VERF JAN VISSER Personalia EX A MENS Vacantie ASPRO KUIFJE IN TIBET DE PELSJAGER Alfredo 0 ca DAGPUZZEL De voordelen;van{aandelenbezit met "beperking van risico: aandelen Vereenigd Bezit van 1894 Edward Heath: „Geen keuze tussen Gemenebest en E.E.G." Koopvaardij wil gevarentoeslag Nieuw-Guinea Tan Prins overleden Sonia Arova bij Ned. Danstheater MOORD in de Apollokliniek Afscheid CONVERTO WAAAAAA DINSDAG 10 JULI 1962 PAGINA 4 a ZAANDAM SPOOR WEGMATERIEEL voor Indonesië UIT WEST-DUITSLAND Fabrieksbrand Silvolde Infrarood licht als draaggolf Geen regeringsstudie over dagarbeid in bakkerij Benoeming DE KOERSDALING WAS VOOR ALLE FONDSEN NIET EVEN GROOT. Neemt dus belang bij' een geselecteerd bezit. Vraagt ons laatste verslag. DE NEDERLANDSCHE FONDSEN MIJ."NEFO" N.V. Herengracht 436, Amsterdam (C.) Beleggingsfonds van converteerbare obligaties De zekerheid van een obligatie. De winstkans van een aandeel. Directie: H.B.B. Keizersgracht 706 Amsterdam zonder hoofdpijn neem 'ASPRO' mee. doo. HERCE DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY 109 Copyright Casfarman l/Zel, kapitein, wat is en aan de hand?... Kom je? maan die kleine wijsneus had een les in wellevendheid nodig Ja, ik kom! 3c 'Veteprnde. d&y. En denk jij dat wij nou negei- nech t op het nest van die ongelikte been zullen tenecht komen Dat zou toch een waan mi na kei zijn Ja, als wij geen enkele aanwjzing hadden Maan noonlopig zjn wij, dank zij Bobbieop het spoon! Zenno/gens moet de beng die wij zoeken op de muivan de yak Daan IVai zei ik je Kijk eens, geen vengissing moge Ijle .'Dat is de beng die wij zoeken .'Zie je die vorm Makke Ijk gezegd! ERIC DE NOORMAN 3. „Vermoord?" herhaalt Eric verbaasd en geschrokken. Maar voor hij er op door kan gaan, eist Olaf de berenjager zijn aandacht weer op en voor de rest van het feest krijgt hij de gelegenheid niet meer, er nog over te spreken. Maar niet zodra hebben de laatste gasten zich terug getrokken in de gastvertrekken, of Eric roept Thorfinn bij zich en laat deze vertellen, wat er precies aan de hand is volgens hém. Het blijkt, dat op de voorjaarsvergadering der stamhoofden en edelen Gunlaug Elanddoder niet verschenen is. Men kent deze landedelman, die in de verste uithoek van Erics rijk woont, nabij het grondgebied der woeste rendierjagers, als een tamelijk vrijgevochten figuur, en aangezien Gunlaug zijn schatting niet voldaan had, zond Thorfinn een vertrouwd krijgsman uit, om de schatting te innen. De krijgsman keerde nooit weer. Een paar maanden later vertrok een tweede dienaar voor de zelfde boodschap 0m nimmer weer terug te keren. „Nu komt het mij voor," besluit Thorfinn Snelvoet, „dat deze Gunlaug onwillig is, de schatting te betalen, zich liever niet vertoont op de grote vergaderingen en onze twee dienaren vermoord heeft." Eric knikt grimmig. „Dat lijkt mij ook, maar hoe het te bewijzen?" Hij strijkt zich zuchtend over het voorhoofd. Nauwelijks thuis, zou hij er alweer op uit moeten. Eerlijk gezegd heeft hij er niet veel zin in. „Gij wilt het toch wel laten onder zoeken?" herneemt Thorfinn. „Zeker!" „Draag mij deze taak dan op, Heer," vervolgt de jager. „Ik had reeds eerder willen gaan, maar door uw afwezigheid ging dit bezwaarlijk. Laat mij vertrekken, en ik kom met de dader terug, of mijn naam is niet Thorfinn Snelvoet." „In orde, vriend," knikt Eric min of meer opgelucht. „Ik twijfel er niet aan, of gij zijt de juiste man hiervoor en het zal u inderdaad weinig moeite kosten, deze zaak op te lossen." Maar hoevéél moeite het nog kosten moet, daarvan heeft Eric geen flauw benul. MOCO door MARTIN MONS (Advertentie LONDEN, 10 juli Of wij al dan niet tot de E.E.G. zullen toetreden, we zullen zowel in het Gemenebest als in Europa een krachtige handelspartner blijven." Dit verklaart de Britse onder minister van buitenlandse zaken en voornaamste onderhandelaar in het ka der van de onderhandelingen over de Britse toetreding tot de E.E.G., Ed ward Heath, in een boodschap die is opgenomen in een speciaal jaarover- Advertentie) AMSTERDAM, 10 juli. Het be stuur van de Vereniging van Neder landse Koopvaardij Officieren heeft in een brief aan de minister president ge vraagd of de huidige toestand de rege ring nog geen aanleiding heeft gege ven voor het op Nieuw-Guinea varend koopvaardij personeel compensatie maatregelen (een gevarentoeslag) te treffen. Mocht dit nog niet gebeurd zijn dan verzoekt het bestuur dringend aan de regering dit alsnog te doen. ..Onder niet aflatende bedreiging met oorlogsgeweld van Indonesische zijde onderhouden onze Nederlandse kooovaardijschepen de vaart op Nieuw Guinea, waarin zij mede voor bet ver voer van militairen en evacuatie van burgers worden ingezet. Wij beschou wen bet als éen algemeen belang, dat het korps koonvaa-dij-officieren met de andere schepelingen, evenals hef dikwijls bewonderenswaardige burger personeel, hun plicht doet. Zij zijn daarbij echter onderworpen aan extra risico's en hebben er recht op, dat deze worden gecompenseerd", aldus de brief. In het verleden geschiedde dit door gevaren toeslagen op de gages en de uitkeringen krachtens de zee-ongeval lenwet (ziekten en ongevallen door oorlogsverrichtingen zijn gelijkge steld met zee-ongevallen). De volledi ge dekking van deze wet is echter be perkt tot een beneden de dagloon grens blijvend salaris. „Voor officie ren en evenzeer voor de kapiteins wier arbeidsinkomen deze grens te- boven gaat is er dus nog meer aan leiding voor compensatie dan voor de mindere schepelingen", aldus het V.N. K.O.-bestuur in zijn brief aan de pre- m!er De Quay. DEN HAAG, 10 juli. In Den Haag is zondag overleden de heer Jan Prins, die tot 1959. toen htj werd gepension- neerd, solo-fluitist van het Residentie-or kest is geweest. Jan Prins, die op 11 oktober 1898 in Schiedam is geboren, begon reeds op jeugdige leeftijd zijn muziekstudies met de fluit als uitverkoren instrument. Hjj studeerde bij Best aan het conservato rium in Den Haag en deed in 1916 eind examen. In 1938 werd hij benoemd tot eerste fluitist van het Residentie-orkest, na enige tijd tweede fluitist te zijn ge weest. Bij het jubileum van het Residentie orkest in 1954 werd de heer Prins be noemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Hij was voorts Officier de l'Aca- démie van Frankriik. Op 1 september 1957 vierde hij zijn veertigjarig jubileum bij het Residentie-orkest. DEN HAAG, 10 juli Alexandra van Rhjjn, een van de eerste solisten van het Nederlands Danstheater, zal door een operatief ingrijpen gedurende drie weken niet aan de voorstellingen van dit gezelschap kunnéh medewerken. So nia Arova, die juist een serie voorstel lingen met de Rus Rudolf Yourenev in Londen heeft beëindigd, neemt in de periode van 11 tot 23 juli de rollen van Alexandra van Rhijn over en zal o a naast twee klassieke pas de deux uit Doornroosje en de Notenkraker, de rol van de panter in het ballet Valkuil van Job Sanders vertolken. Sonia Arova gaat met het Nederlands Danstheater mee naar Italië waar van 20 tot 23 juli in Milaan wordt opgetre den. Tezamen met Job Sanders neemt zij deel aan het Jacob Pillowfestival in Ame rika waar zij van 1 tot 14 augustus in klassieke en moderne pas de deux zullen optreden, o a in twee balletten van Job- Sanders Valkuil en Bachianas Brasilei- ras. TOKIO. 10 juli (UPI) Radio Dja karta heeft gisteren meegedeeld dat een contract is ondertekend voor de invoer in Indonesië van spoorwegm? terieel uit West-Duitsland. Volgens Radio Djakarta is de waar de van de leverantie 1.250.000 dollar. Zij geschiedt krachtens een Westduits krediet groot vijftig miljoen dollar. DOEHNCHEM, 10 juli Gistermor gen is brand uitgebroken in de spuiterij van de firma S. J. van der Kemp te Silvolde, die aldaar een meubelfabriek heeft. Door het snelle ingrijpen van de plaatselijke brandweer, die later geas sisteerd werd door die van Terborg en V'arsseveld, kon het vuur beperkt wor den tot de spuiterij. De bijgelegen ge bouwen en kantoren bleven behouden De oorzaak van de brand is onbekend. Er is een vrij aanzienlijke schade aan gericht. Het bedrijf is tegen brand- chade verzekerd. zicht van de Financial Times van de Britse industrie in 1962. ,,Bij deelneming aan deze vorming zullen wij niet uit het oog verliezen, dat het uiteindelijke doel wereldhandel is, waarbij we nauw moeten samenwerken, evenals we doen met de grote handels naties in de wereld. Het is daarom mis leidend het ons gestelde probleem te zien als een keuze tussen het Gemene best en Europa. We hebben natuurlijk duidelijk laten weten, dat we onmoge lijk tot de E.E.G. kunnen toetreden ten zij een overeenkomst wordt bereikt, waaronder de essentiële belangen van het Gemenebest worden veiliggesteld. De leden van de E.E.G. zijn zich hier van ten volle bewust. Bij de verdedi ging van de belangen van het Gemene best trachten wij echter niet een of an der star uniform stelsel onveranderd in stand te houden. De Gemenebesthandel is zeer uiteenlopend en ingewikkeld van aard," aldus Heath. Hij vervolgt: „We trachten niet Euro pa binnen te komen voor onze eigen economische redding. Het biedt ons grote mogelijkheden, maar we zullen alleen in staat zijn deze mogelijkheden te benutten als we met de wereld als geheel volledig kunnen concurreren. „Toch betekent toetreding tot de ge meenschappen van Europa een speciale uitdaging voor ons. In Europa komt iets geheel nieuws tot stand. We kun nen beslist een grotere bijdrage leve ren door een integraal deel hiervan te worden dan door aan de kant te blijven staan. Dit is de geest, waarin we onze onderhandelingen in Brussel voortzet ten," zo besluit Heath zijn boodschap. DURHAM, New Hampshire, 10 juli (Reuter) Twee geleerden van het instituut voor technologie te Massa chusetts, R. J. Keyes en T. M. Quist, hebben bekendgemaakt dat gewerkt wordt aan een nieuwe manier van het overbrengen van televisie- en andere verbindingssignalen met infrarood licht als draaggolf. Met het oog op verbindingen in de kosmische ruimte en het overbruggen van de periode waarin de radioverbindingen van een ruimtevaarder bij zijn terugkeer in de dampkring is uitgevallen, wordt deze nieuwe manier zeer belangrijk ge noemd. Zij is echter slechts over be trekkelijk korte afstanden te gebruiken. Voor de normale telefoon- en televi- sieverbindingen is zijn onbruikbaar om dat de lichtbundels niet door dichte be wolking kunnen dringen. Televisie-installaties binnenshuis in een gesloten circuit en verbindingen in de kosmische ruimte, waar geen weers invloeden spelen, kunnen er gebruik an maken. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 10 juli De regering heeft er onder de huidige omstandig heden geen behoefte aan het initiatie! te nemen voor een studie van het vraagstuk „hoe kunnen wij komen tot volledige dagarbeid in de bakkerij". Dit heeft de staatssecretaris van Sociale Zaken meegedeeld in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer naar aanleiding van opmerkingen in het voor lopig verslag inzake het wetsontwerp tot wjjziging van de Arbeidswet 1919. Indien door technische voorzieningen de nachtarbeid voor het bakkersbedrijf overbodig kan worden gemaakt zou de staatssecretaris daaraan veel belang hechten Hij herinnert eraan, dat hij reeds in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer en verder bjj de mondelinge behandeling in deze Kamer heeft gezegd, dat er voor een verschui ving van de bakkersarbeid van de nacht naar de dag geen reële mogelijkheden zijn. Dit is ook de conclusie van de So ciaal Economische Raad in een over deze materie uitgebracht advies. Boven dien, aldus de staatssecretaris, hebben hierover verschenen artikelen en rappor ten geen gezichtspunten opgeleverd, die doen vermoeden, dat de oplossing van de problemen in dagarbeid zou zijn ge legen. Als desondanks een studie ge wenst zou worden geacht, zouden vol gens de bewindsman de belanghebben den daarvoor de eerst aangewezenen zijn. DEN HAAG, 10 juli Bij K.B. is aan H. Prinsen op zijn verzoek met in gang van 1 juli eervol ontslag verleend als burgemeester van Hekendorp, Lange Ruige Weide en Papekop. DEN HAAG, 10 juli Bij K.B. is aan mr. W. J. Ph. van Waning op zijn ver zoek met ingang van 1 augustus eervol ontslag verleend als burgemeester van Leek, met dankbetuiging voor de dien sten door hem als zodanig bewezen. EINDHOVEN, 10 juli In de verga dering van de senaat van de technische hogeschool alhier is aangewezen als se cretaris van de senaat voor het cursus jaar 1962-'63 prof. C. de Beer, hoogle raar in de werktuigbouwkunde en de mechanische technologie. Prof. de Beer zal prof. dr. ir. A. van Trier opvolgen, die deze functie bekleedde voor het cursusjaar 1961-'62. Advertentie) AMERSFOORT, 7 juli Lyc. O.L. Vrouw ter Eem, M.M.S. De dames: M. van den Akker, Voorburg; M. Bit- terling, Amersfoort: L. Bloemen, Olden- zaal; Grace Craz, Curagao; A. van Dam, Culemborg; T. van Drie, Amers foort, M. van Dijk, Soestdijk; H. Fizaan, Vleuten; L. de Haan, Den Haag, A. Hel levoort, L. Hendriks, Amersfoort; M. Hopman, Utrecht; E. Jacobs. Monster; M. Kemperink, A. Kohlmann, Amers foort; W. Koning, Soest; M. Koslinees, Bergen; L. Korff de Gidts, Zeist; M. van Kuyk, Bussum; M. van Leeuwen, Hilversum; V. Lucassen, Geleen; A. Mennen, Hilversum; C. Mens, Zeist: T. Mets, Soest; H. Rothengatter. Laren; P. Scheerder. Amersfoort; T. Severin, Hilversum; T. Smit, Amersfoort; J. Smit, M. Smit, Laren; M. van Soest- bergen, Driebergen; N. Splint, Amster dam; U. Strategier, Utrecht: P. Uitten- hout, Haarlem; J. van Velzen, Amers foort; L. Voskens, Zeist; M. Weg, Amersfoort; M. Werners, Amsterdam. ROTTERDAM, 10 juli Staatsexa men muziek. Koordirectie: E. Krukkert, Deventer, schoolmuziek: L. Tervoort, Beverwijk, piano-b: A. Baer, F. Schreu- der, Haarlem, pier.o-a: mevr. H. Bridie- Bosch, Den Haag; L. Dalnoki, Haar lem: P. van Est, Druten: mevr. C. van Ewijk-Steenhoff, Blaricum; mevr. H. Graamans-Jorritsma, Schalkhaar; mej. G. Kaspers, Haarlem; mej. M. Kok, Krabbendijke; mej. M. de Rooy. Leiden: mevr. P. Roozekrans-van Zij ver den, Heemstede; W. Schmidt, Amstelveen: mej. W. Schoiten, Sassenheim; L. Veer man. Utrecht; A. Verveen, Amsterdam, orgel-a: J. Jongepier, Zaandam; B. Veldkamp, Zutphen. zang-a: mevr. G. v. d. Hert-Ter Haak, Amsterdam: mevr. Ch. Kalsbeek-Kramers, Oegstgeest; mej. A. Leinweber, Amsterdam: mej. H. Roe- loifsen Amersfoort, kinderkoorzang: G. Verver, Sappermeer. blokfluit: B. v. d. Aalst, Eindhoven; J. van Stralen, De- enter; mevr. l,. Uiterwijk-Cohen, Am sterdam. Hobo-orkestspelR. van der Heide, Den Haag. trompet-a; F. Vreug- denhil. Rotterdam. ROTTERDAM, 10 juli Ned. Econ. Hoogesch. econ. A. van der Steur, Vlaar- dingen, L. Veenhuizen, Arnhem, H. Kot ter, Rotterdam, G. Vigh, Rotterdam, R. Harkema, Den Haag en mej. J. van Zuilichen. Voorburg. A. Dieleman, Rot- terdam, H. Engel, Rotterdam, H. Lam- bers, Dordrecht en C. Herkstroeter, Den Haag. AMSTERDAM, 10 july Universi teit, apotheker, mevr. K. Kan-Tan en de heren R. Wientjes, G. Kueppers, D. Drenth, Amsterdam en J. Wolf, Purme- rend. Doet. econ. P. J. Stephan, Am sterdam, kand. econ.: C. van Mackelen- burg, D. Zwart, Amsterdam en H. Nij- dam, Haarlem, doet. Duits mej. M. Si mons en mej. J. Brandeburg, Amster dam. Kand. Engels, J. Odeberken, A. Overmars en mej. V. v.d. Leek. Am sterdam. (Advertentie) Z8VO n m 'Advertentie Uw zorgen voor morgen bij DE OLVEH geborgen. MUSSELKANAAL, 10 juli Binnen een week tijd zijn hier acht honden door vergiftiging gestorven. Gebleken is thans, dat zij met strychnine zijn ver giftigd. De politie stelt een onderzoek in. 18 Jean Baptiste Saleminq droomt en ontvangt bezoek. Mijnheer Jean Baptiste Saleminq droomt: Hij bevindt zich op een groot, druk vliegveld Om zijn schouders, tegen zijn borst vlijen zich mol lig, zacht, de rode plooien van „Borgia". Borgia, die hij heeft ontvoerd om haar te redden van Hen- drika, die haar met een grote blikkerende schaar vervolgt. Jean Baptiste Saleminq hoort het dreigend geronk van haar vliegtuig, dat snel nadert. Hij weel dat hij weg moet zijn voor het daalt, maar elk vlieg tuig waar hij naar toe rent taxiet weg voor hij het heeft kunnen bereiken. En het ronken van Hendri ka's vliegtuig zwelt en zwelt. Nu kan hij duidelijk haar triomfantelijk gqzicht zien, haar grote schaar die vonken schiet in de zon. De machine daalt. Nu taxiet ze recht op hem toe. De arme Jean Baptiste staat als aan de grond geworteld. Hij kan niet weg komen. Krampachtig drukt hij de rode plooien van Borgia" aan zijn hart. Van „Borgia", die hij niet kan beschermen tegen de dreigende schaar. Gebiolo geerd staart h(j in de grote blauwe lampen, hel machinegeronk is oorverdovend, zo overdovend dat Jean Baptiste Saleminq met een schok wakker schiet. Een loodzwaar gewicht drukt op zijn borst, de blauwe lampen zijn er nog steeds. Maar het zijn geen vliegtuiglampen meer, het zijn de ondoorgron delijke saffieren ogen van de grote Siamese kater Amon Hotep, die zich behaaglijk op hem heeft uitge strekt en spint dat iemand horen en zien vergaat. ..Maar Amon, wat is dat nu?" zegt Jean Baptiste fluisterend. „Stil nu toch, je weet immers wel, dat je niet in de slaapkamer mag." „Belachelijk," mauwt Amon Hotep schei zonder zijn positie ook maar een duimbreed te veranderen. Jean Baptiste Saleminq slaat haastig met een be schermend gebaar zijn arm om het soepele poeselijf, terwijl hij een angstige blik werpt naar het bed naast hem. Maar dat bed, Hendrika's bed, is leeg. En opeens flitst het als een jubel door hem heen dat het leeg zal blijven voorgoed; dat hij nooit meer bij het ontwaken die bitse kleinerende stem zal horen, nooit meer die grove spot zal moeten ver dragen, die hem steeds weer zijn zekerheid, zijn vol doening in zjjn werk ontnam. Hendrika is dood! Nooit zal hij dat gehate gezicht meer zien, nooit zich meer behoeven te ergeren aan de manier waarop ze 's morgens haar thee dronk, de pink als een kleine te stijf gestopte worst nuffig gebogen. Nooit meer zal hij tot misselijk wordens toe walgen van de wijze waarop zij bij het lopen de platte brede voeten naar buiten keerde. Ze had gelopen als een eend; als een vette, waggelende, boosaardige eend was ze ge weest. En nu werd ze overmorgen begraven! Jean Baptiste Saleminq strekt zich behaaglijk. Hii denkt aan al de plannen, die tot nu toe onuitgevoerd moesten blijven, omdat Hendrika niet wilde. Het was genoeg voor Hendrika dat een plan van hem kwam om niet te willen. „Hou jij je nou maar bij je jurrekies. En bij je mannequins. Wat voor verstand heb jij nou van zaken?" Hij zou haar eens laten zien of h\j verstand van zaken had. Nu was hij in zijn -entje Maison Saleminq. Hij heeft een triomfantelijk jevoel als na een gewonnen slag. Amon Hotep wrijft net ietwat neerbuigende vriendelijkheid zijn vorste lijke kop tegen de ongeschoren wang van de baas. Jean Baptiste Saleminq drukt net dier innig tegen /Ach aan. „Geen mandje in de keuken meer voor jou, mon orince. Van nu af slaap je bij de baas. En is er lek ker niemand meer die „ellendige kat" tegen je zai zeggen en „gluiper" en „griezel". Niemand, die je zal schoppen en kwasi per ongeluk tussen de deur drukken. Waar de baas gaat, daar ga jij, Amon Hotep." De grote kat legt behoedzaam, de klauwen inge trokken, zijn voorpoten langs de ingevallen wangen van de man en beweegt de fluwelen neus in lief kozend gesnuffel tastend over zijn gezicht Ergens in huis slaat een klok twaalf. Jean Bap tiste Saleminq overweegt dat het meer dan tijd KRUISWOORD RAADSEL 1 23490 <89 10 wordt om op te staan. Zal hij vandaag naar de zaak gaan? Er is nog heel wat te ."°en voor de New Yorkse show. Maar misschien is het met passend. Hoort hij te wachten tot na de begrafenis? Of toch niet? De show moet doorgaan, in allen gevalle door gaan. Misschien zou hij vanmiddag even... of beter van niet?" De douche spoelt zijn onzekerheid, zpn muizenis sen weg. Hij ^betrapt er zich pp dat hij fluit ter wijl hij zich mét de dikke handdoek afrost. De vloer is één plas en hij heeft een kwartier langer werk gehad dan Hendrika ooit wou tolereren. Dat geeft hem een gevoel van Intense voldoening. Maar onder het kleden keert de onzekerheid terug. Hij twijfelt of de dofgrijze das wel rustig genoeg is. Er loopt een vage gele streep door. Het donkere pak maar w~er. 't Is waar, het is eigenlijk veel te warm voor dit weer, maar een licht pak zou ongepast zijn in deze omstandigheden. Had hij giste ren naar de Apollokliniek moeten gaan? Och, wat geeft het of hij daar nu al over nakaart. Een lijk. En dan zo'n lijk... Per slot van rekening was ze toch geen natuurlijke dood gestorven... Neen, hij had het niet gekund. Het was hem onmogelijk geweest. Liever niet meer aan denken. Beneden geniet hij van zijn brunch. De kamer met haar uitzicht op de tuin vol bloemen ligt bijna feestelijk in de morgenzon. De thee is pittig, en het geel van de spiegeleieren, aan een kant gebakken, glanst als goud. Hendrika had alleen van slappe thee gehouden en eieren die niet geheel doorbakken waren deden haar griezelen. Derhalve had ook haar echtgenoot al de jaren van hun huwelijk genoegen moeten nemen met wat hij, maar niet hardop, spoel water en leren lappen placht te noemen. Doch de gedachte aan alles wat er nog te regelen valt werpt een schaduw over dit rustig genieten: de oegrafenis, rouwkaarten, wat al niet. Weer welt de angst bij hem op, die hem overal vervolgt behalve in zijn werk, de angst voor een faux pas, de vrees zich belachelijk te maken. Die ellendige angst, die een overblijfsel is uit zijn jeugd in het Twentse dorp waar zijn vader schoolmeester was. En waar zijn Franse moeder en hij om hun anders zijn buiten dé dorpsgemeenschap stonden. Dikwijls hoort Jean Baptiste Saleminq in zijn dromen nog het dreinende spotgezang da; hem vervolgde op de speelplaats. (Wordt vervolgd) Horizontaal: 1 alfabet, volkstaal; 2 reisgids; 3 boterbloemachtige plant; 4 prima; 5 door, politieke partij, ongeluks godin; 6 langzaam, knevel; 7 rampok- kers; 8 jaargetijde, tin (scheik. sym bool); 9 noot, gelijk; 10 navraag doen; 11 onaangename lucht, eng Verticaal: 1 plotseling, dolk; 2 chaos, loot; 3 in het centrum, noot; 4 Utrecht voetbalvereniging, azijngeest; 5 Amerik. ministerie van defensie, godsdienst: 6 bouwland, insgelijks; 7 een soort van mijt, deel van schip; 8 Franse stad, tijd rekening; 9 netto (afk.), teleurstellend; 10 leren, kompasstreek. Oplossing 9 juli Horizontaal: 1 ree - 4 dorst - 6 kren ten - 8 lo - 9 ga - 10 ans - 11 zat - 12 ak - 14 la - 15 recital - 18 negen - 19 lam. Vertikaal: 1 roe - erna - 3 est - 4 dronken - 5 tegalan - 6 klaar - 7 natal - 13 liga - 16 cel - 17 tem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 4