Met tien man tweehonderd ton hout lossen in één uur Automatisering van los- en transportinstallatie Agenda voor Haarlem en omgeving STOCK STOCK SPORT Bedrijfsrechercheur wilde ruim twee ton stelen „De Hoopbrengt 5 gewonde vissers in IJmuiden binnen C. Tel niet in gemeenteraad van Heemstede HET APRIL SMITH MYSTERIE TV-STER VERDWIJNT Binnen enkele uren na vlucht uit Den Haag in Nieuwkoop gepakt Vorming van rode bloedlichaampjes Slachtoffers van carterexplosie in Krelagehuis Zandbouwers op kil strand BIJ VAN GELDER IN YELSEN Ons bedrijf H T R X - T A X I Stirling Moss reeds achter het stuur Aanleg kunstijsbaan kan beginnen Financiën rond in Heerenveen Laver eerst prof na strijd om Davis Cup Zwemsters van HDZ verbeteren record baker naar Steun aan onderzoek van Rotterdamse arts Sportflitsen MAGERE OOGST Zomerwaterpolo DWR 1-HZC 1 3-3 B. en W. stellen voor: Geen gereformeerde ulo in Bloemendaal Fraaie werkstukken Oecumenisch Contact' in Zandvoort Churchill aluit bed geweest DINSDAG 17 JULI 1962 PAGINA 2 '7> Veel water een kwaliteits nieuwe prijzen ing. 1 juli 1962: KT 126 f 368,- KS 155 f 538,- KT 124 f 378,- KS 215 f 738,- KT 142 f 448,- KW 105 f 498,- KT 145 f 508,- KE 112 f 458,- Tweede fase Films Muziek Gabaret Diversen Tentoonstellingen ARSENAL HUUR EEN GOEDE AUTO VLAANDEREN &mp-< VELSEN, 17 juli By de papier fabriek Van Gelder Zonen N.V. te Vel gen werd vorige week een nieuwe hout- transportinstallatie in gebruik genomen. Hierdoor is het mogelijk geworden sche pen met hout te lossen met een snelheid van ruim tweehonderd ton per uur. De voor het lossen en transporteren van het hout benodigde mankracht is, door het ln werking stellen van de installatie, teruggebracht van honderdtien tot tien Bij het lossen van de schepen wordt nu met twee grote, vierenvijftig meter hoge topkranen met speciaal voor dit werk geconstrueerde grijpers, gemid deld drie ton per „hijs" uit de ruimen gehaald. Het hout wordt dan in een tweehonderd meter lange, open beton nen goot gestort, waarin het door snel- gtromend water (honderdveertig kubieke meter per minuut) op een transporteur gebracht wordt om via enige verdere transportschakels op de „stacker" terecht te komen. De „stacker" (van het Engelse „to atack" - opstapelen) is het meest op vallende onderdeel van de nieuwe in stallatie. Hij lijkt veel op de arm van een grote hijskraan. In de „stacker" loopt een kettingtransporteur, die het hout naar boven brengt, waarna de palen op grote bergen hout worden geworpen De „stacker" is in opdracht van Van Gelder Zonen door het Canadese Inge nieursbureau Stadler en Hurter ontwor pen. De bouw en de montage eèvan werden uitgevoerd door de N.V. Machi nefabriek Du Croo en Brauns te Amster dam. Door deze automatisering van het houttransport is het mogelijk de steeds stijgende houtaanvoer te Velsen op eco nomisch verantwoorde wijze zelf te blij ven verzorgen. Het tekort aam arbeids krachten, dat bij de oude methode een verdere uitbreiding der loscapaciteit in de weg stond, was mede een aanleiding om tot deze automatisering te komen. Het bij de Papierfabriek te Velsen aangevoerde hout is voornamelijk af komstig uit Finland en Canada. Uit pro- duktiepoverwegingen is het wenselijk dit uit verschillende landen afkomstige hout gescheiden te houden. Het ligt dan ook in de bedoeling om op het houtop- slagterrein twee houtbergen te forme ren. één met Fins en één met Canadees hout. Tevens is het noodzakelijk het hout zoveel mogelijk nat te houden. Hiervoor zijn 3 pompen in gebruik, die de watervoorziening van het houtopslag- terrein verzorgen. Van Gelder Zonen is het grootste pa piermakers bedrijf in Nederland. De on derneming omvat vijf papierfabrieken en een papierverwerkingsbedrijf. De jaar- produktie beloopt ongeveer 275.000 ton van de meest uiteenlopende papiersoor ten, wat bflna de helft van de gehele Nederlandse papierproduktie vertegen woordigt. (Advertentie) 17 juli (Rtr). De Russi- Tsarapkin, die jarenlang GENEVE ache diplomaat de Sovjet-Unie op de kemstopcönferentië ln Ger.ève vertegenwoordigde, zal niet naar Genève terugkeren, zo heeft de lei der van de Russische delegatie. Zorin, zijn functie van hoofd van de afdeling meegedeeld. Tsarapkin keert terug naar Internationale organisatie van het mi nisterie van buitenlandse zaken in Mos kou. De onderneming werd gesticht in 1784 toen Pieter Smidt van Gelder als deel genoot bij zijn schoonvader in de papier molen „de Eendragt" te Wormer werd opgenomen. Deze molen is uitgegroeid tot een modem bedrijf waar thans zes papiermachines de meest gevraagde pakpapieren vervaardigen. Hieronder bevinden zich een „Yankee" en een ma chine met gecombineerde cilinderpartij, waarin de grootste eenzijdigglad-cilinder ter wereld is ingebouwd: t.w. een cilin der met een diameter van 6 meter. In 1869 werd de onderneming uitge breid toen een fijnpapiermolen in Apel doorn werd aangekocht. Tegenwoordig vervaardigt deze fabriek de fijnste druk- en schrijfpapieren alsmede het bekende Oud-Hollands. In 1896 werd te Velsen aan het Noord zeekanaal een speciale courantenpapier fabriek gesticht; een tweede dergelijke fabriek werd in 1913 in Renkum aan de Rijn gebouwd. Beide courantenpapier fabrieken beschikken over een eigen houtslijperij. Inmiddels had Van Gelder Zonen in 1907 een bestaande fijnpapierfabriek in Renkum overgenomen; daar wordt thans zowel houtvrij als houthoudend drukpapier vervaardigd, alsmede veel diepdrukpapier voor weekbladen. De fa brieken in Apeldoorn en Renkum produ ceren respectievelijk houtvrij- en hout houdend machinegestreken drukpapier. Om aan de steeds hogere eisen van de moderne verpakkingsindustrie te vol doen werd er in Arnhem een papier- verwerkingsbedrijf opgericht; hier wor- Het hout wordt door kranen met speciale grijpers in een betonnen goot gedepo neerd waarin het water de paaltjes mee voert naar de transportband en vandaar naar de „stacker". den geparaffineerd papier, gelaagd alu miniumfolie, en verder de meest uiteen lopende soorten gelaagde en gedekte materialen vervaardigd. Van Gelder Zo nen heeft thans een personeelsbezetting van 4.700 man en beschikt over 22 pa piermachines. De automatisering van het interne transport wordt in twee fasen uitge voerd. De eerste fase transport van schip naar opslagplaats is nu vol tooid. De tweede fase: het transport van het hout van de opslagplaats naar de slijperij is inmiddels ook in uitvoering genomen. Het zal echter eerst in het voorjaar van 1963 zijn voordat dit gedeelte in gebruik zal kunnen worden genomen. Van de opslagplaats wordt het hout met kranen en een korte transporteur gebracht op het teruglopende part van de vierhonderd meter lange transport band, die ook voor de aanvoer wordt gebruikt. Van de transportband, die uit twintig centimeter dik rubber wordt ver vaardigd, komt het hout in een stroom- goot van ruim vierhonderd meter, die voert naar bassins, alwaar het hout naar soort wordt gescheiden en van waaruit het via nog een aantal banden en transporteurs in de bak van een hef truck wordt gebracht, die het hout zo in de slijpmachine brengt. De „stacker" aan het eind van de trans portband werpt de houten palen als waren het luciferhoutjes op de opslag plaats. CINEMA PALACE: De dief van Bagdad, aj. t/m do.: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Tom en Jerry-festival, a. 1. t/m do. 10 uur. FRANS HALS: Eén pyjama voor twee, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Maciste contra Maclste, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Spartacus, 14 jaar. Dagelijks 2 en 720 uur. REMBRANDT: Schlager-revue, a. 1. Dagelijks 2 en 7.30 uur. Europa bi) nacht, ontraden. ROXY: t/m zo. Tarzan en de meerminnen, 14 jaar. Ma. t/m do. Billy, the kid, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Schep vreugde ln het leven. a. 1 2.15, 7 en 9.15 uur. Sjors van de Rebellenclub, alle leeft. Dagelijks 10.30 uur. MINERVA: t/m wo. 8.15 uur: De Graaf van Luxemburg, a. 1. Dinsdag 17 Juli Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel bespeling door Piet Kee. .Adam en Eva", Raamslngel 5. Iedere avond 8—12 uur. Waag-taveerne, Damstraat. Cobi Schreyer, gitaar en het poppentheater Merlijn, vanaf 8 uur, iedere avond. Hoofddorp, gem. Sportterrein: Concours Hipplque. Frans Hals Museum: Portretten en genre stukken uit internationaal museaal en particulier bezit. Dagelijks van 10—5 uur Zondag 1—5 uur. Xeyler's MuseumExpositie van Italiaanse tekeningen in Nederlands bezit. Dagelijks 105 uur. Zondag 15 uur. (Tot 22 juli). Vishal, Grote Markt: Keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem. Dagelijks van 105 uur. Zondag van 1—5 uur. (Tot 29 juli). Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.30—5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen 25 uur. Museum „Het Huis van Looy", Kleine Houtweg 103: Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dage lijks van 10—5 uur. Zondag van 1—5 uur. (Tot 30 september). Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerksplein: Ten toonstelling van tekeningen van Ives Heude, gedurende de maand Juli. Dage lijks van 106 uur en van 810 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 41: Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Heinz Nassner Dage lijks van 95 uur. Ma., wo en vrij van 6—8 ur. (Tot 21 juli) Cruqulusmaseum, Haarlemmermeer: Histo rische stoommachines, watermolens enz Dagelijks van 912.30 en van 1.305 uur Zondag van 105 uur. Kunsthandel Bier, Groot Heiligland 66. Tentoonstelling van werken van Hol landse meesters uit de 17e eeuw. Dage lijks 10—5 uur. (Tot 30 september). i Advertentie) 3.2.3.4.5. Mobilofoon service dag en nacht Advertentie Aperitivo Rosso Wodka Keglevich Imp. Koster Thijs N.V. - Amsterdam LONDEN, 17 juli De Britse auto renner Stirling Moss, die een ernstig ongeluk heeft gehad, heeft reeds een auto bestuurd, al zal het nog wel even duren voordat hij helemaal genezen is. Moss heeft verklaard, dat het ongeluk geen invloed had gehad op zijn durf. „Autorennen is voor mij leven het is een sport het is de mooiste sport". HEERENVEEN, 17 juli Het ge meentebestuur van Heerenveen heeft gistermiddag besloten om de stichting Noordnederlandse kunstijsbaan een ga rantie te verlenen voor een lening van 750.000 gulden. Dit betekent, dat de ge meente garant staat voor de aflossing en de rente. Hiermee is de financiële kant voor de verwezenlijking van de plannen voor een kunstijsbaan te Hee renveen rond. Met de werkzaamheden voor de kunstijsbaan zal nu direct een begin worden gemaakt. Het project, dat drie miljoen gulden gaat kosten, hoopt men in september - oktober 1963 ge heel klaar te hebben. MELBOURNE, 17 juli De Austra lische tenmsprof Frank Sedgman heeft verklaard dat Wimbledonkampioen Rod Laver ruim 300.000 gulden is geboden op een contract van twee jaar, maar dat Laver eerst nog voor Australië de Davis Cup zal verdedigen in de Chal lenge Round in december. HALMSTAD, 17 juli Een ploeg van de Hollandse Dames Zwemclub bestaande uit Jopie Troost (rugslag), Gretta Kok (schoolslag), Ada Kok (vlinderslag) en Lidia Schaap (vrije slag) heeft maan dagavond in Zweden het Nederlands record op de 4 x 100 meter wisselslag (50 meterbaan) gebracht op 4.54.3. 4.54,3. In de persoonlijke nummers, door de Amsterdamse meisjes gewonnen, zwom Ada Kok de 100 m. vlinderslag in 1.11.0, Jopie Troost de 100 m. vrije slag in 1.5.9 en Gretta Kok de 200 m. schoolslag in 2.58.3. LONDEN, 17 juli De midvoor van het Engelse elftal Joe Baker, die voor Torino speelde, heeft gisteren een con tract getekend voor Arsenal. Het trans ferbedrag bedraagt ongeveer 70.000 pond sterling (ruim 700.000 gulden), hetgeen een record-bedrag voor Arse nal is. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 17 juli Het Haagse filiaal van de Bijenkorf is gisteren door de chef van zijn eigen bedrijfs recherche opgelicht voor ruim twee ton. De 29-jarige man, een oud-hoofd agent van politie, had de verantwoor ding voor het overbrengen van 212.000 van het warenhuis naar het kantoor van de Nederlandse Bank alhier. Met drie assistenten zou hij de coupures wegbrengen omdat de verzekering voorschrijft, dat men per persoon niet meer dan vijftigduizend gulden bij zich mag hebben. De chef-controleur, zoals hij naar zijn functie bij „De Bijenkorf" wordt genoemd, stuurde met smoesjes zijn drie helpers weg. Zelf ging hij zijn kamer binnen en deed de deur ach ter zich op slot. Via het raam ver liet hij het gebouw en verdween met de totale som gelds, de opbrengst van de uitverkoop van zaterdag. Hij ging niet naar de bank, maar nam een taxi naar Woerden. Dit laatste bleek uit het onderzoek, dat de Haagse recherche instelde di rect nadat omstreeks het middaguur de directie van het warenhuis aangif te had gedaan van de verduistering. De directie had vóór de wegbrengers van het geld zouden vertrekken, zoals gebruikelijk, de Nederlandse Bank op gebeld om te zeggen, dat er een zen ding gelds in aantocht was. Volgens de afspraak zou men worden terugge beld wanneer het geld gestort was. Toen het telefóontje een kwartier lang ROTTERDAM, 17 juli De Neder landse organisatie voor zuiver weten schappelijk onderzoek (Z.W.O.) heeft de kinderarts H Reerink, geneesheer-direc teur van het Sophia kinderziekenhuis alhier een subsidie verleend voor een onderzoek naar de vormlngswijze van rode bloedlichaampjes (Erythrocyten). De aanleiding tot dit onderzoek vorm de een patient bij wie de aanmaak der rode bloedcellen niet in een stabiel even wicht werd gereguleerd, maar met gro te schommelingen van over- en onder- produktie verliep. In dit gebeuren was niet alleen een bevestiging te zien van de werking van aanmaak bevorderende krachten, er werd ook iets nieuws in ontdekt, namelijk het effect van een aanmaak remmende stof. Het waarge nomen ziekteverschijnsel is tevoren niet in de medische literatuur beschreven en de conclusies hoewel grotendeels nog speculatief, geven nieuwe gezichtspun ten. Bij zijn onderzoek wordt dokter Ree rink bijgestaan door stafleden en labora toriumkrachten. Voor de zomercompetitie van de KNZB eindigde de wedstrijd tussen HZC en AZPC (dames) in een over winning met 8-4 voor HZC. In de eerste klasse A heren won Het Gooi van Nep- tunus Amersfoort met 6-4. De Franse bond van beroepsren ners heeft voorlopig reeds de winnaar van de Tour de France Jacques Anque- til, Cazala, Darrigade, Poulidor en Sta- blinski benoemd in de ploeg die Frank rijk zal vertegenwoordigen op de we reldkampioenschappen wielrennen op de weg in Salo aan het Gardameer. Onze landgenoot drs. J. Bier is als vijfde geëndigd in het internationa le Franse zeilkampioenschap in de Dra- kenklasse te Duinkerken. IJMUIDEN, 17 juli Gistermiddag half twee meerde het hospitaal-kerk schip „De Hoop" in de Zuidersluis om, alvorens voor 2'/« week rust op te sto men naar Amsterdam, patiënten te de- barkeren. Onder hen bevonden zich ook de vjjf opvarenden van de Helena SCH 196, die vorige week woensdag tij dens een carterontploffing brandwon den aan gelaat en handen opliepen. Het zijn de derde monteur G. Visser en de matrozen L. Verhey, M. den Heyer, J. de Bruin en H. C. Bruyn, die toen in ziekenhuis in Lerwick (Schotland) werden opgenomen. Zij werden op d© sIl,is opgewacht door familieleden, die hen met taxi's naar Haagse ziekenhuizen brachten, waar zij zich weer onder medische behande ling stelden. De Helena Sch 196 is in middels door de Deining KW 8, die vorige week ook de gewonden naar Lerwick bracht, op sleeptouw geno men met bestemming Scheveningen. Met het aan land brengen van de patiënten eindigde voor het hospitaal kerkschip „De Hoop de negende reis van dit jaar, die op 15 juni begonnen was. Het schip blijft tot 3 augustus in Amsterdam liggen. Kapitein W. F. Rog is deze reis tijdelijk vervangen door de eerste stuurman A. Visser, die van 29 juni tot 16 Juli optrad als gezag voerder. Dokter J.S. Gouweloos behandelde deze reis 79 patiënten, van wie er 18 in het scheepshospitaal werden op genomen met een totaal van 66 ver- pleegdagen. Er werden 28 recepten af gegeven en bovendien werd 57 keer een radio-medisch advies verstrekt. Dertien patiënten werden aan de wal gebracht, onder wie de vijf opvarenden van de Helena. De geestelijke verzorging was in han den van ds. W. L. Tukker. Aan boord werden 16 kerkdiensten gehouden, waarvan er twaalf via de scheepsradio werden uitgezonden. De predikant be zocht 28 loggers, waarvan 8 op zee. De radiodienst voerde 16 reparaties uit aan boord van schepen op zee en verstrekte 54 technische adviezen. De technische dienst verrichtte aan boord van schepen drie noodreparaties. Ge durende deze reis, waarbij 2.900 zee mijlen werden afgelegd, werden 178 weerrapporten doorgezonden naar het K.N.M.I. in De Bilt. Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" heeft ook nog als sleper gefungeerd. Op 22 juni werd de KW 147 opgepikt, die met motorschade had te kampen. Het schip werd over een afstand van 50 mijl naar de Schotse haven Blyth gesleept. (Advertentie) zonder chauffeur bij de N.V. Amsterdamsche Rijtuig Maatschappij Houtplein 21 - Haarlem - Telef. 22020 uitbleef, belde de directie van het wa renhuis aan de Grote Marktstraat naar het kantoor van de Nederlandse Bank aan het Noordeinde. De twee ge bouwen liggen ongeveer tien minuten gaans uit elkaar. Er was nog geen geld gestort op de bank. Ondertussen had men in het wa renhuis ook ontdekt, dat de chef-con troleur zijn helpers had weggestuurd. Hij was zelf niet te vinden. Toen werd de politie gebeld, die bij haar onderzoek ai direct in Woerden terecht kwam. Daar bleek de man uit de Haagse taxi te zijn gestapt en een treinkaartje voor Amsterdam te hebben gekocht, In plaats van in de trein te stappen nam hij echter weer een taxi en liet zich naar Nieuwkoop rijden. Hij zat ©en kop je koffie te drinken in restaurant „Pias- zicht", toen de plaatselijke wachtmees ter van de rijkspolitie daar omstreeks één uur binnen stapte. De wachtmees ter arresteerde de man en pakte met een de weekendtas, waarin de 212.000 gulden op 70,. na nog in coupures van tien tot duizend gulden aanwezig waren. De man is overgebracht naar het hoofdbureau van politie te Den Haag. Uit het verhoor dat hem gistermiddag werd afgenomen, is niet duidelijk ge worden, waarom de man, die getrouwd is en twee kinderen heeft, zijn poging tot verduistering heeft ondernomen. Toen hij eenmaal met het geld buiten de deur was, bleek hij aan grote ver warring ten prooi. Aan de chauffeur van de taxi die hij in Den Haag nam, had hij achtereenvolgens Leiden en Utrecht als doel van de reis opgegeven. Later besloot hij' naar Woerden te gaan. Nog geen twee jaar was de man als chef van de bedrijfsrecherche in dienst van „De Bijenkorf". Voor hij bij het Haagse warenhuis in dienst trad was hjj agent bij de gemeentepolitie in Zandvoort. Hp was daar ondanks zijn jeugdige leeftijd zelfs al bevorderd tot hoofdagent. De chef-controleur is zijn loopbaan begonnen bij de marechaus see. De voorposten van het gladiolen-leger- in-aantocht hebben zich gemeld: de Noordwflkse gladiolenspecialisten Konij nenburg Mark brachten de eerste col lectie gladiolen van het vrije veld. Een kleine veertien dagen later dan normaal. We zagen veertien Verschillende vari ëteiten, allemaal van het zgn. Butterfly- type, waarop deze firma het patent schijnt te hebben. Een middelgrote, elegant gebouwde gladiool, waarvan nagenoeg alle zaailingen een sprekend merk in het centrum dragen. Tot de meest opvallende behoorden Silva, licht rood met opvallende gele vlek, Flores- tan, fraai crème met purper merk, Prelude, crème met bijzonder opvallend purper merk in de keel, Gospelsong, fluweelrood met witte streepjes en Pan da, oranje met heldergele tekening in het hart. Verder zagen we de fraaie oranjerode Jolie Coeur van Jonkman-Hulsebosch te Sassenheim, die ook van het vrije veld was gesneden, terwijl G. Beukers uit Noordwijk twee favorieten uit zijn grote primulinus-collectie toonde en wel de lila-getinte Violet Lady en de rose Cherry Blossom. Deze kleinbloemige gladiolen zagen er best uiit. Uit Roelofarendsveen kwam C. A. v. d. Wereld met de charmante gladiolus nanus en - ramosus. De rode Robinette sprong, direct in het oog en ook de vlees kleurige Loveliness en de rose Ada mochten er wezen. De beste lilium Martagon album zag men van J. de Goede, Breezand en A. Twaalf hoven, Akersloot, presenteerde een nieuwe Tritteleia en wel een zaai ling van de diepblauwe laxa (die ook aanwezig was). Deze aanwinst is iets liohter van kleur dan de moedersoort en sloeg een uitstekend figuur. Er werd een getuigschrift eerste klasse aan toe gekend. Tenslotte liet de fa. Walter Blom uit Hillegom de fraaie lichtblauwe Engelse iris Blue Haze zien en deze variëteit zagen we ook van de fa. H. van Wave- ren uit Lisse. Hiermee had men de keuring gehad. Een uiterst magere schotel en dat in een tijd, waarin anders de tafels plegen door te buigen onder de gladiolen en andere zomerbloemen HAARLEM, 17 juli Na een span nend duel, dat tussen DWR 1 en HCZ 1 gespeeld werd voor de zomercompe titie, heeft DWR haar gasten het eerste verliespunt toegebracht. Hoopvol be gonnen de gastheren de strijd en het zag er naar uit, dat zij revanche zou den nemen op de in Hilversum geïncas seerde 7-3 nederlaag. Het liep anders; door Jan Sint had DWR een 2-0 voor sprong behaald en het was in de der de periode, dat door verkeerd.terugspe- len van de bal door Sint aan Schoon hoven gelegenheid geschonken werd om de achterstand te verkleinen. Met wat geluk fabriceerde Bouhuis de ge lijkmaker; vervolgens nam HZC het ini tiatief in handen door het inschieten van een strafworp door Romeijn. Was de strijd inmiddels al feller geworden, in de laatste periode werd er nog zwaarder op gezeten, daar HZC alles in het werk stelde om de 3-2 voorsprong te behouden. Een HZC-er verhuisde op de kant en DWR liet zich deze gelegen heid niet ontgaan en scoorde de gelijk maker. Met de stand 3-3 was het be- keken. Morgenavond, als de temperatuur van het water het toelaat, wordt om half acht gespeeld de wedstrijd DWT 1Waterlelie 1 (dames) Vervolgens komen de heren van DWT in het ge weer tegen SNA uit Den Haag. De wed strijden worden gespeeld in de zwem inrichting aan de Kleverlaan in Haar lem. Teletype T.N. D. VB Tijd. C. Tel niet in gemeenteraad Heemst©" HEEMSTEDE, 17 juli De heer y- Tel, die met voorkeursstemmen wer gekozen tot lid van de Heemsteen gemeenteraad voor de K.V.P., zal zij lidmaatschap van de raad niet nl° aanvaarden. Nadat eerst de gem cent. lijke centrale van de K.V.P. hem toestemming daartoe had geweig©1 heeft het kringbestuur van de K.va' nu in beroep in gelijke zin beslist. De gemeentelijke centrale, die regl®^ mentair toestemming behoort te ven tot aanvaarding van een raadsze- tel, was van oordeel, dat de evenwicn- tige samenstelling van de raad zo" worden geschaad als de heer_ Tel zl) intrede in de raad zou doen in plaaJ: van mr. E. M. J. Minderop, die voo1 hem op de kandidatenlijst was gezej; Met een vrij ruime meerderheid he®*ï het kringbestuur, waarbij de heer l®| in beroep was gegaan, nu zijn instem" ming betuigd met de zienswijze van oa gemeentelijke centrale. Men acht me name het jongepenelement reeds vol doende vertegenwoordigd door ae eveneens met voorkeursstemmen geko zen heer Van der Hulst. Naar wij vernemen, zal de heer Te' zich neerleggen by de beslissing van het kringbestuur en afzien van ee" hem nog openstaand beroep op het par tijbestuur; hij zal evenmin een raads- zetel buiten de K.V.P.-fractie om aan vaarden, waartoe hij theoretisch ge rechtigd zou zijn. De Bloemendaalse gemeenteraad zal donderdag te beslissen krijgen over een verzoek om medewerking te verlenen aan het stichten van een gereformeer de ulo-school. B. en W. van Bloemen daal stellen evenwel voor zulk een me dewerking niet te verlenen. Zij wijzen er op, dat er weliswaar een onder verklaring is overgelegd, waaruit blijkt dat de school door 29 leerlingen zou worden bezocht, maar dat slechts één van hen in de gemeente Bloemendaal woont (en dan nog in Vogelenzang, ter wijl gevraagd wordt de school in Bloe- mendaal-dorp te stichten). De overige adspirant-leerlingen wonen elders, tot in Amsterdam toe. In soortgelijke ge vallen heeft de Kroon zich weliswaar steeds op het standpunt gesteld dat de plaats van herkomst van de leerlingen niet relevant Is; de Raad van State echter en bij deze sluiten B. en W. van Bloemendaal zich aan bleek een andere opvatting te huldigen. Laatstbe doelde opvatting komt hierop neer, dat het kennelijk in de bedoeling van de wet ligt dat de gemeente vooral voor de leerlingen uit haar eigen gebied zorgt. In het onderhavige geval zou het huldigen van het standpunt van de Kroon wel bijzonder absurd zijn, aldus B. en W., omdat ook die ene yoigelen- zangse leerling in feite de nieuw te stichten school niet zal bezoeken we gens de afstand tussen zijn woonplaats en Bloemendaal-dorp en het ontbreken van een rechtstreekse verbinding per openbaar vervoermiddel. ZANDVOORT, 17 juli Voor de zand- bouwwedstrijd van „Touring Zandvoort hadden zich 45 kinderen aangemeld. Maar toen de directeur, de heer J. B. Th. Hugenholtz, met het jurylid, me vrouw Hennis-Dorreboom, zich maan dagmorgen om half tien op het nog kil le strand bevonden, was er geen spoor van de jeugdige zandbouwers te vin den! Allengs kwamen deze, goed in de wol gepakt, opdagen. Met grote ijver en wisselend succes begonnen zij aan hun werkstukken. Tegen het middaguur konden de be langstellenden een gevarieërde verza meling zandbouw-producten in ogen schouw nemen. Prijswinnaars waren in groep A (7 tot en met 9 jaar)J. de Jong met Mickey mouse, le prijs. An- dj-é Hischfeld kreeg voor zijn race-auto Be tweede prijs, en Monica Maas de derde prijs- voor een haring. In groep B (10 tot en met 12 jaar) le prijs Tonny Rademaker (kasteel), 2e prijs Irene Maas (wapen van Zand voort), 3e prijs Ronald van Houten (ooievaar). In groep C (13 tot en met 16 jaar) waren vier prijswinnaars; 1. Sylvain Matteman (Mexicaan)2. Ed dy van Loon (olifant), 3. Marianne van Loon (olifant met jong) en 4 Flo- ris Faber (Pier). ZANDVOORT, 17 juli Woensdag avond, 25 juli zal de radio- en televi siespreker pater Leopold Verhagen in de Hervormde Kerk te Zandvoort spre ken over: „Prijs de zee." In deze bij eenkomst, aanvangende om half negen, welke wordt belegd door het „Oecume nisch Contact Zandvoort" in het kader van zijn zomeractiviteiten, zal daarna het woord worden gevoerd door ds. D. Ringnalda, geref. predikant te Over- veen over „...en Uw God!" Deze avond zal muzikaal worden opgeluisterd. De aanwezigen zullen zich na afloop naar de Rotonde begeven, waar op het strand een vuurwerk zal worden ont stoken, waarbij hun een verrassing wacht. LONDEN, IS juli (ÜPI) ln het medisch bulletin dat maandagmiddag is uitgegeven over Sir Winston Chur chill, wordt gezegd dat Sir Winston bevredigend vooruit blijft gaan. HU heeft weer in een stoel gezeten. Het was de eerste maal sedert 7 juli dat de oud-premier uit bed was. NOS IETS,ME NEER VLAANDEREN» H'J BELDE DIE DflG VERSCHILLENDE KEREN OP, MAAK ZE WILDE NIET MET HEM SPREKEN. EN IK ZAG HEM BUITENSTAAN, TOEN ZE UIT RUSTTE VOOR HET Z'JN KLADJES VOOR EEN BRIEF... AAN DARBY MATTHEWS. LEE5 MAAR, INA.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2