HAARLEMSE MUGGENRONDE Coureurs hadden weer geheel mee en kregen geen spatje I m Geen grote valpartijen en weinig lekke banden Vakantiespelen Acht jonge Haarlemmers naar de „Tour der Jugend" in Duitsland CONFECTIE-INDUST RIE NOORDWIJK IN NIEUW SMAAKVOL PAND In zestien jaar gegroeid tot bedrijf van 200 man I STOCK STOCK STOCK ■ill NAAIMACHINES Zang en dans in het Openluchttheater Jan van Garderen in muggentricot mmm ara |pw| Bis m ■9 mm Woensdag 1 augustus Monumentenzorg Uitslagen Afscheid van dokter E. Peerboom 1 O0/o korting MORGEN GEEN VERKEERS LICHTEN OP DELFTLAAN- KLEVERLAAN Dr. B. van den Berg hoogleraar in Utrecht r;?:s AT AX-TAXI DINSDAG 31 JULI 1962 PAGINA - mt büs n - APELDOORN, 30 juli Tien minuten voor vijf arriveerden de 72 Haarlemse Muggen op het schitterende landgoed „De oude jeugd herberg," waar de twaalf deelnemende ploegen de tenten kant en klaar vonden. Op deze eerste dag van de achtste Haarlemse Muggen- ronde hadden de rennertjes het weer volledig mee, want al regende het in Haarlem kort na het vertrek van de karavaan, de Muggen kregen geen spatje. Na Voorthuizen (100 km.) scheen de zon zelfs en toen de zuidwestenwind niet langer in het gezicht van de jongens blies was de tocht snel volbracht. Er kwamen geen grote valpartijen voor en mecanicien Mooyekind hoefde slechts lekke banden en af gelopen kettingen te repareren. Alleen Ben Meyer (ploeg Wijkhuizen) moest van wiel verwisselen na een onschuldige valpartij, die hem enkele lichte schaafwonden kostte. Sneu voor Ben was het, dat toen hij aan zijn sprint over 500 meter begon, merkte dat zijn stuur nog biet goed vastzat, waardoor hij bij voorbaat was uitgeschakeld voor de overwinning, die nu bij de A-klassers naar Jan van Garderen ging en bij de B-klassers naar Jaap Boelens. Door deze uitslagen ging de Muggentrui naar Jan van Garderen van de ploeg Vrolijk, die het eretricot van B-klasser Harry van Wonderen overnam. In het ploe- genklassement bleef de ploeg van Bob Maas aan de leiding en liep zelfs nog iets uit. De regelmatigheidsrit die morgen tijdens de etappe naar Rheine (Duitsland) wordt gehouden heeft de laatste jaren echter steeds grote verschuivingen tot gevolg gehad, zodat de voor sprong van vier punten op ploeg-Vrolijk zeker niet velig is. Afscheid J. Jansen, bij N.S. St. Theresia-ULO CMCFI Grote Houtstraat 181 [■HULL Haarlem Tel. 14444 HUUR EEN GOEDE AUTO N.V. amsterdamsche RIJTUIG MAATSCHAPPIJ 1.2.3.4.5. Wodka Keglevich Burgerlijke Stand Haarlem Waterstanden De eerste etappe van de achtste Haarlemse Muggenronde is zeer vlot verlopen. De ruim 125 kilometers wer den vlot door de jongens afgelegd, al raakte een gedeelte van de volgwagens het spoor na 60 km. even kwijt en reed ploegrjjder Arie Koblenz te zelfder tijd rechtuit in plaats van rechtsaf door een klein misverstand. Het eerste gedeelte van de rit voerde langs Badhoevedorp, Schiphol, Amstelveen, Ouderkerk, Weesp en via Crailo kwam men bij Eemnes, waar tussen de weilanden, koeien en sloten de eerste strijd om de Muggentrui werd gestreden op een smalle landweg, waar 500 meter moest worden gesprint, vlak voor de zeer ze ker verdiende broodmaaltijd even bui ten Eemnes. Bij de A-klassers moesten Jan van Garderen, Cees Baartse en Henk Nupoort de beslissende rit rij den, terwijl hun ploeggenoten al bo terhammen met lever zaten te veror beren. Jan van Garderen vorig jaar derde bleek de sterkste, wat hem de Muggentrui opleverde. In de B-fi nale waren Jaap Boelens, Peter Lissen- burg en Richard Kraan aan elkaar ge waagd, maar Jaap Boelens wist door een sterke laatste 50 meter de winst te grijpen. Vanaf Eemnes naar Apeldoorn was het nog 60 km. Maar de Muggen maak ten daar met enkele kleine heuvels kennis. Peter Biere, die al een kwar tier na de start wegens benauwdheid had moeten opgeven en in de bezem- Wagen had plaats genomen, kreeg na de korte rust in Voorthuizen, toen de zon ging schijnen weeer nieuwe moed en ook hij stapte weer op de fiets en ditmaal ging het wel, zodat de vrees Van toerdokter Brouwer, die een op- Haarlemse Katholieke Vereniging Voor het Gezin. Hengel wedstrijd voor alle Katholieke tuinen in de Ring vaart bij Vijfhuizen. Voor jongens en meisjes van 8-13 jaar. Kosten 40 cent. Vertrek per bus vanaf speel tuin Kindervreugd om 9.15 uur. Te rug, eveneens per bus, om 12.30 uur op Speeltuin Kindervreugd. Speeltuin Don Bosco: Uitgaansdag naar Groenendaal. Vertrek 9.30 uur van de tuin. Leeftijd vanaf 6 jaar. Brood meenemen. Speeltuinen Dartele Jeugd en Noor dervreugd: Filmvoorstelling in het Rembrandttheater Grote Markt. Ver trek 9.30 uur vanaf Speeltuin Noor dervreugd, Planetenlaan. Voor kinde ren vanaf 6 jaar. Kosten 50 cent. Haarlems Speeltuin Verbond. Fa miliedag op het terrein van de afde- bhg Weltevreden, Spaarndamseweg. voor de afdelingen DVS, Nieuw Le ven, VZOD, Weltevreden. Aanvang 10 uur met kermisvermakelijkheden. Truxcini's Jeugdvariété. Aanvang .uur. Kosten 10 cent. Brood en drinken meenemen. Jan van Garderen, de winnaar van de eerste etappe van Haarlem, naar Apel doorn en drager van het muggen-tricot. komende bronchitis niet uitsloot, onge grond bleek. In het prachtige park van het buiten „De oude jeugdherberg" werd aan Jan van Garderen de Muggentrui overreikt door Harry van Wonderen, die in deze trui Haarlem verliet als waardering voor zijn prachtige teke ningen, die werden beloond door toer- leider Huug van Hulst met de eerste plaats in het puntenklassement. Ook Marcel Tuilemaar op het laatste moment ingevallen voor Wim Merrien- boer, die tijdens de laatste kilometers door onvoldoende voorbereiding last kreeg van kramp, kwam hier weer vol ledig op verhaal. Tijdens de middagpauze van de acht ste Haarlemse Muggenrond in de om geving van Eemnes, wierpen de ren ners van een der ploegen schillen en koffiebekertjes in de sloot langs de berm, waarop 72 Muggen zaten. Een der volgers der karavaan deelde deze ploeg mede, dat als zij dit nogmaals zouden doen vijftien strafpunten het gevolg zouden zijn. Toen de man weg liep, merkte een der jongens op: „Die is zeker van monumentenzorg." Nieuwsgierig bekijken de coureurs op het standenbord de uitslagen van de zojuist gereden etappe. Dit jaar voor het eerst is de rondeleiding in het bezit van een dergelijk bord. Sluiter 117 pht., 5. Ploeg Trap 116 pnt., 6. Ploeg Duindam 96 pnt., 7. Ploeg Pen 94 pnt., 8. Ploeg Koblenz 88 pnt., 9. Ploeg Turkenburg 77 pnt., 10 Ploeg Wijkhuizen 74 pnt., 11. Ploeg Munck 68 pnt., 12 Ploeg Pennarts 63 pnt. HAARLEM, 31 juli Een comité van oud-patiënten heeft een dezer da gen dokter E. Peerboom, die wegens gezondheidsredenen zijn praktijk moest neerleggen, een kleine hulde bereid. Na mens het comité sprak notaris A. Wint- gerus de scheidende huisarts toe. Bij be treurde dit afscheid zeer en bracht huL- de aan dokter Peerboom, die zijn pa tiënten niet alleen medisch, maar ook steeds psychologisch en sociaal bena derde. Hij Het zijn woorden van dank vergezeld gaan van een zilveren brood- schaal en een cadeau iin couvert, te be steden voor de aanleg van een tuin. Veel oud-patiënten hadden van de ge legenheid gebruik gemaakt om hun handtekening in een album te plaatsen, dat dokter Peerboom eveneens werd aangeboden. HAARLEM, 31 juli Maandag morgen heeft de heer J. Jansen uit Haarlem afscheid genomen bij de Nederlandse Spoorwegen, waar hij ge durende 41 jaar werkzaam is geweest als bankwerker-electricien in de Haar lemse hoofdwerkplaats. Hij werd na mens het bedrijf toegesproken door de heer J. H. van Wagensveld, afdelings chef. Hij prees het werk van de heer Jansen in de hooigspanninigsruimte. Het oudste lid van de afdeling, de heer N. Knap, bood de heer Jansen een geschenk in couvert aan. Als laatste spreker voerde namens de P.C.B. (Protestants Christelijke Bond) de heer H. van Dijk het woord. De heer Jansen dankte daarna voor de prettige samen werking en de vriendelijke woorden. HAARLEM, 31 juli Aan het St. TheresiarULO zijn geslaagd voor het MULO-diploma: M. Bloemzaad, M. Bol- lerman, S. Booms, M. Boon, A. Brou wer, M. C'liteur, M. van Geldrop, R. Goemans, J. Habraken, C. Heemskerk, E. Hendrikse, H. van Hoorn, M. Koster, H. Kruse, M. Leereveld, A. Martinus, A. van Raay, A. Roozen, M. Schack- man, R. Schackman, M. Serné, L. Smit, S. Smit, L. Tuyp, M. van Velsen, Th. Willibrord, I. Zwarter, S. Schmitz, A. Uitendaal, C. Wesselingh, A. Weyers, M. Weyers, M. Steeman, J. Wessel, V. Horstman, I. Veenstra, J. Veenstra, N. Bijvoet. Afgewezen: twee kandidaten. (Advertentie) De beste Europese merken. JAPANSE ZIG-ZAG NAAIMACHINE 350— (Advertentie) OP ALLE voorradige bij contante betaling Si Barteljorisstraat 13-17 HAARLEM HAARLEM, 31 juli Wegens werk zaamheden, die verband houden met de automatisering van de verkeerslich ten zullen morgan, woensdag 1 augus tus, de verkeerslichten op het kruis punt Delftlaan-Kleyerlaan buiten wer king gesteld worden. Ook de knipper lichten zullen niet werken. Men hoopt dat de automatische regeling van de verkeerslichten met ingang van 2 augustus kan plaats vinden. Op werk dagen werken ze van 7.00 tot 9.30 uur, van 11.30 tot 14.30 uur en van 15.30 tot 19.00 uur. Op zaterdagen en zondagen doen de verkeerslichten naar behoefte dienst. Op de andere tijden werken de oranje-knipperlichten. UTRECHT, 31 juli Dr. B. van den Berg is benoemd tot gewoon hooieraar aan de Rijksuniversiteit in Utrecht om onderwijs te geven in de Nederlandse taalkunde. De beer Van den Berg werd in 1911 te Komhorn (Gr.) geboren. Na zijn academische studie promoveerde hij ir, 1938 te Leiden op het proefschrift ..Oude tegenstellingen op Nederlands taalgebied Thans is dr. Van den Berg leraar aan het Stedelijk Gymn. te Haarlem. Hij maakt deel uit van de examencommis sie Nederlands m.o. Een uitgebreide reeks publikaties in hoofdzaak op het terrein van de grammatica en fone tische beschrijving van het hedendaagse Nederlands verscheen van zijn hand. n W.WAV.V. genstander. Dit jaar heeft Blom ook in de open koersen al verschillende keren prijs gereden. Zijn verwach tingen? „Ik hoop er natuurlijk het beste van en voor de rest is het af wachten". En die mening is ook de 15-jarige Jan Aldershof toegedaan. Alhoewel hij niet bepaald optimis tisch is over zijn eventuele kansen. Overigens mogen zijn prestaties er best wezen. De jeugdige Aldershof is pas in april lid geworden van „De Kampioen" daarvoor reed hjj in „De Meteoor" uit Assen en heeft in die korte periode al zeventien rit ten bij de C-klassers gewonnen. Bo vendien zegevierde hij in de Rondes van Osdorp en Nieuw Vennep. Jan beschikt over een scherp eindschot. Het wordt zijn eerste grote buiten landse wedstrijd. Ook de 15-jarige scholier Rein Portegies maakt zijn debuut als etapperijder en Hans Handgraaf (16 jaar), die de B-ploeg completeert, gaat voor de tweede keer mee naar de „Tour der Ju gend". Alleen De Klerk, Aldershof en Portegies zijn debutanten in deze ploegen. Ploegleider Van Zwieten hoopt niet aUeen op successen, maar wil pro beren om nog meer contacten te leg- Zeven van de acht Haarlemse „Jugendrenners" staan hier aangetreden rond hun gen voor eventuele uitwisselingen. ploegleider Joh. van Zwieten. Geheel links diens assistent Joop Rooyers. Hij speelt bovendien met de ge dachte om ook eens zo'n groots op- Acht jonge wielrenners van het 17-jarige smid Cor Baars, vorig jaar gezette jeugdronde er nemen 192 Haarlemse „De Kampioen" zullen winnaar in het revanchecriterium renners van dertien verschillende na- van 3 tot 13 augustus in Duitsland van de „Tour der Jugend" waarin tionaliteiten aan deel in Neder- deelnemen aan een uit acht etappes hij de 22ste plaats bezette. Cor zit nu land te organiseren. Daarover wil hij voor het tweede jaar op de wedstrijd- zich in Duitsland nader oriënteren. k bestaande „Tour der Jugend". Zij worden daarbij vergezeld door ploeg leider Joh. van Zwieten. Een debu fiets in 1961 won hij dertien club- „En," zegt hij, „dan zou het initia- ritten en is altijd zeer strijdlustig, tief daartoe eens uit Haarlem moe- tant in dit milieu. Nochtans ziet hij Dit seizoen heeft hij door drukke ten komen, want als sportstad staan de strijd met veel vertrouwen tege- werkzaamheden weinig aan zijn trai- we momenteel echt niet zo hoog ge- moet. ,,We hebben er alles voor ge- ning kunnen' doen en dat heeft z'n noteerd." Als zijn assistent gaat het prestaties een beetje gedrukt. Met wedstrijdcommissielid Joop Rooyers zijn verwachtingen is hij erg voor- mee naar de „Tour der Jugend". Hij zichtig. „Er komen zoveel buitenlan- slaat nagenoeg geen club- of com- daan om de jongens in de best mo gelijke conditie aan de start te bren gen", zegt hij. „Zij zijn driemaal in 5^.11 f 111J. M J J - - I j 1 - - 0 00 de week bijeengekomen om gezamen- ders aan de start en daaronder zullen petitiewedstrijd van de Haarlemse -■•1 1 j_-rt-nlli rr V>n/sl i»rn4 vonnn Irnonon Tiffon" nlnV. n— U/\n-f4- - n lijk te trainen en dat is van gunstige invloed geweest op de onderlinge ver standhouding. We hopen dan ook tot opvallende prestaties te komen". En dat hoopt ook de 17-jarige kan- stellig heel wat rappe knapen zitten", club over en heeft in de sport op is zijn bescheid. Met de 17-jarige met- twee wielen al heel wat ervaring op- selaar Tom de Klerk en de eveneens gedaan. Joop kent het klappen van de zweep énzijn „pappenhei- Aan hem kan Van Zwieten 17-jarige kantoorbediende Rinus Ste- vens, die zich ook in open koersen al mers toorbediënde"'Bert'van der Pol. Pre- verschillende keren onder de prijs- een hele steun hebben. Het gezel- ries twee iaar geleden triomfeerde winnaars heeft geschaard, zullen Van schap vertrekt vrijdagmorgen om hij in de HaarLmse „Muggenronde" der Pol en Baars de A-ploeg (16 tot kwart voor zeven met de trein uit en hij heeft sindsdien zijn hart aan 18 jaar) vormen Advertentie zonder chauffeur bfl de Houtplein 21 - Haarlem - Telefoon 22020 de wielersport verpand. Vooral in Hele goede verwachtingen heeft een sprint is Bert heel wat mans. „Ik ploegleider Van Zwieten, een onver- hoop in de korte ritten en op de baan beterlijk optimist, van zijn jongere tot enkele redelijke klasseringen te komen", is zijn bescheiden commen- Haarlem naar Hannover en zondag middag moeten de acht renners in Barsinghausen aan de start verschij- i RL. nen voor de eerste etappe. Hopelijk .Dat is een sterk ploegje zullen zij hun ploegleider in zijn op- B-rijders. r— mmet Ted Blom en Jan Aldershof als timistische verwachtingen niet te- taar. Het vorige jaar kwam Van der de snelle finishers". Ted Blom is 16 leurstellen en voor enkele daveren- Pol in het eindklassement op de 35- jaar en zit nog op school. Hij is vo- °e verrassingen zorgen. Een en an- ste plaats. „Die Tour der Jugend is rig jaar als clubrijder in „De Kam- der tot meerdere eer en glorie van pioen" gaan fietsen en bracht het als de Nederlandse wielersport, waar een fantastisch evenement en valt over het algemeen om te fietsen best iy mee. Alleen de bergetappe is erg 23 overwinningen. Vooral in een eind- deursop zullen treden, en in het zwaar". Dat vindt trouwens ook de sprint is hij een lastig te kloppen te- bijzonder van „De Kampioen". debutant meteen maar eventjes tot van ZÜ in Duitsland als „ambassa- OO TT.1 - 3 rloilTC" Gil Tl ill an +v«r» J nn L. 4- (Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht HAARLEM, 31 juli Op de hoek van de Harmenjansweg en de Oudeweg is het nieuwe gebouw in gebruik geno men van de Confectie-industrie „Noord- wijk". Het is een markant bouwwerk geworden op een markant punt. Gister morgen heeft men in eigen kring de in gebruikneming gevierd en bij die gele genheid is namens het personeel een aluminium-plastiek aangeboden dat een plaats heeft gekregen tegen een zwarte muur in de cantine. Het plastiek be staat uit een aantal blanke aluminium- platen, tesamen voorstellend een vlucht zwaluwen. Het is vervaardigd door de Amsterdamse beeldhouwer George van der Wagt, die ook de drie modieuze vrouwenfiguurtjes van geglazuurd aardewerk heeft gemaakt, die het ar chitectenbureau Bakker en Bakker uit Amsterdam en het aannemingsbedrijf Boele en Van Heesteren hebben aange boden aan de directie van „Noordwijk", ter plaatsing in de showroom. Van een bedrijf dat de mode gestalte geeft, kan men nauwelijks anders dan goede smaak verwachten. Het nieuwe gebouw van „Noordwijk" getuigt daar van. Architect M. Bakker is erin ge slaagd binnen de grenzen van de mo gelijkheden die hem geboden waren, een modern bouwwerk te ontwer pen, dat domineert in deze omgeving en dat tegelijkertijd volledig aan de be- jrijfseisen voldoet. Beganegronds zijn de representatieve en administratieve ver trekken gegroepeerd rondom de „af name", het centrale japonnenmagazijn waar het afgewerkte product wacht op de expeditie. Ook de ruime cantine met de grote ramen die uitzicht geven op de Oudeweg en de spoorlijn Amster dam-Haarlem, is beganegronds gelegen. Op de eerste verdieping ligt de naai- zaal en zijn de strijk- en handwerkafde- lingen en de eindcontrole gelegen. Het grootste deel der ateliermeisjes werkt hier in een ruime, lichte zaal. De ma chines staan op ruime afstand van el- De uitslag van de sprintwedstrijd over 500 meter in Eemnes luidt: A-klasse: 1. Jan van Garderen, 2. Cees Baartse, 3. Henk Nupoort. B-klasse: 1. Jaap Boelens, 2. Peter Lissenburg, 3. Richard Kraan. Het algemeen klassement luidt na de eerste etappe A-klasse: 1. Jan van Garderen 26 pnt., 2. Cees Baartse 24 pnt., 3. Jan Bouman 22 pnt., 4. Bert van Straaten 22 pnt., 5. Teun van Belkum 21 pnt. B-klasse: 1. Harry van Wonderen 23 pnt., 2. Kick Dreijer 22 pnt., 3. Peter Lissenburg 22 pnt., 4. Ad Betjes, 22 pnt., 5. Jaap Boelens 21 pnt. Het ploegenklassement luidt: 1. Ploeg Maas 123 pnt., 2. Ploeg Vrolijk 119 pnt., 3. Ploeg Soaargaren 118 pnt,, 4. Ploeg Morgenavond geeft de Afrikaanse dansgroep „Les Ballets Africains de la République de Guinée" een voorstelling in het Bloemendaalse openluchttheater. Het gezelschap brengt zang en dans, zowel uit het heden als het verleden, waarbij de folklore. een grote rol speelt. kaar opgesteld en zijn ieder met eigen kabeltjes in de vloer verbonden, zodat men niet meer valt over de snoeren en draden. Op deze etage is ook het leer lingenklasje ingericht, duidelijk afge scheiden van het grote atelier. De tweede etage herbergt het magazijn, de ontwerpafdeling, de snijzaal en de pa- tronenafdeling. De grondstoffen worden dus boven in het gebouw opgeslagen en ondergaan daar hun eerste bewerking. Een etage lager worden de onderdelen bijeengevoegd en wordt het product af gewerkt terwijl beneden de opslag plaatsvindt. Daar bevindt zich ook de intieme showroom, waar de producten aan de klant getoond kunnen worden. Het tonen geschiedt overigens vooral in Amsterdam, waar het bedrijf aan de Leliegracht over een ruimere showroom beschikt. Voor „Noordwijk" is het nieuwe ge bouw een uitkomst. Sinds 1955 was men gevestigd in het voormalige gebouw van Vroom en Dreesman aan het Spaarne, waar men over een volstrekt ontoerei kende outillage beschikte. In 1946 is het bedrijf in Noordwijk gestart met vijf man in een voor- en een achterkamer tje aan de voorstraat. Twee jaar later telde men twintig man personeel, toen in Heemstede aan de Binnenweg een pand werd betrokken. In 1950 kwam men naar het voormalige hotel „Den Hout" aan de Dreef met reeds vijftig man personeel en aan het Spaarne is het bedrijf uitgegroeid tot een vooraan staande confectie-industrie met tweehon derd man personeel. De confectie-industrie „Noordwijk" legt zich uitsluitend toe op het maken van japonnen. In deze branche heeft men dan ook de grootste export van ons land. Voor de meisjes die hier werken is dat uitsluitend japonnen ma- kijn bijzonder aantrekkelijk, want daar hebben ze later wat aan. De meeste Nederlandse huisvrouwen die zelf naai en, richten immers hun activiteiten op het maken van japonnen. De meisjes treffen bij „Noordwijk" een eigen vak opleiding van één jaar, de zogeheten Teletype RAW v.b. Zuid en stad. Vakopleiding Confectie-industrie (VOC) met landelijk erkende modinette-diplo- ma's. De cursus geeft naast het speci fieke vakonderricht ook een algemeen- vormende opleiding. De band tussen het personeel en het bedrijf blijkt trouwens bijzonder nauw bij „Noordwijk", want meer dan eens vraagt de directie de ouders bijeen te komen om samen te spreken over de belangen van het personeel. En het in gebruik nemen van het nieuwe gebouw - v,-- "v - Advertentie Imp. Koster Thijs N.V. - Amsterdarr is natuurlijk een voortreffelijke gelegen heid om de ouders eens te laten zien in welke omgeving de meisjes voortaan werken. Juist ook terwille van het per soneel heeft men deze plek in de nabij heid van het station gekozen. „Noord wijk" heeft van het begin af veel per soneelsleden uit de Bollenstreek betrok ken. Men had waarschijnlijk gemakke lijker en goedkoper in de Waarderpolder een nieuw bedrijf kunnen stichten, maar de nabijheid van het station is voor het personeel belangrijker. Architect Bakker heeft in de hoogte moeten bouwen, hoewel hij liever anders had gewild. Het terrein dat beschikbaar was, was nu eenmaal niet groter. Maar hij is er in geslaagd om ook al door de opmerkelijke gele stenen een markant gebouw neer te zetten, dat simpel van vorm, maar nergens eentonig is. Bijzonder ge slaagd is de oplossing die hij vond voor de grote schoorsteen van de cen trale verwarming. Hij heeft die even buiten het gebouw geplaatst en benut als „zuil", waaromheen de brandtrap pen zijn aangebracht. Deze „zuil" met zijn stalen omranking is daardoor een aantrekkelijk decoratief element geworden. Even decoratief is de en treehal, waarin beeldhouwer George van der Wagt enkele non-figuratieve gaten heeft ontworpen die in beton- techniek zijn uitgevoerd. Haarlem kan zich gelukkig prijzen met een derge lijk modern bouwwerk op een derge lijke aantrekkelijke plaats langs een invalsweg. GESLAAGD In Utrecht is geslaagd voor het examen voor het vestigings- diploma voor het herenmaatkleerma- kersbedrijf de heer L. M. Schmitz. Hij is afkomstig uit Haarlem en studeerde aan de Technische School voor het Kle dingbedrijf. BEVALLEN van een zoon: 28 juli M. H. van den Berg-Lankreijer, 28 juli H. Koper-Koopman, 27 juli M. J. Poppe -Geels, 28 juli E. A. G. van der Veldt- Heeres; 27 juli S. M. Buurman-Merckx, 27 juli C. Duivenvoorden-Kors, 29 juli A. M. Walrecht-Anthonisse, 29 juli M. de Lugt-ter Hove; 27 juli M. Groenen dijk-van Dam, 27 juli M. A. Spaarga ren-van Es, 27 juli H. Piepenbrink-de Regt, 29 juli H. Bons-van der Veldt, 29 juli G. S. Serbée-Rijbroek, 28 juli A. J. Smit-Bos; 28 juli C. J. van Houten- Hessels, 29 juli A. Kuijkhoven-Steenber- gen; 29 juli P. H. Wegman-de Winter, 29 juli J. C. W. van Heems-Semee, 30 juli B. W. Boskamp-Hoogstoder, 29 juli M. G. Tromp-Schoori, 29 juli V. J. de la Rie-Teunissen. BEVALLEN van een dochter: 28 juli G. Vissers-Lambooij, 29 juli C. van Ma- ris-Wehnes, 29 juli G. J. W. Schouten- Geeven; 28 juli G. Diender-Aarts, 28 juli J. A. M. Mooijenkind-van Berke- steijn, 28 juli E. Peters-Schoonhoven 27 juli H. H. van Stjjn-Orth; 29 juli K. S. Russ-Mak; 30 juli N. M. Kuurstra- Ebbeling, 30 juli I. van den Brand-Jel- lema; 29 juli M. R. Denkers-Me. Guin ness. 26 juli S. E. Wildschut-Stevens, 30 juli J. L. M. Bemoski-de Beer. GEHUWD: 30 juli C. P. Peterse en P. van Esch, J. van Zwijndrecht en E. J. Borsten. ONDERTROUWD: J. P. Th. Meir- mans en M. A. Pouw, H. A. Aalderink en L. Meijer, A. Voogel en W. H. Cor- negoor. IJMUIDEN Woensdag 1 augustus Hoog water: 4.10 en 16.38 u. Laag water: 12.14 u.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3