FILMJOURNAAL De pas des doods SCHIPHOLNATIONALE LUCHTHAVEN EN TOERISTISCHE ATTRACTIE R.CH-HEERENVEEN Ontvangst op Prins jesdag in Huis ten Bosch Een nieuwe Irma la Douce Amsterdams Volkstoneel met Beppie Nooy en Maxim Hamel PARKEREN ONDER HET CIRCUIT Vdkantiespelen AXI 13000 De kolos van Rhodos De kat zal driemaal miauwen GROEN Co. Mr. Vlubber, de vliegende professor Tarzan en Tanya Reprises en prolongaties De prinsessen door de Antillen Winst Kon./Shell 11,2 gestegen Demonstratie van 1500 Papoea's MORGEN 12 AUGUSTUS - 2 UUR Voor leden van Staten-Generaal Weer gevaarlijke pillen verloren Benoeming van generaal Taylor goedgekeurd Hond doodt zes herten Cinema Palace Frans Hals Apotheken en dokters diensten H.H. Missen in Dekenaat Haarlem Lujcor Van steigertrap gevallen SLEUTEL WEG? In eerste halfjaar Zelfbeschikking ONTSNAPT UIT VEENHUIZEN Het Concilie Lutherse wereldbond benoemt waarnemers Geïnspireerd door de Engelse versie Tour der Jugend" Jan Aldershof (5e) beste Haarlemmer ETALAGERUIT INGEGOOID Indonesische marine vordert zesendertig koopvaardijschepen Maandag 13 augustus ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1962 PAGINA 2 mmmmmximmsi CENTRALE VERWARMING DUIKER OLIEBRANDERS ZAADHANDEL IAN RQ0ZEH ALLES VOOR UW TUIN „DE SLEUTELSPECIALIST" 12 UUR: R.C.H. II-EDO II Waterstanden Sr j ,,De kolos vein Rhodos," een reus achtig beeld waaraan het woord kolos saal zijn oorsprong en betekenis ont leent, werd door de bewoners van het Griekse eiland aan de ingang van hun haven opgericht met de bedoeling de vijandelijke Phoeniciërs af te schrikken. Het beeld vormt het middelpunt van 'n groot spektakelstuk, dat uit een Ame rikaans-Italiaanse samenwerking ont stond. Rory Calhoun is er de aanvoer der in van de opstandelingen, die de vijand weerstaan, ondanks het tekort aan inzicht van de heerser en zijn aanhang. Na vele, goed geregisseerde massale ge vechten tegen de achtergrond van im posante, natuurlijke en in de studio ge bouwde, décors, gaat tenslotte 't reus achtige beeld met de belagers bij een aardbeving ten onder. In 't genre kijkspelen met weining diepgang, een makkelijke intrige en na ïeve karaktertekening werd het een vak kundig gemaakt exemplaar. Rory Cal houn, als de dappere, wijze held, wordt gesecundeerd door George Marshall en een aantal Italiaanse spelers onder re gie van Sergio Leone. Voor lieden, die ongecompliceerd divertissement zoeken. In Cinema Palace. Veertien jaar. Een geallieerde agent, bijgenaamd „De kat" en werkzaam bij de Italiaan- ge verzetsbeweging, hoort via de radio uit Londen het codebericht omroepen: „Le Chat miaulera trois fois," hetgeen betekent, dat hij de Duitse commandant in Rome moet llkwideren. Door een toe val ziet een revuezangeres, aan wie de bedoelde mof zich opdringt, een kleine zwarte-handelaar aan voor de geduchte „Kat." hetgeen de man in een reeks moeilijkheden brengt, waaraan geen eind lijkt te komen. Deze uitdrukking wijst er al op, dat er weinig leuks laat staan geestigs aan te beleven valt. Integendeel: de situaties zijn banaal en afgezaagd en het spel en de dialogen der acteurs daveren van het doek af. Daarbij slaan ze katastrofaal door in het chargeren en tenslotte mogen we de regisseur verwijten, dat hij geen weet heeft van de mentaliteit van het „Her- (AdvtrUntie) Haarlem Apotheken: Park-apotheek, Kle verpark- xreg 13, tel. 30444, Centraa:-apotheek, Grote Houtstraat 78, telefoon 10500; Bosch en Vaart-apotheek. Bosch en Vaartstraat 26, telefoon 13230. Doktersdlenst: Indien geen hulp van huls arts belle men fa. Mathöt, telefoon 11990. (Niet voor tandheelkundige hulp) Wijkverpleging Wit-Gele Kruis, tel. 13393. Tandarts; W. Brandt, Heemsteedse Dreef 19. tel. 39330. Dierenarts J. Beyers. Raamsingel 28. tel. 13164. Zlekenvervoer. G.G.D., telefoon 14141. Margriet: Turfmarkt, telefoon 21400. Am bulancedienst Dierenbescherming Tel 12823 b.g.g. 008 boodschappendienst. Heemstede en Aerdenhout Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: W. Ulrid, Spiegelenburgh- laan 20. telefoon 40404. R. Muller, Raadhuisplein 6, tel. 36350. Bloemendaaf Apotheken: Zie onder Haarlem. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem Doktersdlenst! P. Wijkmani, Julianalaan 132, tel. 61054. Zandvoorl Apotheken! Mevrouw M. J. Kerkhoven Nieuwenhuis, Zeestraat 71, telefoon 3073. Doktersdlenst: P. Flieringa, Brederode- «traat 1 tel. 2181. Advertentie) BLOEMEND AAL TELEF. 64855 Kathedraal: 6.30 7.30 9 H.. 11 en 12 u. St. Antonius: N. Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H.. 10 U, en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8 9.15 H., 11, 12 uur en 18 uur Avondmis. O L. Vr. Rozenkrans: SpaaTe; 6, 7.30 9, 10.30 H. en 12 uur. De Goede Herder Oostenrijklaan: 7.30, 9.30 en 11 uur. SL Jan, A'damstraat: 7. 8.15, 9.30 H, 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H, 10.30, 11.45 en 18 u. Avndmis H. Har;, Kleverpark: 6.30. 7.45, 9. 10.30 iHoogmis» en 12 uur H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kruger- straat: 6.30 7.45. 9 H.. 10.45 en 12 uur H. Liduina, Rijksstraatweg: 6.30, 7.30, 9 H.. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouv. van Vil Smarten: Rijks straatweg 6.30 7.30. 8.45 H.. 10.15, 11.30. 18 uur Avondmis. H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H., en 11.45 uur BLOEMEN DAAL: Allerh. Drieëenheid 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. H. Sacrament; 7 30. 9. 10.30 H. en 12 -u. AERUENHOLT: 7 30 H. en 11 uur ZAND VOORT: H Agatha: 6.30. 730. 8.3u. 9.30 H. 11, 12 en 19.30 uur. OVERVEEN: 7, 8. 9 H. 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE (H. Bavo): 6.30. 7.30. 8.30. 9.40 H. 11 en 12 uur. HEEMSTEDE (O. L. VROUW Hemel vaart): 645 7 45 8.40 H. lü. 11 en 12 q. SPAARNDAM: 7 30 en 10 H. BE.NNKBKOEK; St Joseph): 6.45. 8 30 10 30 jui en 12 uur. Kapel Zijlsingel 10 uur: H. Mis volgens Slavische ritus. renvolk," dat zijn land teisterde, noch van de humor in het algemeen en in het bijzonder van die, waarmee men een hachelijk onderwerp als dit dient te benaderen. In Frans Hals. Veertien jaar. Als een verstrooide professor in zijn laboratorium een vloeistof produceert, dat de eigenschap heeft voorwerpen ge wichtloos te maken, kan men vreemde dingen verwachten. Hij kan „zijn" vol leybalteam laten winnen, maar hij kan ook met een oude auto het luchtruim kiezen. Een en ander geeft de maker van „Mr. Vlubber" volop gelegenheid tot het maken van dwaze grappen, waarom de toeschouwer hartelijk kan lachen. Een gezellig filmpje waarin Fred M. Murray op olijke manier de professor voor zijn rekening neemt. Voor iedereen in Lido. De belangstelling voor de ruige ro mantiek in het oerwoud in het genre van Tarzan bestaat nog steeds. Lief hebbers van Johnny Weismiiller kunnen deze week hun hart ophalen aan de be levenissen van „Tarzan en Tanya", waarvan de oorspronkelijke titel is: Tarzan and the Huntress. Zoals gewoon lijk bij deze films is ook in dit geval het verhaal heel eenvoudig. Het rustige le ven van Tarzan met vrouw en kind wordt wreed verstoord door enkele ver tegenwoordigers van de diergaarden in de „beschaafde wereld". Zij zijn op zoek naar een aanvulling van de wilde bees ten die in de oorlog omgekomen zijn. Uiteindelijk komt alies op zijn pootjes terecht na diverse moeilijkheden. De op lossingen zijn over het algemeen bijzon der eenvoudig. Liefhebbers boven de veertien jaar zullen het op de koop toe nemen dat men kennelijk een zeer oude copie draait. Een louche sherif en een onverschil lige bink Webster spelen de hoofdrol in „De Pas des doods". De onverschillig heid verdwijnt echter langzamerhand als er vrouwen in het spel komen. Het komt zelfs na de nodige spanning zover dat Webster zich aar de zijde van de gerechtigheid schaart zodat alles op zijn pootjes terecht komt. In deze „wes tern" valt het op dat de karakterteke ning en de gehele verzorging boven het gemiddelde liggen zodat het een ge schikt amusement is voor alle liefheb bers boven de veertien jaar. De film draait van vrijdag tot en met zondag in het Roxy-theater. Van maandag tot en met donderdag draait de film „Agent der Apachen". Daarin wordt'het verhaal verteld van een vertegenwoordiger, van de Amerikaanse regering, die naar het Indianenreservaat gestuurd wordt. Hij wint door zijn optredei al gauw het ver trouwen van de Apachen. Dat kost hem aanvankelijk wel de good-will van zijn vroegere vriendin en zelfs van zijn vrouw omdat hij zich aangetrokken voelt tot een Apache-vrouw. Na de moeilijkheden breekt echter de zon door en wordt zijn positie bij de Apachen verbeterd. Het verhaal en de film zijn op de gebruikelijke manier opgebouwd. Liefhebbers van Indianen-verhalen kun nen er hun hart aan ophalen als zij ouder zijn dan veertien jaar. Het is voor hen aardig amusement. In Rembrandt blijft „La Belle Ame- ricaine" nog een week. Een vrolijke vakantiefilm, waar iedereen heen kan gaan. Jong en oud kunnen hun nlezier beleven aan „The General", die iedere middag in Studio draait. Minerva brengt vier films. Tot en met zondag „De korporaal gaat aan de haal" (alle leeftijden). Alleen 's avonds. In de mid daguren de cowboyfilm met Roy Ro- zers „Song of Texas" (alle leeftijden). Maandag tot en met donderdag ('s a- vonds) de bekende film „Rear Win dow" met Grace Keil en James Stu- wart. Achttien jaar. In de middaguren kunnen de liefhebbers lachen met Joe Brown als „De Pechvogel". De journaalfilmers van Polygoon heb ben de prinsessen Irene en Margriet ook op haar bezoek aan de Antillen gevolgd: de feestelijke ontvangst op St. Maarten, waar d? plaatselijke „steel- band" het Wilhelmus speelde, een rond rit door Willemstad op Curasao in een auto, die zelfs „la belle Americaine" naar de kroon stak, bezoeken aan Aru ba en Bonaire. En overal zingende, dansende en wuivende mensen, die spon taan en ongeremd uiting gaven aan zen vreugde, even warm als hun zonnige klimaat. In „De Prinsessen op de Antillen", de kleurenfilm, die van de week in de vaderlandse Cineac-journaaltheaters draait, zijn wat meer officiële evene menten opgenomen dan in de reportage over het bezoek aan Suriname. Daar tegenover staat echter dat, kennelijk als tegenwicht, aan de humor een rui mere plaats werd ingeruimd, zoals bij voorbeeld het beeld van de kleuter, die opa, van wiens geduldige schouders af ze de prinsessen beter dan wie ook kon zien, met haar Ijsje een overwacht, maar bij zo'n warmte zeker niet on welkom bad bezorgde. Maar vooral bewonderenswaardig is de wijze, waarop onze journaalfilmers het bonte, feestelijke schouwspel, dat de exotische, zonovergoten mensenmassa's telkens weer opleverden, hebben weten vast te leggen in beelden van zulk een kleurraffinement als men zelfs in een Amerikaanse showfilm zelden te zien krijgt. (Advertentie) (Advertentie) SP EK STRAAT 5 l'ELEE 16061 AMSTERDAM, 10 aug. Een 67-jarige vrouw is toen ze de steiger van een rond- vaartrederij aan het Damrak wilde be treden, van de trap gevallen en op de steiger terechtgekomen. Met beenwonden en twee gebroken scheenbenen is zij in het Binnengasthuis opgenomen. LANGE VEERSTRAAT 10 TEL 11493 DEN HAAG, 10 aug. Het nettore sultaat van de maatschappijen der Ko ninklijke Shell Groep heeft over het tweede kwartaal 1962 1 48.539.000 be dragen, dat is 8,8 pet meer dan in het zelfde kwartaal van 1961 toen het net toresultaat 44.650.000 beliep. Over het eerste halfjaar van 1962 was het netto resultaat 96.456.000 tegen 86.710.000 in de eerste zes maanden van 1961 een stijging 11,2 pet. Berekend per aandeel van het door de moedermaatschappij en geplaatste kapitaal zijn bovenge noemde nettoresultaten van de Kon. Shell Groep, waarin de nettoresultaten van de moedermaatschappijen niet zijn opgenomen als volgt: „Koninklijke" tweede kwartaal '62 f 3,63 (2e kw. '61 f 3,34), eerste halfjaar '62 f 7,22 (f 6,49), omgerekend in dollars 2e kwart. '62 1 dlr (0,92) en eerste halfjaar '62 1,99 dir. (1.79), op basis van 81.223. 348 aan delen van f 20,- geplaatst op 30 juni 1962; „Shell" Transport tweede kwart. '62: 10 d (9 d) en eerste halfj. '62: 1 sh. 8 d. (1 sh. 6 d.) op basis van 460.347.672 aandelen. Uit het resultaat over 1962 zijn nog geen uitkeringen aan de moedermaat schappijen geschied. HOLLANDIA, 11 aug. (ANP) De ge hele ochtend is Hollandia gisteren in de ban geweest van een groot scheepse demonstratie, waaraan ruim 1500 Papoea's hebben deelgenomen. Het doel dezer demonstratie was kracht bij te zetten aan het verlangen om zelf te kunnen bepalen, wat de toekomstige status van het land zal zijn. Op de kantoren van het gouverne ment en in verschillende particuliere bedrijven waren vele Papoea's 's mor gens niet op hun werk verschenen. Het gouvernement had hen in de ge legenheid gesteld een vrije dag te ne men. Op het vliegveld van Hollandia te Sentani werden de vliegtuigen ge lost en geladen door Nederlandse mili tairen. Vele bewoners van de dorpjes in de omgeving van Hollandia waren met speciale autobussen naar de stad ge komen. De demonstratie had haar hoogtepunt voor het gebouw van de Nieuw-Guinea-raad. HOLLANDIA, 11 aug. (UPI) Het commando der Nederlandse strijd krachten heeft bekend gemaakt, dat bij het vuurgevecht van donderdag met Indonesische parachutisten in het ac tiegebied Kaimana aan Nederlandse zijde behalve een gesneuvelde twee an deren licht werden gewond. Het zijn de dienstplichtig soldaat K. van Veen en een Papoea. ttet hart van de nationale luchtha- f-f ven Schiphol: het verkeersareaal IJL met rechts het gebouwenfront en links het in- en uitscheepplat- form op een luchtopname van K.L.M. Aerocarto N-V. De gebouwen aan de rand van het platform zijn in de loop der jaren niet onbelangrijk uitgebreid, de capaciteit van het platform zelf (15.000 m2) heeft haar grens praktisch bereikt. De werkzaamheden voor het nieuwe Schiphol zijn echter al in volle gang: over een paar jaar zal de lucht haven een jaar capaciteit van vier mil joen passagiers en 250 miljoen kilo vracht hebben. Op dat nieuwe Schip hol zal het beeld dat men rechts onder op de foto aantreft, heel normaal zijn: een in- en uitscheepbrug voor de pas- sagiersaf handeling, de luchtreizigers bij het in- en uitstappen beschermend tegen weer en wind, het geluid van de straalmotoren en de hete uitlaatgassen ervan. Schiphol heeft zich onbedoeld ontwikkeld tot een der voornaamste toeristische attracties, met rondleidin gen, -ritten en -vluchten. (Advertentie) (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 10 aug. De leden van de beide Kamers van de Staten- generaal zullen de komende Prinsjes dag, na de gezamenlijke vergadering in ile Ridderzaal, waar de koningin de Troonrede uitspreekt, en de daarop vol gende vergaderingen van de Kamers afzonderlijk, besluiten met een ont- vangst ten hove. Dit is een gebeurtenis die op Prinsjesdag nog niet is voorgekomen. Alle 225 leden van de Kamers en de griffiers hebben thans uitnodigingen ontvangen voor deze receptie, die in het Huis ten Bosch wordt gehouden na afloop van de rijtoer van hare majes teit door Den Haag. De receptie wordt gehouden op ini tiatief van de koningin zelf en moet o.m. gezien worden als een gelegen- DEVENTER, 11 aug. Een inwoon ster heeft gisteren in Deventer of om geving een beige tas verloren waarin zich een flesje met ongeveer tachtig pillen bevond, vooral voor kinderen ge- va..rlijk. Op het flesje is een etiket aan gebracht van een Apeldoornse apo theek (Oosterapotheek). VEENHUIZEN, 11 aug. Een der tigjarige man uit Klazienaveen, die was gedetineerd in het strafgesticht te Veenhuizen, is gistermiddag ontsnapt. Hij werkte in een der tuinen, die Dij de inrichting behoren; hij is nog niet gevonden. GENeVE, 10 aug. (KNP) Op uit nodiging van nei Concilie-secretariaat voor de christelijke Eenheid, heeft de Lutherse Wereldbond twee waarne mers b;1 het concilie benoemd. Het zijn de professoren dr. Kristen-Ejnar Skydsgaard en dr. George Lindbeck. heid van het koninklijk paar om aan de volksvertegenwoordigers de dank uit te spreken voor de luisterrijke viering van hun zilveren huwelijks feest, waaraan heel het volk zo spon taan heeft deelgenomen. Het Huis ten Bosch is na de restau ratie, die acht jaar geleden beëindigd werd, bij uitstek geschikt voor ontvang sten. Hare majesteit neemt hier ook steeds de geloofsbrieven van de ver tegenwoordigers van buitenlandse mo gendheden in ontvangst. Er worden ook grote diners gehouden bij bijzondere ge legenheden. Het paleis is in de gouden eeuw gebouwd door de bekende bouw meester Pieter Post. Prins Frederik Hendrik en Amalia van Solms hadden het als zomerhuis willen bestemmen. Prins Frederik Hendrik heeft tijdens een veldtocht de plannen van de archi tect nog goedgekeurd. Toen hij kort daarop stierf, heeft de prinses-weduwe Amalia van Solms het paleis als mau soleum ingericht. Een eeuw later is het met twee zijvleugels uitgebreid. In 1899 werden er de deelnemers aan de eerste internationale vredesconferentie, die in Den Haag is gehouden op initiatief van czaar Nicolaas II, ontvangen. Het Huis ten Bosch bevat prachtig 17de eeuws schilderwerk door artiesten die Con stanten Huygens hiervoor heeft uitge nodigd. Het is gedurende de maand augustus voor het publiek te bezichti gen. De vernieuwing van het park rond het paleis is bü gelegenheid van het koperen huwelijksfeest van koningin en prins in 1950 door het Nederlandse volk aangeboden. AMSTERDAM, 11 aug. Irma la Douce moge dan door het Rotterdams Toneel grote bekendheid in ons land hebben gekregen, het Amsterdams Volkstoneel zal, indien alle plannen sla gen, haar faam voorgoed in de lage landen bevestigen. Op 6 september zal in het Amsterdamse City-theater de pre mière plaats vinden van de naar de zogenaamde Engelse versie overhellen de „Irma la Douce", een versie die op verschillende punten bijna essentieel af wijkt van de Franse, waarmee het Rot terdams Toneel met Lia Dorana en Steye van Brandenberg zo'n buitenge woon succes heeft geboekt. De nieuwe en grotere produktie van „Irma la Douce" is in handen van het Amsterdams Volkstoneel onder lei ding van mevrouw Beppie Nooy en van de n.v. Theaterproductie Dumak. Bep pie Nooy voert niet alleen de regie maar vervult ook de titelrol met als tegenspeler de acteur Maxim H smoel. De repetities zijn al twee maandenaan de fang en mag men de leiding geloven an belooft het stuk echte spectakel-al- lures te krijgen. Met het orkest, de spelers en de dansers werken in totaal meer dan vijftig mensen aan deze mu sical mee. Grote aandacht zal worden besteed aan de muzikale aspecten van deze Engelse versie. Het is natuurlijk moeilijk nu al vergelijkingen te trekken met de opvoeringen van Rotterdams To neel, maar als wij mevrouw Nooy, die gisteren in het Hiltonhotel nog maar liefst een persconferentie belegde, mo gen geloven dan wordt haar Irma een heel andere dan de Rotterdamse". Meer een echte musical, weet u wel!" Ze heeft daarom een aantal krachten aangetrokken die anders niets met haar Amsterdams Volkstoneel te maken heb ben. Dat zijn de zangers: Bert van Don gen, Marius Monkau, Donald Jones, An thony Wink, Walter van Canoy en Ma rio Roderiquez. Johnny Kraaykamp speelt de rol van de verteller, de man die in en uit de scenes kan stappen en die een belangrijke plaats in het stuk heeft. Albert Mol leidt de dansen. Het décor werd ontworpen door Joop Geesink en het City-orkest (versterkt) staat onder leiding van Lex van Wee- ren. De vertaling is van Guus Vleugel voor wat de spreektekst betreft terwijl Sieg Noach de liedjes vertaalde. Bij Rot terdams Toneel zijn niet alle oorspron kelijke liedjes gebruikt; in Amsterdam zal de volledige cyclus ten gehore wor den gebracht. Het is dc bedoeling dat na een maand optreden in Ar. terdam ook voorstellingen worden gegeven t» Utrecht, Den Haag en Rotterdam. HAARLEM, II aug. De jonge Haarlemmer Jan Aldershof, die woens dag reeds de vijfde rit in zijn voordeel besliste, heeft ook in de zesde etappe van de „Tour der Jugend" een per soonlijke tijdrit over 300 meter tegen een berg op weer de beste prestatie geleverd van de acht deelnemende Haarlemmers en hij legde beslag op de eervolle vijfde plaats. Door dit resultaat steeg Aldershof in het algemeen klasse ment der B-rijders van de vierde naar de derde plaats. Ook Ted Blom kwam met een achtste plaats weer uitstekend voor de dag. De zes andere rijders kwamen er vrijwel niet aan te pas. Nochtans wist Rein Portegies twee plaatsen in het klassement te winnen. De B-rijders Aldershof en Blom doen het in deze „Tour der Jugend" heel goed. Vooral Aldershof is uitstekend op dreef. Hij reed vrijdag de tijdrit over 300 meter in 29,9 sec. en legde daarmee beslag op de vijfde plaats met een ach terstand van 1,1 sec. op de winnaar. Al dershof wist door dit resultaat een plaats in het algemeen klassement te winnen. Daarin staat hij nu met een achterstandvan 40 sec. op de derde plaats. Zijn totaaltijd is 1 uur 1 min. en 1 sec. Blom kwam met een tijd van 30,1 sec. op de achtste plaats en bleef elfde in de algemene rangschikking. Rein Portegies (31,4 sec.) en Hans Handgraaf (37,8 sec.) werden respec tievelijk 32ste en 83ste. In het algemeen klassement won Portegies twee plaat sen en hij staat nu 38ste, terwijl Hand- graaf van de 37ste naar de 40ste plaats clfz&l^to De Haarlemse A-rijders hebben in de tijdrit geen rol van betekenis kunnen spelen. Rinus Stevens was van hen weer de beste. Hij staat in het algemeen klassement op de 32ste plaats. Cor Baars is 67ste, Bert v. d. Pol 71ste en Tom de Klerk 76ste. Vandaag (zaterdag) moeten de A- rijders een persoonlijke tijdrit over 29,5 kilometer rqden en de B-klassers over 18,5 kilometer. Voor zondag staat er een criterium op het programma over res pectievelijk 55 en 33 kilometer. Het is de laatste rit. Voor Aldershof zijn er nog redelijke kansen aanwezig om een greep te doen naar de eindzege. HAARLEM, 11 aug. In de afgelopen nacht is met een stuk betontegel de ruit van een etalage van een radiozaak aan de Kruisstraat ingegooid. Er ont stond een gat van 20 bij 23 cm. Uit ae etalage worden vermist twee transistor radio's, twee elektrische scheerapparaten In de Duitse stad Stuttgart heeft men parkeerruimte voor 285 auto's gevonden i en een staaflantaarntje. De waarde van door gebruik te maken van de ruimte welke onder een nieuw aangelegde hoofd- de gestolen goederen bedraagt ongeveer weg met circuits ontstond. I 222.-. WASHINGTON, 10 aug. (UPI De Amerikaanse Senaat heeft op voor dracht van de commissie voor de strijd krachten de benoemingen goedgekeurd van generaal Maxwell Taylor en gene raal Earl Wheeler tot resp. voorzitter Comité van Verenigde Chefs van Sta- van het Comité van Verenigde Chefs van Staven en chefstaf van het leger. Voorts werd accoord gegaan met de benoeming van Victor Longstreet tot onderminister van marine. DJAKARTA, 11 aug. (AFP) Het persbureau Antara heeft gisteren meegedeeld dat de strijdkrachten 36 koopvaardijschepen hebben gevorderd. Het betreft een totale scheepsruimte van 35 pet van de Indonesische oor logsvloot. Volgens Antara heeft kapitein ter zee Moeljono Silam gezegd dat de Indone sische marine al het zeetransport van militairen voor haar rekening neemt. Maandag 13 augustus Hoog water: 1.14 en 13.51 u. Laag water: 9.17 en 21.46 u. DRIETBERGEN, 10 aug. In het Z*" meentelijk hertenkamp, nabij het sta tion heeft een hond hier vanmorgen grote damherten Cvan de 25) doodge beten. De Belgische herder is eigen dom van een inwoner uit Zeist, die voof de schade aansprakelijk is. WINTERSWIJK, 10 aug. De 33- jarige heer H. van de Plaats uit Win terswijk is gisteravond op de Mister- weg in zijn woonplaats, terwijl hij op de rijweg naast zijn bromfiets liep. waarop hij een cocosmat vervoerde, van achteren gegrepen door een por* sonenauto. De man overleed ter plaat se. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen- Pretoriabuiirt; Straattekenen, op het Pretoriaplein, voor kinderen van alle leeftijden. Aanvang 9 uur, ein de 11 uur. Kosten 10 cent. Film: In het gebouw van Holland Nautic aan de Spaarndamseweg- Voor kinderen boven 10 jaar. Aan vang 11 uur, einde 12 uur. Kosten 25 cent. Poppenspel: voor kinderen tot 1" jaar, in gebouw Ned. Protestanten Bond, Berkenstraat. Aanvang Ij- uur, einde 12 uur. Kosten 25 cent- Film: voor kinderen tot 10 jaaL in gebouw Ned. Protestanten Bond- Berkenstraat. Aanvang 4 uur, eind® 5 uur. Kosten 25 cent. Poppenspel: voor kinderen boven 10 jaar, in gebouw van Holland N«u* tic aan de Spaarndamseweg. Aan vang 4 uur, einde 5 uur. Kosten cent. Straattekenen: in de Van D°r£ straat, voor kinderen van alle Ie®* tijden. Aanvang 2 uur, einde 4 uur- Kosten 10 cent. Haarlems Speeltuin Verbond Sportdag op het E.D.O.-terrein. voor kinderen van 6-15 jaar alle afdelingen èn Schalkwijk. BrodjJ en drinken meenemen. Aanvang 1 uur. Speeltuinen V.Z.O.D. en ®"ra®* Hals: Zie programma, zoals boye vermeld (Jeugd Vakantie Haarlem Haarlemse Katholieke Verenig'1"' voor Het Gezin Speeltuin Don Bosco: Grote A rtiS- gaansdag naar Schiphol en a» Vertrek 10 uur van de tuin. K°s 75 cent. Brood meenemen. Speeltuin Hof van Eden: uitg!rtis* dag" naar Schiphol en naar Ari voor kinderen vanaf 10 jaar. p 1,50 per kind. Brood en drm» meenemen. Speeltuin Kindervreugd: wedstrijden op de tuin. 's Mors van 10-12 uur; 's middags van uur. Kosten 10 cent. Spelen |aar- tuin voor kinderen van 4-10 -Lid 's Morgens van 10-12 uur; s dags van 2-4 uur. Speeltuin Burcht ter ^''^wjeugd ramma zoals boven vermeld akantie Haarlem). Straattekenen in do Van Speeltuinen Zaanenoord e* rrneW Programma zoals boven (Jeugd Vakantie Haarlem)- Straattekenen op het Pretoriai'^^, gi V;

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2