Surinamer perst katholieke geestelijkheid geld af VAKANTIESPELEN Sluwe bende licht twintig banken op STOCK STOCK STOCK Agenda Haarlem evini In de Vleeshal zijn de poppen aan het dansen en spelen Vakantie activiteiten voor speeltuinjeusd begonnen 3 A y i NAAIMACHINES Veroordeeld tot 6 weken met aftrek Bouw Katholieke L.T.S. gegund Meisje gewond bij aanrijding GEVALLEN op Nieuw-Guinea Charmante cliënt, unieke werkwijze W Rood en Wit" in Engeland HAARLEMSE POLITIERECHTER HUUR EEN GOEDE AUTO Woensdag 25 juli Jan Ver donk begraven Hopelijk in september begin van bouw VERVALSTE BETALINGSOPDRACHTEN RCH in Lisse tegen Volendam AT AX-TAXI 1.2.3.4.5. Stalen Telefoon no. 21544 Haarlemse politierechter •Arbeider stal geld uit kleding Goederen uit geparkeerde auto gestolen Overwinning tegen Landsdown Molenaar haalde jutezakken weg DINSDAG 24 JULI 1962 PAGINA 3 Beurs van Amsterdam 1 - CUPCI Grote Houtstraat 181 CIlUkL Haarlem Tel. 14444 Films Gabaret Diversen Muziek Tentoonstellingen zenuwen De vakantieweken voor de lagere schooljeugd zijn begonnen en daarmee ook de vakantie-activi teiten, die georganiseerd worden door de besturen van de katholie ke en neutrale speeltuinen. Deze maand zijn er nog geen grootse evenementen op touw gezet: over het algemeen blijven de kinderen nog op de tuinen waar zij met al lerlei activiteiten worden bezig gehouden. Tot grote geruststelling van de ouders, die met zorg de va kantie van hun kinderen tegemoet hebben gezien; het valt bepaald niet mee de kinderen zes tot ze ven weken „aangenaam" bezig te houden. In augustus zijn enkele evenementen voor gezamenlijke rekening van de tuinen genomen, zoals een hengelwedstrijd aan de Ringvaart en een picnic in het Bloemendaalse Bos. Gisteren zijn de tuinen officieel aan hun pro gramma begonnen. Zo gingen de kinderen van „Zaanenoord" naar de kinderboerderij in het Noorder sportpark in Haarlem Noord. Voor telefonische mede delingen over de BEZORGING van ons blad gebruike men HAARLEM, 24 juli Tien weken met uitrek was de eis van de officier, mr. tf. Wiarda, tegen een 37-jarige donkere Surinamer, die reeds geruime tijd in Nederland woont, maar nauwelijks werk kan krijgen. Een vaste woon- of verblijfplaats bezat de man niet. Gis terenmorgen stond hij voor de Haarlem se politierechter terecht, omdat hij een katholiek priester bewogen had tot af gifte van vijfentwintig gulden. Het was een kapelaan uit Santpoort, aan wie hij onder meer verteld had, dat hij bij gebrek aan geld zijn kamerhuur niet kon betalen en dat hij een grote huur schuld had. De Surinamer is reeds her haaldelijk op deze wijze te werk gegaan en hg had het daarbij vooral gemunt op de rooms katholieke geestelijkheid. En kele maanden geleden stond de man eveneens voor de politierechter, na het oplichten van een kapelaan van de St. Bavo-parochie in Haarlem. „Waarom vertelt U al die nonsens Over kamerhuur en huurschuld? Als U geldelijke hulp wilt hebben, vertelt U de mensen gewoon, dat U geen geld hebt. Waarom al die verzinsels?" zei de politierechter. De Surinamer ant woordde daar maar nauwelijks op, (Advertentie) zonder chauffeur bij de N.V. Amsterdamsche Rijtuig Maatschappij Houtplein 21 - Haarlem - Telef. 22020 HAARLEMSE KATHOLIEKE VER ENIGING VOOR HET GEZIN: Speeltuinen Noordervreugd en Dartele Jeugd: Naar de Marine. Autobustocht naar Den Helder en bezoek aan Marine basis en Marinewerf. Wij zijn die dag de gasten van de Marine. Al leen voor jongens van 1114 jaar. Vertrek 9 uur van het Kerkplein O. L. Vr. van Zeven Smarten. Terug ong. 5.30 uur. Brood en drinken meenemen. Kosten f 1,50. Speeltuin Zaanenoord: Spel op de tuin. Speeltuin Hof van Eden: Poppenkast op de Kleutertuin. Aanvang 3 uur. Kosten 15 cent. HAARLEMS SPEELTUIN VERBOND: Familiedag op het terrein van Afd. Flora, Jasmijnstraat. Voor de afd. Flora, Klarenhof, Centrum, Jeugd land, Schalkwijk. Aanvang 10 uur met Kermisvermakelijkheden. Om 2 uur Truxini's Jeugdvariété. Kosten 10 cent. Brood en drinken meenemen. HAARLEM, 24 juli - Vanuit de Spaar- nekerk werd vanmorgen de beeldhou wer Jan Verdonk ten grave gedragen. Vooraf was er een plechtige Requiem mis, opgedragen door pastoor W. C. van Gastele, die geassisteerd werd door de kapelaans H. J. A. van Dijk uit Am sterdam en J. C. M. Hendriks. Na de plechtigheden geschiedde de be grafenis op net St. Adelbertuskerkhof te Bloemendaal, waar de absoute door kapelaan van Dijk werd verricht. Vele vrienden en andere realties, onder wie leerlingen van Verdonk, woonden de be grafenis bij. Verschillende bloemstukken werden bij het graf neergelegd. TUINBOUW IN ISRAËL De onder linge tumliedenvereniging „Aerdenhout en Omstreken" komt woensdagavond in hotel Het Wapen van Heemstede in ver gadering bijeen. De heer J. Bijl van Duivenbode zal een lezing houden met kleurendia's over het onderwerp „Tuin bouw in Israël". Vorig opening Slot 24/7 4Vs Ned. 1960 4% Ned. 1961 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.U. Won Bouwl 6 Ned. Handel Mij. Cert. Amsterdam Rubber H.V.A. A.X.U. Berkel Patent Calvé-Delt Cert. Deli-Mij Fokker Ford V. Gelder Hoogovens Mtiller Co Ned. Kabel Philips Gem Bez. Unilever W ilton-Fyenoord Billiton 2e Dordtsche Petr gew. Kon Petroleum 50 oil Amerika Lijn Java .'t pl K.L.üi Ko Ned Stoomb MM. K.P.m Stoomv mij Nederl. V. Nievelt V. Ommeren Rott. Lloyd Ned Scheepv. Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 «li Amsterdam '56 1 Amsterdam '56 XI «li Amsterdam '56 III {li Amsterdam '59 T-2 Rotterdam '57 Heyn KI. obl. 100% 97% 95H 88ft 106% 338 103 114 366% 365% 225% 725 132.20 440 807 309 565 560 345% 511 161.20 161.10 143.20 143.50 275 431 604 131.40 132 126% 123% 128 53 141 130% 132% 250% 1273% 126% 176 201 466 125.50 80% 92 91% 100% 84% maar vertelde wel uitvoerig hoe hij zijn best had gedaan om in Nederland aan werk te komen. „Ze willen me hier blijkbaar niet. Overal wordt ik wegge stuurd. Ik heb een paar dagen bij de Hoogovens gewerkt, maar ik werd na enkele dagen al ontslagen, omdat ik me in een vechtpartijtje met een groep Italianen gemengd had. Moesten ze mij daarom ontslaan?" jammerde de man. Hij had enige tijd geleden ook gepro beerd om aan een paspoort te komen, omdat hij een baantje aangeboden kreeg op de grote vaart, waarmee hij een half jaar „binnen" zou zijn geweest. Ook dat lukte niet. Van lieverlee was hij toen weer de geestelijkheid om steun gaan „vragen." Mr. Smithuizen, de raadsman, zag in zijn cliënt nu niet bepaald een misdadi- gerstype. „Deze man moet werk krij gen." Hjj vroeg de uiterste clementie. De politierechter veroordeelde de Suri namer tot zes weken met aftrek van voorarrest. HAARLEM, 24 juli Het bestuur van de Stichting tot bevordering van het r.k.-Nijverheidsonderwijs In Haarlem heeft de rijksgoedkeuring ontvangen voor de bouw van de Katholieke L.T.S. op de hoek van de Prins Bernhardlaan en de Amsterdamsevaart. Het bestuur heeft de bouw gegund aan de Aanne- mings Maatschappij Noordholland n.v. te Haarlem, die bij de aanbesteding op 23 mei van dit jaar inschreef voor een bedrag van 3.255.000.- voor de L.T.S. zelf en voor 23.500.- voor de conciërge woning. Het is de bedoeling, dat zo spoedig mogelijk met de voorbereiding van de bouw wordt begonnen. De aannemer heeft goede hoop in september met de bouw te kunnen starten. Het gebouw van de katholieke L.T.S. is ontworpen door het Architectenbureau H. L. Klein Schip horst en Nico H. Andriessen. HAARLEM, 24 juli Op het kruis punt Groote Markt-Jansstraat-Rievier vismarkt werd gistermiddag rond half zes een veertienjarige meisje uit Alk maar door een auto aangereden. Het meisje, is met een hoofdwond en gebro ken neusbeentje in het Diakonessenhuis opgenomen. Het meisje liep op het trottoir bjj de Grote Kerk toen een personenauto die van de Groote Markt afkwam en naar de Riviervismarkt wilde doorrijden moest uitwijken naar rechts vóór een groepje voetgangers. De voetgangers kwamen van de Riviervismarkt en wil den naar de Groote Markt maar werden bij het oversteken gehinderd door een auto die naar de Jansstr. wilde afslaan De verkeerspolitie verzoekt de voetgan gers die bij het ongeluk betrokken waren zich bij haar te melden. Advertentie De beste Europese merken. JAPANSE ZIG-ZAG NAAIMACHINE f 350— DEN HAAG, 24 juli Tijdens een vuurgevecht nabij Merauke is de dienstplichtige marinier der- Se klas Ernst Herbert Pina gesneu veld. Marinier Pina was twintig jaar oud, ongehuwd en afkomstig uit Rotterdam. ROTTERDAM, 24 juli De bende die door middel van valse handtekenin gen op betalingsopdrachten waarschijn lijk een ruime buit heeft weten te in casseren is wel zeer geraffineerd te werk gegaan. In een of twee dagen tijd hebben de Franse „toeristen" of „za kenlieden" in alle rust en soms onder het genot van een kopje koffie met bankdirecteuren of bankempioyees ge keuveld terwijl de ogenschijnlijk volko men legale opdrachten werden gecon troleerd en uitbetaald. Advertentie Wodka Keglevich Imp. Koster Thijs N.V. - Amsterdam HAARLEM, 24 juli Woensdagavond om zeven uur wordt op het gemeente lijk sportterrein in Lisse een voetbal wedstrijd gespeeld tussen de semie- pro. clubs Volendam (ere-divisie) en RCH (Tweede divisie), waarvan de ba ten ten goede zullen komen aan de Ne derlandse Bond van Invaliden. Het elf tal van RCH is als volgt samengesteld: Van der Voorst (doel)Spaan en Wul- lems (achter); Poerwo, Koning en Eewes (midden); Hendriks, Van den Berg, Engelsma, Rouwer en Honourt (voor). Doelman van der Voort (Go Ahead) speelt als gastspeler mee we gens vakantie van keeper van der Schil deren. De nieuwe spelers in het elftal zijn: Wullems (ex-KFC), Eewes en Van de Berg (beide ex-Blauw-Wit) en En gelsma, die van Alkmaar werd over genomen. CINEMA PALACE: Jerry als Assepoetser (CinderFella), a.l. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Liever lui dan moe (Stan Laurel en Oliver Hardy) a.l. Dag. 10 uur. FRANS HALS: De heldenbrigade, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. UDO: Korporaal gaat aan de haal, (première) 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR, t/m wo.: De vierkante rekruut, a.l. REMBRANDT: La belle Américaine, a.l. Dagelijks 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Robur, de veroveraar, a.l. Dag. 10.30 uur. ROXY. t/m do.: Santiago, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Dieven hebben het wéér moeilijk (première) 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, t/m do. 2.30 uur: Jerry als ruimtevaarder, a.l. t/m wo. 8.15 uur: Hoe vertel ik het mijn ouders, volw. „Adam en Eva", Raamsingel 5. Iedere avond 812 uur. Waag-taveerne, Damstraat. Cobl Schreyer, gitaar en het poppentheater Merlijn, vanaf 8 uur, iedere avond. Jeugdcircus Bas, terrein Bloemendaalse- straatweg Santpoort. Iedere dag voorstel lingen om 2 en 8 uur, vanaf zaterdag 21 juli 8 uur. (Behalve zondag). Dinsdag 24 juli Vleeshal. 2.30 uur: Poppentheater „Mer lijn" met „De Toverhoed". Woensdag 25 juli Vleeshal. 2.30 uur: Poppentheater „Mer lijn" met „De Chinese Draak". Frans Halsmuseum: Iedere avond ge opend van half negen tot half elf (kaars licht en muziek). Dinsdag 24 juH Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel concert door Hans Haselböck. Frans Hals Museum: Portretten en genre stukken uit internationaal museaal en particulier bezit. Dagelijks van 105 uur. Zondag 15 uur. Teyler's Museum: Expositie van Italiaanse tekeningen in Nederlands bezit. Dagelijks 10—5 uur. Zondag 1—5 uur. (Tot 22 juli) Vtshal, Grote Markt: Keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem. Dagelijks van 105 uur. Zondag van 1—5 uur. (Tot 28 juli). Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.30—5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen 2—5 uur Museum „Het Huis van Looy", Kleine Houtweg 103: Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dage lijks van 105 uur. Zondag van 1—5 uur (Tot 30 september). Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerksplein: Ten toonstelling van tekeningen van Ives Mobilofoon service dag en nacht Heude, gedurende de maand Juli. Dage lijks van 106 uur en van 810 uur Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 41: Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Heinz Nassner. Dage lijks van 9—5 uur en 610 uur. (Tot 21 juli). Vanaf 21 juli schilderijen en teke ningen van Ellen Bottenheim-Niemer. (Tot 18 augustus). Cruquiusmuseum, Haarlemmermeer: Histo rische stoommachines, watermolens enz Dagelijks van 912.30 en van 1.305 uur Zondag van 105 uur. Kunsthandel Bier, Groot Heiligland 66 Tentoonstelling van werken van Hol landse meesters uit de 17e eeuw. Dage lijks 105 uur. (Tot 30 september). De zaak kwam aan het rollen toen in Duitsland een bankier er niet van overtuigd was dat de handtekening op de opdracht correct was. Hij belde de bank in Parijs op, waar onmiddellijk alarm werd geslagen en van welke bank naar alle relaties een bericht uit ging dat vervalste betalingsopdrachten in omloop waren. Voor verscheidene banken kwam dit alarm echter te laat: uitbetaling van bedragen rond de 10.000 waren reeds geschied. De bank in Parijs zit met de strop en zal de schade vergoeden. Hoe de bende, die aldus geopereerd heeft, aan de juiste formulieren, die de banken voor het geven van onder linge opdrachten gebruiken is geko men, is nog een raadsel. Een ding staat vast. Alles leek zo volkomen te kloppen dat geroutineerde employees van grote bankinstellingen in min stens vier landen geen argwaan koes terden. Men zou geneigd zijn te ver onderstellen dat employees van de gedupeerde Parijse bank in het com plot betrokken zijn. De gang van zaken bij een betalings opdracht is als volgt. Een cliënt van een bank verzoekt de ze een bankrelatie elders, bij voorbeeld in het buitenland, te berichten dat hij binnenkort over een zeker bedrag bij die bankrelatie wil beschikken. Indien het bijvoorbeeld om een zakelijke transactie gaat, kan dat bedrag hoog zijn. De bank stuurt zijn relatie een betalingsopdracht waarvoor gebruik ge maakt wordt van een bepaald formu lier, voorzien van een of meer bij die relatie gedeponeerde handtekeningen. De cliënt vervoegt zich na verloop van tijd bij de betrokken bankrelatie en na legitimatie en overlegging van een con- trabewijs, dat eveneens voorzien is van bekende handtekeningen, wordt hem het bedrag uitbetaald. De controle van deze papieren en handtekeningen kan wel enige tijd ver gen en het is opgevallen dat de bende leden die in Rotterdam opereerden deze controle met althans uiterlijk grote rust afwachten. „Het waren mensen met staler, zenuwen, want zij wisten dat er iets mis kon zijn gegaan en wij, terwijl wij hen uitnodigden in een wachtkamer een kopje koffie te drinken, heel goed de politie hadden kunnen waarschuwen als er argwaan was geweest. Zij gedroegen zich echter als rustige charmante cliënten van een bevriende bankrelatie en namen alle tijd om hun plezierige conversatie af te maken" zo vertelde een Rotter dams bankier. Een en ander heeft zich ongeveer een week geleden afgespeeld en sinds dien is van de heren nj.ets meer ver nomen. Vermoedelijk hebben zij een zonnig plekje opgezoqht om ten volle van de geslagen slag te kunnen genie ten. Vanmorgen arriveerde in Rotterdam een ambtenaar van de Parijse politie, die tezamen met zijn collega's in de Maasstad iedere aanwijzing die een spoor kan betekenen, nauwkeurig onder de loep neemt. In dit stadium kon de politie nog weinig inlichtingen geven. Men merkte echter van politiezijde op dat deze fraude groots is opgezet en zeer snel en geraffineerd is uitgevoerd. Over de totale omvang van de buit heeft men nog geen duidelijk beeld. Wat Nederland betreft, waai de bende optrad in Amsterdam en Rotterdam, was de „opbrengst" verscheidene ma len tienduizend gulden, zodat naar schatting de totale buit niet ver van het half miljoen zal liggen. !"ij het onderzoek is de interpol inge schakeld en werken de recherches van diverse politiekorpsen in West Europa en Engeland nauw samen. :r morgen weer heen", spreken zij over hun „We gaan er morgen weer heen", droeg kleine Jef zijn moeder op, na afloop van „Prins Dadeltje", dat door Poppentheater Merlijn gistermiddag in de Vleeshal werd opgevoerd. En de moecier zal over veel doorslag gevende argumenten moeten beschik ken om Jef van zijn plan af te bren gen. Mei de eerste openbare opvoe ring van „Prins Dadeltje" werd de cyclus vakantie-voorstellingen ge opend die het Poppentheater Merlijn Rien en Maaike Baartmans dagelijks in de Vleeshal brengt. Het begin van het poppentheater ligt ruim vijf jaar geleden, toen Rien Baartmans als student in de Volken kunde in Leiden een tentoonstelling hielp voorbereiden in het Rijks museum voor Volkenkunde. Daaraan was een wedstrijd in het maken van poppen verbonden. Hij won de eerste prijs. „Dat gaf de doorslag. We kregen publiciteit en nooit hebben we er spijt van gehad". Maaike Baartmans wilde in die tijd journalist worden en voel de zich aangetrokken tot het cabaret. Een combinatie van de aspiraties van Rien en Maaike Baartmans leverde sprookjes op als „De Toverhoed", „De Chinese Draak" en „Het Blauwe Wa ter". Maaike Baartmans schreef daar voor het basis-verhaal, zorgde voor de kleding, terwijl Rien Baartmans de decors ontwierp, de poppen sneed en ef voor zorgde dat alles, ook het kleinste detail, verantwoord was. „Let u maar eens op de toverdokter, die in „Prins Dadeltje" voorkomt. Zijn kleding is die van de Watoetsi-stam in Afrika. Ook de schilden die de negers dragen zijn precies overgeno men van bestaande schilden". Maaike Baartmans vult het verhaal enthou siast aan. „Dat is juist het machtige. Met poppenspel kan je al je liefheb berijen uitleven. Het is geknipt voor mensen die eigenlijk zoveel dingen tegelijk willen doen". Beiden hebben er geen spijt van dat zij overgestapt zijn naar het be roepspoppenspel. Met superlatieven spreken zij over hun gehoor, dat overdag uit schoolkinderen bestaat. Onder auspiciën van de Kunstcom missie voor de Lagere Schooljeugd spelen zij regelmatig op de lagere scholen. De kinderen kennen hen dan ook al. In de vakanties treden zij op onder auspiciën van Haarlems Bloei. Daarmee is hun dagprogramma nog niet gevuld. Iedere avond treden zij in de Waagtaveerne op met Cobi Schreyen en haar man. Dan bestaat hun programma uit kleinere stukjes poppenspel afgewisseld met wat caba ret. Ook daar geniet het publiek. Zij kregen zelfs brieven uit Engeland waarin men hen uitnodigt om eens aan te komen als ze de Noordzee oversteken Ovei reacties gesproken. Maaike Baartmans vertelt met veel plezier hoeveel ze leren van de jeugdige kijkers. Die sturen op eigen houtje tekeningen, opstellen en hele plak werken en geven daarin soms aan wijzingen hoe het verhaal nog te ver beteren „We spelen dan ook helemaal in op het jonge volkje voor de gor dijnen. Het basis-verhaal blijft na tuurlijk wel gelijk, maar verder im proviseren we alles. Er zit zelfs een stukje psychologie in", vertelt Maaike Baartmans. Ze hebben het meege maakt dat de zaal rumoerig werd toen zij een bepaalde pop ten tonele brach ten. Het gebeurde nooit dat ze het publiel moesten waarschuwen wat rustiger te zijn en daarom vroegen zij zich af wat er die keer aan mankeer de. Toen men de betrokken pop uit liet vallen werd de zaal rustiger. On bewust hadden de jongens en meisjes aangevoeld dat de pop overbodig was. Het meeleven met het spel bleek ook gistermiddag herhaaldelijk. Op het verzoek „nu eventjes heel rustig te zijn" reageerde het publiek met een doodse stilte, welke alleen werd onderbroken met „sstt" als er iemand zich bewoog. Ook was het verschil opmerkelijk tussen het woelige pu bliek buiten de poort en het publiek Moeders en hun kinderen keken geamu seerd naar het Poppentheater Merlijn, dat zijn reeks vakantie-voorstellingen begon in de Vleeshal. De vrolijke versie ring van Metten Koomstra zorgt voor een passend decor. in de Vleeshal. Om kwart voor twee stond men al tegen de poort te bon zen en te schoppen, zodat binnen in de stille hal horen en zien verging. Maar al die woelwaters werden stil en bedeesd toen Maaike Baartmans hun een plaats aanwees. Onder elkaar zaten ze in afwachting van het sprookje te bepraten welk stuk nu eigenlijk het mooiste was. Volgens Willie was dat „De Chinese Draak". Dat was zo lekker eng geweest. Rudie vond „Prins Dadeltje" veel spannen der. Het laatste sprookje was al eer der op de scholen gespeeld zodat heel wat kijkers het voor de tweede keer zagen. Na afloop vonden ze het weer even mooi als de eerste keer. Rien en Maaike Baartmans zyn door hun spelen op de scholen werkelijk „oude bekenden" geworden bij de Haarlem se jeugd Als men Rien zag werd hij aangeduid als „de meneer die voor Slingerdje speelt" en Maaike als „die voor Rikkie speelt". Rikkie en Slin gerdje zijn de figuren waarom heen steeds het verhaal wordt geweven. Daarbij zorgen zij er voor dat men nooit de bekende generaliserende fi guren krijgf als de domme neger, die alleen maar op de tam-tam kan spe len en de sluwe Chinees, die men niet kan vertrouwen. „De kinderen zijn kritisch en daar om zijn we niet gauw tevreden. Zij leven zich helemaal in het gebeurde in" Daarom had de moeder niet hele maal gelijk die tegen een andere dame opmerkte- „Het is enorm goed ge speeld. Maar dat zien de kinderen toch niet". Tot 25 augustus treden Rien en Maaike Baartmans in de Vleeshal op. Voor elke dag van de week hebben zij een ander program ma. In de periode van 6 tot 19 augus tus geven Leo Nelissen en Fijke Bos nia 's avonds een poppen- en mario nettenspel onder de titel „Vee, Vee, Vee in de Vleeshal". En gedurende al die tijd blijft de versiering voor het Holland-Festival van Metten Koom stra een toepasselijke omlijsting waar aan kinderen en grote mensen zich vergapen. (des avonds lof 7 uur) Nieuwe Haarlemsche Courant HAARLEM, 24 juli Vier maanden met aftrek luidde het vonnis van de Haarlemse politierechter tegen een 23- jarige machine bankwerker uit Velsen, die in mei van dit jaar geld had gesto len uit de kleding van mede-arbeiders. Enkele maanden geleden was de man reeds voor hetzelfde delict veroordeeld. De man was uit stelen gegaan, omdat hij na een scheiding met zijn vrouw een hoge alimentatie moest betalen. Met een salaris van nauwelijks negen tig gulden per week was bij daar vol gens zijn zeggen niet toe in staat. De officier had zes maanden waar van twee voorwaardelijk tegen de man geëist. Mr. Lambers, de raadsman, wees erop, dat de man na het uitzit ten van zijn straf naar het buitenland wilde gaan en gaf met het oog hierop de politierechter in overweging de man geen voorwaardelijke straf te geven. HAARLEM, 24 juli Uit een auto van een 22-jarige Duitse monteur zijn in de nacht van zondag op maandag een kleinbeeldcamera, een parkeerlamp en een deken gestolen. De Duitser had de auto zondagavond op het Prinsenhof ge sloten achtergelaten. Toen hij maandag morgen om half tien bij zijn wagen kwam merkte hij dat een ramp je gevor- ceerd was. De waarde van de gestolen goederen bedraagt ongeveer 200 gulden. 55 HAARLEM, 24 juli Na een uitste kend gespeelde wedstrijd heeft de Haar lemse cricketclub „Rood en Wit" in haar tweede wedstrijd tegen een En gelse ploeg een verdiende overwinning behaald. Op de fraai gelegen veld van de Landsdown-cricketclub trokken de gastheren het eerst naar de wickets, met als gevolg een totaalscore van 133 runs. In de Haarlemse aanval oogstte vooral Luining succes. Hij veroverde 4 wickets ten koste van slechts 26 runs. Venker kreeg met 2-29 geen loon naar werken. Van Baasbank 1-19 en Wijkhui zen 2-13 namen de overige wickets voor hun rekening. „Rood en Wit" had aan bat een slechte start: 20 voor 4. Onstein 31 en de Ruig 21 brachten echter een flinke verbetering te weeg, waarna Meyers met 16 runs eveneens een ste vige duit in het zakje deed. Tenslotte waren het de Nijs en van Baasbank resp. met 16 en 20 not out, die de Haar lemse overwinning tot een feit maak ten. 135 voor 7. HAARLEM, 24 juli Een 42-jarige molenaar uit Westzaan, die in septem ber 1960 en april van dit jaar enkele tientallen jutezakken bij zijn werkgever had weggehaald, werd veroordeeld tot twaalf weken gevangenis, waarvan zes weken voorwaardelijk met aftrek van voorarrest. De man was al meermalen voor verduistering veroordeeld. De jute zakken gebruikte hij om er aardappelen en aarde mee te versjouwen. Hg ver klaarde, dat hij niet de bedoeling had gehad de zakken te stelen. „Ik heb alleen willen gebruiken". De zakken hadden een gezamenlijke waarde van vijfenzeventig gulden. De eis van de officier was vier maan den waarvan de helft voorwaardelijk. Mr van Son, de raadsman, bleek er niet van overtuigd, dat de man er op uit was geweest de zakken voor zichzelf te hou den. De zakken lagen opgeslagen in een schuurtje van de Westzaner. „Dat hoeft geenszins in te houden, dat de man niet van plan was de zakken terug te bren gen", aldus de raadsman.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3