maple leaf HAABT.EMSE MUGGENRONDE Jan van Garderen winnaar van A-klassement gp v Karavaan maakt feestelijke entree Zuster Maarten kreeg gouden eremedaille opgespeld Aöeeda Haarlem evm; RUILBEURS GOED GESTEMD Koninklijke en Philips hoger Vrolijkmoe en bruingebrand Bromfietser tegen auto opgereden Hoofd van de 40 jaar kinderafdeling diacones Kleinste partij: 2 sigarenb andjes C. J. van Teylingen nu pastoor van Schalkwijk „Haarlem" ontmoet de Volewijckers De beurs vandaag: Feest in Diaconessenhuis Diefstal auto Morgen weer zandbouw wedstrijd in Zandvoort MAANDAG 6 AUGUSTUS 1962 PAGINA 3 HAARLEM, 6 aug. Zaterdagmiddag om vier uur reed toerleider Huug van Hulst in het motorzijspan van zijn „adjudant" Cor Martin ttiet de winnaars Jan van Garderen en Jaap Boelens en de zes ren ners van de ploeg Maas een ereronde over het circuit aan de Richard Holkade, waarover de twaalf deelnemende ploegen even te voren zo shel mogelijk Haarlem waren binnengefietst om de laatste wedstrijd van deze week - een ploegentijdrit over 1300 meter - toch maar te kunnen winnen. Naar de applaudisseerende familieleden werd toen niet gekeken: de tijd van de vierde aankomende renner gold voor de gehele ploeg. Vandaar dat Jan van Garderen van de ploeg-Vrolijk een Zwakke broeder uit zijn ploeg voortduwde. Jan slaagde: zijn ploeg Was enkele seconden sneller dan die van Cees Baartse, wat Jan van Garderen net die paar extra winstpunten opleverde om de Muggen- ronde 1962 te kunnen winnen. Het succes van ploegleider Daan Vrolijk Werd compleet, toen Jaap Boelens de winnaar werd van het B-klas sement. De renners van Bob Maas bleven op de eerste plaats in het Ploegenklassement, hoewel de ploeg Munck met de fraaie tijd van 2 min. 38 sec. juist iets sneller was. Pas aan de finish kregen vaders, moeders, broers en zusters gelegenheid de Muggen te verwelkomen, Hat het daar hartelijk toeging is te begrijpen. Bezorgde moeders slikten de vraag: „Hoe heb je het gehad?" al snel in, toen ze de vrolijke, gebruinde jongens voor zich zagen staan. De ereronde van Huug van Hulst en die van de winnaars was verdiend; de Muggen- ronde 1962 is een groot succes geworden, dank zij het harde werken van Van Hulst en zijn medewerkers en het sportieve gedrag van de Muggen die zichzelf op deze wijze een kostelijke vakantieweek be zorgden. Geslaagd aan St.-Luci a-U .L.O Films Muziek Cabaret Diversen T entoonstellingen t>e laatste avond van een week kam peren of trekken met een groep is altijd iets bijzonders. Vaak worden er bedden „scherp gezet" of pyama's verwisseld. Ploegleider Daan Vrolijk herinnerde zich dit uit zijn jeugdjaren en deze goo chelaar bedacht een mooi plan, waarin hij alleen Cas Ruygrok van de Werven betrok. Getweeën bliezen zü niet min der dan 225 ballonnen op en deze wer den in koffers, pyama's en onder de matrassen van de overige ploegleiders gelegd. Deze ploegleiders merkten niets, want zij brachten de avond door in het restaurant waar men het diner bad genuttigd, veertig meter van de tenten. Tegen elven waren de beide heren klaar en gezamenlijk trokken ze naar de rest van het gezelschap. Toen men de tenten opzocht „de tenten stonden stijf van de ballonnen,,' ver- Klaarde iemand ontstond een zeer komische situatie: de koffers vlogen open,, ballonnen knapten, kortom Daan Vrolyk deed zijn naam eer aan. Cross De jongens merkten niet veel van dit voorval: zij waren moe. Drieëntwintig Muggen hadden vrijdagavond een cross gereden tegen de jeugd van Achterveld, die voor dit zware werk aparte fietsen hadden. Tot ieders verrassing bleken twee Muggen het snelst over de baan te zijn gegaan. Jelle Dijkstra werd win baar. Ben Meyer kwam op de tweede plaats. De twintig snelste Muggen uit het klassement kregen van de plaatse lijke wielervereniging een tegel aange boden. Toen men vanmorgen ontwaakte, re gende het. Plotseling moest men denken aan de laatste étappe van het vorig jaar, die in een stromende regen moest Worden gereden. Huug van Hulst be sloot een kwartier te wachten met de start, maar toen de jongens op de fiet sen klommen voor de laatste étappe (82 km.), regende het nog steeds. Dat duurde echter niet langer dan tien mi nuten. Toen men in Amersfoort (9 km) Was gekomen scheen de zon alweer en bleef dat zo tot aan Haarlem toe. Er deden zich geen incidenten voor op het kleine botsinkje na, dat Arjan Visser kreeg, wat hem een dubbelgevouwen voorwiel kostte. Vlak voor Aalsmeer Werd gegeten en hoewel de Muggen de gehele route tegen een flinke tegen wind moesten optornen, werd Haarlem °P tijd bereikt. Tijdrit Duizenden mensen stonden daar op de Richard Holkade te wachten op de ren- hertjes, die als laatste onderdeel van de Muggenronde een ploegentijdrit moes. •kit rijden. De ploegen van zes startten °ni de twee minuten en de tijd van de gierde aankomende gold. De ploeg van John Munck verraste door met 2 *hin. 38 sec. de snelste tijd te maken. Ploeg Maas werd tweede en bleef hier door op de eerste plaats van het ploe- 'Senklassement. De strijd tussen de ploe gen van cees Baartse (Muggentruidra- 8er) en Jan van Garderen werd be vist in het voordeel van Jan van Gar deren. Zijn ploeg werd met 2 min. 48 sec. vierde, terwijl de ploeg van Cees JJjst 2 min. 51 sec. de zesde en zevende Maats deelde) Dat betekende voor Jan van Garderen de eindoverwinning en voor zijn teamgenoot Jaap Boelens een eerste plaats in het B-klassement. Voor Huug van Hulst en de overwin naars waren er bloemen en vriendelijke woorden van de vice-voorzitter der ■^bv. ,,De Kampioen", Jan Engel, en de ereronde die zij reden werd een triomftocht. Maar ook de overige ploeg- oo !rs en renners en al diegenen, die "P de een of andere wijze hebben mee gewerkt aan deze Muggenronde van kwartiermakers, chauffeurs, repara teurs tot fourageurs verdienen de bootste hulde. isivf uitslaS van de ploegentijdrit over zm meter, die aan het slot van de lem en laatste etappe van de Haar- Muggenronde werd verreden s "volgt: 1. Ploeg Munk 2 min. sec. 2. Ploeg Maas 2.42, 3. Ploeg gPaargaren 2.46. 4. Ploeg Vrolijk 2.48 5. toeg Duyndam 2.51. 7. Ploeg Pennarts w;; 8- Ploeg Sluiter 2.52. 9. Ploeg Tur- RnkiUrg 10 Ploeg Trap 3.-. 11. Ploeg blens 3.12. 12. Ploeg Wijkhuizen 3.13. Het algemeen Individueel klassement luidt als volgt: A-klasse: 1. Jan van Garderen 71 pnt. Cees Baartse 70 pnt. 3. Jan Bouman 70 pnt. 4. Albert Prin sen 66 pnt. 5. Jaap Meyer 64 pnt. 6. Jan Krol 63 pnt. 7. Jan Schenk 61 pnt. 8. Wil Roza 60 pnt. 9. Jan van der Pijl 60 pnt. 10. Adri de Ruyter 58 pnt. B-klasse: 1. Jaap Boelens 70 pnt. 2. Ad Betjes 59 pnt. 3. Jan Gubbels 59 pnt. 4. Richard Kraan 55 pnt. 5. Bas Hofmans 55 pnt. 6. Peter Lissenburg 55 pnt. 7. Jan van der Poel 55 pnt. 8. Rinus Caarels 49 pnt. 9. Henk van Leeu wen 49 pnt. 10. Jan de Boer 47 pnt. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Ploeg Maas 343 pnt. 2. Ploeg Spaargaren 325 pnt. 3. Ploeg Vrolijk 300 pnt. 4. Ploeg Pen 282 pnt. 5. Poeg Sluiter 278 pnt. 6. Ploeg Munk 275 pnt. 7. Ploeg Duyndam 272 pnt. 8. Ploeg HAARLEM, 6 aug. Op de hoek Delftlaan-Orionweg is zondagavond een 37-jarige tekenaar uit Den Haag met zijn bromfiets tegen een auto opgere den, die de Orianweg wilde inrijden. Hij werd met een schedelbasisfractuur, een gebroken rechter onderarm en een gebroken been naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo gebracht. Een duo-pas sagier, een 57-jarige toneelspeler, even eens uit Den Haag afkomstig, liep enke le schaafwonden op. Ook hij werd in De Deo opgenomen. HAARLEM, 6 aug. De bisschop van Haarlem heeft bouwpastoor C .J. van Teylingen benoemd tot pastoor van de parochie van De Goede Herder in Schalkwijk de stichting van een nieuwe parochie voor te bereiden. Donderdag wordt in Schalkwijk de noodkerk inge wijd, waarna pastoor Van Teylingen volgende week zondagavond in zijn kerkje als pastoor zal worden geïnstal leerd. (Advertentie) Pennarts 249 pnt. 9. Ploeg Trap 242 pnt. 10. Ploeg Turkenburg 199 pnt. 11. Ploeg Koblens 167 pnt. 12. Ploeg Wijk huizen 164 pnt. In afwachting van de aankomst der deelnemers aan de „Muggenronde" werd zaterdagmiddag op het parcours aan de Richard Holkade in Haarlem- Oost een wielerwedstrijd gereden voor nieuwelingen om de „Grote Prijs van Haarlems Bloei". De sterke Marcel Rutte uit Haarlemmerliede bracht deze uurwedstrijd op zijn naam door buurt- favoriet Chris Plus in de sprint te klop pen. Zij hadden ruim een halve ronde voorsprong veroverd. Aan deze uurswedstrijd werd deelge nomen door zeven renners van het Haarlemse „De Kampioen" en drie van „De Bataaf" uit Halfweg. Van hen toonden Marcel Rutte en Chris Plus zich duidelijk superieur. Toen zij dan ook hun beslissende aanval ondernamen, was er voor de overige renners geen houden meer aan. Ondanks fel verweer van Jan de Jong en Serge Handgraaf, die zich niet zonder slag of stoot ge wonnen wensten te geven, liepen de twee koplopers steeds verder uit. Aan de finish, waar Rutte zich in de eind sprint sneller toonde dan Plus, bedroeg het verschil ruim een halve ronde. De uitslag luidt: 1. M. Rutte, 2. C. Plus, 3. S. Handgraaf, 4. J. de Jong, 5. G. Nijssen, 6. A. Dijkman. Alle overi ge deelnemers hadden er voortijdig de brui aan gegeven. Een wedstrijd voor C-klassers over drie kwartier werd gewonnen door Koe- iemey. Hij was in de laatste ronde ont snapt en snelde met vijftig meter voor sprong op zjjn concurrenten als triom fator over de eindstreep. De uitslag luidt: 1. Koelemey, 2. Fiechter, 3. Otte. 4. Seelen, 5. W. de Veer, 6. J. de Veer, 7. Van Zeist, 8. Dijkman. Een rit voor jeugdklassers werd ge wonnen door Blom vóór Van Berkel en Schenk. Na de eindstrijd werden de winnaars, Jan van Garderen en Jan Boelens, op de schouders genomen. HAARLEM, 6 aug. De Haarlemse voetballiefhebbers' krijgen woensdag avond een van de weinige kansen om in eigen omgeving een club uit de ere-di- visie aan het werk te zien. Om kwart voor zeven bindt „Haarlem" op het terrein aan de Planetenlaan de strijd aan met de Volewijckers uit Amsterdam een ploeg die onder alle omstandighe den een technisch en fel partijtje ten beste zal geven. En aangezien „Haar lem" juist tegen dergelijke tegenstan ders zijn sterkste spel speelt, ligt een aantrekkelijke match in het verschiet. Haarlem komt tegen de Volewijckers ,,au grand complet" uit. De opstelling van het elftal luidt als volgt: Van 't Kruijs; Van Vegten en Duwel: Boom, Berendregt en Duijster; Frie, Vreeken, Angenent, Jaski en Jonker. AMSTERDAM, 6 aug, Ook de eer ste dag van deze nieuwe beursweek heeft geen verlevendiging van de af faire gebracht. De beurs had dan ook wederom een stil verloop, maar des ondanks viel de koersontwikkeling niet tegen. Aand. Kon. Petroleum zijn met ruim f 2 gestegen in navolging van Wall Street, waar vrijdag jl. voor Royal Dutch V* dollar boven de vorige koers werd betaald. De verwachtingen ten aanzien van de vrijdag a.s. te publice ren over het tweede kwartaal van de Kon. Sshellgroep zijn gunstig. Philips is met ongeveer f 1% opgelopen, maar Unilever bracht het niet verder dan een goed prijshoudende stemming terwijl hetzelfde van Hoogovens en AKU kon worden gezegd. Enige bedrijvigheid bestond in de scheepv. afdeling, waar zoals Paket- vaart, Stoomv. Mij. Nederland, Rott. Lloyd en de houdstermaatschappij Scheepv. Unie, die 3-5 pnt. hoger no teerden, waarmede ben kennelijk enige hoop tot uitdrukking wilde brengen ten aanzien van de kansen welke voor deze scheepvaartmaatschappijen uit een betere versandhouding tussen Neder land en Indonesië zouden kunnen voort vloeien. Bij de cultuers werd HVA een puntje hoger afgedaan maar verder was er in deze sector van de markt geen beweging. Bijzonder vast waren de staatsfondsen, die overigens reeds enige tijd beter in de markt zijn komen te liggen. Vorig opening 4>/2 Ned. I960 41/4 Ned. 1961 4 Ned 1961 4 Ned 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won Bouwl C Ned. Handel Mij- Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delt Cert Deli-Mij Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co Ned. Kabel Philips Gem Bez. Unilever Wilton-Fyenoord Billiton 2e Dordtsche Petr gew Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch PL KL.M. Ko Ned. Stoomb Mij K.P.M. Stoomv. Mij Nederl. v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned Scheepv. Utile Interunle Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrleven '58 2)4 Amsterdam '56 1 2)4 Amsterdam '56 n 2)4 Amsterdam '56 III 2)4 Amsterdam '59 2)4 Rotterdam '57 Alb Heyn K1 obi. Slot 6/8 101 99% 97)4 88% 89 99A 335 105)4 118% 119% 372% 373)4 218 701)4 136.50 453 820 297 575)4 575% 334 )i 499 160.20 161.80 140.90 141.10 274)4 42)4 619)4 137 139.20 119% 121 127 54 139)4 1401,4 131% 136 132)4 136 113 114)4 248 130)4 134 127)4 130 17'8.50 203 470 126.50 114% 81% 88 93 100% 1'19)4 HAARLEM, 6 augustus Beduusd door al de belangstelling voor haar veer tigjarig jubileum als verpleegster in het Diakonessenhuis, ontving zuster M. C. van Noppen zaterdagmorgen de gouden ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uit handen van loco burgemeester wethouder W. C. Bakker van Haarlem. De zitkamer voor de ver pleegsters was geheel gevuld met col legae, terwijl ook het bestuur van het Diakonessenhuis en familieleden van de jubilaresse aanwezig waren. Tientallen oud-patiënten vormden tij dens de receptie, die op het uitreiken van de koninklijke onderscheiding volg de, een lange rij, waarbij vele bossen bloemen van eenvoudige jladiolen tot zalmkleurige anjers in de handen van zuster Maarten werden gedrukt. Zuster G. de Graaf bracht als directrice van het Diakonessenhuis hulde namens het gehle personeel van zusters en mede werksters. Zij dankten zuster Maarten, zoals de jubilaresse door oud en jong in het ziekenhuis wordt genoemd, voor haar voorbeeldig werk als hoofd van de kin derafdeling. Sinds dertig jaar voert zus ter Maarten daar de teugels met zachte hand. Namens het gehele personeel bood de directrice een handtas aan. Na de directrice nam de heer Bakker het woord. Op de vraag of het een ver dienste is veertig jaar hetzelfde werk te doen, antwoordde de loco-burgemees ter met „nee" omdat het ons gegeven wordt zo lang te mogen werken maar ook met „ja", omdat het een verdienste is zo lang trouw te blijven aan zijn roe ping. Hij memoreerde het feit, dat zus ter Maarten veertig jaar geleden als Zandvoort 6 aug. Zondagmorgen werd er bü de Zandvoortse politie aan gifte gedaan van diefstal van een auto uit de Burgstraat. Uit een andere auto haalde men een foto-camera. Daartoe sneed men het dak van de auto open. Tevens werd er aangifte gedaan van twee bromfietsen. GEEN SPREEKUUR Tot nader bericht houdt wethouder Geluk geen spreekuur. „voor-proef-zuster" in het Diakonessen huis was gekomen, hoewel hij niet wist wat dit precies inhield. Hij dacht aan een proeftijd. Die moest kennelijk goed bevallen zijn aan beide zijden aan de kant van de directie en aan de kant van zuster Maarten zelf want na tien jaar werd zij hoofd van de kinderafdeling ei sindsdien is zij dat gebleven. Met dit feit complimenteerde hij haar en het deed hem genoegen in naam va 1. de burgemeester, die op vakantie is, haa +e kunnen meedelen, dat zij koninklijl was onderscheiden. Op dat bericht be trok het gezicht van zuster Maarten, du het in geen velden of wegen had ver wacht. De tranen sprongen haar bijnr in de ogen en na het opspelden van d onderscheiding merkte zij op: „Als V geweten had dat ik daarvoor mijn va kantie moest onderbreken, dan was i? niet gekomen". Zij had. zich het liefs: aan elke huldiging willen onttrekker Hierna begon een heel geanimeerd receptie, waarbij zuster Maarten geei kans kreeg even op adem te komen, z groot was de belangstelling. Vooraan i de stoet kwamen twee kleine patiëntje: de driejarige Joke Uitenhout en de vijf jarige Tineke Rijswijk met een bloemen mand. Vervolgens reeds getrouwde oud patiënten met hun kinderen om „zuste Maarten even te feliciteren". Bloemen ei kleine attenties waren de getuigenis vat dankbaarheid van tientallen, die een aan de zorgen van zuster Maarten wer den toevertrouwd. De zuster zelf, temid den van haar familie, die uit Vlissinger en Rotterdam was overgekomen, blec zich verbazen, dat zij zo mooi in he) valletje was gelopen. Zij had met hel oog op haar jubileum juist haar vakantie in deze periode genomen om elke hul diging te ontlopen. Gistermiddag kreej zij echter een telefoontje, dat zij toch maar moest komen omdat de andere zusters haar zo graag op de dag van haai jubileum zelf wilden gelukwensen. Geen ogenblik had zij verwacht het voltallige bestuur en vele oud-patiënten te zullen ontmoeten. Onder degenen, die haar kwamen gelukwensen, bevonden zich onder meer de kinderartsen dokter B. Lindeboom en mevrouw dr. A. Dekker- Jonker, evenals ds. J- van der Wiel, huispredikant van het Diakonessenhuis. In de loop van de dag vertrok zuster Maarten weer naar Vlissingen om haar onderbroken vakantie voort te zetten. HAARLEM, 6 aug. - Over het algemeen was de ruilbeurs voor de speeltuinjeugd van de Katholieke Vereniging voor het gezin in Haarlem zater dag goed gestemd. Rond het middaguur brokkelden de koersen wat af omdat de be langstelling enigszins ver flauwde, maar na bet mid daguur stegen vooral de waarden van de postzegels door de grote vraag en het geringe aanbod. Naast de postzegels mochten ook de sigarenbandjes niet klagen over gebrek aan belangstel ling. Willem II deed twee Gulden Vlies. De animo yoor suikerzakjes bleef iets beneden de verwachting. Om tien uur openden vijf clubhuizen van verschillende speeltuinen hun poorten aan de Muiderslotweg, de Ge dempte Schalkburgergracht, de Zaanenstraat, de God fried van Bouillonstraat en de Westergracht. Meteen be gon de handel die doorging tot 's middags vier uur. On der het wakend oog van de verschillende „opa's", werden de tafels bezet door de jeugdige handelaars, die bun postzegelalbumpjes en doos jes met sigarenbanden vlak onder hun beheer hielden. De partijen die op de markt werden gegooid vari eerden van twee Willem II- bandjes van de vier-jarige Eddy de Graaf tot de gro tere sortering van de acht jarige Frits Hartgens, die al leen al 395 verschillende lu- cifermerken thuis had. Frits bleek over een gespreid be zit te beschikken, want naart zijn lucifermerken bood hij ook sigarenbandjes aan en beschikte hij nog over 105 verschillende suikerzakjes „uit binnen- en buitenland" - maar daarmee was hij nog niet klaar want ook naar postzegels ging zijn belang stelling uit. Hierin was hij eveneens internationaal ge oriënteerd dank zij een (fa milie-) relatie in Zwitser land. Ook specialisten bevonden er zich onder de kopers en verkopers. De dertien-jarige Lou van der Lagemaat had alleen maar interesse voor postzegels in koninkrijks- verband. Op de vraag of hij nog belangstelling had voor postzegels van Nederlands Nieuw-Guinea, haalde hij zijn schouders op. Geheel anders was de belangstelling van Kees Broekhof die meer „Luns"-georiënteerd was. Hij spaarde postzegels van alle landen, behalve Nederland, dus alleen maar buitenband. Kees verklaarde dat zijn va der meer „binnenland" deed. Die spaarde alleen Neder landse zegels. Niet alleen jongens brach ten hun waar aan de man. want tussen de beursmensen bevond zich ook de cien-ja- rige Yvonne Weltevreden. Zij had de beschikking over vierhonderd postzegels, „het geeft niet wat" Na beurstijd werd de handel el ders voortgezet. De verwach ting is dat de gunstige ten dens voorlopig aanhoudt. Bjj de U.L.O.-examens aan de St. Lucia-U.L.O. Planetenlaan die vorige week hier in Haarlem gehouden wer den, slaagden de volgende candidaten: Cobie Alkemade, Loes van Baaren, Ma- riëtte Beenders, Marian Beukers, Dori- ta Blesgraaf, Anneke Blom. Trees Boersema, Ineke Bosma, Els Boting, Mia Bouman, Annelis Bussing, Thea Bussing Marijke Christophe, Ria Cla- vaux, Tineke van Dam, Mieke van Deutekom, Ada Does, Willy van Dijk man, Hennie van de Ende, Ilma Ette- ma, Anneke Ferron, Elly Heemskerk, Ans Hilterman, Ria van Holstein. Hei- ma Hommes, Gerda Hoogveldt, Thea van Hoorik, Cintha Huiberts, Thea Huyg, Christien Huyer. Annette Ier schot, Ria Jacobs, Maria Jansen, Ton- nie Klein, Gerda Xohne, Sonja Koster, Hanneke Krijnen, Tilde Krijt, Tineke Kroon, Anneke Leder. Marian Louwe- rens, Paula Mathot, Marian Martens, Magda Megelink, Ada Meiland, Els Meilland, Marja Molenaar, Thea Mudde, Wilma Nouris, Elly Oudendijk, Marian Peterse, Marry Philippo, Greet v.d. Putten, Hanneke Rutte, Ronny Rutte, Mickey van Soest, Jos van Steen, Ma rijke Stoete, Tineke Stoop, Mieke Stij- vers, Mirabel Swanbom, Trudy Tim- mers, Trees Turkenburg, Trudy Uiten- daal, Marijke Uitermark, Margriet van Ulden, Tineke van Veen, Mary van der Velden, Carla van der Veen, Anneke Verhaart, Tineke Visser, Willy van Vliet, Fien van der Voorn, Ria Vriend, Irma de Vries, Elly de Waal Malefijt, Carla Waayer, Elly Walker, Ineke Wes- selink, Nelle Wijnekus, Willy van Zijl. 83 candidaten deden examen, twee wer den er afgewezen. CINEMA PALACE: South Pacific, 14 jaax. 2 en 8 uur. Kluchtig en luchtig, a. 1. 10.34 uur. FRANS HALS: Het zwaard van Monte- Cristo, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Parijs in paniek, 18 jaar 7 en 9.15 u. Im weissen Rössl, alle leeft. 2 uur. LUXOR: en schiep de vrouw, volw. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: (3e week) La belle Amé- ricaine, a. 1. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Paw, kind van twee werelden, a. 1. Dagelijks 10.30 uur. ROXY, t/m do.: Bong Kong affair. 14 jaar. 2,30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Jules en Jim (door redactie ont raden). De generaal, a.l. 2.15 uur. De nieuwe avonturen van Dik Trom, a. 1. 10.30 uur. MINERVA: El Cid, 14 jaar, t/m do. 8 uur. Geintje met geesten, a.l. t/m do. 230 uur. Dinsdag 7 augustus. Srote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel bespeling door Piet Kee. „Adam en Eva", Raamsingel 5. Iedere avond van 812 uur. Zuster Maarten was dolgelukkig toen ze na het feestelijk gedoe zaterdagochtend ter gelegenheid van haar koninklijke onderscheiding, de twee afgevaardigden van haar jeugdige patiënten op schoot kon nemen. Waagtaveerne, Damstraat. Optreden van Cobi Schreijer en Poppentheater „Merlijn" Iedere avond internationaal programma van 8 tot 1 uur. (Maandagavond gereser veerd voor besloten voorstellingen). Jengdcircus Bas, terrein Bloemendaalse- straatweg Santpoort. Iedere dag voorstel lingen om 2 en 8 uur, tot en met 18 aug. (behalve zondag). Maandag 6 augustus. Vleeshal. 8.15 uur: Jan Nelissen hand poppen en Feike Boschma marionetten met „Vee, Vee, Vee in de Vleeshal". Vleeshal. 2.30 uur: Poppentheater Merlijn met „Prins Dadeltje". Dinsdag 7 augustus. Vleeshal. 8.15 uur: Jan Nelissen hand poppen en Feike Boschma marionetten met „Vee, Vee. Vee in de Vleeshal". Vleeshal. 2.30 uur: Poppentheater Merlijn met „De Toverhoed". Frans Hals Museum: Portretten en genre stukken uit internationaal museaal en particulier bezit. Dagelijks van 10—5 uur. Zondag 1—5 uur. Iedere avond geopend van half negen tot half elf (Kaarslicht en muziek). Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuwse Fossielen, natuurkundige Instrumenten. Dagelijks van 115 uur. Eerste zondag van de maand van 15 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.305 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen 25 uur. Museum „Het Huis van Looy", Kleine Houtweg 103: Tentoonstelling van oud» kunst uit het Frans Halsmuseum. Dage lijks van 105 uur. Zondag van 15 uur. (Tot 30 september). Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Bout straat 1, hoek Nieuwe Kerksplein. Maand augustus: Poppe Damave. Teke ningen en aquarellen uit Spanje en Spaans Marokko. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 41: Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Ellen Bottenheim Niemer (Tot 18 augustus). Cruquiusmaseum, Haarlemmermeer: Histo rische stoommachines, watermolens enz. Dagelijks van 912.30 en van 1.305 uur Zondag van 106 uur. Kunsthandel Bier, Groot Heiligland 66. Tentoonstelling van werken van Hol landse meesters uit de 17e eeuw. Dage lijks 10—5 uur. (Tot 30 september). Stadskweektuin, Kleverlaan: Vanaf zater dag 28 juli t/m 5 augustus van 10—12, 2—5 uur en van half zeven tot half negen voor iedereen geopend. ZANDVOORT, 6 aug. Morgen zal op het zuiderstrand te Zandvoort bjj de reddingspost „Ernst Brokmeier" op nieuw een z.g. zandbouwwedstrijd de laatste in dit seizoen voor kinderen van badgasten en inwoners worden ge houden. De deelname staat open voor kinderen van 4 t.m. 16 jaar. die zich daarvoor kunnen aanmelden ten kan tore van de Stichting Touring Zand voort op het Raadhuisplein, maandag de gehele dag en dinsdagmorgen tot 12 uur. Ook nu zullen de prijzen uit waarde bonnen bestaan. Verder zal donderdagavond 9 augus tus een dansdemonstratie plaatsvinden op het Raadhuisplein. De Zandvoortse kinderdansgroep „Robinson", o.l.v. me vrouw J. M. Brakel-Notterman, zal dan een uitvoering geven van dansen uit Israël, Engeland en Schotland.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3