n .y Agenda en om Haarlem evims Stormachtig succes voor „Zang en Vriendschap" in Essen I Vakantiespelen Oostenrijks orgelconcert van Hans Haselböck in St. Bavo R.K. BEJAARDENTEHUIS IN „OVERBOSCH" TE HEEMSTEDE „St. Bavoaan de gaat verdwijnen Ernstig ongeval in Heemstede AXI 13000 Agent voorkomt grote brand Duitsers enthousiast over optreden van Haarlems koor TWEE DRUPPELS WATER"FILMOPNAMEN IN HAARLEM Marinier gewond Iets lagere koersen s8 De beurs vandaag: WOENSDAG 25 JULI 1962 PAGINA 3 i?' I A I Bouw kan voorbereid worden Politieboot Zandvoort Meisje op het nippertje uit zee gered Eindexamens Burgerlijke Stand Haarlem rfaaw Ep. VeSk V' Kie" Ongeval Kleverlaan- Westelijke Randweg Verkeerslichten hadden moeten branden Films Gabaret Diversen T entoonstellingen (Adoartenttof Met brandwonden naar ziekenhuis Auto rijdt bromfietser aan Bert Bogaard weer de beste R.-k. Handels-Avondschool PROGRAMMA ORGELCONCERT r—i Donderdag 26 juli C ricket Rood en Wit tegen Knowle Cricketclub in Engeland W aterpolocompetitie HVGB 1-De Gouwe 1 2-4 ■Vtf HEEMSTEDE, 25 juli Gedeputeer- 'e Staten van Noordholland hebben hun goedkeuring gehecht aan het besluit s'an de Heemsteedse Gemeenteraad van 23 maart 1961, waarin de partiële herziening werd vastgesteld van het Uitbreidingsplan „Kennemerduin" en ..Overbosch", Dat betekent dat het legentencollege van Huize St. Bavo thans aan de directe voorbereidingen kan gaan beginnen voor de bouw van een nieuw bejaardencentrum op het fraai gelegen „Overbosch" aan de Herenweg. Van het rijk is bericht binnengekomen dat tegen de bebou- Wing op dit terrein geen bezwaar be staat. De plannen voor de vestiging van een hieuw katholiek bejaardentehuis date ren al van 1956 af. Er is in de loop der jaren omtrent dit plan heel wat te doen geweest, maar nu alle obstakels einde lijk van de baan zijn, kunnen de regen ten van Huize St. Bavo de zaken defini tief ter hand nemen. In „Overbosch" krijgt men de be- ZANDVOORT, 25 juli Het is te danken aan de hoge snelheid van de Mitdeboot waarmee de Zandvoortse po litie momenteel experimenteert, dat gis termiddag omstreeks half vijf een 13- jarig Zandvoorts meisje, dat tussen de eerste en tweede bank in zee in moei lijkheden verkeerde, op het nippertje kon worden gered. De boot, die op de zee patrouileerde, was op het hulpge roep van het meisje, onmiddellijk na derbij gekomen. Aanvankelijk leek het mis te gaan, toen het meisje de uitge worpen reddingsboei niet wist te grij pen. Een van de bemanningsleden is daarop gekleed in zee gesprongen en heeft het meisje zwemmend naar de kust gebracht. Het meisje, dat tijdens het zwemmen kramp in haar beenspie ren had gekregen, heeft geen nadelige gevolgen ondervonden. HAARLEM, 25 juli Aan de Rijks kweekschool zijn geslaagd voor de ge hele hoofdakte: mevr. M. C. A. Rassies- V. d. Grift, Amsterdam en de heren: G. de Hoog. Alkmaar; J. J. Jak, Lutje broek; A. Bouma, Purmerend. Voor verklaring A: de dames: P. A. Wisse, Purmerend; C. Konings, Z.O. Deemster en de heren: R. Schram, Amstelveen; H. Mulder, Graft (N.H.); K. Schusselburg, Amsterdam; H. Pol derman, Haarlem. Voor verklaring B; G. Suman, Assen delft. BEVALLEN van een zoon: 19 juli: M. Meine-van den Brink (rectificatie). 20 juli: H. E. Wieringa-Jonckers, C. H. Van Leeuwen-van Bremen, E. H. Thoo- ten-S anders, I. Kuperus-Kolusniewski, J- M. de Rooij-Reiber. 21 juli: M. G. Pimmelaar-Jansen, S. M. Jongsma- Kaim, P. G. Janus-Beelen. 22 juli: J. W. Gates-Bets, E. Veltkamp-Terpstra, d- A. Couwenhoven-Hoogendorp, C. G. Ruskamp-van Baak, F. L. Ledeboer- Breeuwer-Schölier, L. A. Freijser-Buijs, Dreeuwer-Scholler, L. A. Freijser-Buijs, fd- V. Oldenburger-Brakel. 24 juli: M. «arbers-Hamerlinck. BEVALLEN van een dochter: 20 juli: d- A. de Klerk-Huls, M. C. Kuipers-de Reus, T. E. van Luijken-Koenekoop, T. •Halman-Witteveen, M. Schinkel-Eg- hiond. 21 juli: M. G. Schoone-Vader, L- S. Pouw-Bekker, C. J. Sneekes-de Graaf, B. Zwetsloot-Veenenbos, L. C. d. van der Homt-Hietbrink, M. A. Prins- Slebelkig, T. M. B. Welters-v. d. Voort, T. van der Tol-Bos, M. C. Russel- Rampschreur, R. C. de Vroomen-van ii?r Vugt, G M. Koelman-Raaijen. 22 sjhü: L. Bos-Bogaard, H. Luikel-Claus, p' Glijn-Dikker, G. Joores-Meerveld, J. rAbggink-Verbruggen, J. J. Fuit-Klerk. luli: a. C. Kok-Kloos, T. Jansen-dte A H- A. van der Velden-Moolenaar, w- Meijer-Godvliet. "NDERTOUWD: 23 juli: R. Prins J a ,Sterrenberg, A. J. de Haaij en en t' Vries, S. W. van Blijenburgh van den Brink, A. Maëla en T. zageman. 24 juli: W. K. Rison en J. pgfers, H. van Asselt en O. Bruijn. d GELWD24 juli: H. J. Krouwels en j. Heeremans, Th. A. Ekelschot en rius P.ellm, W. B. Zierke en M. Sege- Verüm 'ai' Kool en N- Batelaan, L. C. fer.dt en A. Portegies. °*^vDrN:i9 juli: G' Bovenkerk- 63 i JA 3' Gasthuisvest; J. de Vries, Wies-dT w' Heemskerkstraat; A. de t\ van iW %i 1' Gen. Bothastraat; 20 juli- S P rn' J' Kamperlaan. laan t w L Kamper- A Wool Gasthuislaan. 21 iuli' Wame2S2eiulpVAermTeijL87 1 Hazepaters- fetraJUh23 tulh G°/L visser \6°\ taterslaamSt' L' Tameris' 67 i.'Haze- schikkinig over een terrein ter grootte van drie hectare. Het nieuwe r.-k. te huis voor bejaarden zal aan weerszijden door twee andere soortgelijke tehuizen worden begrensd. Aan de noordkant door het vorig jaar geopende Ned. Hervormde bejaardencentrum en aan de zuidzijde door het nog te bouwen gereformeerde tehuis. Dit laatste komt te staan op de plaats van het buiten „Kennemerduin", waarin tot voor kort de stichting „Nieuw Unicum" was ge vestigd. Het regentencollege van Huize St. Bavo hoopt dat het nieuwe tehuis dat plaats zal bieden aan 175 bejaar den over vijf jaar gereed is. Huize St. Bavo aan de Kerklaan (capaci teit 125 bejaarden), dat terug kan zien op een historie van meer dan honderd jaar, zal dan als bejaarden tehuis worden opgeheven. HEEMSTEDE, 25 juli Gistermid dag omstreeks vijf uur is er een ernstig ongeluk gebeurd op de Heemsteedse Dreef, waarvan de 59-jarige T. B., wo nende in de lepenlaan, het slachtoffer is geworden. De heer B., heeft ver moedelijk een schedelbasisfractuur op gelopen en moest naar het St. Elisa beths Gasthuis in Haarlem worden over gebracht. De heer B. reed op de Dreef in de richting Haarlem. Toen hij links wilde afslaan naar de Haamsfedelaan werd hij door een motorrijder aange reden. Hij kwam te vallen en werd ern stig gewond. In zorgwekkende toestand is hij naar het ziekenhuis vervoerd. De motorrijder kwam er ongedeerd af. De jaren van het ruim honderdjarige „Sint Bavo", het bejaardentehuis aan de Kerklaan te Heemstede, zijn nu geteld. De voorbereidingen tot de bouw van een nieuw tehuis in het Heemsteedse Over bosch kunnen nu beginnen. Over een jaar of vijf hoopt men het te betrekken, waarmede dan het vertrouwde complex aan de Kerklaan met ere afgedankt zal worden. HAARLEM, 25 juli Op een mo ment dat op het kruispunt Kleverlaan- Westelijke Randweg de verkeerslichten hadden moeten branden, is gistermid dag omstreeks half twee op deze krui sing een verkeersongeval gebeurd, waarbij een 35-jarige ambtenaar van het PEN te Haarlem ernstig werd ge wond. De ambtenaar, die fietsend op de Kleverlaan in de richting van Bloe- mendaal reed, werd bij het oversteken van de Westelijke Randweg door een motor gegrepen. De fietser en de mo torrijder kwamen te vallen. De amb tenaar moest met ernstige hoofdwon den en een hersenschudding naar het Diaconessenhuis worden gebracht, en de motorrijder liep een gekneusde rech tervoet op. De motor en de fiets wer den zwaar beschadigd. Tussen twaalf uur en twee uur behoort het verkeer op het kruispunt Klever laan-Westelijke Randweg met verkeers lichten te worden geregeld. Op het mo ment van het ongeval brandden de ver keerslichten niet. Er was weinig ver keer. Een agent van politie, die de lich ten van 1 tot 2 uur had moeten bedie nen, had het met het oog op het weinige verkeer niet nodig geacht de verkeerslichtemnstallatie in werking te stellen. VIERDAAGSE De ploeg van de Haarlemse politie, die deelneemt aan de Vierdaagsemarsen, heeft het de eer ste dag, zonder uitvaller, goed gemaakt. Er werd,iets minder snel gelopen dan bij de training, hetgeen te wjjten was aan het warme, zwoele weer van gis teren. CINEMA PALACE: Jerry als Assepoetser (CinderFella), a.l. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Liever lui dan moe (Stan Laurel en Oliver Hardy) a.l. Dag. 10 uur. FRANS HALS: De heidenbrigade, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Korporaal gaat aan de haal, (première) 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR. t/m wo.: De vierkante rekruut, a.l. Do.: Olivier Twist, alle leeftijden. REMBRANDT: La belle Américaine, a.l. Dagelijks 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Robur, de veroveraar, a.l. Dag. 10.30 uur. ROXY. t/m do.: Santiago, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Dieven hebben het wéér moeilijk (première) 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, t/m do. 2130 uur: Jerry als ruimtevaarder, a.l. t/m wo. 8.15 uur: Hoe vertel ik het mijn ouders, volw. „Adam en Eva", Raamsingel 5. Iedere avond 812 uur. Waag-taveerne, Damstraat. Cobl Schreyer, gitaar en het poppentheater Merlijn, vanaf 8 uur, iedere avond. Jeugdcircus Bas, terrein Bloemendaalse- straatweg Santpoort. Iedere dag voorstel lingen om 2 en 8 uur, vanaf zaterdag 21 juli 8 uur. (Behalve zondag). Donderdag 26 juli Vleeshal. 2.30 uur: Poppentheater „Mer lijn" met „Het Onderwateravontuur". Vrijdag 27 juli Vleeshal. 2.30 uur: Poppentheater „Mer lijn" met „Het Blauwe Water". Frans Hals Museum: Portretten en genre stukken uit internationaal museaal en particulier bezit. Dagelijks van 105 uur. Zondag 1—5 uur. Iedere avond geopend van half negen tot half elf (Kaarslicht en muziek). 'Teyler's Museum: Expositie van Italiaanse tekeningen in Nederlands bezit. Dagelijks 10—5 uur. Zondag 15 uur. (Tot 22 juli) Vishal, Grote Markt: Keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem. Dagelijks van 105 uur. Zondag van 1—5 uur. (Tot 29 juli). Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.30—5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen 25 uur. Museum „Het Huls van Looy", Kleine Houtweg 103: Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dage lijks van 105 uur. Zondag van 1—5 uur (Tot 30 septemberj. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerksplein: Ten- toonstelling van tekeningen van Ives Heude, gedurende de maand Juli. Dage lijks van 106 uur en van 810 uur Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 41: Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Heinz Nassner. Dage lijks van 95 uur en 610 uur. (Tot 21 juli). Vanaf 21 juli schilderijen en teke ningen van Ellen Bottenheim-Niemer. (Tot 18 augustus). Cruquiusmuseum, Haarlemmermeer: Histo rische stoommachines, watermolens enz Dagelijks van 912.30 en van 1.305 uur Zondag van 105 uur. Kunsthandel Bier, Groot Heiligland 66 Tentoonstelling van werken van Hol landse meesters uit de 17e eeuw. Dage lijks 105 uur. (Tot 30 september). HEEMSTEDE, 25 juli Dank zij het krachtig en kordaat optreden van de 31-jarige Heemsteedse hoofdagent van politie A. J. Polak is een grote brand voorkomen aan de Glip. De heer Po lak liep echter zware brandwonden op en moest in een ziekenhuis worden op genomen. De brand ontstond 's middags om streeks drie uur in de mr. A. Mackay- straat. De dertigjarige vrouw des hui zes was in de keuken bezig met het wassen van een jruk in wasbenzine. In de geiser brandde echter de spaarbran der als gevolg waarvan de benzine damp ontplofte en een fikse brand ver oorzaakte. De vrouw sloeg alarm, waarop de heer Polak toesnelde. Hjj slaagde er tezamen met de vrouw in, de fel oplaaiende vlammen te doven met aarde uit de tuin. Toen de brand weer arriveerde, was het vuur reeds geblust. De hoofdagent was er ernstig aan toe. Ovér zijn gehele lichaam had hii zware brandwonden opgelopen. Ook de vrouw was gewond. Beiden zijn naar het Diaconessenhuis in Haarlem ver voerd. HAARLEM. 25 juli Omstreeks kwart voor vijf gistermiddag raakte een 49-jarige vrouw uit Haarlem ernstig ge wond bij een ongeval op het kruispunt Amsterdamsevaart en Prins Bemihard- laan. Zij reed op een bromfiets in de richting van Amsterdam en werd op de kruising aangereden door een auto, die, komende uit de richting Amster dam, linksaf de Prins Bernhardlaan wilde inslaan. De vrouw werd tegen de weg geslingerd en moest met hoofd wonden en vermoedelijk een hersen schudding in het Grote Gasthuis wor den opgenomen. De auto werd bestuurd door een 27-jarige vertegenwoordiger uit Rotterdam. HAARLEM, 25 juli Bert Bogaard heeft zich in de negende rit van de zomeravondcompetitie om de „Metz"- beker door het Haarlemse „De Kam pioen" als een klassementswedstrijd in het „Van der Aartsportpark" verreden weer eens de beste renner getoond. Samen met Gerard Nijssen, die hij in het voorlaatste en dubbel tellende slot- klassement de baas bleef, had Bogaard het peloton waarin de competitiefa vorieten Marcel Rutte, Chris Plus en Bram Schenk elkaar angstvallig be waakten een volle ronde achterstand bezorgd. Toen Bogaard en Nijssen na het der de klassement Van der Pol, Blom en Handgraaf hadden de eerste klasse menten voor hun rekening genomen hun beslissende aanval ondernamen, reageerde alleen Baars op hun vlucht. Hij zag evenwel geen kans om de twee vluchtelingen tot de orde te roepen. Ook enkele acties van Van der Pol le verden geen resultaat op. Bogaard en Nessen bleven buiten schot. Zij streken in de voorlaatste ronde op het peloton neer en toen kon hen niets meer ge beuren. De uitslag luidt: 1. B. Bogaard 18 pnt.; 2. G. Nijssen 14 pnt.; 3. T. Blom 13 pnt.; 4. S. Handgraaf 11 pnt.; 5. C. Baars 9 pnt.; 6. B. v. d. Pol 7 pnt.; 7. en 8. C. Plus en T. de Klerk 4 pnt.; 9. A. Bogaard 3 pnt.; 10. B. Schenk 3 pnt. In een klassementswedstrijd voor C- klassers toonde Hans Handgraaf zich ditmaal de beste puntenrijder. Het re sultaat was: 1. Handgraaf 19 pnt.; 2. Aldershof 14 pnt.; 3. Portegies 12 pnt.; 4. Kuilboer 8 pnt.; 5. Hensen 7 pnt.; 6. Koelemey 6 pnt.; 7. Fiechter 4 pnt.; 8. Caarels, 9. Van der Pijl, 10. Lissen- burg. Uitslag jeugdklasse: 1. Van Berkel, 2. Kiekens, 3. Neddermeyer, 4. Hand graaf, 5. Schenk. HAARLEM, 25 juli Voor de prak tijkexamens van de Nederlandse Asso ciatie slaagden dit schooljaar: voor Boekhouden: de dames Riet Boon (H'stede), Bea v. Duist, Annelies Hil- ders, Lenie Kersten, Cisca Nieuwenhui- zen (H'stede), Donna Posthumus, Ger- da v. Rossum; de heren Wim Bakker, Anton Bersee, Frits Dorren, Bavo Dub- belaar, Kees Faas (Halfweg)Dirk fruyt v. Hertog, Peter v. Kempen (A'hout), Theo Lemmers (H'liede), Rob v. d. Pavert (Bl'daal), Wim v. d. Ploeg, Piet v. Staveren en Henk Vogel. Voor Nederlandse Handelscorrespon dentie: de dames Elly Heemskerk (N'hout), Henny Hillege (driehuis), Marja Jore, Henny Kerssens, Elly Kos ter (N'hout), Annie Loog, Ina v. Loon, Anneke Roest, Irene Walker en de he ren Rien Emans en Wim Schuit; voor Engelse Handelscorrespondentie: Marij ke Groen en Henny Kerssens. HAARLEM, 25 juli Gisterenavond zijn de bijna honderd zangers van „Zang en Vriendschap" teruggekeerd uit Duitsland, waar de Koninklijke Lie dertafel heeft deelgenomen aan een in ternationaal concert, dat in Essen ge organiseerd werd door de Arbeitsge- meinschaft Europüischer Chorverban- de in het kader van de eeuw-feestvie ring der Deutsche Sangerbund. Maan dagmiddag om zes uur begon het con cert, waarin „Zang en Vriendschap" uitkwam met een programma van En gelse en Nederlandse composities. Bij twee nummers verzorgde Sas Bunge de pianobegeleiding. Essen heeft een fraai en groot complex voor het geven van concerten, een ge bouw om jaloers op te zijn. De grote zaal, waar de uitvoering werd gegeven, telt ongeveer 2200 plaatsen. Men zou verwachten, dat het vroege tijdstip, waarop het concert begon de belang stelling van het publiek nadelig zou be ïnvloeden. Niets was minder waar. De toeloop was zo groot, dat niet alleen al le zitplaatsen werden bezet, maar dat ook honderden zich met een staan- plaatsje langs de buitenpaden tevreden moesten stellen. Velen verdrongen zich bij de toegangsdeuren van de bal kons om tenminste nog iets te kunnen horen. Die massale opkomst werkte in spirerend op de deelnemende koren. „Zang en Vriendschap" maakte reeds bij zijn entree indruk, door zijn groot aantal zangers. In een broeiende hitte, mede veroorzaakt door de felle schijnwerpers van de Duitse televisie, werkten de Haarlemmers hun program ma af. Zij oogsten veel succes, het en thousiasme van de toehoorders steeg met ieder nummer. Toen tenslotte Ba- dings' Skote Trije had geklonken, kla terde een daverend applaus op en weer klonk overal een bravo-geroep. Diri gent Jack Loorij werd herhaaldelijk te ruggeroepen, zodat de Trije wel gebis seerd moest worden. Jack P. Loorij, onder wiens leiding „Zang en Vriendschap" in Essen zo'n groot suc ces heeft geboekt. HAARLEM, 25 juli Morgenmiddag van 4 tot 5 uur concerteren de deelne mers aan de 8e Internationale Oregel- academie in de Grote Sint Bavo. Het programma is als volgt samengesteld: J. S. Bach (1685-1750) Preludium James Wyly (USA) en fuga in e kl. t. (BWV 548) Kees van Houten (Neder land) G. Frescobaldi (1583-1643) Can zone „La Vincenti" Elsa Bolzonello Zoja (Italië): J. Bermudo (ca. 1510-?) a. Pange lingua, b. Glosa sobre la endacha „Aunque me veijs en tierra agena" James Wyly (USA)F. C. de Arauxo (1581-1663) Tiento a modo de canción Torrent Serra Montserrat (Spanje); N. Clérambault (1676-1749) Suite du 2e ton, Plein jeu, Duo, Basse de Cromorne Elsa Bolzonello Zoja (Italië)Improvi satie, Toccata, Anita Greenlee (USA); S. Reda (geb. 1916)) Nun j audhzt dem Herm (Ps. 103) Anita Greenlee (USA); Gott zu Ehren (Psalm 66) Tom Peelen (Nederland)Nun lob' mein Seel den Herm (Psalm 103) Anita Greene (USA) Improvisatie Fantasia Félipe Ramirez (Mexico)O. Missiaen (geb. 1908) Dieu parmi nous (uit La Nativité) Thijs Kra mer (Nederland). In de 1-ste Emmastraat in Haarlem zijn gistermiddag opnamen gemaakt voor de nieuwe film van Fons Rademaker „Als twee druppels water". De film speelt zich in de oorlogstijd af. De scène die hier werd opgenomen draait om een aanslag door een verzetsman op een collaborateur, die de bezetter heeft geholpen. Na de aanslag loopt de dader weg zijn pistool verborgen in een opgerolde handdoek. Op bovenstaande werkfoto ziet men op de voorgrond Lex Schoorel (hoofdrolspeler, die de aanslag heeft gepleegd). Rond de camera: Ed van der Elske, assistent-camera-man, Raoul Coutard, chef-camera man, Fons Rademaker, regisseur en Dick Polak, een der spelers. Men hoopt de film in het voorjaar van 1963 in première te brengen. Maandag werden opnamen gemaakt voor het Haarlemse station. Bij de filmopnamen kreeg men royale mede werking van de Haarlemse politie die het verkeer omleidde en ook van de omwonenden, aan wie men had verzocht auto's brommers enz. elders te parkeren, omdat in de oorlogstijd het aantal autobezitters vrijwel nihil was. Er speelden zich, voor Haarlemse begrippen, ongekende tonelen af. Duitse dames, die ook 's middags de concerten in de zelfde zaal hadden bijgewoond, omhelsden de in hun nabijheid gezeten dames der Haar lemse zangers. Men verklaarde on omwonden, dat het optreden van de Haarlemmers het hoogtepunt was geweest van de verschillende concer ten, die de laatste dagen waren ge geven. Bij het verlaten van het podium werden dirigent en zangers bestormd door handtekeningenjagers. De heer M. A. Reinalda, Staatsraad en buitengewoon ere-voorzitter van „Zang en Vriendschap" was bij het concert aanwezig en stak na afloop zijn bewondering niet onder stoelen of ban ken. Hp was er bijzonder trots op. dat de Koninklijke Liedertafel uit Haarlem, waar hij burgemeester is geweest, op zo'n voortreffelijke wijze Nederland had gerepresenteerd. De voorzitter, mr. J. H. G. Zeelenberg en de dirigent zaten daarop aan namens de Liedertafel bij een banket. Zaterdagmorgen reeds waren de Haarlemmers naar Essen vertrokken. Tijdens de reis werd onder meer ge pauzeerd in Dortmund, waar men vanaf de 220 meter hoge televisietoren een prachtig uitzicht had op het „Westfalen- park" en wijde omgeving. De zondag werd ten dele benut voor een bezoek aan Wupperthal, waar het gezelschap in de „Schebebahn" gedurende twintig minu ten een tocht boven de stad maakte. De concerten in Essen waren ook voor „Zang en Vriendschap" een be levenis. De groep, waarin de Lieder tafel geplaatst was, werd geopend door een Fins koor, dat volksliederen uit eigen land zong. Daarna trad een Zwit sers koor op en het derde was een Oostenrijks gezelschap uit Klagenfurt, dat bestond uit jonge leraressen en leraren, gestoken in kleurige costuums. Ook dit koor oogstte veel succes. De finale wérd door de Haarlemmers ver zorgd. „Zang en Vriendschap" is gisteren in de beste stemming huiswaarts gekeerd. Na onder meer een tocht door het prachtige Sauerland werd het slotdiner in Velp gebruikt. Omstreeks half twaalf kwam men 's avonds in Haarlem. HAARLEMS SPEELTUINVER- BOND: Familiedag op het terrein van afd. Flora aan de Jasmijnstraat. Voor de afdelingen glasblazers. Wil len is Kunnen, Buitenrust, Ooster kwartier en Haarlem-Oost. Aanvang 10 uur met Kermisvermakelijkhe den. Om 2 uur Truxini's Jeugdvariété. Kosten 10 cent. Brood en drinken meenemen. HAARLEMSE KATHOLIEKE VERENIGING VOOR HET GEZIN: Speeltuin Noordervreugd: Filmvoor stellingen in het oude clubhuis aan de Ambachtstraat. 9.30 voor de kleu ters, 2.30 voor de groten. Kosten 25 cent. Speeltuin Het Paradijsje: Wandel tocht naar Groenendaal (terug met de bus). Leeftijd 8 t.m. 10 jaar. Kosten 25 cent. Speeltuin Burcht ter Cleeff: Naar het Openluchtbad Velserend. Heen en terug per bus. Vertrek om tien uur uit het Kleverpark bij de Sant poorterstraat. Brood, beker, badpak meenemen. Kosten 50 cent. Speeltuin Kindervreugd: Speldag op Elba: Des morgens spel op de tuin. Des middags bezoek aan Thijsse's Hof te Bloemendaal. Leeftijd 8-12 jaar. Vertrek vanaf de speeltuin om 2 uur. Speeltuin Kindervreugd: Speldag op de tuin van 10-12 uur en van 2-4 uur. HAARLEM, 25 juli De Oostenrijker Hans Haselböck, die gisteravond in de Grote St. Bavokerk een orgelbespeling verzorgde, is voor orgelminnend Haar lem geen onbekende. De concertgever, die docent aan de stadsacademie en or ganist van de Dominicanerkerk te We nen is, slaagde er in 1960 in de wissel- prijs van het improvisatieconcours voor de derde maal te bemachtigen. Het pro gramma van gisteravond was behalve aan composities van drie pre-klassieke meesters ook gewijd aan twee landge noten van Halselböck, t.w.Romanovsky en Schmidt. Wat de reproductie van de drie 18e eeuwse meesters betreft: hier voldeed ons bijzonder de „Toccata Septima" van Georg Muffat en „Aria Sebaldina" van Johann Pachelbel. Het fraaie lega- tospel gepaard aan een juiste dosis vivaciteit in de voordracht, zorgde mede door een fijnzinnige registratie voor een voorname verklanking. Het drieluik over het „Veni creator spiritus" van Erich Romanovsky liet als compositie een HAARLEM, 25 juli De Rood en Witters hebben in hun derde cricket match op Engelse bodem, na een uiterst spannende strijd de punten ge deeld met de Knowle Cricketclub. De Engelsen trokken het eerst naar de wickets en evenals in de vorige par tijen was de Haarlemse bowlerij aan vankelijk duidelijk in de meerderheid. Mede door het bijzonder felle en goede fielden verloor de ploeg der gasten 7 wickets voor slechts 62 runs. Maar de Rood en Wit-bowlers beten niet door, hetgeen resulteerde in een totaalscore van 143 runs. Het bowlen van Venker (3-33) en Luining (4.30) was van zeer goed gehalte. Bfjleveld deed een op vallend fraaie vang in de slips. De overige wickets gingen naar Onstein 1-13, Bijleveld 1-26, Wijkhuizen 1-31. Rood en Wit kreeg nog twee uur aan speeltijd toebedeeld om voor de runs te gaan. Van Baasbank (11) en Van Schou wenburg (14) openden de innings in een vrij rustig tempo. De Ruig (65) en Bouwman (16) legden er echter geducht het hout op, waarbij eerstgenoemde zich onderscheidde met een serie prach tige slagen. Minder succesvol was het batten van Onstein, Wijkhuizen, Van Son en Venker, waardoor Engelenberg en Bijleveld onder grote spanning de tijd moesten uitspelen. Het gelukte dit tweetal een draw te bereiken. Op 129 voor 9 was de speeltijd om. HAARLEM, 25 juli In de ontmoe ting HVGB-De Gouwe 1 liep HVGB in het begin hard van stapel, want na ruim een minuut spelen hadden Rol en Boon de stand op 2-0 gebracht, waarna er van iedere partij een speler het wa ter werd uitgezonden. In de tweede pe riode keerden zjj terug. Toen werd door de Gouwenaren de HVGB-verdediging overrompeld; Overdam kwam geheel vrij te liggen en schoot de stand naar 2-1. In de derde periode weerde de HVGB-doelman Frans Ludding zich bui tengewoon, waardoor met de stand 2-1 ook de vierde periode werd ingezet. Bin nen de twee minuten echter had De Gouwe de HVGB-voorsprong teniet ge daan en ging met de eer strijken. Van der Leeden maakte gelijk, waar na de HVGB-verdediging niet meer kon meekomen; dezelfde speler bracht ook de stand in het voordeel van De Gouwe en Brok maakte aan alle onzekerheid een einde door de eindstand op 2-4 te brengen. Met 13 punten uit 9 wedstrij den staat HVGB nu op de ranglijst; uit moet nog gespeeld worden tegen Neptunus. Uitslagen; HPC 2-HVGB 3 5-2; HPC 3-Haarlem 2 4-3; DWR 2-HPC 2 3-4. sympathieke indruk achter, maar kon ons de meesterlijke variaties over de zelfde hymne van Maurice Duruflé niet doen vergeten. De „Variationen und Fuge über ein eigenes Thema" van Franz Schmidt hij verkreeg door zijn oratorium „Das Buch mit sieben Siegeln" hinkten te veel tussen romantiek en modemisme om nog origineel te zijn. Het thematisch materiaal voor de vrije improvisatie waarmee Haselböck zijn concert be sloot, werd geleverd door Hans Klotz. Het waren drie creatieve thema's, waarvan het eerste en derde de bouw stenen vormden voor een fuga. Na een schetsmatig begin slaagde de organist erin om een van gedegen vakmanschap getuigende fuga te exposeren. A. KAART. HOLLANDIA, 24 juli. De marine voorlichtingsdienst heeft verder bekend gemaakt dat tijdens een vuurgevecht na bij Merauke de dienstplichtige marinier der tweede klasse Leonhard Peter Hen- gelbrock licht gewond is aan de rechter schouder. Marinier Hengelbrock is 21 jaar, ongehuwd en afkomstig uit Vaals. AMSTERDAM, 25 juli Hoewel on ze effectenbeurs de laatste dagen van een prijshoudende tot goed prijshou dende stemming heeft blijk gegeven, moest wegens de zeer geringe omvang van de affaire worden aangenomen, dat de markt in wezen een labiel karakter droeg. Deze veronderstelling werd van daag bewaarheid, want nu Wall Street gisteren iets lager is afgekomen, vond men daarvan aan het Damrak aanstonds de weerspiegeling in de koersontwik keling. Met uitzondering var de aan delen Koninklijke Petroleum, die zich op het vorig niveau konden handha ven, openden de internationale fondsen vanmiddag alle lager. Zo hebben Philips en Unilever elk twee gulden moeten prijsgeven, terwijl AKU vijf punten la ger opende en Hoogovens een verlies van twaalf punten te zien gaven. De omzetten waren opnieuw zeer klein. Van de scheepvaartwaarden is Scheep vaartunie ruim een punt gedaald. De staatsfondsenmarkt was goed prijshou dend. Maxwell heeft een dividend aan gekondigd van 20 (v.j. 23) procent. Vorig opening Slot Hi Ned. 1960 41/4 Ned. 1961 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. bouwl 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.Ü. Berkel Patent Calvé-Delt Cert Deli-Mij Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Mviller Co Ned. Kabel Philips Gem Bez Unilever Wilton-Fyenoord Billiton 2e Dordtsche Petr. gew Kon Petroleum 50 Holl Amerika Lijn Java Cb Pi Ki.M Ko Ned Stoomb Mij KJ>M. Stoomv. Mi). Nederl v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned Scheepv. Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2V2 Amsterdam '561 2V1 Amsterdam '56 n 2% Amsterdam '56 III t\i Amsterdam '59 2"- Rotterdam '57 Alb HeynKl obi 10044 97H 964s 1063,4 338 10244 11474 364% 227 717 132 437 805 307 560 345% 522 161.20 143.40 27041 429 60144 132.10 126% 52.50 141% 13041 13244 11044 25044 131 12644 176 201 465 125 8044 9141 9174 100»g 86 1193,4 25/7 96 88A 359 54844 158.80 141.40 132 140% 125

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3