Nel Zwier kampioene Boelens verovert de titel op Marathon na felle jacht zeer verrassend op de vijf kamp Feestdag voor BULTERS in de Hollandweek Hoppe hij de Valken on top POLOPLOEG door BELGEN GEKNEVELD4-2 Ét Volkomen onvoorbereid in het strijdperk Geen overwinnaar in Lichtenvoorde Zivpora vóór op Theo Messidor Conny Dane groots op watersides Nijdam komt in „stal-Van Looy" Beschamend duel in Gent funest voor illusies Fortund wil van Geleen lenen Sensatie in motorcross Alleen Broer Dirkx tussen sterke Zweden Courses Mereveld Snel concours van „Prins Ayax" in de Leidse Hout Margareth Smith krijgt voldoening POLOCOMPETITIE STOPGEZET SANTOS dingt naar wereldtitel clubs Raad moet over bedrag van drie ton beslissen PSV contracteert Jan van der Meer INDELING TWEEDE KLASSE AMATEURS WEST I BIJ DE MARINE BEN «IE BETER AF MAANDAG 30 JULI 1962 PAGINA 8 m Zwoegende kampioen Zege op Wimbledon- winnares Goede prestaties Noordeuropees kampioene op Amsterdamse Bosbaan Geen promotie-degradatie Aad Bogaard snelste van „De Kampioen" Rood en Wit in Engeland DRAW TEGEN TROWBRIDGE HBC speelt tegen elftal uit Oostenrijk mm Bij de Koninklijke Marme is voor flinke jongens plaats als torpedomaker en a|s geschutmaker. Vereist; diploma LTS, fijnmetaalwerken of instrumentmaken of eefl daarraee gelijk te stellen ervaring. Ook bestaat voor diegenen, die in bezit zijn van ee» LTS-diploma, MULO-diploma of die reeds 16 jaar zijn, de mogelijkheid in aanmerkt te komen voor: elektromonteur, radio-radarmonteur, technisch personeel van de marine luchtvaartdienst, matroos, marinier, enz. 1 I I I I I 2233-10 J ZEND DEZE BON AAN KONINKLIJKE MARINE AMSTERDAM. 30 juli Op voor treffelijke wijze heeft Nel Zwier zondag op de sintelbaan aan het hoofdstedelijke Olympiaplein de Nederlandse titel Vijf kamp behaald na harde strijd, tegen de zich taai verwerende Mieke de Graaf-Schenk. Nel Zwier, die een dag tevoren werd gevraagd om de kleuren van het Amsterdamse Sagitta te verde digen, aangezien haar clubgenoten Toos Mutter en Paula van der Wegen we gens blessurps niet beschikbaar waren, toonde op dit zeer zware atletiekonder- deel, dat op een dag werd verwerkt, een verbluffende conditie. Want van de vijf nummers won zij totaal onge traind voor deze meerkamp het ko gelstoten met 10.70 m, het hoogsprin gen met 1.65 m, het verspringen met een sprong van 5.75 meter en de 200 meter. Weliswaar bleef zij met een nunten- totaal van 4301. 67 punten fen achter biJ baar beste verrichting, maar Nel Zwier die zich voor Belgrado alleen maar heeft voorbereid op het hoogspringen en dit seizoen reeds tot 1.70 m. is geko men, verdient des temeer een pluim voor de voortreffelijke manier waarop zij het Nederlands kampioenschap ver overde. Mieke de Graaf-Schenk, een maand geleden in Tanden onze beste meerkampster voor Toos Mutter en Paula van der Wegen, had weliswaar na twee nummers, de 80 m. horden en het kogelstoten een kleine punten- voorsorong. maar na het hoogspringen. 1.65 m voor Nel Zwier tegen 1.52 voor Mieke had Nel Zwier de leiding ge nomen. Alles hing nu af van het ver springen. Toen echter de Amsterdamse atlete bij haar tweede poging 5.75 m bereikte en Mieke de Graaf-Schenk, last had met haar aanloop en steeds voor de balk afzette, was het pleit beslist. Hartveroverend was, ondanks deze be slissing het duel op de 200 meter. Nel Zwier nam de leiding. Mieke de Graaf vochr terug en lag in bijna gewonnen positie, toen eerstgenoemde met een paar lange nassen toch nog als eerste doorkwam. Mieke de Graaf-Schenk ver- zamele 4148 punten. Tijdens deze vijfkamp liep omdat er op het ogenblik geen wedstrijden genoeg zijn in Nederland Aalsmeer- se Tilly van der Zwaard een 200 meter tegen een drietal jongens. Het ging zo snel dat Tilly van der Zwaard een tijd van 24.7 sec. liet afdrukken, het geen haar met een sprong aan de top van de Nederlandse ranglijst deed be- BROER DIRKX .beste Nederlander. LICHTENVOORDE, 30 juli Er heeft zich in de internationale 500 cc- motorcross, die hier zondag op de Besselingerschans werd gereden, een feit voorgedaan dat uniek is in de mo torgeschiedenis: er kon geen winnaar worden aangewezen. De eerste manche over 15 ronden werd gewonnen door de Zweed Gunmar Johansson met een voorsprong van 6,2 sec. op zijn land genoot Rolf Tibblin. De tweede manche, eveneens over 15 ronden, was voor Tibblin die op 6,2 sec. gevolgd werd door Johansson. „Voor zover ik weet heeft zich iets dergelijks nog niet in de geschiedenis van de motorsport voor gedaan", verklaarde de heer Burik, voorzitter van de sportcommissie van de KNMV. Verbitterd hebben beide Zweden el kander als het ware elke centimeter grond betwist. Zelfs in die mate dat op de Nederlander Broer Dirkx (vierde in het eindklassement) na elke tegenstander letterlijk werd over klast.. Een magnijjeke start bezorgde Tibblin tijdens de eerste manche een winst van enige honderden meters, maar Nilsson en Broer Dirkx gaven zich nog lang niet gewonnen. Totdat vanaf de vijfde ronde. Johansson ge vaarlijk naar voren kwam. Met een spectaculaire jump passeerde hij eerst Nilsson en later Dirkx. In de tiende ronde lanceerde hij zelfs een succes volle aanval op Tibblin. Wat deze laat ste ook deed. de donkere rustige Jo hansson maakte geen fout en werd als eerste afgevlagd. Intussen had Broer Dirkx geen moeite gehad Nilsson ach ter zich te houden. Een bliksemsnelle start bracht Jan Clynk in de tweede manche op kop. Maar reeds na één ronde moest hij zich gewonnen geven en werd hij door Johansson, Tibblin, Lundell, Nilsson en Gustafsson gepasseerd. Het was alles Zweden wat dé klok sloeg. Fel hebben Tibblin en Johansson elkaar ook in deze rit bekampt. In de achtste ronde passeerde Tibblin zijn grote concurrent definitief. Na deze cross luidt de stand in de competitie om de wereldtitel in de 500 cc-klasse: 1. Tibblin 45 pnt; 2. Jo hansson 36 pnt; 3. Lundin 19 pnt; 4. Lundell 18 pnt: 5 en 6: Nilsson en Broer Dirkx beiden 12 pnt. landen. Het was een uitstekende trai ning voor haar 400 meter, een nummer waarop zij met een tijd van 55.. sec. precies tot de besten van Europa be hoort. In Hilversum is de 28-jarige houtbe werker Jan Boelens de nieuwe Mara thon-kampioen van Nederland gewor den. Een waardig kampioen, ondanks het ontbreken van Frans Kunen, die nu wel definitief een streep onder zijn at- letiekcarrière heeft gezet, wat betreft het uitkomen in grote evenementen en landenwedstrijden. Want na een matig begin waarin het hem moeilijk viel de juiste cadans te pakken te krijgen, ge hinderd door de uitlaatgassen van vol gende auto's en bromfietsen, was zijn race er een van een grote gelijkmatig heid. Zijn tijd van 2 uur 34 min. 39 sec. over de 42.195 meter was weliswaar niet van zeer bijzondere klasse, de wedstrijd tegen zijn grootste concurrent Piet Blee- ker uit Beverwijk was dat zeker wel. Want het was Piet Bleeker, die van de aanvang af zo'n gruwelijk hoog tempo liep, dat insiders dachten aan een rieuw Nederlands record. De eerste vijf kilometer gingen in 16 minuten. 10 km. in 33 minuten, 15 km in 51 min. en steeds groter werd de voorsprong van Piet Bleeker op al zijn concurrenten, die allen de tol moesten betalen voor hun inspanningen. Geheel alleen joeg hjj voort. Na 20 km was Jan Boelens vanuit tiende positie naar de tweede plaats gekomen met 2 min 14 sec. achterstand op de alsmaar voort jagende Bleeker. Boelens 'iep in. Steeds (Van onze paardesportmedewerker) MEREVELD, 30 juli Nederlands meest overzichtelijke baan zoals Me reveld wel wordt genoemd heeft de talrijke bezoekers zondag een gevari eerd programma van tien koersen met 100 paarden voorgezet. Het amatrice- Kampioenschap II, een stayersnum mer, de cracks in Merevelds Internati onale prjjs en als hoofdnummer de jaarlijkse Grote Fokkersprijs met elf klassepaarden. het waren, evenals de meeste van de omlijstende nummers, alle koersen, waarin tot het einde de strijd tot het uiterste werd opgevoerd. Veel spanning bracht het internatio nale nummer. Tegen zijn gewoonte in bracht J. van Dooyeweerd Fabor al spoedig in leidende positie. Hoewel het voor Fabor hoog tijd werd, dat de red dende haven werd bereikt, wist hij, na een fanatieke strijd Théo met neus lengte achter zich te houden. De uitslagen waren: Borghprijs 2140 m.14 deeln. 1. Anne Emilie (Tesselaar) 1.30.4 7.60, 2.30 2. Ascure 1.90, C. 7.10. Koppel 10.3. Ali- da W. 1.60. Bundeprijs, 2240 m.: 13 deeln. 1. Young Ooststar (Heskes) 1.28.8 5.80 2.10 2. X Erebus 1.60. C. 3.90. Koppel 17.40; 3. Zir koon 1.70. Hulsbergprijs, 2200 m.: 14 deeln. 1. Xan- dover (B. Leeuwenkamp) 1.27.4 2.90, 1.70; 2. Zibello Hanover K. 3.50. C. 12.—. Koppel 15.40; 3. Zignor van H. 3.50. Meerssenprijs, 1200 m.: 7 deeln. 1. Bento Kitty (Wagenaar Jr.) 1.29.3, 1.90, 1.20 2. Bergleeuwerik S. 1.30. C. 2.60. Koppel 2.60. 3. Boy Scotch. Grote. Fokkersprijs, 2200 m.: 11 deeln. 1. Zippora (Eerenberg) 1.23.8 5.30, 1.90 2. Zephyr Hervester 2.—. C. 6.20. Koppel 6.—; 3. Y.Y.V. 5.10; 4. Yankee Maid. Mereveld's Internationaleprijs, 2220 m 7 deeln. 1. Tabor (J. v. Dooyeweerd) 1.24.5. 2.50, 1.40 2. Theo Messidor 1.20. C. 3.30. Koppel 3.20; 3. Quicksilver S.; 4. Sammy Mars. Amatrice Kampioenschap II, 2200 m.; 7 deeln. 1. Taky Eerebus (Mej. M. Frauce) 1.25.9, 2.90. 1.80; 2. Xema S. 3.40. C. 5.60. Koppel 11.40; 3. William Axkit. Mheerprijs, 2100 m.: 9 deeln. 1. Axkit Hollandia (Vergay) 1.26.4, 1.50, 1.20; 2. Art Erebus 1.40. C. 4.10. Koppel 2.20; 3. Alexan der the Saint 1.40. Muustergeleenprijs, 2140 m.: 10 deeln. 1 Ysloper (Smit) 1.24.8, 2.10, 1.50 2. Y Kitty's Zoon 1.80. C. 5.60. Koppel 5.10; 3. Victor Alsvin 3.60. Nieuwenhagenprijs, 2600 m.: 8 deeln. 1 Yewel Boy (Smit) 1.27.9 7.70, 1.70 2. Washington 1.40. C. 2.50. Koppel 19.50; 3. Wanda 1.70. Toto-omzet f 230*784.50, LEIDEN, 30 juli In de Leidse Hout werd zondag een nationaal concours hippique gehouden, waarvan het hoofd nummer was een springconcours. Hiervoor kwamen 45 combinaties in de ring, waarvan er zeven een foutloos parcours renden en zich daarmee plaats ten voor de barrage. Winnaar werd San van Spaendonck op Prins Ayax, die met Cees Schmal op Feldblume ook in de barrage geen enkele fout maakte. Van Spaendonck ging echter aanzienlijk sneller rond dan Schmal. De uitslag van het springconcours ma: 1. S. van Spaendonck met Prins Ayax 0 strafpunten, 39.3 sec.; 2. C. Schmal met Feldblume 0, 50.3 sec.; 3. Th. van Leth met Lorenzo 4, 45.2 ~ec. sec. Handicap-springconcours: 1. Th. van Leth met Lorenzo 0 strafpunten, 61.2 sec.; 2. mej. Pia Arts met Weinbrandt 0, 66.6 sec.; 3. A. Jansen met Faro 0, 67.7 sec. Jeugdspringconcours B: 1. Hans Brugman met Troonprinses en Thijs van Leth met Abacio beiden 0 straf punten, 73 punten. HAVERFORD (Pennsylvania), 30 ju li. De Australische Margaret Smith, no. één geplaatst voor het damesenkel spel in Wimbledon, maar zeer ver rassend in de eerste ronde verslagen door de kleine 18-jarige Amerikaanse Billy Jean Moffitt, heeft in de kampi oenschappen van Pennsylvania revan che genomen. Niet alleen versloeg zij Billy Moffitt met 6-4 6-2 maar zij behaalde ook de titel door in de finale te zegevieren over de Wimbledonkam- pioene 1962, de Amerikaanse Karen Susman-Hantze, met 6-4 10-8. Het was de eerste keer, dat een Australische deze titel won. dichter zat hjj Bleeker op de hielen en na 32 km. onder de ogen van tien tallen volgers was er dat dramatisch hoogtepunt. Jan Boelens ging Piet Blee ker voorbij en drie km. verder had hij anderhalve minuut voorsprong. Bleeker was geknakt vocht met een inzinking, kwam terug, maar Boelens had over tuigend deze slijtageslag gewonnen. Voor Bleeker op ruim 4 minuten en verder Rewijk (Bataven), Sonverein (Quick) en Van Hoorn (AVS). Op de sintelbaan aan de Haagse Zuidlarenstraat zijn zondag een aantal goede prestaties geleverd. De beste was ongetwijfeld die van Loes Boling met 'n discusworp van 48 meter precies. Joke Bjjleveld won zowel de 100 meter in 12 seconden als het verspringen met een voor haar doen matige 5.91 meter. Op de tweede plaats eindigde Corrie Bakker met 5.82 meter. Ine ter Laak- Spijk maakte haar rentree op de 800 meter en won in 2 min. 16 sec. voor Toos Adriaanse in 2 min. 17.3 sec. De Rotterdammer Piet Kortleve heeft de weg naar de goede vorm weer te pakken met een tijd van 1 min. 54,8 op de 800 meter. Zijn laatste 100 meter was echter nog te verkrampt. Piet van der Kruk was dolgelukkig met zijn presta- en belangrijke zege voor Nel Zwier tie bij het kogelstoten. Voor het eerst in de nationale vijfkamp. Zij gaat op de weer dit seizoen over de 15 meter, om 200 meter vóór Mieke de GraafSchenk precies te zijn 15.24 meter. over de streep. (Van onze zeilmedewerker) OUD-LOOSDRECHT, 28 juli. Zes van de 15 hoofdprijswinnaars, waar voor de Hollandweek I serieprijzen beschikbaar heeft, zijn na twee dagen varen bekend. De overige zeven zullen uit de ruim tweehonderd deelnemers, die vandaag en dinsdag aan de beurt komen in een zevental andere klassen, eveneens na vier races naar voren tre den. De omstandigheden waren zater dag eindelijk weer eens vrijwel ide aal. Er stond een goed bruikbare noor delijke zeilbries, het bleef droog en Ia- ter op de dag ontbrak zelfs de zon niet. Een ware feestdag was het voor Pie- ter Bulters, die na een sterk gevaren wedstrijd vrijdag na een protest van klasse-genote mejuffrouw Bootz werd uitgesloten, maar op de tweede dag twee overwinningen aan die van vrij dagmorgen toevoegde. Ondanks zijn uitsluiting behaalde hij daardoor in de 12-Voetsjollenklasse het hoogste aan tal punten, 's Morgens werd hij na een iets overijlde start teruggeroepen, maar bij boei zeven op de vierde plas was het contact met de kopgroep al weer hersteld. Kruisend naar Robinson Cru soe ontstond een voorsprong op Leen de Goederen, achter wie ir. H. Starke zich tenslotte als gegadigde voor de tweede plaats opwierp. Bulters bleef voor Starke onbereikbaar maar De Goederen moest wijken en eindigde als derde. Het lag enigszins voor de hand, dat Bulters in geval van een goede start, gezien de vrijwel ongewijzigde weersomstandigheden, 's middags een spectaculaire zege zou behalen. Die vlotte start had hij en inderdaad be droeg zijn voorsprong op het moment van finishen bijna vijf minuten op J. van 't Hoogerhuys die nu tweede werd. Leo Hommels (2-2-5-4), de nationale kampioen in deze klasse, kwam, mede door opgelopen schade aan zijn „Koe doe" nauwelijks in het stuk voor. In de Valkenklasse heeft ditmaal E. Hoppe de hoofdprijs bemachtigd. Twee degelijke tweede plaatsen op vrijdag werden zaterdagmorgen gevolgd door een eerste. Dit, ondanks een slechte start. Na een valse start werd zijn grootste concurrent Rolf von den Bau- men opnieuw teruggeroepen, maar met van Dijk, Klein en de Wilde, wis ten beide cracks zich toch in de strijd aan de top te mengen. De Wilde moest op het beslissende moment huigen voor Hoppe. In de slotrace had Hoppe aan een vierde plaats ruim voldoende. Hij bezette deze na aanvankelijk in hei middenveld te hebben meegedraaid. Niet B. Binkhorst (1-1-2-2) maar G. Vroege werd hoofdprijswinaar bij de Sharpies, 's Morgens won Vroege met grote voorsprong en moest Binkhorst zich zien op te werken. Hij deed dit bekwaam en werd toch nog tweede, waarna Vroege, via een herhaalde vic torie, in puntental gelijk zou komen met zijn rivaal, maar als winnaar van de laatste race de hoofdprijs zou krij gen. Dit is gebeurd, nadat eerst Vroe ge het veld had aangevoerd en later. AMSTERDAM, 30 juli Het veer tienjarige meisje Conny Dane uit Rot terdam is erin geslaagd het algemeen Noordeuropees kampioenschap water skiën te veroveren, de inzet van een toernooi, dat de afgelopen drie dagen op de Bosbaan bij Amsterdam werd gehouden. Conny Dane bereikte dit re sultaat door een eerste plaats op de slalom, een tweede bjj de figuren en een vijfde bij het schansspringen. De Rotterdamse behaalde totaal zes titels: twee Noordeuropese (ook aan elk on derdeel is een titel verbonden) en vlei- Nederlandse. Bij de heren ging de titel voor de tweede maal in successie naar de Belg Jean-Pierre Delcuve, die op elk onder deel zegevierde en daarmee het maxi male puntenaantal van 3000 behaalde. Het landenklassement werd gewon nen door Engeland met 7506,94 pnt vóór West-Duitsland met 7115,91 pnt, België met 6885,83 pnt en Nederland met 6317,43 pnt. Nederlandse kampioenschappen: fi guren dames: Conny Dane, figuren heren: Edu Braskamp, slalom dames: Conny Dane, slalom heren: Peter Al sem. schansspringen dames: Conny Dane, schansspringen heren: Jo Berg. Algemeen Nederlands kampioene: Conny Dane; algemeen Nederlands kampioen: Edu Braskamp. De nieuwe tweede divisieclub Xerxes neeft zaterdag te Rotterdam met 2-0 gewonnen van de Duitse vereniging S.V. Waldhof Mannheim. Bjj de rust was de stand 1-0. dank zij onovertroffen snelheid voor- dewinds, Binkhorst In de kruisrakken was Vroege echter superieur. Het was daar, dat hij een beslissende voor sprong nam om deze niet meer af te staan. A. Helder heeft in de 16 M2 ,,Jel for Bel Air" van Schiet succes ge boekt en de hoofdprijs behaald, on danks het feit, dat zijn zege van vrij dagmorgen (te enige is gebleven. Dat hij daarna aan een vierde, zevende en derde plaats voldoende had is kentekenend voor het geringe krachtsverschil, dat er in deze klas se bestaat. Tweede in de totaaltél- ling werd J. Visser (5-2-2-5). A. de Wilde voegde in de Jeugdklas- se aan zijn 2-1 van vrijdag zaterdag twee overwinningen toe. A. E. Dudok van Heel had na 1-1 van de eerste dag op de tweede aan 3-2 voldoende voor de hoofdprijs, daar H. J. Schipper, die zaterdag twee fraaie overwinningen in zijn Flying Junior „Rozijntje" behaal de met in totaal 6-3-1-1 in de punten telling niet verder reikte dan de twee de plaats. DEN HAAG, 30 juli. De sport commissie van de K.N.Z.B. heeft na overleg met het hondsbestuur besloten de waterpolocompette 1962 met in gang van vandaag stop te zetten. De competitie, voor zover deze is afgewerkt, zal worden beschouwd als een noodcompetitie. Dit betekent, dat in dit seizoen geen sprake zal kunnen zijn van promotie, noch van degrada tie. Het besluit is genomen, nadat is ko men vast te staan, dat het onmogeliik zal zijn de wedstrijdenreeksen, die vooral in het begin van het seizoen wegens de zeer slechte weersomstan digheden en de daaruit voortvloeiende te lage watertemperaturen herhaalde lijk moesten worden onderbroken, op normale wijze af te werken. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 30 juli - De uittocht van de prominente Nederlandse wiel renners naar de buitenlandse extra- sportieve wielerstallen gaat, ondanks de aankondiging van een mogelijke Nederlandse formatie, onverdroten voort. Het is, al zjjn de contracten nog niet getekend, zeker, dat Henk Nijdam het volgend seizoen wordt opgenomen in de rangen van Faema-FIandria, de formatie waarvan Rik van Looy de onbetwiste leider is. Zilverberg heeft zijn contract met Van Looy verlengd. Van Looy heeft om te laten blijken dat hij het debuut van Zilverberg in zijn ploeg hogelijk heeft gewaardeerd, Zilverbergs gages verdubbeld. Jan Janssen en Van Kreuningen zullen het volgend seizoen de kleuren van een Franse formatie, Pelforth-Sauvage, ver dedigen en Jan Hugens heeft een con tract getekend met een Italiaanse for matie. HAARLEM, 30 juli De vijfde rit van de zomercompetitie om de „Mul der"-beker, zondag door het Haarlem se „De Kampioen" over een afstand van veertig ronden in het „Van der Aart sportpark" verreden, is gewonnen door Aad Bogaard. Samen met Henk van Castricum, die hij in de eindsprint met een kwart wieltje verschil de baas bleef, was de jongste Bogaard met suc ces uit het peloton ontsnapt. De beslissende slag werd ongeveer hal verwege de race ingeleid door Henk Castricum. Zijn vlucht werd onder steund door Huub Uttien en Aad Bo gaard. Voor het peloton was de zaak toen bekeken. Ondanks hardnekkig ver weer van Jan v. d. Horst, Chris Plus en Bert v. d. Pol bleven de aanvoerders buiten schot. Alleen Uttien kon de op mars niet met succes volbrengen. Van de twee overgebleven koplopers bleek Bogaard in de eindsprint het snelst. De uitslag luidt: 1. A. Bogaard, 2. H. Castricum, 3. J. v. d. Horst, 4. B. v. d. Pol, 5. H. Uttien, 6. J. Dijkman, 7. H. Kiekens. De C-klassers reden hun eerste rit van de tweede zomeravondcompetitie en daarin toonde Jan Aldershof zich weer eens de snelste sprinter van een elf man sterke kopgroep. De uitslag was: 1. Aldershof, 2. Fiechter, 3. Por- tegies, 4. Koelemey, 5. Lissenburg, 6. De Ruyter, 7. Kuilboer, 8. Sweers, 9. Otte, 10. Petrus. Bij de jeugdklassers zegevierde Blom vóór Van Berkel en Schenk. GENT, 30 juli Toen het Neder lands zevental enkele maanden gele den zo verrassend tegen Rusland voor de dag kwam, leek de verwachting ge wettigd dat de nieuwe coach Rudy van Feggelen het juiste materiaal voor de opbouw van een sterke ploeg in handen had. Tegen Duitsland in Rhenen kwam de twijfel al, in Gent zijn gisteren de illusies (voorlopig) vernietigd. Een felle, op een zege beluste Bel gische ploeg heeft bereikt, waarnaar al jaren werd gestreefd. Nederland werd verdiend verslagen. Een nerveus, slor dig spelend team kreeg met 4-2 een pak voor de broek van een land dat in het top-waterpolo de laatste decennia niet meetelde. De nederlaag is beschamend, maar wat nog erger is: met maar heel wei nig zelfvertrouwen zal het Nederlandse polo-team naar Leipzig gaan, als het tenminste nog waardig wordt gekeurd om te gaan... De Nederlanders plaats ten slecht, schoten slecht (misten twee strafworpen) en toonden zich maar zel den bewust van hun veel grotere zwem- snelheid. Het enige excuus, dat de schutters Aalberts en Van Dorp konden laten gel den, was het feit dat de Belgische doel man Van Reybroeck in formidabele vorm was. Dat het houtwerk rond Van Reybroeck al even hecht was, kon slechts blijken door slecht richten. Zo konden alleen Aalberts en Stam in de tweede speeltijd scoren en gelijk MONTEVIDEO, 30 juli In de eer ste wedstrijd om het Zuidamerikaanse voetbalkampioenschap voor clubteams waarvan de winnaar tegen Benfica Lissabon zal uitkomen met als inzet de officieuze wereldtitel, heeft het Brazi liaanse Santos zaterdag te Montevideo met 2-1 (rust 2-0) gewonnen van Pena- rol Montevideo. HAARLEM, 28 juli Het cricketelf tal van Rood en Wit heeft in zijn laat ste wedstrijd in Engeland een draw ge boekt tegen de Trowbridge Cricketclub. Het eerst battend sloegen de Haarlem mers een totaal bijeen van 196 voor 8, waarop werd gesloten. Een schitteren de prestatie verrichtte Wijkhuizen die met een kapitale score van 91 runs de aandacht op zich vestigde. Ook Van Schouwenburg leverde met een kanslo ze 52 fraai werk. Van Son nam 26 runs voor zijn rekening. De Engelsen had den een matige start. Na zes overs waren reeds drie wickets down, maar daarna wist de ploeg stand te houden. Het werd tenslotte 142 voor 7, bij wel ke stand de speeltijd was verstreken. Venker was met 5 voor 41 wederom de gevaarlijkste bowler. Bjjleveld 1-5 en Van Son 1-30 namen de overige wickets. De Rood en Witters kunnen op een zeer geslaagde trip naar Engeland terug zien. In totaal werden vijf wedstrijden gespeeld met als resultaat een over winning, een nederlaag en drie onbe slist. HEEMSTEDE, 30 juli Dinsdag avond om kwart voor zeven speelt HBC op het terrein aan de Cruquiusweg een vriendschappelijke voetbalwedstrijd te gen ASK Ëggendorf uit Wenen. Het Oos tenrijkse team is van gelijke kracht als een tweede klas amateurclub in Ne derland. HBC komt met het volgende elftal in het veld: R. Warmerdam; Juffermans en Peperkoren; Bouwer. Kors en Van Bruggen; Rotteveel, Neeskens, Duiven voorden, Joh. Duindam en Jilles Duin dam. Scheidsrechter is de heer H. J. Buwalda. maken (2-2). Toen Caufrier en die voor de eerste Belgische tre' A hadden gezorgd, er ieder nog een punt bij maakten, had Nederland s antwoord meer. ,_pa De Nederlandse jeugdploeg veis j, de Belgische juniores met 2-11 (0-®» 1-4, 0-2). (Van onze sportcorrespondent) GELEEN, 30 juli De Gemeente raad van Geleen krijgt dinsdagavon o.a. te beslissen over een voorstel^ va» B. en W. om aan de voetbalverenig11'» „Fortuna 54" een lening te verstr® ken van 300.000 met een looptijd sr. 30 jaar en tegen eenzelfde renteperce tage als de gemeente zelf voor ?v eenkomende leningen verschuldigd is, B. en W. wijzen er op, dat het staan van „Fortuna '54" veel heeft gedragen tot verspreiding van de na8ji van Geleen, in binnen- en buitenla»1» De vereniging telt 220 leden, waarv®" slechts 28 semi-profs. Met tien elf^t wordt aan de competitie deel genome" terwijl daarnaast nog een zelfstand1» handbalclub bestaat. Nog afgezien va" de gemeentelijke inkomsten uit de vef„ makelij kheidsbelasting vestigen B. W. de aandacht op de kosten welke gemeente zou moeten maken, indien gemeente zelf moest zorgen voor terreinen, waarop de voetbalelftal1® van Fortuna '54 en de handbalclub nj^ de wedstrijden zouden moeten spelen, lening is bestemd voor aankoop van,"5, nog resterende percelen, verbetem» van de accommodatie, verlichting en rastering. Als onderpand van de lenij» dient het stadion, met terreinen v«® 3,5 ha., overigens geen eigendom v8n de vereniging „Fortuna '54" maar v®5 de N.V. Panta Rhei, welke echter recht van eerste hypotheek als ond®" pand aan de gemeente stelt. EINDHOVEN, 30 juli. PSV .«J Leeuwarden hebben overeenstemmi®» bereikt over de transfer van Jan va» der Meer naar PSV. De aanvoerde' van Leeuwarden, die vorig jaar va® ADO was overgenomen, tekende z9< terdag een contract met de Eindt1 vense vereniging. PSV zal in zijn nieuwe samenstel ling op 8 en 11 augustus in TurkÜ® twee wedstrijden spelen. De eerste om' moeting gaat tegen Galatasaray IstaBJ bul, dat deelneemt aan het toerno®1 om de Europese voetbalbeker. De Nil" meegse club NEC heeft een contract afgesloten met Frans Stallen, die het vorig seizoen voor DHC uitkwam. Naast Van Nee en Kers heeft Zwolse tweede divisieclub PEC no» enkele andere aankopen gedaan. Voge; en Theunissen werden van Willem f* overgenomen, de Elinkwijkspeler Va» der Kreeft werd gecontracteerd en o»? de doelman van het Twentse jeugd®'I tal, Kerkhof (Enter Vooruit) zaf volgende seizoen voor de Zwolse cl»1® uitkomen. HAARLEM, 30 juli De indeling va® de amateurs in de tweede klasse West1 luidt voor het seizoen 1962-1963: West I: Tweede klasse A: AlkmaarsJ Boys. DWVDe Kennemers. OWO/OS" SDW, Velsen, Vitesse '22, VVB, West' Frisia, Zeeburgia en Zilvermeeuwen. Tweede klasse B: Aalsmeer, AmsvoJJ* de. Baarn, Celeritudo, HBC, Quick-A Ripperda, RK-AVIC, Schoten, TYB» A Zandvoortmeepwen. Sittardia verloor zaterdag voor 18®" toeschouwers te Koblenz van TUS Ne»' endorf met 2-1. Het enige Nederlands® doelpunt werd gescoord door Huisma»* De wereldkampioenschappen kunst' rjjden zuilen in 1964 worden gehoude» van 25 - 29 februari te Garmiseh-Paf tenkirchen. een boeiend vak Dat is het grote voordeel als je bij de Marine bent: je krijgt er als gediplomeerd LTS'er een technische vakopleiding die klinkt als een klok... en je ziet ook nog eens wat van de wereld. Ben je fijtunetaaiwerker? Of instrumentmaker? Dan kan je b.v. torpedomaker worden, of geschut- maker, allebei vakken die bij de Marine hoog in I-.-:-::-:-;-:':-:-::-: tel zijn. De torpedomaker weet alles over het mechanische gedeelte van torpedo's en mijnen en de daarbij behorende lanceerinrichtingen en meetinstrumenten. Op de onderzeeboten zijn zelfs de periscopen aan zijn zorgen toevertrouwd. De geschutmaker is evenals de torpedomaker de ge specialiseerde fijnmetaalwerker of instrument maker. De geschutmaker neemt voor zijn reke ning: de mechanische onderdelen van geschut, geweren, pistolen en het afstellen hiervan, ook de richtmiddelen. Verantwoordelijk werk, dat ook prima wordt beloond: op je 16de begin je al met ruim 200.- per maand en 28 vakantiedagen per jaar. Vaste jaarlijkse verhogingen en eerlijke promotiekansen. (Een adjudant-onderofficier verdient ca. 750.- per maand.) Stuur deze bon voor het inlichtingenboekje! naam LEEFTIJD STRAAT PLAATS verzoekt toezending inlichtingenboekje. ZlZÓö- HET HOOFD MARINEWERVING, BEZUIDENHOUTSEWEG 123. DEN HAAG of ga eens praten op een van onderstaande Wervingsbureaus. Haarlem, Gemeentehuis, Afd. Mil. Zaken, elke dinsdag v. 10.00-11.30 uur, Politiebureau, Smedestraat 9, elke vrijdag v. 18.30-19.45 uur. Amsterdam, Marine-etablissement A'dam. Grote Kattenburgerstraat 7, dag. v. 8.30-17.00 u., elke zaterdag v. 8.30-12.30 u. Beverwijk. Politiebureau, elke dinsdag van 13.00-14.00 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 8