REESER„HET GEWEER STAAT BIJ DE VOET" Situatie in N.-Guinea echter militair niet toegespitst Britse angst voor de EEG bestreden Lord Kanselier: Positie van parlement niet aangetast 1 Concours-hippique ter opening van Santpoortse feestweek A-partijen tennis-toemooi in Groenendaal weinig verheffend BOOM-RUYGROK ziet de toekomst gunstig in Louis Vink snelste in race op circuit van Zandvoort Ruim 300 amateurs strijden in Zandvoort om wegtitel HET APRIL SMITH MYSTERIE 't binnenhuis bankstellen NAAIMACHINES ENGEL TV-STER VERDWIJNT Incident in Helsinki Schilder poogt vrouw te wurgen Favoriet Coen Visser zal niet starten in wielerwedstrijd In vele posten schuilen reserves voor beter wonen maandreclame SPAREN VOOR MEUBELEN OF T.V. Verdere restauratie Barbaraklooster, Delft OM DE OLYMPIA-BEKER Indeling competitie NHSB VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1962 julianapark 58-60-62, haarlem Deelnemer aan verzet tegen Soekarno in 1958 komt spoedig weer vrij despaarbank met volledige bankservice Stoffelijk overschot van verdronken jongetje aangespoeld Hongaars student te ver in zee Vanavond Okker en Rubinoff Programma Door gasverstikking om het leven gekomen Examens Nieuwelingen Stormvogel sEDO HBCCeleritas Haarlem speelt tegen JOS Grote Houtstraat 181 Haarlem Tel. 14444 RijtuigensfaoW Kortebaafl DIVAN LEDIKANTEN Sterk regionale groepering HAARLEM, 1 aug. De competitie- leider van de Noordhollandschï Schaak bond heeft de indeling bekend gemaak1 voor de bondscompetitie, seizcen 196.^ 1963. De sterk doorgevoerde regional® indeling trekt hierbij de aandadit voor al nu van enkele verenigingen zelf® twee tientallen in dezelfde afdeing zU1; geplaatst. Hetgeen beslist afbreik do®' aan de aantrekkelijkheid van eei com petitie. VLAANDEREN HOLLAXDIA, 2 augr. (ANP) „Wü staan met het geweer bij de voet", zo karakteriseerde schout-bij-nacht Ree- ser vanmorgen op een persconferen tie in HoUandia de situatie op militair gebied. Hij zei, dat er geen sprake van was, dat de toestand op militair ge bied zich toespitst. Met zijn uit spraak wilde de schout-bij-nacht echter ook aangeven, dat de strijdkrachten op dezelfde manier paraat blijven onge acht ontwikkelingen op politiek gebied. Het laatste etmaal zjjn geen mel dingen van Indonesische vliegtuigen binnengekomen, zei de schout-bij-nacht desgevraagd. De schendingen van het luchtruim op 31 juli bij Fak Fak, Kai- mana, Sorong en Merauke bleven be perkt tot één vliegtuig. Bij Merauke werd een Hercules-toestel waargeno men. De voedselvoorraden, die gedropt werden, kwamen soms ir. zee terecht, zoals bij het eilandje Poelau Pandjang voor Fak Fak, waar de plaatselijke be volking de goederen, die per parachute waren neergelaten, gedeeltelijk uit het water wist op te vissen. Schout-bij-nacht Reeser sprak de ge ruchten tegen, als zouden in het cen trale bergland, met name in de Ba- liemvallei Indonesische parachutisten zijn geland. De militaire situatie in de omgeving van Merauke beschreef hij als „een hele zoekpartij". De nog niet opgedroogde moerassen hebben een remmende in vloed op de mobiliteit an iedereen. In het binnenland bewegen zich nog steeds patrouilles, die de Indonesische parachutisten achtervolgen. Op een vraag of de schout-bij-nacht nog een verhoogde spanning ver wachtte tegen de zeventiende augus tus, de Indonesische „Onafhankelijk heidsdag" antwoordde hij te hopen, Advertentie naar tel. 54530-57713 prima gestoffeerd - wollen bekleding 5 jaar constructie-garantie speciale prijsOiJU.' alleenverkoop voor haarlem permanente woning expositie Ie en 2e etage HELSINKI, 3 aug. (DP.A) De W estduitse handels vertegenwoordiging in Helsinki heeft gisteren bij het Finse ministerie van buitenlandse zaken ge protesteerd tegen „beperking van de bewegingsvrijheid van deelnemers aan het Wereld-jeugdfestival". Er bestaan geen ofliciële diplomatieke betrekkin gen tussen beide landen. Aanleiding tot bet protest was een incident betreffende een jonge Duitser, die een jaar geleden uit Oost-Duitsland naar de bondsrepubliek uitweek en in Helsinki zijn verloofde ontmoette die nog in Oost-Duitsland woont en lid van een zangkoor is. Toen beide jonge men sen in een taxi wilden vertrekken, werd het meisje door andere koorleden uit de auto getrokken en met geweld naar het koor-tehuis teruggebracht. De jongeman eist, dat zijn verloofde in tegenwoordigheid van Finse autoriteiten en een officiële "ertegenwoordiger van de bondsrepubliek gelegenheid krijgt tot een vrije vérklaring of zij al dan niet meer naar West-Duitsland wil. DJAKARTA, 2 aug. (Rtr) De In donesiër Jan Harry Rantung, die in dienst van de opstandelingen op Noord- Celebes was, toen een Amerikaanse pi loot en hjj in mei 1958 aan boord van een bommenwerper boven Ambon wer den neergeschoten, ig door een krijgs raad in Djakarta tot vier jaar en drie maanden gevangenisstraf veroordeeld, met aftrek van het voorarrest dat bijna evenlang heeft geduurd. Rantung en de Amerikaan wisten zich destijds met valschermen in veiligheid te .brengen, toen hun B-26 door lucht doelgeschut was getroffen. De Ameri kaan is in eerste instantie ter dood veroordeeld. Op een verzoek om gratie heeft president Soekarno nog niet gerea geerd. dat de hele zaak dan wat tot rust ge komen zal zijn" en dat deze datum zich juist hierdoor van vorige jaren zal onderscheiden. Gisteren liep de onderzeebootjager Overijssel de haven van Hollandia bin nen om des avond weer te verdwij nen en zijn verdedigingstaak in de omgeving van Nieuw-Guinea op te ne men. VOORBURG, 3 aug. Door de po litie alhier is een kunstschilder aange houden, die gepoogd heeft zyn vrouw te wurgen. De 22-jarige echtgenote van de 29-jarige schilder was al ge ruime tijd woonachtig bij haar zuster in Den Haag. Om zjjn vrouw te ontmoeten kwam de kunstschilder echter dikwijls in de Haagse straat waar zijn schoonzuster woont. Op 25 juli kwam hii beide vrou wen in deze straat tegen. Hij pakte zijn echtgenote bij de haren. Zij rukte zich echter los. De kunstschilder greep haar daarop bij de keel. De vrouw werd uit de greep bevrijd door de buur man van haar zuster. Toen deze de vrouw had losgerukt, vluchtte de kunstschilder. De Haagse politie sig- raleerde de man gisteren en stelde de politie in Voorburg op de hoogte. Verdacht van poging tot doodslag is de kunstschilder thans ingesloten. (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 3 aug. Er is herhaalde lijk door Britse tegenstanders van het lidmaatschap van de E.E.G. beweerd, dat het lidmaatschap van Groot-Brit- tannië de souvereiniteit van het parle ment zou ondermijnen, evenals de po sitie van de koningin. Dit soort bewe ring was het gevolg van onwetendheid of insulaire bekrompenheid en, vooral in het geval van sommige Britse dag bladen, van louter kwaadwilligheid. Toen het Hogerhuis gisteren het debat ever de E.E.G. voortzette, deed de hoogste juridische autoriteit in het land, de nieuwe Lord Kanselier, Lord Dil- horne, hierover een belangrijke rit- spraak, waarin, naar hij meedeelde, zijn voorganger, Lord Kilmuir, en de procureur-generaal, Sir John Hobson, met hem akkoord gingen. Lord Dilhorne verklaarde, dat indien Brittannië lid wordt van de E.E.G. en hiertoe een verdrag sluit met de andere leden, het sluiten van dit verdrag niet betekent een constitutioneel prijsgeven van enig deel van de uiteindelijke souvereiniteit van het Britse parlement. Het verdrag kan niet in werking treden zonder dat het parlement hiertoe een wet aanneemt, en een dergelijke wet zou. evenals elke andere wet, kunnen worden herroepen door het parlement. Maar men moet erkennen, dat dit laatste slechts in uizonderlijke omstandig heden gerechtvaardigd kan zijn, en in dien een dergelijke herroepende wet zou worden goedgekeurd zonder vol doende- rechtvaardiging en zonder de instemming van de andere leden van de E.E.G., dan zou dit een inbreuk betekenen op de internationale ver plichtingen, die Brittannië op zich ge nomen zou hebben bij het toetreden tot de E.E.G. Maar de Lord Kanselier erkende, dat toetreding inhoudt erken ning van zekere supra-nationale be voegdheden van de instellingen van de Europese gemeenschappen, bevoegdhe den van het soort dat niet kan worden onderworpen aan de beslissingen van de nationale gerechtshoven van de le den van de gemeenschap. De Lord Kanselier wees er evenwel op, dat de overgrote meerderheid van het Britse publiek nooit rechtstreeks de invloed zal gevoelen van de gemeenschapswet- ten. Er bestaat geen mogelijkheid, aldus de minister, dat de procedures van de gemeenschap veranderingen zouden kunnen aanbrengen in Britse criminele procedures, met inbegrip van het Britse jurystelsel. De gemeenschapswetten kunnen geen invloed uitoefenen op de Britse wetten betreffende verwantschapsbtrekkingen huwelijk en echtscheiding, de be trekkingen tussen huurder en verhuur der en ten aanzien van volkshuisves ting, plaatselijk bestuur en politie organisatie. Enkele uitzonderingen daargelaten, zullen de verplichtingen en de wetten van de gemeenschap zich slechts rechtstreeks voelbaar maken voor industriële en commerciële bedrijven het lange afstands vrachtvervoer, en voor personen en bedrijven betrokken bij de uitvoer van landbouwproduk- ten. De Lord Kanselier verklaarde eveneens met enige nadruk, dat niets in het verdrag van Rome ook maar in enig opzicht afbreuk kan doen aan de positie van de Britse souverein. Lord Attlee, die ondanks zijn leeftijd en zijn gezondheidstoestand een zeer actieve rol speelt in de campagne tegen Brittannië's lidmaatschap van de E.E.G., sprak gisteren eveneens in het Hogerhuis. Hij zei, dat het vreemd was, dat de Britse politiek, die jaren lang onveranderd was gebleven, nu zou worden veranderd door de regering zonder dat deze de mening vraagt van het land, en dan nog wel een regering, die het vertrouwen van de natie heeft verloren. Wij, zo verklaarde Attlee, plachten het Gemenebest voorrang te geven, maar nu is het duidelijk dat het Gemenebest de tweede plaats zal innemen. Wij zullen nauwere vriend schapsbanden hebben met Duitsers, Italianen en Fransen dan met de Australiërs of Canadezen (Ie*- wel, Attlee spreekt, evenals alle andere Brit se tegenstanders van de E.E.G., over Canadezen en Australiërs. Andere leden van het Gemenebest worden niet- genoemd. Het hart bloedt niet voor de inwoners van Cyprus, Sierra Leone, Ghana en Tanganjika). Attlee meende verder, dat Groot-Brittannië nu slechts een aanhangsel van Europa zal worden. (Advertentie) SANTPOORT, 3 aug. Morgen, za terdag 4 augustus, zal de ieder jaar terugkerende Santpoortse Feestweek, die zoals bekend onder auspiciën staat van de Hardraverij Vereniging „Sant poort en Omstreken", worden ingezet met en nationaal Concours Hippique. Voor dit unieke evenement op paarden- sportgebied hebben de Witte Paters van Lavigerie ook dit maal weer het hij uit stek geschikte sportterrein aan de Wü- stelaan beschikbaar gesteld. Het con cours hippique krijgt nog een bijzondere aantrekkelijkheid doordat ditmaal het kampioenschap van Nederland in de af deling dressuur in Santpoort gehouden zal worden. Het programma begint zaterdagoch tend al om half tien met de dressuur- proef klasse L.waiarin drie paarden die door de Hippische Sportbond zjjn gese lecteerd voor de kampioenschappen in Tokio zullen verschijnen. Op hetzelfde uur is er een jeugd-dressuurproef, waar aan onder meer mejuffrouw Geertsema met Jongle Landing zal deelnemen. Aan het nationaal dressuurkampioenschap, dat omstreeks kwart voor elf begint, nemen onder meer deel de dames Van Doorne met de beroemde paarden Maestoso Brecia en Favory Elbino. Om twaalf uur is dan het jeugd-springcon- cours, waarvoor zich maar liefst 36 deelnemers hebben aangemeld. Naast de een- en tweespannen tuig- paarden, die op verschillende tijdstip- WIJK AAN ZEE, 3 aug. In Wijk aan Zee is gisteravond het ontzielde lichaam van de elfjarige Wilhelmus Klein uit HHlegom in zee aangetroffen en aan het strand gebracht. Het jonge tje is 25 juli in Noordwijk verdronken toen het daar op schoolreisje was. DELFT, 3 aug. De gemeence heeft van het ministerie van O. K. en W. be richt ontvangen dat een subsidie van f 100.000,- zal worden toegekend voor de verdere restauratie van het Barbara klooster, waarin de studentenvereni ging „Sanctus Virgilius" haar socië teit „Alcuin" heeft ondergebracht. Enige maanden geleden heeft minis ter Cals een deel van het gebouw in gebruik genomen. SCHEVENINGEN2 aug. Ongeveer achthonderd meter in zee bevond zich gisteren de 25-jarige Hongaarse student Peter Gelennsen uit Den Haag in moei lijkheden. Om de student de helpende hand te reiken, stak een hoofdagent van 't Scheveningse stranddetachement met een plezierboot in zee Op de olaats waar men meende Gelennsen gezien te hebben, werd echter niemand gevon den. Het bleek dat de student reeds zijn heil had gezocht op een betonnings- caartuig, dat in de buurt lag. Hij was door de bemanning van da' schip aan boord gehesen. Met het plezierbootje keerde de student weer naar het strand terug. HAARLEM, 2 aug. Hoewei het be gin van 1962 wat minder bleek .e zijn dan de eerste maanden van 1961, zijn de resultaten van Boom-Ruygrok in het eerste half jaar wat hoger gebleken. De omschakeling van tijdschriften op handelsdrukwerk verloopt niet hele maal zonder wrijving, maar men ver wacht van de laatste tak in de toe komst meer dan van de eerste. Het bedrijf is volledig bezet. Het bestuur deelde op de jaarvergadering mede, dat men de toekomst gunstig inziet. Handelsdrukwerk ulijkt minder con junctuurgevoelig te zjjn dan het druk ken van tijdschriften. De televisie heeft bovendien een nadelige invloed op de omzet in de tijdschriftensector. Een ontwikkeling die in de toekomst ster ker zal worden. Bij koopmansdrukwerk acht men dit niet het geval. Hoewel het bestuur van mening is dat het gevaarlijk is de stile reserves openbaar te maken, werd toch meege deeld dat onder de post belastingreser ve 619.000) meer dan de helft als stille reserve kan worden beschouwd. De latente belastingen (ca j 300.000,-) zouden dit bedrag mogelijkerwijs wat kunnen verlagen, maar op dit moment ziet het daar niet naar uit. Ook in de overige creditposten schuilen wel re serves, terwijl verschillende debetpos- ten zeer conservatief gewaardeerd zijn. Voor 1962 stond 'een investeringspro gramma van 375.000,- op stapel en deze investering is nu reeds voltooid. De vorig jaar opgenomen obligatiele ning is voldoende gebleken ;m de grote investeringen van vorig jaar en van dit jaar uit eigen middelen te kunnen bekostigen. De jaarstukken werden door de aan deelhouders bekrachtigd. De heer N. E. Rost Onnes werd hggkozen tot voor zitter van de raad van commissarissen. HEEMSTEDE, 3 aug. De eerste A-partijen van het Groenendaal-toer- nooi hebben de talrijke toeschouwers gisteravond nog weinig verheffends ge boden. Mogelijk was het meest opval lende resultaat de zege van Hein Vogel zang op de HLTC'er Tonnie den Har- tog, die in twee sets door de veelbelo vende Vogelzang werd geklopt. Men speelde dit duel zonder enige franje, iedere klap moest een punt opleveren, doch dit lukte aanvankelijk noch Vogel zang, noch Den Hartog. Veel slagen be landden buiten de lijnen en pas later vond men de juiste richting. In de eerste set gaven beide spelers elkaar niets toe, maar in de tweede set nam Hein Vogelzang, gestimuleerd door de bescheiden 7-5 zege in de eerste set, het initiatief en bleef de HLTC'er op de diepe passingshots en de fraaie half- volleys van zijn tegenstander het ant woord schuldig; 6-1. Peter Groenland, die in het B-toer nooi door Van Walsem werd gewipt, waagde een kansje in het A-toemooi en ontmoette de Amsterdammer Blom. Groenland weerde zich verdienstelijk, maar faalde gewoonlijk op het beslis sende moment. Zo verspeelde de Heem- stedenaar na een 5-4 voorsprong de eerste set door twee double faults (7-5) en ook toen Blom op matchpoint stond sloeg Groenland weer zijn services in het net; 6-2. Piet Witteman versloeg Gerkens eveneens in twee sets met 6-2 en 6-3. Ronald Kammeijer speelde tegen Van Buuren een ongedwongen partij, nam veel risico, liep veel op, maar bezat voldoende overwicht op de nogal passief spelende WOC'er om on bedreigd de strijd met tweemaal 6-4 in zijn voordeel te beslechten. Bjj de dames werd Annette Broekers door de Haarlemse jeugdkampioene Martien van Rappard in twee sets ver slagen; 8-6 en 6-1. Martien zal in de halve finale de degens moeten kruisen met Rietje Tervoort. Mevr. Hiddinga en Wijkhuizen hebben in het dubbel spel de eer moeten laten aan de jeugd. Cockie v. d. Broek en Hein Vogelzang bleven het Heemstede-dubbel de baas met 6-2 en 8-6. Vanavond om halfzeven begint het A-toernooi in zijn volle omvang want dan komen alle deelnemers aan het heren-enkelspel op het gravel. Tom Okker, die van de week de eer ten deel viel in het jeugdvormingskamp Beekhuizen tegen de Indische tennis- strateeg Krishnan te mogen spelen en het de Indiër zeker niet cadeau gaf, ontmoet Ronald Kammeijer en zal evenals de Amerikaan Rubinoff tegen P. Koster geen grote tegenstand be hoeven te overwinnen. Daarentegen verwachten we veel strijd en mogelijk veel drie-setspartijen in de duels tussen Marcel Koster en Van Splunter, Groen en Blom, Horn en Vogelzang, de Jong en Nieland en Balink en Witteman. Voorts speelt Rubinoff met Balink nog een dubbel om halfacht tegen Deibei en Vorstman. In het B-toemooi viel ons de zege op van Els Borgerding op mej. A. Vink (tweemaal 6-4) de overwinning van Loes Jansen als C-speelster op mej. Garthoff en de moeilijke drie-setsover winning van Frieda Beunder op mej. Blom 6-3, 4-6 en 9-7. Het Zandvoortse meisje Eizema klopte zowaar mej. Her- warth finaliste van vrijwel alle voor gaande C-toernooien; 5-7, 6-3 en 6-4. De uitslagen van donderdagavond luidden: A-toernooi, H.E.: R. Kam meijer versl. H. v. Buuren 6-4, 6-4; P. Witteman versl. Gerkens 6-2, 6-3; Blom versl. P. Groenland 7-5, 6-2; H. Vogelzang versl. T. den Hartog 7-5, 6-1. D.E.: mej. M. v. Rappard versl. mej. A. Broekers 8-6, 6-1. G.D.: mej. C. v. d. Broek en H. Vo gelzang versl. mevr. Hiddinga en Wijk huizen 6-2, 8-6. B-toernooi, H.E.: v. Walsem versl. Mac Donald 8-6, 6-0; H. Vogelzang ver- slaat Deibel 6-4, 6-4; H. v. Splunter ver slaat Doorenbos 6-2, 6-0; C. Teitler ver slaat W. Nederkoom 6-3, 6-2. D.E.: mej. F. Beunder versl. mej. Blom 6-3, 4-6, 9-7; mej. E. Borgerding versl. mej. A. Vink 6-4, 6-4; mej. T. Kloet versl. mej. M. Wartena 6-4, 6-4; mej. L. Jansen versl. mej. Grathoff 6-0, 6-2. H.D.: Duin en Muschter versl. v. Haastert en ten Houte de Lange 6-4, 6-4; Verspoor en de la Mar versl. Jans sen en Eizema 6-3, 3-6, 6-3, D.D.: mej. Blom en mej. Borger ding versl. mej. Schaap en mej. Rade maker 2-6, 6-3, 6-2; mej. v. Herwarth en mevr. Rekoert 6-3, 6-3. G.D.: mej. Beunder en Goossens ver slaan mej. Cobelens en v. Leuven 6-1, 6-2, C-toernooi: H.E.: Esser versl. J. Meininger 6-3, 6—4Beerendonk versl. Kinkel 6-3, 6-2; Nanninga versl. Snoeks 6-0, 6-1; H. Bos versl. Verdonkschot 6-1, 6-3; Van Rtjn versl. Luger 6-0, 6-0. D.E.: mej. Eizema versl. mej. v. Her warth 5-7, 6-3, 6-4. H.D.: Kinkel en Bakker versl. Blom en Jessurun 6-4, 6-1; Doorenbos en ter Brake versl. Broekers en v. d. Brink 5-7, 6-4, 6-1; Kemeling en Pino versl. Gebr. Snoeks 8-6, 1-6, 6-4; Esser en van Leverink versl. gebr. Goossens 6-1, 6-1; Graaff en Nanninga verslaan Doorenbos en Ter Brake 6-0, 7-5. D.D.: Mej. v. d. Veer en mej. Dank- mejjer versl. mevr. Gerkens en mevr. Teenstra 6-4, 6-2; mej. Knape en mej. Vermeulen versl. mevr. Houser en mej. Woud 7-5, 6-2; mej. v. d. Veer en mej. Dankmeijer versl. mevr. Vetter en mej. Klimbie 6-0, 6-2. G.D.: mej. Franke en Passtoors versl. mej. Woud en Bos 6-0, 6-2; mej. en dhr. Mancius versl. mej. en dhr. Dick- man 8-6, 1-6, 6-4; mevr. Houser en Versteeg versl. mevr. en dhr Wiers 6-0, 7-5. ZANDVOORT, 3 aug. De snelle Amsterdammer Louis Vink heeft gister avond op het golvende circuit van Zand voort de hoofdwedstrijd gewonnen in het golvende circuit van Zandvoort in het treffen tussen de wielerclubs „Olympia" (A'dam) en de ,De .Kampioen" (Haar lem). Hij zegevierde in de eindsprint van een negen man sterke kopgroep over de steeds meer op de voorgrond tredende Bert Bogaard, Henk Koop- mans, Jan Koolhof, Rein de Jong, Henk Scharrighuizen, Thijs Bouma, Wil lem van Smirren en Ben Gieske. Zij waren vroegtijdig in het offensief ge gaan en hadden daarmee de favorieten verrast. Voor deze krachtmeting, waarvan de „01ympia"-beker de inzet was, ver scheen een kwalitatief sterk „veld" ren ners aan de start. Voor Henriy Marinus begon de strijd minder fortuinlijk, want reeds na honderd meter fietsen moest hjj voor een lekke band uit het zadel. Met een ronde achterstand zette Marinus na een ander wiel „gesto ken" te hebben de strijd voort en daarin heeft hij nog een flink woordje meegesproken. Want nadat eerst Koop- mans en Gieske uit het peloton waren ontsnapt en daarna ook Bogaard en Koolhof op de vlucht sloegen deze vier demarranten vormden een kop- groepje ontketende Marinus met Van Smirren, Bouma, De Jong, Scharrig huizen en Vink de tegenaanval. En met succes. Voor de favorieten Steenvoor- den, Sdhuuring, Visser, Krabbenbos, Bal- vert en Helsloot was de zaak verkeken. Zjj hadden zich aanvankelijk helemaal CASTRICUM, 3 aug. Gistermorgen is de 49-jarige alleenwonende tuinder T. Kujjs dood in de stoel voor het raam in zijn woning aangetroffen. Hü is het slachtoffer geworden van gasverstik king. Bij een onderzoek is gebleken, dat, terwijl de gaskraan niet geheel was gesloten, de slang van het gasstel was gesprongen. Dit moet reeds de avond tevoren zjjn gebeurd; toen de man gistermorgen opstond, is hij door het gas bedwelmd en onwel geworden. UTRECHT, 3 aug. Frans M.O. -B (schoolakte de dames: M. J. E. van Roy (Eindhoven) A. J. de Wit (Groen- lo) en de heren: W. C. Buitenhuis Cs-Graven'hage) P. L. Goedhart (Rijs wijk ZH) F. L. Jongen (Nieuwenhagen) (L.) R. Posthouwer (Ede) F. G. Schee- lings ('s Gravenhage) P. L. Valter (Santpoort) en A. Verdonk (Oostburg). ZANDVOORT, 3 aug. Aan het na tionale wegkampioenschap voor de araar teurs, dat zondag over een afstand van 176 kilometer op het golvende circuit van Zandvoort wordt verreden en waar van de organisatie door de KNWU weer opgedragen is aan „De Kampioen" uit Haarlem, zullen maar liefst 320 renners deelnemen. Wie van hen als kampioen uit de strijd tevoorschijn zal treden, is met geen mogelijkheid te voorspellen. Daarvoor zijn er teveel factoren in het spel betrokken. Een lekke band, de- railleurpech of 'n valpartij kunnen zelfs de grootste favoriet kansloos maken. De deelnemers komen uit alle delen van het land en vooral uit het zuiden zullen zondag weer heel wat supporters naar Zandvoort komen. Er bevinden zich onder de Brabanders en Limbur gers vele kanshebbers, zoals een Bart Solaro, Cees Snepvangers, André van Aert, Jaak v.d. Kloot, Ad van Keme- nade, Kees Haast, Jos Linders (allen Brabant) en Jan Schröder, Frans Evers en Eugene Beckers. Maar ook de Am sterdammers Cor Sohuuring en Henk Cornelisse, de schaatscraok Gerben I ■Km en Karstens uit Leiden, de Hagenaars Jack Mesters, Marinus Paul en Wim de Jager, Cees van Espen uit Arnhem, Jan Boog uit Laren, de Zuidlander Arie den Hartog, Wim Dieperink uit Bar- chem en Bert Boom uit Enter, bezatten voldoende snelheid en macht om een geslaagde greep naar de titel te doen. Onder de streekrenners van „De Ba taaf", „De Kampioen" en „Kennemer- land" beyinden zich eveneens serieuze kampioenscandidaten. Allereerst na tuurlijk de titelhouder Gerard Wesse- ling, die er fel op gebrand is om het kampioenschap te prolongeren, en voorts de Santpoorter Coen Visser, Jan Timmer uit Velsen-Noord, de Beverwe ker Chris Duiker, de Haarlemmers Ger- rit Krabbenbos en Bert Bogaard, Henk Peters uit Heemstede, de Badihoevedor- per Henny Schouten en vele anderen. De start van deze kampioensrace is om één uur en het aantal af te leggen rondes op het circuit bedraagt 42 (176) km. Vooraf zijn er wedstrijden voor nieuwelingen (300 deelnemers) en vete ranen (55 man) over respectievelijk geen zorgen gemaakt om de strijd op het voorplan en dat kwam hun duur te staan. Visser, Schuuring en Krabbenbos begonnen nog wel aan de achtervolging maar kwamen daarmee veel te laat. De negen puik samenwerkende koplo pers die veel steun ondervonden van de „gedubbelde" Marinus, kregen zij niet meer te pakken. Het verschil werd tenslotte steeds groter en in de voor laatste ronde bezorgden de aanvoerders het peloton nog 'n ronde achterstand. Alleen Schuuring en Visser bleven bui ten hun bereik. De eindsprint van de kopgroep, die al vroeg ingezet werd, was een kolfje naar de hand van de rappe finisher Vink. Hjj bleef zijn rivalen met 'n halve lengte verschil de baas. De uitslag luidt: 1. L. Vink (Olympia) de 63 km. in 1 uur 31 min. 14 sec.; 2. B. BogaardKampioen); 3. H. Koop- mans, 4. J. Koolhof, 5. R. de Jong, 6. H. Scharringhuizen (allen Olympia)7. M. Bouma (Kampioen)8. W. van Smir ren (Olympia); 9. B. Gieske (Kam pioen); 10. C. Schuuring (Olympia). Ook de nieuwelingen leverden volop strijd en daarbij wisten Frans v.d. Ruit, Marcel Rutte en Cor Groenewegen zich van een ruime voorsprong te verzeker ren. Van hen bleek Van der Ruit over de scherpste eindsprint te beschikken. De uitslag luidt: 1. F. v.d. Ruit (Olym pia), de 42 km. in 1 uur 5 min. 13 sec.; 2. M. Rutte (Kampioen)3. C. Groene wegen (Olympia) 4. A. Bogaard (Kam pioen); 5. G. Nijssen (Kampioen); 6. W. de Veer (Olympia)7. W. Kennis (Olympia)8. S. Handgraaf (Kam pioen) 9 C. Plus (Kampioen)10. H. Maatman (Olympia). Het treffen der C-klassers leverde een overwinning op voor de Haarlemmer Gerrit Kuilboer. Hij zegevierde in de eindsprint van het peloton. De uitslag, luidt: 1, Kuilboer (Kam pioen), de 34 km. in 59 min. 12 sec.; 2. Wolfers (Kampioen); 3. Riem (Olym pia) 4. Jansen (Olympia)5. Seelen (Kampioen); 9. Huibers (Olympia); 10. De Vries (Olympia). Uitslag jeugdKlasse: 1. Van der Moot (Olympia), de 12,5 km. in 23 min. 15 sec.; 2. Blom, 3. Van Berkel, 4. Kie kens, 5. Schenk, 6. Van der Horst, 7. Neddermeyer, 8. Handgraaf (allen Kampioen). Door al deze resultaten be haalde „Olympia" 78 punten en kon daardoor de eigen „01ympia"-beker weer mee naar de hoofdstad nemen. Van „De Kampioen" kwam men tot 59,5 punten. IJMUIDEN, 3 aug. Op het sport park „Schoonenberg" wordt zondagmid dag een vriendschappelijke voetbalwed strijd gespeeld tussen Stormvogels en EDO. De ontmoeting begint om half drie. HEEMSTEDE, 3 aug. Het oefen programma van HBC wordt zondag vervolgd met een ontmoeting tegen de Haagse tweede klasser Celeritas. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein aan de Cruquiusweg en begint om half drie. HAARLEM, 3 aug. De tweede- divisieclub Haarlem speelt zaterdagmid dag 4 uur op het terrein aan de Pla- netenlaan een oefenwedstrijd tegen de Amsterdamse eerste klas amateurclub JOS, die on het afgelopen seizoen het afdelingskampioenschap behaalde. Het elftal van Haarlem zal zo sterk mogelijk worden samengesteld. (Advertentie) De beste Zweedse, Duitse merken. Japansfe Zig-Zag Naaimachine Zwitserse en 350— pen in de middag op de grasmat zull®a verschijnen, bevat het middagprograni ma, dat om een uur begint, een twee tal springconcoursen te weten 0.® springconcours M. A. en het springconcours. Voor beide onderdele' hebben zich ongeveer 28 deelnemer aangemeld. Daaronder bevinden zie' mejuffrouw Mady Koster met X Bascv en Axel, de winnaar van het vorig jaar' de heer Maathuis met Troongraaf Troongravin Anna, de heren PrulliS* maken en Vain Tiel en Lt. Kol. schoff von Heemskerk. Omstreeks kwart over vier is er 9J het nationaal concours hippique e®' attractienummer ingelast, dat zal D®^ staan uit een show van oude rtjtu1 gen. Onder meer krijgt men er oua® sleden voortgetrokken door ponnies zien, een Vietoria-wagen, een ricaine en een Tentwagen. Voor a» onderdelen van het programma zip geldprijzen of kunstvoorwerpen schikbaar. Zo werd van het gemeente bestuur van Velsen voor de rubriek tweespannen tuigpaarden een fra®1® beker ontvangen, terwijl voor h®' kampioenschap dressuur een zilveren medaille van Koningin Juliana e" Prins Bernhard beschikbaar is. Dat de Santpoortse Feestweek, zoals trouwens ieder jaar, in het teken staa' van het paard, blijkt wel uit de verder® activiteiten, die er voor de volgend® dagen op het programma staan. Dins dagmorgen is er in het middengedeelt® van de Hoofdstraat een ringrijderij pp de fiets. Om half twee 's middags begin* dan de ringrijderij voor paren m® paard en tilbury, waarvoor opnieuw zo wel van de zijde van de deelnemers al» van het publiek grote belangstelling b®" staat. Woensdagavond om half zeven zal °P het bekende parcours Terrasweg-Dink" grevenlaan - Middenduinerweg - Burg' Enschedelaan weer het startschot wor den gegeven voor de Santpoortse Wie lerronde, die ditmaal voor de twaalf"® keer wordt verreden. De wedstrijd ga»j verschijnen, doch onder hen is ditmaal niet de Santpoortse favoriet Coen Vis ser. Naar wij vernemen heeft tot nu t°® geen enkele vereniging contact met Vis ser opgenomen en hem voor de wed strijd uitgenodigd, terwijl gezien zijn er varingen in de coursen van de afgelo pen paar jaren, de lust om mee f® rijden bij Coen Visser aanmerkelijk J® verminderd. Hoogtepunt is ieder jaar weer de na tionale kortebaandraverjj om de Zilve ren Zweep. In tegenstelling tot voor gaande jaren zal er ditmaal niet op u® grasbaan aan de Westlaan gereden wor den maar op het achterste gedeelte vah de Hoofdstraat, tussen Broekbergeh- plein en Overbildtweg. De ingang is na bij de Velsenbroekstraat. De wedstrij den beginnen om half 2. Het hippisch» gebeuren wordt vrijdagavond afgesloten met een handicapwedstrijd voor boeren paarden eveneens op bovengemeld par cours. Aanvang half acht. Gedurende de gehele feëstweek, te weten van dinsdagsmiddag tot. t>n met zaterdagavond is er in de Hoofdstraat nabij Vluchthoven een groot lunapark. De verschillende kramen zullen een plaats krijgen langs de trottoirs, ter wijl de meer omvangrijke attracties hun tenten op het overgebleven stuk grasland zullen opslaan. (Advertentie) OOK IN ANTI-HERNIA UITVOERING fSCHAGCH£LSr&. /3 TSi. 10206 De samenstelling der groepei luid' als volgt; Overgangsklasse: Heemstede, KÜ'4 Uit, Pat Mat, Schaaklust, Schaa-.ma1' VHS 2, VW. Eerste klasse A: '<TV' Oppositie, VVV 2, Weenink, Zaarröree* Noord, Zaandam 2. Eerste klassi Aalsmeer, Bloemendaal, Heemstee Kijk Uit 2, Rolland, Santpoort. Twe"? klasse A: Bergen, Caïssa, MS< MSC II, Schaakmat II, Wieringerrrte®' Tweede klasse B: Edam, De ïo"' Purmerend, Saende, Westsaen, ie Witte Paard. Tweede klasse C: B'ir mendaal II, Castricum, Kijk Urt Pat Mat II, Santpoort II, VHS gr Tweede klasse D: Hoofddorp, Het q» ten II, Rolland II, Torens, De 'l' Zandvoort. Derde klasse A: Aartswo>' Caïssa II, DEZ, KTV H, Mag»* Schaaklust II. Derde klasse B: Cast, cum II, DOS, Oppositie II, Saende VVV III, Zaandam III. Derde klaw C: Driehuis, KSC, Kijk Uit IV, K Mat III, Santpoort III, Weenink Derde klasse D: Aalsmeer II, ff®„ stede III, HWP, SSCH, VHS IV, Za voort II. Vierde klasse A: Ari® i Heer, Bergen II, Caïssa III, KTV Oppositie III, Schoorl, Wieringer1"^ II. Vierde klasse B: Assendeldt LpU sendeldt II, Lasker, De Pion ILL merend II, Het Witte Paard II, rrp[ dam IV. Vierde klaase C: Blo?^ r daal III, Castricum III, Driehuis^ Kijk Uit V, KSC II, Weenink III. l!ee nink IV. Vierde klasse D: Aal^ji III, Hoofddorp II, HWP II, HWP Het Oosten III, Het Oosten Iv' Oude Slot. EERDER DOODSlflö- 7 DOS HET WAS 6EEN MOORD 7 WE GELOVEN DAT HET MEISJE HIER NEERGE GOOID WERD-GEKNEVELD. HIER ZOU ZE WEL SPOEDIG GEVONDEN ZUN... MAAR 11 5PARTELDE OM ZICH TEBEVRUDEN EN ROLDE NAAR BENEDEN INDE GREPPEL... EN VERDRONK IN 20 CM WATER WIL IK ALLES HORgjfcj JE OMTRENT "--„„pu WEET. GAAN WE EVEN NAAR JOUW

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2