Kennedy pleit opnieuw voor Atlantische Unie a Maar eerst moet Europ zijn eigen zaken regelen Feest in ontaardt ORAN in felle Medio JULI warm weer? schietpartij J. H i Debat in Kremlin over BERLIJN Politiek van zou te zachtzijn Parlementaire immuniteit van BIDAULT opgeheven iCEUR-MEUBELEiT zj/ttA hu fa GEEN MEDEDINGER MAAR DEELGENOOT Muziek-hostessen in Kerkrade Prinsessen bezoeken Brokopondo WAARNEMERS MENEN Ook Jbestand" bij gesprek aan de orde? Ex-premier verdedigt zich op een zwakke manier Vakantietijd BR00DJESTIJD ECHTE BAKKER v. Duivenboden Invoerrechten goederen voor militairen Het weer. Extra beveiliging van kernwapens Nieuw'Guinee Geschenkzendingen beperkt vrij vee IYIUKKIo before you vuip Op de meeste plaatsen droog Het weer in Europa MWrimin Nw.-Guinea-overleg PERMANENTE MEUBELSHOW oy WILLA REINKE cv Gierstraat 64 VRIJDAG 6 JULI 1962 86ste JAARGANG No. 31173 REGEN- EN TWEEDJASSEN Aan zee WASHINGTON, 6 juli (A.F.P., Rtr.) „Zodra een besluit is ge nomen over de Britse aanvraag voor het lidmaatschap van de E.E.G., verwacht ik een snellere verwezenlijking van de Europese eenwording. En ik hoop dat dit besluit nog deze zomer zal vallen". Dit verklaarde gisteravond presi dent Kennedy tijdens zijn weke lijkse persconferentie in Wash ington, die ditmaal voor een be langrijk deel was gewijd aan de samenwerking tussen de Verenig de Staten en „de in het zicht komende Europese politieke unie". Letterlijk verklaarde de Ameri kaanse president: „Ik zou graag zien dat er nauwe betrekkingen ontstaan tussen een verenigd Europa en de Verenigde Staten. Ik hoop dat, als er een Europese politieke unie komt, de V.S. en het verenigde Europa het eens zullen worden over zaken als de handel, de militaire politiek en de munteenheid". Communiqué Deelg ©noot ALGIERS, 6 juli (Rtr., U.P.I.) In Oran zijn gisteren tussen de 20 en 30 moslims gedood en enkele tientallen anderen gewond geraakt toen een massale demon stratie in het Europese centrum van de stad ter viering van de onafhankelijkheid in een schiet partij ontaardde en de algemene feestvreugde op wrede wijze werd verstoord. ISStü SPAARNE 11 t/o Damstraat vanaf zaterdag 7 juli a.s. 13 uur Wij blijven op No. 87 met een verkoop-tentoonstelling van het GOEDE KINDERBOEK BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN enW. Severin. 'NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. 'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimii DEN HAAG, 6 juli In beginsel zijn de aan Nederlandse militairen in Nieuw-Guinea toegezonden goederen aan invoerrechtenonderworpen. Een algehele vrijstelling van zodanige goe deren. uitsluitend op grond van het feit, dat zij voor Nederlandse militairen zijn bestemd, is wettelijk niet moge lijk. Dit wordt opgemerkt door staats secretaris Bot (Binnenlandse Zaken) in zijn antwoord op de schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid, de heer Zwanikken (KVP) In het antwoord wordt melding ge maakt van de regeling, dat aan ml'^ tairen van de marine, de landmacht en de luchtmacht door personen of in stellingen buiten Nederlands-Nieuw- Guinea als geschenkzendingen Spon den goederen voor persoonlijk gebruiK of verbruik in pakketten van niet meer dan 10 kg. bruto, zonder limites naar waarde of hoeveelheid, geheel van in voerrechten zijn vrijgesteld. Bij een geval, waarin een dienst plichtige dl hem toegezonden sigaret- ?en nilt in ontvangst kon nemen om dat hij de invoerrechten met kon beta len is deze zending dank zij ingrij pen van de gouverneur toch aan betrok kene uitgereikt. (Advertentie) HARJEUOfclSSfft. 'HAARLEM TEL 1$43<? _Liji_l/ ll>-AAl Itm KÓNtMCbPI Ell I 'AMSTERDAM IEL" Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Enkele opklartagen en let^hoger^tempeTatureri. Matige^^hit zwakke wind, aanvankel j west noordwest en west, later tus en zuidwest. Zaterdag: Zon: 4.28-21.00. Maan: 10.14-23.50. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, 6 juli Doordat de de pressie boven Zuid-Zweden wegtrekt, en het hoge-drukcentrum ten westen van Ierland na een bestaan van bijna veer tien dagen zich ook in zuidelijke rich ting verplaatst, komt er aan de aan voer van koude lucht uit het noordwes ten een einde. Tijdens het weekeinde zal de zwakke wind wat meer naar westelijke tot zuidwestelijke richting kunnen draaien. Er zijn wat meer op klaringen onderweg, zodat het algeme ne weerbeeld er de komende dagen wat vriendelijker op wordt. Morgen enkele opklaringen en over wegend droog weer. Zwakke tot ma tige wind uit meer westelijke richting. In de middag 15-17 graden, zeewater bijna 15 graden. Vooruitzichten: in de komende dagen een geleidelijke verbe tering. Kennedy legde er overigens de na druk op, dat op de eerste plaats Europa zijn eigen organisatie moet voltooien. „Het door my beoogde Atlantische deel genootschap moet geen rijkeluiselub worden. Andere landen moeten er deel aan kunnen hebben en er profijt van kunnen trekken," zo zei Kennedy ten slotte in een duidelijke poging om by voorbaat te voorkomen, dat de splitsing tussen het welvarende en het hongeren de deel van de wereld zich politiek nog duidelijker gaat manifesteren. KENNEDY zei, dat de Verenigde Staten open staan voor elk Europees voorstel inzake de oprichting en in standhouding van een gezamenlijk „kernzwaard," dat een eventuele aan valler moet afschrikken. „Wij menen dat Europa zelf voorstellen indeze richting moet doen, omdat de Verenig de Staten geloven dat de in de NAVO getroffen regelingen volledige veilig heid verschaffen." De president wees erop dat de Europeanen zich, met het verstrijken van de tijd, steeds ongeruster hebben gemaakt, omdat de macht van de Sovjet-Unie steeds is toegenomen „Het feit, dat Rusland niet alleen kernwapens heeft vervaardigd maar ook raketten om ze te vervoeren maakt dat Europa onder het berpik is gekomen van het Russische kpm geschut. Daarom wordt er vanuit Europa krachtige druk uitgeoefend om een onafhankelijke Eurooese kernmacht in het leven te ropnen aldus de president. „Het is waar dat de totstandkoming van een verenigd Europa een verander de verhouding tot de Verenigde Staten met zich mee zal brengen." „Het NAVD-bondgenootschap omvat een aantal onafhankelijke landen. Het legde de Verenigde Staten speciale ver antwoordelijkheden op, die wij gaarne hebben aanvaard. Maar vanzelfspre kend zouden de betrekkingen tussen een verenigd Europa en de Verenigde Sta ten afwijken van die tussen Amerika en de in de NAVO samenwerkende, maar verder geheel zelfstandige Euro pese landen," aldus de president. PARIJS, (Reuter) President De Gaulle en bondskanselier Adenauer achten het wenselijk de besprekingen over de vorming van een Europese poli- tieke unie zo spoedig mogelijk en in overleg met hun bondgenoten af te ron den. Dit staat te lezen in een communiqué, dat gisteren in Parijs is uitgegeven; hierin wordt voorts gezegd, dat beide staatslieden het volledig eens zijn over het Duitse vraagstuk en de kwestie-Ber- iijn. Zij hopen ook, dat de vraagstuk ken, verbonden aan Engelands verzoek tot toetreding tot de Europese gemeen schap, zo zullen worden opgelost, dat de opbouw van Europa hierdoor bevor derd wordt. Adenauers bezoek aan Parijs, aldus het communiqué, zal de banden tussen de landen van Europa en daardoor ook het gehele Atlantische bondgenootschap versterken. Beide leiders zijn verder in genomen met de vorderingen die de E.E.G. heeft geboekt. Over het Duitse vraagsaik merken De Gaulle en Adenauer op, dat alleen de hereniging van Duitsland in een sfeer van ontspanning en met inachtneming van het recht op zelfbeschikking een werkelijk bevredigende oplossing van dit probleem mogelijk maakt. Beide mannen zijn ervan overtuigd, dat de vrijheid en onafhankelijkheid van Ber lijn, evenals tot nu toe is gebeurd, be waard kunnen blijven in nauwe samen werking met hun Britse, Amerikaanse en andere bondgenoten. ■Kir if# oTM LLlN; De aankomst van de prinsessen Irene en Margriet op het vliegveld Zanderij in Suriname, alwaar zij begroet werden door de wnd. gouverneur, de heer Curne, en premier mr. Emanuels. Station: Weer max. min. temp. temp. gisteren Ben Helder regenbui 14 Ypenburg regenbui 14 Vlissingen zwaar bew. 14 Eelde motregen 16 De Bilt geheel bew. 15 Twente zwaar bew. 16 Eindhoven geheel bew. 15 Zd-Limburg zwaar bew. 14 Stockholm regenbui 14 Oslo licht bew. 16 Kopenhagen zwaar bew. 16 Londen geheel bew. 16 Amsterdam zwaar bew. 14 Brussel zwaar bew. 14 Luxemburg zwaar bew. 12 Darijs zwaar bew. 16 11 10 11 9 9 9 8 12 11 10 8 9 5 9 neersl. afgel. 24 uur 0.1 1 1 0.4 2 2 5 1 5 6 1 0 2 1 0.4 0 Bonn, 6 juli (UP!) Volgens West- duitse weerkundigen is medio deze •Maand een langdurige periode van farm weer te verwachten. Ook in de bondsrepubliek is in vele kantoorgebouwen de centrale verwar ming weer aangezet. Op verschillende scholen in Berlijn branden de kachels. De temperatuur in Duitsland heeft de algelopen dagen gemiddeld om de tien graden gelegen. Hannover beleefde en kele dagen geleden de koudste juli-dag •n 82 jaar, toen het kwik tot zes graden daalde. Op hoogten van meer dan 1500 meter valt sneeuw, daar beneden tot op duizend meter liggen de temperaturen heneden het nulpunt en zijn bomen be dekt met ijzel. Kennedy legde er de nadruk 0n dat de Verenigde Staten een verenigd Euro pa niet als een mededinger, maar ais een deelgenoot zullen beschouwen In antwoord op de vraag of hy de door hem nagestreefde doeleinden door mid del van bondgenootschappen of via de een of andere vorm van politieke unie dacht te verwezenlijken, verklaarde hij- Kort na het middaguur marcheerden 250.000 luidruchtige mohammedanen met groen-witte vlaggen op langs de boulevards in het centrum. Plotseling klonken schoten. „De O.A.S. zo kre ten velen. Dit was het sein voor het uitbreken van een chaos, die ruim een uur duurde. Moslim-soldaten van de tij delijke hulptroepen (ATO) en van het nationalistische bevrijdingsleger begon- Kerkrade heeft voor de periode van het wereld-muziekconcours negen charmante muziekhostessen aangesteld, die de gasten moeten ontvangen en wegwijs maken. nen in alle richtingen te vuren. Franse soldaten haakten hierop in door de trek kers van hun tommyguns en zware machinegeweren over te halen. De Europeanen kregen een be nauwd uurtje toen de woedende me nigte onder de strijdkreet „Weg met de pieds-noirs" (benaming voor in Algerije geboren Europeanen) drei- gende bewegingen begon te maken, ie mensenzee op de Place Foch folfde op en neer als was er een or- aan losgebarsten. ATO-soldaten ruk ten uit om de doodsbenauwde Euro peanen, die zich her en der hadden verscholen, te ontzetten en begonnen de menigte te verspreiden. Toen het schieten afnam en de men sen uiteen waren gedreven konden Franse soldaten de Europeanen van hun schuilplaatsen naar een zwaarbe waakte school overbrengen. Generaal Joseph Katz, commandant van de Franse eenheden in Oran. rapporteerde aan Parijs dat de eerste schoten blijk baar tussen Mohammedanen van de F.L.N, en van de hulptroepen waren gewisseld. Om drie uur 's middags werd een avondklok van kracht. In de andere Algerijnse steden de den zich geen incidenten zoals die in Oran voor. Premier Youssouf Ben Khedda riep zijn volk gisteravond op om de drie dagen van feestelijkheden te besluiten en weer aan het werk te gaan. Hij waarschuwde dat zijn voor lopige regering „geen enkele aantas ting van haar autoriteit ,?al tolere- reiv'. Ben Khedda wees ziin volk er op dat de doelstellingen van de Alge- rynse revolutie nog niet waren ver wezenlijkt. „Wij moeten een gezonde staat opbouwen," zo verklaarde hij, „eenheid is een eerste vereiste om de integriteit van ons land te kunnen zekerstellen." Welingelichte zegslieden in Algiers verklaarden inmiddels nadrukkelijk dat er geen sprake was van een „kwestie Ben Bella" in de GPRA, de Voorlopige Regering van Ben Khedda. Zy wezen erop dat er geen politiek meningsver schil bestaat tussen de vice-premier en de overige leden van het bewind-Ben Khedda. „Er bestaat onenigheid over de wijze waarop de GPRA het probleem in de generale staf van het bevrijdings leger heeft opgelost, dat is alles," zo zeiden zij- Een grote menigte Mohammedanen is hedenmorgen de kathedraal van Al giers aan de Place Lavigerie in de Kasba binnengedrongen. Onder het gegil van vrouwen deden zii: sommi gen getooid met de groen-witte vlag, de ronde door het gebouw. Gewijde voorwerpen werden nieuwsgierig ter hand genomen en voorzichtig terug gezet. Een kwartier later werd de menigte door Mohammedaanse orde troepen uit de kathedraal verwijderd. WASHINGTON. 6 juli (Reuter). President Kennedy heeft het Ameri kaanse Congres om ruim drieëntwin tig miljoen gulden verzocht voor het plaatsen van beveiligingsinstallaties in kernwapens. Deze installaties dienen om het „onbevoegd" tot ontploffing brengen van kernwapens zo goed als on mogelijk te maken. Volgens welinge lichte kringen bestaat de beveiliging uit een elektronisch „slot" in het kern wapen. Dit „slot" kan slechts door een bepaald sein van het hoofdkwartier „ontgrendeld" worden. PARAMARIBO, 6 juli Gisteren hebben de prinsessen Irene en Mar griet nu eens niet alleen kennisgemaakt met een juichend, maar ook met een hard werkend Suriname. De tocht ging namelijk naar Afobaka, de plaats waar binnenkort een stuwdam in de Surinam me-rivier zal zijn gebouwd en elek trische stroom zal worden opgewekt ten behoeve van een grote aluminium- fabriek. Eerst reed het gezelschap van Para maribo naar het bauxietcentrum van de Surinam Aluminium Company te Paranam, waar de vrouwelijke bevol king was uitgelopen om de hoge gasten hartelijk te verwelkomen. Vervolgens reed men naar Afobakka, en na een koele, dronk naar de in aan bouw zijnde stuwdam. De werkzaam heden hier vormen een bijzonder spec taculair schouwspel. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan het nieuwe bestuurscentrum te Brokopondo. Een volkomen modern dorp is hier midden in het oerwoud op getrokken. De prinsessen bewonderden hier het prachtige houtsnijwerk en an- de-.e kunstvoorwerpen van de bosnegers. Na de lunch een tocht met korjalen met buitenboord-motor op de Suriname-ri- vier naar Berg en Dal. Dat dit de prin sessen bijzonder goed beviel, kon van hun gezichten worden afgelezen. In het dorpje Berg en Dal uitten de bewoners hun vreugde over het bezoek overduide lijk door een danspartij. Met veel be langstelling keken de beide prinsessen naar de ongelofelijk lenige en ritmische bewegingen van de dansers. MOSKOU, 6 juli (UPI) Khroesj- tsjevs recente opmerking op een ont vangst in Moskou, dat in de verkennen de besprekingen over de kwestie Berlijn een lichte voortuigang te bespeuren valt, heeft bij waarnemers verba zing gewekt. Sommige zegslieden me nen, dat de Sovjet-premier zijn optimis tische woorden niet alleen richtte tot het Westen, maar vooral ook tot zijn op positie, in het Kremlin, die hem een „zachte politiek" verwijt. Hoewel men verwacht dat het over leg tussen de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Rusk, en de Russische ambassadeur in Washing ton, Dobrynjin, binnenkort zal wor de Geneefse Laas-conferentie zijn communistische ambtsgenoot Gro- myko stellig ook over Berlyn en de beide Duitslanden zal spreken, valt er volgens welingelichte kringen van enige verbetering in de Duitse crisis niets te bespeuren. Sommige waarnemers maken gewag van een „groot debat" binnen de muren WASHINGTON, 5 juli (ÜPI). Diplomatieke kringen in Washington menen, dat de begin volgende week verwachte Indonesische gesprekspart ner voor de binnenkort te hervatten geheime besprekingen over de kwestie Nieuw Guinea, Soekamo's ambassa deur in Moskou Adam Malik, met de Nederlandse gevolmachtigde ambassa deur dr. J.H. van Royen wellicht niet alleen over het plan-Bunker zal onder handelen, maar tevens de sluiting van een bestand ter tafel zal brengen. Deze zegslieden hebben uit de ont wikkelingen tot dusver begrepen, dat de Indonesische regering niet bereid zal kunnen worden gevonden haar eenheden parachutisten uit het om streden gebied terug te trekken, voordat ten aanzien van de tenuit voerlegging van het compromis-plan volledige overeenstemming zal zÜn bereikt. Ztj wijzen er op, dat Indone sië met een bestand de mogelijkheid in handen zou hebben om zijn fuerrilla-stryders te bevoorraden. remier Djoeanda heeft volgens „Antara" verklaard, dat „Indonesië nu de facto belangen in West-Irian bezit die het moet verdedigen". Hy zei in het parlement, dat de Indo nesische regering nu „een zware ver antwoordelijkheid voor circa 700.900 Indonesische burgers in West-Irian draagt." Ook zei hij dat de regering zich niet zonder meer kon ontdoen van de verantwoordelijkheid voor de veilig heid van de Indonesische guerrilla's, die nu verspreid zijn in een gebied van een punt van de Vogelkop tot Merauke. „Onze strijdkrachten moeten tussen beide komen en hen verdedigen en be schermen. wanneer blijkt dat zij zelf geen stand kunnen houden tegen de aanvallen van de zijde van de Neder landse strijdkrachten." (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 6 juli In een zitting, die gepaard ging met veel kabaal, heeft de Franse Nationale Vergadering gisteren met 231 tegen 72 stemmen, overeen komstig het me 'derheidsadvies van de commissie-ad hoe uit haar midden, het regeringsverzoek om opheffing van Georges Bidaults parlementaire on schendbaarheid ingewilligd. Het gros van de stemmen vóór werd geleverd door de Gaullistische Unie voor de Nieuwe Republiek, de stemmen tegen door rechts en uiterst rechts. Men mag aannemen dat het merendeel van Bi daults gewezen „politieke vrienden", de Republikeinse Volksbeweging, zich onder de stemonthouders hebben ge schaard. Het door de commissie gegeven ad vies tot inwilliging van het verzoek was afgekomen onder voorbehoud, dat Georges Bidault niet gedaagd zal wor den voor een uitzonderingstribunaal (het Hof van militaire justitie), maar voor een instantie van gewone recht spraak. Hetgeen, gezien de door de heer Bidault gehandhaafde clandestiene si tuatie buitenslands, hoe dan ook, toch niet meer zal opleveren dan een be rechting bij verstek. Het oordeel van de commissie be helsde ook, dat Bidault slechts ver volgd kan worden op grond van het door hem opgeëiste voorzitterschap van de „Nationale Verzetsraad". Dat hy deel zou hebben uitgemaakt van de eigenlijke O.A.S. achtte de commissie niet voldoende door de overgelegde stukken gestaafd. Weliswaar heeft Sa- lan de heer Bidault als zijn opvolger aangewezen als leider van de O.A.S. en i heeft hij opdracht gegeven hem hon derd miljoen francs uit de O.A.S.-kas I te doen uitbetalen, maar uit niets is gebleken dat Georges Bidault het een en ander ook heeft aanvaard. Boven dien heeft Salan, die in de gevangenis daaromtrent was ondervraagd, ver klaard dat hij nooit rechtstreekse con tacten met Bidault had onderhouden. Een oud-vriend en gewezen naaste medewerker van Georges Bidault tien jaren lang diens „cnef de cabinet' de heer Mahias van de Republikein se Volksbeweging, had op zich geno men de Assemblée voorlezing te doen van Bidaults schriftelijke verdediging in deze affaire. Hij deed dit, zo lichtte hij toe, bij wijze van vriendendienst, maar dit betekende niet dat hy het met de door de heer Bidault ingenomen po sities eens was. In deze verdediging dan een zwak stuk, maar hoe zou het ook een sterk stuk hebben kunnen zijn? voerde Bi dault aan, dat hij in de twintig jaren van zijn deelname aan het openbare leven altijd dezelfde beginselen heeft gehuldigd. Het gaat er om te weten „en uw stem zal er over oordelen" of men trouw moet zijn of niet aan het gegeven woord, of men trouw moet zijn of niet aan zijn vrienden en of het overeenkomstig het recht en de moraal is of niet, te beloven wat men niet van zins is te houden. „De Nationale Ver gadering kan mij buitensluiten en voor mij het „seizoen der rechters" openen in afwachting van het „seizoen der beulen". Zij moet echter bedenken dat in het huidige uur opheffing van de parlementaire onschendbaarheid geen uitlevering aan de justitie meer bete kent, want de vijf knechten, die in Vin- cennes vonnis vellen zonder beroep kan men evemin rechters noemen als wel eer de leden van de militie-rechtban ken." van het Russische regeringspaleis over de politieke lijn in de betrekkingen tus sen Oost en West. Zy leggen direct verband tussen Khroesjtsjevs uitlating en de verschillen in de politieke inzich ten van de diverse Russische leiders. Hun verklaring is. dat Khroesjtsjev momenteel onder druk wordt gezet om zijn Berlijnse politiek „hard" te hou den. „Khroesjstjev zet Berlijn op een laag pitje en vermijdt zo dat de kwestie hem uit de hand loopt," zo meent een van de zegslieden. De Russische premier zei gisteren in een rede tot geslaagde militaire kadet- ten in het Kremlin, dat het socialis tische kamp door de westelijke bewa peningswedloop wordt gedwongen om zijn defensie te versterken. „Wij moe ten onze strijdkrachten met alle ten dienste staande middelen versterken," aldus de communistische leider. „Alle eventuele aanvallen zullen met vernie tigend geweld worden afgeslagen." Al was deze rede een voorbeeld van de gebruikelijke Russische anti- NAVO-campagne, het ontging de wes telijke waarnemers de hoofdstad toch niet, dat de premier zich veel ge matigder uitliet dan bij eenzelfde ge legenheid, een jaar terug. Toen dreig de hy met een ultimatum voor de sluiting van een Duits vredesver drag. Gisteren repte Khroesjtsjev met geen woord over de kwesties Ber lijn en Duitsland. President Kennedy's bijzondere advi seur voor zaken betreffende Berlijn, ge neraal b.d. Lucius Clay, vloog giste ren over Oostduits gebied in een hef- schroefvliegtuig van West-Berlijn naar de Westduitse enclave Steinbrücken. Hij besprak later met burgemeester Willy Brandt de veiligheid van Berlyn en de mogelijkheden om de plaatselijke eco nomische toestand te versterken. (Advertentie) Maar dan van een Deze week: 1 rol COCOSZANDKOEKEN 69 ct. (Advertentie) die de meest verwende cliënten doen slagen worden geëxposeerd op de Dagelijks geopend van 96 ('s maandags van I6) Compl Interieurverzorging Ged. Oude Gracht 108-110 Kruisstraat 22 Tel. 13608-18657-17165-17206 (Advertentie) Internationale Boekhandel ..POUR LE GOURMET LITTÉRAIRE" HAARLEM Verenigde Staten De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft be kendgemaakt, dat binnenkort op het roefterrein in de Nevada-woestijn een vengrondse kernproef van geringe kracht zal worden genomen. De bom zal op korte afstand boven de grond tot explosie worden gebracht. (Reu ter) pr< DO'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1