FILMJOURNAAL Ontwikkeling der visserij (geen haring) loopt goed C.N.V. in verbondsorgaan: ,SER-advies loonvorming vooruitstrevend" R.C.H W.S Matig tennis in A-toernooi van Groenendaal Agenda Haarlem Films in Leiden Aanvoer van zeewis dank zij tong gestegen in omvang en in waarde Wielrijder gedood in Vijfhuizen Koninklijk gezin thans vereend in Porto Ercole Morgen, zondag Aanvang 5 aug. uur Cees Nieland versloeg G. de Jong en Piet Witteman Amateurs rijden circuit andersom South Pacific Paniek in Parijs Koffie K R E M E R Thee Jules en Jim Venus der piraten Prolongaties en reprises SLEUTEL WEG? AXI13000 pagina RCH koopt voor ruim één ton negen spelers Cinema Palace Lido Studio, Roxy T.b.v. ,JSint Liduina" Internationaal voetbal in Hillegom ZAAPHIHQEl ]£H R00ZSK ALLES VOOR UW TUIN RAAD BEJSWEBR OEK MAANDAG- B4JEEN Geslaagd aan St.-Lucia-U.L.O. RCH- -DWS Zondagsdiensten Wieier concours Zandvoort VRIJE GLUBS UIT BENNEBROEK OP KAMP Met voorkeurstemmen G. Habets toch in de raad Middagsluiting postkantoor vervallen Films Muziek Gabaret Diversen T entoonstellingen Waterstanden „DE SLEUTELSPECIALIST" Apotheken en dokters- diensten IJMUTDEN, 4 an;. De ontwikke ling van de Nederlandse zeevisserij sector zeevis hiertoe wordt haring niet gerekend vertoonde het afge lopen jaar in grote lynen hetzelfde, gunstige beeld als in 1960. Dank zjj het aanzienlijk gestegen aanbod van platvis, liep de totale aanvoer van zee vis (inclusief makreel) op van 77.017 ton voor een waarde van 54,9 mil joen in 1960 tot 79.508 ton voor een waarde van 63,4 miljoen in 1961. De hoeveelheid steeg dus met 2.491 ton of ruim 3 procent, terwijl de waarde opliep met 8,5 miljoen of met meer dan 15 procent. Deze ongetwijfeld gun stige gang van zaken vond zyn oor zaak in de omstandigheid, dat bq een ruime aanvoer van tong en mede dank zjj goede afzetmogelijkheden voor deze vissoort, in het bijzonder in Frankrijk, veelal hoge prijzen konden worden be dongen. Vooral door de kotters werden op betrekkelijk gering afstand van de kust goede tongvangsten gemaakt. Aangetrokken door de goede resultaten, schakelden in de loop van het jaar diverse grotere schepen, die zich door- Ïraans op de visserij op rondvis toe eggen, over naar de visserij op tong. Vergeleken met het reeds gunstige Jaar 1960 liep de aanvoer van tong op van 8.064 ton .gemiddelde prijs 2,84 per kg, tot 11.661 ton, gemiddelde prijs 2,74 per kg. Uit het feit, dat deze prijs, bij een stijging in het aanbod van niet minder dan 44 procent met slechts 4 procent daalde, blijkt wel de grote vraag, die naar tong bestond. Aan de binnenlandse vraag naar tong kon evenwel, ondanks de gestegen aan voer, slechts in beperkte mate worden voldaan. Volgens globale berekening werd op de binnenlandse markt 740 ton tong afgezet tegen 910 ton in 1960. De aanvoer van schol is de laatste HOOFDDORP, 4 aug. Bij een aan rijding gistermorgen op de kruising van de Schipholweg - IJ weg buiten Zwa nenburg is de 64-jarige landarbeider B. v.d. Burg uit Zwanenburg om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde toen een personenauto uit Zandvoort, die uit de richting Haarlem kwam, op de Schipholweg reed en de IJweg kruiste. Op dat ogenblik kwam van de IJweg de wielrijder uit de richting van de Vijf- huizerweg aangereden. Door niet opge helderde oorzaak verleende hij geen voorrang aan de auto, die op een voor- rangsweg reed. HILLEGOM, 4 aug. Dinsdagavond om kwart voor zeven wordt op het ge meentelijk sportpark aan de Van der Leekstraat in Hillegom een liefdadig heids-voetbalwedstrijd gespeeld tussen de eerste divisieclub Elinkwijk uit Utrecht en de Poolse voetbalclub Slask uit Breslau. De baten van de wedstrijd zijn bestemd voor de r.k. Invalidenbond „St. Liduina". afdeling Bollenstreek, die deze wedstrijd ook organiseert. De voetbalclub Slask is afkomstig uit het vroegere Breslau, dat tegenwoor dig Wroclaw heet. De spelers zijn ge middeld 22 jaar oud. De club eindigde dit jaar op de derde plaats in de eerste divisie van het Pools voetbal. Slask staat bekend om zijn technisch uitstekende, snelle spel en beschikt over verschil lende voortreffelijke schutters. De de fensie geldt in Polen als bijna onneem baar. Het afgelopen seizoen liet deze achterlinie gemiddeld nog geen punt per wedstrijd door. De bekendste speler is doelman Wii- ezynski, die al 23 maal in de Poolse nationale ploeg is uitgekomen. De ove rige A-intemationals zijn rechtsachter Gulba (8x), stopperspiil Siegiert (6x) en linksbinnen Rogoza (5x). Behalve deze vier, die ook deel hebben uitge maakt van het Poolse nationale jeugd- elftal, speelden ook aanvoerder Sama. de buitenspelers Klimza en Spiewak en rechtshalf Luczak meerdere malen voor het Poolse Fifa-jeugdelftal. HAARLEM, 4 aug. De Haarlemse voetbalclub RCH heeft voor het ko- ir - e 11 r voor ruim één ton negen spelers voor haar eerste elftal aange kocht en een jeugdspeler. Het zijn En gelsman. 20 jaar midvoor (.Alkmaar), van de Berg, 24 jaar, rechtsbinnen (Blauw Wit)TJlrich Haslo, 23 jaar, links binnen (Both, Weiss Essen), Euwes, 23 j. linkshalf (Blauw Wit), van Kalken, 28 Jaar, stopper of rechtsback (Blauw Wit) Doeselaar, 23 jaar, buitenspeler (Blauw Wit), Wullums, 23 jaar, lins- back (KFC), Boshuizen, 22 jaar, reser vekeeper (Blauw Wit), Meier, 21 jaar buitenspeler (Blauw Wit) en de 17-ja- rlge Bruinezel van Zandvoort-Meeuwen. De RCH-speler Kruier is onlangs naar Blauw Wit overgegaan. Als trainer voor het eerste elftal is aangezocht de heer A. de Jongh, oud-aanvoerder van ZFC. De heer de Jongh heeft voorna melijk In Duitsland en Engeland een op leiding tot trainer gehad. Als trainer voor het tweede elftal is aangezocht de heer J. Koppen. De heer D. de Wette sal zich als trainer over het jeugdelftal ontfermen. Er zal bijzonder veel aandacht wor den besteed aan de jeugdtraining. „Uit de jeugd moet het komen", aldus het bestuur van RCH. Er zijn tevens drie nieuwe verzorgers aangesteld voor het komende seizoen: de heer Steenkist voor het eerste elftal (de heer Steen- kist was reeds verzorger in de Ronde van Nederland en de wegwedstrijd Praag-Warschau), de heer W. Penning voor het tweede en voor het jeugdelftal de heer Van de Mey. Zondag speelt het eerste elftal van RCH een wedstrijd tegen DWS. zondag 12 augustus het tweede elftal om twaalf uur tegen EDO 2. Om twee uur komt het eerste van RCH in het strijdperk tegen Heerenveen. Het tweede elftal van RCH speelt donder dag 18 augustus tegen Haarlem 2 en zaterdag 18 augustus komt een combi natie van RCH op de grasmat tegen Laberg uit Wenen. De technische com missie wordt gevormd uit L. Biesbrouck, A. Ruis, D. van Rhenen, A. Vreenegoor en C. Bekkers. Advertentie SPEKSTBAAT 5 TELEE 16061 jaren vrij constant. In 1961 verschilde het aanbod weinig met dat van 1960. De aanvoer steeg van 13.247 tot 13.866 ton. De gemiddelde prijs daalde van 0,60 tot 0,57 per kg. Deze daling werd waarschijnlijk veroorzaakt door een iets minder grote vraag naar schol voor export. De uitvoer bedroeg namelijk in 1961, omgerekend tot vers gewicht 4.588 ton tegen 4.792 ton in 1960. De aanvoer van de overige platvis soorten lag, met uitzondering van tar bot, waarvan 1.136 ton aan de markt was, onder de 1.000 ton. In totaal was er 28.460 ton platvis aan de markt voor een waarde van 43.2 miljoen. In 1960 waren deze totalen respectieve lijk 24.430 ton en 34 miljoen. De uitbreiding van de vloot met eni ge zeer moderne eenheden, heeft niet kunnen voorkomen, dat de aanvoer van de meest belangrijke rondvissoorten een daling vertoonde. De produktie van schelvis, welke vissoort van zo groot belang is voor de voorziening van de binnenlandse markt met rondvis, liep terug van 7.388 ton, gemiddelde prijs 0,55 per kg, tot 6.675 ton, gemiddelde prijs 0,53 per kg. De oorzaak van de prijsdaling moet worden gezocht in de omstandigheid, dat het percentage kleine schelvis wederom toenam. De aanvoer van kabeljauw liep slechts in geringe mate terug, nl. van 7.201 ton tot 7.130 ton. De gemiddelde prijs steeg van 0,76 tot 0,81 per kg. Kabeljauw is zowel voor de binnen landse als voor de buitenlandse markt een zeer gevraagde vissoort. De ge- exporteerde hoeveelheid, omgerekend tot vers gewicht, bedroeg 3.131 ton. Op de binnenlandse markt werd 13.401 ton kabeljauw geplaatst, waarvan een be langrijk deel was geïmporteerd. Deze vissoort blijkt op deze markt in toene mende mate in diepgevroren toestand te worden afgezet. De aanvoer van koolvis daalde van 3.186 ton tot 2.297 tong of met bijna 28 procent. Circa de helft van de aan voer werd geëxporteerd. Opvallend was de belangrijke stijging van de pro duktie van wijting, nl. van 7.991 ton tot 8.920 ton. Een en ander had een geringe prijsdaling tot gevolg. De ove rige rondvissoorten waren in geringe hoeveelheden aan de markt. In 1961 bereikte de aanvoer van rondvis het totaal van 26.568 ton voor een waarde van 14,9 miljoen tegen 27.414 ton voor een waarde van 15,1 miljoen in 1960. Eenals in 1960 was er ook in het afgelopen jaar, met uitzondering van het eerste kwartaal en in december, veel makreel aan de markt. De aan voer bereikte het totaal van 24.480 ton, waarvan 644 ton voor verwerking tot vismeel werd bestemd. In 1960 waren deze hoeveelheden respectievelijk 25.173 en 770 ton. In het afgelopen jaar werd in totaal 10.396 ton voor een waarde van 13,8 miljoen aan verse en bevroren zeevis geïmpotreerd tegen 8.954 ton voor een waarde van 11,3 miljoen in 1960. De laatste jaren wordt steeds meer zeevis waaraan de toegenomen vraag naar een kamt en klaar produkt door de con sument uiteraard niet vreemd is. In 1961 bestond 3.205 ton van de import uit diep gevroren zeevis, voornamelijk filets, tegen 2.682 ton in 1960. Vergeleken met 1960 kon de uitvoer van zeevis aanzienlijk worden opge voerd en wel van 22.627 ton voor een waarde van 40,7 miljoen tot 26.965 ton voor een waarde van 52,4 mil joen. De stijging in de totale export van zeevis kwam voor een belangrijk deel voor rekening van de sterk opge lopen verzending naar Frankrijk. Dit land liberaliseerde op 1 januari 1961 de Import van de zogenaamre fijne zeevissoorten, te weten tong, tar- bot en griet. Een gelukkige omstandig heid was, dat deze door Frankrijk ge troffen maatregel samenviel met stij gende tongvangsten in Nederland. Van de totale uitvoer van tong, groot 11.432 ton (vers gewicht), werd niet minder dan 6.607 ton naar Frankrijk verzon den. UTRECHT, 3 aug. De Sociaal Economische Raad heeft kans gezien een goed samenhangend en vooruitstre vend advies over het systeem van de loonvorming uit te brengen. Het is een van de belangrijkste adviezen, die de Raad tot nu toe heeft uitgebracht. Dit is de mening van het Christelijk Natio naal Vakverbond, zoals die kenbaar wordt gemaakt in het jongste nummer van het CNV orgaan De Gids. In het artikel in het CNV-blad wordt de vraag gesteld wat de regering met het advies gaat doen. Als de tekenen niet bedriegen zo stelt men in De Gids wil zij de beslissing niet over laten aan het in 1963 opvolgende kabi net. Dit betekent echter wel, dat zij vrij spoedig zal moeten beslissen, om dat de overgang van oud naar nieuw natuurlijk voorbereiding vergt en er binnenkort weer diverse contracten aan verlenging (vernieuwing) toe zijn. In een ander artikel in hetzelfde blad stelt het C.N.V. met vreugde vast dat er in de laatste jaren regelmatig loons verhogingen tot stand zijn gekomen, ter- PORTO SAN STEFANO, 4 aug. Koningin Juliana en de prinsessen Ire ne en Margriet zijn vrijdagmiddag in Italië aangekomen. Zij hebben zich daar naar de villa van het koninklijk gezin te Porto Ercole begeven waar zoals bekend de prins en de prin sessen Beatrix en Marijke reeds ver bleven. (Advertentie) HAARLEM, 4 aug. Het sterk ben zette A-toernooi van Groenendaal zal dit weekeind in Heemstede zonder twij fel veel goed tennis bieden, maar gis teravond zijn de toeschouwers maar ma tig aan hun trek gekomen. De krachts verhoudingen liepen nog te veel uiteen en alle partijen werden dan ook in twee sets beslist. Voor de enige verrassing zorgde Cees Nieland, die goed op dreef eerst de Amsterdammer G. de Jong en al spoedig daarna diens stadgenoot Piet Witteman uitschakelde, zodat Haar lem's ex-kampioen zich voor de halve finale plaatste. In de halve-finale zal Nieland waarschijnlijk Haarlem's huidi ge kampioen Tom Okker ontmoeten, want ze mogen toch aannemen, dat Ok ker wel in staat zal zijn de Amster dammer Georg Horn te kloppen. De strijd tussen de moeidge Ronald Kam meijer en Tom Okker bood gister avond het sterkste tennis. Ronald Kam- metjer oogstte menigmaal de waarde ring van het publiek en bood Okker dus danig tegenstand dat de nationale jeugd kampioen zich vrijwel volledig moest geven om een bfl ztin „stand" behorend resultaat te verwerven. Het soepele, briljante spel van Tom, die alle slagen beheerst en door ztin macht over de bal het uiterste van zijn tegenstander vergt, was uiteraard voor Kammeijer te veel van het goede, maar zijn strijd lust viel te waarderen. Okker won met 6-3 en 6-1 en is voor ons ai zeker van een finale-plaats, met de Amerikaan Ed Rubinoff als tegenstander. Rubinoff liep langs zijn tegenstander Smuling met 6-1 en 6-0 evenals Ron van Gelder die met 6-0 en 6-2 Mac Do nald versloeg. Hein Vogelzang was tegen de routine van de hoofdklasse-speler Georg Horn volkomen kansloos en ver oor met twee maal 6-2. Ook de Haarlemse jeugdkam pioen Han van Splunter moest tegen de hoofdstedeling Marcel Koster het onderspit delven, overigens met gering verschil; 7-5 en 6-4 Het zwakke net- spel was in dit treffen opvallend. Blom klopte John Groen met 7-5 en 8-6. Cees Nieland won in zijn partij met De Jong al zijn service-games. Overigens heeft De Jong niet meer die klasse van weleer, evenals zijn stadgenoot Piet Witteman, die door Nieland met de sprekende cijfers 6-2 en 6-0 werd ver slagen. Witteman sloeg bijzonder veel in het net en had alleen met enkele lobs succes. Witteman had de vol gende ronde bereikt doordat Balink te laat arriveerde. Voor de kwart-eind strijden ontmoet Rubinoff Marcel Kos ter, Ron v. Gelder, H. Blom en T. Ok ker G. Hom. Bi) de dames verloor een ontmoedig de Wil v. d. Broek haar single van Martien van Rappard. Wil v d. Broek won de eerste set met 6-4, leidde in de tweede set met 5-0, kwam op match point, maar zag door een omstreden scheidsrechterlijke beslissing de winst aan haar neus voorbij gaan. Met 7-5 en 6-2 werd de partij toen gewonnen door Martien van Rappard. In het B-toernooi werd de halve-eind- strijd reeds bereikt door Han van Splun ter na een zege op Rob v. Walsum en bij de dames door Frieda Beunder en Els Borger ding. Uitslagen van gisteravond luidden' A-toernooi, H.E.: Mac Donald versl. Goos 6-1, 6-2; C. Nieland versl. G. de JOng 6-3, 6-4; Blom versl. J. Groen 7-5, 8-6; R. v. Gelder versl. Mac Do nald 6-0, 6-2; E Rubinoff versl. J. Smu ling 6-1, 6-0; M. Koster versl. H. van Splunter 7-5, 6-4; G. Hom versl. H. Vo gelzang 6-2, 6-2; T. Oxker versl. R. Kammeijer 6-3, 6-1. D.E.: J. M. v. Rappard versl. mej. W. v. d. Broek 4-6, 7-5, 6-2. H.D.: Rubinoff, Balink versl. Dei- tel, Vorstman 6-2, 6-0. B-toeraooi, H.E.: H. v. Splunter v Walsum 6-3, 6-1; Bylsma verslaa: Groen 7-5, 6-8, 6-1. D.E.: mej. E Borgerding versl. mej. L. Jansen 6-3, 7-5. D.D.: me* r. Rekoert, mej Harwarth versl. mevr. Knuyt, mev- Verspoor 6-3. 0-6. 6-4 G.D.: mej. E Borgerding, Groenland versl. MEJ. Rademaker, Verploegh Chassé 3-6, 6-4, 6-2. wijl de stijging van de kosten van levensonderhoud tot een minimum be perkt is gebleven. Dit heeft geleid tot een reële verbetering van de positie van de werknemer. Ook het werkne mersaandeel van het nationaal inko men is gestegen. Daarbij is een zeer hoge graad van werkgelegenheid be houden. Als CNV dienen wij dit alles positief te waarderen, aldus „De Gids". Wü beseffen ook heel goed, aldus het artikel, dat niet elk jaar in dezelfde omvang loonsverhogingen kunnen wor den gerealiseerd. Toch is dit nog geen motief, om reeds nu vergaande maarre gelen tot matiging mee te helpen tref fen, zo meent „De Gids" naar aanlei ding van recente besprekingen tussen regering en georganiseerd bedrijfsleven over de loonvorming in 1963. Het CNV zou graag zien, dat alvorens er maatregelen op loongebied worden getroffen, de gehele economische positie wordt bezien. Het vakverbond acht het wenselijk, dat een dergelijke studie door de SER tot stand wordt gebracht, aldus De Gids. BENNEBROEK, 4 aug. De ge meenteraad van Bennebroek is voor maandagavond 6 augustus tweemaal bijeen geroepen. Otn acht uur komt de raad bijeen in een besloten vergade ring; anderhalf uur later, des avonds om half tien(i) begint een openbare vergadering. Bedde bijeenkomsten wor den bij afwezigheid wegens vacantie van burgemeester D. Thomassen a Thuesslnk van der Hoop van Sloch- teren, geleid door loco-burgemeester wethouder J. F. van Lierop. De agenda vermeldt vijf punten en daarvan blijven na opening, notulen en sluiting slechts twee belangrijke over. B. en W. stellen de raad voor een kre diet van 18.098 te verlenen aan het kerkbestuur van de parochie van St. Jozef, zijnde het schoolbestuur van de katholieke St. Franciscus jongensschool. Het krediet is bestemd voor het aan brengen van verlichtingsomamenten en voor een dek vloer, met bijkomende voorzieningen, in het gymnastieklokaal van de school. Deze voorzieningen be treffen de derde en laatste fase van werkzaamheden aan dit lokaal. De hoofdingenieur-directeur van de Volks huisvesting en de Bouwnijverheid in de provincie Noordholland heeft de beno digde rijksgoedkeuring in uitzicht ge steld, zodat wordt verwacht dat het sluitstuk van het verbouwen van het gymnastieklokaal op korte termijn zal kunnen geschieden. Voorts stellen B. en W. de raad voor in beroep te gaan op de beslissing van Gedeputeerde Staten van Noordholland inzake de herziening van het uitbrei dingsplan in onderdelen voor de ge meente Bennebroek, het zogenaamde plan Binnenweg. Bij de U.L.O.-examens aan de St. Lucia-U.L.O Planetenlaan die vorige week hier in Haarlem gehouden wer den slaagden de volgende candidaten: Cobie Alkemade, Loes van Baaren, Ma- riëtte Beenders, Marian Beukers, Dori- ta Blesgraaf Anneke Blom, Trees Boersema, Ineke Bosma, Els Boting, Mia Bouman, Annelis Bussing, Thea Bussing, Marijke Christophe, Ria Cla- vaux Tineke van Dam Mieke van Deutekom, Ada ^Does Willy van Dijk- man, Hennie van de Ende, Ilma Ette- ma, Anneke Ferron, Elly Heemskerk, Ans Hilterman, Bia van Holstein, Hei- ma Hommes, Gerda Hoogveldt, Thea van Hoorik, Cintha Huiberts, Thea Huyg, Ghristien Huyer, Annette Ier schot, Ria Jacobs, Maria Jansen. Ton- nie Klein, Gerda -<ohne. Son ia Koster, Hanneke Krijnen, Tilde Krijt, Tineke Kroon, Anneke Leder Marian Louwe- rens, Paula Mathot, Marian Martens, Magda Megelink, Ada Meiland, Els Meilland, Marja Molenaar, Thea Mudde, Wilma Nouris, Elly Oudendijk, Marian Peterse, Marry Philippo, Greet v.d. Putten, Hanneke Rutte, Ronny Rutte, Mickey van Soest, Jos van Steen, Ma rijke Stoete, Tineke Stoop, Mieke Stij- vers, Mirabel Swanborn, Trudy Tim- mers, Trees Turkenbure, Trudy Ui ten- daal, Marijke Uitermark, Margriet van Ulden, Tineke van Veen, Mary van der Velden, Carla van der Veen, Anneke Verhaart, Tineke Visser, Willy van Vliet, Fien van der Voorn Ria Vriend, Irma de Vries, Elly de Waal Malefijt, Carla Waayer, Elly Walker, Ineke Wes- selink, Nelle Wijnekus, Willy van Zijl. 83 candidaten deden examen, twee wer den er afgewezen. - Op HEEMSTEDE, 4 aug. Op hel Heemstede sportpark speelt RCH morgen een oefenwedstrijd tegen de Amsterdfi'.ise eerste divisieclub DWS. De wedstrijd begint om 2 uur. AALSMEER, 4 aug. Dokter H. Oei. Stommeerweg 22, telefoon 4489. Wijk verpleging zr. J- Krösschell, Ophelia- laan 68, tel 4270. Het Rotterdams Toneel geeft een se rie voorstellingen in het Nieuwe de la Martheater van Boeing-Boeing", blij spel van Mare Camoletti. Onder regie van Johan Walhain werken hier aan mede; Luc Lutz, Yoka Berretty, Gui- do de Moor, Ina van der Molen, Thera Verheugen en Petra Verbeek. De ver taling is van Luc Lutz en het decor van Benno Premsela. De eerste Amster damse voorstelling is voor het gezel schap reeds de 125e opvoering. ZANDVOORT, 4 aug. De deelnemers aan het nationale wegkampioenschap van de amateurs, dat zondag op het circuit van Zandvoort wordt verreden, zullen ditmaal het circuit andersom berijden. Zij krijgen nu meteen na de start en doorkomst van elke ronde het eerst de Tarzanbocht en Hunzerug te verwerken. Men hoopt dat het kampioenschap door deze maatregel zwaarder en lastiger zal worden, omdat vooral in zuidelijke wie- Ierkringen beweerd wordt, dat het Zand- voortse circuit niet zwaar genoeg is en de renners te weinig moeilijkheden biedt. Om de nationale nieuwelingenwed strijd, die voorafgaande aan de strijd der amateurs wordt gehouden, voor de deel nemers aantrekkelijker te maken, heeft men van „Touring Zandvoort" als ere prijs een geel-blauwe trui van Zandvoort voor de winnaar beschikbaar gesteld. Voorheen was er alleen een rood-wit- blauwe trui voor de kampioen van de amateurs. Omstreeks vijf uur zondag middag zal in de nabijheid van het cir cuit een helicopter landen om de ge maakte films op te halen voor de tele visie-uitzending van Sport in Beeld. BENNEBROEK, 4 aug. Van ochtend om rond acht uur zijn 53 leden van de Vrije Clubs uit Vogelenzang en Bennebroek vanaf het kerkplein hier vertrokken naar het kamp in Arcen in Limburg. De leiding van het kamp berust bij de heer J. van Zandvoort, die wordt bijgestaan door tien leiders en een keukenstaf van zes dames. De Vrtie Club van Bennebroek is vertegenwoordigd met 28 leden, terwijl Vogelenzang met 25 man op kamp is gegaan. Voor het vertrek woonde men de Mis in de parochiekerk van Benne broek bij. De Vrije Clubs zijn vereni gingen waarin men in de wintermaan den aan handenarbeid doet en in de zomermaanden andere soorten vrije tijdsbesteding beoefent. Een muzikale show, die jarenlang op Broadway succes heeft gehad, moest natuurlijk worden verfilmd en om van deze South Pacific' 'n wereldatractie te maken heeft men dit gedaan in het toen nieuwe, maar intussen alweer in geburgerde Todd-AO-systeem. Het zou boeiend zijn geweest, als er met de mogelijkheden, die dit systeem biedt, iets creatiefs te voorschijn was gekomen. Dat heeft echter de regisseur Hoshua Logan niet kunnen presteren. Hij had kennelijk al moeite genoeg om het reusachtige beelvlak te vullen, voor al bij de kop-aan-kop-dia logen en de enkele close-ups". Bovendien is de montering zo duur en ingewikkeld op gezet, dat het geheel een onduidelijk, rommelig samenstel van allerlei spel-, dans-, zang- en sensatie-elementen werd. Het verhaal speelt zich af tijdens de oorlog op een paradijselijk Zuidzee- eiland, waar een romance opbloeit tus sen een militaire verpleegster (Mitzi Gaynor) en een op het eiland geves tigde Franse burger (Rossano Brazzi). Daar zijn allerlei nevenintriges en com plicaties omheengeweven, die het hele geval springerig en brokkelig maken. De film heeft reeds in 1958, overigens met weinig succes, in het Haagse Asta- theater gedraaid. Thans kunnen perso nen boven 14 jaar er zich in Cinema Palace aan gaan vergapen. Bij de Russische ambassade in Parijs is op vakkundige wijze het slot uit de kluis gebrand. De daarin gelegen be langrijke dokumenten zijn gestolen. Pa niek aan de zijde van de Russische am bassadeur en zijn vertrouwelingen is het begrijpelijke gevolg. Er volgt een bui tengewoon ingewikkelde jacht op de pa pieren, waaraan steeds meer personen blijken deel te nemen. De ene „inge wijde" na de andere duikt op. Na aanvankelijk ieder zijns weegs de da ders nagejaagd te hebben, gaan Fran sen en Russen al spoedig gezamenlijk op- pad. Uit deze samenwerking resulteert de aanhouding van een onverstoorbaar goed gehumeurd man en diens mede werkers, die een der Russische beamb ten volgens een beproefde werkwijze om de tuin geleid hadden. De film heeft een zekere charme door de Franse zwier en humoristische trekjes, die vaak ont staan door een „sprekende" muzikale begeleiding. 18 j'aar. In de middagvoorstellingen kunnen liefhebbers genieten van een gemoder niseerde versie van „lm weissen Röss'l. A.l. DE KWAKEL, 4 aug. De heer C. Habets, die bij de laatstgehouden ge meenteraadsverkiezingen de Uithoornse gemeentelijke kiesdeler behaalde met bovendien een stemmenoverschot van meer dan honderd, mocht aanvankelijk van de Gemeentelijke KVP-Cemtrale te Uithoorn geen zetel innemen. Hij ging tegen dit besluit in beroep bij 't Kring- bestuur van de KVP van de kring Haar lem. Het Kringbestuur was van oordeel dat het democratisch juist geacht moest worden dat de voorkeurszetel in dit ge val door de gekozene zou worden bezet. Het verklaarde het beroep gegrond en wees de zetel toe. De heer Habets kreeg in De Kwakel 300 en in Uithoorn 133 voorkeurstem men. Ook thans maakt hij deel uit van de KVP-raadsfractie te Uithoorn. AALSMEER, 4 aug. De middagslui ting van het postkantoor te Aalsmeer zal met ingang van maandag 6 augustus vervallen. Men kan nu in het vervolg dus ook tussen half een en twee uur op het postkantoor terecht. CINEMA PALACE: South Pacific, 14 Jaar. 2 en 8 uur. Kluchtig en luchtig, a.l. 10.30 uur. (behalve zondag). FRANS HALS: Het zwaard van Monte- Cristo, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. LIDO: Parijs in paniek, 18 Jaar 7 en 9.15 u. lm weissen Rössl, alle leeft. 2 uur. Zondag 2 en 4.15 uur. LÜXOR: en schiep de vrouw, volw 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: (3e week) La belle Amé- ricaine, a.l. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Paw, kind van twee werelden, a. 1. Dagelijks 10.30 uur (behalve zondag). ROXY: t/m zo.: Venus der piraten, 14 jaar 2,30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4,15, 7 en 9.15 uur. Ma. t/m do.: Hong Kong affair, 14 jaar 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Jules en Jlm (door redactie ont raden). De generaal, a.l. 2.15. Zo. 2 eri 4.15 uur. De nieuwe avonturen van Dik Trom, a.l. 10.30 uur (behalve zondag). MINERVA: El Cid, 14 jaar, t/m do. 8 uur bovendien, zo. 2 uur. Geintje met geesten, a.l. t/m do. 2.30 uur Zondag 5 augustus. Teylers Museum. 3 uur: Bespeling van het 31-toons Fokkerorgel door Ahton de Beer. „Adam en Eva", Raamsmgel 5 Iedere avond van 8- -12 uur Waagtaveerne, Damstraat. Optreden van C'obi Schreijer en Poppentheater „Merlijn" iedere avond Internationaal programma van 8 tot 1 uur. IMaandagavond gereser- "eerd voor besloten voorstellingen). Jeugdcircus Bas, terrein Bloemendaalse -ia'.weg Santpoort Iedere dag voorstel .gen om 2 en 8 uur, tot en met 18 aug -halve zondag). Maandag 6 augustus. Vleeshal. 8.J5 uur,: Jan Nelissen hand- ■'jppen en - Feike Bosehma marionetten met „Vee, Vee, Vee in de Vleeshal". Vleeshal. 2.30 uur: Poppentheater Merlijn met „Prins Dadeltje", Frans Hals Museum: Portretten en genre stukken uit internationaal museaal en particulier bezit Dagelijks van 10—5 uur Zondag 1—5 uur Iedere avond geopend van half negen tot half elf (Kaarslicht en muziek). Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuwse Fossielen, natuurkundige instrumenten Dagelijks van 11—5 uur. Eerste zondag van de maand van 15 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Van 10—12.30 en van 1.305 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen 2—5 uur Museum „Het Huls van Looy", Kleine Houtweg 103: Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dage lijks van 10—5 uur Zondag van 1—5 uur (Tot 30 september) Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkspiein. Maand augustus: Poppe Damave Teke ningen en aquarellen uit Spanje en Spaans Marokko. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land" 41: Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Ellen Bottenheim- Niemer (Tot 18 augustus). Cruquiusmiiseum, Haarlemmermeer. Histo nsche stoommachines watermolens enz Dagelijks van 9—12.30 en van 1.305 uur Zondag van 105 uur Kunsthandel Bier Groot Heiligland 65 Tentoonstelling van werken van Hol landse meesters uit de 17e eeuw Dage lijks ;0 5 uur (Tut 30 september) Statskweektuin Kleverlaan. Vanai zater üag 'S |ul) t/m 5 augustus van 10—12 2 -5 .u en van hall zeven tot hall neger vooj iedereen geopend. IJMUIDEN: Zaterdag 4 augustus Hoog water: 5.58 en 18.21 u. Laag water: 1.47 en 14.01 u. Zondag 5 augustus. Hoog water6.30 en 18.33 u. Laag water: 2.18 en 14.30 u. Maandag 6 augustus. Hoog water: 7.05 enl9.28 u. Laag water; 2.51 en 15.03 u. De film „Jules en Jim" van Fran- gois Truffaut is door de KFC nog, wet gekeurd, maar wij menen deze film ia het algemeen te moeten ontraden, wat wordt voorgesteld als een typisch" Franse liefdesaffaire is in feite een or* dinaire „ménage a trois" die bovendien niet eens op zo'n verbluffende wijze'ver film is. De echte vondsten zijn te dsn- ken aan de knappe montage van Clau- dine Bouché. 's Middags blijft in Studio draaien het oude filmsucces „De Gene raal" van Buster Keaton. A.l. De beeldschone Gianna Maria Canal8 is 't aantrekkelijk middelpunt in de film „De Venus der Piraten". Deze moedig8 en mooie vrouw is de aanvoerster yan een leger vrolijke, zeer oprechte pira* ten, die de bevolking van een onder drukte staat komen steunen in haar strijd tegen een wrede hertog. Er wordt veel en bijzonder goed met de degens omgesprongen en aan het einde van het wat kinderlijke, zij het niet onamusante verhaaltje, wacht de bezoeker nog eer} onverwachte „tot tranen toe roerende ontknoping. 14 jaar. Vanaf maandag is in deze bioscoop de oosterse avonturenfilm „Hong Kong Affair" te zien. 14 jaar. In Rembrandt blijft de kostelijk8 Franse blijspelfilm „La belle Améri- caine" nog een week furore maken. A. L. Frans Hals brengt een reprise van de avonturenfilm „Het zwaard van Monte Christo". 14 j. In Luxor kan men nog een week blijven kijken naar Bri gitte Bardot in „...en schiep de vrouw". Volw. Minerva draait de hele week het historisch avonturenverhaal „El Cid". 14 j. Van maandag af wordt 's mid dags de klucht „Geintjes met geesten' vertoond. A.l. Rex Tarzan en de meerminnen Een plezierige avonturenfilm. 14 j. Tria non De drie Stooges en Hercules Een dwaze kolderfilm. A.l. Lido Drie dolle tantes. Een wat flauwe duitse filmklucht. A.l. Luxor The Young Ones, prolongatie van een film vol mo derne muziek A.l. Studio Dik Trom en het circus. Een Nederlandse jeugd film. A.l. 's Avonds: Schep vreugde in het leven. Een plezierige Italiaanse speelfilm. A.l. Casino 2.30: Doorn roosje. Sprookjesfilm. A.l. (Advertentie) LANGE VEERSTRAAI 10 TEL 11493 Haarlem Apotheken: Marnix Apotheek, Mamixstr. 65, tel 56357; Apotheek 't Gildehuys, Ko ninginneweg 3, tel. 12038; Teyler Apotheek, Teylerplein 79, telefoon 17946. telefoon 40758 DoUtersdienst: Indien geen nulp van huis arts belle men fa. Mathöt, telefoon 11990» (Niet voor tandheelkundige hulp) Wijkverpleging Wit-Gele Kruis, tel. 13863. Tandarts: J. M. van Doorn, Leidsevaart 2, telefoon 10443. Ziekenvervoer. G.G.D.. telefoon 14141. Margriet: Turfmarkt, telefoon 21400. Dierenarts: J. Hagedoorn, Heemstede Dreef 11, telefoon 35521. Ambulancedienst Dierenbescherming: Tel. 12823. b.g.g. 008 boodschappendienst. Heemstede en Aerdenhout Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: G. Noufc, Camplaan 20, telefoon 36763. J. van Walsem, Bronsteeweg 32, telefoon 38377. Bloemendaa! Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: H. Immink, Bloemendaal- seweg 126, tel. 57753. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: W. van Oldenborgti, Bloemendaalseweg 223, telefoon 50158. Zandvoort Apotheek: Zandvoortse Apotheek, Halte- straat 8. tel. 2389. Doktersdienst: H K. van Es, Kostvef' iorenstraat 4, tel. 2058. Hillegom Doktersdienst: A. van der Kaaden, Hoofd straat 14, tel. 02520-5114. Tandarts: A. J. H. de Wilde, WeerestelO" straat 27, telefoon 025205902. Wijkverpleging: zr. E. Snellenberg, Maar ten Trompstraat 29, tel. 02520-6316. Apotheek: J. H. Bal, Hoofdstraat 78, Hillegom. Lisse Doktersdienst: A. J. Duymaer van Twieti Margriet Turfmarkt, telefoon 21400. Apotheek: J. H. Bal, Hoofdstraat 78, Hillegom. Tandarts: A. J. H. de Wilde, Weeresteih- straat 27, tel. 02520—5992, Hillegom. Sassenheim Doktersdienst: G. L. van Raai], Gouvef" neurlaan 40, telefoon 02532—7777 Tandarts: A. J. H. de Wilde, WeeresteW straat 27, telefoon 025205992. Wijkverpleging: Zr. A. van den Beu^e Emmalaan 2, telefoon 025327463. Het Groene Kruis, Sassenheim en Zr. Nijssen, Kerklaan 16 a tel. 02532^ Voorhout. Voorhout Doktersdienst: W J. Binnema, tel 0® 7707. ln. Tandarts: A. J H. de Wilde, Weeres straat 27. tel. 02520—5992, HiUegom- »r_ Het Groene Kruis, Sassenheim en Zr. Nijssen, Kerklaan 16 a, tel. 02a32""" Voorhout. Hoog' Doktersdienst: A. van der ^u'®x' duinweg 20, telefoon 026205707. _tein' Tandarts: A J. H de Wilde, Weer straat 27, telefoon 02520^ -5992 (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2