Indrukwekkende woorden van mr. Wildt Meyboom Vakantiespelen Hartelijk afscheid van vier raadsleden in Bloemendaal bebouwd worden Grote meerderheid voor minderheidsvoorstel „Het Naaldertveldzal niet Felle BRAND legt fabriek in as Vonk uit motor oorzaak van ontploffing TAXI 13000 Licht verdeelde markt TROUWEN OP ZATERDAG Dames in finale 4 x 100 m wissel- slag NOC feliciteert zwemploeg Orgelconcert door Albert de Klerk Hulde aan korps chef J. Voerman PRESSE-PAPIER MET INSCRIPTIE School-sportkleding GRETHA DE BRUIJN De beurs vandaag: Donderdag 23 aug. Woelige leven Gevoel voor cijfers Presse-papier 10% KORTING WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1962 PAGINA 3 LAATSTE NIEUWS ZWEMMEN LEIPZIG Snelste tijd in series VN-controle Veertien waarnemers naar Hollandia Twee personenauto's rijden op elkaar in „Volgeboekt" Rembrandt-diefstal In Bloemendaalse gemeenteraad Waterstanden HAARLEM, 22 aug. Op de programma's van orgelbespelingen ontmoet men vaak namen van com ponisten, aan wie men de beste her inneringen bewaart. Voor de geregel de bezoeker van de orgelconcerten in de Grote Kerk betekenen deze na men het Mekka van de orgelmuziek. VIJFJARIG MEISJE AANGEREDEN Haringbuys Pater Fr. Zegwaard terug in Zandvoort Met SOUPLING een houdbare VAKANTIECOIFFURE MOLENDIJK Burgerlijke Stand Haarlem BLOEMENDAAL, 22 aug. Met een indrukwekkende toespraak heeft mr. H. Wildt Meyboom gistermiddag aan het einde van de vergadering van de Bloemendaalse gemeenteraad afscheid genomen als wethouder. Hij zal in de nieuwe raad van september niet terugkeren. In deze toespraak, Welke volgde op een afscheidswoord van burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller, legde de heer Wildt Meyboom rekening en verantwoording af van zijn werk als wethouder van enkele belangrijke portefeuilles. Hij verheelde daarbij niet, dat hij niet steeds gehandeld had overeenkomstig de inzichten ®n wensen van zijn collega-wethouders en van de raad. Het hebben van verschil van mening was hem een levensbehoefte, waarvan hij zich bewust Was, dat deze hebbelijkheid niet iedereen plezierde. Hij vroeg excuus als teveel van deze ondeugd een deugd had gemaakt. De belangen van Bloemendaal en van zijn ingezetenen hadden voorop gestaan. „Deze be langen worden het best gediend, wanneer er verschillen van inzicht be staan. Dan eerst komen alle facetten van een bepaalde zaak aan het licht." Met dit eigen oordeel gaf de heer Wildt Meyboom nog meer reliëf aan de karakteristiek, die dr. Peereboom Voller van hem had gegeven: ener giek, vasthoudend, bruisend van tempe rament, vindingrijk, sociaal, sportief, stijlvol en zuinig. Vooral prees de bur gemeester in de heer Wildt Meyboom diens zeer persoonlijke aanpak van de sportzaken, die aan zijn zorgen waren toevertrouwd. „Van dik hout werden door hem bijzonder stevige planken ge zaagd, waarmee clubhuizen zijn ge bouwd". Ook heeft hij steeds op de bres gestaan voor het fraaie uiterlijk Van Bloemendaal en voor de belangen Van het publiek, gelijk diezelfde mid- aag eerder was gebleken tijdens de be handeling van het van de heer Wildt ■Meyboom afkomstige voorstel voor een goedkoper trouwtarief op zaterdag. Een vleugje humor strooide de heer Peereboom Voller op de opmerking, dat *hen kan twijfelen aan de oprechte UdoerUnIMI (j-^P^eiinstuif op de Stadsdoelen (bij üll B°fermarkt). Dagelijks van 10-4 t;;rl Voor kinderen van alle leef de]Kosten 10 cent voor een ge- ki'® oag. Schilderen, timmeren, ver- bJMr"ien' spijlen met poppen, Zej, en waterspelen, tekenen, le- hiUzi yerken met klei, poppenspel, Vow enz- enz- Kaarten ter plaatse jE*rijgbaar. ^hhtlenjse Katholieke Vereniging voor het Gezin. Haa^Mtuin Het Paradijsje: Fietstocht en bo Kloemenveiling in Aalsmeer t/fn aan Schiphol. Leeftijd 9 KicinbartUi?r ®urcht ter Cleeff: Open liet Ho i-Y erend- Heen en terug hit hot ^Pübus. Vertrek om 10 uur terstraat oerpark de Santpoor- lieenoroó Brood, beker, badgerei grote Leeftijd: kinderen van de kleuter<5nh°°i en kinderen van de leidine lo ®its er van thuis Spe lt Kosten 50 cent. haar de"^-! Zaanenoord: Dagtocht Us- Lpoft?-Hne?lerduinen- Terug per uUr. Kosten os iaar. Vertrek 10 Sneu Cent' ï0rtdaeU1Y, h Kindervreugd: Grote isjes van 7?pe®ltuin- Jongens en van i t/m 9 jaar. noodzaak van de vluchtheuvel bij „Djember", waarvoor de heer Wildt Meyboom destijds een vurig pleidooi heeft gehouden en die heel dicht blijkt gelegen te zijn bij het woonhuis van de wethouder. Nu nog bleek de burge meester verbaasd over de enorme werk kracht, die de heer Wildt Meyboom had ontplooid na zijn ernstige ziekte van enige maanden geleden. In zijn dankwoord richtte de schei dende 'wethouder zich ook tot de hoof den van de verschillende takken van dienst, welker portefeuille hij de afgelo pen vier jaar had beheerd. Deze amb tenaren hadden plaats genomen op de publieke tribune. Daarna vertolkte hü gevoelens van oprechte erkentelijkheid jegens de gemeente-secretaris, in wie hij vooral diens juridische kennis van zaken prees. Ten laatste maakte hij zich de woorden eigen van zijn echt genote die hem gistermorgen had ver rast met een boeket bloemen, waarbij zij een kaartje had gevoegd met daar op de veelbetekenende woorden „af scheid van het woelige leven". Uit al les wat daarop de heer Wildt Mey boom te zeggen had bleek, dat hij tot de goede verstaanders behoort, die aan een half woord genoeg hebben. Hij was overigens niet de enige, van wie de burgemeester en de raad gis teren afscheid hebben genomen. Ook de heren Staleman (WD). Fijen en Van Haaster, beiden van de KVP, keren niet meer in de nieuwe raad terug. De heer Staleman kan het raadswerk niet verenigen met de werkzaamheden, wel ke verbonden zijn aan het schrijven van een proefschrift. De heer Fijen houdt er mee op wegens gezondheidsredenen. Van het WD-raadslid zei de heer Pee reboom Voller, dat hij over een aan tal gemeentelijke zaken een uitgespro ken persoonlijke mening had. Moeilijk vond hij het afscheid te ne men van de fractievoorzitter van de KVP en nestor van de gemeenteraad, de heer Fijen. In hem bewonderde de burgemeester vooral diens .merkwaar dig gevoel voor cijfers, waarvan de ge meente heeft kunnen profiteren bij de invoering van een nieuw systeem voor de jaarlijkse gemeenterekening. De heer Peereboom Voller noemde de heer Fijen, aan wie het college pretti ge herinneringen zal bewaren, omdat hij ook waarnemend wethouder is geweest, een vertegenwoordiger van allure. Niet zonder opzet maakte de voorzitter ge-: wag van een incident tijdens een de bat over de raadhuisbouw-plannen, waarbij de heer Fijen zo hoos schijnt te zijn geweest, dat hij met de vuist op tafel heeft geslagen. De burgemeester noemde de heer Van Haaster een aparte figuur met een aparte waarde in de raad. Sinds '45 heeft hij deel uitgemaakt van het gemeente bestuur, waarin hij vooral de belangen van de buurtschap Vogelenzang heeft behartigd. Dat hij niet zonder succes daarvoor heeft geijverd moge, aldus dr. Peereboom Voller, blijken uit het feit, dat in Vogelenzang na de oorlog meer woningen zijn gebouwd dan in andere delen van Bloemendaal. De scheidende raadsleden, die er kentelijk bleken voor de lovende woor den van hun voorzitter, kregen ieder een zeer persoonlijk geschenk in de vorm van een pressepapier, waarop hun namen zijn gegraveerd en waarop ver der als zinrijke versiering een aantal zilveren pompebladeren (uit het Bloe mendaalse wapen) zijn aangebracht, ge lijk aan het aantal jaren, dat zij raads lid zijn geweest. Zo kreeg de heer Sta leman een presse-papier met vier, de heer Fijen een met dertien en de heer Van Haaster een met zeventien pom pebladeren. Op het presse-papier van de heer Wildt Meyboom (acht pompe bladeren) stond bovendien nog vermeld dat hij van 1958 tot 1962 wethouder van Bloemendaal is geweest. De heer Stork (WD), die in sep tember ook niet meer terugkomt, (Advertentie) Alle voorgeschreven (uitgezonderd schoenen) SPORTMAGAZIJN TWIJNDERSLAAN 7-9 - HAARLEi- Tel. 15116 - Ruime parkeergelenheid LEIPZIG, 22 aug. Het Neder landse dames-team heeft vanmorgen de eerste serie van de 4 x 100 meter wissel slag estafette voor het Europese kam pioenschap gewonnen in een tijd van 4 min 45,7 sec. De Nederlandse dames estafette-ploeg bestond uit Ria van Velsen, Klenie Bi- molt, Ada Kok en Erica Terpstra. De uitslag was: 1. Nederland 4.45,7: 2. Oost-Duitsland 4.46,3; 3. Rusland 4.59,9: 4. Frankrijk 5.03.4; 5. Tsjecho- Slowakije 5.06.8; De uitslag van de tweede serie was: 1. Groot-Brittannië 4.50.1; 2. Zweden 4.52,2; 3. Hongarije 4.54,0; 4. Italië 5.04,4; 5. Polen 5.07,1. In de finale die voor morgenmiddag op het programma staat, hebben zien geplaatst: Nederland, Oost-Duitsland, Groot-Brittannië, Zweden. Hongarije, Rusland, Frankrijk en Italië. Voor de finale 200 meter vlinderslag heren plaatsen zich na vier series, waarin geen Nederlander aan de start kwam: Kusmin (Rusl.) 2.17,0; Jenkins (GB) 2.17,9: Rastrelli (It) 2.19.2; Sie- ber (O. Did) 2.20,5; Claret (Sp.) 2.21,5; Pederson (Nw) 2.22,2; De Fonseca (Port.) 2.22,2; Firschke (O. Did) 2.22,7. DEN HAAG, 22 aug. Ook het Nederlandsch Olympisch Comité heeft een gelukstelegram naar Leipzig ge zonden naar aanleiding van de succes sen door Nederlandse zwemmers en zwemsters op de kampioenschappen be haald. In dit telegram, dat onderte kend is door de voorzitter van het NOC jhr. H. A. van Karnebeek en gericht aan de heer J. de Vries, prae- ses van de K.N.Z.B., wordt verzocht de gelukwensen aan alle medaille-win naars over te brengen. HOLLANDIA, 22 aug. (ANP) Vrij dag zullen veertien waarnemers van de Verenigde Naties in Hollandia aanko men om daar zo spoedig mogelijk onder leiding van de reeds aangekomen Zweedse overste Olof Melin te beginnen met de controle op de naleving van het „staakt het vuren". In Hollandia vraagt men zich af, waar de vertegenwoordigers van de Verenig de Naties zullen worden gehuisvest. Het gouvernementshotel, waar generaal Rikhy en andere hoge vertegenwoordi gers van de Verenigde Naties met uiterst eenvoudige kamers genoegen moeten nemen, is vol. De V.N.-delega- tie zoekt ook naar kantoorruimte in Hollandia. HAARLEM, 22 aug. Twee perso nenauto's zjjn vanmorgen omstreeks half negen tegen elkaar gebotst, toen een van deze, komende van de Spaame- laan, naliet voorrang te geven aan de andere auto, die op de Middellaan reed. In de laatste auto, die in de rechterzij kant gegrepen werd en kantelde, liep de 54-jarige echtgenote van de bestuur der, een 57-jarige landbouwer uit Hoofddorp een pijnlijke linkerschouder en een shock op. De bestuurder van de andere auto. een 25-jarige vertegen woordiger uit Haarlem, werd gewond aan de linkerschouder. Beiden zijn op genomen in het Diaconessenhuis. Het kwintet, dat gistermiddag bij het agendapunt „afscheid van de aftredende raadsleden" in de Bloemendaalse ge meenteraad de hoofdrol speelde. Links burgemeester dr. D. H. Peereboom Vol ler en naast hem de „aftredende raads leden" wethouder mr. H. B. Wildt Mey boom, drs. O. Staleman, F. K. J. Fijen en J. P. van Haaster. kreeg niets. Zijn aandeel in het ge meentelijk bestuur is zo klein geweest, dat de voorzitter slechts volstond met enige dankwoorden. De heer Stork was namelijk diezelfde middag als raads lid (opvolger van de heer Tirion) be ëdigd en heeft dus slechts enige uren zitting gehad in de (oude) raad. Er is gistermiddag langdurig over deze kwestie gedebatteerd zonder dat de verschillende standpunten dichter bij elkaar kwamen. De voorzitter, die het meerderheidsvoorstel verdedigde, verklaarde met nadruk en herhaalde lijk, dat er niet getornd dient te worden aan de vrije zaterdag voor de ambtena ren. Ieder die in de echt wenst ver bonden te worden heeft daarvoor ge legenheid van maandag tot en met vrij dag De heer Wildt Meyboom, om beurten geassisteerd door de heer Van der Laan en VLIEGEN (PvdA), betoogde, dat de gemeente iedereen in de gelegenheid moet stellen op zaterdag te trouwen, als hij daar zin in heeft. Als gevolg van de vrije zaterdag zal de behoefte om op die dag te trouwen groter wor den, omdat familieleden en andere feestgangers dan in staat zijn de plech tigheid bij te wonen en de festiviteiten mee te maken. De twee ambtenaren van de Burgerlijke Stand hoeven ieder slechts twee keer per maand in functie te zijn. Het verlenen van deze dienst met zo weinig opofferingen moet de ge meente niet uit de weg gaan. De heer Vliegen herinnerde aan de wet, die voorschrijft, dat er zelfs gelegenheid moet zijn op zondag te trouwen. Indien aan de zaterdag dezelfde waarde wordt toegeschreven als aan de zondag zal het betrokken wetsartikel ook van toe passing worden verklaard voor de za terdag. Daarmee is dan aan het prin cipe van de vrije zaterdag alle grond ontvallen. De mening van dit raadslid, dat met het minderheidsvoorstel twee belangen zouden worden gediend, ont lokte aan wethouder mej. dr. NOLTE (KVP) de opmerking, dat dit voorstel alleen het belang dient van degenen die op zaterdag willen trouwen. Zij vreesde, dat een goedkoop tarief de zaterdag extra zal belasten. Toen jhr. VAN LENNEP (Prot. Chr. Gr.) informeerde naar het tijdstip, waarop de „hybridische" regeling van de minderheid zou kunnen ingaan, ant woordde de voorzitter, dat dat nog wel enige tijd zal duren, omdat vele zater dagen reeds zijn „volgeboekt". De heer Wildt Meyboom buitte deze opmerking uit door triomfantelijk te roepen: „ziet u hoe gesteld men op de zaterdag is". Waarop de voorzitter repliceerde: „ziet u hoeveel afbreuk er wordt gedaan aan de vrije zaterdag voor de ambte naren". Een ander punt een hangijzer waarover gediscussieerd werd, zij het voornamelijk tussen de heer Van der Laan en de voorzitter was het voorstel van B. en W. voor „Het Naaldenveld" BLOEMENDAAL, 22 aug. De korps chef van de Bloemendaalse politie, de heer J. Voerman, is gisterenmiddag vóór de aanvang van de raadsvergade ring gehuldigd door burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller. Deze huldiging viel hem ten deel naar aanleiding van de voorspoedige en snelle oplossing van de geruchtmakende schilderijendiefstal in Aerdenhout. De heer Voerman was uitgenodigd plaats te nemen op een stoel, die voor deze gelegenheid binnen het carré van de raadstafels was neer gezet. Deze merkwaardige plaats had de heer Voerman te danken aan de activi teiten van enkele leden van de Duitse onderwereld, aldus begon dr. Peere boom Voller zijn toespraak. Het is aan het prachtige optreden van de heer Voerman te danken, dat Bloemendaal met zeer veel eer in de berichtgeving over deze affaire is genoemd. Burge meester Peereboom Voller zei, dat hij niet had willen volstaan met het schrij ven van een tevredenhei dsbetuigi n g maar dat hij zijn korpschef voor het forum van het hoogste gemeentelijke college had willen halen. Hij prees hem uitvoerig voor zijn persoonlijk en doortastend optreden. „U krijgt daar een afschrift van"2ei de heer Peere boom Voller. De heer Voerman zal over enige weken de gelegenheid krijgen de raad te vertellen van zijn bevindingen. „Als ik hem nu het woord geef, ben ik bang, dat wij vanavond -nog in de raads- zaa' zullen zitten". Dit relaas, een spannend filmverhaal, volgens dr. Peereboom Voller, heeft de raad dus nog te goed. Als dank van het gemeentebestuur gaf de burgemeester de heer Voerman een prachtige en volumineuze fruitmand cadeau. In de lofprijzingen wilde de Bloemendaalse politiechef ook 'zijn me dewerkers laten delen, alsmede de politiekorpsen van Aken en Bern. Dat hij daarbij de Landjager Wyss uit Interlaken, die de drie Duitsers heeft gearresteerd, niet vergat, zal iedereen begrijpen, die weet hoe veel bewonde ring de heer Voerman heeft voor de speurzin van deze Zwitserse politie agent. IJMUIDEN: Woensdag 22 augustus Hoog water: 8.22 en 20.50 u. Laag water: 4.05 en 16.19 u. Donderdag 23 augustus Hoog water: 9.25 en 22.00 u. Laag water: 4.51 en 17.11 u. HAARLEM, 22 aug. Een korte, maar felle brand heeft gistermiddag de plaatmeubelfabriek van de n.v. G. H. van Eyk aan de Zomervaart in de as gelegd. Alleen een opslagplaats werd gered. Er is voop enkele tien duizenden guldens schade. Nog niet be kend is of de schade door een verze kering wordt gedekt. De brand is ontstaan in een spuit cabine, toen daar een motor van een ventilator werd gestart. Door een weg springende vonk werden de in de spuit cabine aanwezige vluchtige stoffen tot ontploffing gebracht. Enkele ogenblik ken later brandde de fabriek als een fakkel. De vlammen, die gretig voed sel vonden in een grote hoeveelheid celluloid, uit. sloegen ver boven het dak De Haarlemse brandweer bestreed het vuur met vijf stralen. Drie kwar tier had z\j nodig om de brand onder de knie te krijgen. De verrichtingen van de spuitgasten werd gadegeslagen door enige honderden toeschouwers aan de overzijde van de Zomervaart. Zij konden zien, dat de vlammenzee flink werd aangewakkerd door de straffe wind. Nog maar net op tijd konden enkele bp de fabriek gepar keerde auto's worden weggereden. Veel bleef er niet over van de plaat meubel fabriek aan de Zomervaart, waar gistermiddag een felle brand woedde. AMSTERDAM, 22 aug. De koers daling, welke gisteren in Wall Street is opgetreden, heeft onze beurs, hoewel ook de koersen van de Nederlandse fondsen in New York lager afkwamen, vandaag slechts weinig schade gedaan. Kon. Pe troleum bleef weliswaar ongeveer een halve gulden onder het vorig slot, maar de arbitrage was met enige aankopen in de markt Verder vielen de noteringen van Philips en Unilever vergeleken bij de niet-officiële handel van vanmorgen bepaald niet tegen. Philips opende op 157.40, startte op 137, waardoor de koers gelijk was aan die van gisteren. AKU en Hoogovens waren goed prijs houdend. In de cultuursector vond een verdere koersafbrokkeling plaats. Voor Deli Mij. liep het verlies op tot 2,50. Bij de scheepvaartaandelen moest Pakej- vaart zich een verdere reactie van 3 pnt laten welgevallen. De andere soorten, voorzover begin beurs al genoteerd, wa ren prijshoudend, echter met uitzonde ring van Holland-Amerika-Lijn, welk fonds een deel van de gisteren behaalde winst moest prijsgeven. Er was een open hoek in certificaten van aandelen Stu- debaker. In navolging van de vaste stem ming, welke gisteren voor dit fonds in Wall Street bestond, werden hogere prij zen betaald. Gehandeld werd van 9 tot 914, vergeleken met een koers van 8n gisteren. De staatsfondsenmarkt was on veranderd. 4)5 Ned. 1960 4)4 Ned. 1961 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 Staifel 1947 BJN'.G. Won. bouwl 0 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A, A.IC.U Berkel Patent Calvé-Delt Cert Deli-Mjj Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co Ned. Kabel Philips Gem Bez Unilever Wilton-Fyenoord Billlton 2e Dordtsche Petr gew Kon Petroleum 50 Holl Amerika Lijn Jav8 Ch PL KLU. Ko Ned Stoomb Mil KPJS4 Stoomv Mrj Nederl v. Nievelt v. Ommeren Rott Lloyd Nee Scüeepv. Unle Interunie Robeco Unltas Ver Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '58 2)5 Amsterdam '56 1 Amsterdam '56 n 2)5 Amsterdam '56 HI 2)5 Amsterdam '59 2)5 Rotterdam '57 Alb. Heyn K1 obL Vorig opening Slot 22/8 101(4 99ft 98% 9m 97Ü 90% 107% 346 115 112% 126 124% 367 368 2201/2 - 146.50 454 143.50 880 304 562 563 119% 518 157.60 157.40 137.10 137.10 285 440 644% 140.50 139.90 125 123% 137 50.50 141% 141% 145% 142% 145 114% 114% 246 135 134% 181.50 207 472 172 142% 80n 86% 92% 99% 85% 119% Stadsorganist Albert de Klerk opende zijn bespeling gisteravond echter met „Trois Pièces" van Jacques Ibert een keuze, welke geheel buiten het stan daard-repertoire viel. Deze onlangs overleden Franse meester vermijdt een extravagante schrijfwijze en zoekt naar uitdrukkingsmiddelen, welke „im pressionistisch" zijn. Het is ons niet bekend of Ibert nog meer voor het koninklijk instrument heeft geschreven, doch deze Trois Pièces lieten mede door de meditatieve en stuwende ver tolking van Albert de Klerk een voortreffelijke indruk achter. Mozarts Fantasie f moll, welke wij al meerdere malen in een realisatie van de concertgever hebben kunnen beluisteren, bleek ook nu weer een wonderlijk muziekje. Mozart schreef de ze Fantasie op bestelling voor het automatisch orgel in „Muiters Kunst- kabinett" en noemde het een stuk voor een orgelwerk in een klok. Deze om den brode ontstane composities voor muziekautomaten zijn stilte getuigen van de trieste omstandigheden, waarin Mozart zich bevond. Door de rake registratiekeuze werd ons Mullerorgel getransformeerd tot een tintelende speeldoos, een muziektol die een blij heid opriep welke van de strakke ge zichten van het talrijk auditorium overi gens niet was af te lezen. Het heroïke preludium en fuga in es dur van J. S. Bach, welke door de Klerk op dynamische wijze werd ge bracht, vormde het triomfale slot van deze avond. A. KAART HAARLEM, 22 aug. Gistermiddag om tien voor twee liep een vijfjarig meisje in de Smedestraat plotseling de straat over. Een juist passerende fiet ser, een 28-jarige kantoorbediende, kon een aanrijding niet meer voorkomen. Met vermoedelijk een gebroken rech tervoet is het meisje in de Mariastich- ting opgenomen. BLOEMENDAAL, 22 aug. Op de eerste en vierde zaterdagmorgen van elke maand zal ^men in Bloemendaal kunnen trouwen voor 125. Voor de overige zaterdagen en de middagen van de eerste en vierde zaterdag geldt een tarief van 250. Als de meerderheid van het college haar zin had gekregen zou men op alle zaterdagen dit bedrag hebben moeten be talen. Deze meerderheid was van oordeel, dat het aantal huwelijken op de laatste dag van de week moet worden beperkt teneinde zoveel mogelijk de vrije zaterdag voor de ambtenaren te waarborgen. Het middel daartoe zou verhoging van de legesgelden zijn. Tien van de vijftien raadsleden deelden gistermiddag tijdens de raadsvergadering deze opvatting niet en stemden voor het standpunt van de minderheid, dat gehuldigd werd door wethouder Wildt Meyboom (V.V.D.), daartoe geïnspireerd door zijn fractie genoot, de heer Van der Laan, die in de vorige raad reeds op verzachting van de mening van B. en W. had aangedrongen. een uitbreidingsplan in onderdelen vast te stelten. Het WD-raadslid sprong in de bres voor de belangen van de eige naars van de in „Het Naaldenveld" ge legen terreinen. Naar zijn mening wor den er geen Bloemendaalse belangen ge schaad, wanneer die terreinen worden bebouwd. Met grote stelligheid beweer de hij, dat adressanten tegen het voor stel van B. en W. een gewilliger oor bjj G.S. zullen vinden, wanneer de raad hun bezwaren afwijst. Hij zou het bqjer hebben gevonden, wanneer de gemeen te in persoonlijke gesprekken kennis had genomen van de bezwaren van de eigenaars. Burgemeester Peereboom Voller merkte op, dat een beslissing over deze kwestie niet langer kon worden uitge steld. Er zijn voldoende wettelijke ga ranties, welke persoonlijk overleg over bodig maken. Men moet. daar niet al te veel heil van verwachten. De opvat ting, dat „Het Naaldenveld" behouden moet worden als natuurgebied wordt volkomen gedekt dqor het streekplan voor Zuid-Kennemerland, dat onder goedkeuring vein Gedeputeerde Staten van Noord-Holland is ontworpen. Het lijkt daarom niet aannemelijk, dat de adressanten steun voor hun standpunt zulten vinden bij het provinciaal be stuur. Wii men het karakter van Bloe mendaal niet aantasten, aldus de heer Peereboom Voller, dan dient men op „Het Naaldenveld" geen bebouwing toe te staan. Vooral het binnenduin van dit gebied is van een bijzonder biologisch belang. Met acht tegen zeven stemmen werd het voorstel van B. en W. ten slotte aangenomen. In de rondvraag sneed de heer PO- VEL (KVP) opnieuw de kwestie van de Haringbuys aan. Hij informeerde wat er juist was van de berichten, waarin het heet, dat in de buurt van dit monumentje een olietankstation zal worden gesticht. De voorzitter zei, dat er op het ogenblik onderhandelingen met een olie-maatschappij gaande zijn, waarbij de vraag in discussie is in hoe verre aan de Haringbuys een econo mische bestemming kan worden gege ven gezien de enorme kosten van res tauratie. Uit wat de heer Peereboom Voller over deze kwestie losliet (en dat was bepaald niet veel) zou kunnen wor den afgeleid, dat het wellicht de bedoe ling is de Harinbuys te bestemmen als woning voor de beheerder van een in die buurt te plaatsen (bescheiden) be- zinestation. ZANDVOORT, 22 aug. Na een ver blijf van tien jaren in de missie op de Philippijnen is met verlof in zijn geboor teplaats teruggekeerd pater Frans Zeg waard. Hij is de oudste van drie broers die allen in het buitenland in de zielzorg werkzaam zijn. Pater Henk Zegwaard is werkzaam in Noord-Ameri- ka en Pater Gerard Zegwaard in Nieuw Guinea. Op 10 augustus vierde pater F. Zeg waard zijn zilveren priesterfeest. Hij vertoefde toen aan boord van de „Nieuw Amsterdam" op de Atlantische Oceaan. Dit feit zal op zondag 23 sep tember in de parochiekerk van Zand voort worden gevierd met een plechtige hoogmis. Advertentie) Haute Coiffure - Salon de Beauté Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. 60643 Bus 2 BEVALLEN van een dochter: 16 aug.: A. M. G. Stolwijk-Besse; 17 aug.: H. J. S. de Graaff-Hoek; C. J. Lukassen-Mo- lenaar; J. van Halm-Bezembinder; 18 aug.: A. M. Kroon-van Schaik (2x); M. Hofstee-Lensen; 19 aug.: C. W. Come- lisse-Dekker; M. E. Koeleman-Keijzer; M. Balkenende-Smits; J. Dalemans-van Dieren; J. Carton-van Dijk; 20 aug.: A. E. Herrewijn-de Lavaletta; G. M. Zon dervan-van der Meer; J. M. Veldhuis- Joehem. Van een dochter: 17 aug.: H. Been-de Wilde; 18 aug.: M. van Delden-van der Poel; 20 aug.: G. van Lent-Lange- veld; T. Voges-de Booij' 21 aug.: M. Brouwer-Matthijsen; C. Nieuwenhuizen van der Meuten; T. van Huis-Staritsky. BEVALLEN van een zoon: 19 aug.: J. C. Boogaard-Kraaijenhagen; 20 aug: J. Berkhuizen-Kuiper (2x); M. Meijer- de Bruin; 21 aug.: J. A. Mannaert- de Bruin; M. Kuipers-van Excel; J. Ambriola-Polko; J. Teeuwen-Stok- man. ONDERTROUWD; 21 aug.: G. Sille- vis en J. Spruijt; G. Piek en A. Wijn tjes; L. van Norde en P. van Raap horst; B. Skene en W. Schönthaler; J. Timmerman en M. Versteeg; A. Ver meulen en Y. de Soet; W. de Kovel en W. Homberg. GEHUWD: 18 aug.: F. Diks en E. M. Pr osei; 20 aug.; W. H. Breed en G. Woudenberg; B. Postma en L. van Wees. GEHUWD: 21 aug.: J. Eekhout en L. Stevens; W. Bos en J. Terreehorst; L. Kops en M. Busch. OVERLEDEN: 16 aug.; C. Leijdeckers- Zipp, 54 j., Roerdompstraat; A. Steefs- kamp, 74 j.. Zaanenstraat; W. van Hoo- genhuijze, 85 j., Gasthuisvest; C. Stee link, 69 j., Maerten van Heemskerkstr.; C. A. Hoeben, 83 j. Gasthuisvest; 17 aug.: A. G. van Hemert-Velthuijsen, 87 j., Zijlweg; A. H. P. van den Nieuwenhoff- Jansen, 32 j., P. C. Boutensstraat; J. C. Zandbergen, 69 j. Jansstraat; J. van der Meer, 67 j., Marnixstraat; 18 aug.: J. Ketelaar-Knoppers, 82 j., Zonnelaan; C. Posch-van Rooij, 70 j., Herensingel; W. Tensen, 69 j., Spaamwouderstraat; P. H G. Daudeij, 84 j., Lieve Vrouwengracht; H. Stevens, 69 j., Koninginneweg; E. ten Have, 69 j., Spionkopstraat

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3