Sterke race van Harm Otten bros in Ronde van Hillegom Nachtelijke studentenrel in Nijmegen Beverwijkse familie Tervoort en Rotterdammers mej. Jamin en Herk beheersten tennis toernooi van Zandvoort D.W.T. verliest onder protest van Vechtstreek Stranddienst bij Parnassia officieel begonnen Moeilijkheden zijn bijgelegd vermaat Orgelconcert in Oude Sint Bavo gewijd aan barokmeesters „Restauratie-commissie op de orgelbank TRANSISTOR Receptie van broeders Rafaël en Franciscus Paul Vlaanderen en de Vijf seconden voorsprong op plaat selijke favoriet Cees Weijers Nieuwe president in San Salvador Nog geen spoor van vermiste Dakota Brandweer en politie in actie Twee prinsessen vertrokken naar de West en Vraag naar financiële zekerheid stijgende In 1962 20 pet. meer Prof. dr. J. Groot geheim kamerheer Kamerlid stelt vraag over voorgestelde statutenwijziging van de Herstelbank In Nieuw-Guinea Elisabeth Ras gaat in Boxtel uitbreiden OPNIEUW HINDER DOOR „BROZEMS" Diefstallen Zandpoort ZOMER-WATERPOLOCOMPETITIE vermaat beter brood voor hetzelfde geld vermaat- Kok bij poging tot diefstal door politie gadegeslagen De uitslagen y. MAANDAG 2 JULI 1962 PAGINA 2 levensverzekeringspremies Uitslagen Gebreken been na aanrijding Aanwinsten r.-k. Leeszaal en bibliotheek Haarlem 25 jaar b roodbakker C! VLAANDEREN SU WM As»rssLèfKSSSsiK«: HILLEGOM, 2 juU De jonge Alk- maarder Harm Ottenbros, die zich by de vele premiesprints niet gespaard had en een sterk aanvallende race reed, heeft in de Ronde van Hillegom voor amateurs een dik verdiende over winning behaald. Met vijf seconden voorsprong op de plaatselijke favoriet Cees WeÜers, fel belust op een triomf voor eigen publiek, Smit, Griffioen, Kraan en Van Tol met wie hij een sterk kopgroepje had gevormd sn<;!~ de Ottenbros aJs triomfator door de fi nish. Hij kwam ook in het bezit van de leidersprijs, die was uitgeloofd voor de renner die tijdens de wedstrijd het meest als eerste de streep passeerde. Harm presteerde dit 25 maal. Voor deze Ronde van Hillegom voortreffelijk georganiseerd door de Lis se r Ren- en Toervereniging ,,De Bol lenstreek" en zaterdagmiddag verreden UTRECHT, 30 juni De nop steeds toenemende belangstelling van het Ïiuhliek voor financiële zekerheid heeft n de eerste drie maanden var dit jaar tot een verdere uitbreiding van zaken bij het leven verzekeringsbedrijf geleid. Volgens voorlopige cijfers, ver meld in „De Telstrook" van het levensverzekeringbedrijf werd jn het eerste kwartaal ruim 351 miljoen in de vorm van premies en koopsommen aan de levensverzekeringmaatschappij en toevertrouwd, ca. 20 pet meer dan in het eerste kwartaal van 1961. Ook de uitkeringen, die aan ver zekerden of hun nabestaanden werden gedaan gaven een hoger totaal aan dan verleden jaar. Zij stegen met 8 miljoen tot bijna 82 miljoen,waarvan 14 miljoen wegens overlijden van verzekerden, 32 miljoen wegens het bereiken van de einddata van polissen en f 36 miljoen aan periodieke uit keringen zoals lijfrente en dergelijke. De risicodragende functie van de levensverzekering komt vooral tot uit drukking in het feit, dat ruim 2 mil joen werd uitgekeerd wegens over lijden van verzekerden binnen twee jaar na het tot stand komen der ver zekering. Door een ongeval kwamen m het eerste kwartaal 248 verzekerden om het leven. Als gevolg hiervan moest ruim 1 miljoen ineens worden uitbe taald en werden periodieke uitkeringen verschuldigd tot een contante waarde van eveneens ruim 1 miljoen. De be legging van de spaarpremies der ver zekerden onderging eveneens uitbrei ding. Het totaal van de beleggingen der gezamenlijke maatschappijen kwam per 31 maart op ruim 9,3 mil jard. Onderhandse leningen aan over heid, bedrijfsleven en diverse instellm gen vormen de helft van deze beleg gingen, terwijl 23 pet van de beleggin gen uit hypothecaire leningen bestaat. De Nederlandse levensverzekering- maatschappijen hadden aan het eind van 1961 voor ruim 43 miljard gulden aan levensverzekeringen uitstaan. Naar schatting had hiervan ruim 2 miljard betrekking op in het buitenland geslo ten verzekeringen, zodat gesteld kan worden dat de Nederlandse bevolking aan het eind van het afgelopen jaar voor tl miljard gulden was verzekerd. Per hoofd van de bevolking kwam dit neer op een gemiddelde van 3.498,- tegen ƒ3.186,- aan het eind van 1960. Het totale bedrag aan levensverzeke ringen by de Nederlandse maatschap pijen nam in 1961 toe van 38.900.925.784,- tot 43.086.364.908. SAN SALVADOR. 2 juli (Reuter) Als resultaat an de in april gehouden verkiezingen is luitenant-kolonel Julio Adalherte Rivera Jarbailo gisteren als president van San Salvador geïnstal leerd Hij zal vijf jaar in functie blijven. Hector Escobar Serrano is minister van buitenlandse zaken geworden, terwijl de p vtefeuille van landsverdediging wordt beheerd door Marco Aurelio Acapa. WARMOND, 2 juli (KNP) De paus heeft prof. dr. J. Groot, voorzitter van de St.-Willibrordvereniging voor binnen lands apostolaat en bisschoppelijk ge delegeerde voor oecumenische aangele genheden, benoemd tot zijn geheim ka merheer. Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, heeft deze benoeming zaterdag aan prof. Groot meegedeeld ter gelegenheid van diens zilveren ju bileum als professor in de moraaltheo logie aan het grootseminarie Warmond. Tal van vrienden en collega's waren bij de viering aanwezig. Bij hen voegde zich later de bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A E. van Dodewaard. Prof. Groot komt uit Hillegom. Hij is 54 jaar. Na zijn priesterwijding in 1932 werd hij eerst assistent te Hillegom, daarna kapelaan in Voorhout en in 1937 professor in de moraaltheologie te War mond. Sedert vorig jaar woont mgr. Groot op het centrum der St.-Willibrordver eniging Den Eikenhorst. Esch bij Box tel Mgr Groot werd in 1960 voorzitter van de St.-Willibrordvereniging als op volger van mgr. Willebrands, die tot secretaris was benoemd van het conci lie-secretariaat voor de christelijke her eniging. op het ruim duizend kilometer lange parcours Loosterweg, Parallelweg en Spoorlaan bestond een flinke belang stelling. En al die belangstellenden heb ben van een aantrekkelijke strijd kun nen genieten, want het 58 man sterke peloton werd al meteen na de start op zijn waarde beproefd door demarrages van Stroombergen, Bogaard, Ottenbros, Blommaert, Hoogland en Emo. Het ont brak d- demarranten echter aan de no dige samenwerking en daardoor lever den hun activiteiten geen enkel resul taat op. Alleen enkele minder sterke rijders werden van hun aanvalsdriften de dupe en moesten uit de hoofdmacht lossen. Het bleef na deze eerste schermutse lingen onrustig op het voorplan en na ongeveer dertig kilometer koers, toen velen er al naar verlangden om in een rustiger tempo naar de finish te fiet sen, wisten Smit, Tol, Kraan en de ac tieve Ottenbros aan de aandacht van het peloton te ontsnappen. Deze viei aanvallers gingen hard door en alleen Cees Weijers, die luide aangemoedigd werd door zijn vele buurtgenoten, en de sterke Griffioen slaagden er nog in om hen te achterhalen. Voor alle overi ge pelotonrijders was toen de kans ver keken, want ook al deden Bouma. Blommaert, Hoopman, Fritz, Van Dijk en Van der Boogaard op het tweede plan nog zo hun best, de voortijlende kopgroep waarin: Ottenbros zich de felste premiesprintet toonde kregen zij niet meer te pakken. Him acties waren trouwens te individueel van op zet om ook maar enige kans van sla gen te kunnen hebben. Pas toen de ne derlaag onafwendbaar was en Rasch, Braas, Vink, Wentink en Willemse reeds door de zes koplopers werden gedubbeld, sloegen Emo, Hoopman, Voorn, Lugtigheid, Bouma, Zomer, Van Dijk, Van der Boogaard en Bas de han den ineen voor een georganiseerde te genaanval. Zij konden de aanvoerders daarmee niet meer verontrusten. Voor al voor Weijers verliep de strijd zoals hij het zich maar wensen kon, maar helaas werd hij bij het ingaan van de voorlaatste ronde toch nog verrast door een attaque van de strijdlustige Otten bros. Er was geen houden meer aan en de Alkmaarder veroverde in deze spannende slotfase nog een winst van t .chtig meter. De snelle Weijers, die in een eindsprint ongetwijfeld de beste kansen had, moest zich nu met de tweede plaats tevreden stellen. De uitslag luidt: 1. H. Ottenbros, Alk maar, de 80 km in 1 uur 58 min. 38 sec.: 2. C. Weijers, Hillegom: 3. M. Smit, Laren; 4. W. Griffioen, Halfweg; 5. A. Kraan, Gouda' 6. C. van Tol, Al phen aan de Rijn; 7. W. Emo, Utrecht op 24 sec.; 8. N. Hoopman, Zaandam, 9. K. Voorn, Kortenhoef; 10. L. Lugtig heid Zoetermeer; 11. M. Bouma, Spaamwoude; 12. K. Zomer, Halfweg; 13 J van Dijk, Lisse; 14. J. v. d. Boo gaard, Ter Aar; 15. G. Bas, Oost Graft- dtjl De strijdvaardige Marcel Rutte leid de m de voorwedstrijd der nieuwelin gen tien ronden voor het einde met een soloren de beslissende ontsnapping in. Hij kreeg gezelschap van Piet Moens, Johan Berg en Wim Aarts en zij ble ven volledig buiten schot. In het beslis sende sprintje toonde Moens zich de snelste. De uitslag luidt: 1. P. Moens, Bad hoevedorp, de 50 km in 1 uur 13 min. 39 sec.: 2. J. Berg, Halfweg; 3. M. Rutte. Haarlemmerliede; 4. W. Aarts, Hillegcm; 5. B. Veerman, Huizen; 6. A Maas. Naarden; 7. J, Meyer, Utrecht: 8. A. v. d. Lans, Lisse; 9. S. van Dok, Enkhuizen10. J. Serpenti, 'Vijk aan Zee. Een rit voor adspiranten leverde hei navolgende resultaat op: 1. P. de Jong Roelofarendsveen. de 25 km in 39 min. 36 sec.; 2. H. Brakenhof, Bergen; 3. F. v d Ruit, Amsterdam; 4. S. v. d. Ham, Lisse- 5. P. Pijnenburg, Rotterdam: 6. C. Leunis, Amsterdam; 7. J. de Goede, Beverwijk; 8. P. van Bronkhorst, Am- ste' dam; 9. H. van Lierop, Hillegom; 10. J. Roubos, Nieuw Vennep. DEN HAAG, 30 juni. Het lid van de Tweede Kamer, de heer De Gaav Fortman (ARP), heeft de minister van Financiën schriftelijk gevraagd, of de minister kennis heeft genomen van het voorstel tot wijziging van de statuten van de Maatschappij tot Financiering van het Nationaal Herstel n.v. (Her stelbank) strekkende onder meer tot het doen vervallen van de bepaling, dat een commissaris kan worden be noemd uit een bindende voordracht van minstens twee personen, opge maakt door de vergadering van werk nemers der vennootschap. De heer De Gaay Fortman vraagt of in het bevestigende geval de minister niet van mening is, dat de op dit punt voorgestelde wijziging prematuur mnet worden geacht, nu de regeringscom missie-Verdam een onderzoek instelt naar de vraag, of de rechtsvorm van de onderneming herziening behoeft en daarbij uiteraard in haar beschouwin gen mede heeft betrokken de vraag van bevoegdheden en wijze van samen stelling van de colleges van commis sarissen van naamloze vennootschap pen. Is de minister bereid te bevorde ren, dat voorshands, in afwachting van het rapport der commissie-Verdam en de naar aanleiding daarvan te nemen beslissingen, de statuten van de Her stelbank op dit punt ongewijzigd blij ven, zo vraagt het kamerlid. Het peloton van de Ronde van Hillegom trekt door Hillegom. 'HOLLANDIA, 2 juli De hoop, dat de sinds donderdag vermiste Dakota nog zal worden gevonden, wordt steeds geringer. De urenlange speurtochten door vliegtuigen boven het gebied, waar het toestel is zoek geraakt, hebben geen enkel resultaat opgeleverd. Ook het zoeken te land is zonder succes ge bleven. De nasporingen worden voort gezet. Het toestel, dat zoals gemeld acht personen aan boord had onder wie een gevangen genomen Indonesische para chutist, is hoogst waarschljljjk veron gelukt in het meest onherbergzame ge bied van Nieuw Guinea, een gebied van bergen, oerwouden en moerassen. Waar nemingen uit de lucht zijn daar uiterst moeilijk. (Van onze correspondent) NIJMEGEN, 2 juli Politie en brandweer hebben vannacht met ver eende krachten het hart van de oude Nijmeegse binnenstad „gezuiverd" van joelende en brandstichtende stu denten. Hoewel in verband met het plotseling overlijden van één van de ereleden alle officiële feestelijkheden rond het derde lustrum van de Nijmeegse studenten-roeivereniging „Phocas" waren afgelast, werd er na afloop van de studenten-roeiwedstrij- den in het Maas-Waalkanaal opge wekt feestgevierd in de voormalige Commanderie van St.-Jan aan de Franse Plaats, onlangs aangekocht als studentensociëteit. Reeds vroeg in de avond kwam het daar tot ongeregeldheden. De studenten begonnen grote hoeveelheden hout en asfaltpapier op het plein voor het ge bouw in brand te steken. Het vuur vlamde zo hoog op en de vonkenregen dwarrelde zo woest in het rond. dat omwonenden de brandweer waarschuw den. Toen brandweer ter plaatse verscheen, werden de brandweerlieden uitgejouwd en in hun werk belemmerd, waarbij de eerste rake klappen vielen. In de loop van de avond moest de brandweer viermaal uitrukken' om het oplaaiende vuur opnieuw te blussen. Om half twee verscheen de brand weer voor de laatste maal ten tonele. Inmiddels waren ook politieversterkin- gen gearriveerd en onder leiding van een inspecteur begonnen de agenten het sociëteitsgebouw, waar een paar hon derd opgewonden studenten bijeen wa ren, schoon te vegen. De vergunning, BOXTEL, 30 juni. He» gemeente bestuur van Boxtel heeft tijdens een vergadering besloten bouwruimte te scheppen voor de n.v. Elisabeth Bas Sigarenfabrieken. Dit is als een bijzon dere tegemoetkoming te beschouwen aangezien het eerste gemeentelijke complex industrieterreinen geheel is uitgegeven, terwijl een nieuw complex nog niet de vereiste goedkeuringen heeft verworven. Middels vaststelling van een partieël pand zal men thans voorrang geven aan de n.v. Elisabeth Bas Sigarenfabrieken die reeds sedert 1899 in Boxtel zijn gevestigd. UITGEEST, 2 juli Het 9-jarig doch tertje van de heer V., wonende in de wethouder Zonneveldstraat, werd aange reden door een bromfiets toen het kind van achter een auto de Middelweg poogde over te steken. Het is naar het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk ver voerd. Naast enkele lichte verwondin gen had het meisje een gebroken been opgelopen. De berijder van de brom fiets kwam met de schrik vrij. die voor dit nachtelijk feest was ver leend, was ondertussen ingetrokken. Bij de ontruiming vielen enige harde klap pen om een aantal bijzonder hardleerse elemeten te overtuigen, dat het feest nu ten einde was. Het gedecideerde op treden van de Nijmeegse politie te mid den van een tierende menigte studen ten, vermocht niet kalmerend te wer ken. Op de Korenmarkt, ook voor de sociëteit, verzamelden zich grote groe pen studenten, die de brandweerlieden begonnen uit te jouwen en te bekogelen met stenen en zelfs bierflessen. Toen het vuur gedoofd was, zette de brand weer de stralen op de menigte en spoot zo Korenmarkt en aangrenzende stra ten schoon. Bij het eerste ochtendkrie ken pas was de rust hersteld. Op de Grote Markt werden nog een aantal rij wieltegels uit de grond getrokken, maar daarbij bleef het. Studieboeken: Adamson: Elsa's vrije leven, Bergeyk: Het geluid en ons ge hoor, Berrk: De Bertha, de A-Ford en de mannetjes, Biesbosch: De., Brent: Het gouden boek van scheikunde proe ven, Burnett: Het dierenrijk, Capek: Mijn honden - mijn katten, Daane: Pris ma speienboek 2dlen, Diggelen- Zrlf sterren kijken, Dobzhansky: Evolutie en efelijkheid, Egeraat: Autogids voor Duitsland. Frentz: Kano's, klippen en ravijnen. Fuchs: Nederland, Galon: De wereld der verschijnselen, Hlaverhout: Het koelkastboek.ie, Harbert: Rondom de poederdons, Hooftman: De snelste vliegtuigen ter wereld en Alles over straalvërkeersvliegtuigen, Houtenbos en WilhelmIk kan vogels houden, Jores: De mens en zijn ziekte. Lehr: Het weer en de weersvoorgspelling. Metz-Dero- na: Zijne Majesteit de kat, Nieuwen- huizen: Leren paardrijden, Schreiner: Een leefnet vol, Over vissen gesproken en De polder in., Whitehead: De na tuurwetenschap in de moderne wereld. Zim: Gesteenten en mineralen en De sterrenwereld. HEEMSTEDE, 2 juli Van het feest comité van de St.-Jozefschool in Heem stede vernemen wjj, dat ter gelegenheid van het zilveren onderwijzersjubileum van de broeders Rafaël en Franciscus dinsdag 3 juli, 's middags van 4-5 uur, in het broedershuis aan de Herenweg een receptie wordt gehouden, waarbij voor iedereen de gelegenheid bestaat de jubilarissen te feliciteren. HAARLEM, 2 juli In het afgelopen weekeinde hebben een groot aantal „brozems" opnieuw de verkeersveilig heid in de Haarlemse binnenstad in ge vaar gebracht. Zij reden met hoge snel heid door de straten rond, zich daarbij niet storend aan het overige verkeer. In totaal heeft de politie tegen zeven entwintig jongelui proces-verbaal opge maakt. Vier brommers werden in be slag genomen. In de Kleine Houtstraat sneuvelde een grote ruit, toen enkele „brozems" op het trottoir reden. Een van hen verloor op een gegeven mo ment zijn evenwicht en viel door de ruit. ZANDVOORT. 2 juli Zaterdagmid dag werden van een Volkswagen in Zandvoort vier wieldoppen gestolen. De auto stond geparkeerd op de Boulevard. Op dezelfde dag vermiste een autobezit ter levensmiddelen en een regenjas uit zijn auto. Men had het linnen dak ver nield e zich daardoor toegang tot de auto verschaft. In de loop van zondag werden in Zandvoort twee bromfietsen vermist. De eigenaars van de brommers wonen in Zandvoort. ZANDVOORT, 2 juli De Beverwijk- se tennisfamilie Tervoort en de Rotter damse Victoria-gasten mej. Jamin en Hans Herok hebben het toernooi van de tennisclub „Zandvoort", dat zondag met alle eindstrijden werd afgesloten, volko men beheerst. Zij bereikten zonderover- matige inspanning de eindstrijden. Al leen Jan Tervoort moest in de halve- finale de eerste set aan de Fransman Dulac de Fugères afstaan, maar bleef tenslotte met 5-7, 6-0 en 6-2 zijn tegen stander de baas. Herok klopte in de hal ve-eindstrijd Marré met 6-1 en 7-5. In de finale, zeer sportief en sterk ge speeld, had de Beverwijker in alle sets een voorsprong van twee games. In de eerste set ging Tervoort met strak spel goed van start, won de set met 6-3, nam in de tweede set een 4-2 voorsprong, viel toen terug, waarvan Terok dank haar profiteerde, het initiatief nam en de balans met 6-4 weer in evenwicht bracht. In de beslissende set nam Ter voort nogmaals met 4-2 de leiding, ver speelde andermaal zijn voorsprong, waarna men zeer voorzichtig om de laatste games streed. Tervoort had de beker voor het grijpen op 6-5, maar de fel strijdende Rotterdammer wist van geen wijken en kwam terug om met 8-6 de partij in zijn voordeel te beslechten. De uitstekende conditie en looptech niek van mej. Jamin was, met haar rou tine, voldoende om in een baseline duel met Rietje Tervoort het leeftijdsverschil in haar voordeel te overbruggen. Riet Tervoort speelde meer aanvallend, doch de Rotterdamse retourneerde uitstekend HAARLEM, 2 juli Voor de zomer- waterpolocompetitie heeft DWT 1 uit ge speeld tegen Vechtstreek 1. Onder pro test van DWT, waarvan een doelpunt werd afgekeurd, eindigde de strijd met 4-3. De protestcommissie zal moeten uit maken of het 4-4 zal worden. Al direct na de aanvang joeg Lex van Gaaien de bal het Vechtstreek-doel in, maar Vecht streek had meteen een antwoord klaar. George Westerman zorgde er echter voor dat met de stand 1-2 van doelen verwisseld werd. In de tweede periode waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Vechtstreek maakte gelijk, maar ook DWT liet zich niet onbetuigd en nadat Bob v. d. Vlist er 23 van had gemaakt werd wederom gepauzeerd. In de derde periode mocht George Westerman de kant opzoeken, kort daarna gevolgd door een Vechtspeler en het was in de vierde periode dat Vechtstreek gelijk maakte (33) waardoor de ploegen weer volle dig in de strijd kwamen. Het was van korte duur want George Westerman werd naar de kleedkamer verwezen. Toen nam de strijd in heftigheid toe. Vechtstreek maakte een nuttig gebruik van de verkregen spelersmeerderheid en scoorde het winnende doelpunt. DWT was hierdoor niet uit het veld geslagen en ondanks de spelersminderheid werd niets onbeproefd gelaten om de gelijk maker te scoren. Piet Botman kreeg voor DWT een vrijeworp te nemen en BLOEMENDAAL, 2 juli. Terwijl enkele baders zich zaterdagmiddag pro beerden te vermaken in een mager zon netje begon OP. het Bloemendaalse strand voor paviljoen „Parnassia" de stranddienst van de Vrijwillige Kust- brigade Bloemendaal. Hiermee kwam een eind aan de interne moeilijkheden in de reddingsbrigade daar, die inder tijd hebben geleid tot het uittreden van een aantal jongere krachten. Uit de ver schillende toespraken die werden ge houden bleek, dat men het verleden (Advertentie) HAARLEM H JÖfc A R lm E M HAARLEM, 2 juli. De leden van de „Commissie tot restauratie van het Chr. Müllerorgel van de Grote of Sint Bavo-Kerk", te weten dr. H. L. Oussoren uit Wassenaar, Willem Hüls- mann uit Amersfoort en Adriaan Engels uit Den Haag gaven zaterdag avond overeenkomstig het latijnse spreekwoord „Tres fiat collegiam" eer buitengewoon concert. Het program ma, gewijd aan barokmeesters, was geheel op het timbre van het orgel gericht. Dr. Oussoren, die als eerste op de orgelbank plaats nam, concentreerde zich op 18e eeuwse meesters uit de Fran se orgelliteratuur, namelijk Lebégue, Couperin en de Grigny. De realisatie van deze pièces d' orgue eisen behalve een uiterst gedifferentiëerde aanslag kunst een transparante registratie. Wat het laatste betreft was Oussoren niet al tijd ever gelukkig: de symphonie van Lebégue verkreeg door een overvloedig gebruik van vulst.emmen en tongwerken een nadelige invloed op de kristallisatie van de klank. De organist Hülsmann vertolkte in een smaakvolle registratie vier varia ties over ,,Ich rufe zu dir, Herr Jesu Christ" van SweelLnck, terwijl een pre ludium en fuga van Buxtehude een ge durfde aanpak verkreeg. Adriaan Engels, die deze bespeling besloot, bleek de mogelijkheden van het orgei, gezien de artistieke resultaten, het best te hebben uitgedokterd. Met een zeer virtuoze en misschien wat de acoustische hoedanigheden van de kerk betreft net iets te snel geïnterpreteerde preludium en fuga in D. gr. t. van Bach bewees hij een organist van klasse te zön. A.Krt. wilde laten rusten om zich samen in te zetten voor de mens in nood. Namens de Koninklijke Nederlandse Bond tot het redden van Drenkelingen was aanwezig de heer P. van der Mije KCzn, die tevens voorzitter is van de Contactcommissie Kustbrigades. Voor zitter D. Dijksman van de nieuwe post kon verder verwelkomen de vertegen woordigers van de reddingsbrigades uit Haarlem, Heemstede, Zandvoort, Wijk aan Zee en Bloemendaal. De laatste brigade was vertegenwoordigd door de voorzitter en de secretaris de heren J. de Vries en E, Vegter. De korpschef van de Bloemendaalse politie, de heer j. Voerman, was eveneens aanwezig. De heer Dijksman was erkentelijk voor de komst van de verschillende ver tegenwoordigers. Hij had er geen be hoefte aan het verleden op te rakelen. Hü was blij dat zijn jonge leden hadden getoond bereid te zijn veel te offeren voor hun brigade, die er finan cieel nog niet zo goed voor stond. Met tevredenheid sprak hij over de goede verstandhouding die gebleken was bij het overleg met de burgemeester en de voorzitter van de Bloemendaalse Red dingsbrigade. Tenslotte wees hij er zijn mensen op dat de beide brigades in Bloemendaal dezelfde taak hadden: hulpverlening aan de mens in nood. Namens het bestuur van de bond hoop te de heer Van der Mije dat men het verleden zou laten rusten. Hij wenste de brigade alle goeds toe voor de toe komst. Als voorzitter van het district deed de heer D. van der Wel een klem mend beroep op beide brigades om geen scheiding te doen ontstaan tussen Bloemendaal en Parnassia". Namens de Haarlemse Reddingsbrigade wenste de heer F. Lodder de twee brigades toe dat zij in de toekomst zouden samen smelten. Rond half vier hees de heer van der Mije de vlag bij de post in top. Daarmee was de stranddienst officieel geopend. Voor de post lag de oranje reddingsboot met buitenboordmotor te wachten °P zijn eerste tocht. De vlet is in bruikleen geschonken door de bond Langs de ge hele kust liggen nu 125 vletten van de bond. Na de opening ondertekenden de aanwezigen een korte brief aan onder officier C. Bakker, lid van de kustbri- gade, die op het ogenblik dienst doet in Nieuw Guinea. nam z'n kans waar om via de hoofden van de Vechtstreek-midachter en Alfred Thoolen de bal in het doel te deponeren. De protestcommissie van de KNZB zal nu moeten uitmaken of op een geldige wijze het doelpunt gescoord is. Voor de eerste klasse heren van de oompetitie kring Haarlem KNZB werd in Hillegom gespeeld de wedstrijd Hille gom 2Njord 2; de strijd resulteerde in een 50 overwinning voor de thuisclub. Voor DWT zijn woensdagavond in de zweminrichting aan de Kleverlaan in Haarlem vastgesteld de dames-wedstrijd DWTSZC 1 en de herenwedstrijd DWT 1Pinguins 1. SCHIPHOL, 2 juli Om half elf van ochtend zijn de prinsessen Irene en Mar griet naar de West vertrokken. Uitge leide gedaan door de .koningin en prin ses Beatrix begaven zij zich aan boord van de DC-8 PH-DCB „Daniël Beroul- li" met bestemming New York. Daar zullen zij overstappen naar Paramari bo. Morgen worden zij op het vliegveld Zanderij in Suriname verwacht. Het is het eerste bezoek dat deze beide prin sessen aan Suriname en daarna aan de Antillen zullen brengen. In grote lijnen ziet het programma van de prinsessen er als volgt uit: eerst twee wken in Suriname, daarna twee weken in de Antillen. Op 17 juli reize zij van Suriname naar Curacao. De dag daarop vertrekken de prinsessen met het gevolg naar de bovenwindse eilan den, waar ze tot 23 juli zullen vertoe ven, waarna het gezelschap terugkeert naar Willemstad. Het verblijf op Cura sao duurt tot 26 juli, waarna een be zoek aan Aruba volgt van 26 tot 29 juli en aan Bonaire van 29 tot 30 juli. Dinsdagavond 31 juli keren de prinses1/! sen naar Nederland terug. Op Schiphol worde zij terug verwacht op woensdag avond 1 augustus. In de West, waar men zich op dit eerste bezoek van deze prinsessen bij zonder verheugt, zijn alle voorberei dingen voor een grote ontvangst reeds getroffen. Premier Emanuels van Suriname, die zich in Nederland bevond, heeft er van afgezien de be sprekingen in het parlement over de associatie van Suriname met de EEG bij te wonen, omdat hij aanwezig wenst te zijn als de prinsessen aan komen. Hfl keerde daarom gisteren reeds naar Paramaribo terug. Ondanks het gure weer bleven de ko ningin en prinses Beatrix,beiden ge kleed in mantelpakjes, vele miuten lang op het winderige platform de prin sessen Irene en Margriet toewuiven, terwijl de motoren van de DC-8 brul lend draaiden om warm te lopen. HAARLEM, 2 juli In de nacht van zaterdag op zondag is een dertigjarige kok uit Haarlem aangehouden, omdat hij op het Raadhuisplein geprobeerd zou hebben om er met een auto van een dokter vandoor te gaan. Een briga dier van politie had vanuit zijn huis gezien hoe de kok aan de portieren morrelde van zeven auto's, die op het plein stonden geparkeerd. De wagen van de arts was niet afgesloten en even later zag de brigadier, dat de kok ach ter het stuur ging zitten. Pogingen om de wagen op gang te krijgen misluk ten. Toen de kok uit de auto stapte werd hij door een hoofdagent, die in middels door de brigadier was gewaar schuwd, gearresteerd. Met een auto van de Radio Auto Dienst werd hij naar het bureau aan de Smedestraat over gebracht, waar hij werd ingesloten. en won in -drie sets met 6-2, 2-6 en 6-2. De enkelspelfinalisten ontmoetten el kaar weer in de eindstrijd van het ge mengd dubbelspel en nogmaals moesten de Beverwi'jkers de kracht van hun Rot terdamse tegenstanders erkennen. Jan Tervoort pr obeerde veel, maar onder de druk van ihet Victoria-duo waren zijn slagen te onzuiver, veelal te lang en met de veelzeggende setstanden 6-1 en 6-0 wertjen bro er en zus Tervoort in korte tijd van de been gespeeld. Het derde treffen tussen Jan Tervoort en Hans Herok vond plaats in de finale van het héren dubbelspel, maar in dit ireffen viel het resultaat uit in het voor deel van T'ervoort die met John Groen een goed ingespeeld dubbel vormde en in straightsets Herok en zijn clubgenoot Dulac de JFugères de baas bleef. De smashes van de Rotterdammers waren niet „afmakend" en men mag de 6-2, 6-4-nederlaiag hier voor een goed deel aan, toeschrijven. In de B-afdeling bracht Hein Vogel zang het «erste toernooi op zijn naam, terwijl bij de dames Joke Meijer de zeer jeugdige Annette Broekers in de finale overtroefd)?. Mogen we tot slot vermelden dat de wedstrijdleiding bij de heer Brandse in goede hand.en was en dat men in Zand voort niet zelf de wedstrijden behoefde te arbitremn. De TC „Zandvoort" staat namelijk dp het standpunt dat men als gastheer die spelers niet met de arbi trage moet belasten. Daarbij dienen wij wel op te merken dat ook de organisa toren van Zandvoort wel doordrongen zijn van dia moeilijkheden die het ver zorgen vsm de arbitrage met zich brengt, waint juist met het koude weer van afgelopen week was het geen sine cure. EINDSTBtIJDEN A-TOERNOOI. Kwart-eindstrijden, H.E.: H. Herok versl. J. Groen 6-0, 6-4; C. Marré versl. M. Koster 6-2, 6-3; M. Dulac de Fugè res versl. P. Witteman 6-2, 6-0; J. Ter voort versl. D. Hoyer 6-2, 6-3. Halve-eiu dstrijden: Herok versl. Mar ré 6-1, 7-5; Tervoort versl. Dulac de Fu gères 5-7, 61-0, 6-2. Eindstrijd: Herok versl. Tervoort 3-6, 6-4, 8-6. D.E., halve-eindstrijden: J. Jamin versl. J. Smids 6--1, 6-3; R. Tervoort versl. R. v.d. Linden 6-1, 7-5. Eindstrijdl: Jamin versl. Tervoort 6-2, 2-6, 6-2. H.D., hab re-eindstrijden: Dulac de Fu- gères/Herok versl. Horn/Witteman 6-2, 6-2; Tervoort/Groen versl. Vogelzang/S. Okker 6-0, 6-2. Eindstrijél: Tervoort/Groen versl. Du lac de Fugfires/Herok 6-2, 6-4. G.D., halve-eindstrijden: Jamin/Herok versl. v. d. Linden/Koster 6-1, 6-4; R. en J. Tervoort versl. Snellen/Marré 6-4, 6-3. Eindstrijd: Jamin/Herok versl. R. en J. Tervoórt 6-1. 6-0. B-TOERNOOI. H.E., halve-eindstrijden: J. Teijema versl. E. Barten 6-1, 3-6, 6-3; H. Vogel zang versl. J. v. Wijngaarden 6-3, 6-4. Eindstrijd: Vogelzang versl. Teijema 6-4, 6-3. D.E., halve-eindstrijden: J. Meijer ver slaat J. Wtjckerheld Bisdom 6-3, fi-3; A. Broekers versl. E. Borgerding 6-4! 6-3. Eindstrijd: J. Meijer versl. A. Broekers 1-6, 6-0, 6-5!. H.D., halve-eindstrijden: Groenland/v. Tiel versl. Barten/ GerritSrna 4-6, 9-7, U-9; Hassink/'Brandse versl. Teijema/ Knoop 6-4, 6-3. Eindstrijd: Groenland/v. Tiel versl. Hassink/Br andse 4-6, 6-4, 6-0. D.D., halve eindstrijden: Huisman Vaal /Salomé viersl. Borgerding/Blom 6-3, 7-5; v. Tiburg/v. Poelgeest 8-6, 4-6, 6-2. Eindstrijd: Huisman Vaal/Salomé ver slaat v. Tilburg/v. Poelgeest 7-5, 6-4. G.D., hal ve-eindstryden: Huisman Vaal /v. Wijngaarden versl. Gijzelaar/de Kreij 3-6, 6-4, 6-0; Broekers/Deibel versl. E en E. A Borten 6-1, 6-3. Eindstrijd: Huisman yaal/v. Wijngaar den versl. Broekers/Deibel 6-1, 8-6. C-TOERNOOI. H.E., halve-eindstrijden: R. Beijer ver slaat R. Ri jks 6-3, 7-5; L. v.d. Raadt ver slaat G. de1 Galan 6-0, 6-2. Eindstrijd: L. v.d. Raadt versl. R. Beij- er 6-1, 6-1. D.E., hailve-eindstrijden: G. Herwarth versl. D. K'leijn 6-2, 6-2; L. Jansen versl. J. Westendbrp 6-3, 8-6. Eindstrijd: E. v. Herwarth versl. L. Jansen 6-4, 6-4. H.D., halve-eindstrijden: Rijks/de Ga lan versl. Spee/v. Leuven 6-3. 6-3; Beijer /v.d. Raadt versl. Krot/v. Mancius 6-2, 6-2 Eindstrijd: Beijer/v.d. Raadt versl. Rijks/de Gtalan 6-3, 3-6, 6-1. D.D., eindstrijd: Eizema/Kleijn versl. v. d. Linde n/Reinders 6-3, 6-4. G.D., halve-eindstrijden: Herwarth/ Klink verdl. Serné/Königels 6-4, 6-6, 7-5; A. en J. B'izema versl. Herwarth/Klink 6-0, 6-4. Vandaag begint de strijd om Haarlemse tennistitels. Op de ba nen van het tennispark „Ein- denhout" aan de Wagenweg in Haarlem begint vanavond de strijd om de Haar lemse tennistitels. Voorlopig vragen zo als gebruikelijk de partijen voor het B- en C-toerraooi de aandacht. Overigens is de belangstelling weer groot en boekte men 200 inschrijvingen. Diploma Uitreiking De R.K. Lage re Technische School voor Haarlem en Omstreken reikt op vrijdag 13 juli a.s. de diploma's uit aan de leerlingen die de school binnenkort verlaten. De plech tigheid heeft plaats in het H.K.B.-ge bouw aan de Tempeliersstraat in Haar lem. L.T.J.-L.T.M. De jaarlijkse land dag van de Land- en Tuinbouw Jonge ren van de bisdommen Haarlem en Rot terdam wordt op zondag 8 juli in Heem stede gehouden. Om tien uur begint de dag op het H.B.C.-Sportterrein aan de Cruquiuswieg. Op het programma staat o.a. een op-treden van een dansgroep uit Soest en een Surinaamse dans- en mu ziekgroep. GEFELICITEERD, VLAANDEREN.. DE MINISTER VERZOCHT ME01A MET JE 0VEREEN-EH-BELONING 1"E SPREKE! I ALS SIR BERNARD MEE- j WERKT, KUNNEN THOMPSON EN MARTIN ND NAAR EEN GOM FORTABEIER 0MGE VING VERHUIZEN BERNARD ER. SCHAT PL0YER-EILAND 15 NIET GEZELLIG B'J RUW WEER DAT U IETS VOOR MAKTIN Y00R MARTIN WAT? EN WAAROM?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2