Feestelijke demonstraties van schutters in Met handbogen Haarlem en geweren 1 -IS Uitvoerige bespreking grond rond Polderhuis in Hoofddorp Grootste Nederlandse skelterbaan in Uitgeest Buitenplaats Koningshof' bij Natuurmonumenten' Agenda voor Haarlem en omgeving Avondconcert door Piet Kee ZONDAG 22 JULI EN ZATERDAG 28 JULI SOLEX Verdere koersdaling laatste eigenaar Dank zij legaat Uitspraken Haarlemse Rechtbank HARDÜBELT Hoofdingelanden Haarlemmermeerpolder Aanrijding op Herenweg Haarlems driemanschap in Ghana ontbonden Zaterdag 21 juli opening Schenking aan Reddingmaatschappij GOUD VOOR JUBILERENDE M. PONSTEEN De beurs vandaag: WOENSDAG 18 JULI 1962 PAGINA 3 „De Gilde vier!" Jt^ - sJfel JSBi mk'-M Andere schenkingen Films Muziek Diversen Gabaret T entoonstellingen Waterstanden Burgerlijke Stand Haarlem Faillissementen Beurs van New York HAARLEM, 18 juli De eeuwen oude Haarlemse „Stadsdoelen" zullen zondag 22 juli de gehele dag in het teken staan van de handboogschiet sport. Honderdtwintig handboogschut ters uit Noord- en Zuidholland zullen die dag in het kader van de Frans Halsfeesten schietwedstrijden houden. Er zal op tien banen worden geschoten. Dit voor Haarlem unieke evenement begint 's morgens om tien uur. De wedstrijden, die voor het publiek gra tis toegankelijk zijn, duren tot zes uur in de namiddag. Een tweede gebeurtenis, welke eveneens ter gelegenheid van de Frans Halsfeesten de aandacht vraagt, is de Schuttersdag op zaterdag 28 juli. Honderd leden van aloude schutters gilden uit Brabant, Limburg en België zullen in Haarlem hun opwachting ma ken, waarbij verschillende feestelijkhe den op het programma staan. Aan de handboogschietwedstrijden op 22 juli zal worden deelgenomen door de Koninklijke Batavieren" uit Rotter dam, de verenigingen ..Reineveld", ,,Frederik Hendrik" en „Wilhelm Teil" uit Delft, de Haagse „Oranje Schut ters". het Wassenaarse D.O.S., de Ko ninklijke „Concordia" uit Amsterdam en de verenigingen „Brederode" en „Vooruitgang zij ons Streven" uit Sant poort. De schutters van laatstgenoem de vereniging zullen tevens als gastheer optreden. Het handboogschieten is een fascine rende, maar moeilijke sport. Het goed schieten met pijl en boog vergt een veel grotere oefening en inzet van de schutter dan het schieten met een vuur wapen. Toen omstreeks het jaar 1600 het vuurwapen zijn intrede deed, begon in de Westerse wereld de boog als jacht- en krijgswapen aan betekenis in te boeten. Duizenden boogschutters kwamen zonder werk, maar zij bleven hun kunst, die zij zich ten koste van veel moeite en opofferingen hadden eigen gemaakt, in schuttersverenigin gen beoefenen. Bij elk schot volbrengt de schutter een aantal verrichtingen, die aan in dividuele in ervaring gevonden - verschillen onderhevig zijn, maar in principe altijd op dezelfde grondbegin selen zijn gebaseerd. Deze handelingen zijn: het staan; het opzetten van de Pijl op de pees; het uittrekken van de boog; het houden van de boog (d.w.z. het stilhouden als op de roos gemikt is)het lossen van de pijl .en tenslotte het narichten (d.w.z. het aan schot blijven staan, totdat de pijl in het doei Is. De toeschouwer bij een schutters feest zal plezier gunnen beleven aan de gedragingen en houding van de schutters. Zij bestrijden elkaar in een sportieve sfeer, waarbij de schoten van de tegenstander worden toegejuicht. Het zal zondag op de Stadsdoelen aan belangstelling niet ontbreken. Van een geheel andere allure is de Schuttersdag, die zaterdag 28 juli on der het motto ..De Gilde viert" wordt gehouden. De Haarlemmer Jan Kraak man heeft het programma samenge steld en men mag verwachten dat deze „Schuttersdag" iets bijzonders belooft te worden. De deelnemende schuttersgilden uit zuidelijke gewesten kunnen terugzien op een eeuwenoude historie, 's Mor gens om elf uur zal het gezelschap op de Stadsdoelen worden verwelkomd, waarna een rondrit door Haarlem op het programma staat. Nadat men ver volgens op de Doelen aan een Brabant se koffietafel heeft aangezeten, volgt 's middags om kwart over vijf een optocht door de straten van Haarlem. De bonte stoet bestaat uit herauten, ridders te paard, vendelzwaaiers, ko ningen, hoofdlieden en gildebroeders, die met bazuingeschal hun komst zul len aankondigen. De route van de op tocht is: Stadsdoelen, Barrevoetestraat, Wilhelminastraat, Wilsonsplein, Raam- singel, Van Edenstraat, Iordensstraat, Florapark (waar een krans zal worden bij het standbeeld van Frans De koning van de schutterij mikt. De omstanders (de koningin niet het minst) zien bewonderend toe. Beeld van een schuttersfeest uit het Limburgse van jaren her. Binnenkort zal deze folklore herleven op Haarlems Grote Markt ter gelegenheid van de Frans Halsfeesten. HAARLEM, 18 juli Tien maanden gevangenis waarvan vier maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en vjjf jaar ontzegging om motor rijtuigen te besturen luidde het vonnis van de Haarlemse rechtbank vanmor gen tegen een 42-jarige timmerman uit Badhoevedorp, die begin mei dit jaar op de Nieuwe Meerdijk in Haarlemmer meer onder invloed met zijn auto een fietser had aangereden. Het slachtoffer werd zo ernstig gewond, dat hij voor lopig negen maanden niet kaD werken. De officier, mr. J, Wiarda, had tegen de timmerman een jaar geëist en even eens vijf jaar ontzegging. Een 22-jarige los-arbeider uit Heem stede, een zoon van een bekend straf pleiter, die met een vriend, eveneens 22 jaar, ingebroken had in een kruide nierswinkel en reeds meermalen veroor deeld is, werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twee jaar, door te brengen in een jeugdgevangenis. Zijn vriend, aan wie ook diefstal van een auto tenlaste gelegd was, hoorde zich veroordelen tot een jaar en drie maan den met aftrek van voorarrest. De of ficier had tegen beide jongemannen een gevangenisstraf van een jaar geëist. De losarbeiders hadden elkaar enige tijd geleden in de gevangenis leren kennen. Tegen een 42-jarige timmerman uit IJmuiden, die op 18 april uit een ju welierszaak in Velsen een aantal gou den sieraden en geld had weggenomen, luidde het vonnis een jaar en zes maan den met aftrek van voorarrest. Alleen genoemde inbraak was de man tenlaste gelegd, ofschoon de timmerman de laatste maanden niet minder dan negen inbraken in Velsen en IJmuiden ge pleegd had. De officier had tegen de timmerman twee jaar gevangenis ge- eist. Een 22-jarige losarbeider uit IJmui den, die, om met zijn verloofde te kun- n uitgaan, de lunchroom van zijn schoonouders in brand had gestoken „een paardemiddel", noemde de presi dent deze methode werd veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf waar van drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van voorarrest. De schade aan de lunch room bedroeg meer dan tienduizend gul den. De eis luidde tien maanden. museum. Om half adht 's avonds wordt de optocht vervolgd. Door de Grote Houtstraat trekt de stoet naar de Gro te Markt, waar van acht tot negen uur verschillende demonstraties worden ge houden. Deze bestaan uit tromroeren, vendelzwaaien, de strijd tussen St. Jo ris en de Draak, vogelschieten en acro batiek. De Schutterskoning zal worden geïnstalleerd en tenslotte zal een de monstratie Koningssdhieten met geweer woorden gegeven. Na afloop van de de monstraties trekt het gezelschap in ge sloten formatie naar de feestelijk ver lichte Doelen waar men de avond in gepaste vrolijkheid gaat doorbrengen. Een twintigtal leden van Haarlem se amateurtoneelverenigingen, ge kleed in schutterskleding uit de Gou den Eeuw, zal de gasten ontvangen en voor de rest van de avond zullen zjj ook als gastheer fungeren. Het zal er ongetwijfeld in dit gezelschap van louter manvolk vrolijk aan toe gaan, temeer ook omdat Jan Kraak man nog een aantal attracties en verrassingen op zijn programma heeft staan. Dit oud-Hollandse feest is voor het publiek toegankelijk. De toeschouwers hoeven geen „honger" te lijden, want in verschillende tent jes en kraampjes is van alles te koop en men zal er ook zijn dorst kunnen lessen. Intussen is het te betreuren, dat de gemeentelijke instanties niet voorne mens zijn om de Grote Markt tijdens de schuttcrsdemonstraties op 28 juli geheel of gedeeltelijk voor het verkeer af te sluiten. Men wil alle verkeer ge woon door laten gaan, niettegenstaan de het feit dat deze „Schuttersdag" een voor Haarlem uitzonderlijke ge beurtenis is. Het zal de organisatoren uiterst moeilijk zo niet onmogelijk vallen om de demonstraties op de Gro te Markt temidden van de verkeers drukte te doen houden. Hopelijk zullen van gemeentewege alsnog maatregelen worden getroffen, waardoor dit bij uit stek feestelijke evenement ongestoord zal kunnen plaats hebben. (Advertentie Dreef, Houtplein, Frederikspark, Kleine Houtweg, Gasthuisvest. Bfl het Frans Halsmuseum zal worden gepau zeerd voor een rondleiding door het „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX SERVICE STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. - TELEF. 57455 ,4 o""*4 Bescheten u werk gedaan; de jury gaat kijken wie in de roos hebben en Ziiiri iteii?. i dichtst erbij. Binnenkort zullen handboogschutters uit Noord- -tiolland hun bedrevenheid in deze edele sport tonen in de binnenhof van de Haarlemse Stadsdoelen. HOOFDDORP, 18 juli Er is gis termorgen tijdens de vergadering van de Hoofdingelanden van de Haarlem mermeerpolder uitvoerig gesproken over de overdracht van enkele stroken grond ter hoogte van het Polderhuis aan de provincie Noord-Holland. De provincie heeft deze gronden nodig voor de verbetering van de verkeerssituatie op het kruispunt Kruisweg-Hoofdweg, waar de brug over de hoofdvaart zal worden verlaagd en de Kruis weg nabij het kruispunt zal worden verbreed tot vier rijbanen. Het dage lijks bestuur van de polder heeft daar over onderhandelingen met de provin cie gevoerd en het was van mening, dat, gezien de nauwe samenwerking met de provincie op velerlei gebied, het niet nodig was de grond aan de provincie ter verkoop te bieden. De polder heeft de gronden dan ook niet aangeboden. Ook de hoofdingelanden hadden geen bezwaar tegen het wegge ven van de grond, maar zij stelden daarbij de voorwaarde, dat in de toe komst de weg niet onmiddellijk langs het Polderhuis zou lopen. Thans is het Polderhuis van de verkeersweg geschei den door een trottoir en een ventweg. De hoofdingelanden willen namelijk geen enkel risico lopen wat het Polder huls betreft. Zij menen, dat wanneer de verkeersweg pal langs het huis zal komen te liggen, het gemotoriseerde verkeer schade aan het huis zal toe brengen. Dijkgraaf B. K. Buurman had kort voor de vergadering van gister morgen een onderhoud met een verte genwoordiger van de Provinciale Wa terstaat. Hij bracht daar de wens van de hoofdingelanden naar voren, maar de provinciale Waterstaat wenst zich niet op dat punt vast te leggen. De hoofdingelanden wensen een serviteat op de te geven grond, de provinciale Waterstaat voelt daar niets voor. Van alle kanten werd dit vraagstuk door de hoofdingelanden gisteren beke- HEEMSTEDE, 18 juli Toen de 73- jarige K.P. uit Heemstede gistermiddag omstreeks half twee vanaf de Herenweg in Heemstede met de fiets linksaf de Van Merlenlaan wilde inslaan, werd hij aangereden door een 14-jarig meis je, dat op de Herenweg in de richting Haarlem fietste. De oude man kwam te vallen en liep een hoofdwond op die door een passerende arts kon worden verbonden. Het meisje is, vermoedelijk zonder zich de ernst van de aanrijding bewust te zijn geweest, doorgereden. De Heemsteedse politie vraagt het meis je zich met haar in verbinding te stellen. ken en besloten werd het dagelijks be stuur te machtigen de onderhandelin gen voort te zetten, rekening houdend met de wensen van de hoofdingelan den. De dijkgraaf wees er nog op, dat de provincie donderdag de verbetering van het kruispunt zal gaan aanbeste den, hetgeen bjj de hoofdingelanden ont stemming opwekte. Het dagelijks be stuur zet de onderhandelingen dus voort en er zal geen besluit worden geno men zonder goedkeuring van een ge machtigde van de hoofdingelanden, een deskundige op het gebied van grond- transacties. ACCRA, 18 juli (KNP) Na 24 jaar komt er in Ghana een eind aan het driemanschap van de SMA-paters De Rooy uit Haarlem. Het vertrek van de jongste der drie broers naar een Ame rikaanse universiteit is er de oorzaak van. Sedert 1938 werkten de drie broers missionarissen de Rooy op verschil lende missieposten in Ghana, aan Afri ka's Westkust. De oudste, pater Gerard Jan, werkt er al sedert 1932. Momen teel is hij in Half-Assini. Zijn broer Wim in Dezelekofe, volgde hem in 1936. Theodoor, de jongste, kwam in 1938 in Ghana aan en werd leraar aan het klein-seminarie van Amisano. Hij heeft nu van zijn overste opdracht ge kregen om klassieken te studeren aan de Katholieke Columbia-university in New York. Pater Wim komt binnenkort met ver lof naar Nederland, zodat dan slechts één pater de Rooy in Ghana achter blijft. UITGEEST, 18 juli De grootste skelterbaan van Nederland 670 meter lang en 7,5 meter breed die hier door het wegenbouwbedrijf Versluijs uit Bodegraven is aangelegd, zal zater dag 21 juli officieel worden geopend. De opening op zich wordt al een spectaculair gebeuren. De bekende sportvlieger Eelco Schuller zal met een helicopter de skelter van de Ne derlandse skelterkampioen 100 cc, Bill Scoville. op de baan zetten. Bill Sco- villa rijdt hierna de openingsronde, waarna officiële wedstrijden worden gehouden, waaraan door D>uitse, Ame rikaanse en Nederlandse skelteraars wordt deelgenomen. Geestelijke vader van de skelterbaan Het 160 hectaren grote buiten „Ko ningshof", dat gelegen is tussen Aer- denhout en de Overveense „Blinkert", komt in bezit van de „Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten". Dit geschiedt ingevolge een legaat van de laatste eigenaar van het buiten, wijlen de heer J. A. W. Luden, die er op 7 juli j.I. is overleden en het voortbe staan van „Koningshof" in zijn huidi ge gedaante heeft willen waarborgen. De heer J. A. W. Luden was de zoon van de bankier mr. dr. J. Luden en kleinzoon van mr. H. L. M. Luden, in dertijd president van de Amsterdam se rechtbank. Hjj stamde van moeders zijde uit de familie Van der Vliet-Bor- ski. Koningshof, dat met zijn 160 ha in oppervlakte ongeveer gelijk is aan het prinsdom Monaco, is een uniek duingebied, met dennen en loofhout. De geschiedenis ervan gaat terug tot in het begin van de vijftiende eeuw. Door de schenking van de heer Luden krijgt de gemeenschap de beschik king over een natuurmonument van de eerste orde. In zijn legaat heeft de heer Luden aan zijn schenking twee boerderijn toe gevoegd, resp. gelegen in de Spaam- dammerpolder en de Haarlemmermeer- polder. Niet minder belangrijk is het legaat dat het Utrechts Landschap is ten deel gevallen: de Ridderhofstad „Moersber- CINEMA PALACE: De dief van Bagdad, a.l. t/m do.: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Tom en Jerry-festival, a.l. t/m do. 10 uur. FRANS HALS: Eén pyjama voor twee, 14 jaar. 2. 7 en 9.15 uur. LIDO: Maciste contra Maclste, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Spartacus, 14 jaar. Dagelijks 2 en 7.30 uur. REMBRANDT: Schlager-revue, a.l. Dagelijks 2 en 7.30 uur. Europa bij nacht, ontraden. Dagelijks (behalve zondag) 10.30 uur: Jeugdprogramma „De Kikkerkeizerin. ROXY: t/m zo. Tarzan en de meerminnen, 14 jaar. Do. Billy, the kid, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIOSchep vreugde ln het leven, a. 1. 2.15, 7 en 9.15 uur. Sjors van de Rebellenclub, alle leeft. Dagelijks 10.30 uur. MINERVA: t/m wo. 8.15 uur: De Graaf van Luxemburg, a. L Donderdag 19 juli Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel bespeling door Klaas Bolt. Woensdag 18 juli Hoofddorp, gem. Sportterrein: Concours Hippique. Donderdag 19 juli Raadhuis Bloemendaal. 2.15 uur: Ge meenteraadsvergadering. „Adam en Eva", Raamstogel 5. Iedere avond 812 uur. Waag-taveerne, Damstraat. Cohi Schreyer, gitaar en het poppentheater Merlijn, vanaf 8 uur, iedere avond. Frans Hals Museum: Portretten en genre stukken uit internationaal museaal en particulier bezit. Dagelijks van 105 uur. Zondag 15 uur. Teyier's Museum: Expositie van Italiaanse tekeningen in Nederlands bezit. Dagelijks 10—5 uur. Zondag 1—5 uur. (Tot 22 juli). Vishal, Grote Markt: Keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem. Dagelijks van 10—5 uur. Zondag van 1—5 uur. (Tot 29 juli). Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012,30 en van 1.30—5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen 25 uur. Museum „Het Huis van Looy", Kleine Houtweg 103: Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dage lijks van 10—5 uur. Zondag van 1—5 uur. (Tot 30 september). Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerksplein: Ten toonstelling van tekeningen van Ives Heude, gedurende de maand Juli. Dage lijks van 106 uur en van 8—10 uur. kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 41: Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Heinz Nassner. Dage lijks van 95 uur. Ma., wo en vrij van 6—8 ur. (Tot 21 juli). Cruqutusmuseum, Haarlemmermeer: Histo rische stoommachines, watermolens enz Dagelijks van 9—12.30 en van 1.305 urn- Zondag van 105 uur. Kunsthandel Bier, Groot Heiligland 66. Tentoonstelling van werken van Hol landse meesters uit de 17e eeuw. Dage lijks 10—5 uur. (Tot 30 september). HAARLEM, 18 juli Het 40-jarig dienstjubileum van de heer M. Pon stoen, hoofdopzichter bij de Noord Zuid Hollandse Vervoersmaatschappij is niet onopgemerkt voorbij gegaan. In de ver gaderzaal van de NZH aan de Leidse- vaart te Haarlem werd de heer Pon steen dinsdagmorgen hartelijk gehul digd, bij welke gelegenheid de heer Hortensius, directeur van de NZH, me dedeelde, dat hem de gouden ereme daille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau was toegekend. De heer Th. Hetem, chef van de Vervoersdienst sprak waarderende woorden tot de jubilaris en overhan digde hem naast het gebruikelijke ge schenk onder couvert ook de gouden medaille met vererend getuigschrift van de Maatschappij van Nijverheid en Handel. In de middaguren recipieerde de heer Ponsteen in de Kroonzaal van restaurant Brinkman waar talrijke vrienden, collega's en personeelsleden ook uit Leiden en omgeving, want de heer Ponsteen had de laatste jaren zijn dienst verricht in de werkplaats te Rijnsburg, hem kwamen feliciteren. Voorts waren hierbij aanwezig tal van kennissen uit de Haarlemse voet balwereld, die van hun belangstelling voor de vice-vcorzitter van de afdeling Haarlem van de KNVB blijk gaven. Bij monde van de heer H. Scheen mocht de heer Pontsteen namens het HYB bestuur een fraaie radio-televisie tafel in ontvangst nemen terwijl de heer Schaaf, als vertegenwoordiger van de IÏFC „DIO", waarvan de jubilaris ere voorzitter is, hem een praktisch ca deau overhandigde. IJMUIDEN: Donderdag 19 juli Hoog water: 4.42 en 17.12 u. Laag water: 0.26 en 12.51 u. gen" bij Doom, tussen de twee wereld oorlogen gerestaureerd voor rekening van mr. dr. J. Luden. Moersbergen be hoorde in de tweede helft van de 16e eeuw aan Bartholomeus de Wael, één der Stichtse gemachtigden tot het ont werpen van de Unie van Utrecht. Het ruim 70 ha grote landgoed ligt aan de weg van Driebergen naar Doom, tus sen „Leeuwenburg" en „Aardenburg" en wordt ten zuiden begrensd door de Gooyerwetering. Tenslotte vermaakte de heer Lu den, wiens broer in, de twintiger ja ren bij het zwemmen voor het Bloe- mendaalse strand het leven liet, een bedrag van zes ton aan de Kon. Noord- en Zuidhollandsche Redding Maatschappij te Amsterdam. Een beeld van het unieke landschaps- schoon van het buitengoed „Konings hof", dat bij legaat van de laatste eige naar, wijlen de heer J. A. W. Luden, is vermaakt aan de „Vereeniging tot Behoud van Nutuurmonumenten". Het is hetzelfde buitengoed waardoorheen de geprojecteerde weg door noordelijk Aerdenhout zou komen te lopen, indien deze (tegen de zin van Haarlem en Bloemendaal in) zou worden gereali seerd. BEVALLEN van een zoon16 juli A. E. Tombal-Kloos, 16 juli F. Snel- Reinders, 17 juli M. H. Olthof-Prins. 16 juli B. W. de Vogel-van Zijl; 16 juli A. T. Suter-Bosch, 17 juli M. IJzer- man-Klaassen, 17 juli W. E. P. van der Ploeg-de Vos. BEVALLEN van een dochter: 16 juli M. H. Zwart-Zoon, 16 juli P. Buit-Ver sluis, 17 juli A. de Wijs-Wever. BEVALLEN van een zoon: 15 juli D. H. C. van Teunenbroek-Fakkel, 13 juli S. ten Bruggen Cate-Kaufmann, 14 juli J. E. Mutsaers-de Vries, 13 juli E. M. H. H. Lindeboom-Gaertener, 15 juli J. M. G. Kolner-Beelen, 15 juli E. M. Bon- tenbal-Dirks, 13 juli P. M. de Graaff- Harmes, 16 juli P. Knotter-Molenaar, 14 juli A. van der Lei-Adriaanse, 15 juli C. C. Lanfermeijer-Heeremans, 11 juli M. F. W. Bos-Overduin. BEVALLEN van een dochter: 12 juli H. Mjjnders-Kuik, 13 juli W. Vlug-Wes tenberg, 15 juli J. c. Polak-Oerlemans, 15 juli M. Sïkman-Rezel, 14 juli H. E. Keuss-Kortekaas, 13 juli M. van Wijn gaarden-van Es, 15 juli H. A. M. van Dijk-Rij'broek, 15 juli A. E. Burggraaf- Hoffman, 15 juli S. Schooneveldt-Kos- ter, 14 juli C. H. Buizer-Brokke. 15 juli H. A. van de Ploeg-Roerdink, 15 juli H. A. Honcoop-Maliepaard. ONDERTROUWD; 17 juli J. L. H. M. Adelmeijer en M. M. Andriessen, A. C. Peters en W. A. G. Hund, P. J. Plug en T. de Jong, W. J. A. Ouds hoorn en G. B. H. van Tiel; W. W. H. Boerma en H. Meedema, J. P. Geels en H. Caspers, A. M. Lubbers en J. W. Stekelenburg, H. J. Hendriks en G. J. M. Wijers, R. G. Waleson en S. S. Padmos. ONDERTROUWD: 16 juli P. J. Bre- douw en C. Stremming, G. DJ. Sprajc en J. H. Hangjas. GEHUWD: 16 juli J. H. T. Schout en J. H. Bremer. GEHUWD: 17 juli H. C. Veldhuizen en A. Heemskerk, J. E. van Schie en M. J. van der Laan, W. X. H. van der Linden en J. C. M. Turk, A. E. J. Vos en A. C. Alders, J. R. Walgien en S. de Nieuwe. E. A. Postma en H. C. Prent, J. Schaap en B. Schuurman, J. L. Braakman en A. M. Kroese, M. J. van der Wal en S. Postma. OVERLEDEN: 13 juli J. Wegman- Vreeken, oud 83 j., Pijlslaan 41; 14 juli A. M. Leerink-Cerlijn, oud 79 j., Haze- paterslaan; 13 juli H. A. Baars, oud 67 j., Kamperlaan; 13 juli J. I. Hoge- steeger, oud 67 j., Gasthuisvest; 15 juli D. Kramer-Otter, oud 64 j., Hazepaters- laan; 15 juli M. Wolz-Mulder, oud 81 j., Kamperlaan; 14 juli A. M. G. de Mel ker-van Dijk, oud 39 j.. Kamperlaan; 13 juli J. de Buij, oud 74 j.. Gasthuis vest. OVERLEDEN: 15 juli J. de Koning, 44 j„ Hazepaterslaan; 15 juli D. Kra mer-Otter, 64 j., Hazepaterslaan; 15 juli G. Meerveld, 55 j„ Gasthuisvest; 15 juli M. Woltz-Mulder, 81 j., Kam perlaan; 14 juli J. H. A. Weerts, 69 j., Kamperlaan; 11 juli A. J. Jongenee- len, 86 j„ Mrt. v. Heemskerkstraat; 12 juli H. Heinsbergen. 86 j„ Kamperlaan; 13 juli J. du Buij, 74 j., Gasthuisvest; 13 juli J. I. Hogesteeger, 67 j., Gast huisvest; 13 juli H. A. Baars, 67 j., Kamperlaan; 13 juli J. L. de Boo, 60 j„ Hazepaterslaan; 15 juli J. W. H. Braam, 67 j., Gasthuisvest; 15 juli P. J. Onel, 94 j., Mrt. v. Heemskerkstraat; 15 juli R. Steenbeek, 1 mnd., Hazepa terslaan; 12 juli D. M. Bokhorst-Blok, 55 j„ Hazepaterslaan; 16 juli C. M. Schrijver-Solleveld, 77 j.. Hazepaters laan; 13 juli J. Wegman-Vreeken, 83 j., Pijlslaan; 14 juli M. A. de Groot, 73 j„ Kamperlaan; 14 juli A. M. Leerink- Cerlijn, 79 j., Hazepaterslaan; 14 juli A. M. G. Melker-van Dijk. De arrondissementsrechtbank te Haarlem heeft op dinsdag 17 juli 1962 in staat van faillissement verklaard; A. P. B. Koenen te Badhoevedorp, gem. H'meer. Rechter-commissaris mr. H. G. Rambonnet. Curatrice mr. J. M. Moll van Oharante te Haarlem. C. Gathier, aannemer te Heemstede. Rechter-commissaris mr. H. G. Ram bonnet. Curatrice; mr. J. M. Moll van Charante te Haarlem. POPPENTHEATER Het Poppen theater „Merlijn", dat zijn jeugdvoor stellingen op maandag 23 juli in de Vleeshal zal beginnen, zal de eerste dag een voor iedereen gratis toegankelijke opvoering geven van het sprookje Prins Dadeltje. Het sprookje zal op die dag zijn première beleven. De voorstelling begint evenals de voorstellingen op de andere middagen (behalve zondag), om half drie. Het poppentheater heeft zes verschillende voorstellingen op zijn pro gramma. in Uitgeest is de heer P. Versluijs. di recteur van twee wegenbouwbedrijven. Hij legde reeds een skelterbaan aan in Bodegraven. De exploitatie van de baan is in han den van een N.V. De Skelterclub „IJmond" krijgt de beschikking over het 30.000 m.2 grote complex. Deze club, die in 1960 werd opgericht, zal wedstrijden organiseren en heeft voorts het plan skelters te verhuren, zodat een ieder de skeltersensatie kan onder gaan. Het ledental van de skelterclub nam snel toe, toen skelteraars in de IJmond, maar ook in Amsterdam de Zaan streek, Alkmaar en Haarlem, hoorden van de aanleg van de baan. Het skeltercomplex is onder Uitgeest gelegen, naast de spoorlijn Haarlem- Alkmaar. Bij de baan is een reparatie- en stallingruimte gebouwd voor de skel teraars. Op deze ruimte zal nog een restaurant worden gebouwd, van waar uit men de wedstrijden kan volgen. Op de aarden wallen langs de baan wil men in de toekomst tribunes plaatsen. HAARLEM, 18 juli Stadsorganist Piet Kee had voor het dinsdagavond- concert in de Grote of St. Bavokerk zijn keuze laten vallen op Nederlandse componisten, die gedurende vier eeu wen het orgelrepertoire hebben ver rijkt. Naast composities van drie meesters resp. uit de 16e en 17e eeuw bevatte dit Nederlandse programma ook wer ken uit de contemporaine literatuur. Wat het begrip Nederlands betreft: hier dient men voor de 16e en 17e eeuw de restrictie te maken, dat men onder de „Nederlanden" een gebied verstond, dat zich uitstrekte tot Hene gouwen. De staatkundige scheiding tus sen Noord en Zuid heeft ook voor de muziek verstrekkende gevolgen gehad, met name het orgel kreeg het in het calvinistische Holland zwaar te verdu ren. Zoekt men componisten, die na Sweelinck voor de orgelmuziek belang rijk zijn geweest, dan moet men naar het Zuiden, d.i. het huidige Vlaande ren. Organist Kee koos vein deze zuider lingen de Luikenaar Gerhardus Scronx en de Gentse maïtre Jean Baptist Loeillet, die voor fluitisten en violis ten geen onbekende is. Reeds bij de inzet van Sweelincks „Fantasia chromatica" bleek hoe ver trouwd de concertgever met het ge restaureerde Müllerorgel is geworden. In een transparante registratie en wei- overwogen tempo vertolkte hfj deze compositieles. De „Sonata da chiesa" van Hen drik Andriessen, die een aantal ar chaïserende variaties bevat, kwam door de muzikale interpretatie tot een grootse verklanking. De Partita over „Christus is opge- standen" van Willem Vogel liet door zijn overheersend improviserend karak ter een weinig doorwrochte composito rische indruk achter. Niettemin speelde Kee deze zes veranderingen zoals het een kunstenaar betaamt: virtuoos'met een opvallend gekozen registercombina- tie. A. KAART. AMSTERDAM, 18 juü De plotse linge en vrjj scherpe daling welke gis teren op de dag in Wallsitreet is opge treden heeft de terughoudendheid van kopers op onze beurs nog vergroot Aansluitend op de verliezen die gisteren reeds voor de internationale fondsen moesten worden genoteerd, is vandaag zodoende een verdere daling ingetreden. Het aanbod was weliswaar klein, maar de verliezen kwamen tamelijk fors aan. Zo opende Unilever 4,70 lager, d.i. op basis van de oude nateringgswijze een verlies van ruim 23 punten. Verder is Philips met ƒ3,60 of 14.5 pnt. gedaald, terwijl Kon. Petr. nog 1,70 of 8,5 pnt. heeft moeten prijsgeven. Hoogovens kwamen 10 pnt. lager en AKU is nog 5 pnt. gedaald. De scheepvaartafdeling was ongeveer prijshoudend. Cultures licht verdeeld, maar eerder lager. De staatsfondsenmarkt was aan de zware kant Vong Slot opening 18/7 4% Ned. 1960 100% 4% Ned. 1961 98 4 Ned. 1961 OA 12 4 Ned. 1962 96 Staffel 1947 88*4 86* B J7.G. Won. bouwl 6 106*2 Ned. Handel Mij. Cert 339 Amsterdam Rubber 103 *4 ex 102% H.V.A. 1183.4 118% A.K.U. 369*4 364*4 Berkel Patent 230 Calvé-Delt Cert. 745 Deli-Mij 136.50 135.40 Fokker 445 Ford 810 v. Gelder 310 Hoogovens 574 565 MüUer Co 350*4 Ned. Kabel 529*2 Philips Gem Bez. 164.20 159.50 Unilever 148.40 143.60 Wilton-Fyenoord 280*4 BiUiton 2e 438 Dordtsche Petr. gew 599*4 Kon Petroleum 50 131.70 130 Holl Amerika Lijn 123*4 Java Ch PX 127 Kija. 55 Ko... Ned. Stoomb. Mij 14094 140% KJ»JM. 135 StoomvMijNederl. 132 v. Nievelt 112 112 v. Ommeren 259% Rott. Lloyd 129*2 Ned Scheepv. Unie 126 125*4 Interunie 179 Robeco 203 Unitas 474 Ver. Bezit 126.50 Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 1 80*4 2% Amsterdam '56 n 91*2 2% Amsterdam '56 III 90*4 2% Amsterdam '59 9934 2% Rotterdam '57 84*/2 Alb HeynKl obi. 118 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper KX.M Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell U >n Oil Southern Pacific Southern Railw j Stand. Oil Ny Tidewater Unilever U.S. Steel Stemming: 16/7 41% 34 44% 64',4 49% 70% 15% 27 45% 39 36% 31 99% 50% 52 17% 41% 46% 17/7 41 33% 43% 62% 48% 69% 15% 26% 45% 38% 36% 30% 99% 50 51% 17% 40% 45% nauw prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3