Gordijnstoffen en Bedden Diploma-uitreiking cursisten r.k. Technische School MAANDAG 30 JULI: 9 UUR Lustrumconcert Marinierskapel Na startschot beginnen 72 jongens aan de jaarlijkse Muggenronde Tweehonderd kilometer door Duitsland m ,voor. .Prof. Seymour Slive sprak over Frans Hals Van Duivenboden Frans Hals-expositie iedere avond open van vroegste jeugd op gravel-baan Kea en Tom Okker SLEUTEL WEG? INITIATIEF VAN „SANCTUS BAVO" ONTVANGSTEN IN OSNABRÜCK EN RHEINE ZATERDAG 14 JULI 1962 PAGINA INTERIEURVERZORGING KRUISSTRAAT 22 ALLEEN KRUISSTRAAT 22 AUTO OVER DE KOP OP DE ZEEWEG 1' lessentreker bleek meer op zijn kerfstok te hebben „DE SLEUTELSPEClALIST" Examens I.V.O.-school SEIZOEN OPRUIMING EXCLUSIEVE HEREN KLEDING R.C.H.-jeugdhonkbal- toernooi Bijna 40.000 bezoekers Naar Osnabrück Instructies heeft voor U gedurende 8 dagen bijzondere aanbiedingen Laat deze kans niet voorbij gaan. TELEFOON 17206 HAARLEM De verkoop start Maandag 16 juli 13 uur. BLOEMENDAAL, 13 juli Op de Zeeweg in Bloemendaal is vannacht om nalf twee een auto over de kop gesla gen. Beiden inzittenden, een 29-jarige stuurman en een 34-jarige kapitein, zijn i®r observatie in het Marine Hospitaal nvOverveen opgenomen, do - ens de verklaring van de bestuur- p.oviWas de achterband van zijn auto Zoo, toen hij bij het strand op de do -1 reed- De wagen reed daarna ko„m'ddenberm op en sloeg over de toA.' jyaai"na hij op de andere rijbaan kin o kwam- Beiden inzittenden riio^ri ove? P'ïn in hun nek en hun rw,'„ïTe auJ? 's naar de werkplaats van zoek Werken gebracht voor onder- den^erdfw'twim-U Enige «ele" beroeD aanmSlg":|arige man zonder trekkerii ^den, die van flessen- Hij had een autn v.g verdadht werd. te befalen RiWo fehuurd zonder deze het licht gekoU"dltrh0ifhoZ°e^ is aan der betaling twee autno= bovendien zon- Betroffen. u woning aan- HAARLEM, 14 juli Van de 196 kandidaten voor een diploma van de R.K. Lagere Technische School voor Haarlem en Omstreken konden er gis teravond in het H.K.B. gebouw 184 hun diploma wegens het met goed ge volg beëindigen van de cursus aan de dagschool of de voortgezette opleiding in ontvangst nemen. Met enige trots deelde de voorzitter van het schoolbe stuur, ir. G. A. Rosenthal, mee dat dit een percentage betekent van 94. Directeur J. B. L. Bajjens memoreerde vervolgens wanneer de werkzaamheden voor de nieuw te bouwen R.K. Tech nische School, die plaats biedt aan 800 leerlingen, zouden beginnen. Waar schijnlijk wordt de eerste paal in sep tember in de grond geslagen. Afvaar digingen van schoolbesturen, vakoplei dingen, het bedrijfsleven en vakbond- organisaties woonden de uitreiking by. De zaal van het H.K.B.-gebouw was bijna te klein om alle ouders en ge diplomeerden te kunnen bergen. Na het officiële gedeelte zorgden enkele en sembles voor wat lichte muziek, terwijl de avond gesloten werd met het op treden van een troubadour van het Bra ziliaanse lied, pater B. Strik. De heren Rosenthal en Baijens drukten de jon gens, die de school gaan verlaten, op het (Advertentie) LANGE VEEBSTRAAT 10 TEL. 11493 'hart, gebruik te maken van de vele mo gelijkheden voor hun verdere technische vorming aan de R.K. Technische School. Zij wezen onder meer op het belang van een uitgebreide technische vorming in moeilijkere tijden. Beiden brachten tenslotte dank aan het lerarencorps. Uit iedere klas werd de beste leer ling met een geschenk zoals schuifma- ten en passerdozen bedacht. Deze wer den hun geschonken door het school bestuur, de Bouwvakarbeidersbond St. Jozef en de Metaalbewerkersbond St. Eloy. In aanmerking daarvoor kwamen de leerlingen J. Remkes, A. Beijers- bergen, Th. Jansen, M. van Rooyen, A. Stokman, A. van der Wijst en B. Sluyter. De Dajo's en de Vier Amiga's zorgden daarna voor wat muziek, waar na een film over het schoolleven werd vertoond. Met gitaarmuziek en zang be sloot pater B. Strik de avond. BLOEMENDAAL, 14 juli Aan de I.V.O.-school ,,'t Heuveltje" in Bloemen daal zijn voor het, A-diploma geslaagd Peter Saarloos, Joeke Teske, Rudolf Veen, Lies van Hemert, Wieneke Eringa, Elfke Oud, Hans Verblauw, Judith Rut gers van der Loeff, Sonja Asselbergs, Irene Westerwoudt, Cuuk Bangma, Ma rijke Kater, Hans Pluim, Marlies van der Mark, Annelies van den Bosch, Car- la van Uden, Han Langerveld, René Venker. Loes Deenik, Liesbeth van Halst, Willie van der Beid en Helle Kort man. Voor het B-diploma slaagden Bert Hogting Warmelts, Wiebe van Duinen, Herman Hallie, Bert Rinkel, Emmie Hofkamp en Reina Poldervaart Breestraal 138 - Beverwijk Barleljorisstraat 5 - Haarlem Kea en Tom Okker mogen zich res pectievelijk de sterkste tennisster en tennisser van Haarlem noemen. Vo rige week zondag wisten zij op de ba nen van „Eindenhout" deze eervolle titels te bemachtigen. Voor Tom was het de eerste en voor Kea de derde maal. Maar beiden gaan helemaal niet prat op hun recente tennis-suc- ces. Wanneer je redelijk de slag te pakken hebt en maar genoeg blijft trainen is het beslist geen bijzondere prestatie het Haarlemse kampioen schap te behalen, vinden zij. Hoe sneu het ook voor de Haarlemse tennisge- meenschap moge klinken: in dit dis trict zijn vrijwel geen spelers van na tionaal en internationaal niveau. En Kea en vooral Tom hebben, gezien de reeds behaalde successen in toer nooien in binnen- en buitenland, dat niveau wel bereikt. „Daarom is ons kampioenschap heus geen bijzondere prestatie", zeggen ze. Natuurlijk zijn broer en zus in hun nopjes met het onlangs behaalde resultaat. Welke kampioen is dat niet. Kea, die 21 jaar is, schijnt een abonnement op de kampioenstitel te hebben. Vorig jaar kon zij door omstandigheden niet aan het toernooi deelnemen, maar vorige week heeft ze haar titel weer glans rijk heroverd. Ze leverde een verbe ten gevecht met Yvonne Verbeek van de tennisclub „Groenendaal", die in de derde set moest capituleren. De 18-jarige Tom staat evenals zijn zusje van zijn vroegste jeugd op het gravel. Vader en moeder Okker zijn verwoede tennissers en ze hebben elkaar tijdens matches ontmoet: een tennishuwelijk dus. Het lag dus wel voor de hand, dat hun kinderen „niet ver van de boom zouden vallen". De vader van de jeugdige kampioenen is nog een actieve beoefenaar van het tennis en is bovendien voorzitter van het district Haarlem van de Ko ninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond en van de Haarlemse Lawn Tennis Club. Hij heeft jaren terug zijn kinderen de eerste beginselen van de zomersport bijgebracht en later urenlang met ze getraind. De instruc ties en vaderlijke raadgevingen zijn dus niet tegen dovemansoren gezegd. Twee jaar geleden nam de toen 16- jarige Tom in Haarlem vrijwel alle Kea en Tom Okker, de tenniskampioenen van het district Haarlem, ieder met een van hun trofeeën, die zij in de loop der jaren in toernooien in binnen- en buitenland bij elkaar tennisten. (Advertentie) toernooien voor zijn rekening en het liet geen tewijfel, dat hij zich metter tijd Haarlems kampioen zou kunnen noemen. Een tegenstander van de jonge veelbelovende tennisser, de op het gravel „beruchte" Cees Nieland, voelde twee jaar geleden al aanko men, dat het vlug met zijn hegemonie in Haarlem gedaan zou zijn. Vorig jaar, toen Tom een tennis-trip door Amerika maakte en daar in verschil lende toernooien uitblonk, wist Nie land zijn titel nog te prolongeren. Maar vorige week ten aanschouwen van een ongekend groot aantal toe schouwers werd Nieland door Tom overduidelijk geklopt. En de superio riteit van Tom Okker bleek ook, toen hij in de finale niemand minder ver sloeg dan Jan Hajer, de ClOS-cursist, die onlangs tegen Rusland tot de Davis-cup-ploeg behoorde. Jan Hajer is in Nederland een van de meest vooraanstaande spelers. Kea en Tom hebben dit seizoen nog ettelijke tournooien voor de boeg, niet alleen op nationaal, maar ook op internationaal niveau. Vooral Tom zoekt het deze zomer buiten Haar lem, omdat er in deze buurt weinig gelijkwaardige spelers zijn. En dat is zijn alle recht. Vanzelfsprekend zal de jeugdige Haarlemmer van de zo mer op de Nederlandse kampioen schappen in Noordwijk van de partij zijn goed recht. Vanzelfsprekend zal der van zijn vader mogen trainen: on langs is hij voor zijn eindexamen HBS-a gezakt, hetgeen ongetwijfeld aan zijn tennis-hobby te wijten is. Kea, die enkele jaren gestudeerd heeft, neemt een baantje als secreta resse en zal het volgend jaar de gra- velbaan eveneens wat minder zien. Maar voor hun hobby schiet nog tijd genoeg over en volgend jaar zullen zij beslist hun Haarlemse titels ver dedigen. Die geef je niet zo maar af. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllilllMII n de Gemeentelijke Concertzaal in I Haarlem treedt woensdag 10 ok tober de Marinierskapel met een attractief programma op. Het tra ditionele concert dat voor de vijftien de keer door de kapel wordt ge bracht. bestaat voor deze feestelijke gelegenheid geheel uit verzoeknum mers van het publiek. Verzoekplaten- programma's bij de radio genieten doorgaans eën grote populariteit. Een concert dat uit verzoeknummers bestaat, is niet alleen uitzonderlijk, maar bovendien dubbel-attractief. De jaarlijkse concerten van de Mari nierskapel in Haarlem trokken altijd al bijzonder veel belangstelling, die nu nog groter zal zijn. Op deze ma nier hoopt men een apart karakter te geven aan het derde lustrumcon cert, waarvan de opbrengst als steeds bestemd is voor het Marine Sanato riumfonds. Iedereen die er belangstelling voor heeft, kan zijn kans wagen door een briefje te sturen aan de kapitein directeur van de Marinierskapel, de heer H. C. van Lijnschoten, in de „Van Ghentkazeme" op het Toepad 120 in Rotterdam. In de brief kan hij zijn verzoeknummer opgeven. Maar om de zaak niet al te ingewikkeld te maken heeft de kapitein-directeur wel meegedeeld dat niet ieder num mertje kan worden gespeeld. Hij is van plan een programma samen te stellen dat een bepaald peil houdt. Of er ook swingnummers gevraagd kun nen worden, is niet duidelijk, maar men kan het allicht proberen. HAARLEM, 13 juli Zondag wordt in het Heemsteedse sportpark voor de ride maal het jeugd honkbaltoernooi van RCH gehouden om de „Adri Blok ker Wisselbeker". Dit toernooi, het meest bekende in ons land, heeft nim mer te klagen over deelname. Nu werden weer 24 negentallen ingeschre ven. Deze zijn verdeeld over vier pou les en zijn alsvolgt samen gesteld: Poule A: Quick, RCH, Storks, HHC, SDO, DSS. Poule B: EHS, de Spartaan, Neptunus, THB, Vredenburch, TYBB. Poule C: de Volewijckers, Schoten, CTC, Rood Wit, Laakkwartier, DRZ. Poule D: ABC, HFC Haarlem, TZB, OVVO, Wassenaar, RFC. HFC Haarlem won vorig jaar de be ker, die genoemd is naar een jeugdlid, dat RCH tijdens de oorlog verloor. De wedstrijden beginnen om half tien. De finales van de verliezers beginnen om half vier, daarna begint de winnaars finale. Om vijf uur is de prijs uitrei king. HAARLEM, 14 juli Op initiatief van de r.-k. studentenvereniging „Sanc- tus Bavo" heeft de bekende Amerikaan se Frans Hals-kenner prof. Seymour Slive, in de aula van Teylers Museum voor een auditorium van studenten en daarbij genodigde leden van „Haer- lem" en „Geloof en Wetenschap" een belangwekkend betoog gehouden over Frans Hals. Door gelijktijdige projectie van ver schillende werken op twee schermen poogde hij zijn gehoor enig inzicht te geven in de identificatie van het werk van Hals uit het vele dat aan hem is toegeschreven. De kunsthistoricus Va- lentiner rekende in 1923 driehonderd schilderijen tot het oeuvre van Frans Hals; in 1941 erkende men er nog 104, terwijl - thans alweer aan de echtheid van sommige van de 79 op de Frans Halstentoonstelling aanwezige werken door kenners wordt getwijfeld. Om de moeilijkheden toe te lichten vertoonde hij tien versies van Malle Babbe en twee van de Luitspeler. De verscheidenheid van genres, die Hals heeft beoefend, levert een spe ciale moeilijkheid op bij de determina tie. Toch blijven er typische kenmer ken, gelegen in de werkwijze, in de geniale greep op de natuur en in Hals' psyche. Men mag het oeuvre van Frans Hals niet beperken tot de stijl van de populaire Lachende Cavalier en de Vrolijke Drinker. Ook de Apostel figuren. waarvan er enkele jaren terug twee in Odessa gevonden zijn (sinds enige dagen zijn deze twee in Haarlem te zien) zijn onmiskenbaar van de hand van Frans Hals. Prof. Slive uitte tijdens zijn betoog in enthousiaste bewoordingen zijn be wondering voor de Haarlemse meester. Hij stelde Rembrandt als de introverte tegenover Frans Hals als de extraver te; beiden de grootsten van de Holland se schilderkunst. Voorts wees hij op ..Halsy Moods" bij Rembrandt en op Rembrandteske stemmingen bij Hals. Een bijzonderheid in de benadering van Hals door prof. Slive was de aandacht voor de symbolische betekenis, die Hals zeer bewust in zijn composities heeft vervlochten. In deze conventies is Hals een kind van zijn tijd, maar de on gedwongen oplossing die hij aan deze conventies gaf moet door ons als zo danig gevonden en herkend worden. De voorzitter van de culturele com missie van „Sanctus Bavo", de heer W. G. v. d. Weiden, zegde de spreker hartelijke dank voor zijn boeiend colle ge. HAARLEM, 14 juli Van vanavond af tot er, met 16 september zal het Frans Halsmuseum iedere avond ge opend zijn van half negen tot half elf. De bezoekers van de jubileum-exposi tie zullen kunnen genieten van de boeien de bijkomstigheden van kaarslicht in de museumzalen en muziek in de binnen hof; zij zullen zich evenwel een tot 3,50 verhoogde toegangsprijs moeten getroosten ter bestrijding van de hogere kosten. Gisteravond had er een soort van inauguratie plaats van de reeks der avondopenstellingen. B. en W. van Haar lem hadden een aanzienlijk aantal meer of minder aanzienlijke Haarlem mers uit de kringen van bestuur, on derwijs, rechterlijke macht, kunstbe oefening enzovoorts uitgenodigd om te komen „voorproeven". Het was er druk en in de binnenhof, waar niet alleen muziek maar ook wijn was, ging het geanimeerd toe. Het spreekt vanzelf, dat de kortelings uit Rusland gearriveer de doeken de bijzondere belangstelling hadden. De expositie Is op het ogen blik door nagenoeg 40.000 mensen be zocht. *'0;^»T»XO!»yO>>y«V.\VAVt\VAVAV/.V.WV.VA%V/.,W%V.V.>,V.V,V.'.ViV.y.V.V.V.V,'.V.V.V»Vi '*WeW.y.WMW.W#y#W.V.V.\V.V.VA%y.We\V.%W.V.V.Ve\V.W.V.V.V.vX\V.W.\V.\V.V.V.V.V. y.v.wv.VéV.y v.w.w.'\3y* .v.#.\y.\y.y.vvv.v.w.w.-w vv.w-# v.v.v.v.v.w.v.% Tijdens een etappe van vorig jaar de muggen-karavaan in gesloten formatje. iiiiiiiiriiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii||,||,„||,||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiii je, dat ongeveer vijfenveertigduizend inwoners telt. Woensdag fietsen de jongens naar Os nabrück (45 km), waarmee Haarlem sinds vorig jaar vriendschapsrelaties onderhoudt. Ook daar zullen de Haar lemmers op het stadhuis worden ont vangen. Vroeg in de middag komt de karavaan al in Osnabrück aan, zodat er 's middags best een partijtje voetbal af kan tegen een plaatselijk jeugdeitftal. In de pauze van de wedstrijd zal er tussen de Hollandse en Duitse jeugd een estafetteloop worden gehouden. 's Avonds gaan de jongens in groe pen onder leiding van de ploegleiders de stad bezichtigen. Ook zijn de jon gens die avond ruim in de gelegenheid een kaartje of brief naar huis te schrij ven. Het kamp zal komen te staan aan het Hallengartenlager. Donderdag gaan de muggen weer op Nederland aan. De finish is in Aalten in de Gelderse Ach terhoek. De afstand van deze etappe bedraagt ongeveer 125 km. In Aalten zal vermoedelijk een individuele tijdrit worden gehouden over vijfhonderd me ter. Het parcours zal van te voren wor den uitgezet, 's Avonds zal er niet veel te doen zijn. Wel wordt er uitgebreid gedineerd. Vroeg zullen de jongens die avond hun tenten opzoeken, omdat het de volgende dag een extra-zware etap pe belooft te worden. De een na de laatste etappe voert naar Achterveld, dat in de buurt van Bameveld ligt. De afstand bedraagt 108 km. Even buiten Arnhem hebben de „muggen" hun jaarlijkse bergrit. Me nig zweetdruppeltje zal er vallen. De jongens zullen alles „er uit halen", want met zo'n extra-rit zijn extra-pun ten te verdienen. In Achterveld heb ben de coureurs een wielerwedstrijd met de jeugd van dit plaatsje, dat dik wijls dergelijke evenementen organi seert. De volgende dag komt de karavaan weer in Haarlem aan. Dat zal een feestelijke gebeurtenis zijn. Na aan komst zal er op de Richard Holkade een ploegentijdrit worden gereden. Om het vele publiek, dat ongetwijfeld aan de Richard Holkade naar de muggen- karavaan staat uit te kijken aange naam bezig te houden, organiseert de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen" wedstrijden. Natuurlijk blijft er elke dag genoeg tijd over om naar huis te schrijven. En dat de rennertjes ook dit jaar weer veel te vertellen zullen hebben, daaraan twijfelt (Advertentie) HAARLEM, 14 juli Maandagmorgen 30 juli staan tweeënzeventig Haarlemse jongens van veertien en vijftien jaar op de Planeteniaan te trappelen van ongeduld. Het zijn de „muggen", die onmiddellijk na het startschot circa negen uur in het zadel zullen wippen en dan een begin zullen maken met de traditionele Haarlemse Muggenronde. Zaterdagmiddag 4 augustus arriveren de jongens weer in Haarlem. Ze hebben dan ruim zes honderd kilometer bij elkaar „getrapt", waarvan ruim tweehonderd door Duitsland, waar zij onder andere Rheine en Osnabrück aandoen. Bij „Het Haken" aan de Bakenessergracht nemen de coureurs afscheid van elkaar. Verschillende rennertjes zullen elkaar volgend jaar voor de tweede maal in de ronde ontmoeten. Ongetwijfeld zullen die zaterdagavond thuis de verhalen los komen, zo de huisgenoten de sterke staaltjes en „ervaringen" niet al van prentbriefkaarten of uit brieven hebben vernomen. Vorig jaar reden er twaalf jongens minder mee in de karavaan, die nu ingedeeld is in twaalf ploegen van zes man. Vroeger waren de ploegen genoemd naar de verschillende stadswijken, waar de jongens vandaan kwamen, maar de laat ste jaren vertegenwoordigen de ploegen Haarlemse firma's, die de ronde met financiële steun mogelijk maken. Twaalf volwassen leiders zullen de ploegen op bromfietsen begeleiden, terwjjl een groep van vier kwartierma kers elke dag halverwege de etappe vooruitgaat om in de plaats van aan komst het kamp in te richten, waar de jongens zullen overnachten. Ook rij den er diverse volwagens in de ronde mee, zoals de kantinewagen, de fou- ragewagen, de ongevallen (bezem) wa gen en een wagen met enkele mecha- riieiens. Er wordt in twee klassemen ten gereden: de vijftienjarigen rijden in de A-klasse, de veertienjarigen in de B-klasse. Elke dag houdt de ronde leiding 'n ploegenklassement en een in- dividueelklassement bij. Het laatste klas sement wordt opgesteld uit de individu ele prestaties van de rennertjes. Wie aan het eind van de ronde het hoog ste aantal punten heeft, is winnaar. Punten kunnen onder andere worden 'behaald met wedstrijdjes, die tijdens elke etappe worden gehouden. Verder honoreert de leiding goed en sportief gedrag. Elke ploeg heeft behalve de volwas sen ploegleider een ploegoudste. Door gaans is dat een jongen, die de vorige ronde heeft meegereden en nu tot taak heeft speciaal op de teamgeest van zijn ploegmakkers te letten. Na. maandenlange voorbereidingen, waarbij veel medewerking werd on- oervonden van de gemeente en diverse bedrijven, is op het ogenblik alles ge reed om met de wielertoeht te begin nen. „Men moet over die voorbereidin gen echt niet te licht denken," zegt de neer H. van Hulst, die traditiegetrouw de volledige organisatie in handen heeft. „Alleen het uitstippelen van het Êarcours, dat voor een groot deel door uitsland loopt, heeft ons handen vol werk gegeven." Zo moesten er honder den brieven geschreven worden naar de burgemeesters en politie-autoriteiten van plaatsen en steden, welke de kara vaan passeert en waar ongehinderde doorgang verzekerd moet zijn. Voorts zijn tientallen malen de ploegleiders, mechaniciëns en de bestuurders van de volgwagens bij elkaar gekomen om de vele, nieuwe problemen, die de ronde elk jaar met zich meebrengt, te bespre ken en op te lossen. Alleen al de grote hoeveelheid levensmiddelen, die op de tocht moet worden meegenomen, kost te de leiding hoofdbrekens. Maar nu is alles klaar en niets staat de ronde meer in de weg. De rennertjes zijn al meermalen bij elkaar geweest, niet alleen om te trai nen, maar ook om alvast instructies te krijgen voor de te volgen gedrags lijn tijdens de ronde. Bovendien hebben de jongens aan familieleden en kennis sen steunzegels verkocht, waarmee de ze het evenement hielpen mee finan cieren. Ook heeft ieder een tekening gemaakt voor de omslag van het pro grammablad. De beste komt op de om slag te staan. De aanstaande coureurs hebben tij dens de trainingsritten en de instructie avonden hun best gedaan, want ook hier waren punten te verdienen: wie de meeste punten verdiend heeft start maandag 30 juli in de muggentrui. De leiders in het algemeen ploegenklasse ment dragen tijdens de rit oranje pet ten. Natuurlijk hebben de jongens een medische keuring ondergaan. Ook hun fietsen zijn terdege onderhanden geno men. De eerste vereisten zjjn wel een sterke body en een stevig karretje, 's Avonds in restaurants krijgen de renners een warme maaltijd en over dag zorgt de kantinewagen voor koffie, thee en brood. De eerste etappe op maandag 30 juli gaat van Haarlem naar Apeldoorn (110 km). Halverwege is er een sprint wedstrijdje over driehonderd meter in de polder bij Eemnes in het Gooi. Het kamp waar de coureurs de nacht door brengen wordt ingericht aan de Soe- renseweg buiten Apeldoorn. Na de avondmaaltijd staat een wandeltocht in de bossen rond Apeldoorn op het pro gram. Waarschijnlijk zullen enkele ge meenteautoriteiten van deze plaats de „muggen" op de wandeling vergezellen. De volgende dag trekt de karavaan van Apeldoorn de grens over naar het Duit- {illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMllllllllllllllllllllllllllllllll Evenals vorig jaar voert het parcours vele malen over heuvelachtig terrein. Voor de een na laatste etappe is er buiten Arnhem een bergrituitgestip peld, waarmee extra-punten voor het persoonlijk klassement zijn te verdienen. se stadje Rheine (115 km). In Rheine, dat ongeveer veertig kilometer over de grens ligt, zullen de jongens een hinder niswedstrijd houden. De tenten worden opgeslagen op een gazon naast een school. Na het avondeten, dat door een in Rheine gelegerd Duits legeronderdeel wordt klaargemaakt, zullen de Haar lemmers door de burgemeester van Rheine officieel op het stadhuis worden ontvangen. De burgemeester krijgt een ere-vaantje, dat speciaal voor deze ron de is ontworpen. Later op de avond zal een afgevaardigde van de VVV uit het Duitse stadje in het Nederlands de jongens een en ander over de historie van Rheine vertellen, een stad-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3