Vraa Antwoord ZATERDAG-hUZZLE HOE GAAT HET? RUSSISCHE KOSMONAUT in de ruimte TUINIER MET MEER PLEZIER HET APRIL SMITH MYSTERIE TV-STER VERDWIJNT tesaw&mR n en Nieuwe Russische kernproef Brand op jacht drie ton schade Overeenstemming over salarissen bii de politie „Lady B.-P." in padvindsterskamp te Dwinveloo anti-conceptie- iniddelen w. Mr. Van Bruggen Juist eiHKi&o ïm.mmm M!^DiT6eeiEp MET DB HAMO m. ó££F[ E&i straf- Thuisfront N.-Guinea heeft met spoed veel geld nodig Prof. Muntendam over Ziektegevallen V.M.F. werkt samen met carrosseriefabriek Faillissement Willy Schlieker aangevraagd - plv. gouverneur Ned. Antillen - Rotterdams plan: Grote ondergrondse parkeergarage Overleden ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1962 PAGINA 4 YfRDEDf#RA,IXE séhop. i5 DiTdöirr 9 Wanneer in deze rubriek sprake is van A, ioordt daar mee bedoeld de aanvallende partij; B is de verdedigende partij; S is de scheidsrechter en G de grensrechter. Elders op deze pagina vindt u de oplossing, die u kunt lezen na de krant ondersteboven te hebben gekeerd.) H uisvesting A.O.W. Huurkwestie „Borreltje TWEE SPORTVISSERS VAN PIER GERED r- 7— H-D h* LAATSTE NIEUWS (Door B. J. Galjaard, tuinarchitect B.N.T.) Siertuin. De besheesters zorgen voor een kleur rijke aanvulling van de bloemen. Ze vrolijken onze tuin op als in het najaar de meeste bloemen zijn uitgebloeid en duren voort tot de winter. Sommige heesters zorgen zelfs voor bloemen èn vruchten, zodat ze sierwaarde hebben in het voorjaar en in de herfst. Tot deze soorten behoren de krenteboom, sierappel, kweepeer en mahonia. Om voldoende van de bessen te kunnen profiteren, moeten we er bij bepaalde planten voor zorgen, dat er mannelijke en vrouwelijke planten bijeen worden geplant. Bij deze soorten komen de twee typen van bloemen op af zonderlijke planten voor. Het is vaak voldoende dat men slechts enkele mannelijke exemplaren tussen de vrouwelijke zet, om voor een goede vruchtzetting In de tuinbouw zal men dit meestal doen in bakken en warenhuizen, inrichtingen die voor de liefhebber niet gemakkelijk te bouwen zijn. Vroeger maakte men in de particuliere tuinen veel gebruik van glasklokken, die men bij ongunstig weer over de sla en de bloemkoolplanten plaatste. Omdat deze klokken weinig meer voorkomen kan men beter glaskappen aanschaffen. Dit zijn lichte constructies van dik ijzerdraad en losse glasruiten. Wanneer men te zorgen. Tot deze groep behoort de duindoorn met oranje, de pernettya met rose, witte of rode en een hulst met zwarte bessen. Enkele rijkdragende besheesters zijn berberis, sneeuwbes, cotoneaster, vuurdoom en de paarse cal- licarpa. By de botanische rozen vonden we bottels in vele vormen: ovale, ronde en flesvormige, andere zijn bezet met stekels of mosachtig behaard. Besheesters verlangen in het algemeen weinig zorg, omdat sommige vruchten echter door de vogels worden genuttigd (hulst, coteneaster)moet men er tijdig tuinnetten over spannen. Vele tuinplanten hebben bijzonder gevormde vruchten, we noemen hiervan de opgeblazen peulen van de blazenstruik, de bekende oranje vruchten van de lampionplant en de platte schijven van de ptelea. Groentetuin. Door de planten in het vroegere voorjaar onder glas op te kweken, kan men de oogst vervroegen en groente van beter kwaliteit verkrijgen. de beschikking heeft over enkele van deze kappen kan men ze boven sla, radijs, spinazie of een of meer rijen stambonen plaatsen. Meer mogelijkheden biedt een tijdelijke bak, die een groter oppervlak be slaat en toch verplaatsbaar is. Boven- en onderkant worden gemaakt van een plank en een balkje, de bedekking wordt door zgn. eenruiters gevormd. De zijkanten sluit men af met losse glasruiten. Wanneer men de bovengenoemde groentesoorten een eind- weegs heeft opgekweekt, kan men de bak verplaat sen naar een ander deel van de tuin om weer andere gewassen te vervroegen. In de kamer. De ficus of rubberplant is ïeel populair in de kamer, hij groeit het beste in een licht en matig verwarmd vertrek. Het grondmengsel bestaat uit 1 deel kleigrond, 1 deel verteerde mest, 1 deel grof zand en 2 delen bladaarde. In de zomer geeft men vrij veel water en korrelmest, doch in de winter wordt weinig gegoten, anders worden de bladeren geel. Men kan de planten uit stek op kweken. De stekken hebben 3-4 bladeren, na het af snijden worden de wonden met houtskool-poeder be dekt. Men rolt de bladeren voorzichtig op en bindt ze vast met een elastiekje of raffia. Ficusstek wor telt het beste in water en onder plastic. MARKTBERICHTEN VLAANDEREN n Vragen voor deze rubriek moeten voorden gericht aan de Redactie van one blad (met i» de anker-bovenhoek der enveloppe: „Vragenrubriek"). De beantwoording ge- sehiedt gratis. De Redactie behoudt zich echter het recht voor. bepaalde vragen niet voor beantwoording in aan merking te doen komen. Over de beslissing dienaangaande kan niet worden gecorrespondeerd. Gaarne cermeldino can naam en adres bij de ^gezamdm vragen. Men houde er nog rekening mee. dat men minstens 14 dagen op antwoord zal moeten wachten en drt bet oru niet mogelijk is, tn te gaan op verzoeken tot persoonlijke beantwoording der brieven. 1. Is het mogelijk dat een emigran tengezin bij terugkeer in Holland in een andere plaats dan waaruit het is vertrokken, een woning krijgt toege wezen (dit in verband met gunstiger werkelijkheid enz.) 1. Brengt het ko pen van een woonboot vrije vestiging met zich mee? Aldus V. 1 Dit zullen burgemeester en wethou ders of het huisvestingbureau van de gemeente hunner keuze moeten be slis sen. -o-ori. slissen. 4 2. Ook hiervoor moet dit gezin zich wenden tot B. en W. van de gemeen te. waar de boot ligt. Een bejaarde weduwe trouwt met een bejaarde weduwnaar. Beiden ont vingen uitkering volgens de A.O.W. en behielden deze uitkering na hun huwelijk. De vrouw wordt ziek en er volgt een kerkelijke en feitelijke schei ding, geen scheiding voor de wet. De vrouw vraagt of zij nu weer weduwe rente kan krijgen. Neen, want de weduwe is nog steeds voor de wet getrouwd. P.K. stelt een drietal vragen over de maatregelen welke hij kan nemen nu er aan zijn huurwoning nogal een en ander ontbreekt. De boekjes „Huurprijzen en onder houd" zijn maar gedurende een beperkte tijd bij de postkantoren verkrijgbaar ge- Wat betreft uw eerste vraag moge dienen, dat u bij de huuradviescommis sie in uw woonplaats een aanvraag kunt Indienen (kosten 2.50) voor vervallen verklaring van de 20 pet huurverho ging. Deze maatregel zal ook van kracht blijven bij de eerstvolgende huurverhoging. Na onderzoek krijgt u bericht. Slaagt u. dan kan er van huur verhoging geen sprake zijn. Zodra de defecten op grond waarvan de verval lenverklaring wordt toegestaan, zijn op geheven (dit moet worden geconsta teerd door de huuradviescommissie) mag de verhuurder de 20 pet huurver hoging weer berekenen met ingang van het tijdstip in de beslissing vermeld De vc'gende middelen staan u ten dienst 1. Indien de verhuurder in gebreke blijft de op hem rustende verplichting na UPSALA, 10 aug. (UPI) Het seis mologisch instituut In Upsala Zweden, heef» vandaag gemeld dat Rusland vandaag een kernbom tot ontploffing heeft gebracht op Nova Zembla. De ex plosie had de kracht van een bom in de 3 megaton klasse, aldus het instituut. De explosie had plaats om 10.26 uur. Gifslang ROTTERDAM, 11 aug. Een felle brand heeft gistermiddag grote ver woestingen aangericht op het 430 ton metende plezierjacht „Tabu" van de heer J. Weiier uit Hamburg, die tijde lijk te Dordrecht verblijft. Het schip dat in afbouw is, ligt in de Midden- kons te Rotterdam. De brand werd veroorzaakt door vonken uit een las-apparaat. Het vuur richtte zware verwoestingen aan in twee dekhuizen. de stuurcabine en twee slaaphutten. Kostbare aDparatuur, waaronder een radarinstallatie, gingen verloren. De schade wordt op 300.000 gulden geschart. te komen, kunt u zich tot de kanton rechter wenden met het verzoek te willen verklaren, welke de betalings verplichting is. Om dit te kunnen doen, moet u zich eerst tot de huur adviescommissie wenden om een ad vies. Twee afschriften van dit advies moet u dan bjj uw verzoek aan de kantonrechter overleggen. 2. U kunt aan de huuradviescommissie verzoeken om vervallenverklaring van de huurverhoging, zoals hierboven reeds vermeld. 3 Indien het onderhoud wordt verwaar loosd tot schade van de bewoonbaar heid kunt u zich wenden tot de ge meentelijke dienst van bouw- en wo ningtoezicht. De kosten blijven be perkt tot 2.50 voor de huuradvies commissie. Ik krijg een paar kilo zwarte bes sen. Hoe kan ik daar een „borreltje" van maken, vraagt A. v. d. A. U neemt b.v. een half pond zwarte bessen, ritst deze af, wast ze en doet ze vervolgens in een fles. Dan neemt u twee glazen water, waarin u een limo nadeglas suiker oplost. Dit suikerwater, nog handwarm, op de bessen gieten en laten afkoelen, waarna u er jenever naar smaak kunt bijvoegen. Eén maat je jenever op bovenvermelde hoeveel heid is wat slap, maar u kunt het er eerst eehs mee proberen. Wel moet een en ander enige tijd blijven staan, opdat het geheel goed doortrokken is. DEN HAAG. 11 aug. Woensdag en gisteren heeft de commissie voor ge organiseerd overleg in politie-ambte- narenzaken, in aansluiting op de door minister Toxopens met de politie-orga- nisaties bereikte overeenstemming over de nieuwe salariëring voor de rijks- en gemeentepolitie, een bespre king gewijd aan het ontwerp-koninklljk besluit, dat deze salariëring regelt en enige andere uitvoeringsregelingen. De betrokken administraties zullen, nadat (1e regering haar formele goedkeuring aan een en ander heeft geheeht, zo spoedig mogelijk worden ingelicht. Het is de bedoeling, dat de politie ambtenaren het hun toekomende ver hoogde salaris over de maand oktober wordt uitbetaald en zo spoedig moge lijk de herberekende salarissen over het tijdvak van 1 januari tot 1 okto ber 1962. Men verwacht. dat de nieuwe salariëring, die als een aan merkelijke verbetering wordt be schouwd. gunstig zal werken op de belangstelling voor de opleidings scholen van de rijks- en gemeente politie. In de commissie voor georganiseerd overleg in politie-ambtenarenzaken werd voorts overeenstemming bereikt, de regering te adviseren de premie voor de geneeskundige verzorging der politie met ingang van 1 januari 1962 te ver lagen van 5,6 procent tot 5.4 procent DWINGELOO, 11 aug. Lady Ba- den-Powell, de „World chief guide" lie( ft hier gisteren tweemaal het inter nationale padvinders- en gidsenkamp var de Nationale Padvindstersraad, „Stop-contact" bezocht. Met 35 genodigden zaï „Lady B.-P aan een Drentse koffietafel aan. Ook woonde zjj een vlaggenparade b;j. Gis teravond bracht zjj rogmaals een be zoek aan het kamp, waaraan omstreeks vijfhonderd meisjes van veertien tot zestien jaar deelnemen, de helft uit Nederland en de rest uit België, Cana da, Ceylon, Denemarken, Duitsland. Finland, Frankrijk, Griekenland, Enge land. Ierland. Italië. Luxemburg, Nw.- Zeeland, Noorwegen, Amerika, Zuid- Afrika. Zweden en Zwitserland. In de Nationale Padvindstersraad wer ken samen het Nederlandse Padvind- sters Gilde en de Nederlandse Gidsen Beweging. DEN HAAG, 11 aug. Dr. W. van Zuil, algemeen secretaris van de Ne derlandse Sport Federatie heeft bij zijn bezoek aan Nw.Guinea voor het Natio naal Thuisfront vastgesteld, dat er bü de militairen zo'n grote behoefte aan recreatie bestaat, dat daaraan op de kortst mogelijke termijn dient te wor den voldaan. Die behoefte zal nog sterk toenemen, wanneer er minder militaire aktiviteiten zullen komen. Het feit. dat tal van burgers uit Nieuw-Guinea ver trekken. heeft voor het Thuisfront in zoverre een nuttige kant, dat de moge lijkheid geopend is boten en ander sportmateriaal ter plaatse over te nemen en voor de militairen te bestem men. Voor de snelle uitvoering van een en ander heeft het Thuisfront echter spoedig veel geld nodig. In ta] van plaatsen zijn comité's druk bezig met het bijeenbrengen van gelden. HOEK VAN HOLLAND, 10 aug. De reddingsboot „President Jan Leis" heeft vanmorgen twee sportvissers uit Den Haag van de pier in Hoek van Hol land gehaald. Door het opkomend tij en de ruwe zee waren de mannen aan het einde van de pier in moeilijkheden ge komen, hetgeen was opgemerkt door het personeel van de seinpost. DEN HAAG, 10 aug. Het Neder- landsche Roode Kruis heeft vier ambu lance-wagens ten geschenke gekregen. De gift is van een importrice van auto mobielen bij gelegenheid van haar vijf tigjarig bestaan. Maandag 20 augustus zullen de wagens officieel hier worden overgedragen. Horizontaal: 1 vergezicht - na deel. 2. advies - wa ter in Nederland lyrisch dichtstuk Honingdrank. 3 het aanstoot nemen overschot. 4. lek kernij - bijna vol maakt - blaasinstru ment. 5. voorzetsel - verborgen - hoe veelheid - gebruik in kleding. 6 plaats je bij Amsterdam verfstof - hooista- pel 7 plaats in Gel derland - vrucht strijkstok. 8. ont kenning - voorzetsel - jongensnaam - re geringsreglement (afk.) - Frans lid woord. 9. moment munt - luizeëi - ko kertje. 10. schoeisel - lengtemaat - Re- wis. 11 jongens naam - vogelverbUif - stuk van een val lende ster. 12 jon gensnaam - wijsje vurig paard 13 soort verlichting - schrijfgerei plaatsje in Engeland - Jong zoog dier - omroep vereniging (afk). 14 voortreffelijk - Noors prozawerk - pers.vnw. - zangnoot 15. vogel - vogel - rund - ijzerhouden de grond - reeds - telegraaf restante (afk.) Vertikaal: 1 hoofd van een republiek - deel van een alfabet. 2. bijbelse figuur gedachte - hoge stand - famlielid 3 spij ker - water in Friesland - rendiet - ge neesmiddel. 4. lofzang - bijeen- kieur - achter. 5. zeldzaamheid - plaats in Duits land - bijwoord. 6 souvenir - meterton (afk.) - rivier in Azië 7 maand - ver bond - lijfspreuk 8 indien - vlinder - hond. 9 meisjesnaam - stapel - kier - halfbloed. 10 heester - plaatsje in Dren te 11. reeks - wapen - op die manier - voldoend* gekookt. 12 Europeaan - ter nauwernood - voorzetsel - meisjesnaam 13 volkomen ontwikkeld insekt - paar- dekracht (afk - plotselinge stoot - trechter van netwerk 14 telwoord lof zang - rivier in Duitsland rangtel woord 15. soort hond - bewerkte huid bekende motorraces - nakomeling. OPLOSSING VAN 21 JULI Horizontaal: 1 taats; 6 stere; 11 tel 1 2 3 4 5 s 9 10 11 12 13 14 15 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 LAD kens; 13 spaniel; 15 pa, 16 kerel; 17 pekel; 18 aa; 20 eng; 22 lepel; 24oss; 25 eker; 26 sleutel, 27 rite; 28 ren; 31 sen; 32 res tant; 38 psalter; 39 ion; 40 oma; 41 leo; 42 vermeer; 45 steriet; 49 pel; 51 mes; 53 elia; 54 leerdam; 57 port; 58 rum; 60 meeuw; 62 era; 63 uw; 64 sedes. 66 nagel, 69 al; 70 elegant; 72 knevels; 74 start; 75 traag. Vertikaal: 1 te; 2 alk; 3 aken; 4 ter; 5 snellen; 6 spelers; 7 tak; 8 enen; 9 ril: 10 ee; 11 tanker; 12 slee; 13 spet;; 14 las ter; 15 peer: 19 asen; 21 gene; 23 pul; 24 oise; 29 stomp; 30 vlerk: 33 sir; 34 ane: 35 tor; 36 pas; 37 ale; 38 tol; 42 ve- luwe; 43 elim; 44 element: 46 krawant; 47 emoe: 48 terras: 49 peru; 50 are; 52 stal: 55 eest; 56 dunk; 59 eega; 61 leva; 64 set; 65 dar; 67 ger; 68 lea; 71 Is; 73 lg Oplossingen op briefkaart in te zenden tot en met 18 augustus aan het Kasteel van Aemstel, afd. prijsraadsel. N.Z. Voorburgwal 65, Amsterdam, met ver melding: ouder of jonger dan 18 jaar. DEN HAAG, 9 aug. De directeur- generaal van de volksgezondheid, prof. dr. P. Muntendam heeft enkele mede delingen gedaan n.a.v. de ziektegeval len na het gebruik van anti-conceptio- nele middelen, welke in tabletvorm door de mond worden ingenomen. Schadelijke nevenwerkingen waren tot dusverre niet bekend. Uit mededelin gen in de buitenlandse vakpers is ge bleken, dat in enkele gevallen bij vrouwen, die vroeger een aderontste king hebben gehad, zich deze aandoe ning tijdens het gebruik van de zwan gerschap voorkomende tabletten, weer voordoet en soms met ernstige compli caties, zoals afsluiting van een bloed vat. Hoewel het verband tussen gebruik van het middel en de opgetreden af wijkingen nog niet wetenschappelijk be wezen is, wordt het door verschillende deskundigen aannemelijk geacht. Dezer dagen is gebleken dat ook i« Nederland zich enkele ziektegevallen hebben voorgedaan bij vrouwen die deze tabletten innamen. Mede naar aanleiding hiervan heeft een Neder landse fabrikant (Organon) zich tot de Nederlandse artsen gewend met het advies de tabletten niet aan te raden voor die vrouwen die op grond van vroeger doorgemaakte aderont steking of van bestaande spataderen gepredisponeerd zouden kunnen zijn voor complicaties bij het gebruik van genoemde tabletten. De geneeskundige hoofdinspecteur van de volksgezondheid heeft zich van daag tot de Nederlandse artsen gewend om nadere inlichtingen te verkrijgen over complicaties die zich bij het ge bruik van de anti-conceptionele tablet ten hebben voorgedaan. Intussen stelt de pharmaceutische hoofdinspecteur een onderzoek in naar de in het buiten, land getroffen maatregelen, welke op het ogenblik nog niet hebben geleid tot een uit de omloop nemen van deze middelen. Van de resultaten van deze onderzoeken zal afhangen of hier te lande nadere maatregelen getroffen zullen worden, waarna verdere mede delingen zullen volgen. Het gebruik van deze middelen zonder medische voorlichting is bij de daaraan verbon den bezwaren niet verantwoord, aldus prof. Muntendam. (Aangetekend zij, dat blijkens uit spraak van Paus Pius XII het gebruik van pillen met anti-conceptionele doel einden in strijd is met de katholieke moraal.) HEERENVEEN, 11 aug. Hainje's Carrosseriefabrieken te Heerenveen en de Verenigde Machinefabrieken (Werkspoor) te Utrecht hebben beslo ten tot samenwerking. Dit zal inhou den, dat de VMF haar produktie van autobussen geleidelijk staakt en dat nieuwe orders voortaan alleen te Hee renveen zullen worden uitgevoerd. De firma Hainje beschikt momenteel over 11 000 m2 arbeidsoppervlakte waarvan 4500 m2 is bebouwd. B\j deze samenwerking blijft het be drijf van de heer A. Hainje volkomen zelfstandig. Het verwacht te moeten overgaan tot personeelsuitbreiding. Hoe gaat het in jullie vacantie? Zijn jullie nog niet weggewaaid? Zo niet, maak dén nog maar veel plezier. De oplossing van de vorige puzzle was zo: Horizontaal: 1. Klap, 3. tol, 6. Ameri ka, 7. deining, 8. tas, 9. glee. Vertikaal: 1. Klarinet, 2. piraat, 4. limo nade, 5. lading. De prijswinnaars le priis: Gerda v. Maris, Meerstraat 108, Hillegom. 2e prijs: Engelmund Krujjshaar, Boe- weg 13A, Beverwijk. 3e prijs: Joianda Werbata. Noorwegen- straat 75, Haarlem. Nieuwe inzendingen liefst per brief kaart aan de redactie van dit blad. Naam van je krant vermelden. In linker bovenhoek schrijven: „Kinder- priisvraag". Oplossing op briefkaart in te zenden tot en met 18 aug. aan 't Kasteel van Aemstel afd. prijsraadsel, N. Z. Voor burgwal 65 Amsterdam, met vermelding: ouder of jonger dan 18 jaar. De winnaars van 21 juli zijn: Rector J. de Nijs, Dr. Baumannplein 14, Half weg, M. E. Winkel, Begastraat 9, Haar lem, W. Holla, Groenendaalstraat 7. Amsterdam (w). HAMBURG, 11 aug. De procedure voor een faillietverklaring van de enige tijd geleden in betalingsmoeilijkheden geraakte ondernemingsgroep Willy H. Schlieker is vrijdag begonnen. Het Amtsgericht van Hamburg is begonnen met de faillisements-procedure over het vermogen van het bedrijf en over het particuliere vermogen van de multi-miljonair Schlieker. Hiermede zjjn alle pogingen van de belangheb benden om de ondernemingen van Schlieker te steunen mislukt. Bjj besprekingen tusen de senaat van Hamburg, Schlieker. de bewind voerder W. Riese, en de grote schuld eisers was getracht kapitaal bijeen te krijgen om de financiële moeilijkheden van vooral de scheepswerf van Schlie ker te Hamburg op te lossen. MOSKOU, 11 aug. (UPI) Radio Moskou maakt bekend, dat vanmorgen om 11.30 uur plaatselijke tijd een nieuw bemand Russisch ruimtevaartuig het heelal is ingeschoten. Het ruimteschip Is genaamd „Vostok III". Aan boord be vindt zich de „kosmonaut" majoor An- dreyan Grlgorovitsj Nikolajev. SIERTUIN^M HERFSTTOOI Mannelijke en vrouwelijke plant Duindoorn Pernettya PLAATS TWFFHUIZIüE PLANTEN BUEEN Denk om de vogels Lampionptant Ptelea Btazenstruik GROENTETUIN VERVROEGEN VAN GROENTE "«c; Stekken Overkapping van glas v/J tiekje •e. Wu: houtskool plastic Glas klok bladgrond zand kleigrond INDE KAMER mest Tijdeli jke bak vJj'C-2.49 FICUS Cotoneaster Bottels BESHEESTERS DEN HAAG, 11 aug. - In verband met het overlijden van de heer Chr. Winkel is mr. drs. A. P. J. van Brug gen benoemd tot plaatsvervanger van de gouverneur tier Nederlandse Antil len. HU was tot nu toe directeur van het kabinet van de gouve.neur. Zpn nieu we functie waarvan wü gisteren in een gedeelte van onze oplage nog mel ding maakten is naar men aanneemt bedoeld als tijdelUke en betekent het voorzien in een noodsituatie De heer Van Bruggen, geboren in 1925, is een veelzijdig jurist. Tien jaar werkte hp op het ministerie van Buiten landse Zaken, waar hp in 1958 hoofd werd van de afdeling vreemdelingenza ken. Tevoren had hij na zjjn doctoraal examen rechten in Groningen en later nog doctoraal vrije studierichting met als hoofdvak volkenrecht en politieke wetenschappen, strafrecht en proces recht gedoceerd aan het Instituut voor Perswetenschappen aan de Amsterdam se gemeentelijke universiteit Hij was ook hoofd, tevens adviseur, van de visa- dienst als onderdeel van de afdeling vreemdelingenzaken die ot juni onder zij- leiding stond. De leer Van Brug gen heeft een grote ervaring in zaken die betrekking hebben op toelating en uit wijzing naturalisatie enz. van vreem delingen, terwijl hij ook veel studie heeft gemaakt van de status van de internatio nale ambtenaren, hun immuniteit en hun privileges. Hij is Fries van geboor te en komt van de gemeente Ternaad (Westdongeradeel), waar zijn vader ambtenaar ter secretarie was. ROTTERDAM, 10 aug. B. en W. van Rotterdam hebben de gemeente raad een plan aangeboden voor de bouw van een ondergrondse parkeer- Sarage in twee lagen onder het Schouw- urgplein. In totaal zullen er 760 auto's geparkeerd kunnen worden. Aangezien het de bedoeling is, te zijner tijd di verse punten in de stad voor „kort par keren" aan te wqzen, is de aanwe zigheid van een gelegenheid voor „lang parkeren" dringend gewenst. De parkeerstroken komen in de dwarsrichting van het gebouw, ge plaatst aan rijpaden, waarvoor eenrich tingsverkeer zal gelden. De overspan ning zal worden uitgevoerd in voorge spannen beton. Daardoor komen de ko- lommen verder uit elkaar te staan en dat heeft tot gevolg, dat er ruim vijftig parkeerplaatsen meer worden verkre gen dan wanneer de traditionele bouw zou worden toegepast. Bovendien is de voorgestelde constructie bevorderlijk voor een goede exploitatie. Daar staat tegenover, dat de kosten daardoor met f 750.000 worden vermeerderd. De stichtingskosten worden geraamd op negeneneenhalf miljoen, waarbij zijn inbegrepen de kosten» voor het omleg gen van kabels en buizen (halve ton). de exploitatie blijvend in handen van de gemeente zal moeten komen, wordt nader bestudeerd. Prognoses spreken van een sluitende exploitatie van de garage, enkele jaren, nadat het concertgebouw zal zijn voltooid. Het plan is samengesteld in nauw overleg met de Kamer van Koophan del en met de verkeerscommissie. VEILING POELDIJK, 10 aug. - Tomaten export: A-eztra 4.30-4.50, C-extra 4.45- 4.70. A-l 4.15-4.40, B 2.85-4.05, C-l 4.25-4.40, CC 3.40-3.60, Binnenland: A-2 2.80-2.90, A-3 2.20-2.30, B-2 2.50, C-2 2.05-2.20, C-3 1.50- 1.75, alles per kistje van 6 kg. Druiven: Alicante, extra 2.25-2.70, A-l 2.25-2.60, Frankenthaler. extra 2.20-2.55, A-l 1.95-2.20, Golden Champion, extra 2.95-3.55, A-l 2.60-3.10, Muscaat, extra 3.35-3.75, A-l 2.60-3.—, Gradisca 2.20. Emil 2.40. Perziken 0.50-1.40. Rode bessen 65-98 ct. Witte bes sen 68 ct. Pruimen: Golden Japan 2.55-2.60, Ontario 2.30-3.10. Burbank 2.00-2.25. Formosa 2.80 Belle de Löuvain 3.25. Snijbonen 1.50- 2.10. Prinsessebonen 0.90-1.05. Tuinbonen 12-15 ct. Andijvie 24-32 ct. Waspeen 13-15 ct. Spitskool 15 ct. Rodekool 10-12 ct. Pe pers. groen 0.65-1.05, rood 3.40-7.50. Aard appelen grote 17 ct. poters 11 ct. Alles per kg. Paprica, groen 4-27 ct. rood 5-27 ct. Vij gen 29-40 et. Aubergine 44-100 ct. Kussa 38-65 ct. Komkommers 10-22 ct. Bloemkool (6) 21-25 ct. (8) 16-20 ct. (10) 12-15 ct. (12) 11-12 ct. Perziken (1) 62-74 ct. (2) 37-45 ct. (3 28-38 ct. (4) 19-26 ct. (5) 11-17 ct. (6) 8-9 ct. Netmeloenen (4) 1.25, (5) 0.70-1.15, (6 0.95-1.15, (8 80-100 ct. (10) 50-70 ct. (12) 40-55 ct. Suikermeloenen (5) 2.35, (6) 1.40-1.95, (8) 1.05-1.70, (10) 1.00- 1.20, (12 60-95 ct. Ogenmeloenen (6) 0-90- 1.45. (8) 0.90-1.45, (10) 0.90-1.05. (12) 65- 75 ct Sla 9 ct. Alles p. st. Peen 17-26 p. bos. Aanvoer: 117.000 kg. Tomaten; 12.000 kg. Druiven; 420 kg. Pepers: 700 kg. Pruimen; 1145 kg. Prinsessebonen; 800 kg. Snijbonen; 41.700 stuiks Perziken; 11.000 stuks Paprica; 6000 stuks Meloenen; 3980 stuks Aubergine; 2800 stuks Bloemkool. KAASMARKT ALKMAAR, 10 aug. Aanvoer 23.000 kg. Fabrieks-Edammer, 8000 kg. Goudse volvette. Noteringen: Fabrieks-Edammer I 1.88. Goudse volvette 2.-. KAASMARKT LEIDEN, 10 aug. Aan voer: 17 partijen Goudse kaas en 4 partijen L idse kaas. Noteringen: Goudse, extra kw. tot I 2.28, le kw. f 2.22-2.26, 2e kW. 2.15-2.21. Leldse extra kw geen notering, le kw, tot 2.51. VEEMARKT LEIDEN, 10 „ug. - Aanvoer 2994 stuks. 20 Stieren 1.80-3.20 per kg. sch.gew. 45 Melkkoeien 800-1050 per stuk. 370 Vette koeien I 2.60-3.30 per kg. sch. gew. 55 Vare koeien I 460-960; 15 Pinken 300- 500; alle per stuk 105 Vette kalveren I 1.90-2.40 per kg. lev. gew. 10 Nuchtere kalveren f 1.20-1.50 pier kg. lev. gewicht, idem 1 35-60 per stuk. 320 Vette schapen 75. 90. 105 per stuk. 200 Fokschapen I 100-125 per stuk. 1844 Vette lammeren t 90-115 per stuk. DEN HAAG, 11 aug. In de ouder dom van 85 jaar is overleden d® luitenant-generaal tit. b.d. H. de Iongh, ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, ridder in de Orde van Oranje* Nassau met de zwaarden en drager van verschillende buitenlandse onder scheidingen. Generaal De Iongh was oud-inspecteur van de vrijwillige land storm en van de infanterie. Reeds iJJ 1936 wafd hü gepensioneerd in de rang van generaal-majoor; in april 19s* werd hj) luitenant-generaal titulair. -ubb patqsSdoqosjBJjs Jap uajmq pueu ufiz leu: jBq ep jajedsjejipB ep J®P -uio 'ufjz doqos atjjA euoMsa uea leot" UP 'Suissijsaq epaoS uaaS sbm Ilfl „jejn jo uajinjj" :Smssojdo NflDQT VLMNDERENFLEMING HEEFT VERUTTENu TOPflZZIT IN DE FALD0N KLINIEK, ROSEMARY GARDEN5 GOED.MENEER...LAAT SCOTLAND YARD ERMAAR BUITEN.. WILLIAMS..? LUISTER ER DREIGT GEVAAR, J0N6EN. KOM HIERHEEN" EN BRENG MIKE BUNT MEE.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 4