten echter nog niet bestookt; daarvoor zijn hun concentraties te klein. Berich ten over Nederlandse aanvallen met bommen zijn hier formeel tegenge sproken. Uit de eerste berichten uit Merauke na de landingen blijkt, dat er onder de plaatselijke bevolking aldaar grote neiging bestaat met de Nederlandse strijdkrachten samen te werken. De stemming onder de bevolking is overi gens rustig. De verbindingen, waaron der de vliegdiensten, functioneren nor maal. Onder deze omstandigheden heeft de overheid nog geen aanleiding ge zien maatregelen te nemen ter ver plaatsing van vrouwen en kinderen, al dus het gouvernement. SOVJET-UNIE De Russische be roepsdiplomaat Lenonid Zamjatin is be noemd tot hoofd van de persafdeling van het Sovjet-ministerie van buiten landse zaken, als opvolger van Michail Charlamov, die voorzitter is geworden van de staatscommissie voor radio en televisie. Zamjatin was waarnemend hoofd van de Amerikaanse afdeling van het ministerie van buitenlandse zaken. (Rtr) De nieuwe landing van parachu tisten bij Merauke heeft hier te lande grote verontwaardiging gewekt. Nu was deze actie niet als vriendelijkheid bedoeld. Het ligt in de rede, dat Ne derland er een krachtige militaire reactie tegenover stelt. Niemand zou er zelfs bezwaar tegen gehad hebben als de fndonesiscbe transportvlieg tuigen op bun lange route langs beel de zuidkust van Nieuw-Guinea wa ren neergehaald. Waarom is dit eigenlijk niet gebeurd? Tot de normale reacties rekenen wij ook het communiqué van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken, waarin wordt gesteld, dat de lucht landingen een bewijs van onwil zijn van de zijde van Indonesië om het geschil langs vreedzame weg op te lossen. Men kan dit communiqué waarderen als een staaltje van... onderhandelingstaktiek. Het is voor buitenlandse consumptie bestemd. Bedenkelijker is. dat voor binnen landse consumptie door kringen, die nooit enthousiast zijn geweest voor de gedachte aan rechtstreekse onderhan delingen met Indonesië, de landing van honderd man wordt gehanteerd als een bewijs, dat men de gedachte aan onderhandelingen nu wel uit zijn hoofd kan zetten. Het toppunt van dwaasheid werd aan de dag ge legd door een K.V.F.-woordvoerder, die het weei eens probeerde met de veronderstelling dat Indonesië eigen lijk West-Nieuw-Guinea niet be geert, maar aanstuurt op een conflict terwille van een conflict, zulks in op dracht van Moskou natuurlijk. Ook wij vinden Soekarno onhebbelijk en wij hopen, dat de Nederlandse troe pen korte metten maken met de pas gelande parachutisten. Maar als het waar zou zijn, dat alle kansen op on derhandelingen zouden moeten wor den afgeschreven, hoe kan dan de kwestie Nieuw-Guinea ooit op be vredigende wijze worden opgelost? Het zou een bijzonder somber per spectief zijn. Mischien zijn er toch lichtpunten. De N.R.C. wees er gisteren op, dat Soekarno in zijn overigens oorlogs zuchtige jongste rede de zelfbeschik king voor de Papoea s, in de vorm zoals die in het plan-Bunker is vast gelegd. heeft aanvaard. Ook Soekar no s eis dat Nederland zelf maar eens en niet bij monde van Oe Thant moest verklaren de tijdsvolgorde, ver vat in het plan-Bunker, te aanvaar den, bevat op zichzelf niets onover komelijks. Door haar langdurig zwij gen beeft de regering reeds implicite aan deze eis voldaan. Soekarno heeft zijn binnenlandse front zo opgestookt, dat bij zich nu gedwongen voelt in ieder geval te vechten. Soekarno schijnt tegelijk te willen onderhandelen en doorvech ten, maar tot nu toe heeft hij niet definitief geweigerd te onderhande len. Wij van onze kant moeten op passen het binnenlandse front niet zo te prepareren, dat er niet meer onderhandeld kan worden. Met het vechten is ons binnenlandse front reeds accoord, naar het schijnt. (Advertentie) (Advertentie) BARTELJORISSTR HAARLEM TEL 13439 IEIDSFSTRAAT, (BIJ KONINGSPLEIN)' AMSTERDAM TEL.* 271596 Verwachting tot woensdagavond, (opgemaakt te 11.15 uur) Wisselend bewolkt en plaatselijk enkele buien. Matige tot krachtige noordwestelijke wind. Aanhoudend koel. WOENSDAG: Zon: 4.21-21.04; maan: 1.51-15.48. DE BILT, 26 juni Een hogedruk- gebiea van de oceaan ziet geen kans verder naar het oosten te komen dan het zeegebied ten zuidwesten van Ier land. Dit is pech voor ons, want aan de noordflank trekken nu zwakke sto ringen van IJsland naar de Noordzee, waarvan er vanmorgen nog een enkele buien bracht. Een rug var. hogedruk breng' opklaringen met morgen op de meeste plaatsen droog weer. maar de naar noordwest tot noord ruimende wind voert te koele lucht van 15-17 gra den aan. Daarin zijn echter wel weer opklaringen te verwachten, zodat het weer morgen een iets gunstiger karak ter heeft dan vandaag. Morgen wat meer zonnige perioden met weinig of geen buiten. Nog een te koele noordwestelijke wind met tem peraturen van 16 a 17 graden. Zeewater 15 graden. Vooruitzichten: rug van hogedruk brengt enige verbetering maar nog te koel strandweer. Advertentie) Station: max. min. neersl. Weer temp. temp afgel. gisteren 24 uur L>en Helder regenbui 16 11 4 Ypenburg negen 16 11 3 Vlissingen zw. bew. 16 10 0 regen 17 10 2 De Blit regenbui 17 9 1 Twente regen 18 8 2 Eindhoven zw. bew. 19 8 0 Zd-Limburg zd. bew. 19 8 0 Stockholm h. bew. 14 11 5 Oslo zw. bew. 16 10 3 Kopenhagen h. bew. 15 9 0 Londen zw. bew. 21 11 0 Amsterdam regen 16 11 4 Brussel zw. bew. 19 9 0 Luxemburg onbew. 19 7 0 Harijs onbew. 21 7 0 Nice zw. bew. 25 20 0 Berlijn 1. bew. 19 7 0 frankfort onbew. 21 5 0 München zw. bew. 21 9 0 Züricb zw. bew. 23 10 0 Oenéve h. bew. 27 9 0 Locamo 1. bew. 31 13 1 Wenen zw. bew. 27 11 4 innsbrück zw. bew. 21 11 3 Rome onbew. 32 17

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1