RAAD HAARLEMMERMEER Nieuw meubilair outillage lagere Exploitatie zwembad in Zwanenburg in handen van de gemeente en betere scholen HENSEN JAN ZWART-herdenking in Noordwijk-Bmnen Timmerman reed fietser aan in de Haarlemmersmeer EHBO - diploma's in Hillegom door burgemeester uitgereikt Agenda voor Haarlem illïPt Concert door Feike Asma op 9 juli in de Grote Kerk Een jaar gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging geëist Botsing op de Kalkovensbrug Van der Hulst in ieder geval in gemeenteraad VERRAS HORLOGERIE TEN BOOM CHRIS PLUS DE STERKSTE IN LICHTKOGEL-RIT REORGANISATIE DRILSMAPLEIN Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. B. j. VAN LIEMT Lantaarnpaal omgevallen CEES WEIJERS WINT OOK DE „METZ"-8EKER VRIJDAG 6 JULI 1962 PAGINA 3 T afeltennis Internationale kampioenschapp en in Haarlem Z omerwaterpolo HPC verslaat DAW met 5-4 Parkeerhavens in die J. J. Hamelimkstraat en de Haninlie Schaffcstraat Zwembad ZEILPAKKEN Geel plastic 24.75 naadloos VISSERSPAKKEN R.A.F. plastic 19.75 naadloos Voor een goede keus natuurlijk.... PAARLAARSTEEG I VAN NISPEN speelt tegen „overig De Zilk" Grondwerker liep hersenschudding op Films Muziek Gabaret Diversen Tentoonstellingen KVP HEEMSTEDE Verbetering Machineweg Nieuwe secretaris Jubilerende secretaris Onvoorzichtig overge stoken in Hillegom KAJ.O.D.I. VERLOVINGSRINGEN MARTIN UITTENBOGAARD GOUDEN ECHTPAAR NOORDWIJKERHOUT Jaarvergadering WSB Burgerlijke Stand Noordwijkerhout HOOFDDORP, 9 juli In snel tem po werd gistermiddag door de raad Haarlemmermeer een veertigtal agen dapunten doorgenomen. Vrijwel alle voorstellen erden zonder iscussie door de raad goedgekeurd. Zo onder meer het voorstel om gelden beschik baar te stellen ten behoeve van lageré scholen in Nieuw Vennep, Vijfhuizen en Zwanenburg. De St. Josephsehool in Nieuw-Vennep krijgt er binnenkort nieuw meubilair bij. Bovendien zullen binnenkort in een der lokalen verduis teringsgordijnen worden aangebracht Advertentie) nw geslaagde ZOON of DOCHTER met een horloge van Barteljorisstr. 19, Haarlem. Sedert 1837 HAARLEM, 6 juli Chris Plus heeft de vierde rit van de donderdagavond competitie om de „LichtkogeV'-beker door het Haarlemse „De Kampioen" over een afstand van veertig ronden in het „Van der Aart-sportpark" verreden op zijn naam gebracht door een geslaag de ontsnapping. Hij reed vijftien ronden lang solo en veroverde daarbij een winst van 150 meter. Aanvankelijk waren Schenk. Plus. Rutte, Stevens en Blom het meest actief, maar zij kregen geen kans om een ont snapping te forceren. Toen Plus even wel vijftien ronden voor het einde weer een soloren ondernam, was het eindelijk raak en ondanks tegenaanvallen van Schenk, Rutte en Blom bleef de vluch teling buiten schot. _n De uitslag luidt: 1. C. Plus; 2. B. Schenk; 3. M. Rutte: 4. T. Blom; S. B. v. d. Pol; 6. H. Kiekens. De C-klassers reden een rit over zo ronden en daarin toonde Jan Aldershcf zich weer eens de snelste fimsner van een acht man sterke kopgroep. Het re- sultaat was: 1. Aldershof; 2. Uttien; a De Ruyter; 4. Seelen; 5. Portegies; 6. Fennis; 7- Hensen; 8. Wolfers; 9. Kuil- boer; 10. Fiechter. Bij de jeugdklassers zegevierde Dijk man vóór Van Berkel en Kiekens. HAARLEM, 6 juli In oktober zullen in het Haarlemse Krelagehuis de inter nationale kampioenschappen tafeltennis worden gespeeld. Hieraan zal worden deelgenomen door deelnemers uit o.a. België Luxemburg, Engeland, Dene marken, Oostenrijk en Nederland. De wedstrijden worden georganiseerd door de afdeling Kennemerkuul van de Nederlandse Tafeltennis Bond. B en W stallen de raad voor aan de organisa toren een garantie te verlenen tot een bedrag van 3000,. De totale organisatie zal vermoede lijk ongeveer 10.650,- kosten, terwijl aan entreegelden en bijdragen van NTS, de BallenroYaltY en de Totobe- stedingscommissie aan inkomsten een bedrag van ƒ7700,- wordt gi geraamu. Het tekort zal dus waarschijnlijk rond de 3000,- bedragen. B en W achten het evenement voldoende belangrijk om deze garantie voor te stellen. HAARLEM, 6 juli. Ondanks de winterse temperatuur heeft het water van de zwemvijver Groenendaal het kwik op de thermometerschaal tot de voor waterpolo vereiste hoogte weten te stuwen. Wat de meter aangaf was wel Wat twijfelachtig, maar het deed de scheidsrechter toch besluiten de wed- stiijd te laten doorgaan, en in een span nend duel moesten de Alkmaarders de eer aan de Heemstedenaren laten. Het ging niet gemakkelijk. Johan Bontekoe opende voor HPC de score en Wiers had er 2-0 van gemaakt, toen er van doelen werd verwisseld. Toen kwa men de Alkmaarders aan bod en de HPC-voorsprong werd weggewerkt. Het kreeg de schijn van stuivertje wisselen, want de combinatie Bontekoe, Wiers en De Jong zorgde er voor, dat HPC op 4-2 kwam, waarna DAW ook nu weer de HPC-voorsprong teniet deed gaan. Toen barstte de strijd flink los en het was Boudie de Jong, die de Heemstedenaren reden tot juichen gaf, want na een tref fer van hem eindigde de strijd met een 5-4 overwinning. HAARLEM, 6 juli In de zuidelijke trottoirs van de Hannie Schaftstraat en de J. J. Hamelinkstraat zullen parkeer havens worden aangelegd. B en W vra gen de raad daartoe om een crediet van 21.100,-. In de noordelijke trottoirs komen geen parkeerhavens. Deze trot toirs zijn in de Hamelinkstraat te smal «n in de Hannie Schaftstraat zouden de bomen voor de winkels dan weggehaald moeten worden, hetgeen de straat zyn vriendelijk karakter zou ontnemen. HAARLEM, 6 juli De speelgelegen- heid op het Drilsmapïedn voldoet niet aan de etsen die daaraan gesteld mogen worden, ook al omdat het daar gelegen plantsoen in feite tot het speelveld van de kinderen behoort. Daarom willen B en W enkele eenvoudige speeltoe stellen en een gewone zandbak doen plaatsen. Tussen het basketbalveld en de speelruimte komt een gemetseld muurtje. De hele ruimte beoosten het basketbalveld wordt verharde speel ruimte. Deze reorganisatie gaat 14800,- kosteu en B en W vragen de raad dit bedrag ter beschikking te willen stellen en zal de hoofdenkamer opnieuw wor den ingericht. In verschillende lokalen van de school zijn nog verouderde schoolbanken in gebruik, die hard no dig vernieuwd moeten worden. Ook is het noodzakelijk, dat in de school films worden vertoond. Men heeft dus een verduisteringsgordijn no dig. Ook de St. Antoniusschool, even eens een lagere school, gebruikt nog de zogenaamde huisbanken, waarvoor nieuwe in de plaats moeten komen. De banken waren al herhaaldelijk gerepa reerd en vroegen om modernere. De r.-k. lagere school in Vijfhuizen krijgt er ook nieuw meubilair bjj. o- vendien zal de fietsenstalling worden uitgebreid, de versleten kolenkachels zullen er door oliekachels worden ver vangen en de hoofdenkamer zal met een verwarmingsapparaat worden verrijkt. Honderdvijftig duizend gulden stelde de raad beschikbaar voor de bouw en in richting van een openbare kleuterschool in Zwanenburg. De inspectrice van het kleuteronderwijs heeft het ontwerp en de kostenberaming goedgekeurd. Het wachten is nu nog op de rijksgoedkeu ring. Ruim vijftigduizend gulden werd beschikbaar gesteld voor de plaatsing en inrichting van een tijdelijk gebouw voor openbaar kleuteronderwijs in Hoofddorp-Noord. Begin dit jaar besloot de raad om de exploitatie van het zwembad in Zwa nenburg in beginsel voor de tijd van drie jaar op te dragen aan de zwem vereniging „De Swaenen" in Zwanen burg, die zich zeer voor de totstand koming van het bad heeft beijverd. Het bestuur van de vereniging heeft de ge meenteraad indertijd laten weten, dat het tegen een algemeen tarief is. De vereniging wenst voor haar leden een gereduceerd, eigen tarief. B. en W. vin den dat onbillijk ten opzichte van de rest van de bevolking, die een zwem bad even hard nodig heeft. Wanneer voor de leden van de vereniging geen eigen tarief kan gelden, meent het be stuur van „De Swaenen" de exploita tie van het bad niet ter hand te kunnen nemen. B. en W. stellen de raad giste ren voor de exploitatie van het bad niet m handen te geven van de bewuste zwemvereniging zoals indertijd be sloten was maar het bad zelf te gaan exploiteren. Niet zonder slag of stoot werd hiertoe besloten. Verschil lende raadsleden, onder meer die van de WD-fractie, zagen weinig hoop in een exploitatie door de gemeente. De heer Avis van deze fractie meende, dat een dergelijke exploitatie beter door een deskundige vereniging kon geschie den. Hij hoopte, dat dit ook mettertijd zou gebeuren. De heer Van Reeuwijk (PvdA) en de heer Lanser (CPN) waren van mening, dat de entree-prijzen voor het bad best wat vertraagd konden worden. „Voor een arbeidersgezin zün de tarieven on betaalbaar", aldus de heer Lanser. Het tarief voor een door de weekse dag bedraagt zestig cent. De heer Van akkoord £tS ,er bl?vendien niet mee aKKoora, dat de zaterdag buiten de week viel en dat men op deze dar wn.v,s J?en entree zou moeten betalen Wethouder Van de Zwaard achtte de tarieven in verhouding tot die e?,w! m den lande geenszins onbillijk en me moreerde wat het zaterdagse tarief treft, dat het niet uitgesloten was dat veel Amsterdammers die dag v3 het bad zouden profiteren in ieTw i lieden, die er door de week t? komen". De heer Grimblrgn"Tkv^ hoopte, dat de samenwerking tussen „De Swaenen" met het gemeentebe stuur in de toekomst weer zal worden hersteld. Op de begroting van dit jaar werd een post van zesendertigduizend gulden uitgetrokken voor de aanschaf van een nieuw brandblusapparaat in Badhoeve- dorp ter vervanging van de oude mo torspuit, die niet meer als zodanig dienst kan doen en uit het jaar 1949 dateert. Het moet, gezien de bebou wing van het gebied waar de brand weer moet optreden, een voertuig zijn, dat met lage drukstralen een grote wateropbrengst kan verzorgen en waar mee terstond na aankomst kan worden opgetreden met een zogenaamd mist- pistool. Een fabriek in Weesp kan een dergelijk voertuig bouwen, maar het zal dan ruim veertigduizend gulden gaan kosten. De raad stelde een aanvullend krediet van ruim achtduizend gulden beschikbaar. Bij de behandeling van de tweede wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen „Hoofddorp-Zuid" kwam er vooral van de zijde van de heer Lan ser (CPN) ernstige kritiek op eventue le flatbouw in dit uitbreidingsplan. De heer Lanser achtte de flatbouw na melijk zeer schadelijk voor het natuur schoon en het landschappelijk karakter van dit gebied in Hoofddorp. Wethouder Brouwer memoreerde daarop, dat een onlangs gehouden enquête onder de be volking had uitgewezen, dat de inwo ners van Hoofddorp eigenlijk helemaal niet zo tegen flatbouw gekant waren. Vijftien procent van de bevolking stelde flatbouw zelfs op prijs. Het gaat om drie flats van drie a vier verdiepingen. „De flats zijn zeker niet te hoog en zij zullen het landelijk beeld van zuid niet schaden", zei de wethouder. Bovendien is de bouw van flats in deze tijd met zijn overbevolking niet tegen te gaan, aidus wethouder Brouwer. Als een van de voordelen van de flatbouw noemde hij de mogelijkheid voor de aanleg van (Advertentie) 100% WOL Grote Houtstr. 88 en 67. Tel. 10657-12839 (Advertentie) DE ZILK, 6 juli Zaterdag 14 juli zal op het sportterrein van de sportver eniging Van Nispen een voetbalwed strijd worden gespeeld tussen het eerste elftal van deze vereniging en een elftal samengesteld uit voetballiefhebbers, hoofdzakelijk komende uit de nieuwe woonwijken. Hieronder blijken verschil lende voetballers van formaat te zijn, maar die om een of andere reden deze sport niet meer intensief beoefenen, of die haar elders beoefenen. Onder hen zijn o.a. C. Bakker van BVC, Appelman van Graaf Willem, Pe- besma, de bekende halfspeler van het Haarlemse TYBB. De Jager van de eerste divisieclub Leeuwarden en Key- zers van Amsterdam. In de afgelopen week hebben zij met enkele anderen al een oefenpartijtje gespeeld op het ter rein van Van Nispen, dat deze vereni ging bereidwillig hiervoor had afge staan. De juiste opstelling wordt een dezer dagen verwacht, en met grote NOORDWIJK, 6 juli. Maandag 9 juli is het 25 jaar geleden, dat een der meest bekende Nederlandse organisten, wijlen Jan Zwart wiens orgelspel via de radio in de jaren 1925-1937 door tallozen in binnen- en buitenland werd beluisterd, op het fraaie barokinstrument in de Grote Kerk te Noordwijk-Binnen zijn laatste concert gaf. Met volle overgave en intense bewogenheid klonk het slotkoraal „Een vaste burcht is onze God" onder de gotische gewelven van het eeuwenoude monumentale gebouw. Vier dagen later kwam nog vrij onverwacht zijn einde. Een begenadigd kunstenaar, die voor de orgelcultuur in ons land van onschatbare betekenis is geweest, ging heen, maar zijn werk bleef voortleven in zijn muziek. Jan Zwart „ontdekte" het schone in- Fe-ike Asma, de bekendste leerling van strument in de Grote Kerk, toen hij in Jan Zwart, in de Grote Kerk een spe- een Noordwijks pension een korte va- ciaal herdenkingsconcert geven. Enke- kantie doorbracht. Na afloop van een le van Zwart's werken zijn in het pro- zondagse kerkdienst beklom hij de trap gramma opgenomen, naar het orgel. Gaarne stond de kerk- Het luidt als vo)gt: organist zijn plaats aan zyn gast af, die a Re]igioso spanning zien velen uit naar de voetbal- ruime groenstroken, die bij de aanleg I wedstrijd, die populair de strijd tussen van een-verdiepingwoningen dikwijls pit- blijven. Van Nispen en de rest van De Zilk wordt genoemd. HAARLEM, 6 juli De officier van justitie bij de Haarlemse Rechtbank, mr. J. Wiarda, heeft gisteren tegen een 42-jarige timmerman-aannemer uit Badhoevedorp een jaar gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging uit de rijbe voegdheid geëist, omdat hij op 11 mei van dit jaar op de Nieuwe Meerdijk in Haarlemmermeer met zijn auto een fiet ser zou hebben aangereden, toen hij onder invloed van sterke drank ver keerde. De fietser, een zekere H. A. van Berkel, werd zo ernstig gewond, dat hij voorlopig negen maanden niets kan doen. De timmerman-aannemer gaf alies toe. Hij vond ook, dat hij voorzichtiger had moeten zijn en naar de raad had moeten luisteren van een kelner, die geprobeerd had hem te overreden niet achter het stuur te gaan zitten. Een taxi zou volgens de kelner een veiliger weg naar huis voor de timmer man en zijn gezelschap zijn geweest. De verdachte zei, dat hij de fietser niet had zien rijden en ook het achterlicht je van diens fiets niet had zien bran den. Dat achterlicht bleek overigens prima in orde, want zelfs na de aan rijding, waarbij de fiets van het slacht offer werd beschadigd, werkte het nog De verdediger van de timmerman, mr. A. P. van Loben Seis was het niet eens met de officier van justitie, die de verdachte e en potentiële moorde naar had genoemd. De Nieuwe Meer dijk is een onoverzichtelijke weg en de verdachte is een slecht chauffeur, die zijn wijze van rijden niet heeft aange- pas aan de omstandigheden van de weg. Dit ongeluk zou de timmerman ook ver oorzaakt hebben als hij niet gedronken had. Vandaar dat de verdediger niet voetstoots wilde aannemen, dat het al coholgebruik in dit geval de enige oor zaak van het ongeval is geweest. Het zou beter zijn, indien de verdachte nooit meer reed. Hij is dan ook vast van plan zich te lanten onderzoeken naar zijn capaciteiten als chauffeur- ver band met het feit, dat de timmerman met een broer een klein aannemersbe drijf drijft, dat „op zijn rug komt te liggen", als hij voor een jaar wordt opgesloten, pleitte mr. Van Loben Seis voor een kortere vrijheidsstraf. Dat komt ook het slachtoffer ten goede, aan wie alleen maar schadevergoeding kan worden uitgekeerd, wanneer de verdachte zijn werkkring en bedrijf kan behouden. Woensdag 18 juli zal de Recht bank vonnis wijzen. 102 zo meesterlijk speelde, dat het leek als of er een ander orgel in de kerk was geplaatst. Deze kennismaking met het orgel werd gevolgd door een orgelcon cert voor de burgerij en de vele in Noordwijk verblijvende gasten. Het spontaan gegeven concert werd een volledig succes. Toen op die vrijdag- avond, 9 juli 1937, de deuren gesloten werden, was het kerkgebouw vrijwel geheel bezet. Oudere Noordwijkers zul len zich dit laatste concert van Jan Zwart zeker nog voor de geest kunnen 4. halen. De organist was in het begin zeer 5. vermoeid, maar nauwelijks had hij zijn Toccata over Psalm 146 ingezet of er ontvlamde een jeugdig vuur in hem. g Zijn zoons Dirk en Jan hielpen bij het registreren en omslaan van het blad. Jan Zwart genoot. Behalve de Toccata eelde hij die avond zijn Trio over 11©t^corobekent er °P dat velen Psalm vers 2; b. Preludium en Koraal Psalm vers 7; Jan Zwart; c. Trio: „Gebed des Heren"-. 2. Fantasia et Fuga in C moll J. S. Bach. 3. Choralvorspiele: a „Alle Mensehen müssen stenben" b. Aus der Tiefe rufe ich" J. S. Bach c. „AlleAn Got in der Höh sei Ehr" PréludeFugue et Mariation Cé- saer Franck. Sombere muziek over Psalm 103 vers 8 Jan Zwart; „Gelijk het gras is ons kortstondig leven" Postludium en Fuga Psalm 72 vers 11 Jan Zwa#, „Zijn Naam moet eeuwig eer ontvangen" speelde hij die avond zyn rno over w" "P aat veien „Heer, ai maak mij Uwe wegen" uit uit Noordwijk en omgeving deze her- Psalm 25, de Toccata en fuga in d moll van Bach, de Pastorale van Scar latti, de Toccata van Paradiso, een Menuetto van Handel en voorts de ko raalvariaties over het Gebed des He ren van Mendelssohn, het Chant du Soi-r van Bossi en de finale uit de le Orgel- symphonie van Guilmant. Jan Zwart besloot met een postludium van gees telijke liederen en koralen, waaruit hij het orgellied „Neem Heer mijn beide handen" en „Een vaste burcht is onze God" koos. Het was de zwanenzang van de orgelmeester. Velen kwamen hem na het concert de hand drukken. De dag daarop was zijn vakantie de eerste en de laatste in zijn zeer werkzaam leven ten einde, 's Zon dags moest de organist in een zieken huis worden opgenomen, waar hij in de nacht van maandag op dinsdag, 13 juli 1937 overleed. Het werk van Jan Zwart heeft in Noordwijk veel vrucht gedragen. Twin tig jaar later werd door het toenma lige comité „Jan Zwartherdenking", waaruit later de Stichting Orgelcen trum is ontstaan, een herdenkingscon cert georganiseerd. Sindsdien worden elk jaar door deze Stichting in samen werking met de Evenementencömmis- sie Noordwijk zomerconcerten gehouden om op deze wijze het werk van Zwart voort te zetten en diens laatste con cert in gedachtenis te houden. Promi nente organisten verzorgen deze con certen, die zich in een steeds stijgende belangstelling van burgerij en gasten mogen verheugen. Deze zomer zullen Fei'ke Asma, Jan Bonefaas, Piet van Egmond en Stoffel van Viegen het orgel van de Grote Kerk te Noordwijk-Binnen bespelen. Maandag 9 juli om 8 uur 's avonds zal eenkomst zullen bijwonen om op deze wijze de nagedachtenis van de orgelmeester Jam Zwart te eren. HILLEGOM, B juli Gisteravond om streeks tijen uur zijn onder Hillegom op de Kalkovensbrug bij De Zilk twee auto's op elkaar gebotst. Uit de richting Zilk naderde de auto van C. B. uit Hillegom, die uit moest wijken voor en kele fietsers en daardoor enigermate links de brug opkwam. Op de brug zag hij uit de richting Hillegom de wagen van L. L. uit Hillegom naderen. Hij drukte met alle macht de rem in, waar door zijn wagen een slag van 180 gra den maakte. Een botsing kon niettemin niet meer voorkomen worden, maar de wagen van L. L. vloog dus op de ach terkant van de wagen van C. B. De auto van L. L. schoot door, raak te een boom terzijde van de weg en tui melde in De Beek. L. L. zelf zag kans om op eigen gelegenheid op het droge te komen, maar moest later toch met een hersenschdding en een groot aantal snijwonden in de Mar iastirih tuig in Haarlem worden opgenomen. C. B. kwam met de schrik vrij. De beide wa ges werden natuurlijk flink bescha digd. Dokter le Cocq d'Armandville verleende eerste hulp. HAARLEM, 6 juli De 61-jarige grondwerker A. P. van Rooijen uit Haarlem is gisterenmiddag nauwelijks aan de dood ontsnapt, toen in de Zomer- zorgerlaan in Bloemendaal een beton nen lantaarnpaal afknapte. De paal schampte het hoofd van de heer Van Rooijen. die daardoor een hersenschud ding opliep. Hij werd naar het Marine hospitaal in Overveen gebracht. By een onderzoek is komen vast te staan, dat de lantaarnpaal een breuk vertoonde, die zich waarschijnlijk heeft doorgezet door de trillingen van een in de buurt aan het werk zijnde stoomwals. De Comancheros 14 uur; zo- 2, 4.15, 7 e„ CINEMA PALACE: jaar, 2, 7 en 9.15 uur, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: vrijij. 2, 7 en S.15 uur. dood was sneller, str. volw., za. 2, 7 en 9.15 uur: Het purperen masker, 14 zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. De zoon van de kalief, 18 jaar; ma. 2, en 9.15 uur; Het zwarte schild, 14 Jajldi. 2 en 8 uur: Mr. Cory, 18 jaar; w°. 2, 7 en 9 uur: Duivelsspel, 14 laa„' ao- 2, 7 en 9.15 uur: De volmaakte overval, 10iaar. LIDO: vrij. t.m. zo. (2e week)De rim boevechters van Birma, w Jaar; ma tm- do.: Morgen zijn zij volwassen, volw. 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.1», 7 en 9.15 u. LUXOR: vrij. t.m. zo. Twee mannen reden uit, 14 jaar; ma. t.m. do, rrom here tot Eternity, volw. 2, 7 en 91» uur; zo. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De musketier van de ko ning, 14 jaar, 2, 7 en Uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur (tm -donderdagmid dag). Jazz op een zomerdag, a.I., go. 7 en 9.15 uur. ROXY: vrij. t.m. zo.: n Kiowa's, 14 jaar; ma. t.m. do. rebel van Austin, 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. ZQ 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: A summer place, (Alj waren nog -geen twintig), str. volw. 4.1-5, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.1» uur MINERVA: vrij. 8.15 u-ur, zo en zo. 7 en 9.15 uur: Een snippernacht, str. volw.; za. en wo. 2.30 uur, zo. z en 415 uur: Geef acht!, a.I.; ma. t.m. do. 8,15 uur; Porgy and Bess, 14 jaar. Vrijdag 6 Juli Muziekschool .Toonkunst, Nieuwe Gracht 41, 8 uur: Concert door leerlingen van Jo Vincent. Programma: Gludk, Rossini, Bach e.a. Dinsdag 10 juli Grote of St. Bavokerk: 4 uur: Orgel concert door Siegfried Re da eh Cor Kee. Openluchttheater, bloemendaal, 8.15 uur: Concert door de Dutch owing College Band. „Adam en Eva", Raamsingel 5. iedere avond 812 uur. Waag-taveeme, Damstraat. Cobi Sdhreyer, gitaar, en het poppentheater Merlyn, v.a. 8 uur, iedere a-vond. Vrijdag 6 juli Stadskweektuin, 7.15 uur: Kon. Ned. Ver. afd. Haarlem, avond- Na tuurhist. excursie. Zondag 8 juli H.B.C. Sportterrein, 10 uur: Landdag Land- en Tuinbouw Jongeren. Maandag 9 juli Concertgebouw. Tuinzaal 9.30 uur: Fees telijke uitreiking vehkeersdiploma's. Stadhuis, 2 uur: Gemeenteraadsvergade ring Woonhuis Jac. van Looy, KI. Houtweg 103, het voormalig woonhuis van de schuder- sehrijver Jacobus van Looy. Geopend dagelijks van 1012.30 en van 13.3017 uur. Zondags van 1417 uur. Teyler's Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse, Franse School. Fossielen, historische natuurkundige instrumenten, mineralen, 31toons Fokker-orgel. Geopend iedere wegkdag, behalve maandag van 1115 uur. De eerste zondag van elke maand van 1315 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 1012.30 uur en van 13.30—17 uur (behalve maan dag). Zon- en feestdagen van 1417 uur. Galerie „Uitenhout", Kleine Houtstraat 41. Tentoonstelling van gouaches en aqua rellen van Theo Michels. Geopend dage lijks van 10.30— 5uur. Zondags 25uur. Vrijdags bovendien van 810 uur. Tot en met 9 juli. Museum „Het Huis van Looy", Kleine Houtweg 103. Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1. Expositie van schilderijen en te keningen van Heinz Nassner (Duitsland) 24 juni t.m. 21 juli) .Geopend van 9—5 uu-r. Tijdens de concerten op maan dag-, woensdag- en vrijdagavond van 6 tot 8 uur. Cruquius Museum, Haarlemmermeer: His torische stoommachines, watermolens enz. Geopend dagelijks van 9—12.30 uur en 1.305 uur. Zondags van 105 uur. Vishal, Grote Markt. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Frans Hals museum zal „een keuze uit het moderne kunstbezit" van de gemeente Haarlem, waaronder de laatste aanwinsten, owrden tentoongesteld Geopend dagelijks van 10—5 uur. Zondag van 1—5 uur. Tot en met 29 juli. Frans Halsmuseum: Portretten en genre stukken uit internationaal museaal en particulier bezit. Geopend dagelijks van 105 uur. Zondags 15 uur. Woensdags bovendien 810 uur. HILLEGOM, 6 juli Gisteravond werden in de kantine van Van Her waarden'» Kalkzandsteenfabrieken te Hillegom, de diploma's E-H.B.O.-cursus uitgereikt door de burgemeester van Hillegom, jhr. mr. dr. O. F. A. H, van Nispen van Pannerden. Tevens werd dokter A. van der Kaaden gehuldigd wegens het feit dat hij gedurende 25 jaar als docent is opgetreden in de cursus E.H.B.O. De voorzitter van de afdeling Hillegom van de vereniging „Eerste Hulp Bij Ongelukken", de heer B. Veen, sprak een woord van welkom tot de burgemeester, de doktoren A. van der Kaaden en echtgenote, J. J. Versluys, dr. J. H. Hagenbeek, voor zitter van het hoofdbestuur E.H.B.O. te Amsterdam, de heren Van Roon en Slingerveer, leden van het Kringbestuur, district Zuidholland en de talrijke leden die aanwezig waren. Daarna ging burgemeester Van Nis pen over tot het uitreiken van de di plom-a's. Hij deed het gaarne. De E.H.B.O. droeg bij een warm hart toe. Hij stelde niet alleen prijs op het werk dat de E.H.B.O. verricht, maar had ook bijzondere waardering voor de opoffe ringsgezindheid van de leden die in hun vrije tijd de cursus volgen en de oefeningen trouw bijwonen. Het was dan ook een bijzondere gelukwens waard aan de cursisten die het diploma voor de eerste maal behaalden en zij die het verlengd zien. De diploma's werden uitgereikt aan: de dames G. Wezel, Lisse; B. van Dril, C. Deen-Vrylink, A. Warmerdam- de Groot, A. C. A. Luyben, L. van der Mey, G. van der Mey alleen te Hille gom; A. van Saase-Luyben te N. Ven nep en de heren D. van -der Hoor, F. van der Linden, J. Elsman, Th. L. van Dyk, L. van Aalst en Chr. Rikker en L. Fordekoker de Keizer allen te Hille gom en N. Perie te Lisse. Dokter J. H. Hagenbeek had het bij zonder op prijs gesteld dat de burge meester van Hillegom op deze bijeen komst aanwezig was en bereid gevon den om de diploma's uit te reiken. De goede verstandhouding tussen overheid en de gezondheidsdienst is van -groot be lang. Hij vond echter de belangstelling voor dit werk vanuit de burgerij te ge ring. Een aantal leden van 62 was voor een gemeente als Hillegom on voldoende. Daarbij had bij geconsta teerd dat van de9 62 leden en de 140 donateurs en 21 jongeren, slechts 15 ge zinnen zijn geabonneerd op het blad van de E.H.B.O. „Transport voor de dokter" en hij vond dit we-1 jammer. Men is er nu eenmaal niet als men het diploma heeft behaald. Er valt nog veel te leren, ook van de theorie. Dan zal men ook door de ervaring moe ten leren en daarom ligt het in het voornemen van het Hoofdbestuur dit te vergemakkelijken door het aanschaffen van poppen di© verschillende fasen ver tonen van mogelijke gevallen en ook dit rayon zal in aanmerking komen voor deze praktische lessen. Daarna richtte hij zich tot dokter A. van der Kaaden, die hij prees omdat hij gedurende 25 jaar als docent was opgetreden. En dan altijd pro deo. Het aantal ediplomeerden zou ongeveer 500 tellen en dat was een mooi aantal. Als voorzitter en namens het hoofd bestuur had hij daarvoor grote waar dering en er was dan ook besloten dit duidelijk te doen blijken door aan dok ter A. van der Kaaden voor zijn uitne mende verdiensten voor de E.H.B.O. de „dr. C. B. Ti-lanus Jr. Medaille' in zilver toe te kennen. De medaille heeft een inscriptie met de naam van dr. Van der Kaaden. Nadat dit eerbewijs was overhandigd sprak de voorzitter, de heer Van Veen een woord van ge- lijkwens en waardering. Namens de af deling Hillegom overhandigde hy een stel grammofoonplaten en aan mevrouw Van der Kaaden een boeket bloemen. Aan dokter J. J. Versluys die gedu rende 23 jaar doceerde voor de E.H.B.O. en als zodanig afscheid nam, werd ook een grammofoonplaat overhandigd en een boeket bloemen meegegeven voor zijn echtgenote die niet aanwezig was. Daarna werden nog een -drietal films, een reis door Afrika, Afrikaanse ge woonten en gebruiken en „Land bene den de zee", vertoond. HEEMSTEDE, 5 juli Naar wij van het secretariaat van de KVP in Heemstede vernemen, heeft de heer Van der Hulst, die bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen door mid del van voorkeurstemmen werd geko zen. geen toestemming nodig van de gemeentelijke centrale voor het aan vaarden van zijn benoeming als raads lid. Volgens het reglement van de centrale in Heemstede, waarop de toestemming is verkregen van het kringbestuur, hoeft er geen toestem ming aan diegene te wprden gegeven, die met voorkeurstemmen de volle kiesdeler heeft gehaald. Bij de ver kiezing van de heer Van der Hulst was dat het geval. AALSMEER, 6 juli Het bestuur van de Oosteinderpoelpolder heeft be sloten de Machineweg grondig te ver beteren. De sloot langs de weg zal wor den gedempt. Het zal hierdoor noodza kelijk worden, een éénmalige heffing op de zogenaamde glasbelasting ter be strijding van deze kosten te leggen groot 30 per 1000 m2-oppervlakte grond met glas bedekt. Ook zullen nog kleine verbeteringen worden aange bracht aan de Legmeerdyk, Pontweg en Aalsmeerweg. AALSMEER, 6 juli Tot secretaris van het ziekenfonds „Eigen Hulp" te Aalsmeer is in de vacature Jb. Bol, benoemd de heer J. van Limpt, Van Cleefkade 6. Enkele nieuwe regels zyn ingevoerd betreffende opneming in een ziekenhuis. Het bestuur van de voetbalvereniging „Aalsmeer" zal maandagavond 9 juli in café Zekveld aan de Sportlaan een receptie aanbieden ter gelegenheid van het feit, dat de heer L. C. Buis, 25 ja ren secretaris der vereniging is. HAARLEM, 6 juli De campagne ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis, afdeling Haarlem en Omstre ken, heeft 26.268,12 opgebracht, te we ten 18.749,08 in Haarlem, 3.735,93 in Heemstede, 3.387,06 in Bloemendaal en 396,05 in Bennebroe-k. Het orgel in de Grote Kerk te Noordwijk-Binnen. HILLEGOM, 6 juli Ce es Weijers is in de clubwedstrijden van de Lisser Ren- en Toervereniging „De Bollen streek" een succesvol rijder. Na zijn triomf in het algemeen clubkampioen- schap hjj is ook sprint- en home- trainkampioen van de club uit Lisse heeft de Hillegommer nu ook de „Metz"-beker in de wacht gesleept. In de vierde en tevens laatste rit van de competitie om de „Metz"-beker, donderdagavond als een tijdrit op het grote Boenderparcours verreden, toon de Ko Oele zich opnieuw de beste tem- poryder. Het verschil met Weijers was ditmaal echter nauwelijks waarneem baar en bedroeg slechts 0,2 sec. Uitslag tijdrit: 1. J. Oele, de 18,6 km in 2 min en 23,3 sec; 2. C. Weijers in 26.23,5 3. W. Aarts in 27.04,2; 4. C. Stroombergen in 27.09 5. S- v. d. Ham in 27.09.8 6. P. v. d. Reep in 27.21,3; 7. M. Tjoelker in 27.41; 8. Stem van Lierop in 28.04.3 9. J. Vierwinden in 28.20,6; 10. C. Boot in 28.21. Het resultaat bij de C-klassers en jeugdrijders was: 1. Harry van Lierp, de 6,2 km in 9 min en 28,5 sec; 2. J. Degenaars in 9,29,1; 3. P. v. d. Aar in 9.30,4; 4. P. Butter in 9.46.3; 5. J. Schra ma in 10.14,3; 6. Rob van Lierop in 10.27.2; 7. Herman van Lierop in 11.45,9. HILLEGOM, 6 juli. De 80-jarige heer P.v.V. uit Hillegom stak gisteren avond toen hij zich per rijwiel vanuit de Hoofdstraat naar de Mariastraat wilde begeven, onverhoeds de weg over. De heer G.V. die per auto van de tegenovergestelde kant naderde kon een aanrijding niet voorkomen. Het slachtoffer werd, vermoedelijk met een hersenschudding, naar de Mariastich- ting in Haarlem vervoerd. Dokter Le Cocq d' Armandville en de EHBO ver leenden de eerste hulp. De auto werd evenals het rijwiel ernstig bescha digd. HILLEGOM, 6 juli Zaterdagavond 7 juli houdt de r.k. Culturele Jongeren- club „Kajodi" een bijeenkomst in het „Theresiahuis". Er worden enige films vertoond en en zal een nieuw bestuur worden gekozen. (Advertentie) koopt men bjj SCHOTERWEG 35 HAARLEM NOORDWIJKERHOUT, 6 juli. Op maandag 9 juli hopen de heer en me vrouw J. W. van der Klugt-A. Duiven voorde hun gouden huwelijksfeest te vieren. De heer van der Klugt, de oud- gemeentearchitect, en diens echtgenote zyn beiden in Noordwykerhout geboren en in dezelfde plaats getrouwd. Zy wonen nu aan de Dr.Nolenslaan no. 3. NOORDWIJKERHOUT, 6 juli. De jaarvergadering van de R.K. voetbal vereniging St. Bavo wordt gehouden op 16 juli des avonds te 8 uur in het club gebouw aan de Zeestraat. Naast de gebruikelijke puntenkomt op de agenda ook bestuursverkiezing voor. De voorzitter, de heer W.H.Oost- dam, en de 2e secretaris, de heer P.J. van den Berg, zijn beiden aftredend en stellen zich herkiesbaar. In deze verga dering zal de samenstelling van de technische commissie in de nieuwe com petitie bekend gemaakt worden. GEBOREN: d. v. J. M. Bon en P. A. M. de Hey; z. v. J. T. Verlaan en C. M. Louter; z. v. P. J. M. van Haaster en G. A. M. Warmerdam; z. v. G. Aan de Wiel en M. Zwaan; d. v. H. van Gel dorp en H. M. Knapen; d. v. T. Oost- dam en W. C. Geerlings; z. v. G. E. van Gijlswijk en J. C. den Elzen; z. v. G. A. Duivenvoorden en M. J. van den Berg. ONDERTROUWD: G. C. van der Vorst en A. van der Aart; T. J. M. Hoogeveen en B. M. A. van der Zwart. GETROUWD: D. S. de Jong en J. E. M. Warmerdam; J. N. van Duin en C. M. van der Klaauw. OVERLEDEN: D. M. Heemskerk, e. v. W. B. van der Voort, 53 jr; H. J. van Buijtenen, 75 jr, e. v. C. M. Groen; C. A. van der Peol, 74 jr, ongehuwd. LISSE, 6 juli In overleg met de Inspecteur van ue Volksgezondheid zul len vanaf 8 juli op zon- en feestdagen de apotheken in Hillegom en Lisse beurtelings dienst doen van 8-23 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3