Nieuw gebouw Haarlemse HTS gaat ruim 13 miljoen kosten Gelegen aan de Zijlweg langs de Randweg voor FRANSE KINDEREN IN KLEVERPARK T N.Ph.O. presenteert program voor komend seizoen Aandacht aan minder bekende componisten VOORLOPIG SCHETSPLAN GEREED a 51 i KEUR VAN SOLISTEN NAAIMACHINES ENGEL Stil en lager Gelegenheid tot 9 eigen onderzoek9 Antenne-apparatuur Opleidingssysteem Geen fusie tussen E.D.O. en U.V.S. Binnenbrandje Opnieuw vragen over bodemonderzoek Zilveren jubilarissen bij N.Ph.O. Vijftig nieuwe woningen „Eendracht maakt macht" De beurs vandaag: DINSDAG 17 JULI 1962 PAGINA 3 i HAARLEM, 17 juli - Het voor lopige ontwerp voor een nieuw gebouw van de Hogere Techni sche School in Haarlem ter hoog te van de Zijlweg is thans gereed. Onder supervisie van het archi tecten-bureau Brakel en Buma te Haarlem en met medewerking van een groot aantal instellingen en technische adviseurs, onder wie de inspecteur van het Nijver heidsonderwijs, ir. A. G. v. d. Hoek, en het dagelijks bestuur van de Vereniging voor Nijverheidson derwijs in Haarlem zijn de schets- plannen uitgewerkt. Het ontwerp, Waaraan twee jaar is gewerkt, is reeds door de Haarlemse schoon heidscommissie goedgekeurd en het wachten is nu op de Rijks- goedkeuring. Het gebouwencom plex, dat ontworpen is voor zeven honderdvijftig leerlingen, is ge projecteerd op een terrein aan de grens van de gemeente Bloemen- daal langs de spoorbaan naar Zandvoort, schuin achter het en kele maanden geleden in gebruik genomen gebouw van de Provin ciale Waterstaat. Als uitgangs punt bij het ontwerp gold het lo kalen-plan, dat voorziet in meer dan honderd verschillende lokali teiten en ruimten. Het gebouwen complex zal komen te bestaan uit een hoofdgebouw, waarvan het front, dat vijfentachtig meter breed is, uitziet op de Westelijke Randweg, een werkplaatsvleugel, een aula en een sportgebouw. Met de bouw en inrichting van de nieuwe H.T.S. zal naar raming ruim dertien miljoen gulden zijn gemoeid. In 1967 hoopt men met de bouw klaar te zijn. Met „SOUPLING" M O L E N D 13 K Nadat in de afgelopen jaren het repertoire van het Noordhollands Philharmonisch Orkest in belang rijke mate met moderne compo sities was uitgebreid, is de ver nieuwing bij het samenstellen van het komend winterprogramma speciaal gezocht in enige ten on rechte minder bekende klassieke componisten. Dinsdagserie Vrijdagconcerten een gemeenschap van échte parochi anen. Grote Houtstraat 181 Haarlem - Tel. 14444 - HBMll uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiii UllllHlllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii Het 20-meter hoge hoofdgebouw, het dominerende deel van het complex, telt vier verdiepingen en is ten gevolge van de grotere afmetingen van de ver schillende etages hoger dan het gebouw van de Provinciale Waterstaat. De Vorm van dit laatste gebouw is van invloed geweest op het ontwerp van de nieuwe H.T.S. De werkplaatsvleugel is geprojecteerd aan de noordzijde van het terrein en bevat ruimten van ver schillende hoogten. In het ontwerp is tekening gehouden met eventuele late re uitbreiding. Zo zijn bijvoorbeeld bo ven de werkgelegenheid aan de zuid zijde voor de toekomst twee extra ver diepingen gepland. De aulavleugel ligt eveneens aan de zuidzijde en is door de ruime entreehal twintig bij vijf entwintig meter vertoonden met het Hoofdgebouw. Het sportgebouw bevindt f'lc" de meest noordwestelijke hoek 5®nhet terrein, in de richting van het vtar»g Hospitaal, zodat meer naar de bni g' waarlangs mettertijd flatge bouwen zullen verrijzen, genoeg ruim- overschiet voor sportterreinen. verschillende afdelingen van het elka A zÜn zodanig gegroepeerd, dat zal .afdeling gemaikkelijk te bereiken een <->m het gehele complex komt 0„„ WeS te liggen, die vooral met het r>l5,5p de bevoorrading van de werk- nsru5en' onmisbaar is. Ook aan het aanrit^hl v? 5oor de ontwerpers veel comolex .hosteed; rond het gebouwen- vC ru™ \nP^erruimte gecreëerd wiil do w5 nderdeiTdertlg auto's, ter- bouwkunde - in het complex e 2' Waats behoort te hebben. Voorts fhn elkaWerkpla?tse5 20 V€el mogelijk bh ^aar op de begane grond langs de ?>oorbaan geprojecteerd. De set-ae- «feohte" elke afdeling gegroepeerd ^dom de eigen werkplaatsen en labo- was dus medle uitgangspunt schoolindelmg. De entreehal met garderobe geeft naar rechts toegang tot de school, naar links toegang tot de aula en de film zaal. Achter de hal bevinden zich loka liteiten voor de directie, de administra tie en de schoolarts. Verder bevinden zich op de begane grond van het hoofd gebouw de bibliotheek en een aantal theorielokalen, die hoofdzakelijk be stemd zijn voor de afdeling werktuig bouwkunde. Op de begane grond van de werkplaatsvleugel zijn ruimten voor de afdeling bouwkunde, terwijl het ma chine-laboratorium met de vliegtuighal daar eveneens zijn ondergebracht. In de kelderruimten onder deze vleugel komt onder andere het waterloopkun dig laboratorium. De eerste verdieping van het hoofdgebouw is geheel bestemd voor de afdelingen bouw-, weg- en wa terbouwkunde, terwijl de eerste verdie ping van de werkplaatsvleugel is inge deeld in tekenzalen. De tweede verdieping van het hoofd gebouw bevat de lokaliteiten voor na tuur- en scheikunde en een vijftal theo rielokalen voor algemeen gebruik. De zelfde etage van de vleugel zal waar schijnlijk gereserveerd worden voor de zogenaamde schakelklas. De derde ver dieping van het hoofdgebouw is hoofd zakelijk bestemd voor de scheepsbouw- kunde en de vierde voor de electro- tecbniek. In verband met de anten ne-apparatuur op het dak komt deze afdeling op de bovenste etage. De afde ling beschikt tevens over een instruc tie-terras op het dak, waar metingen .kunnen worden verricht. In het lokalen- plan zijn twee gymnastieklokalen opge nomen. Overwogen wordt of één gym zaal en 'n sporthal niet doeltreffender zjjn. Het complex zal, behalve het deel van de vleugel, dat geen verdieping heeft, opgetrokken worden in beton. De bij dit deel voorkomende grote overspanningen lenen zich beter voor s'taalskeletbouw. Men zal ge luidshinder in het gebouw zoveel mo gelijk tot het minimum beperken en aan de akoustiek zal veel aan dacht worden besteed. Een bijzonder heid is, dat de gevelconstructies gro tendeels worden opgebouwd uit vóór- gefabriceerde elementen. Het opleidingssysteem in het hoger technisch onderwijs is de laatste ja ren aan het veranderen. Door de ont wikkeling van de techniek moet men zich bij het doceren meer beperken tot de grondslagen van de verschillende technische wetenschappen. Bovendien is het noodzakelijk gebleken, dat er ook meer aandacht wordt besteed aan „eigen onderzoek." Het bestaan de schoolgebouw aan de Kleverpark weg biedt daartoe weinig gelegenheid. Het nieuwe gebouw daarentegen voor ziet wel in de noodzakelijke werkruim ten en laboratoria. Zo komt de afdeling bouwkunde in het bezit van. een beton- laboratorium; de afdelingen waterbouw en soheepsbouwkunde worden uitge breid met een waterbouwkundig labo ratorium, waarin men onder meer scheepsweerstanden kan opmeten. De werktuigbouw krijgt meer ruimte om materialen te onderzoeken en de afde ling electrotechniek krijgt de beschik king over een aparte ruimte voor meet- HAARLEM, 17 juli Tijdens een gisteravond in Haarlem gehouden ver gadering tussen de besturen van EDO en de Leidse voetbalclub U.V.S. heeft men geen overeenstemming weten te bereiken omtrent een mogelijke fusie tussen beide verenigingen. Van beide zijden bestonden onoverkomelijke be zwaren om tot een dergelijke fusie te komen. E.D.O. en U.V.S. zullen in deze richting geen verdere plannen onderne men. HAARLEM, 17 juli De Haarlemse brandweer heeft gistermiddag om half vier een binnenbrandje geblust in een kamer boven een café-restaurant aan de Zijlvest. Met koolzuursneeuw en droog poeder wist de brandweer het vuur dat bij een oliestookkachel ont staan was, te bedwingen. De brand is hoogstwaarschijnlijk te wijten aan een defect bij de elektrische ontsteking waardoor de olie vlam vatte voordat ze in de kachel kwam. De kachel ging verloren. De verdere schade bleef be perkt tot een geblakerd plafond, schoor steen en de betimmering. Met behulp van café-gasten kon men bijtijds het huisraad in veiligheid brengen. en regeltechniek. Ook de vliegtuigbouw krijgt er meer praktijkruimte bij: een grote hal, waar vliegtuigen kunnen worden gemonteerd. Het luchtvaart technisch laboratorium zal bovendien uitgerust worden met een zogenaamde windtunnel voor het beproeven van mo dellen. De aula, die op schooldagen als cantine dienst moet doen, biedt ruimte aan vierhonderdvijftig mensen. Het bestaande schoolgebouw, dat in 1921 gebouwd werd en momenteel aan ruim zevenhonderd leerlingen onder dak geeft, zal bij gereedkomen van het gebouw aan de Zijlweg betrokken wor den door de Lagere Technische School. De Haarlemse L.T.S. kampt momen teel met groot ruimtegebrek. HAARLEM, 17 juli Mr. G. C. J. J. van den Bergh, lid van de PvdA-frac- tie in de Haarlemse gemeenteraad, wordt ongeduldig, omdat hij nog steeds geen antwoord van B. en W. heeft ge kregen op vragen die hij in april 1960 heeft gesteld. Hij getuigt van dat on geduld in enige nieuwe aan het college van B. en W. gerichte vragen. De vragen van april 1960 hadden be trekking op het oudheidkundig bodem onderzoek in Haarlem. In mei van dat zelfde jaar hebben B. en W. daarop gereageerd door te zeggen, dat beant woording van de vragen binnen de ge stelde termijn onmogelijk was. De heer Van den Bergh vraagt nu welke rede nen het college ertoe geleid hebben na ruim twee jaar en nadat ook de nieuwe Monumentenwet reeds meer dan een jaar bestaat nog geen antwoord zelfs niet van voorlopige aard te ge ven op de gestelde vragen. „Is uw college, aldus de heer Van den Bergh," niet van oordeel dat deze aangelegenheid een urgent karakter heeft, gezien het feit dat het schaarse bestand van in de bodem aanwezige ge gevens over de oudste geschiedenis van onze stad bijna dagelijks wordt vermin derd door onachtzaamheid of opzette lijke vernieling? Acht uw college deze gang van zaken, die bij belangstellende burgers, naar mij uit brieven en ge sprekken bleek, ernstige bevreemding heeft gewekt, in overeenstemming met uw streven tot het bevorderen van de burgerzin en de belangstelling voor het bestuur der gemeente?" iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiii Een foto van de maquette van het nieuwe gebouw van de Haarlemse Hogere Tech nische School, waarvan het voorlopige schetsontwerp onlangs gereed is gekomen. Het gebouw .komt te staan ter hoogte van de Zijlweg langs de spoorbaan van Haar lem naar Zandvoort schuin achter het gebouw van de Provinciale Waterstaat. Rechts op de foto is nog juist een ge deelte van het enkele maanden geleden in gebruik genomen gebouw van de Provinciale Waterstaat zichtbaar. Daar achter langs loopt de Westelijke Rand weg. Tussen de nieuwe H.T.S. en de Zijl weg in, komt een complex flatwoningen. Het met cijfer (I) aangemerkte deel van het H.T.S.-complex is het hoofdgebouw, dat vier verdiepingen telt en twintig meter hoog is. (2) Is de werkplaatsvleu gel met laboratoria(3) de kantine, die ruimte biedt aan vierhondervijftig men sen en (4) het sportgebouw. Binnen vijf jaar hoopt men met de bouw gereed te zijn. (Advertenti: de vakantie in MODERNE COIFFURES Santpoorterplein 1. Haarlem, Telef. 60643 ".V/.V.V Een groep van vijfentwintig Fran se kinderen tussen twaalf en zestien jaar uit het Plaatsje Herecy, in de buurt van Fontainebleau, is dezer dagen de gast van de Kleverpark- parochianen. Zij hebben allen een „pleeggezin" gevonden, dat even veel plezier aan de logé's beleeft als de Franse kinderen aan de hartelijk heid van de Haarlemmers. De eni ge wanklank vormt de voor hei' onoverkomelijk lange duur van het theeuurtje en andere veel tijd ver gende huiselijke ceremonies, zoalt het kopje koffie met cake op zondag. De Hollandse maaltijden blijken op de bijeenkomsten vurig besproken evenementen. De gekookte aardap pelen moeten het daarbij beslist af leggen bij de Franse pommes frites. De kinderen zijn hier om te zien hoe de levenspraktijk is van een Neder lands katholiek gezin. Pastoor (na tien jaar Frankrijk ruimschoots ,,abbé")4W. Kroon van de parochie Saint Geneviève in Herecy, die mei de kinderen het kerkkoortje naar Haarlem is meegekomen, is enthousiast over de logeerpartij. „Wij schreeuwen om priesters die de pastoors in de kleine parochies eens komen aflossen tijdens vacan- tiereizen door Frankrijk. Er zouden dan veel meer kinderen eens ken nis kunnen maken met de sfeer in andere katholieke gezinnen." Praktizerende katholieken zijn in verschillende streken van Frankrijk met een lantaarntje te zoeken. Ab- bé Kroon telt iedere morgen één, soms twee kerkgangers, terwijl hij het lof bij gebrek aan belangstelling zelden hoeft te celebreren. In geen enkel gezin worden de kinderen er ernstig toe aangezet de kerk te be zoeken. Nadat zij in hun stemmige albes hun plechtige Communie ge daan hebben, worden zij volkomen vrijgelaten in hun godsdienstige op vattingen. Discipline kennen de Fransen niet. De Franse pastoors hebben even- Abbé Kroon temidden van enkelen van zijn jonge Franse parochianen voor wie hij, dank zij de tussenkomst van zijn neef, pastoor houwe, vakantietehuizen heeft kunnen vinden in de Haarlemse Kleverparkparochie. Eén van de vrouwen maakt dagelijks mijn kerk schoon. Als een vanzelf- wel de zekerheid dat de enkelingen sprekende attentie. De kerk maakt die de kerkbanken bevolken in die- rnét de pastoor, ondanks alles, het pe geloofsovertuiging gekomen zijn. Abbé Kroon spreekt met grote sym pathie over zijn parochianen, "die hem graag op bezoek hebben en hem als een vriend beschouwen, maar zijn kerk voorbijlopen. „Het zijn stuk voor stuk fijne mensen, die veel voor een ander over hebben. aanzien van de dorpen en de trots van de bevolking uit." De Frans man is vertrouwd met zijn geloof, dat hij als een kostbare erfenis van een lange rij voorouders heeft mee gekregen. Zijn afkeer van kerkbe zoek maakt dat geloof er echter niet levendiger op. Het vuur zal lang zaamaan doven, wanneer de wijze les esnuit het evangelie er niet steeds lessen uit het evangelie. Daarom is het zo belangrijk dat het bekende beeld van een kerk met slechts enkele oude vrouwtjes, uit Frankrijk gaat verdwijnen. Abbé Kroon weet uit er varing dat er bij de kinderen veel blijft hangen van bezoeken als deze aan Nederland. Tientallen van hen hebben, na uitvoerig met zichzelf te rade te zijn gegaan, besloten de kerk weer trouw te bezoeken en Abbé Kroon ziet tot zijn vreugde zijn pa rochie ieder jaar meer groeien tot iiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin iiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van zijn toernee in Tsjeohoslowakije bracht de eerste dirigent Henri Ax-ends enkele werken van Tsjechische compo nisten mee, welke in Nederland vrij wel onbekend zijn. Op de dinsdag-serie zullen hiervan worden uitgevoerd Vori- cek (1791-1825) - Symfonie in D, Mica (1694-1744) - Symfonie in D, terwijl in de vrijdag-serie van Benda (1722-1795) - de Symfonie in Bes wordt uitgevoerd. Behalve enkele korte moderne wer ken is dit jaar een grote plaats inge ruimd voor de bekende composities. In de D-serie worden symfonieën uitge voerd van Dvorak, Schubert en Mahler, in de V-serie symfonieën van Mozart, Brahms en Tschaikowsky. Een keur van bekende solisten kon worden geëngageerd, welke allen de bekende solowerken zullen uitvoeren. Zo speelt in de dinsdag-serie Ingrid Haebler het Pianoconcert in d kl. t., KV 466 van Mozart, Johanna Martzy het Vioolconcert van Beethoven, Hans Henkemans een Mozart Pianoconcert, Géza Anda het 2e Pianoconcert van Brahms en voert de wereldberoemde Russische cellist Rostropowitch o.a. het Celloconcert van Schumann uit. In de vrijdag-serie treden dit keer apart de violisten Theo Olof en Her man Krebbers op, respectievelijk met het Vioolconcert in Es dur van Mozart en het 3e Vioolconcert van Saint Saëns. Eduardo del Puevo is solist in een ge heel Spaans georiënteerd programma. De wereldberoemde harpist Niconor Za- baleta zal werken van Boieldieu en De bussy uitvoeren. De concertmeester Jan Hesmerg en de solo-violoncellist Eduard Biele vie ren in dit seizoen hun 25-jarig jubileum bij het orkest. Beiden zullen op 25 ja nuari als solist optreden. Gastorkesten zijn dit jaar het Radio Filharmonisch Orkest onder leiding van Jean Foumet en het Limburgs Sym fonie Orkest onder leiding van André Rieu. Op 9 februari brengt het N. Ph. O. ee„ tegenbezoek aan Maastricht. Onderstaand volgt een volledig over zicht van dit aantrekkelijke winterpro gramma. Het eerste concert van de D-serie op 2 oktober o.l.v. Henri Arends heeft als soliste de pianiste Ingrid Haebler. Het programma vermeldt de Symfonie in D van de Tsjechische componist Vori- cek, het Pianoconcert in d van Mozart en. Dvoraks 5e Symfonie „Uit die Nieu- e Wereld". Het tweede concert op 23 oktober wordt eveneens geleid door Henri Arends. Het Trio Pasquier verleent so listische medewerking met het Triple- concert van Beethoven. Verder worden o.a. uitgevoerd de Symfonie in D van Mica en Bolero van Ravel. Het derde concert op 13 november, dirigent Henri Arends, wordt geopend met de Serenade voor strijkers van Tschaikowsky. Hierna zal Diepenbrocks Suite „Elektra" worden uitgevoerd. Jo hanna Martzy is na de pauze soliste in het Vioolconcert van Beethoven. Het vierde concert op 11 december zal worden geleid door een gastdirigent. Hans Henkemans voert een pianocon cert van Mozart uit. Nadere gegevens over dit programma zijn nog niet be kend. Het vijfde concert op 15 januari wordt weer geleid door Henri Arenids. Uitge voerd wordt o.a. de Onvoltooide Sym fonie van Schubert, het Vioolconcert van Mendelssohn en L'apprenti soreier van Dukas. De jonge Amerikaanse vio list Jaime Laredo is solist in dit con cert. Het Radio Filharmonisch Orkest on der leiding van Jean Foumet zal het zesde D-concert verzorgen. Mstislav Rostropovitch voert op dit concert het Celloconcert van Schumann en de Ro- coco-variaties van Tschaikowsky uit. Het programma vermeld verder o.a. Le sacre du primtemps van Strawinski. Aan het zevende concert op 26 februa ri wordt solistische medewerking ver leend door de pianist Géza Anda met het 2e Pianoconcert van Brahms. On der leiding van Henri Arends worden verder uitgevoerd Musique tunèbre van Lutoslwaski en de Midzomemachts- droom van Mendelssohn. Het achtste D-concert op 19 maart zal worden geleid door Marinus Adam. Het programma vermeld o.a. Don Juan van Richard Strauss, het Vioolconcert van Paganini, met als solist Ruggiero Ricci, en La Mer van Debussy. Op 2 april vindt het laatste concert in de D-serie plaats. Onder leiding van Henri Arends zullen de Symfonie in A dur en „Exsulate Jubilate-' van Mo zart, na de pauze de 4e Symfonie van Mahler worden uitgevoerd. Soliste in deze beide laatste werken is de bekende sopraan Lois Marshall. Het eerste vrijdag-concert op 12 ok tober heeft als solist de violist Theo Olof, die het Vioolconcert in Es dur van Mozart zal uitvoeren. Het programma vermeldt verder de Jupiter Symfonie van Mozart en de le Symfonie van Brahms. Het concert wordt geleid door Hernri Arends. Het tweede concert op 2 november, eveneens o.l.v. Henri Arends, heeft een geheel Spaans programma. Eduardo de] Pueyo verleent solistische medewerking aan dit concert. Het programma ver meldt o.a. Iberia van Debussy, de So nata voor piano en orkest van Espla en de Rapsodie Espagnole van Ravel. De bekende harpist Niconor Zabaleta is solist in het derde concert op 23 no vember o.l.v. Henri Arends. Op het pro gramma staan o.a. de Symfonie n. 3 van Landré, Dansen voor harp van De bussy, het Harpconcert van Boieldieu en de Peer Gynt Suite van Grieg. Op het vierde concert op 21 decem ber zal onder leiding van de Amerikaan se gastdirigent Howard Shanet de 2e Symfonie van Tschaikowsky, Variations on a bizarre theme van Howard Shanet en het 3e Pianoconcert van Rachmani noff ten gehore worden gebracht. Sas Bunge is solist in het Pianoconcert. Het vijfde concert op 25 januari, onder leiding van Henri Arends, heeft als solisten de concertmeester en solo cellist van het N.Ph. O. Jan Hesmerg en Eduard Biele. Uitgevoerd worden o.a. de Symfonie in B van Benda, het Celloconcert in e van Vivaldi en het Vioolconcert van Khatchaturian. Het zesde concert op 15 februari heeft als gastorkest het Limburgs Sym fonie Orkest o.l.v. André Rieu. Soliste is de sopraan Denise Duval. Uitgevoerd worden Symfonie no. 40 van Mozart en La vox. humaine van Poulenc. Het zevende concert op 8 maart wordt geleid door Marinus Adam. De pianiste Monique Haas voert het 5e Pianocon cert van Beethoven uit, terwijl verder De concertmees ter Jan Hesmerg en de violoncel list Eduard Biele vieren in het ko mende wintersei zoen van het Noordhollands Philharmonisch Orkest hun 25-ja rig jubileum bij het orkest. Beiden zullen op het vijfde concert in de Vrijdag-serie (op 25 januari 1965) als solisten optreden. Onder leiding van Henri Arends zal dan worden uitgevoerd o.a. het Celloconcert in e van Vivaldi en het Vioolconcert van Khatchaturian. Andere bekende solisten zijn in de Dinsdag-serie: Zn- grid Haebler, Jo hanna Martzy, Hans Henkemans, Geza Anda en Rastropowitch, in de Vrijdagserie: Theo Olof, Herman Krebbers, Eduardo del Pueyo en de harpist Niconor Zabaleta. (Op de bovenste foto Jan Hesmerg; hiernaast: Eduard Biele). (Advertentie) De beste Europese merken. JAPANSE ZIG-ZAG NAAIMACHINE 350— ZANDVOORT, 16 juli Het bestuur van de woningbouwvereniging „Een dracht maakt macht" te Zandvoort, opent voor de leden van de vereniging de gelegenheid in te schrijven voor de vijftig een-gezinswoningen aan de Noor derduinweg welke in de komende maan den zullen worden opgeleverd. De aan vragen kunnen tot 27 juli a.s. bij de secretaris worden ingediend; de toewij zing geschiedt naar het rangnummer van de leden zodat degenen die het langst lid van „E.M.M." zijn, het eerst voor een woning in aanmerking komen. Het complex bestaat uit 6 woningwet woningen en 44 woningen, gebouwd in de vrije sector. Het exploitatietekort van laatstgenoemde woningen wordt door de vereniging zelf gedragen. Met inbegrip van de huurverhoging per 1 september a.s. bedraagt de huur voor de woningwetwoningen 79.70 per maand en voor de „vrije sector" wo ningen 84,70. Bij deze bedragen komt nog 6,30 per maand voor gasgeyser, centrale televisie-antenne, glasverzeke ring en 30 m3 waterverbruik. AMSTERDAM. 17 juli. De beurs kon ook vandaag niet op gang komen. Wall Street heeft gisteren geen stimulans ge geven en ten onzent is duidelijk sprake van een vakantiestemming. Bij dit alles liepen de koersen vandaag wat achter uit. Philips moest f 2,- prijsgeven en Uni lever opende ongeveer anderhalve gul den lager. Aandelen Kon. Petroleum volstonden met een verlies van f 0,50. De kwartaalcijfers van de AKU, die van daag zijn gepubliceerd, hebben in eerste aanleg tot een kleine koersreactie als ge volg van winstnemingen aanleiding ge geven. Bepaald flauw waren wederom Hoogovens, die met bijna 20 pnt daalden. In de cultuursector wred Amst Rubber ex 5% div. afgedaan op 102 (4, tegen gisteren 107(4 cum, zodat het aandeel vandaag een kleine fractie beter was. Bij de scheepvaartaandelen moest Scheepvaart-Unie ongeveer anderhalve punt afstaan, waartegenover Kon. Boot en Van Nievelt goed prijshoudend waren. Aandelen Walvisvaart, die gisteren 103 bieden golden, werden vanmiddag begin beurs in open hoek verhandeld tegen olopende koersen van 105-1073.i. De staats- fondsenmarkt was prijshoudend. Vorig Slot opening 17/7 o.a. het Brandenburgse concert no. 3 van Bach en Psyche van Franck worden uitgevoerd. Het achste concert staat eveneens on der leiding van Marinus Adam en heeft als solist Herman Krebbers. Uitgevoerd worden Symfonietta van Paap, het Vioolconcert van Saint Saëns en de 3e Symfonie van Roussel. Het laatste concert van de winter- serie op 26 april o.l.v. Henri Arends, heeft als solist de jonge Salzburgse pia nist Helmuth Sieber met een Pianocon cert van Mozart. Verder worden uitge voerd het Konzertstück für Orgel umd Orehester van P. Eben en de 4e Sym fonie van Tschaikowsky. 4y2 Ned. 1960 100& 41/4 Ned. 1961 9S~ 4 Ned. 1961 96& 4 Ned. 1962 96(4 96(4 Staffel 1947 88* B.N.G. Won. bouwl 6 106% Ned. Handel Mij. Cert. 338 Amsterdam Rubber 107(4 102%<i H.V.A. 117(4 A.K.U. 375 373(4 Berkel Patent 239 Calvé-Delt Cert. 752 DeU-Mij. 135.70 Fokker 454 Ford 810 v. Gelder 301% TT Hoogovens 591 572 Müller Co. 350(4 Ned. Kabel 528 Philips Gem. Bez. 166.80 1455 Unilever 150.70 149.40 Wilton-Fyenoord 284(2 Billiton 2e 442 Dordtsche Petr. gew 607% Kon. Petroleum 50 132.60 131.90 Holl Amerika Lijn 123(4 123 Vi Java Cb PL 129% KXA1. 55.10 Ko.i. Ned. Stoomb. Mij. 140(4 141 KPJH. 133 Stoomv. Mij. Neder 1. 133 v. Nievelt 114(4 112 v. Ommeren 258 Rott. Lloyd 128 Ned. Scheepv. Unie 127(4 125^ Interunie 179 Robeco 204 Unitas 473 Ver. Bezit 127 Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2(4 Amsterdam '56 1 80(4 2(4 Amsterdam '56 n 93 2(4 Amsterdam '56 IH 91(4 2(4 Amsterdam '59 2(4 Rotterdam '57 99% 85 Alb. Heyn KL obL 118(4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3