HAARLEMSE MUGGENRONDE Halverwege de middag langs Duitse grenscontrole m >:*T i Regelmatigheidsrit gaf moeilijkheden Vakantiespelen I Commissies gaan Weg De Ranitz bespreken Rijk vergoedt de kosten voor vroegere politiechef niet Eerste plaatsen in poule A en poule B bekend SPEELTUIN JEUGDFEEST IN RINGVAART CULTURES VAST 3 1 wee ploegen 1 slechts op tijd Toezich t aan de Langevelderslag I: Donderdag 2 augustus Grens Fundamenten van Janskerkje worden gerestaureerd Re gelmati gheidsrit Initiatief Uitslagen Volleybalclub Wie GEMEENTERAAD ZANDVOORT F. S. Haringa 25 jaar ambtenaar Jubileum bij het PEN STRAATVOETBAL IN HAARLEM 2 o WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1962 PAGINA 3 RHEINE, 31 juli De Haarlemse Muggen passeerden vanmiddag om drie uur de grenscontrole Glanerbrug, waardoor de Haarlemse Muggenronde voor het eerst in haar geschiedenis op Duits grond- kwam. De doorkomst in Glanerbrug geschiedde een uur later dan gepland was. De oorzaak van deze vertraging was de regelmatig heidsrit, die evenals andere jaren, de ploegen voor zeer grote moei lijkheden plaatste. Huug van Hulst had met zijn naaste medewerkers een route van 45 km. uitgestippeld, die in twee uur moest worden afgelegd. De twaalf ploegen startten met tussenpozen van twee minu ten met de ploeg-Maas - leider in het ploegenklassement - als eerste. Om half elf vertrokken de renners van Bob Maas, zodat men de ploegen vanaf half een kon verwachten. Er ontstonden echter moeilijkheden, waardoor slechts twee ploegen op tijd arriveerden. De overige teams kwamen veel later, de ploeg van Maas zelfs als een der laatsten met een tijdverlies van bijna een uur. Gevolg van het een en ander was, dat de Muggentrui niet langer de schouders van Jan van Garderen tooit en dat de ploeg-Maas van de eerste plaats van het ploegenklasse ment werd verdreven. Richard Kraan en Henk Dixon van de ploeg Spaargaren verzamelden beiden in de rit 29 punten en B-klasser Ri chard Kraan kreeg dinsdagavond de schone Muggentrui aan. Door de overwinning van de ploeg Spaargaren werd het succes van Richard en Henk compleet, toen bleek dat hun ploeg woensdag in de rit van Rheine naar Osnabrück ook de oranjepetjes zouden dragen en deze petjes zijn de eretekenen van de leiders in het ploegenklassement. L, Burgerlijke Stand Haarlem Secretarie Bloemendaal Beurs van New York rrt 7 ste maal in hun leven moeten verwis- De tweede dag van de Muggenronde Is de zwaarste voor de jongens. Dat is alle jaren zo geweest en dat zal de komende jaren ook zo blijven. Dat is ook niet zo verwonderlijk, als men be denkt, dat de jongens hun vertrouwde bed van het ouderlijk huis voor de eer- Speeltuin Burcht ter Cleeff: Naar Openluchtbad Velserend. Heen en terug met de lijnbus. Vertrek 10 u. van Klevenparkhoek Santpoorter straat. Brood, beker en baidgérei meenemen. Voor de kinderen van de grote school en voor kinderen van de kleuterschool, mits er van thuis leiding of een ouder broertje of zus- Je meegaat. Kosten 50 cent. Speeltuin Zaanenoord: 's morgens spel op de tuin. Speeltuin Jong Leven: Wedstrijd van de mooist aangeklede pop, op de min. Voor meisjes van alle leeftij den, verdeeld in drie groepen, n.l.: d. van 6-8 jaar; b. van 9-11 jaar; van 12-14 jaar. Zie voor nadere bij zonderheden het mededelingenbord de tuin. fjezoek aan de Kathedrale Basiliek, jdren. Leeftijd 10-13 jaar. Zie voor msevaart, met beklimming van de Speeltuinen Elba en Zaanenoord: Yjmtrektijd de mededelingenborden °P de tuinen. Haarlems Speeltuin Verbond: °P bet terrein van de xvpa Weltevreden, Spaamdamse- DeifV. '?0Ï' de afdelingen Patvliet, Aai, Zaanen en Frans Hals. keiijkheden UUr mSt kermisverma- Truxini's Jeugdvariété. Aanvang inïl* Kosten 10 cent. Brood en drink' «en meenemen. selen voor een slaapplaats in een tent met nog elf anderen. De indrukken van de eerste dag moeten nog eens worden verwerkt en het duurt dan ook heel lang voordat men de slaap kan vatten. Dat is niet alleenh et geval met de jongens, ook de ploegleiders hebben moeite al zijn zij nog zo vaak mee- geweest direct te gaan slapen. Zo kon het dus gebeuren, dat vele van de 72 jongens, die dinsdagmorgen uit Apel doorn vertrokken waren. Slechts een paar uur slaap hadden genoten. En dat na een tocht van 125 km die toch altijd weer anders is dan een trainingsrit, die werd gehouden in een stille polder. De eerste etappe leidde door grote steden en drukke vakantiecentra waar velen de renners aanmoedigdena lsof het de Ronde van Frankrijk betrof. Vandaag moest niet minder dan 119 km worden afgelegd, waarbij inbegre pen een regelmatigheidsrit van 45 km, de zwaarste proef van bekwaamheid die de Muggen in deze week moeten af leggen. Elke ploeg moet geheel op zich zelf met alleen maar de hulp van de ploegleider een bepaalde afstand in een bepaalde tijda fleggen. In voorgaande jaren bleek er altijd iets mis te gaan met dit soort ritten, en ook ditmaal slaagden er slechts vpf vand e twaalf ploegen in zelfstandig, het parcours binnen een redelijke tpd te voltooien. Zeven andere ploegen moesten gebruik maken vand e verzegelde envelop die slechts in noodgevallen mocht worden geopend en weliswaar de ploegen een iets duidelijker routebeschrijving gaf, maar hen tevens winstpunten onthield. Zo konh et gebeuren dat de ploeg van john Munck, Daan Spaargaren, Pen- narts. Vrolijk en Wijkhuizen grote sprongen maakten in het ploegenklas sement. Spaargarens ploeg die slechts enkele minuten te kort kwam om aan de vastgestelde tijd..te voldoen, kwam aan de leiding en zijn discipelen Henk Dixon (A-klasser) en Richard Kraan (B-klasser voeren nud e klassementen aan. Richard kreeg de Muggentrui. a de lunch-pauze waarin een heer lijk kopje koffie in de BB-wagen door Jacques eutkens en Cas Ruygrok v. d. Werven gezet werd gedronken, ver trok de ploeg naar Glanerberg waar de Nederlands-Duitse grens werd ge passeerd. In Duitsland gekomen veran derde het beeld van de karavaan. Geen gesloteng elederen meer, maar iedere ploeg van zes met tussenruimten van tien meter achter elkaar op het fiets pad, terwijl de ploegleiders met hun bromfietsen op der ijweg toezichth iel- den. De dreigende onweerswolken het was de gehele dag warm maar be wolkt beloofden weinig goeds, maar tota an Rheine (40 km van de grens) bleef het droog. In Rheine werd de Muggenronde ontvangen door burge meester Biermann op het speelplein van de St.-Jozefschoolen kregen alle 72j ongens een vaantje in ruil voor de mooie vaan die Muggentruidrager Jan van Garderen aanbood naftiens de ronde. De maaltijd werd op het sport veld van de schoolg ebruikt en het maal dat door de koks van het Duitse leger was bereid, smaakte uiterst goed. Om tien uur was het stil in de ten ten. Begrijpelijk: zowel de jongens als de ploegleiders hadden een lange nacht rust nodig. Morgen kan de karavaan zicho ntspann^n; de tocht naar Osna brück is zeer kort: na 55 km zijn de Haarlemmers al op de plaats van be stemming. 's Middags speelt een team- Jon van Garderen, die gisteren de drager was van het Muggentricot, mocht bij aankomst in het Duitse stadje Rheine de burgemeester van deze plaats het mug- genvaantje overhandigen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiniiimtiiiiiiiiiniinmiiii NOORDWIJK, 1 aug. De twee ver- diinkingsgevallen met dodelijke afloop op het strand bij Noordwijk verleden week woensdag heeft in Noordwijk grote ontsteltenis verwekt. Hierbij kwamen een 24-jarige Hongaar uit Brussel en een 11-jarige jongen uit Hillegom om het leven. De klacht van verschillende kanten dat het toezicht bij de Langevel derslag te wensen overliet, wordt ech ter door het bestuur van de Noord Zuid Hollandse Reddingsmaatschappij, afdeling Noordwijk van de hand gewe zen. Men wijst er op dat de mogelijk heid van toezicht altijd bestaat. Jeugdverenigingen en jeugdgroepen kunnen steeds een beroep doen op de afdeling, die altijd een of twee leden van haar afdeling ter beschikking heeft om toezicht te houden. Verder is er op het strand een reddingskast aanwezig, waarin voor noodgevallen reddingslijnen en redstokken aanwezig zijn. Men wijst er wel op, dat het publiek de aanwezige reddingsmiddelen op verregaande wijze verwaarloost zodat de stokken over het strand verspreid liggen en de lijnen regelmatig doorgesneden worden. HAARLEM, 1 aug. De fundamen ten van het oude Janskerkje aan het Schapenplein, waar thans het archief is ondergebracht, moeten op korte ter mijn worden gerestaureerd. Op lange re termijn zal een algehele restauratie van het kerkje nodig zijn. Binnenkort zullen B. en W.. een voorstel tot her stel van de fundamenten van het kerk je bij de raad indienen. Algemeen werd tot nu toe aangeno men, dat de fundamenten zich in goede staat bevonden, maar nu de Ned. Her vormde Diakonie nabij het kerkje een grote bouwput heeft gemaakt voor de bouw van een verpleeghuis van chro nisch zieke bejaarden, is aan het licht gekomen dat hun toestand niet zo best was. Men wil op korte termijn enkele voorzieningen treffen, teneinde het werk van de Diakonie niet nodeloos te belemmeren. GEEN SPREEKUUR De Haarlem se wethouders mevrouw L. Scheltema- Conradi en de heer W. Bakkpr zullen morgen geen spreekuur houden. De tweede etappe van Apeldoorn naar het Duitse stadje Rheine was ten gevolge van de regelmatigheidsrit voor de ren ners bijzonder zwaar. De avondmaaltijd, die door een in Rheine gelegerd Duits legeronderdeel was klaargemaakt, smaakte best. van de Muggenronde een voetbalwed strijd tegen de jeugd van Osnabrück. Tijdens de regelmatigheidsrit gebeur den enkele onvoorziene dingen. Zo re den er vele ploegen verkeerd en ont stonden er evenzovele misverstanden. Ook toerleider Huug van Hulst, die tij dens de rit door het prachtige Twentse landschap een controlepost in Goor be zette, werd het slachtoffer van een der misverstanden. Men vergat hem op te halen en het enige wat Van Hulst die heta llemaal nogal genoeglijk op vatte kon doen was een taxi nemen, wat hem een weliswaar een tientje kost te, maar hem bijtijds btfz ijn. Muggen ronde terugbracht. De veertienjarige Ad Betjes van de ploeg Maas heeft dinsdag een bijzonde re prestatie geleverd tijdensd e étappe van Apeldoorn naar Rheine. Toen zijn ploeg nog maar enkele kilometers van de regelmatigheidsrit had afgelegd, kreeg Ad panne. Ploegleider Maas wist dat de reparatiewagen van Mooyekind de route zou afrijden om eventuele pech vogels op te pikken en dus beslooth ij Ad achter te laten. Wat ploegleider Maas niet wist was, dat hij al op de verkeerde weg was aangeland, zodat de veertienjarige leerling van de St. Henri- cus-Ulo in Heemstede twee uur ver geefs wachtte. ,,Mijn fouragezakje was leeg en ik kreeg honger. Ik ben maar gaan lopen en heb ope en boerderij met behulp van een knecht mijn fiets weer in orde gekregen. Ik zag nog steeds niemand en ben toen naar Hengelo gefietst om te informeren hoe ik het beste naar Rheine kon fietsen. Aan de grens stond mijnheer Munck mee chter op te wach ten met mijn toeristenkaart en zodoende ben ik net op tijd voor het eten," aldus de initiatiefrijke Ad Betjes. Intussen waren ploegleider Bob Maas en reperateur Mooyekind nog steeds niet terug van hun speurtocht. ,,Ik hoop maar datz e gauw komen", zei Ad Betjes, die door deze prestatie wel eens via een aantal winstpunten in de Mug gentrui kan komen. De uitslag van de dinsdag gehouden regelmatigheidsrit over 45 km. luidt: 1. Ploeg Spaargaren 1 u. 52 min.; 2. ploeg De Munck 1 u. 52 min.; 3. ploeg Pennarts 2 u. 17 min.; 4. ploeg Vrolijk 2 u. 22m in.; 5. ploeg Wijkhui zen 2 u. 24 min. De puntenklassementen luiden: A-kl.: 1. Henk Dixon 29 pnt.; 2 Jan v. Garde ren 28 pnt.; 3. Renee Schotman 27 pnt.; 4. Albert Prinsen 27 pnt.; 5, Fred v. Roon 25 pnt. B-klasse: 1. Richard Kraan 29 pnt.; 2. Jaap van Pijpen 27 pnt.; 3. Jan v. der Poel 27 pnt.; 4. Koek Heeren 25 pnt.; 5. Harry van Wonderen 23 pnt. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1 Ploeg Spaargaren 156 pnt.; 2. ploeg Vrolijk 131 pnt.; 3. ploeg Maas 123 pnt.; 4. ploeg Sluiter 117 pnt.; 5. ploeg Trap 116 pnt.; 6. ploeg Pennarts 107 pnt.; 7. ploeg Munck 104 pnt.; 8. ploeg Duyndam 96 pnt.; 9. ploeg Pen 94 pnt.: 10. ploeg Koblens 88 pnt.; 11. ploeg Wijkhuizen 80 pnt.; 12. ploeg Turkenburg 77 pnt. HAARLEM, 1 aug. 8 De Haarlemse volleybalclub WIC organiseert zondag op het terrein van de speeltuinvereni ging „Oosterkwartier" aan de Zomer- vaart haar jaarlijkse driehoekstoer- nooi. De wedstrijden beginnen om twaalf uur en eindigen om ongeveer zes uur. Er is voor de winnaar van het toernooi een fraaie wisselprijs be schikbaar gesteld. ZANDVOORT, 1 aug. Bij afwezig heid van burgemeester mr. H. M. van Fenema werd de vergadering van Zand- voorts gemeenteraad dinsdagavond ge presideerd door de loco-burgemeester wethouder G. Tates. De heer SLEGERS (KVP) had met belangstelling kennis genomen van het koninklijk besluit tot goedkeuring van het Streekplan Zuid- Kennemerland, doch zou gaarne bespre king van dit plan zien in de raadscom missies. De voorzitter zegde dit toe. De schriftelijke mededeling van de minister van binnenlandse zaken, dat er bezwaar bestaat van rijkswege een vergoeding toe te kennen in de kosten, welke voor de gemeente Zandvoort blij ven voortvloeien uit de aanstelling te Rotterdam van de heer H. P. Hujjs- man, voorheen korpschef van gemeente politie te Zandvoort, werd voor kennis geving aangenomen. De vaststelling van een „verplichte" vakantieregeling voor de Zandvoortse bakkers kan geen doorgang vinden, nu de Kamer van Koophandel te Haarlen niet in staat is tijdig terzake van advies te dienen. De heer SLEGERS (KVP) en me vrouw Mol (PvdA) spraken hun waar dering- uit voor het voorstel van B. en W. om aan de Stichting „Jong Haar- BEVALLEN van een zoon: 29 juli: A. J. de Jonge-van Gelder; L. J. Vetter- Voigt; E. Zweegman-van Poeteren. 30 juli: A. J. van Heusden-de Jong; E. W. de Ruiter-de Jager; A. H. Luijten- van Hameren (2x). 31 juli: J. M. C. Scholte-Wiercx; H. Bogaart-Halderman. Van een dochter: 30 juli: C. D. M. Boesmans-Moolenaar; G. W. Kaandorp van Mierfo; J. M. Geerlings-Koolen. 31 juli: E. C. Frumau-Visser. ONDERTROUWD: 31 juli: B. Postma en L. van Wees; J. P. Nederkoorn en A. Cupido: G. H. Jansen en A. A. M. Horn; J. C. Huijboom en J. M. G. M. Celie; T. W. Blom en A. Geutskens; A. P. van Hulst en W. Vaatstra; J. Rootlieb en J. G. Knoop; F. W. J. Heesbeen en M. Molmans. GEHUWD: 31 juli: W. A. Thijssen en C. M. Jonk; J. A. F. Wehnes en C. Bijster; A. van Ingen en A. J. Borg; J. Heemskerk en A. Doppenberg; G. D. J. Sprajc en J. H. Hangjas; A. W. Blanken en C. A. Vrolijk. OVERLEDEN: 24 juli P. Maarsen, 46 j., Kamperlaan; 25 juli G. de Vries. 68 j., van 't Hoffstraat; 23 juli S. de Jong, 77 j., Verspronckweg; 26 juli A. F. A. Roosen-van der Meij, 51 j., Kam perlaan; 26 juli H. Ch. Geerling-Bras- sem, 85 j., Crayenesterlaan; 28 juli S. Dekker, 83 j., Mrt. v. Heemskerkstraat; 28 juli C. Stroes, 82 j., Gasthuisvest; 28 juli B. Amelung, 79 j., Mrt. v. Heemskerkstraat; 29 juli M. A. Jonker gouw, 82 j., Mrt. v. Heemskerkstraat; 26 juli J. Jansen, 80 j., Gasthuisvest; 26 juli A. S. Wybrandi, 83 j., Linnaeus- laiam; 27 juli J. C. F. Geijs- Linnaeuslaan; 27 juli J. C. F. Gejjs- berts, 52 j., Gr. Houtstraat; 28 juli F. W. G. van der Meer-de Jager, 82 j., Lod. v. Deyssellaan; 26 juli J. E. Wil- lemse-Porre, 84 j., Gasthuisvest. OVERLEDEN: 28 juli: B. Amelung, 79 jr, Caninefatenstraat; P. van Eijk, 78 jr, Lindenstraat. 29 juli: M. A. Jon kergouw, 82 jr, Jan Haringstraat. 30 juli: J. F. Zeebuit, 85 jr, Pleiaden- straat. lem... vooruit!" te Haarlem een subsidie van 720,- te verlenen, nu ook door jonge mensen uit Zandvoort aan de door deze stichting georganiseerde cursussen voor algemene vorming en schoolse ontwikkeling wordt deelgeno men. Voor het treffen van diverse sa nitaire voorzieningen in de Hannie Schaftschool wordt een krediet ran f 13.800,- beschikbaar gesteld. Ten behoeve van het bouwbedrijf Gebr. Luxen en Worst wordt ten noor den van de Van Galenstraat aan de Noordboulevard grond gereserveerd voor de bouw van drie hoge flatgebouwen met resp. 5, 11 en 4 woonlagen, 5 een gezinswoningen, een aantal garages en een hotel met een onderbouw plus 3 bouwlagen en daarboven 14 woonlagen. In verband met de schaarste aan speelgelegenheid voor de jeugd bepleitte de heer SLEGERS bij de rondvraag daarvoor provisorisch een terrein in te richten in de nabijheid van de Dr. Kuy- perstraat. Wethouder KERKMAN (PvdA) zegt echter, dat dit terrein be stemd is voor de bouw van een nieuwe chr. Kleuterschool. Ook gaf de heer Siegers in overweging nauwlettend toe te zien, dat bij het houden van z.g. motor-crosses het duinlandschap zo wei nig mogelijk wordt beschadigd. Mevrouw STEMLER (WD) bracht de fluoridering van het drinkwater ter sprake. De VOORZITTER antwoordde dat B. en W. zich daaromtrent nog niet hebben beraden. Hij zegde evenwel vol ledige informatie van de raad over het vóór en tegen, toe. BLOEMENDAAL, 1 aug. Vandaag heeft de heer F. S. Havinga, commies B ter gemeentesecretarie op de afde ling financiën te Bloemendaal, het feit herdacht, dat hij vijfentwintig jaar ge leden in overheidsdienst trad. De heer Havinga werd op 16 september in Bei- len (Dr.) geboren. Hij bezocht de HBS in Sneek en behaalde daarna zijn di ploma's voor gemeente-administratie en gemeente-financiën. Van 15 september 1945 tot 1 maart 1948 werkte hij op de afdeling Financiën en Onderwijs ter gemeente-secretarie te Workum en van 1 maart 1948 tot en met 31 oktober 1955 als commies in Almelo. Per 1 november 1955 kwam de heer Havinga als commies-A in vaste dienst, eveneens op de afdeling Finan ciën ter gemeentesecretarie van Bloe mendaal. Op 1 januari 1960 werd bij bevorderd tot commies-B. De heer Ha vinga staat op het Bloemendaalse raad huis bekend als iemand die met veel plichtsbetrachting zijn dagelijks werk vervult. In intieme kring is de heer Ha vinga vanmiddag in de raadzaal gehul digd. De burgemeester van Bloemen daal, dr. D. H. Peereboom Voller over handigde hem na een waarderende toe spraak, een geschenk onder couvert en de gemeentesecretaris, de heer G. van Eek, bood hem namens het gezamen lijk personeel van de secretarie en het ontvangerskantoor een lamp aan. BLOEMENDAAL, 1 aug. Donder dag 16 augustus zal de heer V. de Vries een kwart eeuw in dienst zijn bij het Provinciaal Electriciteits Be drijf van Noord Holland, waar hij als adjunct-chef werkzaam is op de afde ling personeelszaken. De heer en me vrouw de Vries zullen die dag 's mor gens op het hoofdkantoor aan de Ign. Bispincklaan in Bloemendaal door de directie worden ontvangen. Dan zal ook de provinciale bloemenhulde en gratificatie worden aangeboden. Des middags zal de heer de Vries voor collega's en belangstellenden recipië ren in zijn woning aan de Duinlust- parkweg 26 ii> Bloemendaal-Noord. HAARLEM, 1 aug. De laatste wed strijd, die beslissend was voor de be zetting van de eerste plaatsen in de poules van de straatvoetbalcompetitie is gestreden. Ads eerste zijn in hun pou les geëindigd: Nieuw Guinea (poule A) en Jan Gijzen (poule B). Te zijner tijd zal in de finalewedstrijd, die gespeeld zal worden bij kunstlicht, worden uitge maakt, welke van deze ploegen zich kampioen van Haarlem zou mogen noe men. Nieuw Guinea werd eerste door het niet opkomen van de tegenstander in de laatste wedstrijd. Jan Gijzen werd kampioen doordat de tegenstander, de F.C. Holland, slechts met negen man in het veld verscheen. De negen dapperen van de F.C. heb ben echter alles gegeven om de over winning nog binnen te slepen, doch het heeft niet mogen baten. Spanning was er volop, wat dan ook blijkt uit de uit slag 6-5. Toen het publiek nog lang en breed stond na te praten over de uit slag en het al dan niet geldig zijn van het laatste doelpunt, zaten de jongens van de F.C. Holland, die reeds op het terrein getrakteerd waren door de Pre toria Boys, bij hun leider aan koffie met gebak, alsof zij en niet Jan Gijzen de eerste plaats hadden bereikt. Voor Jan Gijzen lijkt ons een derge- VIJFHUIZEN, 1 aug. Aan de Ringvaart in Vijfhuizen hebben 55 jon gens en meisjes uit Haarlem vanmor gen deelgenomen aan het vistournooi, dat door de vereniging voor het katho lieke gezin was georganiseerd. De al gemene leiding berustte bij de heer E. L. de Geus, die werd geassisteerd door achtleiders en leidsters van de ver schillende speeltuinen. Al meteen na het begin van de wedstrijd had Frans Dernison beet. Zijn vangst was meteen goed, want de vis die hij ving mat 24 cm. De jongens en meisjes, die met twee bussen van de N.Z.H. vervoerd waren, waren in een wip klaar met hun voor bereidingen, want ingewikkelde werp hengels en vistrommels waren er niet bjj. De betinnelingen hielden hun hen gels krampachtig vast, maar de meer gevorderden lieten de hengels eenvou dig op hun voet rusten, zodat zij hun handen vrij hadden voor het klaarma ken van het aas. Na een loos alarm van een beginneling die beet had, maar zijn kans verspeelde door onhan dig ophalen van de vis, trok Frans Dernison aller aandacht met zijn ge- weldige buit, een vis van 24 cm. die meetelde voor het algemene klasse ment. Het inspireerde meteen de zwak ke broeders, die de hoop op een goede vangst wilden laten varen, toen zij niet direct hun dobber zagen wegtrekken. Er zat dus vis in het water en ieder een wist dat één keer ophalen al vol doende kon zijn voor de eerste prijs. Die zou gaan naar de deelnemer die de grootste vis wist te verschalken. De tweede prijs was bestemd voor hem die de meeste vis ving. Voor bij na iedere deelnemer was er een prijs je. Alleen de winnaar van de tweede prijs kreeg nog iets extra: een echte herinneringsmedaille. Om het enthou siasme levendig te houden was er ook een prijsje voor degene die de laatste vis in het laatste half uur van de wed strijd zou vangen. Alle prijzen beson- den uit hengelattributen. Na afloop van de wedstrijd bleek Frans Dernison (Kindervruegd) da grootste vis gevangen te hebben, een „knaap" van 24 cm. De drie jongens die de meeste vis gevangen hadden, waren: Wouter de Vries (Don Bosco), George Hak (Kindervreugd) en Hans Koster (Mariagaarde). De prijzen werden rond half een in de speeltuin „Kinderbreugd" in de Godfried van Bouillonstraat uitgereikt, nadat alle deelnemers ruim twee uur aan de Ringvaart hadden zitten vissen. Bij het organiseren had men de volle medewerking gekregen van de Alge mene Haarlemse Hengelbond, die meet latten had uitgeleend. lijk slot van de competitie niet prettig, immers de vraag is, of zij zonder in vallers ook niet gewonnen zouden heb ben van een voltallig F.C. Holland, hoe wel de F.C. beschouwd moet worden als de technisch betere ploeg van de competitie. Een niet bevredigend slot düs van deze competitie, die wat be treft de organisatie uitstak boven de vorige. Prettig is echter te melden, dat Nol Beenders, de jongeman, die reeds in het begin van de competitie in de wed strijd R.E.C. - Amsterdamsebuurt zijn been brak, bij de wedstrijd Jan Gijzen - F.C. Holland, aan de lijn stond, zonder gips. Aals aandenken aan de Straat voetbalcompetitie kreeg Nol door de competitieleider een boekwerk aangebo-. den, waarin de handtekeningen stonden van de deelnemers, de commissieleden, de bestuursleden van de Speeltuinver eniging Vondelkwartier en de scheids rechters. Zij die nog niet getekend heb ben, krijgen nog bezoek van Nol. AMSTERDAM, 1 aug. De koersen van de internationale fondsen gaven vanmiddag bij de opening van de beurs weinig verandering te zien. Na de vaste houding, welke Wall Street giseren weer aan de dag heeft gelegd, viel de stem ming eigenlijk iets tegen. Aandelen Kon. Petrol openden ongeveer een halve gul den lager. Unilever was vrijwel onver anderd en Philips goed prijshoudend, evenals AKU. Hoogovens hebben echter nog 3 punten moeten prijsgeven. De aandacht ging vanmiddag uit naar de cultuur-aandelen. Het bericht dat voorlopig overeenstemming zou zijn be reikt over de kwestie Nieuw-Guinea werd door speculatieve kopers aange grepen om wat materiaal uit de markt te nemen. De handel in de betreffende hoe ken bleef echter van kleine omvang. Door het geringe aanwezige aanbod gingen de koersen echter flink omhoog. Zo waren Amst Rubber en HVA 4 A 6 pnt. beter, terwijl voor Deli-Mij. een stijging van f 5,50 kon worden geno teerd. Ook de scheepvaartafdeling gaf een betere stemming te zien, met name voo rde z.g. vroegere Indonesische lijnen. Pakketvaart was 2,5 pnt. beter, terwijl Mij. Nederland en Rott Lloyd 1)4-2 pun ten hoger noteerden. Vorig Slot 4(4 Ned. 1960 41/4 Ned. 1961 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. Douwi I Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.IC.U. Berkel Patent Calvé-Delt Cert Deli-Mij Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co Ned. Kabel Philips Gem Bez Unilever Wilton-Fyenoord Billiton 2e Dordtsche Petr. gew Kon Petroleum 50 Holl Amerika Ujn Java Cb P-L KLM. Ko Ned Stoomb Mb KPM Stoomv Mij Neder! v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned Scheepv. Unie Interunie Robeco Unltas Ver. Bezit R entesp aarbrl even '57 Rentespaarbrieven '58 2)4 Amsterdam '56 1 2',4 Amsterdam '56 XI 214 Amsterdam '56 HI 2(4 Amsterdam '59 2(4 Rotterdam '57 Alb Heyn K1 obi. opening 1/8 100% 98 V4 963i 88vg 88A 106% 337 101 106ft 115 120 3703,4 371 222 701 132 137.50 449 825 579H 576 340 503 163.30 163.20 141.80 141.40 280 421 621 137.40 136.80 121 121 126 54 142 130 132ft 132U 132ft 111 1/4 112 247 129VZ 131 12534 127 17750 203 462 126.50 «>34 92 100 85 120 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper KL.M Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand. Oil Ny Tidewater Unilever U.S. Steel 30/7 40% 33% 47% 64% 51% 70% 14% 36 45(4 38% 38% 33(4 99(4 49% 52% 17(4 39(4 45(4 31/7 40% 34 47% 66% 52 70% 14%b 26(4 45% 36(4 38 33% 100% 40% 52% 17% 39(4 45(4 Stemming: prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3