Regering heeft vertrouwen in de toekomst van K.L.M. Betere bedrijfsresultaten verwacht na sanering BEELD VAN ST. LIDWINA NAAR HEILIGDOMSVAART PAPOEA'S ZOEKEN MEE NAAR INFILTRANTEN Politie brengt branden Hoogkerk tot klaarheid Geestelijk gestoorde vrouw aangehouden als daderes Petrus de vierd80 jaar !t DUIT- ANTWOORD OP KAMERVERSLAG Financiële steun gemotiveerd Dr. Van Roijen bij minister Rusk Burgemeesters lieten verstek gaan NIEUW SCHOLENCOMPLEX VOOR „DE WIJNBERG" Modem instituut voor blinde en slechtziende meisjes op fcders lip! Papoea-studenten naar Indonesië Uit de kindermond Weer minder tbc in ons land VER--W? -FPANS RING- Hoopvol over resultaat Kantine versierd en alles stond klaar I NA WEEK VAN SPANNING Woensdag van Schiphol Teruggang in 1961 Ir. P. H. M. G. Regout ZATERDAG 7 JULI 1962 PAGINA 5 d1u*kl Liturgische weekkalender °.?*a5 15. J"»- Se zondag na Pinksteren; NADRUK VERBODEN. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 7 juli. De ontwikke ling van de KLM zal in zekere mate achterblijven bij die van de wereld- luchtvaart. Er is echter geen reden te vrezen, dat de KLM in de groei van de wereldluchtvaart geen deel meer zal hebben. Naar de inzichten van het ogenblik zal de door de regering voor gestelde overbruggingsmaatregel tot steun aan onze nationale luchtvaart maatschappij voldoende zijn om een exploitatie zonder verlies mogelijk te maken. Aldus blijkt uit de memorie van ant woord van de ministers van Verkeer en Waterstaat en van Financiën op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot het verlenen van tijdelijke financiële steun aan de KLM. Over de oorzaken van het door de KLM in 1961 geleden verlies merken de bewindslieden onder meer op, dat behalve door een daling van de om vang van het vervoer een ongunstig financieel resultaat is bereikt door een vermindering van de gemiddelde opbrengst als gevolg van een onver wacht snellere verschuiving van het eerste klasse-vervoer naar de econo- mv-klasse-vervoer. Bovendien trad een verschuiving op in het lijnvervoer naar het goedkopere chartervervoer. Bij de prognose voor de jaren 1962 tot en met 1964 is men uitgegaan van onder meer de verwachting, dat de in Zondag g juii; 4e zon(jag na pinksteren; eenheid _gr0en— jiaarlem en Rotterdam: Kerkwijdings- jeest; ;vlTerribilis; credo; pref. v. d. Drie-eenheid —wit aandag: H. H. Martelaren van Gorkum: Öik'E hitret rood— nsdag: H. H. Zeven Broeders en gez., 'nartelaren; eigen Mis rood— Woensdag; Mis v. d. zondag; 2e geb. H. £"iiis I groen— preda: Zegepraal v. d. H. Norbertus, ■gissohop-belijder; eigen Mis; 2e geb. H. ■musl wit— donderdag: H. Joannes Gualbertus, abt; H. H. Nabor en Felix dagMis v. d. zondag groen *dfrd,ag: H- Bonaventura, bisschop-belil- >*®r-Kerkleraar; eigen Mis; wit licht en Haarlem: H. Marcellinus, be- .yder; Mis Os Justi; 2e geb. H. Bonaven- dra —wit Mis; credo; pref. v. d. H. Drie- •*hheid groen WASHINGTON, 7 juli (Beuter) De Nederlandse ambassadeur in de Ver enigde Staten, dr. J.H. van Roijen, heeft gisteren een bespreking van meer dan een uur gevoerd met de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Za ken, Dean Busk, over de kwestie-Nieuw Guinea. Dr. Van Roijen verklaarde na afloop van het onderhoud dat gesproken was over de kwestie van onderhandelingen met Indonesië, maar hij zei in abt- woord op vragen van verslaggevers, niet te kunnen zeggen wanneer de be sprekingen eventueel zouden beginnen. „WH wachten geduldig op de komst van de Indonesische afgevaardigde", zei hij. Dr. Van Roijen sprak zich hoop vol uit over het resultaat van de onder handelingen. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken uitte gisteren opnieuw de hoop, dat de besprekingen tussen Indonesische en Nederlandse afgevaardigden op korte termijn zou den worden hervat. De woordvoerder Reap zei uit de verklaring van Soekarno over het zen den van een afgezant af te leiden dat de vooruitzichten voor onderhandeld gen mogelijk wat gunstiger zijn JL worden. Wat de komst van de Indone sische gesprekspartner Malik uit Mni kou betreft, zei hij, dat deze „vermoe- demk een paar dagen in Indonesië zal blijven om zich op de hoogte te stellen en dan hierheen komen". LONDEN, 7 juli. De waarnemend secretaris-generaal der Verenigde Na ties Oe Thant heeft gisteravond op een receptie in Londen die hem was aan geboden door de buitenlandse pers- vereniging, o.m. verklaard dat hii „zeer optimistisch" is over een vreed zame oplossing van de kwestie-Nieuw Guinea. DJAKARTA, 7 juli (Reuter). jn regeringskringen alhier is gisteren ver klaard dat Indonesië mogelijk bereid zal zijn het sluiten van een niet-aanvals- verdrag met Australië te overwegen, als dit de vrees voor een militair expansionisme zou verminderen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 7 juli De fabriek van radiatoren, verwarmingsketels en stalen ramen J. B. van Heyst en Zn heeft vermanend de vinger gehe ven tot de Vereniging van Neder landse gemeenten, omdat er by een aangevraagde excursie van deze ver eniging slechts vijf leden kwamen op dagen nadat aangekondigd was dat men kon rekenen op het bezoek van honderd burgemeesters. De directie stond gereed het gezel schap te ontvangen, vertegenwoordi gers waren uit het hele land naar het hoofdkantoor ontboden, de kantine was versierd, de flessen waren ontkurkt, de hartige hapjes stonden klaar en dat alles voor vijf belangstellenden. Dit blijkt uit een artikel dat hierover ge publiceerd onder de kop ,,F°el burge meesters" in het jongste nummer van de „Veha-pers", het personeelsblad van de fabriek. De excursie was aange vraagd om de burgemeesters, gemeen tesecretarissen en andere leden van de vereniging tijdens het congres dat kort geleden in Scheveningen werd gehou den ook buiten de vergaderuren nuttig en aangenaam bezig te houden Ook bp andere bedrijven waren excursies aan gevraagd maar ook daarvoor bleek de belangstelling gering. De organisatoren weten dit aan het stralende weer, dat de congresgangers naar de terrasjes op de boulevard en naar de pier lokte, waarvoor de rondleidingen in de fabrie ken graag werden vergeten. Het blad schrijft onder meer; „Dit gebaar van de voormannen der Nederlandse ge meenten heeft ons pijnlijk getroffen, vooral ook vanwege de vele voorberei dingen die genomen waren". Een orga nisator van de excursies is de directie van Van Heijst later zijn excuses ko men aanbieden. pan tussen vraag en aanbod van luchtver voer in de komende jaren zal afne men, waardoor het de KLM mogelijk zal zijn de beladingsgraad van vlieg tuigen te verhogen. Behalve door maatregelen, gericht op kostenbespa ring zal verder door een verbetering van de produktiviteit en van de ar- beidsmethoden in het algemeen de ef ficiency worden verhoogd. De regering vertrouwt er dan ook op, dat deze en andere maatregelen zullen bijdragen tot verbetering van de bedrijfsresultaten en dat een slui tende begroting in een niet ver ver wijderde toekomst mogelijk zal zijn. De regering vreest niet dat het voor gestelde hulpprogramma zowel in om vang als tijd onvoldoende zal zijn om de moeilijke periode, ie de KLM doormaakt, te overbruggen. Ten aanzien van de activiteiten, die de regering ontwikkelt met betrekking tot de Europese luchtvaartintegratie, wordt in de memorie opgemerkt, dat de regering eind vorig jaar het initia tief heeft genomen om te onderzoeken of aansluiting en intensieve samenwer king tussen de Europese luchtvaart maatschappijen mogelijk zal zijn. (Van een onzer verslaggevers) GRAVE, 7 juli. Wat de Zusters van Liefde uit Tilburg in 1882 begon nen met het opnemen van het eerste blinde meisje Petronella de Vries uit Rotterdam op de door haar in 1848 geopende bewaarschool en naai school, is uitgegroeid tot een modern complex van scholen voor blinde en slechtziende meisjes, waartoe o.a. be horen lagere scholen, ulo en handels opleiding, huishoudschool en een in structie-zwembad. Zelfs een afdeling, waar met TV-toestellen het projectie- onderwijs aangepast woédt aan ver schillende soorten slechtziendheid. In tussen groeide het leerlingenaantal van 38 in 1948 tot 125, zodat het bestuur van het instituut „De Wijnberg" zich genoodzaakt zag voor de St. Odaschool over te gaan -tot nieuwbouw. Een prach tig terrein werd gevonden door een overeenkomst met het Burgerlijk Arm bestuur, waarbij de oude „Wijnberg" geruild werd tegen het rustoord. In het bijbehorend park verrees naar ontwerp van architect De Reus uit Oss een fraai nieuw gebouw. De kosten waren twee miljoen, op zichzelf een heel bedrag, maar weinig als men ziet, wat ermee bereikt wordt, zoals de staatssecretaris van O. K. en W. prof. dr. H. Janssen opmerkte, die met de opening zijneerste officiële daad verrichtte. Prof.' dr. J. van den Heuvel van de oogheelkundige kliniek van het St. Radboud-ziekenhuis te Nij megen sprak zijn verbazing uit over een controverse ten aanzien van de internaatsvorm, waarin het onderwijs aan deze kinderen wordt gegeven. Z.i. ontbreekt voldoende inzicht in de cen trale problematiek en hij kent geen en kel wetenschappelijk argument, waar door een dagschool de voorkeur ver dient. Evenmin zijn er redenen om aan openbaar onderwijs de voorkeur te ge ven boven bijzonder onderwijs. Staatssecretaris Janssen releveer de J.e prachtige successen van „De Wijnberg", in het bijzonder van de laatste jaren; Tan Rossum haalde vo rig jaar haar einddiploma M.M.S. en studeert nu in Arnhem Engels-m.o.; Marietje Kamps uit Venlo slaagde dit jaar voor de H.B.S. en gaat sociologie studeren en ook Jacomine Ridder, die het diploma gymnasium verwierf, is van plan aan de universiteit in Nijme gen haar studies voort te zetten. De bisschop van 's-Hertogenbosch, mgr. W. M. Bekkers, die tevoren de plechtige inzegening had verricht en met de kinderen in de verschillende leslokalen gemoedelijk had gepraat, zei telkens gegrepen te worden door iets niet te definiëren in dit werk, dat geest en hart grijpt. Ook de bisschop ziet als taak de gehandicapte mens te helpen bij zijn ontplooiing tot een zo volledig mogelijke persoonlijkheid. Hartverwar mend was de „Bouwsymphonie", die de Teenagers-band liet horen, waarin leuke liedjes, ondersteund door pittige muziek, de geschiedenis van de bouw verhaalden. Advertentie Chief Whip (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 7 juli Morgen, bij de Heiligdomsvaait in Maastricht, zal voor de eerste maal het reliekschrijn van St. Lidwina uit de dekenale kerk te Schiedam in de processie worden meegedragen. Op een vergadering van het diocesaan bestuur der Mater Amabilisscholen van het diocees Rotterdam, stelde de voor zitter die in Maastricht geboren is, voor het beeld van St. Lidwina in de Heilig domsvaart mee te laten dragen. Dit plan werd onmiddellijk aanvaard. De bisschop van Rotterdam mgr. M. Jan sen gaf onmiddellijk zijn toestemming. De deken van Schiedam was enthou siast. •MivM 11 V ,r- «f V' - 4 v Bij hun speurtochten naar Indonesische geïnfiltreerde parachutisten worden de Nederlandse militairen trouw terzijde gestaan door I apoea-vrijwilligers. Hun grote jungle-ervaring maakt hen tot waardevolle medestrijders, die de Nederlanders al herhaalde malen op het spoor van de para's hebben gezet. Op deze foto nadert een vissersboot met een aantal van dergelijke voor de Nederlandse tegenacties hoogst waardevolle Papoea's het eiland Radja Ampat. (Van onze correspondent) GRONINGEN, 7 juli De bevolking van Hoogkerk en met name de bewo ners aan de door brand zo zwaar ge plaagde Kerkstraat kunnen vannacht hun moede hoofden rustig in het kus sen leggen, na een week van gespan nen turen en opletten. De rijkspolitie heeft n.l. de reeks geheimzinnige bran den tot klaarheid weten te brengen. Het vermoeden dat hier sprake was van brandstichting is maar al te waar ge bleken. Het vuur is de afgelopen week gesticht door een geestelijk gestoorde vrouw, bewoonster van deze buurt, te gen wie al enige tijd vermoedens wa ren gerezen. Vanmorgen is zij door de rijkspolitie aangehouden. Gezien haar ziekelijke toestand za.1 zij in observa tie worden genomen in een inrichting. De rijkspolitie heeft gistermiddag haar verdenking versterkt gezien bij het inschakelen van een speurhond en he» houden van een sorteerproef aan de hand van op de plaats van de brand gevonden lucifers. Ten overvloede werd hierbij deze vrouw als daderes van de brandstichtingen aangewezen. Twee po litiemannen van de post Hoogkerk heb ben gisternamiddag een uitvoerig ge sprek gehad met deze vrouw en daar bij heeft zij een deel van de brand stichtingen toegegeven De politie kreeg zoveel zekerheid, dat tot aanhouding kon worden overgegaan. Het is de 28- jarige echtgenote van een magazijn bediende. Nadat in de nacht van 28 op 29 juni aan de Kerkstraat 118 een apart staan de schuur van de heer G. Hoyting af brandde, werd de nacht daarop de boer derij van de bejaarde broer en zuster Drenth aan de Kerkstraat 116 een prooi de vlammen. De aandacht viel toen al op verdachte, die bij deze brand was gesignaleerd. Zij moest, gezien haar geestelijke toestand, in staat worden ge acht tot dergelijke dingen. Maar haar ziektebeeld gaf weinig hoop op het af leggen van een bekentenis. Daarom werd de controle verscherpt in de hoop haar op heterdaad te kunnen betrap pen. Een paar nachten gingen rustig voorbij, maar in de nacht van dinsdag 3 op woensdag 4 juli ging er weer een schuur in brand. Ditmaal was het de vrijstaande schuur van de boerdery van de familie J. Kuipers aan de Kerk straat 153. Ook bij deze brand hadden AMSTERDAM, 7 juli. De Neder landse Staatkundige Studenten Fede ratie wordt medegedeeld dat de voor genomen oriëntatiereis van enige we ken naar Indonesië van zes in ons land studerende Papoea's doorgang vindt. Woensdagavond vertrekken zij van Schiphol naar Düsseldorf. Daar zullen zij de gasten zijn van de Indo nesische eynbassade. Donderdag wordt de reis voortgezet. getuigen de verdachte gesignaleerd. Besloten werd toen tot een systemati sche bewaking en nauwlettende surveil lance, vooral gedurende de nachtelijke uren tussen 11 uur 's avonds en 4 uur 's morgens. In de nacht van donder dag op vrijdag kwam de vrouw wei omstreeks twee uur het tijdstip van de voorgaande branden even naar buiten, maar ze keerde in haar woning terug en ging weer naar bed. Toen het daglicht geworden was en de aandacht even verslapte ontstond om tien voor vijf brand in de grote schuur van de ouae boerderij, gelegen achter de wo ning van de familie Meijer. De schuur was in gebruik bij de vulcaniseerinrich- ting Topper te Groningen. Met lucifers was getracht het strodak in brand te steken. De brand is tijdig ontdekt en door omwonenden geblust. Er was een gat ter grootte van een wagenwiel in het dax gebrand. Acht lucifers werden daar gevonden, die gebruikt zijn bij de sor teerproef, welke proef bijgedragen heeft tot de oplossing van dit vuurmysterie in Hoogkerk. Toen kwam de vraag naar voren hoe het beeld tijdig in Maastricht te krijgen. Tot vandaag moest het in Schiedam blijven, omdat er vanmorgen nog een processie was, die eerst om twaalf uur was geëindigd. De expeditiebedrijven zijn vandaag gesloten. Een vrachtauto charteren zou te duur zijn. Per trein was het beeld te laat in Maastricht aan gekomen. Een der leden van het dio cesaan bestuur bood uitkomst. Mevr. A. Tolenaar-Roebroek uit Leiden bood aan, vandaag om twaalf uur met een stationcar in Schiedam te komen om het beeld van St. Lidwina af te halen en naar Maastricht te brengen. Het beeld dat voor f 25.000 is verzekerd zou van middag om vijf uur in Maastricht op Annadal zijn. Het gevolg van deze geste is een laai end enthousiasme in Schiedam, dat per speciale trein een bedevaart maakt naar de Heiligdomsvaart in Maastricht. Het diocesaan bestuur der Mater Amabilisscholen zal bevorderen, dat van de zestien scholen, die het dio cees Rotterdam telt, iedere zondag de Heiligdomsvaart wordt drie achter eenvolgende zondagen gehouden vijf leerlingen naar Maastricht gaan om aanwezig te zijn bij deze eeuwen oude plechtigheid. Bij ons thuis hing vroe ger altijd een missie-kalen der aan de muur. Je kon hem van dag tot dag bij houden niet alleen, maar telkens als je er een (le vens) blaadje afscheurde stonden aan de achterzijde er van één of meer mop pen afged'ukt. Ik wil niet beweren dat ie me* zo'n kalender een bloem lezing van de meest pétillante humor in huis had maar ook als je niet moest lacher was het in ieder geval voor een goed doel. De blote en vooralsnog on gelovige. negers werden althans ver- onde'steld er wel bij te varen. En minstens ééns in de week was er dan wel een „Uit de kindermond"- je bij, bij die lijvige verzameling van zorgvuldig op hun opbouwend karak ter geselecteerde witzen. Het waren meestal de beste. Kinderen versprei den humor met een vanzelfsprekend gemak, dat wij, volwassenen, tot onze laatste snik tevergeefs blijven naja gen. Gisteren bijvoorbeeld mocht ik toevallig op één dag drie keer uit de monden van drie verschillende, uiteraard en terecht trotse, mij be vriende vaders enige uitspraken no teren, die hun kinderen hadden los gelaten en die mijn stelling, vind ik, afdoende kracht bij zetten. Vader nummer één was met zijn zoon in de vrije natuur aan het wan delen. Daar stond ineens een paard met zjjn nageslacht in de mei. Het jongetje was oprecht verheugd en riep: „Dat paard heeft een veulen ge broed." Ziehier de prille poëet, die thuis voor het kippenhok heeft staan dro men. De tweede vader raakte met zijn zoon verward in een gesprek over ruimtevaart en aanverwante, het uni versum omvattende zaken. „Weet je wie het eerst met zo'n ding de lucht in is gegaan?" vroeg het ventje. „Neen", antwoordde de vader. „Kees Kenéfferel," antwoordde de kleine expert belerend. Om nog even, al is het maar zijde lings op mijn ietwat missiologiseh uit gangspunt terug te keren besluit ik met het verhaal van vader nummer drie. Hij had zijn zoon mee naar de kerk genomen en men passeerde op een ge geven moment de doopvont. „Kijk," zei het knaapje, „daar heb je die pan met boorwater, waarin onze baby geboren is." tllllMllllllllllllllllllllllllllMlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIII UTRECHT, 7 juli Het aantal tuberculosegevallen in ons land is in 1961 teruggelopen met zes procent. Het aantal nieuw ingeschreven patiënten be droeg 5351 tegen 5688 in 1960. Dit be tekent per 100.000 inwoners een daling van 49,5 tot 46 patiënten. Het aantal tbc-sterfgevallen bedroeg 318 tegen 329 in 1960 en 966 in 1953. Dit deelde de voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse centrale vereni ging tot bestrijding der tuberculose, de heer I. Wessel, gisteren mede bij de opening van de algemene vergadering van de KNCV. Hij voegde hieraan toe, dat het aantal tbc-lijders in de hele wereld nog op 15 miljoen wordt ge schat, met een jaarlijkse sterfte van 3 miljoen. Hij constateerde met vol doening, dat Nederland in de inter- nationale tuberculosebestrijding meer en meer de aandacht trekt, terwijl het vlak na de oorlog vooral de Scandi navische landen waren die als voor beeld werden gesteld. De Maastrichtse industrieel ir. p. H. M. G. Regout, die zondag tachtig jaar wordt, was tot voor kort nog zeer actief werkzaam. Ondanks zijn hoge leeftijd bezocht hij nog trouw de vergaderingen van de raden van bestuur van verschei dene Maastrichtse industrieën en daarnaast kwam hij nog vaak een kijkje nemen in het-bedryf- van-zijn-harf- de Eerste Neder landse Cementindustrie (Enci). Zijn gezondheidstoestand belet hem dit thans en dwingt de eens zo vitale fabrieksleider om in huis, villa „Hoogenweerth" te Heugen, te blijven. Aan dit huis, dat meer dan vijftig jaar geleden familiebezit werd, is de bejaarde heer Regout zeer gehecht. Nu meer dan ooit, want dank zij villa „Hoogenweerth", pis d vis gelegen met de Enci, is de tach tigjarige toch nog verbonden met zijn bedrijf. Zijn woonkamer ziet uit op het machtige fabriekscom plex van het cementbedrijf. Voor ir. Regout is dit uitzicht een boeiend schilderij, dat evenals de galerij statige portretten van zijn voorouders en van hemzelf, welke de overige wanden van zijn ka mer sieren, herinneringen aan mer sieren, herinneringen aan overgrootvader, Petrus Regout, vroeger oproept. Het schildery van zijn v gTondlegger van de stichter van de aardewerkfabriek DeSphvnx^en 8^^»» en klrestie Maastrichtse industrieën neemtdeere)dlaaXs d(, familie doorgaat als van hiërarchie, omdat deze Regout nu ee en petrus en groot- petrus de Eerste", Dien,.oudste zoon -^^^,/edt" Ook hij noemde vader van de jarige is bekend Derde") die op zijn beurt aan ztjn enige°zoorf de rm^n imn Stf&r.S**&£EZ fafinpaanMn rechte "mis'hij tevens de laatste Petrus, aangezien ir. Regout "TeleToi deze ^afkomst laa het voor de hand, dat ook „Petrus de Vierde" Gelet op aeze ajKomsi lag ru* prorootvader industrieel zou worden, net els zijn vadert grootvader m-ii-nhmunirnnAp studeren Bepalend Na zijn gymnasiale opleiding gmghij mynbwwMe studeren «epaiena voor de keuze van deze studierichting was, aldus trRegout, dat nyatcnz in.de buurt yan huis - hij ^X^kundioe kon studeren. In 1905 sloot universiteit van Luik, voor «lynoouuwcunaige hmm-innAine ir. Regout deze studie af. Zijn vader zag toen in dat de mynlbwwtaMuHg richting nu niet direct de opleiding was voor eenJ0 H %rkLbrjek De bij de Koninklijke Nederlandse Papierfabriek en Mjdeuerkfabnek ,De Sphinx" en derhalve liet hy zyn zoon een stttdtereas .^r. ^,?r?*aJ£ Duitsland maken. Ruim drie j&ar leef „Pet us 7nnvtrirh t schillende fabrieken aldaar om in 1908 in dienst van de Maastrichtse PaEepaU}ges\lde!rde'ingenieur doorliep hier de hele scala van bedrijfs- functies tot en met die van directeur van de afdeling verkoop. Later, in 1928, toen de Eerste Nederlandse Cementindustrie begon verruilde ir. Regout deze functie voor die van lid van de raad van bestuur van de papierfabriek, hetgeen hij thans nog ts. Tevens werd hy tn datzelfde jaar lid van de raad van bestuur van „De Sphinx", alsmede van enkele andere Regoutbedrijven en directeur van de Enci Aanvankelijk als lid van wat hij noemt een „echt Benelux-directormm" - de Enci telde toen vier dtrec- teuren onder wie twee Belgeneen Nederlander en een Zwitser en sinds 1935 als president van de raad van bestuur heeft hy voor dit bedrijf ver dienstelijk werk gedaan. De laatste functie heeft ir. Regout tot zijn vijfen- zeventigste jaar vervuld. Op grond van zijn grote verdiensten voor de Enci volgde toen zijn benoeming tot erepresident. Zijn maatschappelijke verdiensten ir. Regout was op tal van terreinen van het sociale leven, behalve op politiek gebied („ik wilde mijn nek niet breken werkzaam werden erkend door hoge Nederlandse en Belgische onderscheidingen, en door zijn benoeming tot commandeur in de Nederlandse afdeling van de ridders van het Heilig Graf. Met bijzonder veel genoegen denkt Petrus de Vierde" nog terug aan de plechtigheid, waarbij hy in zyn eigen huis kapel tot ridder werd geslagen. Als ridder van het Heilig Graf zag hij het als zijn plicht om enkele reizen naar Palestina te ondernemen. Buiten Palestina bezocht ir. Regout tal van andere landen. Viermaal bezocht hij Afrika en meer dan eens verbleef hij in Scandinavië, Syrië, Egypte, Griekenland, Engeland, Oostenrijk en Frankrijk. Tot op hoge leeftijd waren reizen en jagen zijn lust en zijn leven, zoals vele jacht- en reissouvenirs in villa „Hoogenweerth" bewijzen. „Ik heb in mijn leven veel moois gezien, maar", zo besluit ir. Regout zijn levensverhaal in onvervalst Maastrichts, „daor geit niks bove mie Mestreech".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 5