expositie roermond '62 GEMEENTELIJK BELEID MAG NIET KRENTERIG ZIJN I Sociaal commentaar O DRAADLOOS Tour de Chantin Hilversum CONTACT CATARINA VALENTE vanavond voor T.V. NIEUWE methode om water ZOET te maken ZOUT Amerikaanse installatie gaat dagelijks 168.000 liter „uit de zee halen" LUISTEREN NAAR KIJKEN NAAR: roppggakte22 ha.20.500 m2_e Nederland kan aan wensen voldoen" VS keuren invasie van FORMOSA af UITVOERING^ ARMENWET OP REIS Carboi/it en Levenslang voor Bach-Zelewski Interessante documentaire Drie televisie- satellieten Zaterdag Zondag Maandag Zaterdag Zondag Maandag middenstand landbouw industrie 31 aug. - 9 sept. en. De mooiste en de grootste tentoonstelling die de laatste 10 jaar in--Zuid-Nederland werd gehouden Soebandrio: Maarschalk Tsjen-ji: Machinist omgekomen Buitenland Buitenland Buitenland ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1962 fM Q - '-Ml -> ft--/»gtfr -!<br Ut y 55 CHRO^I tesen ingewandsbezwaren tegen Huggebeten tegen muggebeten Omdat er teveel zout water in de wereld is om in te varen en te zwemmen en te weinig zoet voor het inwendige gebruik, speurt men naarstig naar een me thode om van die enorme plas zout ook direct „zoet" voordeel te trekken. Uit Amerika komt het bericht, dat men daar - in Wrights ville Beach Noord- Carolina - een installatie van „zout tot zoet wa ter" gaat bouwen waarin voor het eerst een nieuw, progressief ge noemd, procédé wordt toegepast. Advert entte mmminmitir -.- v V TOKIO, 4 aug. (UPI) Radio Indone sië heeft vandaag een opmerking van de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soebandrio, aangehaald, waarin de bewindsman zegt, dat Neder land aan de meeste van de Indonesische wensen inzake Nïeuw-Guinea kan vol doen. Voorts meldde Radio Indonesië, dat president Soekamo vandaag een bespre king zou hebben met de Nationale Ver- dedigingsraad in Bogor, op het paleis in de Plantentuin. Soekamo heeft reeds een bijeenkomst voorgezeten van de Operationele Staf voor de Bevrijding van West-Irian. Op die bijeenkomst werd van gedachten ge wisseld over het verslag dat Soebandrio had uitgebracht over de gesprekken die in Washington tussen Nederland en In donesië gevoerd worden. Na zijn terugkeer uit Washington ver klaarde minister Soebandrio dat hij tot de slotsom was gekomen, dat Nederland aan de meeste Indonesische wensen tegemoet kon komen, aldus de omroep. GENÈVE, 4 aug. De vice- premier en minister van buitenlandse zaken van communistisch China, maarschalk Tsjen-ji, heeft in een vraaggesprek voor de Zwitserse radio gezegd, dat de Amerikaanse regering communistisch China de verzekering heeft gegeven, dat zij een invasie van nationalistisch-Chinese troepen op het Chinese vasteland zou afkeuren. Vol gens de minister was dit verklaard op een van de bijeenkomsten, die de Amerikaanse en de communistisch- Chinese ambassadeurs in Warschau gewoon zijn te houden. Minister Tsjen-ji heeft in Genève de slotzitting van de viertienlandenconfe- rentie inzake Laos bijgewoond. Hij zei dat China deze Amerikaanse verzeke ring ,.in zekere mate" op prijs stelt, doch dat het voor een volledige ont spanning noodzakelijk is, dat de Ame rikaanse Zevende Vloot uit de wateren bij Formosa wordt teruggetrokken. Formosa is ons gebied en het moet worden teruggewonnen", aldus Tsjen- Ji- (Advertentie) Trotterdam IJMUIDEN, 4 aug. Aan boord van een onderlosser, liggende in de Berg- haven, is gisteravond de 29-jarige ma chinist G. Akkerman uit Velsen zo zwaar gewond, dat hij aan de gevolgen hier van is overleden. Hij was alleen aan boord bezig met reparatie van de motor. Getuigen hadden hem kort tevoren nog zien lopen en de motor horen draaien. Even later lag hij hevig bloedend aan dek. Vermoedelijk is hij gestruikeld en met zijn hoofd op een ijzeren pen ge vallen. Hij werd onmiddellijk overge bracht naar het Wilhelmina-gasthuis in Amsterdam, maar medische hulp mocht niet meer baten. (Van een medewerker) n ons commentaar van 23 juni heb ben wjj aandacht geschonken aan het feit, dat vele duizenden bejaar den niet ten volle zullen profiteren van de verhoging van de A.O.W.-uit- kering, omdat vaak een groot deel van deze verhoging terecht zal komen in de kassen van diverse gemeentelijke instel lingen van sociale zaken. Zo heeft mi nister Veldkamp het uiteraard niet be doeld, toen hjj die 15 pet. verhoging aan de Tweede Kamer voorstelde. Zo heeft de Kamer zeker ook haar goedkeuring niet bedoeld. En hierin ligt dan ook zonder twijfel de reden, dat op 27 juni een gesprek plaatsvond van de vaste commissie van Maatschappelijk Werk en de Minister van dat Departement mej. Klompé. Dit gesprek heeft ogen schijnlijk niet tot resultaat geleid. Het verschenen verslag eindigt met deze woorden: „De commissie sprak het ver trouwen uit, dat de gemeentebesturen gevoelig zullen blijken voor de grote aandacht, die de vaste commissie voor Maatschappelijk Werk toont voor het onderhavige probleem". Noodgedwongen blijkt de commissie hierna te moeten overgaan tot de orde van de dag, of wel in gewoon Nederlands gezegd: voor de commissie is de zaak af, zij kan er niets meer aan doen en zelfs de minis ter kan niet verder gaan dan een krach tig beroep doen op de gemeentebestu ren om te zorgen, dat de positie-ver betering van de bejaarden, zoals die is bedoeld, ook werkelijk zal worden be reikt. Het woord is derhalve aan de gemeentebesturen c.q. de gemeentelijke diensten van sociale zaken. Om enige indruk te nebben hoe tot op dit ogenblik is gereageerd, hebben we de vrijheid genomen bij een vijftal gemeentelijke instellingen van middel grote plaatsen telefonisch te informeren. Het resultaat viel ons niet tegen, maar ook niet mee. In drie van de vijf geval len werd ons verzekerd, dat, de steun- normen op grond waarvan de uitkerin gen krachtens de Armenwet 1912, plaatsvinden, zijn herzien met plusmi nus drie gulden per week. Beide andere gemeentelijke diensten hadden nog niets ondernomen. Bovendien werd er ons in één geval nog op gewezen dat deze ver hoging feitelijk in strijd is met het be paalde in artikel 29 van de Armenwet. Boos worden helpt in zo'n geval weinig, want wet is nu eenmaal wet! Artikel 29 bepaalt, dat het uit te keren steun bedrag nooit mag uitgaan boven de strikte kosten van het dagelijks levens onderhoud. AI heeft dan het overleg 'tussen de vaste commissie en de minister niet het resultaat opgeleverd da, wij er van verhoopten en waarop wjj in ons com mentaar van 23 juni hebben gedoeld, toch menen we dat wel enige belang rijke winstpunten konden worden ge boekt. Wjj hebben gepleit, in voormelde beschouwing, voor een groepsregeling voor bejaarden ongeveer vergelijkbaar met reeds bestaande groepsregelingen, zoals b.v. voor thuiszittende volwassen invaliden, die niet onder de invaliditeits wet vallen. Deze groepsregeling werd blijkbaar door de minister niet oppor tuun geacht. De vraag rijst, zo stelt de minister of er door de overheid voor meer behoort te worden gezorgd dan wat voor het bestaan noodzakelijk is. Nu is deze woordkeuze van de minister al een heel andere dan de formulering in het beruchte artikel 29 van de Armen wet. Vrdeerop in het verslag lezen we n.l.: ,,de minister wees hierbij wel op het verschil tussen „de noodzakelijke kosten van het bestaan" en „de nood zakelijke kosten van levensonderhoud"; bestaan" is een meer omvattend be grip. De winst die er hier voor alle on- derstand-behoeftigen en zeker ook voor bejaarden in zit, is dat die enige inter pretatie van levensondernoud in feite is komen te vervallen. Men heeft naar on ze stellige mening nu de vrijheid om ook elementen van bestaan mee te betrek ken in de vaststelling van bijstandsnor men, welke vroeger zonder meer als „luxe elementen" in het bestaan van de hand werden gewezen. Om enkele voor beelden te noemen: een behoorlijk dag blad. radio, onder bepaalde omstandig heden televisie, enig zakgeld voor ro kerij of versnaperingen, maar ook een goed boek, de gelegenheid om eens er gens in het land kinderen te gaan be zoeken om eens een uitstapje te ma ken; al dit soort zaken kunnen naar onze smaak vaak gerekend worden te behoren tot de „noodzakelijk kosten van het bestaan". verigens worden in het verslag nogal eens de woorden rechts gelijkheid en rechtsongelijkheid ge hanteerd om te waarschuwen dat men een bejaarde niet beter mag behandelen dan andere onderstandbe- hoeftigen. We moeten eerlijk zeggen dat deze woorden ons altijd wat belachelijk in de oren klinken, wanneer in ons wel- vaartrijke land over armenzorg wordt gesproken en als we daarbij dan den ken aan de helaas nog al te vaak voor komende welhaast krenterige benadering van de armsten onder ons. Minister Veldkamp heeft de A.O.W. met 15 pet. verhoogd. Dat is met ruim 5,per week. Als nu de beste gemeente die wij aantroffen er voor alle armen drie gulden bovenop doet dan maakt men nog een klein winstje. Het verheugt ons dan ook dat de Vereniging van Neder landse Gemeenten er in naar advies aan de gemeentebesturen op wijst dat het gemeentelijk gevoerde bij-tandsbeleid een nadere aanpassing aan voortschrij dende welvaartstijging vraagt en ver draagt. En ook dit is een winstpunt, dat wij gaarne uit ditstuk noteren Maar hoe dan te denken over de ge meenten waar tot nog toe niets gebeur de? We hebben volledig begrip voor het verlangen naar een zo groot mogelijke mate van gemeentelijke autonomie. Een van de weinige overgebleven punten op dit terrein is juist de meer indivi dueel gerichte aandacht voor de mens. We hopen van harte dat niet véél, maar dat alle gemeenten zich dat heel goed bewust zullen zijn. Wanneer blijkt dat een belangrijk aantal besturen van ge meentelijke instellingen ol gemeentebe sturen zich alleen maar aan de letter van de wet zouden wensen te houden, zouden wij niet aarzelen het stellen van een straffere norm op landelijk niveau te bepleiten. Tenslotte gaat ons de mens nog altijd boven niet juist gehanteerde bevoegdheden. Tot slot van deze beschouwing blijft onzerzijds minstens één punt van mening verschil met de minister bestaan. De minister vond een groepsregeling niet opportuun, onder meer omdat zjj meent, dat dit een afbouw van de A.O.W. zou kunnen afremmen. We zijn het daar niet mee eens. Een noodvoorziening voor be jaarden heeft destijds de totstandkoming van een Algemene Ouderdoms Wet ver hinderd noch vertraagd. En als zulks in dit geval wél zo zou zijn, moeten we ons dan niet afvragen of een afbouw van de A.O.W. afbouw van bedrijfs pensioenfondsen zal frusteren9 Maar dit zal voor ons geen reden zijn om niet met evenveel kracht te blijven ijveren voor de opbouw van een financieel be- jaardenbestaan uit drie elementen: wet- prettige voor ons, artisten is, dat je met de televisie een veel groter pu bliek ineens bereikt. Minder persoon lijk? Dat ligt aan jezelf. Maar ik stel me altijd voor, dat achter de lens, die op mij is gericht, miljoenen kij kers zitten. Wat is er leuker dan te werken bij de toeschouwers in de huis kamer? Vanavond brengt Catarina dus een „Tour de Chant", geen schow; het programma is een aaneenschakeling van liedjes. Zo zingt zij o.a. een Is raëlisch wiegelied en twee Nederlandse liedjes. Bij deze laatste zullen de tek sten naast de camera's worden gehan gen. Catharina durfde het niet aan om deze uit haar hoofd te zingen. CATERINE VALENTE HILVERSUM, 4 aug. Catarina Va- lente, juist klaar met opnamen voor een Perry Como-show in Londen, is naar Hilversum gekomen waar zij vanavond te zien en te horen zal zijn in een „Tour de Chant", geregisseerd en geprodu ceerd door Karei Prior en Sjef de Groot. Deze twee zijn enthousiast over de donkere, kleine ster aan het populaire firmament. „Hoe groter de persoonlijk heid, des te beter is er mee te wer ken", vindt Sjef de Groot. Karei Prior voegt er een voorval aan toe, dat tij dens de opnamen is gebeurd. De trom bone van Marcel Thielemans was uit elkaar gevallen en Catarina was zo vrien delijk de stukken voor hem op te rapen. Een jaar lang is de NTS bezig ge weest om de zangeres voor de Neder landse televisie te halen. Haar druk be zette programma was er echter de oor zaak van, dat het optreden hier steeds moest worden uitgesteld. Men mag gevoegelijk aannemen, dat Valente ip het buitenland meer hono rarium krijgt aangeboden dat hier het geval is. Dit is echter allerminst een beletsel geweest om het optreden voor onze televisie toch door te zetten. Zij zegt: op de eerste plaats is dat een zaak, die niet mij, maar mijn mana ger aangaat. Maar bovendien maakt het voor mij weinig verschil, waar of voor wie ik optreed. Ik vind het leuk en het publiek kennelijk ook. Het telijke pensioenbasis, bedrijfspensioen fondsen en particuliere zorg. Het slot stuk, de noodzakelijke btfsteun, kan dat dan ook beter worden rondgemaakt. (Advertentie) landse Zaken, afdeling zouthoudend wa ter, neergezet In het testcentrum van het ministerie in Wrightsville Beach. In het project is voor een conftact van een jaar voorlopig een kwart miljoen dollar belegd. Het procédé komt er op neer, dat investeerd. De maatschappij conclu deerde uit laboratoriumproeven, dat de warmtegeleidende coëfficiënten vier tot vijf keer zo groot zijn als bij de tot dusver gebruikte uitrusting op dit ge bied. De proefinstallatie in Wrightsville Beadh zal uit twee hoofdonderdelen be staan, elk met vpftien distillatie-eenhe den, die uit wartmegeleidende kokers be staan van ruim drie meter hoogte en met een middellijn van vijftien centi meter. Doel van de fabriek is een ver dere studie om via dit procédé op grote schaal zoet water „uit de zee te halen." Een maquette van de „Zout-tot-zoet-water"-installatie, geprojecteerd tegen di zoute achtergrond van Wrigthsville Beach in Noord-Carolina in Amerika. Het procédé is ontwikkeld door Gene ral Electric in de V.S. en de fabriek waarin zich het een en ander zal vol trekken. wordt voor rekening van het zout of brak water voortdurend in een zeer dun laagje van ongeveer 140 mm. iver de binnenkant van een warmtege- eidende koker wordt geveegd". .Varmte-energie van stoom die over de geribbelde buitenkant van de ko ker wordt gevoerd, heeft dan tot ge volg, dat het laagje water binnen de ko ker snel verdampt. De waterdamp stijgt, snel verdampt. De waterdamp stijgt, condenseert en kan daarna als zuiver water worden onttrokken. Het geconcen treerde zout wordt ondertussen op de bodem afgevoerd. Op deze manier stelt men zich voor per dag bijna 168.000 li ter zoet water aan de zee te ontfutse len. Volgens General Electric is de factor warmtegeleidend vermogen het belang rijkste voordeel van het procédé. Naar mate deze capacitiet namelijk groter wordt, behoeft er minder kapitaal en Amerikaanse ministerie van Binnen- energie in deze distillatie te worden ge- NEURENBERG, 3 aug. (DPA) De voormalige SS-generaal Erich von dem Bach-Zelewski is door net gerechtshof te Neurenberg tot levenslange gevan genisstraf veroordeeld op beschuldiging van moord en poging daartoe, conform de eis. De thans 63-jarige veroordeelde heeft in 1933 als SS-commandant in Frankfort aan de Oder /es maal bevel gegeven communisten dood te schieten BERLIJN In West-Berljjn is een 28-jarige man tot vier maanden gevan- ?enisstraf veroordeeld wegens anti- oodse uitlatingen in een restaurant. BUSSUM, 4 aug. Het KRO-pro- gramma bevatte gisteravond een inte ressante documentaire over de verschil lende christelijke kerken in het groten deels Islamietische Turkije. Samenstel ler dr. W. C. Driessen O.P. en regis seur Leo Akkermans hadden voor een warme indringende reportage gezorgd waarbij enkele Grieks-Byzantijnse en Armeense priesters belangwekkende fei ten te vertellen hadden. Men zag fraaie opnamen waar men tot het einde toe geboeid naar gekeken z..l hebben, al leidden deze zelfde opnamen (bijv. die van de zingende kinderen in een kleu terschool in Istanboel) soms wel iets te veel af van het onderwerp. Niet geluk kig was de omlijstende muziek van Grieg in dit overigens -oortreffelijke Êrogramma. Vooraf hadden wij in randpunt o.a .de twee dametjes gezien die de afgelopen weken zo in het nieuws zijn geweest in verband met hun ver dwijning na hun bezoek aan een hoofd stedelijke apotheek waar zij per abuis een dodelijk vergif hadden meegekregen. De beide bepaald niet „oude" dametjes waren bijzonder opgewekt. Eén van heB sprak de wens uit dat de apothekers assistente geen nadelige gevolgen van haar vergissing zou ondervinden. Nog tijdens de uitzending kon worden mee gedeeld dat de officier van justitie i» Amsterdam geen vervolging tegen haar zal instellen. Het programma wer^ g®" completeerd door „The Flintstones" eJJ de Jack Benny-show, twee uitzendingen die de lachlust moesten opwekken maar daarin nauwelijks slaagden. CULVER CITY, Californië, 3 a?* (Rtr) De Amerikaanse regering heeft opdracht gegeven een systeem voor intercontinentale televisie te ver vaardigen waarbij niet meer dan dri® aardstatellieten nodig zullen zijn. Dit c®" een woordvoerder van een Amerikaans® vliegtuigbouwmaatsehappij (Hughes An* craft Company) hekend gemaakt. Tech nici van deze fabriek werken aan een ontwerp, volgens hetwelk de kunstma nen op 35.900 km van de f arde in voorjj durende verbinding met onze plane®1 zullen blijven. HILVERSUM I. 402 m. VARA: 18.00 Nws en commentaar. 18.20 Draaiorgel- muz. (gr.). 18.30 Licht ensemble. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Op de helling, gepsr. 19.45 Kamermuz. (gr.). 19.55 Deze week, lez. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Marinierskapel. 20.40 Dansork. en zangsolist. 21.10 Soc. commentaar. 21.25 Roemeens ork. 21.50 Op de oude toer: bejaarde melodiën 22.20 Sportnws. 22.30 Nws. 22.40 Licht instrumentaal kwintet. 23.05 Lichte grammofoonmuziek. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m.KRO: 18.30 Noem mij een land als Nederland, ge- var. progr. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Kamermuz. (gr.) 19.55 Populaire klass. door het kamerork. 20.50 De platenkof- fer, gevar. progr. 21.40 Weense klanken (gr.) 22.20 22.25 Boekbesprek. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Mod. ork, muz. (gr.) 23.55-24.00 Nws ENGELAND, BBC Home Service. 330 m.18.00 Nws. 18.15 Sportprogr. 18.45 Parlementsoverz. 19.00 Gevar. muz. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Spel. 22.00 Nws 22.10 Boekbesprek 22.40 Avondgebeden. 23.00 Nws. 23.02-23.35 Strijkmuz. ENGELAND, BBC Light Progr. 1500 en 247 m.18.00 Lichte muz. 18.30 Jazz- muz. 19.00 Nws. en journ. 19.18 Sport- journ. 19.31 Hénry Wood Promenade Conc. 20.53 Vragenbeantwo. 21.13 Henry Wood Promenade Conc. (verv.) 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws en sportber. 22.43 Gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. NDR-WDR 309 m.: 19.00 Nws. 19.30 Zwitserse volksliederen, 20.00 Lichte gram. muz. 21.45 Nws. 22.10 Symfonie- ork.klass. muz. 22.45 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte grammofoonmuziek. 1.00 Dansmuz 2.00 Weerber. en lichte muz. FRANKRIJK 3. 280 en 235 m.19.05 Kamermuz. (gr.)mod. en klass. muz. 20.00 Koorzang. 21.19 Hoorspel. 23.15 Klass. kamermuz. (gr.) 23.42 Oude ka mermuz. (gr.) 23.53-24.00 Nws. BRUSSEL 324 m.: 18.00 Vlaamse kerk orgels. 18.21 Klass. kamermuz. (gr.) 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.30 Lichte gram. muz. 23.00 Nws. 23.05 Jazz 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL 484 m.18.38 Lichte gram. muz. 19.30 Nws. 20.30 Toneelfestival. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazz. 22.55 Nws. 23 00 Klass. kamermuz. (gr.). 23.55 Nws. Operamuz. 14.00 Wenken v. d. tuin. 14.30 Klass. en mod. orkestmuz. I.d. pauze: 15.10-15.30 Schilderij van de maand, le zing. 16.05 Praatje. 17.55 Weerber. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.18.00 Nws. en journaal. 18.45 Lichte ork. muz. 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Godsdienstig progr. 20.25 Liefdadigheids- oproep. 20.30 Quiz. 21.00 Radioportret. 22.00 Nws. 22.10 Gr. muz. 22.50 Epiloog. 22.59 Weerbericht. 23.00 Nws. 23.02-23.35 Pianorecital ENGELAND, BBC Light Progr. 1500 en 247 m: 12.00 Verz. progr. 13.30 Ge var. muz. 14.00 Gevar. progr. 14.25 Lied jes. 15.00 Filmprogr. 16.00 Pop. muz. en nw gram.-platen. 17.00 Verz. progr en interviews ENGELAND, BBC Light Programme, 1500 en 247 m.18.00 Liedjes. 18.30 Ge var. progr. 19.30 Nws. 19.35 Gevar. muz. 20.30 Godsdienstige samenzang. 21.00 Ver- zoekprogr. 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.43 Lichte muz. 23.30 Gevar. muz. 23.50 Avondgebeden. 23.55-24.00 Nws. NDR-WDR. 309 m: 12.00 Lichte or kestmuz. 12.00 Nws. 13.10 Operettemuz. 14.45 Oude klas. kamermuz. 15.30 Lichte orkestmuz. 16.30 Dansmuz. NDR-WDR, 309 m.18.15 Symfonieork. klas. muz. 19.00 Nws. 20.00 Lichte muz. 21.45 Nws. 22.15 Amus. muz. 23.00 Dans muz. 23.15 Dans- en amus. muz. 24.00 Nws. 0.15 Symfonie-ork.klas. muz. 1.00 Weerber en gevar. muz. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m: 12.00 Nws. 12.10 Filharmonisch orkest: klas. en mod. muz. 13.40 Voordrachten. 15.50 Ali-Baba, operette. 17.45 Symfonie-ork.: klas. en mod. muziek. FRANKRIJK III, 280 en 235 m: 19.30 Lichte orkestmuz. 20.00 Hedendaagse ka mermuz. 21.00 Hoorspel. 22.15 Gr. muz.: moderne muz. 22.45 Gevar. gr. muz. 23.53-24.00 Nws. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. (12.30-12.35 Weerber.). 12.45 Balletmuz. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en belc. concert. 15.30 Ge var progr. en sportber. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muziek. BRUSSEL, 324 m.18.00 Pianorecital. 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nws. 19.30 Lichte gr. muz. 20.00 Gevar. muz. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 23.00 Nws. 23.05 Internationaal Jazz-Festival te Comblain-la-Tour. 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL, 484 m: 12.15 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.15 Jazz-Festival te Com- blaln-la-Tour. 17.00 Nws. 17.40 Vervolg Jazz-Festival BRUSSEL. 483 m.19.30 Nws. 20.00 Jazz-Festival te Comblain-La-Tour. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazz-Festival te Com blain-La-Tour. 22.55 Nws. 23.00 Jazz-Fes tival te Comblain-La-Tour. 23.55 Nws. tig minuten voor boven de zestig. 11.20 Voordracht. 11.35 Radiokoor. 12.00 Wals- ork. 12.30 Mededelingen ten beh. v. land en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 13.15 Voor de middenstand, praatje. 13.20 12.38 Orgelspel: lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Voor de middenstand, praatje. 13.20 Licht ens. 13.45 De gebroken zuilen van Hercules, lezing over Spanje en Portu gal. 14.00 Viool, cello en contrabas: klas. muz. 14.30 Aan de oevers van de Ploti- nitza, hoorspel. 15.15 Lichte gr. muz. 15.25 Marinierskapel. 16.00 Oude liedjes. 16.15 Weerklank, muz. revue. 17.00 Me- tropole ork. met solist. 17.50 Actuali teiten HILVERSUM 11, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Lichte gr. muz. 7.50 Meditatie 8.00 Nws. 8.15 Radio krant. 8.35 Lichte gr. muz. 9.00 Voor de zieken 9.35 Gr. muz. 9.40 Voor de vr. 10.10 Gr. muz. 10.20 Rondom het woord, theologische etherleergang. 11.05 Sopraan en pianoKlas. en moderne liederen. 11.35 Lichte gr. muz. 12.10 Pianospel met ritmische begeleiding. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Licht in- str kwintet. 12.53 Gr. muz. event, act. 13.00 Nws. 13.15 Licht ens. 13.45 Pro- menade-ork. 14.30 De Zevensprong, va- kantiewedstr 15.15 Lichte gr. muz. 15.30 Liederencyclus 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Klas. muz. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Lichte gr. muz. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz. Nieuwe dorpen -n nieuw leven op het Surinaamse platteland, door Ir. D. B. W. van Dusseldorp. HILVERSUM I, 402 m. VARA: 8.00 Nws, postduivenber. ea soc. strijdlied. 8.18 Voor het plattel. 8.30 Weer of geen weer, gevar. progr. 9.45 Geestel. leven, toespr. 10.00 Kamerorkest en solist: Klas. en mod. muz. 10.40 Brieven van ter- doodveroordeelden. 11.00 Licht gram. AVRO: 12.00 Licht orkest met zangsol. 12.30 Sportber. 12.33 Orgelsp.: lichte mu ziek. 13.00 Nws. 13.07 De toestand In de wereld, lezing. 13.17 Med. of gram. 13.20 Op de plaatrust!, verz. progr. v. d. sold. 14.00 Boekbespr. 14.10 Radiophilhar- monisch orkest: Klas. en mod, muz. 15.10 Reünie der tijdgenoten van Frans Hals, een beschouwing over de Frans Hals-tentoonstelling. 15.20 Mezzosopraan en piano: Klas. en mod. liederen. 16.00 Dansork. en zangsol. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Prom-orkest: Zigeunerklan ken. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws, sport uitslagen en sportjournaal. HILVERSUM I, 402 m. VPRO: 18.30 Korte Remonstr. kerkdnst. IKOR: 19.00 Voor de jeugd. 19.30 De Open Deur, brie- venbeantw. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Licht ens. en lichte gr. muz. 20.45 De Speel doos, hoorsp. 21.20 Lichte gr. muz. 22.00 Rijkdom der welluidendheid: klas. en mo derne muz. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Dixieland ork. 23.15 Moderne muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. KRO. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Inleiding hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws en wa- terst. 9.45 Geestl. liederen. CONVENT VAN KERKEN: 10.00 Chr. Gerei, kerk dienst. NCRV: 11.30 Geestel. liederen. 12.00 Klass. muz. KRO: 12.15 Buitenl. commentaar. 12.25 Lichte gram. 12.55 De kerk zijt Gij, lezing. 13.00 Nws. 13.05 Operette-melodieën. 14.00 Holland Festi val 1962: Fanfare-orkest: mod.muz. 14.25 Kamermuz.-concertGitaarspel en piano duo. 15.10 Lichte gram. 16.00 Nat. zwem- kamp. te Soest. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 De twaalfde Lutherse werkweek voor kerkmuz., rep. 17.20 Evangelisch Luth. Vesper. HILVERSUM II, 298 m. IKOR: 18.00 Het Geladen Sc'.ip, critieken. 18.30 De kerk aan het werk. act. 18.40 In gesprek met de wereld, lezing. NCRV19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Christelijk knapen koor. 19.30 De Openbaring aan Johannes, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Een avond in Italië. 21.30 Do-Re-Mi, licht progr. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.55 Strijkkwartet: klas. muz. 23.20 Populaire gr. muz. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtengymn. 7.20 Soc. strijd lied 7.23 Lichte ochtendkl. (Om 7.30 Van de voorpag., praatje.) 8.00 Nws en soc. strijdlied. 8.18 Muz. ochtenpost. 8.35 KI. muz 9.00 Ochtendgymn. v.d. vr. 9.10 Lichte gr muz. (9.35-9.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 Want ieder mens draagt n naam, overdenking. VARA: 10.20 Zes- ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 12.00 Klas. orkestmuz. 12.55 Weer ber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. gr. muz. 13.40 Voordracht 14.10 Fidelio, opera. 15.00 Hoorspel. 16.30 Progr. voor oudere luisteraars. 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Weerbericht. ENGELAND, BBC Light Programme, 1500 en 247 m.12.00 Populaire gr. muz. 12.31 Gevar muz. 13.15 Cricket. 13.35 Cricketuitsl. 13.45 Gevar. progr. 14.30 Sportnws en uitsl. races. 14.35 Muzikaal klankbeeld. 15.30 Sportnws en uitsl. ra ces. 15.35 Lichte ork. muz. 16.30 Sport nws en uitsl. races. 16.35 Gevar. ork. muz 17.30 Sportnws en uitsl. races 17.40 Amus. muz. NDR-WDR, 309 m.12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws 13.15 Amus. muz. 14.15 Jazzmuz. 14.30' Nwe gr. pl. 16.00 Lichte ork. muz 17.45 Gr. muz. FRANKRIJK III, 280 en 235 m.: 12.00 Nws. 12.10 Moderne ork. muz. 13.55 Klas. en moderne kamermuz. 16.00 Gr. muz. 16.30 Claveelmbel-recital. 16.43 Heden daagse symfonische muz. BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12.03 Lichte gr. muz. 12.30 Weerber. 12.35 Landbouwkroniek. 12.42 Lichte ork. muz. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamer muz. 14.00 Lichte gr. muz. 15.00 Klas. en moderne kamermuz. 15.30 Zangrecital. Vlaamse liederen. 16.00 Beursber. 16.06 Voor de zieken. 17.00 Nws. 17.15 lichte muziek. BRUSSEL, 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Lichte gr. muz. 14.03 Omroeporkest van Beromlinster: Moderne en klas6. muz. 15.03 Lichte gr. muz. 16.08 operettemuz. 17.00 Nws. 17.15 Kamermuz. v. Belgische componisten. 19.30 Dierenfilm. NTS: 20.00 Journ, en weeroverz. AVRO: 20.30 Internat, liedjes. 20.45 Televizier. 21.00 Caterina Valen- te-show. 21.50 TV-film. 22.15-22.40 Israë lisch Danstheater. DUITSE TELEVISIE-PROGR 18.00-18.30 Vespers. (Reg. progr.: WDR: 14.00 Die Woche - Hier und Heu- te. 18.30 Hier und Heute. NDR: 18.35 Progr.-overz. 18.45 Die Nordschau. WDR: 19.15 De oude wals. NDR: 19.25 De avonturen van Hiram H Holliday). 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Tratsch in Treppenhaus, klucht. 22.10 Journ. 22.20 Het woord voor de zondag. 22.30 Eurovi sie: Joegoslavische dansen en liederen in Koper. VLAAMS-BELG. TELEVISIE-PROGR. 19.00 Internat, landbouwkron. 19.30 19.30 Echo. 20.00 Nws. 20.30 Variété- progr. 21.30 Feuilleton. 22.00 Eurovisie: Festival Joegoslavische folklore. 23.30 Nws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 18.30 Film voor de jeugd. 19.00 Euro visie: Jazzfestival van Comblain-la-Tour. 19.45 Wetenschappelijke kron. 20.00 Nws. 20.30 Voor de jeugd. 20.55 Drelin-Drelln, spel. 21.30 Licht progr. 22.00 Eurovisie: Joegoslavische folklore. 23.30 Nws. doos, marionettenspel. 21.20 Hartje z°* mer aan de waterkant, documentaire. 31.50 Speelfilm met inleiding. 22.20 Dag sluiting. DUITSE TELEVISIEPROGR. 11.00 Rep. over het leven van Edith Stein. 11.30 Weekjoum. 12.00 Internat, borreluurtje. 12.50 Progr. overz. 13.10 Regionaal weekjoum. 14.30 Film v. d. kinderen. 15.00 Rep. Duitse zwemkamp- 16.35 Rep. Internat, tenniskamp. van Duitsland. 18.00 Toneelstuk. 18.45 Filmreportages- 19.30 Sportjournaal. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Die Kreolin, operette- 22.20 Nws. 22.25 Reportage van het Com munistische Jeugdfestival In Helsinki. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR- 11.00-11.40 H. Mis. 16.00 De week 1? beeld. 16.30-17.15 Filmoverz. Ronde vftn Frankrijk 1962. 18.30 Film 20.00 Nws. 20.25 Het m*5* neke. 20.30 Het staat in de sterren, Neo- revue. 22.10 Internationaal Jazzfestival Comblain-La-Tour. 22.45 Sportweekeno- 23.10 Nws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR- 15.00 Eurovisie Duitsland: Europ- lie- uiu; jL.uxvi'. deren en dansen. 16.00 Les tra- Mois. 16.30 Gevar. progr. 17.00-17.30 rovisie Aix-en-ProvenceConcert. 19.30 Feuilleton voor de Jeugd- Journaal. 20.30 Speelfilm. 22.00 Eurovi Jazz-festival te Comblain-La-Tour. Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Klankb. over vogels. 13.40 NTS: 14.30-17.00 Directe rep. van de fi nales om de Ned. kamp. zwemmen en schoonspringen in Soest. NTS: 19.30 Weekjournaal. 20.00 Sport ln beeld. NCRV20.30 Documentaire film over het Heilige Land. 20.45 De Speel- DUITSE TELEVISIEPROGR- U UUSJl lüLMlslt-r.-- ,s. 15.15 Reportage Internationale lBl7 oO kampioenschappen van Dmts'^Wnrtafr® Japense speelfilm. 17.50-18.20 ReP over het leven van Edith Stein.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 6