Ria van Velsen zwemt in haar spoor met Esso bent (J beter uit Voorkeur voor licht De Televisie „verdringt" alleen maar gelijksoortige ontspanning Radio en bioscoop zijn het zwaarst getroffen Luisteren naar: Kijken naar: kroon op estafette-race I Massage-olie en edel metaal Het BOEK kon RONNIE KROON zet bronzen Kierde Bimolt tweede op de schoolslag zich handhaven Sport op de T.V. Donderdag Donderdag Vanavond GELUKWENS NSF NAAR LEIPZIG Honkbalprogramma Lezen Voetbal Woensdag Buitenland Buitenland WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1962 PAGINA 9 B LEIPZIG, 22 aug. Opnieuw grandioze suc cessen voor de Nederlandse zwemploeg. Gis teren klonk in Leipzigs impo sante zwemsta- dion voor het eerst het Wilhel mus. De Hollandse driekleur wap perde aan de hoogste mast, toen Ria van Velsen, de nieuwe Euro pese kampioene op de 100 meter rugslag, uit handen van Jan de Vries de gouden medaille ontving. Naast Ria van Velsen stonden y-Korrie Winkel en Veronica Hol- letz. Het Groningse zwemstertje kreeg de zilveren plak en het Oostduitse meisje de bronzen, daarvóór had de Nederlandse kolonie zich reeds de kelen schor geschreeuwd bij de prachtige suc cessen van andere in fel oranje gestoken ploeggenoten. Kleni bimolt zwom een indrukwekkende £ace op de schoolslag. Zij werd "ekroond met een zilveren medail le. En dan was er weer de opwin dende verrassing, die de heren ons voorschotelden. Jan Weete ling, Wieger Mensonides, Jan Jis- koot en Ronnie Kroon leverden diet hun fenomenale krachtsexplo- sies op de vier maal 100 meter ^isselslag een waar kunstwerk. verbeterden het Europese re cord en kwamen na Oost-Duits- 'and en Rusland op de derde Plaats. Opnieuw een bronzen me daille voor de jongens van Car- 'le. En dan zijn we er nog niet. Jan Weeteling en Johan Bontekoe, de laatste kwam gisteren voor het eerst binnen de lijnen, braken diaar liefst vier Nederlandse re- c°rds. Bontekoe verbeterde zijn records op de 200 en 400 meter Vrije slag (hij zwom zich zo naar de finale op het laatste nummer) Jan Weeteling, de pezige Zaan- .anter, deed hetzelfde op zijn spe- d'aliteit, de rugslag. Want hij jVom zijn records op de 100 en ^0 meter rugslag aan flarden! plri Lasterie en Ineke Tigelaar leten zich evenmin onbetuigd: zij gommen zich naar de finale 400 meter vrije slag, terwijl onze he- jm-estafetteploeg op de 4x200 peter vrije slag zich ook in de male plaatste. In de series van 't nummer verbeterde de Franse °eg het Europese record. Triomf voor heren Groningse vreugde Geen wonder dus, dat gister avond Oranje's zwemploeg in het Astoria-hotel het hoogste woord voerde. „En dat allemaal voor zo'n 15 Oostduitse marken", gek scheerde Wim de Boer, directeur van het bondsbureau van de KNZB. We hadden massage-olie tekort. Daar de zwemmers en zwemsters die massage door dr, A. Makel (een half uur vóór de start begeleid door mentale op- kikkertjes) op hoge prijs stellen, moesten wij de voorraad snel aan vullen. En je ziet het maar, het levert ons in één dag de rijkste buit aan medailles op. Goud, zil ver en brons, in Leipzig noemen ze ons al de verzamelaars van ede le metalen!" Bijzondere prestatiesja, die levert uw motor dank zij ESSO EXTRA, de benzine met het hoge weg-octaangetal. Resultaat? Meer kracht, fellere acceleratie, geen gepingel. Ook voor u betekent dat: plezie riger autorijden in ieder opzicht. Ontdek het: TANK ESSO EXTRA! STOP N TIJGER IN UW TANK! TANK TIJGER IN UW STOP 'N t De snelste twee op de rugslag, links Korrie Winkel, rechts Ria van Velsen. (Van onze speciale verslaggever) \3inJ^anden van Ronnie Kroon lijken op '•"ou1, haarmee sloeg hij gisteren met ^in ^racht door het water als laatste öie van de Nederlandse estafetteploeg, een sensationele derde plaats be reikte. Het houdt niet op in Leipzig. Oranje blijft de toon aangeven. Hoofdschud dend, bibberend van nervositeit werd Ria van Velsen op de kant getrokken. ,,Ik ben zo misselijk; wat is mpn tijd?", waren de eerste zinnen van de nieuwe Europese kampioene. Naast het startblok klapte zjj echter in elkaar. Het was maar voor eventjes. Tranen rolden over haar wangen en als om zichzelf te overtuigen dat zij, en niet een ander, de gouden medaille zou ont vangen, herhaalde zij wel twintig keer achter elkaar: ,,Ik heb hem; einde lijk!" Er moest even gewacht worden met de ceremonie-protocollaire, want Ria van Velsen, het 19-jarige Haagse meisje was nog niet in staat om op haar benen te staan. Anders was het gesteld met Korrie Winkel. Zij hief juichend haar armen omhoog. Zij wreef haar gezicht tegen dat van haar rivale en zij hees zich daarna zelf op de kant. Zij sprak de taal van een kampioene: „Eindelijk, ik kan nu weer rustig slapen. Heerlijk, geweldig!" Het was een fraaie race. Na de start trokken Ria van Velsen, Korrie Winkel en Veronika Holletz al hun registers open. Ria van Velsen keerde als eerste, gevolgd door Holletz en Korrie Winkel. In een machtige eindsprint vloog het prachtige racenu werkelijk zo koud als een vis? „Natuurlijk ben ik blij. Zij zwom wel harder, die Anita; wat een spurt heeft dat meisje. Ik ging te lang zaam van start, maar dat was mij op gedragen door Carlile. Ik mocht niet sneller." 'Klenie Bimolt, pupil van trai ner Van der Veer, dochter van de oud international Frits Bimolt, de ster van Velocitas en Achilles uit vroeger da gen, pakte haar trainingspak en maakte zich op voor de ceremonie protocollai re. Of z(j wilde of niet, maar verlegen lachend moest zij de klapzoenen incas seren van haar ploeggenoten, die daar voor in de catacomben van Leipzigs snelle zwemstadion een wilde vreugde dans hadden uitgevoerd. De tijd van Anita Lonsbrough interesseerde de se cretaris van de Britse zwembond, Dick Hodgson, niet, maar de gouden me daille van zjjn kampioene deed hem de tranen uit zijn ogen wrijven. Engeland had zijn eerste Europese kampioene, het verzoette het drama van Diana Wilkinson, die zich maandag een gou den plak op de 100 meter vrije slag voor de neus liet wegkapen door Heidi Pechstein. Klenie Bimolt maakte in de finale dezelfde tijd als in haar serie, nl. 2.51.2, terwijl Lonsbrough precies een seconde sneller was. Bettie Heu- kels werd in 2.53.1 vierde achter Kü- per, die 0.9 sec. minder nodig had. De Nederlanders op de tribunes zul len de enerverende race van de heren estafetteploegen op de 4 x 100 meter wisselslag niet snel vergeten. Oranje had op dit nummer geen gooi willen doen naar de ereplaatsen. Tenslotte drietal naar het eindpunt. „Ik voelde de handenvan Holletz, toen ik even scheef kwam te liggen", zei het Gro ningse meisje, toen zij het had over haar felle eindspurt. „Ik moest harder, want ik dacht dat Holletz op dat mo ment voor lag." Toen Oranje's „snel- heidswonders" eenmaal de medailles om de hals droegen, volgde een vloed van vreugde-uitbarstingen. „Voor de start was ik kalm; ik heb zelfs gelachen.verzekerde Ria van Velsen haar vrienden, die haar links en rechts om de hals vlogen. „Twee keer miste ik de boot, in Rome en eerder in Boedapest. Het moest er nu van komen. En toen ik die regen hoorde kletteren (vanaf drie uur spoelde het grootste deel van de 8500 toeschouwers uit het stadion) wist ik het zeker. Met regen bereik ik altijd de beste resultaten. Het kon mij echter niets meer schelen, dat het toch weer droog werd. Ik koppel de er geen enkele gedachte aan vast, dat het net gebeurde op het moment, dat de finale werd aangekondigd." Het was de dag van Ria van Velsen en Korrie Winkel. Beide rugslagspe- cialisten kwamen echter niet tot „supertijden". De chronometers stop ten op 1.10.5 voor het Haagse zwem stertje en op 1.10.7 voor Gronings „roem". Groningen, de stad waar Nederland een nieuwe weelde aan zwemontdek- kingen heeft aangeboord, werd gisteren nog eens in alle talen genoemd! Dat kwam door het succes van Klenie Bi molt, het 17-jarige schoolslagzwemster- tje. Klenie Bimolt werd na Anita Lons brough in een stromende regen ge- eerd met haar tweede plaats. Haar felle eindsprint was fantastisch. Zij zag de witte badmuts van haar Engelse rivale vóór zich „dansen". Het werd haar doelwit. Zjj sprong er op af, maar de Engelse had het gevaar doorzien. Zij spande haar spieren en in een, twee, drie slagen had zjj opnieuw ruimte ge bracht tussen Klenie Bimolt en zich zelf. Het Oostduitse publiek kreeg een drama te verwerken. Zjjn troef, de wereldrecordhoudster op de 209 meter schoolslag, Karin Beyer, was nergens. Zij had in de eerste 100 meter de twee snelsten kunnen bijbenen, maar na het keerpunt zag zjj haar landgenote Ursu la Küper naar voren schieten. Wanho pig vocht Karin Beyer om aansluiting, maar de klap was te hard aangekomen en toen moest zjj ook nog Bettie Heu- kels en Jacqueline Enfield voor zich dulden. En wat hiervan de oorzaak was? Zeker niet haar blessure, want dit door enkele Oostduitsers verspreide bericht bleek op onwaarheid te berusten. Het is het drama, dat elk kampioenschap tot een enerverende gebeurtenis maakt. En bleef Klenie Bimolt na haar zjjn de Russen, Fransen en de Oost duitsers jongens, met wie het slecht kersen eten is. De Nederlandse ploeg had daarbij met zijn verrassende resul taten ook al de waakzaamheid van de buitenlandse coaches getrokken. Weete ling maakte iedereen echter al snel duidelijk, dat w\j ook op dit nummer een woordje mee zouden spreken. Hij brak een Nederlands record met zijn 100 meter rug (1.4.2.), maar Mensoni des kon toch pas als zesde wegschie ten! Wieger Mensonides bracht Oranje KLENIE BIMOLT in vierde positie en Jan Jiskoot schoof, terwijl Rusland en Oost-Duitsland een verbeten duel uitvochten om de eerste twee plaatsen, naai de derde plaats, waar tot dat moment Frankrijks „kei en" de lakens uitdeelden. Ronnie Kroon, de winnaar van de bronzen medaille op de sprint, kreeg toen de kans om zich te revancheren voor zijn nederlaag tegen de nieuwe Europese kampioen Alain Gottvalles. Ronnie perste alles uit zijn body. De „offici euze" tijd, die men voor hem noteerde, zou een nieuw Europees record ge weest zijn, want Ronnie Kroon had maar 54.8 sec. nodig om zich Gott valles van het lijf te houden. Drie ploegen bleven beneden het Europese record. Het Oostduitse team, dat in de tijd van 4.09.0 beslag legde op de gouden medailles, de Russische ploeg die in 4.10.3 aantikte en daarmee het zilver vergaarde en de Nederlandse formatie, die met 4.10.9 de zoveelste niet verwachte bronzen plakken in ont vangst mocht nemen. (Uitslagen op pag. 11) t Advertentie) CONTACT (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG, 22 aug. Het bij W. de Haan in Zeist verschenen rapport „Ra dio, televisie en vrye-tjjdsbesteding, herfst 1960" van het Centraal Bureau van de statistiek, waarvan wij gisteren een gedeeltelijk uittreksel publiceerden, bevestigt de veronderstelling, dat het tele visiemedium, naar de aard van zijn funeties voor het publiek, behoort tot een aantal onderling min of meer ver wisselbare ontspanningsmogelijkhe den. Met andere woorden, de televisie „verdringt" in het algemeen slechts die vrije-tijdsbezighedcn, welke min of meer hetzelfde hebben te bieden als de televisie. Televisie komt namelijk rela tief meer voor b(j mensen, die een ze kere voorkeur hebben voor licht amuse ment. Bovendien wordt >n bevolkings groepen, die over het algemeen een gro te belangstelling hebben voor lichte vor men van ontspanning, het meest naar de televisie gekeken, hetgeen duidelijk verband bljjkf te houden met een grote belangstelling en waardering voor over wegend lichte programmasoorten. Het ligt daarom voor de hand, dat het nieuwe medium vooral zijn invloed heeft doen gelden op de luistergewoonten van de radiobezitters. Uit de gegevens, die in het rapport zijn verzameld mot betrekking tot de radio blijkt, dat 86 procent van de Nederlandse bevolking één ontvanger heeft, tien procent heeft de beschikking over twee toestellen of meer, terwjjl slechts vier procent der bevolking in het geheel geen radio heeft. De AVRO-te!evisie zet de kijkers vanavond een humoristisch stuk voor, dat Jan Moraal de titel „Zingen van de zee en vliegen vangen" heeft ge geven. Aan dit programma werken onder meer mee Johan Boskamp, Henk van Ulsen, Conny van den Bosch en Maya Bouma. Vooraf kan men kijken naar een reportage van het internatio nale folkloristisch dansfestiva! in Bois- ward. Het programma wordt besloten met een nieuwe aflevering van de tv- serie „My sister Eileen". De NCRV-raóio laat vanavond op namen horen van het I concert, dat .ie Wiener Philharmoniker en die Wiener Singakademie 19 juni in het kader van de Wiener Fesiwochen hebben gegeven (10.55 uur). Om kwart voor negen spelen Hans Henkemans en Marinus Flipse pianowerken van Claude Achiile lip; Debussy. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 22 aug. De NTS verzorgt zaterdagmiddag van drie tot vier uur een rechtstreekse reportage van de ontmoeting tussen het Neder landse cricket-team en de Free Fores ters uit Canada. Frans Henrichs levert het commentaar bij deze wedstrijd die wordt gespeeld op het HCC-terrein in Den Haag. Tussen 12 en 16 september zal de NTS een aantal reportages overnemen van de Intervisie de oostelijke tegen hanger van de Eurovisie van de Europese atletiekkampioenschappen in Belgrado. DEN HAAG, 22 aug. Het bestuur van de Nederlandse Sport Federatie heeft Ria van Velsen hartelijk geluk gewenst met het behalen van de titel op de 100 meter rugslag dames tijdens de Europese zwemkampioenschappen te Leipzig. Voorts heeft de NSF in een telegram haar bewondering uitgespro ken voor de opvallend goede prestaties van de heren en de voortreffelijke ver richtingen van alle zwemsters. ZATERDAG: Eerste ki.; HCK-SC Haarlem, Overgangski.: Sparta 2-Ken- nemerland, Tweede kl. B; Ajax 2-Thor, HCAW-Quick; C: EHS 2-Rooswijk (ter rein Rooswijk). Derde kl. A: ADO- vuc, SVV-DSS; C: DCG-Shell Promotie naar overgangsklasse: RFC -Terrasvogels. ZONDAG: Hoofdkl.: WVHEDW- OVVO (dubbelwedstr.), HHC-Schoten (dubelwedstr.), Overgangski.: ADO-PSV Tweede kl.A: FCK 2-Onze Gezellen, C: Rood Wit-THB; D: UW 2-Pacifico, Storks 2-CTC, Derde kl. A: Schiedam- Sparta 3, D: OSOS-Baseball Pais. Onder radiobezit wordt verstaan de aan wezigheid van een ontvanger of een aan sluiting op de draadomroep, in het ge zin waarvan men deel uitmaakt, het geen de mogelijkheid insluit om van zulk een toestel gebruik te maken. Het hoogste percentage personen, die het zonder radio moeten stellen, vindt men in de laagste inkomensgroep (be neden f 3000,-). Maar zelden (1 pet) ontbreekt de radio bij de hoogste inko mensklasse en bij de leidinggevenden en welgestelden, die ook voor topcjjfers (32 pet) zorgen als het gaat om meer voudig toestelbezit. Van elke honderd radio-bezitters luis terden er in I960 des avonds na zeven uur (het onderzoek beperkte zich tot de avonden tussen 19 en 24 uur) 69 niet en 31 wel. Van de 31, die wel luister den, zaten er slechts 8 langer dan twee uur aan hun toestel, 9 hadden het één tot twee uur aan en 14 luisterden gedu rende een uur of korter. Het aantal luis teraars per kwartier tussen 19 en 22 schommelde tussen 11 en 14 procent der bevolking, van 22 iot 23 uur bedroeg het ongeveer 6 procent en na 23 uur daalde het ot beneden 2 procent. Amusementsprogramma's en samen gestelde programma's worden het meest beluisterd, terwijl de hoorspelen op de derde plaats komen. Daarentegen worxlt het minst geluisterd naar gods dienstige uitzendingen, ernstige muziek en het gesproken woord. Het aantal personen, dat tussen 19 en 24 uur naar de radio luistert is, evenals de tijd, die zij aan het luisteren naar de radio besteden, uiteraard in ge zinnen met televisie veel geringer dan in gezinnen zonder televisie. Tegenover 16 procent luisteraars in de eerste cate gorie staat 37 procent luisteraars in de tweede. De gemiddelde luistertijd per avond bedraagt voor personen, die een televisietoestel hebben, 55 minuten, dus nog geen uur; voor personen, die geen televisie hebben, honderd minuten of ruim anderhalf uur. Het televisiekijken oefent dus een sterk negatieve invloed uit op het beluisteren van de radio. Ditzelfde geldt ook voor het bioscoop bezoek. Televisiebezitters behoren in duidelijk mindere mate (48 pet) tot de bioscoopbezoekers dan zU. die geen te levisie bezitten (57 pet). Bovendien ligt de bezoekfrequentie bjj de tv-bezitters (viermaal per jaar) lager dan bij dege nen, die geen tv-apparaat hebben (vijf maal per jaar). Deze verschillen in gedrag tussen tv-bezitters en degenen, die het zonder televisie stellen, doen zich in nog veel sterker mate voelen bij drie groepe ringen: de leidinggevenden en welge stelden die ook voor de speelfilm als programmacategorie van de tele visie de kleinste belangstelling heb ben degenen, die middelbaar of ho ger onderwijs volgen of hebben gevolgd en de grote en middelgrote steden. De grootste verschillen tussen bezit ters en niet-bezitters van tv-toestellen op het punt van bioscoopbezoek doen zich juist voor in de grootste steden. In de kleinere steden is het verschil al veel geringer en op het platteland is het vrijwel verdwenen. Veel minder sterk doen de verschil len tussen bezitters en niet-bezitters van televisie zich gelden met betrek king tot het lezen van boeken. Onder de televisiebezitters komen wat min der boekenlezers voor dan onder dege nen, die thuis geen televisie hebben en de tv-bezitters lezen gemiddeld per jaar ook enkele boeken minder, maar de verschillen in percentage (respectie velijk 71 en 75) .ijn tamelijk gering. De kleinste verschillen percentage boekenlezers, maar de grootste ver schillen in aantallen gelezen boeken, vindt men bij de leidinggevenden en welgestelden en bij de middenstand. Blijkens het rapport las 74 procent van de totale bevolking in 1960 wel eens een boek met een gemiddelde van veertien boeken per jaar. Het per centage boekenlezers lag hoger dan in 1955, toen.dit 71 bedroeg, vooral door toedoen van de vrouwen. Maar het ge middelde aantal per jaar gelezen boe ken blijkt in vergelijking met 1955, toen het vijftien bedroeg, iets te zijn ge daald, hetgeen vooral door de man nen is veroorzaakt. Ongeveer tweevijfde van de bevol king weet, wat een pocketboek is. De hoogste percentages vindt men in de hoogste onderwijsniveaus, in de hoog ste sociale niveaus en JoU jongelui van 15-23 jaar. De Nederlander koopt gemiddeld twee pocketboeken per jaar, maar tweederde van de bevolking koopt er nooit een. Globaal bezien, kopen bezitters van een tv-toestel ongeveer evenveel pocket boeken als degenen, die geen televisie hebben. Speciaal bij de leidinggevenden en welgestelden en bij de loontrekkende middenstand blijkt echter, dat de tv- bezitters veel minder pocketboeken ko pen dan zjj, die geen televisie hebben. Voor tv-bezitters geldt, dat er een ze kere correlatie bestaat tussen minder (of meer) boeken lezen en het minder (of meer) kopen van pocketboeken. Samengevat kan men met betrekking tot de tv-bezitters vaststellen: in de lagere milieus minder boekenlezers maar ongeveer evenveel gelezen boe ken; in de hogere milieus wel wat min der boekenlezers maar een duidelijke achterstand ten aanzien van het aantal gelezen boeken. De enige vorm van vrijetijdsbesteding die, althans in 1960, geen negatieve in vloed van de televisie had ondergaan, was het bezoek aan voetbalwedstrijden. De helft van de mannelijke bevolking, maar slechts 15 procent van de vrouwe lijke bevolking, bezoekt wel eens een voedbalwedstrijd. De mannen gaan ge middeld achf maal en de vrouwen één maal per jaar. De animo voor het be zoeken van deze wedstrijden neemt met het toenemen van de leeftijd sterk af. Bij de mannen begint de daling reeds na het zeventiende jaar, bij de vrouwen na het 23e jaar. Bovendien is er nog een extra-terugval bij personen van 60 jaar en ouder. Ten aanzien van het bezoek aan voet balwedstrijden bestaan in het algemeen slechts geringe verschillen tussen be zitters en niet-bezitters van televisie. De tv-bezittende mannen hebben een iets hoger bezoekerspercentage en be zoeken per jaar ook gemiddeld één wed strijd meer dan mannen, die geen tele visie hebben. Bij de leidinggevenden en welgestelden. alsook in de hoogste on derwijsniveaus, hebben voora! de vol wassen tv-bezitters aanzienlijk hogere bezoekerspercentages (45 tegenover 27) en hogere gemiddelde bezoekcijfers (7 tegenover 3) dan degenen, die het thuis zonder televisie moeten stellen. Het is niet ondenkbaar, dat juist deze bevol kingsgroeperingen, meer dan andere, een stimulerende invloed hebben onder gaan van het op het scherm brengen van belangrijke voetbalwedstrijden, het geen vooral in Eurovisie-verband moge lijk is. Bijbel. 16.20 Pianorec.Klass. muziek. 16.45 V. d. Jeugd. 17.10 Lichte gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte gram HILVERSUM I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm 18.20 Act. 18.30 Filmmuz. 19.00 V d. kind. 19.10 Jazz muziek. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws 20.05 Promenade-ork en sol: amus. muziek. 20.25 De man v. Ther- mo.pylae hoorspel 2210 Lichte gram 22.20 Sport halverwege. 22.30 Nieuws. 22.40 Lichte gram 22.20 Sport halverwe ge 22.30 Nws. 22.40 Lichte gram. 22.50 Pianorec.mod. muz. 23.15 Jazzmagazi- ne. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. - N.C.R.V.: 18.00 Tienjarig bestaan Federatie Moluk se Vrouwenver. 18.30 Het Spektrum, lezingen. 18.45 Lichte gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Leger des Heilsmuz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte gram. 20.20 Hammondorgelklanken. 20.30 Ope- rettemuz. 21.00 In memoriam Pascal, le zing. 21.15 Metropole-ork.Nederl. com posities. 21.35 Kanttekeningen. 21.45 Twee piano's: .nod, muziek. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Avondoverd. 22.55 Wie ner Festwochen 1962: Requiem. 23.55- 24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.18.00 Nws. 18.15 In the South-East, reg. progr. 19.00 Twintig vragen. 19.30 Ork., tenor en hoorn: kamermuz. 20.45 Gevar. muziek. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Gevar. progr. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15-23.35 Kamermuziek. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m.18.00 Tentoonstellingsagenda. 18.33 Sportber. en raceuitsl. 18.45 Boek- bespr. 19.00 Nws. en journ. 19.25 Sport berichten. 19.31 Gevar. progr. 20.00 Ge varieerde muz. 21.00 Theaterkron. 21.31 Lichte ork. muziek. 22.30 Nws.. sport berichten en act. 22.41 Gevar. muziek. 23.31 Lichte muziek. 23.55-24.00 Nws. NDR, WDR, 309 m.: 19.00 Nws. 19.30 Progr. over Claude Debussy. 20.30 Dans muziek. 21.45 Nws. 22.30 Kamermuziek. 23.15 Jazzmuz. 23.30 Lichte muz. 24.00 Nws. 0 20 Dansmuz. 0.30 Lichte muziek. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m.18.30 Gram. 20.33 Kamermuz. 22.03 Russische concertmuz. 22.45 Gram. 23.10 en 23.45 Idem. 23.53-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m.18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.20 V. d. sold. 18.50 Lichte gram. 1900 Nws. 19.40 Lichte gram. aai 20.00 L'Italiana in Algeri, komische ope- WAOttCflél fl ra. 22.00 Nws. 22.15 Lichte gram. 22.40 IIWvIHUOM Volksmuz. 22.55 Nieuws. ENGELAND. BBC Home Service. 330 m.12.00 Cricket. 12.10 Ork. conc. 12 55 Weerber 13.00 Nws. 13.10 Twintig vra gen. 13.40 Gevar. muziek. 14.30 Lichte muziek. 15.00 Interv. 15.30 Cricket. 16.00 Pianorec. 16.15 Kritieken. 17.00 V. d. jeugd. 17.51 Weerbericht. ENGELAND, BBC Light Prugr. 16.U0 en 247 m. 12.00 Tentoonstellingsagenda. 12 31 Gevar. muz. v d. arb. 13.00 Gevar. progr. 13.31 Nws. 13 35 Crieketuils.. 13.45 V d. kind. 14.00 Boekbespr. 14.15 Za'g en gitaar. 14.31 Kiankb. 15.00 Gevar. muziek. 16.25 Races. 15.40 Nws. ei muz. b. h werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uitsl. races. 16.35 Gram. v. d. jeugd. 17.00 Gevar. muziek. 17.31 Gram. NDR. WDR. 309 m: 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte ork. muz 16.00 Syml ork. en sol. lichte muz 16 30 Oude kamermuz. 17.00 Nws. 17 50 Gevar. programma. FRANKRIJK 3. '280 en 235 m.12.10 Operamuz. 13.35 en 14.06 Gram 1425 La Pnncesse Maleine. opera. 16.45 Gram. 17.15 Orgelrec.: klass. muz. BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12.03 Marsen er, walsen. 12.30 Weerber 12.35 Belg. amus. muz. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Operamuz. 15.00 Llcnte gram 15.30 Bloemen voor Irène. 16.00 Beursber. 16.06 Vlaamse liederen 16.40 Klass. en mod. muziek. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 17.50 Klass. pianokwintet. BRUSSEL, 484 m.11.56 Gram. 12.03 Gevar. muz. 12.28 Elysées-Variétés. 13.00 Nws 13.15 Lichte gram. 14.03 Kamerork. en sol.Klass. muz. 15.03 Lichte muziek. 16.08 Lichte gram. 17.00 Nws. 17.30 Piano rec. klass. muziek. BRUSSEL, 484 m.18.30 Modem jazz 1962. 19.00 Lichte gram 19.30 Nieuws. 20.00 Die verkaufte Braut, opera. 22.00 Wereldnws. 2215 Gevar. muz. 22.55 Nws. HILVERSUM I, 402 m AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Ochtendva- ria. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Rechtdoor naar school en kantoor. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Klass. ork.muziek. 9.35 Waterst 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arb vitaminen 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Mod. ork.muziek. 11.45 -ien reis door Jong Afrika, gesprek. 12.00 Licht ens. en zangsol. 12.30 MedecL t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Metropole- ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Italiaanse Madrigalen. 14.20 Saxofoon kwartet. 14.40 V. d. vrouw. 15.00 Zangrec. 15.30 Lichte gram. 16.05 De geschiedenis v e. boek. 16.45 Gram. v. d. jeugd. 17.10 V. d. jeugd. 17.40 Lichte gram. HILVERSUM H, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Mod. en klass. pianomuziek. 7.45 Morgengeb. en overw. 8.00 Nws. 8.15 Amus. muz. 8.50 Van en voor be jaarden. a.40 V. d. jeugd. NCRV10.00 Gram. 10.03 Klass. kamermuz. 10.15 Mor- gendnst. 10.45 Vocaal kwart en orgel: Geestel. lied. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 De zingende kerk: geest lied. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.05 Opera- fragm. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Meded. t.b.v land- en tuinb. 12.38 Jazzmuziek. 12.45 Europese zwemkamp. te Leipzig. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Aqui Caracas, kiankb. 13.20 Operettemuz. NCRV: 14.00 Promenade-ork. en radiokoor: Joodse liederen en dansen. 11.30 Klass. muziek. 15.30 Licht ens. 16.00 Verkenningen in de NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Sportpanorama. 21.10 Bal ln Bolsward: Internat folklo ristisch dansfestival. 2135 Zingen v. d. zee en Vliegen vangen, TV-humoreske. 22.15-22.40 Mijn zuster Eileen, film. DUITSE TELEVISIEPROGR. 18.00-18.14. Tips voor consumenten. (Regionaal progr.: NDR: 18.20 Progr. overz. 18.25 Die Nordschau. WDR: 18.40 Hier und Heute. 19.15 Untemehmen Kum« merkasten. NDR: 19.25 Het tweede leven 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Madrid» samenleving en regime, beschouwingen over de Spaanse hoofdstad. 20.50 Lichte muziek. 21.20 Speelfilm. 21.45 Laatste nieuws. 21.55 Sport VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 Feuilleton, v. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.25 Het manneke. 20.30 Rep. 21.20 Licht ork. en zangsol. (opgenomen progr. v. d. AVRO). 21.35 Eenakter, (opgenomen progr. v. d. VARA) 22.55 Nieuws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 De aarde en de seizoenen. 20.00 Nws. 20.25 Act. 21.20 TV-spel. 22.00 Zakencyclopgdie. 22.30 Nieuws. NTS: 17.00-18.00 Europese zwemkamp. te Leipzig. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00-18.00 V. d. kind. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 16.00-18.00 Europese zwemkamp. te Leipzig. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 16.00 Europese zemkamp. te Leipzig.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 9