Groningen gaat AARDGAS leveren aan 12 gemeenten Investering van 6 miljoen nodig voor buizennet Gezamenlijk lichaam voor exploitatie Proftennisser Trabert valt buiten de vette prijzen HOE ZIET EEN GOED NEGATIEF ER UIT? Mevrouw/, u krijgt het bestel TZhcVi Zeer sterke F.D. s in Holland week II PEPI GRUBER IN ZIJN SPECIALITEIT i Brits bacterioloog overleden bij zeer geheim onderzoek? DRAADLOOS CONTACT Het verhaal van de dierentuin Luisteren naar: naar: Kath. Thuisfront gereorganiseerd Fransen bezorgd over Gronings AARDGAS Tennis van wereldklasse op de Scheveningse Mets-banen Hobday weer beste Hornetzeiler PAARD TRAPT ruiter Scheeren vol tegen hoofd BHH Vrijdag Zaterdag Zaterdag PROGNOSES VOOR HILVERSUM Twaalf wielerprofs geselecteerd m Buitenland Buitenland VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1962 PAGINA 9 „Blond" Goede zorg vereist 'r IS'"* GRONINGEN, 3 aug. De gasle vering van Groningen aan andere ge- jh eenten in het Westerkwartier en in «et noorden van Drente zal in de naas- toekomst belangrijk worden uitge breid. De directeur van het gasbedrijf h'hier, ir. D. J. Adriaanse heeft en Plan uitgewerkt, waarin opgenomen zijn £le gemeenten: Noorddijk, Hoogkerk, "aren, Eelde ,Peize, Roden. Leek, Ma- jjum, Aduard, Zuidhorn, Grjjpskerk, Ol- dekerk, Grootegast. De mogelijkheid be staat, dat nog enkele andere gemeen ten opgenomen kunnen worden. Met de burgemeesters en wethouders t'an de betreffende gemeenten zijn de afgelopen maanden besprekingen ge- vperd, met als resultaat, dat in prin cipe overeenstemming is verkregen om trent de vorm van toekomstige samen werking. In de komende maanden zul len de diverse gemeenteraden zich nog J>ver dit plan moeten uitspreken. Dan Is de goedkeuring vereist van Ged. Sta ten. Gehoopt wordt dat dan het komen de jaar met de aanleg van het bui zennet begonnen kan worden. Om het aardgas onder hoge druk naar de verschillende bebouwde kommen te brengen zal 96 km transportleiding gelegd moeten worden, ten dele be staande uit staal (7,5 atmosfeer), ten dele uit .asbest-cement (0,5 atm.) In de bebouwde kommen zal dan nog in totaal 157 km plastiek-leiding (0,03 atm.) moeten worden gelegd als hoofdleidingen, alsmede de toevoer leidingen naar de huizen en de me ters en dergelijke. De kosten worden beraamd op zes miljoen gulden. Het ligt in de bedoeling om het aard- fas gezamenlijk met dat voor het gas- edrijf Groningen in te kopen. Bolgas- houder en propaantanks van dit gas bedrijf kunnen dan voor alle gemeen ten dienen om een zo gelijkmatig mo gelijke afname en daardoor een zo gun stig mogelijke inkoopsprijs voor het ge heel te verkrijgen. Het tot sfendbrengen, het be heer en de exploitatie van de transport leidingen zal worden opgedragen aan een op te richten rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam (G.G.D.G. voor Ge meenschappelijke Gasvoorziening Dren te Groningen), op basis van een ge meenschappelijke regeling, te vormen door alle betrokken gemeenten. Voorts ligt het in de bedoeling, dat het Gro ningse gasbedrijf in de andere gemeen ten de lagedruk-distributienetten legt en dat dit bedrijf het onderhoud en de dienstverlening zal gaan verzorgen. Dé achtergrond van dit plan dat al in de maak was voor de grote aardgasvond sten in deze provincie de betekenis er van ï.og eens extra komen accentueren is om door concentratie te komen tot een zo gunstig mogelijke kostprijs. Voorts om ook nieuwe gebieden in de voordelen van het samengaan in gro ter verband te laten delen. In de stad Groningen wordt tot dus ver het aardgas „gekraakt", omgezet in zgn. stadsgas, waardoor ombouw van gastoestellen niet nodig was. Wij ver namen echter dat het plan bestaat ook de stad Groningen geleidelijk om te schakelen op puur aardgas. De nieuwe wijken, te beginnen met Selwerd, zul len aangesloten worden op puur aard gas-leidingen. Daarna zullen betrekke lijk nieuwe wijken als Corpus den Hoorn en De Weijert omgeschakeld worden. De binnenstad van Groningen levert moeilijkheden in verband met de lig ging van het buizennet. Gezien de ont wikkeling van het gebruik van aard gas ook voor verwarming animeert de gemeentelijke overheid in de nieuw bouw ook te zorgen voor aansluitings mogelijkheden op gasleidingen in ande re vertrekken dan alleen de keuken. UTRECHT, 3 augustus Katholiek Thuisfront, dat reeds vele jaren de materiële middelen verschaft aan de geestelijke verzorgers der Nederland se strijdkrachten in binnen- en buiten land of in de overzeese gebieden, zal in verband met de sterk gewijzigde omstandigheden worden gereorgani seerd. De heer Staffhorst heeft het Thuis front in zijn oude vorm sinds 1950 ge diend en heeft gemeend de leiding nu aan jongere krachten te moeten over laten. miiiiiiiiiiiiiimiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiii (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 3 aug. De maandag j.l. door de Britse minister van energie voorziening, de heer Richard Wood, gedane mededeling dat de Britse gas- raad met de Nederlandse regering een eerste contact heeft opgenomen over de eventuele afname van aardgas uit do in de Groningse bodem ontdekte voorraden, heeft uiteraard in de be langhebbende Franse milieus zeer de aandacht gehad en wel van nogal be zorgde aard. Zij is samen te vatten in de volgende door de Parijse Monde bij het nieuws uit Londen geplaatste aan tekening. Na eraan herinnerd te heb ben dat de Britse gasraad reeds een contract is aangegaan voor de aan koop van in vloeibare staat gebracht en per tanker vervoerbaar aardgas uit de Sahara, schrijft het '.lad: „Het lijdt geen twijfel dat de ontdekking van de Nederlandse vindplaats op geringe af stand van het belangrijkste Europese industrieland, naar evenredigheid al thans voorlopig de waarde van de vind plaats van D'Hassi R'Mei vermindert en de rentabiliteitsberekeningen van baar exploitatie, gebaseerd op het voorhanden zijn van zekere Europese afzetmarkten, onderstehoven gooit". DEN HAAG, 3 augustus Tony Tra- bert, de Amerikaanse ex-tenniskampi- oen van Wimbledon, zal zich tevreden moeten stellen met een troostprijs van duizend gulden. De zaakwaarnemer in Europa van het tenniscircus Jack Kra mer verloor in de kwartfinales van de internationale prof kampioenschappen op de Mets-banen in Scheveningen tegen de verwachting in van de nieuwste aan winst, de Chileen Luis Ayala. Ook de Australiër Anderson ver dween uit de strijd. Hij verloor van zijn landgenoot Ashley Cooper. Ayala is in zijn eerste profjaar dui delijk sterker gaan spelen. Zijn ge- slicede slagen zijn wat meer gepo lijst en ook zijn service heeft aan kracht gewonnen. Trabert daarente gen lijkt op zijn retour te zijn, als is zijn formidabele backhand nog immer een machtig wapen. Dubbele fouten bij een service komen bij profs slechts zelden voor. Trabert echter presteer de het tweemaal achtereen een dub bele fout te maken, juist op een onge lukkig moment, namelijk toen Ayala in de eerste set met 5-4 voorstond. De fouten kostten Trabert dan ook de set, 6-4. In de tweede set bleek nog duidelijker dat de in Parijs woonachtige Trabert niet was opgewassen tegen het afwisse lende spel van de kleine gedrongen Ayala, die Trabert vooral met zijn su blieme dropshots voor grote problemen stelde. Dit uitputtende speltype velde Trabert snel. Na 2-2 in de tweede set werd het, doordat Ayala nog tweemaal door de service van zijn tegenstander brak, heel regelmatig 6-2 voor de kleine Chileen, die daarmee dus zijn kansen behield op de eerste prijs van 3800. Dat er bij het dubbelspel aanzienlijk mindere bedragen op het spel stonden (eerste prijs 2160 gulden, een bedrag Verreweg de meeste amatuer-fo- tografen laten hun films ont wikkelen en ook de afdrukjes of vergrotingen maken door hun fotohandelaar. Degenen onder hen, die wat verder gevorderd zijn in de foto grafie klagen soms, dat de negatie ven „keihard" zijn en dezelfde klacht hebben zij over hun afdrukken. Vaak hebben ze dan nog gelijk ook, maar zij zien één ding over het hoofd: dat de grondslag voor goede negatieven gelegd wordt in de camera en dat de winkelier geen wonderen kan ver richten. Een goede belichting van uw opnamen is eerste vereiste om straks goede negatieven te krijgen. Maar wat is nu een goede belich ting? Om hierop het antwoord te ge ven moeten wij u eerst vertellen, dat een fotografische emulsie lang niet zulke grote lichtcontrasten kan over bruggen als het menselijk oog. Wan neer u vanuit het zonlicht in een don ker deurgat kijkt, ziet u in de gang er achter toch nog verschillende de tails. Een gevoelige laag (film) „ziet" die details niet, wanneer de belichting Wordt afgestemd op het zonlicht buiten Het deurgat komt dan op de foto als een zwart vlak. Handige fotografen blaken hiervan gebruik, wanneer zij b.v. een donkere strakke achtergrond zoeken voor een portret. .De gevoelige laag kan dus belang rijk minder tussentinten tussen zwart en wit registreren dan het menselijk oog. Om nu te zorgen, dat de foto's straks toch een „natuurlijke" indruk maken, brengen wij de contrasten zo veel mogelijk naar elkaar toe. Dat kan b.v. door niet op de hoge lich ten of de diepste schaduw onze be lichtingstijd af te stemmen, maar op bgt waarde rï'e daar ongeveer tussen Het kan ook wanneer dat moge- IJJk is door de schaduwen op te helderen met een invulflitsje; dan wor- 2®h de contrasten verminderd. Niet fltpd zal het onderwerp er zich toe tenen, een invulflitsje voor de scha duwen te gebruiken, maar wij moe ten er wel naar streven om het con trast in onze negatieven zo laag mo- eelijk te houden. Des te beter worden straks onze foto's. ®en goed negatief is „blond" zeg gen de vakmensen. In de schaduw partijen moet nog tekening te zien zijn. Wanneer wij het negatief tegen het licht houden en naar de hoogste lichtpartijen kijken (op t' negatief dus donker) moet men de letters nog kun nen zien van een krant, die wij onder het negatief leggen. Er mogen dus nergens glasheldere plekken te zien zijn noch roetzwarte delen. Een negatief, dat over het geheel te „dun" is d.w.z. waarop we slechts heel flauw eniige tekening zien, is onderbelicht. Bij de opname had dus de lens wijder opengedraaid moeten worden of de sluitertijd had langer moeten zijn. Dus i.p.v. lensopening 11 bijv. opening 8 of- 5.6 of i.p.v. sluiter snelheid eenhonderdste sekonde een snelheid van eenvijftigste. Een negatief dat erg zwart aan doet, werd overbelicht; kreeg dus te veel licht. De behandeling bij de op name had precies andersom dienen te zijn als hierboven omschreven voor onderbelichte negatieven. Dus kleine re lensopening of hogere sluitersnel heid. Een negatief met glasheldere schaduwpartijen en roetzwarte hoge lichten is te hard. De contrasten in het object waren ten tijde van de opname te hoog. Hier was dus een invulflits op zijn plaats geweest. Een negatief dat een grijzige indruk maakt en waarin noch heldere noch donkere partijen zijn, is te zacht. Er is te weinig contrast om een geslaag de foto op te leveren, hoewel gebruik van zeer hard vergrotingspapier nog wel eens wil helpen. Tot slot iets over de behandeling van negatieven. De meeste amateurs verwaarlozen hun kostbare negatieven gruwelijls. Opbergen in een porte feuille of met een hele bos in een enveloppe is moord. De negatieven schuiven over elkaar en dit veroor zaakt krassen die nooit meer verwij derd worden. Er is maar één goede manier van opbergen: het ne- gatiefalbumpje. Dit is een omslagje met net zoveel plastic of vetrvij pa- pierenevenelopjes als er negatieven op een film zittendus 8 voor 6x9, 12 voor 6x6 en 36 voor 24 x 36. Deze albumpjes kosten praktisch niets en negatieven kunnen er vele jaren puntgaaf in worden bewaard. dat de partners dus moesten delen) was duidelijk aan het duel tussen de combi naties MacKay - Segura en Cooper - Trabert te merken. Even leek de ont moeting interessant te worden toen MacKay en Segura in de eerste set een 5-1 achterstand ophaalden tot 5-4, maar toen maakten Cooper en Trabert er een eind aan, 6-4. In de tweede set kwamen Segura en MacKay er helemaal niet meer aan te pas: 6-2. (Advertentie) U krijgt -beslist het beste, als u -Knorr bouillontabletten vraagt. Nieuw en modern, samengesteld van 't fijnste vlees en voor zien van heerlijke kruiden. Neem Knorr bouillontabletten voor uw eigengemaakte soep, voor uw drinkbouillon of als smaakverfijner voor uw gerechten! Dubbeltablet Vleesbouillon 35 ct Dubbeltablet Kippenbouillon 40 ct 1 (Van onze zeilmedewerker) MITIDEN, 3 auy Het is op het IJsselmeer, na één dag uitsluitend gewijd aan de strijd m oe» Hurnet- wereld-kampioenschap aanzienlijk drukker geworden. Het twintigtal scheepjes met de karakteristieke bui ten boord uitstekende schuifplank, heeft gezelschap gekregen van een massale vloot Vliegende Hollanders, Finnjollen, Pampus, en Vrijheids- jachten en Olympiajollen, die daar aan de tweede Hollandweek gestalte geven. Vooral de deelnemerslijst van de F.D.-klasse is biizonder indrukwek kend. Er komen namen in voor als de Noor P. Lunde, winnaar tijdens de laatste Olympische Spelen, die overi gens op de eerste dag verstek liet gaan de Oostenrijker Ludwig, de Duitser Dietrich, de Canadees P. Henderson, de Hongaar Dominek en de Nederlanders Kraan, Van Wijk, Bol, Van Staveren en lTele anderen. De Homets, die in Nederland nog niet de betekenis hebben, die er in Engeland aan wordt gehecht, hadden iii de kopgroep, waarin behalve de prominente Engelsen ook de Zwitsei Berger en de Cf nadees Stevens een rol speelden, twee zondaars, die aan het terugroepsignaal geen ge-olg hadden gegeven. Een van hen, White, wist de winnaar van de eerste race C. Hobday, in de laatste rakken van de kop te ver dringen en als eerste door de finish te gaan. HU werd echter niet afgetoeterd. Op de officiële uitslagenlijst op het Pnishschip stond op dat moment name lijk al meer dan twee uur lang het woord „gediskwalificeerd". Ook Clif- Pept Gruber, de Oostenrijkse oefenmeester, heeft gisteravond zijn entree gemaakt bij Ajax. Al heel gauw kon men hem bezig zien in zijn specialiteit, het onder handen nemen van doelverdedigers. Ajax' doelman Hoogerman werd bij het uitlopen vakkundig gepasseerd. LONDEN, 3 aug. (UPI) Het Britr e ministerie van defensie in Londen heeft gisteren bekend gemaakt dat de weten schappelijk ambtenaar G. A. Bacon „is overleden onder omstandigheden die het nodig maken te onderzoeken ol misschien een infectie, als resultaat van het werk dat hij deed, de oorzaak van zijn dood is geworden". Bacon was werkzaam op het micro- bio'ogisch instituut te Porton, het cen trum van wetenschappelijk onderzoek naar afweermiddelen tegen bacterio logische oorlogsvoering. Het instituut ligt op verscheidene kilometers van de diehtsbiizi,nde open bare weg. Alle werkzaamheden van het instituut worden met grote geheimzin nigheid omringd. Journalisten werden op 9 juli voor het eerst toegelaten tot het instituut. Aan de weg naar het instituut waarschuwen grote borden, dat men bezig is „de wot op de geheimhouding te overtreden". Maar er -staan ook borden die waarschuwen, dat ieder een, die te dicht bij het instituut komt, gevaar loopt geïnfecteerd te worden. Het instituut houdt zich niet alleen bezig met „oorlogsbacteorologie", maar ook met het zoeken naar bestrijdings middelen voor ziekten als bijvoorbeeld miltvuur, die in staat zijn hele kudden vee uit te roeien en ook de mens kun nen aantasten. Bezoekers van het instituut kunnen slechts toegelaten worden als zij kunnen bewijzen te zijn ingeënt tegen vele ziekten. Toen de journalisten er op 9 juli een bezoek brachten, kregen zij 'ook niets bijzonders te zien. Er werden theoretische uiteenzettingen gegeven, maar tot „het staartje" zoals de geleerden ter plaatse het noemen werd niemand toegelaten Dit „staar tje" is een der belangrijkste afdelingen van het instituut. Hier worden proeven genomen„op de werkelijkheid", op dieren, in culturen en dergelijke. De veiligheidsmaatregelen zijn zo streng, dat zelfs afval van het insti tuut niet wordt weggegooid, maar op een speciaal eigen verbrandings- bedrljf wordt vernietigd. lore., die achter Hobday ar derde door de eindlljn voer, werd uitgesloten. Hob day boekte aldus zijn tweede zege en de "Zwitser Berger werd opnieuw twee de. In de F.D.-klasse ging de overwin ning na een boeiende race naar de Canadees P. Henderson, die op de Loosdreehtse plassen zijn kwaliteiten al had getoond. Bart Kraan, die daar de vorige week van bem won bleek nu niet snel genoeg om zich in de kop groep te handhaven en 'inishte als der tiende. Jan Bol en Jan van Staveren zeilden daarentegen een zeer goede wedstrijd. Nadat de Hongaar Dominek bij de eerste boei de leiding had gehad, kwamen zjj achtereenvolgens op de eerste plaats. Achter deze twee Neder landers kwam ook Ludwig (Oostenrijk) voortdurend goed mee. Ludwig ver overde zelfs de leiding, maar zag aan het eind van het voordewindse rak op nieuw Van Staveren voor zich. Intussen was Henderson, die bij de eerste boei als twintigste was gepasseerd, onweer staanbaar opgerukt. In het korte kruis- rak naar de finish vervolgde hij :'ijn spectaculaire weg. De slag, die Hender- sot op het beslissende moment maakte, bracht de winst. Ludwig werd tweede, Van Staveren derde. STOMP WIJK3 aug. De bekende springruiter Willy Scheeren uit Vught is als gevolg van een trap van een paard ernstig gewond opgenomen in de Ursula-kliniek te Wassenaar. Scheeren liep op het achterterrein bij het concours-hippique te Stompwijk toen plotseling Feldblume van Cees Schmal, die zonder berijder bij de ri- ce-trailer stond, opsprong en de ach terbenen achteruitsloeg. Het paard trof hierbij Scheeren vol tegen het hoofd bij het rechteroor. Scheeren sloeg te gen de grond en bleef met een gapen de wond bewusteloos liggen. (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM, 3 aug. Zaterdag avond worden op de Gooise baan dra verijen gehouden. Onze prognoses lui den: Cromwell W-Prijs I (2040m). Aduard Schotsch B, Zeester, Argus D. Cromwell W-prljs II (2040 m). Anne Emilie, Zefauja, Avondvalk S. Crony v.d. Leuteprijs ((2040 m). Ami go, Animo, Zanv. Crystal Henyprijs (1500 m). Brion -r.d. Leute, Butch Hollandia, Bravour S. Carena-prjjs (2020 m). Astyanax, Zom- bro, Jackie Moore. G. J. Heinkens Memorial (2000 m). Alkestis van E., Annemieke Hollandia, Amigo. Amateur Kampioenschap V (2020 m). Y. Y. V.; Xanthos Narciso, Winston Hanover. Curagao-prijs (2400 m). Walter Hol- van Permit, Yashmir, Xanthia S. Curacao-prijs (2400 m). Walter Hol landia, Mitchouka, Victor Emanuel. DEN HAAG, 3 augustus De KNWU heeft voor de wedstrijd om het wereld kampioenschap op de weg der professi onals twaalf renners ingeschreven, van wie er acht in de wedstrijd zullen uit komen. De geselecteerden zijn: Piet Damen, Piet van Est. Ab Geldermans, Jo de Haan. Jan Hugens. Jan Janssen, Bas Maliepaard, Coen Niesten, Piet Rentmeester, Jo de Roo, Michel Stolker en Huub Zilverberg. De Hagenaar Nolten is als derde amateursprinter toegevoegd aan de Ne derlandse baanploeg voor het wieler- toemooi om de wereldtitels. Behalve de reeds aangewezen natio nale kampioen Noppie Koch zullen ook Leen van der Meulen en Martin Wier stra de Nederlandse kleuren verdedigen bij de professional stayers. BUSSUM, 3 aug. De VARA liet de opvoering van „Het verhaal van de dierentuin" van Edward Albee gister avond voorafgaan door een uitvoerige inleiding van Hans Tiemeijer, Geheel overbodig leek dat bij nader inzien niet. Tiemeijer liet ons echter wé) de vrije keuze in een uersoonlijke waardering voor een stuk, waar hn zelf kennelijk erg warm voor was gelopen. We heb ben hem daarin niet kunnen volgen ofschoon wij zeer zeker bewondering voor de knap geschreven d'aloog, die overigens in feite neer kwam op een langgerekte monoloog van de ver scheurde Jerry. Maar deze, onze be wondering, moest er een zijn van de bepaald koele soort. Daar was hier weer sprake van een typisch Ameri kaans, dus „keihard" stuk. Maar het verbaast ons bij voorkomende gelegen heden steeds weer hoe nauw verwant dat „keiharde" blijkt aan het larmoy ante. Ook nu drong zich deze verwant schap met grote nadruk aan ons op. Wij kunnen er nu eenmaal niet aan geloven, ofschoon wij ons best kunnen voorstellen dat anderen dat met grote graagte wél doen. Het 's een kwestie van persoonlijke geaardheid. In de voorbeschouwing van het werk, zoals die eergisteren in onze krant ver scheen, werd er reeds op gewezen dal dit verhaal nauwelijks voor de huis kamer geschikt kon worden beschouwd. En hoe terecht (lat was, bleek dan naar enze smaak gisteravond overtuigend Men mag er niet aan denken dat jonge kinderen werden geconfronteerd met al deze rauwheid, die dan al of niet ont roerend mag heten. Respect kon men overigens opbren gen voor het fascinerende spel var Cor van Rijn, die de in zijn eenzaamheid tot waanzin gedreven Jerry scherp omlijnd uitbeeldde. Berend Boudewljn had de voortreffelijke toneelregie van Tiemeijer ietwat opgesierd voor de t.v. Ten onrechte, de schuin over het beeld geworpen beelden en het nerveuze r.ch tergrondmuziekje werkten alleen maar irriterend. H.Hn. In Taormina op Sicilië heeft Audrey Hepburn een gouden „David" in ontvangst mogen nemen op het daar gehouden internationaal Filmfestival Ook Marlène Dietrich, Anthony Perkins en Raf Vallone werden bekroond voor hun spel. Op de foto: een stralende Audrey met haar prijs. HILVERSUM I. 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Operetteklanken (gr.) 18.50 De puntjes op i, lez. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Muz. voor kinderen (gr.). VPRO: 19.30 In gesprek met anderen III, gesprek. 19.50 Weekend agenda. 20.00 Nws. 20.05 Voordracht 20.20 Kamermuz. igr.). 20.40 Vlaanderen is vlakbij, lez. VARA: 21.00 Zee-haven - thuis, een veertiendaags journaal voor de scheep vaart. 21.40 Metropole ork. 22.15 Buiten lands weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Te waar om mooi te zijn, over denking. VARA: 23.00 Soc. nws. in Espe ranto. 23.10 Vergelijkenderwijs, gesprek over muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM n. 298 m. - KRO: 18.45 Nat. zwemkampioenschappen te Soest. 18.50 Regeringsuitz.geven en nemen-II, Nuttige wenken om met de zebra op goede voet te leven Een serie uitzendin gen voor voetgangers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Boekbespreking v. d. jeugd. 19.30 Politieke lez. 19.40 Lichte gram. muz. 20.15 Groot koor. omroeporkest en zangsolisten: moderne muz. 20.45 De on- vindbaren, hoorspel. 22.00 Lichte gram. muz. 22.25 Nat. zwemkampioenschappen te Soest. 22.30 Nws. 22.40 Musicerende dilettanten. 23.05 Lichte gram. muz. 23.55-24.00 Nws. tionale zwemkampioenschappen te Soest. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.25 Musi cerende dilettanten. 13.50 Operetteklanken (gr.) 14.30 Voor de jeugd. 15.30 Viool en piano: mod. muz. 16 00 Gram. muz. 16.10 Als de dag van gisteren, klank beeld. 16.40 Teenagerkeuze (gr.). 17.10 Jazzmuz. (gr.). 17.30 Boekbesprek. 17.40 Semi-klass. gram. muz. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.18.00 Nws. 18.15 In the South-East, reg. progr. 19.00 Gevar. progr. 19.30 Lichte orkestmuz. 21.00 Radio-ballade. 22.00 Nws. en journ 22.30 Gevar. muz. 22.45 Parlementsoverz. 23.00 Nws. 23.02 Voordracht 23.15-23.35 Pianospel. ENGELAND, BBC Light Progr. 1500 en 247 m: 18.33 Sportoverz. 18.45 Hoor spel. 19.00 Nws en journ. 19.25 Sport 19.31 Hoorspel. 20.00 Gevar. progr. 20.31 Vragenbeantw 21.00 Amusements- muz. 22.00 Oude liedjes. 22.30 Nws en sport. 22.40 Inlichtingen voor motorrij ders. 22.43 Dansmuziek. -23.31 Orgelspel. 23.55-24.00 Nws. NDR-WDR. 309 m.19.00 Nws. 19.15 Lichte muz. 20.20 Festival van Bayreuth 1962: Lohengrin, opera. 21.45 Nws. 23.30 Viool en piano: kiass. muz. 24.00 Nws. 0.20 Lichte muz. 1.00 Weerber. en Uchte muz. FRANKRIJK, 3 280 en 235 m.18.30 Nieuwe grammofoonplaten. 19.00 Nws. 20.00 H Mitridate Eupatore, opera. 22.15 Volksmuz. 22.45 Klass. muz. (gr.) 23.10 Gevar. muz. 23.53-24.00 Nws. BRUSSEL_ 324 m.18.20 Voor de solda ten. 18.50 Lichte gram. muz. 19.00 Nws. 19.40 Opera- en operettemuz. (gr.) 20.00 Residentie-ork. van Den Haag en solis ten: klass. en mod. muz. 21.45 Negro spirituals (gr.) 22.00 Nws. 22.15 Jazz. 22.55-23.00 Nws. BRUSSEL 484 m.19.30 Nws. 20.00 Mod. en klass. kamermuz. I.d. pauze (plm. 20.35) gram.-muz. 22.00 Wereld- nws. 22.15 Kamermuz 22.55 Nws. ENGELAND. BBC Home service. 330 m.12.00 Automobilistenkron. 12.30 In terviews. 12.55 Weerber 13.00 Nws. 13.10 Hoorspel. 15J.0 Lez. 15.25 Reportage test match. 16.20 Gram. muz. 16.30 Orkest muz. i7.00 Voor de kinderen. 17.55 Weer ber. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m.12.00 Gevar. muz. 12.31 Lichte muz. 13.20 Cricket. 13.35 Cricket uitslagen. 13.45 Latijns-Amerikaans ork. 14.30-14.35 Sportnws en uitslagen races. 14.45 Orkestmuz. 15.30 Sportnws en uit slagen races. 15.35 Gevar. progr. 16.30 Sportnws en uitslagen races. 16.35 Ge var. muz. 17.30 Sportnws en uitslagen races. 17.40 Pianospel. NDR-WDR. 309 m.12.00 Lichte gram. muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram. muz. 15.30 Kinderkoren. 16.30 Gevar. progr. FRANKRIJK 8. 280 en 235 m.12.10 Symfonieconc.klass. muz. 13.05 Kiass. kamermuz. (gr.). 13.29 Kiass. muz. (gr.) 14.40 Moderne kamermuz 15.45 Gram. muz. 16.45 Die Zauberüote. opera. BRUSSEL 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Po pulaire orkestenparade. 12.30 Weerber. 12.35 Populaire orkestenparade (vervolg) 13.00 Nws. 13.15 Weekend Juke-Box. 14.00 Lichte gram. muz. 14.30 Amus. muz. (gr) 15.30 Broer en zus en zo... 16.00 Licht casinoconc. 17.00 Nws. 17.15 Dagklapper en liturgische kalender. 17.20 Vrouwen koor. 17.40 Symfonische Jazz. BRUSSEL 484 m.11.55 Gram. muz. 13.00 Nws. 13.30 Lichte gram. muz. 14.30 Toneelfestival. 16.03 Bel Canto. 17.00 Nws. HILVERSUM 1. 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.) 8.00 Nws. postdulvenber. en soc. strijdlied. 8.19 Muz. ochtendpost (gr.). 8.30 Voor de kinderen. 8.50 Wegwijzer, tips voor vakantie en snipperdagen. 9.00 Och tendgym. voor de vrouw. 9.10 Klass. muz. (gr.) 9.35 Waterstanden. 9.40 Meisjes koor. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje, 10.05 Verder dan de wereld, Bijbelover denking. VARA: 10.20 Melodieën-Expres. 10.50 De wilde vaart, cabaret. 11.20 Sportnws. 11.45 Orgel en zang: lichte muz. 12.15 De mens in de kosmos, lez. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land en tuinbouw en postdulvenber. 12.34 Vers van de pers. 13.00 Nws. 13.15 VARA-va- ria 13.20 Voor de jeugd. 14.10 Streekuitz. 14.30 Lichte gram. muz. 14.50 Matinee up de vrije zaterdag: Concert-gebouwork. klass. en mod. muz. 16.40 Boekenwijsheid. 17 00 Radio Jazz-club. 17.30 Act. HILVERSUM n. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Geestelijke liederen. 7.30 gram. muz. 7.45 Morgengebed en overweging. 100 Nws. 8.15 Pluk het weekend (gr.) 8.50 Voor de hulsvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Mod. orkest muz. (gr.) 11.00 Voor de zieken. 11.45 Klass. muz. (gr.) 12.00 Middagklok-noodklok. 12.94 Licht lunchconcert (gr.) 12.30 Medede lingen ten behoeve v. land- en tuinbouw 12.33 Licht lunchconcert (gr.). 12.55 Na- NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Brandpunt, maandelijks TV-maga- zine. 21.00 Tekenfilm 21.20 De Jack Benny Show, gevar. progr. 21.45 Ooster se Christenen, een doc. over verschil lende Christelijke kerken ln Turkije. DUITSE TELEV1SIEPROGR. 18.00-18.05 Overzicht van de middag- progr. van de komende week. (Reg. progr.: NDR: 18.20 Progr.-overz. 18.25 Die Nordschau. WDR: 18.30 Hier und Heute. 19.15 Kamertheater van Parijs. NDR: 19.25 Projekt Vianden) 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Cabaretprogr. 21.05 Op het spoor van de antieke oudheid. 21.50 Laatste nws. 22.00 Die Familie. TV-spel. (VLAAMS-BELG. TELEVISIE-PROGR. 19.') Thomas Edison, TV-biografie. 20.00 Nws. 20.25 Het manneke. 20.30 De familie Stoddard (Adam had four sons) film. 21.40 Nieuwe films en fllmnws. 22.25 Nws. FRANS-BELG. TELEVISIE-PROGR. 19.30 Voor de vrouw. 20.00 Nws. 20.30 II est Minuit, Docteur Schweitzer, toneel stuk. 22.00 Kunstkroniek. 22.30 Nws. AVRO: 15.00 Hallo Vaderland!, een se rie extra groeten van onze militairen op Nieuw-Gulnea. 15.16 Jazz. 15.40 Russische volksdansen. 16.35 Relsfilm over Noor wegen 17.00-17.30 Voor grote en kleine kinderen. DUITSE TELEVISIE-PROGR. 15.00 Progr. over het werk van de Ca nadese politie. 15.25 Progr. over eergis teren. 15.55 Duitse zwemkampioenschap pen. 16.30-17.55 Kleiner Mann mit gros sen Planen, speelfilm.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 9