Jeugd maakt rondtocht door het „Haarlem van Frans Hals J li Vechtpartij op terras aan Grote Markt NIEUW UNICUM vindt tijdelijk onderdak Gereformeerd bejaarden centrum kon geen maand meer wachten Instructieve tentoonstelling van Theo Michels D IN KADER VAN TENTOONSTELLING SP Orgelconcours Haarlem BIBLIOTHEEK HAGESTRAAT NAAR PARK- OF SCHALKWIJK SOLEX SPORTPRIJZEN Koninklijk zilver voor H. v. d. Werff Marionettentheater „La Condola" Leeuw bij Boltini valt dompteur aan 1 Drie aardappelhandelaren voor politierechter JEUGD NEEMT VERKEERS DIPLOMA'S IN ONTVANGST De beurs vandaag: Kalm en iets hoger z MAANDAG 2 JULI 1962 PAGINA 3 55 m 'r Haarlem e.o. Films Diversen St.-Vincentiusvereniging Haarlem Bij diefstal betrapt Feestmiddag voor verkeer sbrigadiertj es Vertegenwoordiger afgestraft O T O HARDEBELT Voor Stopwatches Schaakklokken Haarl. Medaillehuis Herman Mulder Kampervest 33 Telefoon 2 110 1 Vraagt gratis prospectus. Vijftig jaar bij N.V. Nat. Kasregisters Eindexamens M.M.S. „Sancta Maria" Eindexamens Dans en operette door leerlingen van Haarlems Muziekinstituut Concours in Bakkum Succes voor Haarlemse muziekkorpsen Twee bekers voor „Sursum" Grote belangstelling bij begrafenis van J. C. Snel Opening „Bloemswaard" in Hille gom HAARLEM, 2 juli Enige tijd ge leden heeft de junior Kamer Kenne- merland in het kader van de Frans Hals-tentoonstelling een opstelwedstrijd uitgeschreven, waaraan de hoogste klas sen van de lagere scholen in Haarlem konden meedoen. De drie beste opstel schrijvers en schrijfsters van elke school maakten zaterdagmiddag onder auspi ciën van de Junior Kamer een puzzle- tocht door Haarlem. Ruim dertig lagere scholen namen deel aan de opstelwed strijd, zodat een kleine honderd jongens en meisjes de rondtocht meemaakten. Na de tocht, waarin de belangrijkste punten van het Haarlem van Frans Hals waren verwerkt onder andere de Stadsdoelen en de Grote Kerk kwamen de opstelwinnaars bij elkaar op de binnenplaats van de Stadsdoelen. Daar werden zij verrast op tractaties en poppenkast-spel van de internationaal vermaarde Jan Nelissen en hoorden zjj de uitslag van de opstel-wedstrijd door de voorzitter van de jury, drs. H. L. Preuen. De Junior Kamer Kennemerland is een onderdeel van de Junior Chamber International, een over de gehele we reld verspreide organisatie, waarvan de leden voortkomen uit de leiding geven de kringen van handel en industrie. Momenteel vindt men Junior Kamers in vierenzestig landen verdeeld over zes continenten, met in totaal een half miljoen leden. De zes Neder landse Junior Kamers zijn gebundeld in een Federatie. De activiteit „Jeugd en Frans Hals" heeft bij de diverse or ganisatoren van de Frans Halstentoon stelling en bij het Haarlemse gemeente bestuur veel sympathie gevonden. Wet houder Geluk reikte na de uitslag door de jury-voorzitter de prijzen aan de Winnaars en winnaressen uit. De puzzle-toebt is een succes gewor den. In groepen van tien, onder leiding van een Junior Kamer-lid, zwermden de jongens en meisjes omstreeks twee uur te voet uit over de stad. Ze gingen typische Haarlemse plekjes bekijken, waaraan zij op weg naar school of onder het doen van boodschappen waarschijn lijk tot dan toe ongeïnteresseerd voor bijgingen. Zo bezoechten zij het Brou wershofje, het graf van Frans Hals in de Grote Kerk, het Proveniershuis, het Frans Halsmuseum, de Waag, de Ba- kenesserkerk en het Stadhuis. Bij elke bezienswaardigheid moesten de deel nemers op hun „routekaart" schrifte lijk een of meer vragen beantwoorden. Natuurlijk werden de kinderen daarbij terzijde gestaan door de groepsleiders Na een groot uur kwamen de groepen weer op de binnenplaats van de Doelen bijeen en konden de deelnemerskaarten ansichten van een schilderij van Frans Hals voorzien van de nodige stempel- peltjes, worden ingeleverd. Direct na aankomst begon Jan Nelissen met zijn poppenspel waarnaar de kinderen, knus naast elkaar zittend op lage banken, met spanning hebben gekeken. Daarna werd de uitslag van de opstel wedstrijd bekend gemaakt. In de jury hadden zitting drs. H. L. Prenen, God fried Bomans, de heer W. van Willige, directeur van Haarlems Bloei en de MAANDAG 2 JULI. Grote of St. Bavo Kerk 8 uur: Con cert van de deelnemers aan de im provisatiewedstrijd met werken naar eigen keuze. Organisten: Kon rad Philipp Schuba, Peter Hurford, Bernard Bartelink en Yves Dever- nay. DINSDAG 3 JULI Grote oƒ St. Bavo Kerk 8 uur: Impro visatiewedstrijd. Deelnemers: Ber nard Bartelink, Yves Devernay, Peter Hurford en Konrad Philipp Schuba. WOENSDAG 4 JULI Grote of St. Bavo Kerk 8 uur: Jury concert. Deelnemers: Jiri Reinber- ger, Gabriël Verschraegen, Piet Kee. PALACE: „Rear Window", 18 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en CINEMA jaar. 2, 9.15 uur. FRANS HALS: Liefdesavontuur in Rome, volw. 2, 7 en 9.15 uur: di. 2 en 8 uur. LIDODe rimboevechters van Birma, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. KEMBRANDT: Return to Peyton Place, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: t.m. do On the Waterfront, 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur ROXYtm. do.: D, schrik der oceanen, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. MINERVA: t.m. wo. 8.15: Es war eine rauschende Ballnacht, str. volw. STUDIO: Lola, volw. 2.15, 7 en 9.15 uur: Rembrandttheater, 9.30 uur: Wreikinig verkeersdiploma'e. Feestelijke heer H. P. Baard, directeur van het Frans Halsmuseum. De laatste was om bepaalde redenen verhinderd bij de uit slag aanwezig te zijn. De heer Prenen vertelde z'n jeugdig publiek, dat de jury de ingezonden opstellen in twee groepen verdeeld had. Allereerst in op stellen, waarin summier het leven van Frans Hals beschreven stond en ver volgens in welke een korte fantasie over het werk van de grote meester en de wereld rondom hem werd gegeven. Bovendien had de jury, zo zei de heer Prenen, bij de beoordeling gelet op de verzorging van de opstellen. De leer lingen van de Prof. van Gilsenschool een school voor slechthorende kinderen hebben in plaats van een opstel een schilderstukje of tekeningen mogen ma ken. „We hebben aan de opstellen kunnen merken, dat jullie onderwijzers en on derwijzeressen veel over het leven van Frans Hals verteld hebben. Op de prof. van Gilsenschool ging dat vertellen niet zo gemakkelijk, zodat de kinderen daar een tekening mochten maken. Een fantasie over het werk van Hals en zijn leven hebben wij bij de beoordeling het meest op prijs gesteld", zo zei de heer Prenen, die allereerst de uitslag bekend maakte van de tekeningen. De eerste prijs, een schilderdoos, kwam toe aan Wim Compier, die in verschillende fan tasie kleuren „beschreven" had wat hij van de werken van Hals dacht. „Het origineelste werkstuk", vond de jury voorzitter. De tweede prijs in deze groep Wethouder D. J. A. Geluk reikte zater dagmiddag in de Stadsdoelen de prijzen uit aan de winnaars en winaressen van de door de Junior Kamer Kennemerland in het kader van de Hals-tentoonstelling uitgeschreven opstelwedstrijd. Daar voor had de jeugd door de stad een rondtocht gemaakt. lllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ging naar André Gurghardt, die een van de sehutterstukken had na getekend. Hij kreeg een mooi boek. De derde prijs, een schilderij, kreeg Frans Koeling. De eerste prijs in de opstelwedstrijd won Helmi Oldenhave van de P. H. v. d. Leij-school. Zij won een fototoestel. Haar opstel was een keurig met platen en foto's verzorgd „boekwerk", waarin ze Frans Hals opnieuw laat leven en zelfs z'n eigen expositie laat bekijken. De tweede prijs ging naar M. Hessels van de meisjesschool Sinit Bavo. Marion Nisset van de Linnaeusschool kreeg de derde en Hannejte de Zinter van de P. H. v. d. Leijschool de vierde prijs. Respectievelijk kregen zij een boek en een schilderij. De vijfde prijs won Theo Plasschaert, die leerling is op de dr. A. Ariënssohool. Ook hij kreeg een schilderij met de beeltenis van Frans Hals. Na afloop van de prijsuitreiking door wethouder Geluk kregen alle jon gens en meisjes een herinnering aan de opstelwedstrijd en de rondtocht door Haarlem in de vorm van een kleine oorkonde. HAARLEM, 2 juli Tijdens de al gemene vergadering van de Sint Vin- centius Vereniging, afdeling Haarlem, gaf secretaris W. de Brnijn een over zicht van de activiteiten in 1961. Daar uit blijkt, dat het aantal leden enigszins is teruggelopen. De gemiddelde leeftijd is hetzelfde gebleven, zodat men erg verlegen zit om jongere krachten. On danks de hoogconjunctuur bleef er veel financiële nood te lenigen. Het kopen op afbetaling wordt als een van de oor zaken daarvan genoemd. Men werkte vooral onder de zwak-godsdienstige ge zinnen. Daardoor heeft men veel con tact met andere maatschappelijke or ganisaties. Ook de geestelijke nood pro beert men zoveel mogelijk te verhel pen. Het aantal gezinnen dat gebruik maakt van de vijf bibliotheken be draagt 737. In totaal leende men 80.000 boeken uit. Dit is 5000 minder dan in 1960. De teruggang komt hoogstwaar schijnlijk doordat meer gebruik gaat maken vah het finaal van de Ka tholieke Leeszaal in de omgeving van de Rijksstraatweg. M®n ziet uit naar een mogelijkheid de bibliotheek in de Hagestraat te verplaatsen in de rich ting van Park- en Schalkwek. Voor elke bibliotheek heeft men 312 nieuwe boe ken aangeschaft. De ondersteuning aan de stille ar men vond normaal doorgang. Het alge meen magazijn verschafte weer in rui me mate kleding of schoeisel. Bijna driehonderd kinderen kon men voor drie weken uitzenden tijdens de vakantie. Er waren 385 aanvragen. brachten hun vakantie door in de kop van Noord- Holland, Gelderland en Noord-Brabant. De Sint Vincentius Vereniging organi seerde vijf culturele avonden met on geveer zeventig bezoekers terwijl men drie toneelavonden £9L Hiervoor had den ruim tweehonderd mensen belang stelling. Onderwerpen op de culturele avonden waren o.a. de moeilijkheden in Berlijn. HAARLEM, 2 juli Zaterdagochtend Is een Haarlems echtpaar in een zelf- 'bedieningszaak in de binnenstad be trapt, toen het met een volle bood schappentas de winkel zonder betalen wilde verlaten. Toen de man en de vrouw naar het politiebureau waren overgebracht bekenden zy, dat zij in de afgelopen weken herhaaldelijk levens middelen uit het bedruf hadden wegge nomen. Thuis vond de politie een gro te hoeveelheid ingeblikte levensmidde len, alsmede twee weekendtassen en zes portemonnees. Het echtpaar is in gesloten. HAARLEM, 2 juli Woensdag wor den de verkeersbrigadiertjes die dit jaar de school verlaten, onthaald op een feestmiddag in de aula van de mr. A. H. Gerhardsohool aan de Raaks. De verkeersbrigadiertjes krijgen een oor- ifconde. Het aantal verstrekte maaltijden is in 1961 weer toegenomen. In 1960 bedroeg dit ongeveer tweehonderd per dag. De keuken verschafte dagelijks een maal tijd aan de sdhool voor Moeilijk Opvoed bare Kinderen en in de vakantiemaan den aan de leden van een schooltuin- vereniging en de werkstudenten in de Kennemerduinen. De secretaris kon er verder op wijzen dat men ook op gees telijk gebied veel goeds kon en kan verrichten. HAARLEM, 2 juli Drie Haarlem se aardappelhandelaren stonden van morgen voor de Haarlemse economische politierechter terecht, omdat zij tijdens de aardappelschaarste begin vorige maand tegen exorbitant hoge prijzen hun waar aan de man gebracht had den. Een 39-jarige handelaar had, ter wijl de regering de prijs per kilo op vijfendertig cent gesteld, had z'n aard appelen voor vijfenveertig cent verkocht. In dit geval ging het om achtentwintig kilo. De man zei op de zitting, dat hij ze zelf voiir zevenendertig cent van de grossier gekocht had. ,,Maar ik heb ze niet te koop aangeboden. De mensen vroegen er gewoon om", zo zei de aard appelhandelaar. Na een eis van hon derd gulden boete werd de man veroor deeld tot vijftig gulden. Een 41-jarige handelaar had zijn waar voor tweeënvijftig cent verkocht. Voor bijna vijftig cent per kilo zou hij zijn waar van de grossier betrokken hebben. De man had er bij de verkoop geen doekjes om gewonden: met grote cijfers stond zijn waar per kilo op borden voor de winkel aangegeven. ,,Ik heb er dus helemaal geen geheimzinnig zaakje van gemaakt," zei de man. Twee dagen had de man zijn waar tegen zwarte prijzen verkocht en de officier eiste daarom ook twee geldboeten, elk van vijftig gulden. De politierechter maakte er twee maal vijfendertig gulden van. Honderd gulden boete eiste de officier, mr. J. Bredius, tegen een 26-jarige han delaar, die zijn waar voor zestig cent per kilo verkocht had. ,,Maar ik keek m'n mensen aan. In veel gevallen heb ik ze ook voor veertig cent verkocht". De man werd veroordeeld tot zestig gulden. HAARLEM, 2 juli Zaterdagmid dag tegen zes uur heeft een 45-jarige Haarlemse vertegenwoordiger op het terras van Brinkmann aan de Grote Markt een pak slaag gekregen van een Zandvoortse koopman en een Amster damse kelner. Hij liep daarbij een bloe dende hoofdwond op en moest zich in het Diaconessenhuis onder doktersbe handeling stellen. De twee mannen waren in gezel schap van de broer van de koopman, een caféhouder uit Zandvoort, die aan de vechtpartij niet heeft deelgenomen. Volgens de lezing van de politie heeft deze hen de kastanjes uit het vuur la ten halen toen het erom ging verhaal (Advertentie) f 375. „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 37455 HEEMSTEDE, 2 juli De stichting Nieuw Unicum heeft een tijdelijk on derdak gevonden in de villa aan de ZuiderhouÜaan in Haarlem waar ae stichting Vriendenhulp Bejaarden tertijd een rusthuis in gaat vestigen. Nieuw Unicum, dat sinds 17 jaar in net landgoed Kennemerduin aan de neren- weg in Heemstede is gevestigd geweest, moet overmorgen dit huis ontruimen. Waarschijnlijk volgende maand komt ae villa Bloemenhove aan de Herenweg ge reed, waar Nieuw Unicum dan gevestiga gaat worden. Het landgoed Kennemerduin is eigen dom van de Gereformeerde Bouwcorpo ratie, die het plan heeft om op het land goed een nieuw bejaardencentrum te gaan bouwen. Ondanks vele en langdu rige onderhandelingen tussen de Gere formeerde Bouwcorporatie en Nieuw Unicum kon dit laatste ®®n ver pleeg- en revalidatiehuis voor alle ge zindten niet gedaan krijgen dat het nog een maand mocht blijven. Op 5 juli wordt begonnen mqt_ de sloop van Kennemerduin. Het is zelfs tot een kort geding tussen beide instellingen geko men waarbij de rechter besliste dat Nieuw Unicum Kennemerduin moest veriaten uiterlijk drie weken nadat de bouw van een nieuw gereformeerd be jaardencentrum gegund zou zijn. Tot voor enkele dagen wist de stich ting Nieuw Unicum niet waar zij op 4 juli met haar patiënten en haar 27 man verplegend personeel heen moest. Pas (Advertentie) Figuur aan tafel", een van de gouaches van Theo Michels in Galerie Uittenhout. e Amsterdamse schilder Theo Mi chels houdt een nog tot 9 juli du rende tentonstelling van zijn gou aches en aquarellen bij Galerie Uittenhout te Haarlem. Alhoewel Michels de middelbare leef tijd heeft bereikt, en van zijn jeugd af het vak beoefent hij is docent aan de School Opleiding Tekenleraren en heeft de kunsthandel gedreven die Wim Steijn in Amsterdam introduceerde is dit zijn eerste eigen tentoonstelling. Michels' werken is een geboeid be zig Zijn met de beeldende elementen: het vlak, de krachten van kleur en licht. Hij speelt met de vorm waarvan hij tevoren zeker is - een spel van kat en muis. Hij definieert hem voorzichtig, de omringende vormen en tegenvormen er bij betrekkend, totdat het juiste even wicht tussen model en schilderij is be reikt. Met de doorzichtigheid als in een symfonie van Mozart laat hij die op eenvolging in de werkwijze zichtbaar tot in de eindfase. Zijn benaderingswijze is, niettegen staande de belangrijke werking van de contour, die van de schilder. Vooral in de grotere landschappen, die vlokke- rig zijn behandeld, is dat duidelijk. Bij een getrouw volgen van wat het oog waarneemt weet Michels elk van zijn werken toch op te laden met een over tuigend zelfbewustzijn. De in grote aandacht geobserveerde portretmodellen verkjjgen in Michels' verwerking de opmerkzaamheid van kij ken, die kenmerkend is voor een zelf portret. De instructieve tentoonstelling is behalve in de gebruikelijke uren ook op vrijdagavond geopend. L. T. vorige week vrijdag heeft men over eenstemming kunnen bereiken met de stichting Vriendenhulp Bejaarden waar bij werd overeengekomen dat Nieuw Unicum voor drie maanden de villa aan de ZuiderhouÜaan zou huren. De huur overeenkomst is vanochtend getekend. Vandaag en morgen zal men Nieuw Uni cum verhuizen en woensdag zullen de patiënten worden overgebracht. Het Rode Kruis zal daarbij de helpende hand bieden. HAARLEM, 2 juli Vanmorgen is de heer H. A. van der Werff onderschei den met de eremedaille van Oran je Nassau vanwege het feit, dat hij vijftig jaar in dienst is van de N.V. Nationaal Kasregisters in Nederland. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cre- mers heeft hem persoonlijk het ereme taal opgespeld tijdens een feestelijke bij eenkomst in Brinkmann. Niet alleen door de burgemeester is de heer van der Werff gehuldigd. Hij werd ook toegesproken door de direc teur van Kasregisters in Nederland, de heer A. Hogendoorn, die de jubilaris een prachtige kolenhaard ten geschenke deed en de gebruikelijke enveloppe overhandigde. Verder is de heer van der Werff, die de eerste gouden gubila- ris in het bedrijf is, gehuldigd door de heer E. Sitter namens het personeel, dat voor een aardige verrassing had gezorgd in de vorm van een door een banketbakker gemaakt kasregister. Tenslotte werd het woord gevoerd door de heer E. Klöters van de Technische Dienst in Amsterdam, de heer J. H. Kammen, districtsmanager, en de heer J. van Dalen van de Technische Dienst in Haarlem. De heer van der Werff kwam op 1 juli 1912 in dienst van het bedrijf op de technische afdeling. Hij is thans fili aalbeheerder in Haarlem en als zo danig belast met de service in het dis trict Haarlem. HAARLEM, 2 juli Eten zestal jon ge mensen heeft zaterdagavond in de Tuinzaal van het Concertgebouw een programma verzorgd met het marionet tentheater „La Condola". Het theater is, gezien de miniteuse decors en poppen, bedoeld voor intieme voorstellingen in huiskamers en kleine zaaltjes. De Tuin zaal was voor een optreden van het poppenspel te ruim, afgezien nog van het feit dat ook de kwaliteiten van de spelers nog niet volgroeid waren. De medewerkenden hadden blijkbaar de touwtjes wat al te stevig in handen, want de poppen kwamen nauwelijks van hun plaats en hun bewegingen werden teveel beperkt tot voortdurend handge baren. Veel inder golden deze bezwa ren voor enkele onderdelen van het .Concert" en het laatste spel „Talbor en zijn Glitters". Dat hetzaterdag toch een genoeglijke avond is geworden, was te danken aan het merkbare enthousias- em van de jonge spelers en het feit dat het zo plezierig was te kijken naar de zeer verzorgde decors en de fraai geklede poppen. HAARLEM, 30 juni Aan het meis jeslyceum „Sancta Maria" zijn voor het eindexamen MMS geslaagd de dames Marga Arents, Anneke Benda, Jetty van den Brink, Coosje Henneman, Hanneke Ko 'stjens, Ineke de Kort, Bea van Leu ven, Tineke van Lierop, Miriam Muyser, Margriet van der Putte, Sanneke Tijs- sen (eerste groep). Een kandidate werd afgewezen. HAARLEM, 2 juli Mendelcollege, H.B.S. B: R. A. Baljeu, J. J. B. Bejj- nes, H. J. Zeelenberg, Heemstede; R. J. van Beurten, D. J. A. Bloemzaad, M .E. van Bruggen, Y. B. van der Drift, A. F. M. Ebbing, J. Egberts, P. G. van der Geest, R. A. Horn, J. A. M. Kaspers, H. Ketelaar, J. T. M. Klous, A. W. M. Kok, A. P. M Sleut- jes, A. J. M. Thoolen, G. J. Wassenaar, E. J. Westendorp A. M. Wittebrood, Haarlem; F. A. de Jong, J. H. M. de Kroon, Th. H. Smakman, Santpoort; A. S. Meijer, IJmuiden; F. C. M. Postma, Uithoorn; W. G. W. J. de Rijk, Velsen. Afgewezen; 4 kandidaten. te halen bij de vertegenwoordiger, die vorige week maandag met zijn auto in Zandvoort tegen de wagen van de café houder was opgereden. Vrijdag zou het al tot een uitbarsting zijn gekomen toen de vertegenwoordi ger en de caféhouder elkaar ontmoet ten in een dancing in Zandvoort. De vertegenwoordiger was in gezelschap van een 32-jarige radiohandelaar uit Haarlem. Tussen deze en de caféhou der ontstond een twistgesprek waarbij de radiohandelaar de caféhouder naar zijn zeggen een trap zou hebben gege ven. Zaterdagmiddag was de caféhouder met zijn broer en een kelner naar Haarlem getrokken. De radiohandelaar tróffen ze niet thuis, hetgeen een geluk voor de man betekende want het drie' tal was niet van de beste bedoelingen bezield. Bij Brinkmann troffen zij wel de vertegenwoordiger aan, die geen ge volg gaf aan het verzoek ,,'ns eventjes mee te komen". Hij werd toen ter plaatse afgestraft. Het drietal werd kort daarop ingesloten, maar zondag middag, nadat proces-verbaal was op gemaakt, weer op vrije voeten gesteld. HAARLEM, 2 juli In het Rem- brandttheater zijn vanmorgen de eer sten van de grote groep leerlingen van de lagere scholen bijeengekomen om hun verkeersdiploma in ontvangst te nemen, bij welke feestelijke uitreiking de heer Ruting, de vertegenwoordiger van de lager onderwijsinspectie en het bestuur van de onderwjjsverkeerscom- missie hun belangstelling lieten blijken. De heer E. H. Tenckinck, oud-hoofd commissaris van politie, hield vanmor gen voor ruim zeshonderd gelukkigen zijn traditionele toespraak. Aan twee van de veertien jongens en meisjes, die het examen foutloos hadden afgelegd en daarbij een extra onderscheiding van de politie ontvangen hadden, reikte de heer Tenckinck een speldje van het Verbond voor Veilig Verkeer en een boek uit. Nadat daarna een tekenfilm en een film over Gullivers reizen vertoond wa ren, volgde het grote moment waarop de diploma's per school aan de onder wijzers en onderwijzeressen konden wor den uitgedeeld. Voldaan en genietend van een grote koek keerden daarop de kinderen huiswaarts. In Haarlem zijn voor het verkeers- examen, waaraan 76 scholen hebben deelgenomen, ruim 2600 kinderen ge slaagd. Afgewezen werden 200 kandida ten. HAARLEM, 2 jcii Het ging er za terdagavond in de Stadsschouwburg charmant toe. Voor de pauze trad de balletklasse van het Haarlems Muziek instituut onder leiding van mevrouw To Venema op. Hierna was het de beurt aan de operettegroep onder leiding van Anton de Beer. Zoals bij leerling-uitvoe ringen meestal het geval is, bleek ook hier weer duidelijk, dat men de presta tie niet door een critische bril moet bekijken. Daarvoor zijn er nog te veel technische onvolkomendheden. Maar zijn het juist niet die nog onbewuste on volkomendheden, die een optreden van jeugdige executanten soms zo aantrek kelijk kunnen maken? Het kind voelt immers het tekort in geestelijke en tech nische ontwikkeling niet als dusdanig aan. Het speelt of danst door in de na tuurlijke overtuiging dat het goed en mooi is. Dit brengt iets ongekunstelds mee. In de plaats van perfectie treedt de weliswaar simpele, maar oprechte spontaneïteit. Aldus bekeken waren de balletdansjes van zaterdagavond, op muziek van Tschaikowsky, Chopin, Delibes en Wald- teufei het aankijken ten volle waard. Ineke Don begeleidde op magnifieke wijze de dansen. Na de pauze de ope rette „De schat in de heksengrot" van P. W. Franse en Jac. Zwaan. Een bij zonder woord van hulde voor Anton de Beer en zijn jeugdige schare, die zich plotseling voor de bijna onoverkomelijke moeilijkheid geplaatst zagen, dat men het zander toneeicostuums moest stellen. De vrije zaterdag had bij het vervoer een spaak in het wiel gestoken. Er werd echtér toch gespeeld, en iedereen ver gat na enkele minuten dat ongerief. Uit voerenden en toehoorders gingen op in de lotgevallen van de twee koningskin deren op zoek naar de schat in de hek sengrot. Er werd vlot geacteerd en ge zongen in deze alleszins geslaagde ope rette. J.L- ZUTPHEN, 2 juli Een leeuw van het circus Boltini heeft zaterdagavond tijdens een voorstelling in Zutphen de Franse dompteur Michel Stevenson, nauwelijks enige tijd nadat hij zijn leeuwengroep aan het publiek had voorgesteld, aangevallen. De dompteur stond met de rug naar het dier toe toen dit hem plotseling besprong en tegen de grond drukte. De leeuw bracht de tem mer bloedende wonden aan het hoofd toe. Onmiddellijk gingen de negentienjari ge leeuwentemmer Peter Dimpelberg en zijn oudere collega Alberto Althoff de kooi in. Met enkele gebaren wist de jeugdige Dimpelberg zijn collega uit de greep van het woedende dier te bevrij den. Peter Dimpelberg werkte ook het verdere deel van het leeuwennummer af. De Franse temmer moest naar een ziekenhuis worden vervoerd. Zondag verklaarde de heer Boltini, dat Mi chel Stevenson reeds uit het zieken huis was ontslagen, maar men kon de dompteur niet te spreken krijgen. Stevenson was inderdaad uit het zie kenhuis ontslagen, doch na enkele uren bleek, dat het beter was, dat hij toch weer werd opgenomen. Men is bang, dat hij bloedvergiftiging heeft opgelopen. Hij kon gezien zijn toestand nog niet door de politie worden gehoord. Peter Ddmpelveld heeft enige tijd gele den het circusnummer met de leeuwen overgenomen, toen de dompteuse Mi randa wegens angst van haar echtge noot met het vak ophield. Hij werkte nu de Fransman, die nadien aan het circus werd verbonden, in. SLUITINGSAVOND De sluitngs- avond van de katholieke Middelbare Handelsavondschool vindt plaats 13 juli, 's avonds om half acht in een der zalen van Brinkmann aan de Grote Markt. HAARLEM, 2 juli In Bakkum zijn dit weekeinde nationale marswedstrij den gehouden die voor verschillende korpsen uit Haarlem en omgeving bij zonder succesvol zijn geweest. De har monie van Harmonie St. Bavo behaal de met 289 punten het hoogste aantal en daarmee een eervolle eerste prijs. Har monie Crescendo behaalde een tweede prijs. „De Spaarnebazuin" behaalde met 263 punten een eerste prijs. Het tamboerkorps van de harmonie „Sursum" uit Bloemendaal behaalde met 282 punten het hoogste aantal pun ten in de afdeling drumbands. Het korps won daarmee de beker. De tamboer- maitre-prijs ging eveneens naar Sur- suum, aangezien tamboer-maitre W. A. van Roosmalen met 9'i punt de eerste prijs behaalde. De drumband BATO won met 280 punten eveneens een eerste prijs en de drumband van Harmonie Sint Bavo met 266 punten eveneens. HEEMSTEDE, 2 juli Onder zeer grote belangstelling is zaterdag de heer J. C. Snel begraven, in leven chef van de afdeling bevolking van de gemeen tesecretarie te Heemstede, die woens dag in het Haarlemse Diakonessenhuis is overleden. In de aula van de alge mene begraafplaats hield burgemees ter, mr. A. G. A. ridder van Rappard namens het gemeentebestuur en de ambtenaren een bewogen toespraak, waarin hij van zijn grote waardering getuigde voor de wijze waarop de over leden ambtenaar gedurende zovele ja ren zijn taak in dienst van de gemeente heeft vervuld. „Hij was een oprecht mens die niet aan de weg timmerde, hij deed zijn w rk in stilte", aldus mr. Van Rap pard. Hjj wees op de grote sociale be wogenheid van de heer Snel, wiens ver scheiden in de gemeente een leegte zal achterlaten. Het was een aangrijpend moment toen de burgemeester een brief voorlas, welke de heer Snel kort voor zijn overlijden ten afscheid had geschre ven. ,.Hij is heengegaan als een gelo vig christen", zo zei burgemeester van Rappard, die zijn toespraak besloot met een woord van troost tot mevrouw Snel. Nadat nog enkele andere personen had den gesproken, las dr. A. Oskamp en kele passages voor uit de Brief van Paulus aan de Romeinen. Na in tref fende bewoordingen de persoon yan de overledene te hebben geschetst, ging ds. Oskamp voor in gebed. Onder de belangstellenden bij de plechtigheid bevond zich het voltallig college van Burgemeester en wethou ders, vele raadsleden, de ambtenaren van het raadhuis, functionarissen van de gemeentelijke bedrijven en tel van vrienden en andere relaties van de heer Snel. Allen verenigden zich rond de groeve, waar een indrukwekkend aantel bloemstukken werd neergelegd. Nadat ds. Oskamp het Onze Vader had gebe den, dankte een familielid voor de be langstelling. HILLEGOM, 2 juli Bij de officiële opening van het bejaardencentrum ..Bloemswaard" die morgen om twee uur plaats vindt, is er 's morgens om 10 uur een plechtige Mis in de Kapel van het bejaardencentrum. Des na middags vanaf half vjjf is er gelegen heid tot felicitatie van het bestuur in het gebouw. AMSTERDAM, 2 juli Het feit dat Wall Street vrijdag, na de sterke stij ging van donderdag, nog enige verdere terreinwinst heeft kunnen behalen, leid de vandaag aan het Damrak tot een gematigd optimistische stemming. De koersen van de internationale soorten waren merendeels iets hoger. De handel droeg een kalm karakter. Alleen in de Philipshoek ging het levendig toe. Het Nederlandse publiek was wederom als koper van het electrofonds in de markt. Het buitenland weerde zich niet, maar was althans ook niet met aanbod aan de markt. De aandelen Philips worden van vandaag af niet meer in procenten, maar in guldens genoteerd. De notering geschiedt in stukken van f 25 nominaal. Dit in afwijking van de aandelen Kon. Petroleum en Unilever, die per f 20 nominaal worden genoteerd. In het eer ste tijdvak van de handel deden de aan delen Philips f 160 tot f 160,50. De prijs van f 160 stemt overeen met een koers van 640 procent op basis van de vroegere noteringswijze. Vrijdag was de slotkoers 635, zodat een winst van 5 pnt. kon wor den geboekt. Aand. Kon. Petroleum brachten het niet verder dan een winst van eenx paar dubbeltjes, maar Uniever was nogeveer 2 hoger. Verder zijn Hoogovens 10 pnt. geopend. AKU vormde een uitzondering met een daling van 2 pnt. De scheepvaart afdeling was onganimeerd. Voor zover het begin beurs al tot zaken kwam, wa ren de koersen iets lager. HVA opende onveranderd. De atsatsfondsenmarkt was beter. Door Venco is een onveranderd dividend van 11 pet. voorgesteld. Vorig Slot openlag 2/1 4(6 Ned. 1960 4V« Ned. 1961 t Ned. 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won.bouw 6 Ned. Handel Mij Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Dell-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned Kabel Philips Gem. Bez Unilevei Wilton-Feyenoord Btiiton 2e Dordtsche Petr. gew Kon Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch PL K.LJM. Kon. Ned Stoomb Mij K.P.M Stoom v Mij Nederl v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned Scbeepv. Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2(6 Amsterdam '56 2(6 Amsterdam '56 fl 2(6 Amsterdam '56 Ul 2(6 Amsterdam '59 2(6 Rotterdam '57 Alb Heyn KI obl. PhilipG A. cl. Philips pref. cL 99H 97(6 95(4 95% 106* 88* 3201/4 1101/4 113% 351 114 246 346 676 128.50 415 780 299 586V2 117 595 500 634% 134 160 284% 136.50 419 591% 128.40 121 128.50 50 143% -i— 128 141 109% 248% 124V2 124% 125% 169' 196 460 120 80% 90 88% 100 85% 122%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3