McNamara: Sovjets kunnen onze ruimtewapens niet in hun werking hinderen Kodak Garanties voor ambtenaren Daling deviezenreserve door aflossing op KLM-krediet TOVERPOTLOOD CE DE PELSJAGER S Alfredo MOORD in de Apollokliniek DAG PUZZLE Uit de pers Dodelijk ongeval op onbewaakte Positie van de banken is gunstig W. Protestmars in Kerkrade in top-conditie Dagblad overtreedt met „Voetbaltest" de loterijwet Shell Oil verdeelt belang in Shell Canada Rector Geleens lyceum botst tegen boom Tijdens V.N.-beheer "WEEKSTAAT NEDERLANDSCHE BANK C Oostduitsers regeren in eigen wielerronde Dode bij botsing Duitse arts wegens aanrijding veroordeeld WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1962 PAGINA 4- ROLFILMS voor mensen van nu! voor mensen als u! Kind verdronken door LUKACS ERIG DE NOORMAN 39. Met een flauwe blos van kwaadheid op zijn ingevallen wangen rjjst Gunlaug langzaam uit zijn zetel op. „Pas op je woorden, man," gromt hij. „Al ben je ook honderdmaal 's konings jager, ik laat me door jou niet verdachtmaken." „Kalmte, Gunlaug," zegt Eric, snel naar voren tredende. „Ik geloof niet, dat jij hiermee verdacht gemaakt wordt. Denk na: de grote hut in het woud, een dagreis hier vandaan, daar bleven de huiden." „Ja maar," werpt Gunlaug tegen, „ge vertelde immers zelf, Heer Koning, dat de geheime bergplaats van Leif Olavson was." „Ja zeker," antwoordt de Noorman bedaard, „dat had Ulv tegen mij gezegd!" „Een huidenopslagplaats in het woud?" roept Thorfinn uit. „Maar dan is 't toch duidelijk genoeg? Als gij er niet van afweet, Gunlaug, is dat ongetwijfeld Ulvs werk!" „Dan was die volgeladen siede dus zijn voorraad gestolen bont," valt Eric in. „Het klopt nu allemaal! Het is Ulv." „Ach, houdt op met uw verdachtmakingen," roept Gunlaug wanhopig uit. „Jarenlang heb ik Ulv vertrouwd, steeds was hij mijn steun en..." Snelle, driftige voetstappen klinken in de gang; de deur vliegt open en Erwin, de sporen van een snelle rit nog op zijn gelaat, treedt binnen. „Ulv en de slede waren verdwenen, toen we op de kampplaats kwamen," klinkt zijn stem hard. „We vonden alleen onze twee krijgers... dood! Vermoord!" Aandelen en obligaties in de juiste verhouding. Juist nü van groot belang! door MARTIN MONS WASHINGTON, 22 aug. (Reuter) De Amerikaanse minister van defensie, McNamara, heeft gezegd, „geen on middellijke mogelijkheid" te zien, dat de Sowjet-Unie „op enigerwijze" de werking van de Amerikaanse ruimte- wapens zou kunnen hinderen. Hij zei dit naar aanleiding van vragen over berichten, dat de Russen thans over de middelen zouden kunnen beschikken om de werking van Amerikaanse raketten te neutraliseren. Verder zouden, naar het oordeel van de minister, de Russische ruimtesuc- Advertentie) Elke Kodak rolfilm heeft altijd: schutpapier tussen de spoelranden geklemd, dus nooit lichtsluier! een bescherming tegen licht en lucht. Polytheen en tinfolie beschermen de film volledig. Een gegarandeerd blij- vend-stabiele kwaliteit: fabrieksvers Ojmemtng m deze rubriek te «lat noodzakelijk een beioyjs ma m» etemmino De Nieuwe Rotterdamse Courant geeft in een critisch commentaar voorbeelden van verwarrende of on volledige voorlichting uit Hollandia. Het artikel besluit met een beschou wing. die ook voor de lezers van ons blad niet zonder belang is. „Het pijnlijkste punt in de voor lichting die van Hollandia uit is ge geven, is tot nu toe het bericht dat aan de vooravond van de onderteke ning van het akkoord van New York werd gelanceerd en dat de indruk gaf dat er een massale landing van Indo nesische parachutisten was uitgevoerd bij nadere lezing: kón zijn uitge voerd. Eén effect van dit bericht is ge weest dat de besprekingen in New York in een minder welwillende at mosfeer zijn besloten dan waarin zij waren begonnen. En sindsdien is er niets meer gehoord van de honderden Indonesiërs die konden zijn geland. Bij navraag bij bevoegde instanties in Den Haag zei men ons geen enkel rapport te hebben dat de landing van Indonesiërs op het bedoelde tijdstip bevestigt. Nu het Nederlandse beheer over Nieuw-Guinea ten einde loopt zou het geen zin hebben dit alles op te rake len, als niet wat in Hollandia gebeurt een achtergrond heeft in Den Haag. Wat in Hollandia wordt gegeven is ook Nederlandse voorlichting. En zij versterkt de indruk dat voorlichting iets is waar men in ons regeringscen trum erg vee] moeite mee heeft." Toen wij gisteravond informeerden in Den Haag naar de landingen vlak vóór 15 augustus, kregen wij te horen dat er inderdaad sprake is geweest van zeven Hercules-vliegtuigen die het luchtruim van Nieuw-Guinea heb ben geschonden. Het aantal gelande parachutisten zou echter volgens de jongste lezingen niet enige honderden hebben bedragen, maar ongeveer zeventig man. cessen niet rechtstreeks van invloed zijn op enigerlei wijziging in de Ameri kaanse uitgaven voor militaire ruimte projecten in het volgende begrotings jaar. De Amerikaanse minister gaf toe. dat de Verenigde Staten achter zijn in de ontwikkeling van grote ruimteraketten, maar de nieuwe Titan-3-raket, voor de ontwikkeling waarvan het Amerikaanse ministerie van defensie een contract had toegewezen, zou bijna drie maal zo krachtig zijn als de huidige Russische raketten. MOSKOU, 22 aug. (WI) Een van Ruslands vermaardste wetenschapsmen sen, Anatoli Blagonravov, heeft tijdens de persconferentie van de Sovjetruimte vaarders Nikolajev en Popovitsj ver klaard dat het „vermetele zelfvertrou wen" waarmee de Sovjet-Unie steeds gewaagdere ruimtevluchten kan uitvoe ren „boven alles berust op de betrouw baarheid van onze technische midde len." Blagonravov, hoofd van de faculteit voor technische wetenschappen van de Russische Akademie verklaarde dat in het buitenland steeds meer werd erkend dat de „Sovjet-Unie de Verenigde Sta ten vooruit is op het gebied van ra ketten." Hij trok in verband hiermede een vergelijking tussen de „vlot verlo pen" vier Russische ruimtevluchten en de „complicaties die optraden bij de lancering van de Amerikaanse astro naut Glenn en bij de landing van diens collega Scott Carpenter." Blagonravov leverde voorts kritiek op de Amerikaanse kernproeven op grote hoogte. „Er worden experimenten in de ruimte gedaan die de ontwikkeling van de wetenschap mogelijk zullen bemoei lijken en die het heelal bevuilen." „De Sovjet-Unie zal de ruimte niet vuil maken," aldus de Russische geleerde, „onze proeven zijn gericht op een ver overing van het heelal ten bate van het welzijn van de mensheid, een vreed zame verovering." ZAANÖAM, 22 aug. De kanton rechter heeft gisteren de heer C. Meij er, hoofdredacteur van het Dagblad voor de Zaanstreek „De Typhoon" veroordeeld tot een boete van elf gul den wegens overtreding van de lote rijwet. Het dagblad begon vijftien jaar geleden met een voetbaltoto genaamd „Voetbaltest", overeenkomend met de veel later gekomen toto van de KN VB. Krachtens artikel 1 van de lote rijwet is het voortgaan met de „Voet baltest" strafbaar geworden. Mr. J. van den Oever, substituut-officier van justitie, adviseerde de heer Meijer evenals de KNVB dit eerder deed ontheffing te vragen opdat het dag blad met de als prijsvraag geschetste „Voetbaltest" kan doorgaan. Hij zei geen vrijspraak te kunnen eisen. De kantonrechter wen: te de laagst moge lijke geldboete op te leggen, doch op verzoek van de heer Meijer stelde hij deze op elf gulden, zodat eventueel ho ger beroep kan worden aangetekend. NEW YORK, 21 aug. Shell Oil Company deelt mede dat zij haar be lang van 50 pet in Shell Oil Company of Canada onder haar aandeelhouders zal verdelen. Van de Amerikaanse fiscus zijn de hiervoor opgestelde richtlijnen ontvan gen, die op het ogenblik bestudeerd worden. Voor de eerste januari 1963 hoopt men de verdeling te doen plaats vinden. De Koninklijke/Shell Groep, die voor 65 pet participieert in Shell Oil, heeft ook een belang van 50 pet in de Shell Oil Company of Canada. AMERSFOORT, 22 aug. Gister avond om ongeveer zeven uur is op de onbewaakte spoorwegovergang De Brikt tussen Amersfoort en Soest de zeventien jarige Leo Duringshof uit Soest door de trein Amsterdam-Amersfoort overreden. Na dit ongeval ontstond er ongeveer twintig minuten vertraging waardoor tien treinen werden opgehouden. Ook het wegverkeer bij de spoorwegover gang had geruime tijd vertraging om dat de spoorbomen dicht moesten blij ven aangezien de trein waarmee het on geval geschiedde vlak bij deze spoor wegovergang tot stilstand kwam. SITTARD. In de buurt van Gan- gelt, even over de grens met Duits land, is dr. W. Janssen rector van het lyceum te Geleen, met zijn auto te gen een boom gereden, toen hij een andere wagen wilde inhalen. De 64-ja- rge heer Janssen werd hierbij op slag gedood: zijn echtgenote die naast hem zat, werd ernstig gewond. Zij is op genomen in bet zièkenhuis te Geilen- kirehen. ALMELO. Gisteravond is hef ze venjarig meisje Gerrit-Dina ten Cate hier door een autobus gegrepen en op slag gedood. Het ongeluk gebeurde op het voorplein van de garage der Twentsche Electrische Tramwegmaatschappij aan de Hazelaarstraat. Het meisje reed op een kinderfietsje en werd niet opge merkt door de buschauffeur toen deze een autobus achteruit reed naar een ben zinepomp. VREELAND. De 25-jarige E. de Jong uit Haariem is gistermiddag met zijn auto op de provinciale weg Amster- dam-Hilversum bij de brug te Vree land tegen een boom gereden en ver volgens in een sloot terechtgekomen. De bestuurder, die alleen in de auto zat, was op slag dood. DEN HAAG. Gistermorgen vroeg heeft, zich op de hoek Parallelweg-Kuyp- straat een dodelijk verkeersongeval voor gedaan. De 29-jarige bromfietser K. J. Boogert verleende geen voorrang aan de tram. Hij kwam te vallen en liep zo danig hoofdletsel op dat hi1 naar het ziekenhuis Zuidwal moest worden ge bracht waar hij gisteravond is overle den. ZAANDAM In hef ziekenhuis al hier is gisteravond de 41-jarige machi nist A M. Houtzager uit Zwolle over leden na een verkeersongeval dat eer der op de dag plaats had Hjj kwam op de provinciale weg bij een inhaal manoeuvre met zjjn bromfiets in bot sing met een bromfietser uit Amster dam. UTRECHT Op de Rijksweg Am sterdamUtrecht, waar deze afbuigt naar de stad Utrecht, is vanmorgen omstreeks zes uur een personenauto uit de bocht gevlogen. Daarbij is een van de inzittenden, de 20-jarige V. F. Ban- cras uit Obdam uit de wagen geslin gerd en om het leven gekomen. De bestuurder van de auto, een 25- jarige tentenbouwer en twee andere in zittenden bleven ongedeerd. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. De auto schoot zeker veertig meter door de berm alvorens tegen een keet van Rijkswaterstaat tot stilstand te ko men. GILZE-RIJEN, 2 aug. Op de Lan- genbergseweg onder Huiten, die langs het vliegveld Gilze-Rijen loopt, heeft zich gisteren een ongeluk voorgedaan, waarbij de zevenjarige J. Frijters uit Breda om het le-en is gekomen. Met zijn moeder stond hij naar de af- en aanvliegende vliegtuigen te kijken. Toen hij plotseling de weg opliep kon een uit Gilze komende automobilist de jon gen niet meer ontwijken. De jongen is in het Laurensziekenhuis in Breda over leden. (Van onze correspondent) STEENWIJK, 22 aug. Het zeven jarig zoontje van de familie Erkelens is hier gistermiddag bij het speleva ren met zijn vriendje in de Steenwij- ker Aa tewater geraakt en verdron ken. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG, 22 aug. Gisteren heb ben de ambtenaren-organisaties uitvoe rig met staatssecretaris Bot overleg ge pleegd over de bijzondere garanties voor de lagere en middelbare ambte naren die eventueel bereid zouden zijn hun functie te blijven vervullen in de periode dat de V.N. westelijk Nieuw Guinea beheren. Over de besprekingen konden nop geen bijzonderheden worden bekend gemaakt. Het staat evenwel vast AMSTERDAM, 22 aug. De week staat van de Nederlandsche Bank per 20 augustus weerspiegelt de transactie tussen de Nederlandse banken en KLM Zoals bekend, heeft een syndicaat van banken een bedrag van circa f 125 min. verstrekt aan de K.L.M., waarmede dit concern het voor haar in Amerika op genomen krediet voor circa de helft heeft afgelost. De goud- en deviezen voorraad vertoont dan ook een over eenkomstige daling, welke nog werd vergroot, doordat de banken ook devie zen aankochten. De totale daling van de goud- en deviezenvoorraad bedraagt f 153 min. tot f 6416 min, waarvan on veranderd f 5698 min. aan goud. De chartale circulatie laat nog een verdere inkrimping zien van f 25 min, als gevolg van het terugvloeien van bankbiljetten, zodat de stand f 5271 min. beloopt. De schatkist had in de afgelo pen week circa f 60 min. te betalen we gens rente en aflossing van gevestigde schuld. Anderzijds ontving de schatkist bedragen uit belastingbetaling, alsmede door het plaatsen van schatkistpapier, zodat de daling van het saldo van de schatkist tof f 25 min. beperkt bleef. De stand bedraagt thans f 275 min. De banken zagen hun tegoed bij de centrale bank uiteindelijk met f 106 min. afnemen tot f 918 min. Daar met in gang van 22 augustus de kasreserve tot 7 procent is verlaagd en het bedrag, we gens het overschrijden van het krediet plafond iets is verminderd, taxeert men het renteloos aan te houden bedrag voor de komende periode op circa f 625 min. De banken beginnen de nieuwe periode in een gunstige positie, hetgeen zij wel nodig zullen hebben daar aangenomen mag worden, dat de eisen, wegens het betalen van venootschapsbelasting, van nu af aan snel zullen toenemen. De geldmarkt is nog steeds zeer ruim. Geldkringen verwachten hierin voor de komende dagen geen verandering. De dageldrente bleef ongewijzigd een pro cent. m i ïooo Activa: Goud Buiteiu vord -mud en deviezen Buit oetaaUnldd Vurd buiten) gid. W iss in disc W iss gekocht Voorsch rek ert Voorscd Klik Nederl munten nversr rek Passiva: Bank biljetten RUks schatkist jaidi Bank in Nea Saldi ander' in. ezet Saldi bult clrc bl Saldi and oiet-tng Saldi buit eelds Diverse rek Mederl schatk pap suit circui banken ivi mtlil dom de staat 'Ti 'roulatie gebracht l ot eond en dev vV cnpv rlpv netto Percentage goud en deviezen 13/8 20/8 5.697.555 5.697.555 972.925 841.958 262 283 11.379 11.373 252.200 252.200 3.266 2.980 20.110 21.206 9.756 8.326 5.295.716 5.270.579 300.802 275.326 1.024.007 918.111 188.490 190.030 90.973 112.531 5.053 4.774 17.341 18.038 45.707 46.980 200 200 64.340 63.835 6.568 554 6.521.758 955.846 824.203 96.35 96.31 dat hetzij in Den Haag hetzij 'n Nieuw- Guinea binnen enkele dagen nadere mededelingen zullen worden gedaan. Intussen is ook beslist, dat ambtena ren, die hun gezin vervroegd naai N< derland willen laten gaan, daarvoor aan. spraak kunnen maken op 'ervoer or rijkskosten. Hiervan zullen ook de amb- naren die niet >'e Nederlandse nationa liteit bezitten maar die wel voor toela ting in Nederland in aanmerking ko men, gebruik kunnen maken. Voor de extra-kosten die aan de vestiging van het gezin in Nederland zjjn verbonden, zullen zjj een speciale onkostenvergoe ding ontvangen, terwijl zjj bovendien aanspraak kunnen maken op een voor schot ten bedrage van twee derde va' di herinrichtngskosten tvooi ambtena ren in vaste dienst) of tweehonderen van cit kort-verband toelagen voc ambtena ren, die voor een termjjn van slechts enkele jaren zjjn uitgezonden. /Af HEB HEM! MIS HOOR! HE, WAT 2Et sJE 7 MAREN! PI B COPENHAGEN M0C0 BRANDENBURG, 22 aug. De achtste en voorlaatste etappe van de Ronde van Oost Duitsland is dinsdag gewonnen door de Oostduitser Tanne- berger, die de 160 km van Finster- walde naar Brandenburg aflegde in 4 uur 26 min. en 9 seconden. Zjjn land genoten Kaminski en Marks werden in dezelfde tijd respectievelijk tweede en derde. De plaatsen van de Nederlanders waren 13. Rutte 4.26.09, 33. Lute 4.26.30, 36. Dieperink z.t. Het algemene klassement luidt nu: 1. Ampler (O.Dld.) 29.44.42, 2. Wiede mann (O. Did) 29.53.17, 3. Hoffmann (O. Did) 29.54.59 4 Schur (O Did) 29.57.00, 5. Lute 29.58.18, 41. Rutte 30.14.11, 50. Dieperink 30.42.40. Advertentie I Keizersgracht 706 Amsterdam ARNHEM, 22 aug. De rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak te gen een Duitse arts uit Kleef, die op de avond van 31 juli 1960 op de Apel- doornseweg in Arnhem in botsing kwam met een tegenligger, bestuurd door de heer P. van Benthem uit De venter. Deze overleed enkele dagen later aan de opgelopen verwondingen. De officier van justitie had een geld boete van f 1.000,- of honderd dagen hechtenis en ontzegging van de rijbe voegdheid in ons land voor de tijd van een jaar geëist. De rechtbank ver oordeelde de arts tot f 750,— boete of vijf en zeventig dagen hechtenis. 54 „Een ogenblikje, zuster, had mijnheer Saleminq iets bij zich of..." „Ja een donkerbruine actentas, een hele mooie. Hij zette hem even neer, tegen de muur, toen hij mjj hielp mijn koffertje en tas en zo bij elkaar te zoeken. Nu, en daarna zijn we beiden doorgelopen, ieder een andere kant uit, natuurlijk. En ik hoorde achter mij de deur van een kamer opengaan en met een slag weer sluiten. Daar ergerde ik me een beet je aan, inspecteur, want slaan met deuren, dat is nu iets, dat je in een ziekenhuis niet doet, nietwaar? Net zo min als hard spreken of lachen. In een ziekenhuis hoort het rustig te zijn, zegt u nu zelf". „Zeker zuster, in een ziekenhuis hoort het rustig te zijn." „Nu, en vlak nada' ik die deur heb horen dicht slaan vliegt me die mijnheer Saleminq mij weer voorbij. Maar totaal veranderd. Hij zag er uit, in specteur, hij zag er uit alsof hij de duivel in levende lijve had gezien, daar. En, inspecteur, tussen het opgaan en dichtslaan van die deur en het ogen blik, waarop hij me weer voorbij rende naar de uit gang was zeker geen halve minuut verlopen. En tus sen het ogenblik, waarop hij. nadat hij mijn bagage voor me had opgeraapt, was doorgelopen, vast en zeker ook niet langer. Mevrouw Saleminq is toch ge smoord onder een beddekussen, inspecteur? Nu, dat speel je niet klaar in dertig seconden. Het neemt tijd tot je een mens zo lang de adem hebt afge sneden, dat hij stikt. Ik weet toch wel iets van die dingen, al ben ik dan ook niet bij de politie. Ik ben per slot van rekening toch al meer dan tien jaar verpleegster. Nu, ziet, u daarom ben ik zo gauw ik maar kon naar u toegekomen. Het trof, dat ik een paar uur eerder vrij was, omdat ik vanavond in de nachtdienst ga, voor een week, ziet u." „Juist," zegt Pieter Auguste Perquin, „juist." Hij zegt het langzaam, moeilijk. Als deze zuster Christien Engelmans de waar heid spreekt, dan is er geen twijfel aan, dan heeft de ongelukkige Saleminq de waarheid gesproken, toen hij verzekerde, dat hij zijn vrouw bij zijn mid- dagbezoek dood had gevonden en in zijn paniek de deur van haar kamer dadelijk weer had dichtgesla gen en van de plaats van de misdaad als een haas was weggevlucht. En als dat zo was, in welke positie bevond zich dan Susanne Servaes? Welk bewijs was er dan, dat zij, die een goed halfuur voor Saleminq de ziekenkamer had verlaten niet de daderes was? Hoofdinspecteur Pieter Auguste Perquin buigt het liniaaltje, waarmee hij heeft zitten spelen zo ver door, dat het knapt. Hij kijkt een ogenblikje ver wezen naar de brokken. Susanne Servaes een moor denares! Maar waarom zij niet? Waarom heeft hij dit wel kunnen geloven van een man als Jean Bap- tiste Saleminq? Een man, die uit een soort lafheid, een afkeer van ruzies, steeds alle moeilijkheden zo veel mogelijk omzeild heeft, tot hij op het laatst bijna de willoze slaaf van zijn vrouw werd? Het vluchten bij het zien van het lijk, het zwijgen in- piaats van dadelijk alarm te maken, zijn dat niet alle maal dingen, die bij het karakter passen? Deze man had zich in de gegeven omstandigheden niet anders kunnen gedragen. Neen, in zijn diepste hart had hoofdinspecteur Perquin de heer Jean Baptiste Sale minq nooit als een moordenaar kunnen zien, nooit kunnen geloven, dat die nerveuze kunstenaarshan den het kussen op het gezicht van het slachtoffer hadden gedrukt, dat heel dat tengere lichaam zich met. alle kracht op die weerloos neerliggende figuur had geworpen om er het leven uit te persen. Maar kon hij dat geloven van Susanne Servaes? Van dat vrouwtje wier gezicht hij zich zovele Zondagen vol devotie naar het altaar had zien wenden? Van dat toegewijde moedertje'' „Maar dat is het hem juist," zegt een andere stem in hem. Was ze maar niet zo'n toegewijde moeder, dan zou er minder kans zijn dat ze een moordenares is geworden. „Wat had de oude heer Muyskes gisteravond ook weer gezegd?" En dan opeens denkt Pieter Auguste Perquin, on danks de ernstige vermaningen en vertogen van zijn alter ego, hoofdinspecteur Perquin, 'dat hij verdoemd mag zijn, als hij zoiets gelooft van Susanne Ser vaes. Tussen haar heengaan uit mevrouw Sal'eminqs kamer en de komst van Saleminq ligt een goed half uur. Wat kan er in dat half uur al niet gebeurd zijn. Waarom zou er geen derde, tot nu toe onbekende persoon zjjn binnengedrongen in die zo licht toegan kelijke kamer. Ja, dat is de enige oplossing. En die X moet en zal hij vinden om zo het vraagstuk op te lossen. De zaak heeft nog tal van kanten, waarvan hij nog niets zekers weet. Daar zijn die factoren, bij voorbeeld daar is die schooier, die omstreeks die tijd in de vuilnisbakken van dat laantje, dat ach ter de tuinen van de kadehuizen langs loopt, heeft gesnuffeld. Het is waar, er is niets gestolen, hoe wel er toch in dat halve uur tussen de beide bezoe ken zeker tijd toe was geweest. Maar de man kon immers gestoord zijn. Hij had hem na de kerel eens stevig aan de tand te hebben gevoeld laten lopen, maar hij was makkelijk genoeg weer op te vissen. Hoewelhet wilde er bij hem toch niet in, dat de drijfveer tot deze moord ordinaire diefstal was. Daar bemerkt hij dat zuster Engelmans hem nog steeds afwachtend zit aan te kijken. „Ik ben u erg dankbaar voor uw komst, zuster en voor uw duidelijke verklaring" hier snuift briga dier Van Tol hoorbaar „die licht heeft gebracht in een duistere zaak. En die de onschuld van mijn heer Saleminq glashelder heeft bewezen, hoor." „Laat u hem nu uit de gevangenis, inspecteur?" zegt ze bezorgd. Pieter Auguste glimlacht even. „Mijnheer Saleminq is niet in de gevangenis, zus ter, maar in een heel behaaglijke kamer in het Emma-gasthuis. Gearresteerd in de technische zin was bij ook niet. Maar vastgehouden werd hij wel, omdat zijn verhaal zo ongelooflijk klonk". „In het gasthuis, inspecteur? Is hjj dan ziek?" „Ja, maar het goede nieuws, dat hij van alle ver denking gezuiverd is zal hem wel gauw weer beter maken, zuster. Ik hoop, dat hij niet zal vergeten, hoeveel dank hij u verschuldigd is." (wordt vervolgd) HEERLEN, 22 aug. Inwoners van Kerkrade hebben het voornemen zater dag een protestmars te houden naaf aanleiding van de televisie-reportage over het Wereldmuziekconcours welke de AVRO-televisie vorige week donder* dag uitzond. De protestmars is een uiting van de ontstemming die bij velen in de mijnstreek zou heersen over het wat genoemd wordt slechte beeld dat de AVRO met deze reportage van het Wereldmuziekconcours zou hebben ge* geven. Zaterdagmiddag om zes uur vertrekken de deelnemers, begeleid door talrijke muziekkorpsen, van de Kapellerlaan naar de markt. In de stoet worden spandoeken en borden meegedragen. Op de markt worden toespraken gehouden. De Kerkraads» gemeentepolitie is van de protestmars op de hoogte. LETTERGREEPRAADSEL Horizontaal en vertikaal dezelfde woorden invullen perUS* 1 zoogdier; 2 paardenverblijL aalde tend- 4 voor-examen: 5 brij: wind. Oplossing van 21 augus p3; Horizontaal: 1 stamppot: 2 pra eer; 3 Ierse, hooi; 4 stil. stroper: t> arn. u'1- 6 vernis, ris; 7 ork. galant; o j nutn- 9 daders eik; 10 Irene, duce. meren. treiteraaf' Vertikaal: 1 spitsvondig; i 1 g pre-- 3 Aar Orkaden; 4 missem menu,^ de; g tig rem: 6 pi., saus; 7 Oehoe, steKen- operateur; 9 boerin, ice, lü

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 4