Geen extra-uitkering voor kleine schuldeisers VIJF RUSSISCHE KOSMONAUTEN BIJEEN Nieuwe vestiging Bruynzeel in Bergen op Zoom Agenda en om Haarlem Onze Gezellen binnenkort wellicht eerste klasser STOCK STOCK STOCK HET APRIL SMITH MYSTERIE REMBRANDT TV-STER VERDWIJNT Gewijzigd ontwerp-akkoord aangeboden Lisse wint BSM- veteranentoernooi Zekerheid voor ambtenaren op Nieuw-Guinea In eerste aanleg investeringen tot een bedrag van vijf miljoen Constantijn na dag in Amsterdam terug naar Athene Stormvogels wint van Haarlem Het faillissement van „De Brandaris ATAX'TAXI 1.2.3.4.5. VOSTOK-GESPREK IN DE RUIMTE Gouden Arendroept „Valk" op Organisaties geheel tevreden gesteld De maandagse beurs in het Krelagehuis Pugwashconferentie in Londen „Jan Passtoors" naar j eugdvierdaagse Jongens stalen uit consumptietent SOFTBALL IN HAARLEM Auto over de kop op de Zeeweg Bloemendaal verslaat „Onze Gezellen" „De Kampioen" op dreef in Wassenaar m'm DINSDAG 14 AUGUSTUS 1962 PAGINA 2 VOOR TWEEDE KEER Burgerlijke Stand Haarlem Rolland-schaaktoernooien Poging tot inbraak in Heemstede ATTENTIE! ATTENTIE! Woensdagochtend 10.30 uur geen jeugdvoorstelling DUITS JONGETJE AANGEREDEN Films Muziek Dans C Cabaret Diversen T entoonstellingen ovvo. POLITIESCOOTER UITGEBRAND SOFTBALL Wodka Keglevich PAUL VLAANDEREN AMSTERDAM, 13 aug. Kleine schuldeisers van de n.v. Assurantie maatschappij „De Brandaris" krijgen geen aanvullende uitkering. Dit is in het gewijzigde ontwerp-akkoord bepaald In het aanvankelijke ontwerp-akkoord was een bepaling opgenomen, dat credi teuren. wier vordering niet meer be loopt dan honderd gulden, pondsponds gewijze een aanvullende uitkering zal worden gedaan. Daarvoor was een be drag van twee miljoen gulden gereser veerd. Dit bedrag wordt nu eveneens ln de kas van de maatschappij gestort te verdeling onder alle 190.000 credi teuren. Het gewijzigde ontwerp-akkoord is, naar eerst thans vernomen wordt, door de procureur van „De Brandaris" aan geboden in de op 5 juni j.i. gehouden krediteurenvergadering. De raadple ging en beslissing over het nieuwe ont werp-akkoord werd uitgesteld tot 16 ok tober a.s. In de toelichting op net gewijzigde ontwerp-akkoord wordt medegedeeld, dat het zeer gebruikelijk is in een aan geboden akkoord bijzondere voorzienin gen te treffen voor krediteuren met een kleine vordering, daar deze krediteuren financieel meestal het minst draagkrach tig zijn, zodat zij door de betalingsmoei lijkheden van de schuldenaar relatiel het zwaarst worden getroffen en socia le en billijkheidsoverwegingen daarom voor een extra uitkering pieiten. Door een dergelijk clausule vergemakkelijkt men het verkrijgen van een gunstige uitslag van de stemming over het ont werp-akkoord. Volgens de toelichting op het gewfl- Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht MOSKOU, 13 aug. (Tass) Vanoch tend hebben de kosmonauten Nikolajev en Popovitsj weer een radiogesprek met elkaar gevoerd. Popovitsj: ,,ik ben Gouden Arend en roep Valk op. Ik hoor u goed, de tem peratuur is achttien graden, de vochtigheidsgraad 65 procent. Heeft u me goed begrepen?". Nikolajev: „Ik ben Valk en roep Gou den Arend op. Ik heb u begrepen, met mij is alles gced. De temperatuur is vijftien graden, de vochtigheidsgraad 65 procent. Ik voel rnjj best en heb goed geslapen". Popovitsj: „Hier Gouden Arend: Ik ben in beste conditie, heb goed gesla pen en voel me geweldig" BENNEBROEK, 14 aug. Voor de tweede achtereenvolgende keer heeft de voetbalvereniging Lisse het vetera- nentoemooi van BSM gewonnen, waar door dit team voor de tweede keer in het bezit kwam van de Arie van der Mey-wisselbeker. Op het terrein aan de Kleine Sparrenlaan, waar het toernooi werd gehouden, reikte de voorzitter van BSM, de heer P. Mulder, de beker aan de aanvoerder van Lisse uit. Het toernooi om de Van der Mey- beker is een vijftal jaren geleden inge steld ter herinnering aan de vroeg ge storven, zeer populaire voetballer van BSM, .Arie van der Mey. In de elftallen van de vier verenigingen Lisse, Voge lenzang, HBO en BSM, die aan dit toernooi deelnamen, kwamen alleen spe lers uit, die ouder waren dan dertig jaar. Er werd een halve competitie ge speeld van tweemaal twintig minuten. Elk team kwam daardoor drie keer in het veld en voetbalde bjj elkaar twee uur. Het weer was echter alleszins gun stig om een goed toernooi te houden. Lisse werd ongeslagen nummer één met drie gewonnen wedstrijden en be haalde zes punten. BSM werd tweede met drie punten. Vogelenzang derde met twee punten en HBO sloot de rij met één punt. De uitslagen van de zes gespeelde wedstrijden zijn: BSMHBC 3-2, LisseVogelenzang 1-0, BSMLis se 1-3, Vogelenzang—HBC 1-1, Lisse— HBC 2-0, BSMVOGELENZANG 1-1. BEVALLEN van een zoon: 10 aug.: Braak; A. J. van Huijssteeden' C. G. Slenters-Braak; A. J. van Hufls- steeden-Simmers: W. E. Rouppe-v der Voort-Geul; 11 aug.: A. C. van den Bos-Kroonen: M. H. Kriek-Koning; C. M. D. van der Fluit-van der Vooren; M. van Oorschot-Hulsebos; A. M. Ha- fen-Zwagerman; 12 aug.: A. Bossema- osma; H Veidhuijs-Duin; R. de Bie- Groenendaal; R. Hage-van der Schaaf; A. T. J. Franke-van Veen; W. T. Lan gen djjk-Boots: K. J. A. van Kesteren- Heeremans; E. B. Stillebroer-de Zwart; 13 aug.: F. H. D. Reemer-Ek; N. Ab- ma-ten Have; D. Kiewiet-Schenk. Van een dochter: 9 aug.: D. Koppen de Zwart: 10 aug.; D. C. Lucke-Smit: 11 aug.: J. M. M. A. Damen-Zwaanen- burg; E. F. W. Jorritsma-Thöne; W. Otto-van Overeem; R. Bracke-van der Mije; M. M. Koster-Moonen; A. M. Groeneveld-Bekker; P. C. J. Bruines- Otte; E. Burrij-van Heerden; P. Braams Visser; W. H. E. de Hartog-Aalten. 12 aug.H. T. M. Kemper-Bisschops; 13 aug.: E. Horvath-Kopeczky. OVERLEDEN: 9 aug.: T. J. Peek, 15 j., Gasthuisvest: B. Naaktgeboren, 59 j.. Havenplein; G. J. Hepdanus, 63 j., Leidsevaart: 10 aug.: L. N. J. Le- febvre-van Someren Gréve, 55 j., Beels- laan: C. Hillebrink-Grobfeld. 67 j., Kam- g;rlaan; N. A. Beukman-Blauw, 63 j., enkoelenstraat: C. Vroegop, 91 j.. Wes terhoutstraat: 11 aug.: B. W. Witjes, 39 j., Jephtaplein; 12 aug.: J. C. Kluit, 72 j., Sterreboschstraat; A. de Bruin, 49 j., Cremerstraat; B. Groot, 79 j., Gen. Cronjéstraat. ONDERTROUWD: 13 aug.: K. W. v. Netten en W. Silvis; P. A. Knip en E C. H. Koot: H E. de Hoogh en E. T. Vos: J. W. M. Rem en T. Wil- lemse; H. Sehom en W, J. de Haas; J. H. Boleij en G. M. Sierveld. GEHUWD: 11 aug.: A. M. Lubbers en J. W. Stekelenburg; 13 aug.: P. P. Zijp en P. S. ten Dam; C. J. Philippo en A. H. C. Borger; E. G. J. Neelis en M. C. van der Vecht. zigde ontwerp-akkoord is het de vraag of deze overwegingen thans nog gewicht in de schaal leggen. Ten eerste moeten di slachtoffers van de deconfiture van „De Brandaris" niet onder de kleine, doch juist onder de grote schuldeisers worden gezocht. Bovendien speelt vol gens de toelichting het winnen van de stemmen van de kleine krediteuren geen rol meer, omdat door een wijziging van de faillissementswet de stemming over het „Brandaris-akkoord" niet meer door de individuele schuldeisers zal geschie den, maar door een commissie van 15 deskundigen, daarom zijn er voor bevoor rechting van de kleine schuldeisers geen voldoende gronden meer aan te voeren. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 13 aug. Op de snelst mogelijke manier is hier vanmorgen in het overleg tussen de ambtenaren- organisaties en de regering de oplos sing gevonden voor de nog altijd heer sende onzekerheid over de_ positie van de ambtenaren die op Nieuw-Guinea werken. De regering heeft lot volle be vrediging van de organisaties toege zegd dat de wet op het bijstandscorps, die reeds in mei door de Tweede Ka mer was aanvaard, zijn praktische uit werking zal krijgen in een uitgebreide Algemene Maatregel van Bestuur. Daarin zullen allerlei onderdelen wor den geregeld die betrekking hebben op de rechtszekerheid, een regeling voor nonactiviteit, een wachtgeldregeling, maatregelen op het gebied van huis vesting, vergoeding voor huisraad, ziekte enz. De organisaties, die reeds vóór twaalven het overleg konden be ëindigen, waren volledig tevreden go- steld. Op een vraag of misschien de mede delingen van mr. Boekraad bij zjjn aan komst op Schiphol (zie elders in dit nummer) van de zaak een overdreven voorstelling hadden gegeven, werd spontaan geantwoord: ,~Oat kan in sommige gevallen wel eens nodig zijn. Men is blijkbaar terdege uit een slui mering ontwaakt." HAARLEM, 14 aug. Natuurlijk overheersten ook gisteren de gladiolen op de wekelijkse keuring in het Kre lagehuis, maar van doorbuigende ta fels en een schreeuwend gebrek aan plaatsruimte zoals anders om deze tijd van het jaar was geen sprake. Grote groepen waren er van de fa. Salman en Zn. uit Noordwijk, van Ko nijnenburg en Mark, eveneens uit de bloemenbadplaats en van P. Visser, St. Pancras. Jonkman-Hulseboseh. Sassenheim, liet een uitstekende witte gladiool zien: Active, waarvan we veel verwachten. Preijde, Breezand, etaleerde een mooi groepje met de aparte Pharailde, rose met een warme gloed overtogen, de lila Proficiat, de rode, wit gevlekte Bis- Bis en de forse, best gebouwde White Friendship als uitblinkers. De merk waardige appelbloesemrose Wild Rose, de voortreffelijke oranje Debby een der beste oranje gladiolen die er is en de roomkleurige, rose-gerande Pi- cotée, waren de paradepaarden in de collectie van K. Kooy, St. Pancras. Een indrukwekkende groep gladiolen bracht opnieuw de fa. H. J. Salman en Zn. Noordwijk, naar voren. Een firma die het zoekt in forse, edel gebouwde gla diolen. Er stonden er vele en stuk voor stuk juwelen. Er is echter altijd nog baas boven baas en de volgende waren o.i. de meest flonkerende zaailingen uit de collectie: de violette Toscanini's Me mory, de rose, lila gevlekte Soestdijk, de prachtige rose Perosi, de rose Fi garo met de fraai gevormde bloemen, de idem Metropole en tot slot de pur peren Robert Koch. In het kleinbloe- mige genre toonde P. Visser, St. Pan cras, alleraardigst materiaal. Onder meer: de rose Zenith, de oranjerode Ardent, de rode, geel 'gevlekte Page Boy en verschillende andere variëtei ten. Van Konijnenburg en Mark, Noord wijk was er weer met een imposante groep. Deze firma ziet kans om jaar lijks enkele tientallen nieuwe èn beste variëteiten ten tonele te voeren. Veel succes heeft men gehad met de intro ductie van de butterfly-gladiolen, een elegant middelgroot type, dat ook bij de liefhebbers zeer in de smaak viel zowel hier als in het buitenland. Van de gisteren getoonde zaailingen noemen we vooral Frank Lissone, lichtrose met bruinachtige vlek, de teerrose Glis, de prachtige warm-gele Golden Pearl, de grappige Tompouce, rood met gele vlek, de blauwe Pearl Buck en de lichtgele, rood gemerkte Kobolt. Dit is maar een kleine greep uit het vele moois. P. Bjjvoet en Co. Overveen, etaleer de fraaie primulinus-gladiolen met los gebouwde takken. Heel anders dan de butterfly-gladiolen, maar ook zeer po pulair. De roomkleurige Giorgione, de flonkerend rode Little Bird en lila Elsbeth mochten aan alle kanten be keken worden. Héél mooi! Dahlia's waren er weer van de fa. H. van Veelen uit Sassenheim: Scar let Beauty, Mon Petit, Bronze Pris- cila, de pompon Pompeuse en de rode semi-cactus Floriad's Memory. We zien ze dit seizoen vermoedelijk nog wel weer verschijnen. En dan -varen er ook nog lelies. Een longiflorum-slectie van J. Boon uit Venhuizen, die ons de mooie Mount Everest van A. J. v. d. Zwet uit Roelofarendsveen niet kon doen vergeten en de haast onaards mooie zaailing genaamd Botamac Strain, naar voren gebracht door KI. de Jong uit Andjjk, een speciosum-type met grote witte, rose gespikkelde bloe men. Een juweel! DEN HAAG, 14 aug. De aanbeveling dat West-Berljjn de zetel zal worden van een internationaal centrum voor wetenschappelijk onderzoek, is een van de onderwerpen die in september in Londen aan de orde komen op de tiende Pugwashconferentie. Geleerden uit meer dan dertig landen zullen aan de besprekingen deelnemen. Ongeveer vijf tig deelnemers komen uit de Verenigde Staten en meer dan vijfentwintig uit de sowjetunie. Deze radiografisch overgebrachte foto uit Rusland toon van links naar rechts de cosmonauten Nikolajev, Popovitsj, Gagarin en Titov, het Russische ruimte-klaverblad, met een niet geïdentificeerde aspirant-ruimtevaarder, tijdens een training gefotografeerd. (Van onze verslaggever) ZAANDAM, 14 aug. Meer dan vijf miljoen gulden zal in eerste aanleg de nieuwe vestiging van Bruynzeel N.V. in Bergen op Zoom vergen. Hedenoch tend heeft een der directeuren van het Bruynzeel-concern, de heer W. Bruyn zeel, de nieuwe plannen toegelicht. De plannen hebben grotendeels hun oor zaak gevonden in de te vestigen Euro- markt, waarin Bruynzeel op houtge- bied een belangrijk woord wenst mee te spreken. In Bergen op Zoom heeft men reeds de beschikking over een bouwterrein van 7 ha, terwijl er onder handelingen worden gevoerd over nieu we bouwterreinen. Eind augustus zal de aanbesteding plaats vinden van de eerste 12000 m2 bebouwing. Gebouwd zullen worden een kasten- fabriek, een potloden- en ballpennen- fabriek, alsmede een fabriek voor een nieuw procédé vloerenbedekking. Bruynzeel brengt nl. een nieuw patent op de markt op het gebied van houten tegels, welke zelfs op beton gelegd kun nen worden. Deze tegels kunnen, aldus de mededelingen, een omwenteling be tekenen op het gebied van vloerbedek king vanwege de natuurlijke fraaiheid, mooie vlamtekening en grote duur zaamheid. Het procédé is beduidend goedkoper dan parket. In de potloden- en ballpennenfabriek zal vnl. damespersoneel te werk wor- HAARLEM, 14 aug. 15 jeugdleden van de H.W.S.V. „Jan Passtoors" heb ben met succes deelgenomen aan de jeugdvierdaagse in Breda. Dagelijks werd de afstand van 15 km afgelegd. De groep stond onder leiding van mevrouw G. Swenneker-Gras (2x), ter wijl als verzorger P. Wiedtjk (2x) met de groep was meegegaan. Onderstaande leden hebben deelgenomen: Greet Gui- demond 2x, Hans Kamerling 2x, Peter v. d. Klucht lx, Huib Kool 2x, Jac. Krielen lx, Paul van Menen 2x, Her man v. Oorschot 2x, Gerard Schoema- ker 2x, Jan Schoemaker 2x, Rudy Schoemaker 2x, Adrie v. d. Stoop 2x, Siemen v. d. Stoop 2x, Pieter Swenne- ker 2x, Piet van Waart 2x, Ton Boude- wijn 2x. BLOEMENDAAL, 13 aug. Vrijdag nacht is er ingebroken in de consump tietent van het parkeerterrein van de Kennemerduinen bij de Watertoren. Er werden enkele dozen chocolade en kauwgom weggehaald en enkele cola flesjes leeggedronken. Om zes uur gis teravond bracht een Haarlemse ma chinist van de Spoorwegen twee Haar lemse 16-jarige scholieren naar het bu reau in Bloemendaal, omdat hij de jon gelui bij het Brouwerskolkje had aange troffen met dozen vol chocolade en kauwgum. Hij vertrouwde de zaak niet en had de jongens meegenomen naar het bureau. De jongens bleken vrijdag nacht de diefstal gepleegd te hebben in de consumptietent. HAARLEM, 13 aug. Bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan organiseert de Haarlems-Overveense schaakclub Rol land een schaaktoernooi. Het zal plaats hebben 21, 22, 28 en 29 september en 5 oktober. Er wordt gespeeld in 4- en 6- kampen. Op vrijdag 14 september wordt tevens een begin gemaakt met het jaar- zodat het bij de club van voorzitter lijkse jeugdschaaktoernooi van „Rolland" Groos gonst van activiteiten. Nu men sinds een jaar het Kadervormcentrum aan het Houtmanpad in Haarlem als ver enigingslokaal ter beschikking heeft zai men de spelers ook iets beter kunnen ontvangen dan in voorgaande jaren. Naast de mogelijkheid een persoonlijke prijs in de wacht te slepen (3 prijzen per groep) bestaat voor spelers van een zelf de vereniging de mogelijkheid in het be zit te komen van een verenigingsprijs. Op dit moment is nog niet bekend welke vooraanstaande schakers uit Haar lem en omgeving aan de wedstrijden zuilen deelnemen. Gezien de goede re putatie van door Rolland georganiseerde schaaktoernooien mag men aannemen dat de belangstelling groot zal zijn. Ver moedelijk zal bij de jeugdwedstrijden de Beverwijker K. Schepel, die vorig jaar winnaar werd en doordrong tot de na tionale titelstrijd, ook nu weer van de partij zijn. HEEMSTEDE, 13 aug. Zondag ochtend heeft de politie een 19-jarige metaalbewerker uit Heemstede aan gehouden. De man had gepoogd zaterdagavond in te breken in een con sumptie-kiosk op het tennispark Groe- nendaal. Hij had een ruit verbroken. Er werd niets vermist den gesteld, waarmede met de inrich ting van de grote glazen hallen met vrij en ruim uitzicht op borders is re kening gehouden. De kastenfabriek wordt 285 meter lang en 30 meter breed en ook deze fabriek ligt binnen een grote groen strook, terwijl het overgrote deel uit glazen wanden bestaat, welke glazen puien totaal een oppervlakte van 7QOO m2 hebben. De kubieke inhoud van de fabriek zal voorlopig 96.000 m3 beslaan en er zullen bijna 300 werknemers in de nieuwe vestiging te werk worden gesteld. In Zaandam zelf is Bruynzeel inmid dels begonnen met de uitbreiding van de triplexfabriek met een oppervlakte van 2500 m2 en van de Schaverlj met een nieuwe oppervlakte van 4500 m2. (Advertentie) SCHIPHOL, !4 aug. Kapitein P. Arapakis van het Griekse opleidings schip Ierax heeft vanmorgen met twee van zijn officieren kroonprins Constatijn van Griekenland uitgeleide gedaan op Schiphol. Gisteren gleed de Ierax de sluizen van IJmuiden binnen en meerde tegen het middaguur aan het Stenen Hoofd in de Amsterdamse haven. De kroon prins heeft zijn eenddaags verblijf in de hoofdstad gisteren benut om er vrij wel onopgemerkt wat rond te wande len en te winkelen. Hij nam vanmorgen afscheid van de bemanning van de Ie rax en reed met de kapitein en de Griekse ambassadeur, de heer P. A. Verykios, in diens wagen naar Schip hol. Daar waren reeds de adjudant van de koningin, kapitein luitenant-ter-zee A. J. de Graaff, en de. Griekse consul in Amsterdam, dr P. F. Kuhler aan wezig om hem uitgeleide te doen. De prins vertrok met een Comet-lljnvlieg- tuig van Olympic Airways naar Athe ne. BLOEMENDAAL, 13 aug. Een zevenjarig jongetje uit Koblenz, die za terdagmiddag omstreeks drie uur met zijn ouders langs de Zeeweg zat, liep plotseling het fietspad op. De bromfiet ser A.G. van G., een 16-jarige scho lier uit Haarlem, moest daardoor plot seling remmen. Het jongetje werd niet temin aangereden. Met een gebroken onderbeen is hij naar het Militair Hos pitaal in Overveen overgebracht. Na dat het been gezet was en in gips was verpakt, kon het jongetje met zjjn ouders naar Koblenz terugreizen. CINEMA PALACE: De kolos van Rhodes, 14 jaar. Dagelijks 7 en 9.15 uur. De reis van de prinsessen Irene en Margriet door de West, a. 1. Dagelijks 10. 11. 12, 2, 3 en 4 uur. FRANS HALS: De kat zal driemaal miauwen, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO: Mr. Vlubber, de vliegende professor, alle leeft. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXORTarzan en Tanya, 14 jaar. 2. 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: (4e week). La belle Amérl- caine, 14 jaar, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. (3e week) Paw, kind van twee werelden, a. 1. Dagelijks 10.30 uur, ROXY, t/m do.: Agent der Apachen, 14 jaar 2.30. 7 en 9.15 uur. STUDIO: Jules en Jim (door redactie ontr.) De generaal, a. 1. Dagelijks 2.15 uur. De nieuwe avonturen van Dik Trom. a. 1. Dagelijks 10.30 uur. MINERVA, t/m do. 8.15 uur: Rear window, 18 jaar. T/m do. 2.30 uur: De pechvogel, a.l. Dinsdag 15 augustus Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel concert door Lionel Rogg. Donderdag 16 augustus Grote of St. Bavo Kerk. 4 uur: Orgel concert door Piet Kee Openluchttheater, Bloemendaal. 8.15 uur: Optreden van The Dueh Swing College Band. Dinsdag 15 augustus Openluchttheater, Bloemendaal, 8.15 uur: Optreden van de Spaanse dansgroep Csn- tro Cultural de Santiago. „Adam en Eva", Raamsingel 5. iedere avond van 8 uur Waagtaveerne» Damstraat. Optreden van Cobi Schreijer en Poppentheater „Merlijn" Iedere avond Internationaal programma van 8 tot 1 uur. (Maandagavond gereser veerd voor besloten voorstellingen). jeugdclrcus Bas, terrein Bloemendaalse- straatweg Santpoort Iedere dag voorstel lingen om 2 en 8 uur tot en met 18 aug Dinsdag 15 augustus Vleeshal. 8.15 uur: Jan Nelissen hand poppen en Feike Boschma marionetten met „Vee, Vee, Vee in de Vleeshal". Woensdag 15 augustus Vleeshal. 8.15 uur: Jan Nelissen hand poppen en Felke Boschma marionetten met „Vee, Vee, Vee in de Vleeshal". Vleeshal. 2.30 uur: Poppentheater Merlijn met „De Chinese Draak". Donderdag 16 augustus Vleeshal. 8.15 uur: Jan Nelissen hand poppen en Feike Boschma marionetten met „Vee, Vee, Vee in de Vleeshal". Vleeshal. 2.30 uur: Poppentheater Merltjn met „Het onderwateravontuur". Frans Hals Museum: Portretten en genre stukken uit internationaal museaal en particulier bezit Dagelijks van 105 uur Zondag 15 uur Iedere avond geopend van nali negen to: half elf (Kaarslicht en muziek) Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse schooi 16e t/m I9e eeuwse Fossieien, natuurkundige instrumenten Dagelijks van 11—5 uur Eerste zondag van de maand van 15 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Van 1012.30 en van 1.30—5 uur (behalve maandagi Zon- en feestdagen 3—5 uur Museum „Het Huts van Looy", Kieme Houtweg 103: Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dage lijks van 105 uur Zondag van 15 uur (Tot 30 september) Kunstzaal „ln 't Goede Uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerksplein. Maand augustus: Poppe Damave. Teke ningen en aquarellen uit Spanje en Spaans Marokko. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 41: Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Ellen Bottenheim- Niemer (Tot 18 augustus) cruqumsmuseum, Haarlemmermeer. Histo rische stoommachines watermolens enz Dagelijks van 9—12.30 en van 1.305 uur Zondag van 105 uur. Kunsthandel Bier, Groot Heiligland 66. Tentoonsetlling van werken van Hol landse meesters uit de 17e eeuw. Dage lijks van 105 uur. (Tot 30 september). HAARLEM, 13 aug. Pluvius heeft af gelopen week twee belangrijke beslis singen vertraagd. Allereerst is TYBB nog steeds niet definitief voor degrada tie-wedstrijden aangewezen en Onze Ge zellen kon zich nog geen eerste klasser noemen, omdat de strijd tegen de Pin guïns 2 werd gestaakt. DSS eindigde de competitie met een 58 nederlaag tegen DSS heeft lange tijd goede kansen ge had om op zijn minst een winstpunt uit de strijd tegen OWO te halen. De eerste drie slagbeurten van OWO waren de DSS verdediging wat ongelukkig. Zon der dat de Amsterdamse meisjes tot een honkslag kwamen konden zij toch een 30 voorsprong opbouwen. Heel wat beter van kwaliteit waren de runs die DSS in de derde innings scoorde en de stand weer in evenwicht bracht 3—3. Drie prachtige honkslagen van Jeannet Lacourt, Tini Hardebelt en Dini Zwanen- veld waren hier een basis voor. Daarna was de strijd volledig in evenwicht. He laas kreeg OWO in de voorlaatste in nings een stevige greep op de DSS ver dediging, hetgeen niet minder dan vijf runs kostte 83. DSS probeerde met een massale aanval storm te lopen tegen werpster Dini de Bruin. Verder dan 8^—5 kwamen de Groen Rood Witten niet. Theoretisch kan DSS nog onderaan ein digen, maar niemand geloofd hierin. DSS is uitgespeeld. TYBB heeft nog altijd een kleine kans. De wedstrijd tegen HHC verregende. Nu moeten de Geel Zwarten vrijdag op eigen veld aantreden tegen de Pinguins. Elke punt is kostbaar. Onze Gezellen heeft tegen de Pinguins 2 nog drie innings gespeeld en stond met 93 voor, toen scheidsrechter Pleyt toch het sein tot inrukken gaf. Het was niet meer verantwoord te spelen. De kans is nu groot dat Onze Gezellen op eigen veld kampioen en eerste klasser VELSEN, 14 aug. Tussen de twee- en drieduizend toeschouwers hebben op „Schoonenberg" duidelijk laten blijken, dat de nieuwsgierigheid naar wat de ploegen uit de directie omgeving in het nieuwe seizoen van plan zijn, hen ondanks het zomerseizoen, te pakken heeft. Zij hebben in het Velser sport park een aardige wedstrijd bijgewoond, die zowel voor Haarlem als voor Stormvogels nog alle mogelijkheden schijnt open te laten. Over het geheel domineerden de beide verdedigingen. Bp vlagen en dan vooral in het eerste kwartier kwam de voorhoede van Haarlem, waarin Vreeken terug getrokken speelde en Angenent van kansen moest voorzien, tot intelligent spel. Over het geheel echter was de „ruiterij" van de IJmuidenaren als li nie iets beter. In het eerste kwartier bleek de Haarlemse taktiek duidelijk. „Midden voor" Vreeken fungeerde als aanval lende spil, zodat in vc orste linie slechts vier man overbleef. Na enige tijd van onwennigheid wist de IJmuider achter hoede, uitstekend gesteund door de kanthalfs van Wooning en de Graaf, daar wel raad mee. Doelman de Graaf hoefde slechts een enkele maal voor werkelijk gevaarlijke situaties aan te treden. Angenent begon met een fraaie kans in de tribune te jagen. Na een voorzet van Jonker trof een kopbal van hem de lat. Een tweede kopbal was beter gericht, maar smoorde in de handen van de Graaf. Stormvogels hield in deze periode het spel te kort en plaatste bovendien slecht. Linksbui ten Weerlee bleek een goede voorzet in de benen te hebben. Na een daar van produceerde Bakker een fraaie omhaal, maar hij vond doelman van 't Kruys op zijn plaats. Weerlee zelf bekogelde de kruising van lat en paal en een tweede trekbal van Bakker werd door van 't Kruys onschadelijk gemaakt. Na een listige pass van Vreeken kreeg Angenent een kans maar hij werd door Siem de Graaf gehinderd, waardoor er niets meer dan een simpel rollertje overbleef. In de tweede helft was er weer een kwartier verstreken, alvorens Storm vogels wat op dreef kwam. Ditmaal had in die tijd ook Haarlem weinig goeds laten zien. Een levendige aanval vond in middenvoor Nieuwenhuis een te weinig doortastende man. Nog even kwam Haarlem tot een gevaarlijke te genstoot, maar doelmgn de Graaf redde Stormvogels. Even later werd Nieu wenhuis ten val gebracht, hetgeen een strafschop tot gevolg had. Het was Ha verkamp, die deze voor de IJmuide naren benutte. Tien minuten voor het einde keerde de spanning terug. Na een half afgeslagen voorzet van Jaski, schoot de mee opgetrokken rechtshalf Boom de bal buiten bereik van de Graaf in de touwen. Dat Stormvogels kort daarna door nieuwenhuis toch nog de zege wist te behalen, was niet anders dan verdiend. HAARLEM, 13 aug. Vanmorgen kwart over negen raakte in de Lange Wijngaardstraat een politiesoooter in Brand. Tijdens het aanslaan van de motor, ontstond een terugslag in de carburateur. Politiemensen hebben de felbrandende scooter met schuimblus- sers en droogpoederapparaten geblust, zodat de inmiddels gealarmeerde brandweer niet meer op hoefde te tre den. De scooter brandde geheel uit en de deuren van de politiegarage werden geblakerd. BLOEMENDAAL, 13 aug. Zater dagmiddag kort na één uur is op de Zeeweg nabij het strand een duitse auto uit Essen omgeslagen. Het ongeval ge beurde in de eerste bocht vanaf het strand en werd veroorzaakt door het plotseling leeglopen van een band. Het dak van de wagen, die omsloeg, werd zwaar beschadigd, evenals een linker spatbord. De 24-jarige inzittende kwam met de schrik vrij. K13—17 HHC VO 13—16 VVGA S 14— 9 TYBB kan worden. Vanavond wordt er aan Vergierdeweg gespeeld tegen Bloerne daal, dat ook nog promotie kansen neeL als het op de tweede plaats eindigt- ft kan een felle strijd worden verwacn Onze Gezellen heeft genoeg aan een g® lijk spel. De wedstrijd begint om Kwa voor zeven. Als Onze Gezellen karnpio wordt is er direct daarna receptie in u cantine op het veld. De stand in de eerste klasse is: Pinguins 12—18 The Catchers 13— rr "to it t-Ttrrt Id .12-6 12— 5 De stand in de tweede klasse A is: :e Gezellen 11—20 EDO 2 12— -emendaal 1318 Lijnden 12 Pinguins 2 12—16 SC Haarlem 12— K 3 1213 Terrasvogels 12— (Van onze softball medewerker) HAARLEM, 14 aug. Een fel ge concentreerd en zeer actief Bloemen daal heeft „Onze Gezellen" gedwongen zijn kampioenschap uit te stellen. een 7-0 voorsprong, hebben de meisje» uit Haarlem-Noord in Bloemendaal hun meerdere moeten erkennen: 15-11, De start van „Onze Gezellen" was uit stekend. Ria v. d. Putten begon als eer ste slagvrouw al direct met een drie- honkslag en kwam over de thuisplaat 1-0. De verdediging kon nog wel wes met de ballen die door de Bloemendaal- meisjes het veld werden ingeslagen, Ineke Jonker en Ans Ruyvoorn lever de slagwerk, dat „Onze Gezellen" n® drie innings op 7-0 bracht. Toen kwal» de ommekeer. Het veldwerk van „Onze Gezellen" werd op de proef gesteld- Zowel de rechts als mid veldster faal de en toen ook de korte stop een een voudige vangkans uit de handen li®* vallen, had Bloemendaal vrij spel. Voor al omdat Vera Termaat ook nog een tweehonkslag weggaf 7-5. In de vijfde innings opende Bloemen daal met drie honkslagen. Hoewel d't op een zwakte van werpster Ans Ruyg" voorn zou wijzen, had een meer be weeglijker buitenveld dit slagwerk kun nen voorkomen. Bloemendaal nam nu met 9-7 de leiding. De mat spelend0 Oranje Witten waren een geslagen ploeg. Met 15-11 kwam het einde, dat Bloemendaal wel heel dicht bij een pro motie kans bracht via een tweede plaats. „Onze Gezellen" gaat donderdag avond opnieuw een poging doen kampi oen en eerste klasser te worden. Om kwart voor zeven komt dan naar Haar lem-Noord de Pinguins 2. Deze speelt zijn competitie-wedstrijd op het „Onz0 Gezellen -terrein, omdat het Heem- steedse sportpark niet meer beschik baar is. HAARLEM, 18 aug. Op de wieler baan van Duinhorst in Wassenaar heb ben verschillende renners van het Haar lemse „De Kampioen" zondagmiddag met succes deelgenomen aan een geva rieerd baanprogramma. Vier nieuwelin gen van de „rood-witte" club uit de Spaarnestad zegevierden in een ploeg achtervolging en bovendien triomfeer de Marcel Rutte in een premiewedstrijd, In de ploegachtervolging voor nieuwelingen kwam „De Kampioen uit met Marcel Rutte, Aad Bogaard, Ge rard Nijssen en Huub Uttien. Dit vier tal snelde ln een hoog tempo over d0 baan en verwezenlijkte de snelste tij"* 5 min. en 52,8 sec. „Sparta" uit De° Haag werd tweede in 5.53,6, „De SpaU een gemengde ploeg kwam met 6.11,* niet verder dan de vierde plaats. Een premiewedstrijd voor nieuwelin gen leverde een overwinning op voor d® sterke Haarlemmer Marcel Rutte. HjJ wist Van der Starre (Den Haag), ZÖ? clubmakker Aad Bogaard (Haarlem) en Mertens (Den Haag) achter zich <j® houden. In een wedstrijd over onbepaal de afstand, die gewonnen werd door 00 Hagenaar Van der Starre, legde Aa° Bogaard beslag op de vierde plaats. Ook de Haarlemse amateur Gerri' Krabbenbos, die voor het eerst aan een baanwedstrijd deelnam, kwam tot 0°* kele goede verrichtingen. In een klas sementswedstrijd werd hij netjes tweed® achter de Haagse favoriet Wim Scho ling en in een afvalwedstrijd 1 eg? Krabbenbos beslag op de vierde priJ?' Wim Fiechter veroverde een vier®® plaats in een klassementswedstrijd v°° adspiranten. Door de Haarlemse wielerclub ,Pt Kampioen" werd zondag in het der Aartsportpark" de tweede rit va de zomercompetitie als een handic®E wedstrijd gereden en die werd bij de lb klassers gewonnen door Fiechter. was als laatste van de twaalf deeW® mers van start gegaan en ging tensl0 te als eerste door de finish. De uitslag luidt: 1. Fiechter, 2. der Stoop, 3. Otte, 4. Koer, 5. Van B0 kei, 6. De Haan, 7. W. de Veer, 8. V» senburg, 9. J. de Veer, 10. Van BeekmL Bij de ieugdklassers won Blom vo Van Berkel, Handgraaf, EenschooteH Kiekens. Advertentie Imp. Koster Thijs N.V. - Amste fdiif ALLEEN HAAR VOORNAAM u"nn nrllTC"NAAMWILZENItU£ EEN WAANIDEE, NATUURLUK...W'J HEBBEN HAAR FAMI- UENOGNÏETOPGE: POORD.. REEFTZ ZE ACHT SCHULDIG AAN DOOD VAN WERKEIUKENAAM GENOEMD?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2