ZWARE ETAPPE - STIJGEN EN DALEN - VAN OSNABRÜCK NAAR AALTEN Jaap Boelens in de gele trui Oostenrijkers aangehouden Chef huisvestingsbureau ontving steekpenningen Aöemda en Haarlem Bollenexport komt nog maar traag op gang Vakantiespelen Pater Vrensen W.P. naar de missie in Tanganyika Aap Noodt Mies Toelagen voor evacues Haarlemse Muggenronde Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. B. J. VAN LIEMT Uit rancune door ontslagen boek houder aan het rollen gebracht EXPORTEURS OP AMERIKA HEBBEN HAAST Papoeastammen voeren oorlog om stuk grond SOLEX Afscheid van Lavigerie-College Koningin nu op vakantie HAARLEMSE RECHTBANK HARDEBELT Zaterdag 4 augustus VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1962 PAGINA 3 1 ENGEL Gr. Houtstr. 181, Haarlem Wegens diefstal van ruim 40 grammofoon platen Burgerlijke Stand Haarlem Klassementen Gabaret Diversen T entoonstellingen 0 T O ACTIE TEGEN BRjOMNOZEMS Advertentie Zi precisie- «vitserse naaimachine AALTEN, donderdag 2 aug. De Haarlemse Muggen zijn in Nederland terug. De langste etappe van de acht ste Muggenronde, die 130 km. telde en fan Osnabruck naar Aalter voerde werd tvederom begunstigd door fraai zomer seer. Weinig zon weliswaar, maar geen tegen en méér hebben de 71 Muggen- Jongens niet nodig. Peter Diere is uit de karavaan verdwenen: hij gaat elke {borgen met de kwartiermakers mee: d'j bleek niet in staat een kilometer te bets en. Het werd vandaag een zware et&ppe. Geen venijnig klimmen, maar instant een stijgen en dalen, maar de Jongens bleken voldoende getraind om deze rit zonder al te grote krachtsin spanningen tot een goed einde te bren gen, al kwam men een uur te laat in Aalten aan. Een grote omweg in Osna- oruck bezorgde de ronde direct al een achterstand van een half uur op het «idschema en enkele opgebroken weg gen deden de vertraging tot een uur Uitgroeien. In de ochtenduren werd een bergrit verreden, die Jaap Boelens van de ploeg Vrolijk de Muggentrui oplever de. Woensdagavond hebben de Muggen de Stad Osnabruck bezichtigd. Op de terug- Advertentie) 100% WOL Grote Houtstr. 62 en 67. Tel. 10657-12839 HAARLEM, 3 aug. Wegens diefstal Van ruim veertig gramofoonplaten in Amsterdamse warenhuizen en in Haar lemse gramofoonplaten-winkels heeft de Haarlemse politie twee Oostenrijkse jongelui aangehouden. Zij werden be trapt toen zij uit een winkel in de Grote Houtstraat enkele platen mee wilden hemen. Uit het onderzoek kwam vast te staan dat een 19-jarige Wener zes 45-toe- renplaatjes in Amsterdam had gestolen, terwijl zijn 18-jarige stadgenoot zes langspeelplaten en 35 singles had ge- Stolen in Haarlem en Amsterdam. Hun voorkeur ging uit naar teenager-mu- ziek. De platen zijn in beslag genomen. Via Interpol heeft men een telex-bericht verstuurd om inlichtingen over de jongens te krijgen. Voorlopig zijn ze m verzekerde bewaring gesteld. De jongens hebben aan de politie verteld dat zij via Zurich hier waren gekomen om werk te zoeken en vacantie te hou den. Ze hadden geen werk kunnen vin den. Over Brussel en Parijs wilden zij naar Wenen terugkeren. Bij het onder- Zoek werd vastgesteld dat zij genoeg geld bij zich hadden om in hun levens onderhoud te voorzien. Er is nog geen beslissing genomen over de verdere stappen die tegen hen zullen worden genomen. BEVALLEN van een zoon: 31 juli F. Termaat - Westenberg, 1 aug. A. J. M. Lamboo - Kamps, 1 aug. G. E. Jungbacker - Philippo, 1 auig. M. Naruti- Postma, 1 aug. A. M. Groot-Leijen, 2 aug. C. J. M. Schoenmaker - Mens. BEVALLEN van een dochter: 1 aug. A. A. Roeien - Robben, 1 aug. C. J. N ij boer - Verdonkschot, 1 aug. A. C. van Diemen-Zaal, 1 aug. W. de Jong den Braven, 1 aug. M. E. van Heijst- van Schaardenburg, 1 aug. G. J. Maas- kant-Langeveld. OVERLEDEN: 31 juli E. A. M. Ker- Sting - Meijsal, 92 j., Orionweg; 31 juli G. G. van der Wijden - de Wit, 71 j., Gasthuisvest; 31 juli L. Roetman - Beintema, 70 j., Middenweg; 31 juli B. Teske - van der Heide, 46 j., Zwa luwstaart; 1 aug. D. Kleefman - van der Laan, 74 j., Tesselschadestraat; 31 juli H. A. de Graaff, 86 j., Gasthuis- vest; 31 juli J. P. Metzelaar, 63 j., Hazepaterslaan; 1 aug. T. M. Kamer ling, 61 j., Gasthuisvest; 1 aug. J. Zo merdijk, 73 j., Soutmanstraat. GEHUWD: 1 aug. P. J. Plug en T. de Jong, A. M. Saarloss en L. A. M. Tuppe, T. A. Porck en A. M. Café, W. Bax en N. J. L. Markmann, J. Hu ij er en A. T. Mantel, H. L. Karamoy Faul- haber en E. Kneefel. toch naar het kampeerterrein liep Jaap Boelens iets voor zijn ploeg uit. Hij had genoeg gebouwen gezien en slenterde in gedachten door de straten die naar de tenten leidden. Plotseling zag hij op de stoep een portemonnade liggen. Deze bleek een aanzienlijk bedrag aan Mar ken te bevatten en Jaap bracht zijn vondst naar toerleider Huug van Hulst, die de portemonnaie op het politie-bu- reau deponeerde. Vijf winstpunten le verde dit gebeuren Jaap Boelens op en toen hij in de bergrit van vandaag als tweede van de B-klassers over de streep kwa, werd hij de nieuwe drager van de Muggentrui, die nog geen enkele maal twee dagen om de schouders van dezelfde renner heeft gezeten. De Muggentrui is echter niet de hoofdzaak van deze week. Ook de eind- roverwinning in het ploegenklassement is niet het ten koste van alles nage streefde doel. De 71 Haarlemse Muggen en hun ploegleiders zijn een week lang met vakantie die zo ongestoord mogelijk wordt doorgebracht. Zo was het ook vandaag weer. In rustig tempo trok de karavaan door Duitsland, genietend van het prachtige landschap. Het weer, al tijd graadmeter voor het al of niet sla gen van de Muggenronde, houdt zich uitstekend. Al viel er gedurende een paar uur een dreigende iuCht waar te nemen, die karavaan kreeg geen bui en dat is zeer verheugend en gezien het weer van de afgelopen maanden verrassend. De fitsen hielden zich goed en repa- ratuer Mooyekind kon het rustig aan doen. Natuurlijk waren er een paar lekke banden en wat afgelopen kettin gen maar dat is routinewerk voor de bestuurderd van de bezemwagen. De grens werd om tien voor vijf gepasseerd door de volledige karavaan. Ploegleider Daan Vrolijk zat toen echter niet meer op zijn brommer maar in de bagage wagen want een van zijn banden was lek. Dat de karavaan vandaag geen enkele maal verkeerd reed was te dan ken aan wedstrijdleider Rinus van Hey- ningen, die zijn plaats in de geluidswa gen van Keesman verwisselde voor de brommer. Hij kende het traject goed en en door zijn duidelijke aanwijzingen bleef de groep zonder moeite op het goede pad. In Aalten stapten de Muggen om tien .voor zes voldaan maar hongerig van de fietsen. Zij fristen zich wat op, lazen de post en aten met smaak hun avond eten op. De etappe van morgen leidt naar Achterveld (110 km.). Vandaar wordt zaterdagmorgen de laatste rit naar Haarlem begonnen. Om drie uur wordt een ploegentijdrit gehouden op het circuit van de Richard Holkade, waar Jaap Boelens op de schouders van zijn ploeggenoten, nadat hij zich in de Muggentrui had gereden. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM, 3 aug. De officier van justitie bij de rechtbank, mr. J. v. d. Oever, requireerde gistermorgen tegen de 37-jarige vroegere chef van het bu reau van huisvesting in Zaandam we gens het aannemen van steekpenningen anderhalf jaar met aftrek. Gedurende drie jaar zou de man door een directeur van een Zaandamse scheepswerf, tegen wie de officier zes weken onvoorwaardelijk eiste met geld bedragen van twee- en driehonderd gul den zijn omgekocht. De steekpenningen werden geïnd als zogenaamde huisves tingskosten voor werknemers bij de scheepswerf. Bovendien zou de ex chef ƒ1600 verduisterd hebben die hij van 'n chemisch bedrijf in Zaandam onder zich bad voor het claimen van woningen. In Zaandam was het algemeen be kend dat de chef van het huisvestings bureau omkoopbaar was. Het was zo'n beetje gewoonte geworden om de man, ingeval hij vlug voor een woonvergun ning zorgde, een douceurtje te geven. De man verklaarde dat hij zich geen re kenschap had gegeven van zijn gedrag. Hij ging niet op eigen houtje te werk: altijd was er met de wethouder van volkshuisvesting overleg of iemand voor een woning in aamerkmg kwam, maar de ploegen dus een voor een binnen komen. De uitslag van de tijdens de vierde etappe gehouden bergrit luidt: A-klasse1. Wil Roze, 2. Jan Prinsen, 3. Jan v. d. Pijl, 4- Herman Visser, 5. Jelle Dijkstra. B-klasse: 1. Ron Hey- ligers, 2. Jaap Boelens, 3. Rob Huizing, 4. Rini Carels, 5. Peter Lissenburg. Het algemeen klassement luidt nu: A-klasse: 1. Cees Baartse 37 pnt, 2. Renee Schotman 35, 3. Henk Dixon 33 pnt.; 4. Ad Prinsen 33,5, Jan van Garderen 32 pnt. B-klasse: 1. Jaap Boe lens 42 pnt. 2. Ad Betjes 38 pnt. 3. Ri chard Kraan 35 pnt. 4. Jan v. d. Peol 35 pnt., 5. Peter Lissenburg 33 pnt. Het ploegenklassement luidt na de vierde etappe: 1. Ploeg Spaargaren 202 pnt. 2. Ploeg Maas 182 pnt., 3. Ploeg Vrolijk 172 pnt. 4. Ploeg Sluiter 155 pnt. 5. Ploeg Pennarts 152 pnt. 6. ploeg Trap 151 prat. 7. Ploeg Muraök 144 pnt. 8. Ploeg Pen 142 pnt. 9 Ploeg Duyndam 135 pnt. 10. Ploeg Turkenbung 120 pnt. 11. Ploeg Koblens 120 prat. 12 Ploeg Wijkhuizen 117 pnt. De Haarlemse Muggen in volle spurt op Uieg naar de Nederlandse grens. CINEMA PALACE: South Pacific, 14 jaar. 2 en 8 uur. Kluchtig en luchtig, a.L 10.30 uur. (behalve zondag). ÏTtANS HALS: Het zwaard van Monte- Cristo, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.16 uur. Dinsdag 2 en 8 uur. LlDOParijs in pandek, 18 jaar 7 en 9.1Ö u. Im weissen Rössl, alle leeft. 2 uur. Zondag 2 en 4.15 uur. lïUXOR: en schiep de wouw, volw. 2, 7 en 9.15 uur. -Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: (3e week) La belle Amé- ricaine. a. 1. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ^aw, kind van twee werelden, a. 1. Dagelijks 10.30 uur (behalve zondag). P-OXYt/m zo.: Venus der piraten, 14 jaar. 2,30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. ~4a. t/m do.: Hong Kong affair, 14 jaar. 230, 7 en 9.15 uur. ^"UDIO: Jules en Jim (door redactie ont laden). De generaal, a.l. 2.15. Zo. 2 en zl5 uur. De nieuwe avonturen van Dik -Prom, a.l. 10.30 uur (behalve zondag). ®®NERVA: El Cid, 14 jaar, t/m do. 8 uur. yoyendien vrij., za. en zo. 2 uur. ^mtje met geesten, a.l. t/m do. 2.30 uur Vrijdag 3 augustus jar®®nluchttheater Bloemendaal. 8.15 uur: ow m-m-v. Rita Reys, het trio Pim lt°bs, The Boy's Big Band. Commentaar: A. de Ruyter. Zondag 5 augustus. Swe!?ers Museum. 3 uur: Bespeling van 31-toons Fokkerorgel door Anton de Dinsdag j augustus. ote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel bespeling door Piet Kee. Donderdag 9 augustus. Grote of St. Bavo Kerk. 4 uur: Orgel concert door Haite van der Schaaf. Openlucht-theater, Bloemendaal. 8.15 uur: Hoofdstadoperette met „Das Dreimaderl- haus". „Adam en Eva", Raamsingel 5. Iedere avond van 812 uur. Waagtaveerne, Damstraat. Optreden van Cobi Schreijer en Poppentheater „Merlijn" Iedere avond internationaal programma van 8 tot 1 uur. (Maandagavond gereser veerd voor besloten voorstellingen). jeugdclrcus Bas, terrein Bloemendaalse- straatweg Santpoort. Iedere dag voorstel lingen om 2 en 8 uur, tot en met 18 aug. (béhalve zondag) Vrijdag 3 augustus Vleeshal. 2.30 uurPoppentheater Merlijn met „Het Blauwe Water". Zaterdag 4 augustus Vleeshal. 2.30 uur: Poppentheater Merlijn met „Het Torenhaantje". Maandag 6 augustus. Vleeshal. 8.15 uur: Jan Nelissen hand- poppen en Feike Bosöhmamarionetten met „Vee. Vee, Vee in de Vleeshal". Vleeshal. 2.30 uur: Poppentheater Merlijn met „Prins Dadeltje". Dinsdag 7 augustus. Vleeshal. 8.15 uur: Jan Nelissen hand poppen en Feike Boschma marionetten met „Vee, Vee, Vee In de Vleeshal". Vleeshal. 2.30 uur: Poppentheater Merlijn met „De Toverhoed". Woensdag 8 augustus. Vleeshal. 8.15 uur: Jan Nelissen hand- poppen en Feike Boschma marionetten met „Vee, Vee, Vee in de Vleeshal". Vleeshal. 2.30 uur: Poppentheater Merlijn met „De Chinese Draak". Donderdag 9 augustus. Vleeshal. 8.15 uur: Jan Nelissen hand poppen en Feike Bosctoma marionetten met „Vee, Vee, Vee in de Vleeshal". Vleeshal. 2.30 uur: Poppentheater Merlijn met „Het onderwateravontuur". Frans Hals Museum: Portretten en genre stukken uit internationaal museaal en particulier bezit. Dagelijks van 10—5 uur. Zondag 1—5 uur. Iedere avond geopend van half negen tot half elf (Kaarslicht en muziek). Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuwse Fossielen, natuurkundige Instrumenten. Dagelijks van 11—5 uur. Eerste zondag van de maand van 15 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1912.30 en van 1.30—5 uur (behalve maandag) Zon-: en feestdagen 25 uur Museum „Het Huls van Looy", Kleine Houtweg 103: Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dage lijks van 10—5 uur. Zondag van 1—5 uur (Tot 30 september). Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerksplein. Maand augustus: Poppe Damave. Teke ningen en aquarellen uit Spanje en Spaans Marokko. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig en tekeningen van Ellen Bottenheim- Niemer (Tot 18 augustus). Cruquiusmuseum, Haarlemmermeer: Histo rische stoommachines, watermolens enz Dagelijks van 9—12.30 en van 1.30—5 uur Zondag van 10—5 uur. Kunsthandel Bier, Groot Heiligland 66 Tentoonstelling van werken van Hol landse meesters uit de 17e eeuw. Dage lijks 105 uur. (Tot 30 september) Stadskweektuin, Kleverlaan: Vanaf zater dag 28 juli t/m 5 augustus van 10—12, 2—5 uur en van half zeven tot half negen voor iedereen geopend. LISSE, S aug. De bollenexport komt nog maar traag op gang. Dat wil niet zeggen, dat de exporteurs geen haast hebben. Integendeel! Vooral zij die naar de Verenigde Staten van Noord-Amerika en naar Zweden moeten verzenden, zouden er graag wat meer gang achter zetten als de kwekers de bollen maar vlotter konden afleveren. Maar die kunnen ook geen ijzer met handen breken. Het koele weer van de laatste maanden heeft de tulpen maar slecht doen „aanbruinen", zoals dat heet, en nu moet men een gevecht met de tijd gaan leveren. Er komt de laatste dagen gelukkig wat meer schot in. De veilingen in Lisse, de HOBAHO en de HBG, krijgen steeds grotere aan voeren te verwerken en veilen nu dage lijks. In Bovenkarspel, waar de grote bloembollenveilingvereniging ,W est- Friesland" is gevestigd, veilde men sinds mensenheugenis eenmaal per week. Een dezer dagen is bekend ge maakt, dat men nu twee dagen per week zal gaan veilen. Dat kan er op wijzen dat men daar aanvoeren ver wacht, die men niet meer op één dag zal kunnen verwerken. Dat dit een ge volg is van het steeds meer verplaatsen van de tulpenteelt naar „De Noord" ligt voor de hand. Inmiddels kan men in de bollenstreek desgewenst twintig verschillende theo rieën vernemen wat betreft de oogst. De kwekers trekken een zuinig gezicht als men hun vertelt dat er een over vloedige oogst is en dat de export voor het eerst sedert jaren geen angst koes tert, dat men straks tegen fancy-prijzen moet inkopen. De exporteurs hebben sterke verhalen over ongekend grote aantallen bollen per roe en menen dat er voor hen geen vuiltje aan de lucht kan komen. Er is verleden jaar een behoorlijke uitbreiding geweest, zeggen zij, en daar komt nu die beste oogst bovenop. De exporteurs gedragen zich hier ook naar. Ze vertonen geen enkele nei ging om de prijs op te jagen. Kooplust is er genoeg, maar sinds het veiling seizoen startte met zeer vriendelijke prijzen overigens is er weinig ver anderd. Wel trekken de prijzen van mooie zandtulpen iets aan. Dat houdt verband met de behoefte van de expor teurs op Amerika, die moeten bollen mooi in de huid en vrij. van aarde heb ben. Bollen uit de klei zijn zelden geheel schoon en dan moet men gaan spoelen. Tulpen uit het zand hebben geen aan klevende grond en kunnen de dozen en de zakken in zonder eerst door een spoelmachine te zijn gegaan. Amerika staat er op, dat de bollen geheel schoon zijn, want men is bevreesd dat men anders met de zanderige bollen ook het beruchte aardappelcystenaaltje impor teert. Om te voorkomen dat de bollen export hierop zou kunnen stranden, heeft men voor de gehele bollenstreek een aardappelteeltverbod afgekondigd, waarvan men maar in enkele gevallen ontheffing kan krijgen. De exporteurs op Amerika kijken met enige bezorgdheid naar de kalender. Hun afnemers en een belangrijk deel gaat naar de zaadhuizen, de super markets en de kleinhandelaren zien graag levering omstreeks 1 september tegemoet. Liever vroeger dan later. Zij hebben hun grown-in-Holland-bulbs graag vroeg in huis, omdat dan het verkoopseizoen langer is en het risico dat ze een overschot hebben dus klei ner. Dat een zekere prof. dr. E. van Slogteren uit de Bollenstreek nu al jaar en dag met klem tegen dat vroege ver zenden waarschuwt, omdat daardoor de kwaliteit nadelig wordt beïnvloed, knaagt kennelijk niet aan 's heren immer frappante gemoedsrust,.. De ex porteurs zouden graag het advies van prof. Van Slogteren opvolgen, maar de klant is nu eenmaal koning. De expor teurs die hun klanten in Engeland en Duitsland hebben zitten hebben zo'n haast niet, maar ze nemen toch geen HOLLANDIA, 3 aug. (Reuter) Twintig politiemannen zijn per vlieg- tuig naar de Baliemvallei op westelijk land 41: Tentoonstelling van schilderijen Nieuw-Guinea gezonden om twee ooriog- van Ellen Bottenheim voerende stammen van elkaar te schei den. Een Amerikaanse missionaris, die bij de Wolo's verblijft, heeft gemeld, dat verscheidene leden van de Wolostam zijn gesneuveld in gevechten met iloe- wa's. De onenigheid, die reeds twee maanden duurt, gaat over een stuk grond. De Iloewa's hadden getracht zich toegang te verschaffen tot een kleine vallei, die door de Wolostam wordt be woond. Beide stammen omvatten elk ongeveer duizend leden. afwachtende houding aan. Daar zijn de prijzen per slot van rekening nu ook weer niet naar. Over de aanvoeren gesproken: eer gisteren kreeg de export m Bovenkar spel een veiling bollen voorgeschoteld die niet minder dan 15.000 manden groot was. In 's Gravezande zagen de kopers tot hun verbazing ook 7500 man den staan en de Westlandse veiling heeft nimmer heel grote veilingen, om dat daarvoor de bollenteelt in het West- land van te geringe importantie is. In de HOBAHO en de HBG kijkt men de laatste dagen ook niet op een paar honderd manden meer of minder. Daar zijn inmiddels de eerste hyacinten ook geveild en zo lijkt alles er op dat men volgende week midden in de drukte zal zitten. De exporteurs kunnen zich daar over alleen maar verheugen, al is de achterstand inmiddels al zo groot, dat men over inhalen nauwelijks kan den ken. De Bond van Bloembollenhande laren heeft zijn leden dan ook geadvi seerd hun klanten te berichten dat het afleveren van de bollen veertien dagen later begint dan normaal. (Advertentie) 1 375- „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 57455 daarbij was zijn advies doorslaggevend, zodat hij zich vrijwel altijd aan eventu ele „beloften" kon houden. De directeur van de scheepswerf zei niet geweten te hebben dat het aanbieden van geld in strijd was met het ambtenarenregle ment De zaak was uit rancune tegenover zijn vroegere werkgever, de directeur aan het rollen gebracht door een 46- jarige boekhouder, die wegens verduis tering was ontslagen en veroordeeld. Toen de boekhouder nog in dienst was lij de Scheepswerf woonde hij in Am sterdam. Hij wilde graag in Zaandam wonen en vroeg aan zijn baas of daar geen mogelijkheid voor was. De direc teur wist daar raad op; hij kende de chef van het woningbureau en wist dat lij voor een paar honderd gulden snel aan een woning hielp. Op het kantoor van zijn baas werd het geld aan de chef ter hand gesteld. Binnen korte tijd was de boekhouder toen in het bezit van een woning in Zaandam. Het magere verweer van de ex-chef was, dat hij elf jaar aan de verleiding lad weerstaan. „Zelfs op straat werd ik aangesproken door mensen, die graag een woning wilden hebben en mij daar voor geld boden. Op het laatst kon ik niet meer", zei hij. De officier noemde de vroegere chef „door en door cor rupt". Ten koste van de traditionele woonpolitiek leefde de man op te grote voet", aldus mr. J. van den Oever. Mr. K. van Leeuwen, de raadsman van de vroegere chef, was van mening, dat zijn cliënt alleen het aannemen van gif ten kon worden verweten en op dit mis drijf, gepleegd door ambtenaren in functie, staat ten hoogste drie maanden gevangenis. De raadsman van de direc teur van de scheepswef, mr. J. van Son vroeg om vrijspraak, omdat hij de omkoping niet bewezen achtte. Over veertien dagen uitspraak. HAARLEM. 3 aug. Bij een actie tegen overtredingen begaan door brom fietsers heeft de Haarlemse politie gis teren 13 processen-verbaal opgemaakt, onder meer wegens het overtreden van de maximum-snelheid. Bij de actie nam men vier bromfietsen in beslag. Haarlemse Katholieke Vereniging voor Het Gezin: Ruilbeurs voor alle katholieke speeltuinen. Op vijf verschillende punten in de stad, n.l.: Clubhuis op speeltuin Hof van Eden (Kleuter tuin), Muiderslotweg; Clubhuis op speeltuin Elba, Ged. Schalkburger- gracht; Clubhuis op speeltuin Zaa- nenoord, Zaanenstraat; Clubhuis op speeltuin Kindervreugd, D. v. Bouil lonstraat; Clubhuis op speeltuin Ma- riagaarde, Westergracht. Aanvang 10 uur. Einde 4 uur. Alles kan geruild worden, zoals b.v. postzegels, munten, suikerzak jes, sigarenbandjes, luciferdoosjes. Speeltuin Noordervreagd: Judo-de monstratie op de tuin van 2-4 uur. Speeltuin Zaanenoord: Spel op de tuin. Speeltuin Jong Leven: Ringsteken op de fiets-autopedrace, op de speel tuin. Speeltuin Elba: Diverse spelen op de tuin. Cs Morgens voor kinderen van 5-7 jaar; 's middags voor 8-11 jaar). Kosten 10 cent. BEEN GEBROKEN Een toevalli ge voorbijganger, een 52-jarige corvee- er uit Haarlem, is met een gebroken linker onderbeen naar de Mariastich- ting vervoerd, nadat hjj een grote vracht folders op zjjn been had gekre gen. In de Korte Hofstraat werd op een vorkhef-truck een vracht van 600 kilo folders vervoerd toen deze lading be- gond te schuiven bij het passeren van een oneffenheid in het wegdek. Op dat ogenblik kwam het slachtoffer voorbij. SANTPOORT, 3 aug. Volgende week vertrekt pater Vrensen W.P., die negen jaar econoom is geweest van het Lavigerie-College te Santpoort, om zich te gaan voorbereiden op een nieuwe taak, het werk in de missie van Tan ganyika. Het Lavigerie-College, maar ook'Santpoort en wjjde omgeving, zien hem node vertrekken, omdat hij zich in de loop der jaren in deze streek bijzonder gezien heeft gemaakt. Zijn werk lag in hoofdzaak binnen de mu ren van en ten beheve van het Lavige rie-College der Witte Paters, maar door dit werk onderhield hij veel contacten naar buiten. En bovendien stond hij met beide voeten in de wereld door zijn werk als assistent in de parochie van Ö.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand in Santpoort. Iedereen vindt het jammer, dat hij weg gaat, maar men begrijpt ook, dat het nu zijn tijd is om nog naar de mis sie te gaan, wil hij niet te oud worden om nog zonder veel moeite de taal te Suzy de aap is een levenslustig heerschap, dat in de Zandvoortse camping Sandevoerde een jong meisje, dat wij zo graag Mies zouden willen noemen, tot een dansje noodt. Suzy logeert reeds enige dagen- in Zandvoort met zijn bazen, de „Bodanis", een rolschaatsend echtpaar van Nederlandse nationaliteit, dat op het ogenblik in hotel Bouwes optreedt. De „Bodanis" en Suzy trekken met een caravan door Europa en verblijven bij voorkeur op campings, waar vooral de aap steeds veel bekijks trekt en in de kortste tijd goeie maatjes met de kinderen is. kunnen leren. Zijn taak als econoom van een dergelijk huis als het Lavige rie-College, met zijn groot aantal jonge studenten, was geen gemakkelijke, maar hij heeft er zich uitstekend van gekwe ten. Zou men een vergelijking mogen trekken met de burgerlijke overheid, dan is hij een buitengewoon goede mi nister van financiën geweest. De laatste twee jaar was hij bovendien prefect. Voordat de samenwerking met het Missiehuis Driehuis tot stand kwam ten aanzien van de gezamenlijke opleiding der studenten, was pater Vrensen in het Lavigerie-College ook nog leraar En gels. Weliswaar ontbrak hem de offi ciële bevoegdheid, maar dat deed aan de kwaliteiten van zijn lessen geen af breuk. getuige het feit, dat niet één van zijn leerlingen voor het vak Engels op het examen een onvoldoende kreeg. Door de vakanties is het niet mogelijk afscheid van pater Vrensen te nemen. Maar in september of oktober komt hij nog een keertje naar Santpoort terug, opdat alle bewoners vein het huis hem van hun sympathie kunnen getuigen. De bedoeling is om dein tevens een avond de gelegenheid open te stellen voor allen buiten het Lavigerie-College om af scheid van hem te nemen, voordat hij, waarschijnlijk in november of decem ber, de reis naar Tanganyika gajt on dernemen. DEN HAAG, Z aug. Van de zijde van het Christelijk Werknemersver- bond in Nieuw-Guinea vernemen wij, dat de regering een gescheiden gezins- toelageregeling heeft opgesteld voor de ambtenarengezinnen, die uit Nieuw- Guinea naar Nederland vertrekken. Dit heeft staatssecretaris Bot tijdens een gisteren met vertegenwoordigers van de Nederlandse Christelijke Beambten- organisatie het Christelijk Werknemers- verbond in Nieuw-Guinea en de A.R.K.A. gehouden bespreking meege deeld. Deze regeling, aldus de staatssecre taris, is inmiddels telegrafisch aan gou verneur Platteel gezonden, die is ge machtigd deze regeling met ingang van 1 augustus van kracht te doen zjjn. In de tweede plaats is er een finan ciële regeling ontworpen voor de Nieuw-Guinea-evacué's. die in con tractpensions zullen worden gehuis vest. Deze regeling zou vrijwel ana loog zijn aan de bestaande zestig pro cent-regeling voor de D.M.Z. (Dienst Maatschappelijke Zorg)-pensions. De staatssecretaris zegde toe wanneer de algemene maatregel van bestuur betreffende de instelling van een bij standskorps voor Nieuw-Guinea-ambte- naren het met spoed bijeen te roepen georganiseerd overleg in Nederland heeft gepasseerd, snelle afwerking en afkondiging van deze wet in het staats blad te zullen bevorderen. DEN HAAG, S aug. De koningin heeft vanmorgen op paleis Huis ten Bosch een onderhoud gehad met dr. B. J. van Roijen, ambassadeur in de Ver enigde Staten. Vervolgens is zij met de prinsessen Irene en Margriet van de vliegbasis Ypenburg met de regerings- friendship naar het vakantieverblijf van het koninklijk gezin in Porto Er- cole in Italië vertrokken. Zoals bekend zijn prins Bernhard en de beide ande re prinsessen reeds in het vakantiever blijf

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3