Politie onderzoekt schuld van portier Vragen aan B. en W. door raadslid Pielage Vakantiespelen Haarlem - Baronie Heemstede en Bloemendaal toonden zich goede schutters Record - aanvoer op de veilingen in Lisse Aienda Haarlem Romantiek op zomerconcert van N. Ph. Orkest NA DOOD DENIS MARIJNEN RIKHYE IN HOLLANDIA HOGE PRIJZEN, ZELFS VOOR HYACINTHEN NAAIMACHINES ENGEL Geen open vervoer van zand HFC klopt HBC in oefenwedstrijd Machinist door eigen lokomotief overreden Nieuw record voor Bontekoe Jaap Oudkerk in kwart-finale Weinig verandering C.P.N. - Haarlem niet eens met verdeling van wethouderszetels Zaterdag 25 aug. Politie-schietwedstrijden in Overveen Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. B. J. VAN LIEMT Koortsachtige drukte in de Bollenstreek Grote belangstelling bij begrafenis van mevr. W. v. Zeijl-Eeke Voorstel van B. en W. N. Ph. O. 5 september naar Osnabrück Nieuwe spelers bij ,De Kennemers" Dames winnen estafette-serie De beurs vandaag: PAGINA 3 Burgerlijke Stand Haarlem Minuten Onderzoek ZONDAG, 26 AUGUSTUS BREDA De militaire adviseur van Oe Thant, de Indische brigade-gene raal Indar Jiy Rïkhye bij zijn aan komst op het vliegveld Sentani bij Hollandia. Films Muziek Dans Cabaret Diversen T entoonstellingen Prijzen HAUTE-COIFFURE SALON STOKER EN ZONEN Grote Houtstraat 181 Haarlem Tel. 14444 Krediet voor kantoor sociale zaken Opstelling van EDO Schietwedstrijden in Overveen Zangersfeest in Spaarnekerk GROTE DRAFMEETING IN ALKMAAR Burgerlijke Stand Heemstede Waterstanden LAATSTE NIEUWS ZWEMMEN LEIPZIG Wielrennen Milaan Beurs van New York HAARLEM, 24 aug. De anatoom- Paiholoog van het gerechtelijk labora torium in Den Haag, dr. J. Zeldenrust, heeft gisteren op het stoffelijk over schot van Denis Marijnen, die woens dagavond voor de deur van het Grote Gasthuis in Haarlem door een bestel wagen werd aangereden, en later op de avond aan zijn verwondingen in het «ilhelmina Gasthuis in Amsterdam is "verleden, sectie verricht. Dat gebeur de op verzoek van de Haarlemse offi cier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, die een eerder door hem afgegeven verklaring dat het hikje mocht worden vrijgegeven, haas tig introk toen hij hoorde welke cora- HAARLEM, 24 aug. Het bestuur van de CPN-Haarlem acht de voorge nomen verdeling van de wethouders- Zetels (drie voor de P.v.d.A., twee voor "e KVP, één voor de prot. christ. Stoep) niet in overeenstemming met de verkiezingsuitslag en meent deswe- Se een waarschuwing te moeten laten horen. „De radicalisering van het kie zerscorps, welke blijkt uit de verhoogde Percentages van de PSP en de CPN komt daarbij onvoldoende tot uitdruk king. Die verdeling (de voorgenomen Verdeling van de wethouderszetels Hed.) is o.m. mogelijk door de zwak ke houding van de PSP, die geen wet houderszetel wil bezetten, hoewel dit °P grond van de verkiezingsuitslag ge rechtvaardigd zou zijn" aldus een door het bestuur der CPN-Haarlem uitgege ven communiqué. Genoemd bestuur ziet in de voorge nomen samenstelling van het college van B. en W. een versterking van „het clercale element, waartoe de verkie zingsuitslag geen enkele grond geeft". Gezien de KVP-gezindheid van de burgemeester vertoont bet voorgeno men College een clericale meerder heid, zulks in afwijking van de samen- •telling van de nieuw gekozen raad". („Cericaal" betekent volgens Van bale's Groot Woordenboek der Neder landse Taal o.m.: de invloed der gees- tebjkheid op het staatkundige voor gaand. Red.) BEVALLEN van een zoon: 20 aug.: C. M. Aret-Feiohtinger; 22 aug.: A. van den Berg-Barthel, G. A. Anspach- Posma, G. A. de Wolf-Vis, J. M. ten Hoope-De Meijer. BEVALLEN van een dochter: 14 aug.: H. A. M. van den Eerenbeemt- Vermeulen; 22 aug.: S. Honnef-Keur; 23 aug.: A. M. A. Munsterman-Hoog land. ONDERTROUWD: 23 aug. B. Hol- Werda en J. H. Claassen, W. R. Sma ling en A. van Oudheusden, J. van Tiel en M. F. De Maio. GETROUWD: 23 aug.: R. C. van Maanen en W. H. de Graaf, E. R. Dikken en A. H. Houweling, J. F. Hal- derman en M. Geerlings, J. J. Ver dunnen en M. W. Selier. OVERLEDEN: 21 aug.: P. Bakkum, I8 j., Kenaupark; H. Prins-Buisman, "4 j., Ramplaan. OVERLEDEN: 17 aug.: G. Kaasen brood, 75 jr.; 18 aug.: A. Bol, 61 jr.; 20 aug.: J. de Haan-Veen, 66 jr.; G. Tervoort, 88 jr.; L. van der Hulst. 66 Jr.; H. Heeremans, 69 jr. SpeeHnstuif op de Stadsdoelen (bij de Botermarkt). Dagelijks van 10-4 ddr Voor kinderen van alle leef tijden Kosten 10 cent voor een ge hele dag. Schilderen, timmeren, ver kleedpartijen, spelen met poppen, zand en waterspelen, tekenen, le zen werken met klei, poppenspel, muziek enz. enz. Kaarten ter plaatse Verkrijgbaar. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin. Speeltuin Noordervreugd: Slui- Pgsdag op de speeltuin ter beëin- igmg van ons vakantieprogramma. '«voorstelling om 2.30 uur voor „deren van 7-13 jaar. Kosten 25 nt- Traktatie voor alle kinderen. Speeltuin Jong Leven: Skelter- R,,f: De Rally van Parkwijk. De ter „vordt gehouden in het „Skel- jp „ladl°n", Pr. Beatrixplein. Start St_J °®P> 8-9 jaar. Kosten 30 cent. 40 groeP. 10-11 jaar. Kosten Kosten 50 cent.3® gr°GP' 12-13 jaar' re?iF;reltuin Kindervreugd: Prijsuit- vani m voor alle sportdagen. Aan- 2-5 uilr' Groot sluitingsfeest van de leden a 11 e kinderen van ^^^r^^itingsdag van plicaties zich na het ongeval hadden voorgedaan. Zoals wij gisteren uitvoerig hebben bericht, heeft Denis Marijnen na het ongeval ongeveer zes minuten zonder medische hulp op straat gelegen, om dat een portier van het Grote Gast huis weigerde een dokter te waarschu wen. Volgens hem moest eerst de GGD er bij komen met het oog op een even tueel onderzoek naar de schuldvraag. Inmiddels stelt de politie op last van mr. Van der Valk Bouman een onder zoek in naar de vraag in hoeverre er aanleiding bestaat de portier strafrech telijk te vervolgen. Naar aanleiding van het incident met de portier heeft de geneesheer-direc teur van het Grote Gasthuis, dokter P. A. Heeres, een verklaring afgelegd waarin hij toegeeft dat de portier in derdaad geweigerd heeft een brancard te sturen omdat hij vroeger bij een soortgelijke gebeurtenis een repriman de van de politie zou hebben gekre gen. „Zijn beslissing is niet alleen on tactisch maar ook bepaald onjuist ge weest. Hij ziet dat thans wel in." aldus de heer Heeres, die verder mededeelde dat de portier door het gebeurde erg overstuur is. Gisteren heeft hij niet kunnen werken. De geneesheer-direc teur heeft hem een ernstige berisping gegeven maar in het incident geen aan leiding gevonden hem te schorsen. Overigens zijn er minder dan drie minuten verlopen tussen de aangifte van het ongeval en de komst van de ambulancewagen van de GGD. De me dische eerste hulpdienst van het zieken huis was intussen gewaarschuwd zodat het jongetje onmiddellijk kon worden behandeld. Hij werd klaargemaakt voor transport naar het Amsterdamse Wil- helmma Gasthuis voor het ondergaan van een spoedoperatie. De ambulance- wagen van de GGD bleef voor het ziekenhuis wachten en met twee dok ters en een operatiezuster van het Grote Gasthuis is de jongen naar Amsterdam gebracht. Op een vraag aan dokter Heeres of de drie minuten tussen de melding en de aankomst van de ziekenauto niet erg krap berekend waren, zei hij dat de ambulancewagen toevallig startklaar had gestaan in de GGD-garage die kort bij het ziekenhuis gelegen is. Het per soneel dat van de portier te horen had gekregen dat het om een zeer ernstige gewonde ging, was onmiddellijk wegge reden en had zelfs een rood stoplicht genegeerd. Dokter Heeres kon niet na laten zijn grootste bewondering uit te spreken voor de wijze waarop de art sen van de eerste hulpdienst van het ziekenhuis onmiddellijk alle nodige maatregelen hadden getroffen ondanks het feit dat zij niet op de hoogte waren van wat er tevoren was gebeurd. Het socialistische raadslid van de Haarlemse gemeenteraad (1e heer A. P. N. Pielage heeft in het gebeuren aanleiding gevonden schriftelijke vra gen te stellen aan het college van B. en W. Hij vraagt o.m. of het college bereid is een onderzoek in te stellen naar de toedracht van hetgeen zich na het onge val heeft afgespeeld waardoor een be langrijke vertraging zou zijn ontstaan in het verlenen van medische hulp. (Advertentie) Aanvang 2 uur. Toto-registratiekaarten kunnen op het terrein ingeleverd worden. Nieuwe re- gistratiekaarten zijn eveneens op het terrein verkrijgbaar, in beide gevallen zijn de kosten f 1,50. (Advertentie) 100% WOL Grote Houtstr. 62 en 67. Tel. '.0657-12839 OVERVEEN, 24 aug. De lande lijke kampioenschappen schieten van de Nederlandse Politie Sport Bond zul len op maandag 17 september in Rot terdam worden gehouden. Als gastheer treedt de sportvereniging Hermandad van de politie aldaar op. Ter voorbe reiding van deze landelijke kampioen schappen worden districtskampioen schappen gehouden. Voor het district West van de N.P.S.B. (Noord- en Zuid- holland en Utrecht) hadden de schiet wedstrijden plaats woensdag en donder dag. Zij werden gehouden op de mili taire schietbanen aan de Zeeweg in Overveen en werden voorbereid door de Koninklijke Marechaussee in Am sterdam. Er werd geschoten met pis tool en met geweer. Er waren zowel personele- als korpswedstrijden. Tot de deelnemende vijftien korpsen, die ongeveer tweehonderd schutters in Overveen bijeen brachten, behoorden uit deze naaste omgeving vijftallen van de politie uit Velsen, Haarlem, Bloe mendaal en Heemstede. De vijfde di visie van de Koninklijke Marechaussee in Amsterdam werd voor de tweede achtereenvolgende keer winnaar van de wisselbeker voor de korpswedstrijd pis tool. De wisselbeker voor de korpswed strijd geweer, die vorig jaar door de schutters van de P.S.V. Haarlem werd gewonnen, moesten de Haarlemmers nu afstaan aan hun collega's van Her mandad in Rotterdam, die 234 punten bij elkaar schoten. Bij de personele wedstrijden geweer heeft de heer P. M. Hengstmengel, hoofdagent van het Bloemendaalse po litiekorps met standplaats Vogelen zang, geruime tijd bovenaan gestaan. Kort voor de afloop van de wedstrij den werd hij verslagen door een rijks politieman uit Utrecht, die een betere steunserie verkreeg. De uitslag werd: 1. H. C. W. Keij, rijkspolitie Utrecht, 49-29 2. P. M. Hengstmengel, Bloe mendaal, 49-27. Ook in de korpswedstrijd geweer spraken de politiemensen uit deze om geving een woordje mee. Heemstede, rijkspolitie Utrecht II en Bloemendaal deelden met 229 punten elk de derde tot en met de vijfde plaats. Het resul- LISSE, 24 aug. In de bollenstreek heerst thans een koortsachtige drukte. De veilingen krijgen enorme aanvoeren te verwerken, maar de vraag van de zijde der exporteurs was zó groot, dat de prijzen uitstekend bleven. Enkele soorten tulpen trokken zelfs nog wat aan. Met de hyacintenhandel loopt alles anders dan de geleerden het hadden voorgesteld. „Let op", hadden zij ge zegd, „er is een teveel aan hyacinten en ze zullen straks van de hand gaan voor prijzen die niet lonend zijn." Hun theorieën hebben nu alleen waarde voor de statistiek. De vraag naar „dikke" bollen is zeer groot en voor de rode, de rose, de gele, de lichtblauwe en de paarse variëteiten werden zelfs nog ho gere prijzen betaald dan verleden week. Alleen van witte hyacinten is er een te veel, hoewel de beste kwaliteit nog bo ven de minimumprijs kwam. Natuurlijk heeft men direct de oor zaken bij de hand. De bollen, zo zegt men, zijn te vroeg gerooid en daardoor sterker gekrompen; en nu heet het plot seling ook dat het gewas tegenvalt, hoe wel men drie weken geleden nog met veel nadruk voorspelde dat men een top-oogst had. Voor de zoveelste keer is bewezen dat de bollenhandel een der meest wonderlijke en onberekenba re bedrijven op dit ondermaanse is. Men kan er nooit enig peil op trekken en ieder jaar worden weer de meest aannemelijke theorieën door de harde praktijk omver gekegeld. Wat de tulpen betreft: uit alles blijkt dat de oogst best is. Niet alleen uit de aanvoer en op de Lissese veilingen op de HOBAHO veilde men woensdag jl. niet minder dan achttienduizend CINEMA PALACE: Marco Polo, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: De snertsoldaat, alle leeft. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9,15 uur. Dinsdag 2 en 8 uur. LIDO: (3e week) Mr. Vlubber, de vliegen de professor, alle leeftijden. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXORBathing Beauty, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: La belle Américaine, 14 jr. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dagelijks 10.30 uur: De wereld der dieren, alle leeftijden (behalve zondag). ROXY: De pralrieduivel met het lidteken, 14 jaar (t/m zondag). Tot de laatste kogel, 14 jr. (Ma. t/m do.). STUDIO: Voor geen goud der wereld, a. 1. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Vrij. 8.15, za. en zo. 7 en 9.15 uur: Afspraakje in september, alle leeftijden. Vrij. en za. 2.30, zo. 2 en 4.15 uur: Tarzan In New York, alle leeftijden. Ma. t/m do. 8.15 uur: Aimez-vous Brahms, volw. Ma. t/m do. 2.30 uur: Pijn en Gijn in de kazerne, alle leeftijden. Vrijdag 24 augustus Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Concert door het Radio-trombone kwarter en B Lassohuit, orgel. Dinsdag 28 augustus Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel concert door Rune Engsö. Donderdag 30 augustus Grote of St. Bavokerk. 4 uur: Orgel concert door Albert de Klerk. Concertgebouw. 8.15 uur: Concert door het N.P1 O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Her man Krebbers, viool. Programma: Mozart, Strauss en Andriessen. Zaterdag 25 augustus Openlucht-theater, Bloemendaal. 8.15 uur: Optreden van het Nederlands Danstheater. Dinsdag 28 augustus Openlucht-theater, Bloemendaal. 8.15 uur: Optreden van de Israëlische Dansgroep. „Adam en Eva". Raamsingel 5. Iedere avond van 8 tot 12 qur. Waagtaveerne, Damstraat: Optreden van Cobi Schreyer en Poppentheater „Merlijn" Iedere avond internationaal programma van 8 tot 1 uur. (Maandagavond gereser veerd voor besloten voorstellingen). Zaterdag 25 augustus Vleeshal. 2.30 uur: Poppentheater Merlijn met „Het Torenhaantje". Frans Hals Museum: Portretten en genre stukken uit internationaal museaal en particulier bezit Dagelijks van 105 uur Zondag 1—5 uur Iedere avond geopend van half negen tot half elf (Kaarslicht en muziek) Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuwse Fossielen, natuurkundige instrumenten. Dagelijks van 11—5 uur. Eerste zondag van de maand van 16 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.30—5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen 2—5 uur Museum „Het Buis van Looy", Kleme Houtweg 103: Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dage lijks van 10—5 uur. Zondag van 1—5 uur (Tot 30 september) Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerksplein. Maand augustus: Poppe Damave. Teke ningen en aquarellen uit Spanje en Spaans Marokko. Cruquiusmuseum, Haarlemmermeer: Histo rische stoommachines watermolens enz Dagelijks van 9—12.30 en van 1.305 uur Zondag van 105 uur Kunsthandel Bier, Groot Heiligland 66. Tentoonstelling van werken van Hol landse meesters uit de 17e eeuw. Dage lijks van 105 uur (Tot 30 september) Vishal: Ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van het Frans Halsmuseum is een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem tentoongesteld (tot 30 september). manden, hetgeen voor deze veiling een record betekent! maar ook uit het aantal tulpen met groeischeuren. Deze bollen die vaak voor export niet ge bruikt kunnen worden ze zien er on ooglijk uit zijn niettemin van prima kwaliteit en de Rijnsburgse broeier heeft Ifs graag. Voor deze tweede kwa liteit bollen worden dan ook in de zgn, den de minimumprijzen' niet) uitsteken- ld. vrije veiligen (voor afwijkend goed gel den de minimum de prijzen betaa Het plantgoed is ook duur. Een be wijs dat de kwekers ook voor een vol gend jaar vol goede moed zijn. Ze kun nen flink uitbreiden, daar het PVS kort geleden besloot het tulpeareaal met 10 pet. te vergroten. De lonende prijzen zullen er ongetwijfeld toe leiden dat de mogelijkheid tot uitbreiding geheel be nut wordt en niemand ziet dat liever dan de exporteur, die de laatste jaren veel te krap areaal beplant zag, met als gevolg te hoge inkoopprijzen. Men zet nu in de bollenstreek alles op haren en snaren om de bollen snel af te leveren. Men is al laat en men is erop gebrand om althans een deel van de achterstand in te lopen. Het bekende kersttulpje Brilliant Star bleef hoog in de markt. We heb- ven nog beste partijen twaalven zien verkopen voor 24 per 100. Men mag zich afvragen of de exporteur kans ziet deze prijs in het buiten land maken. Grand Due, een tulp die vroeger in Noordwijk veel werd ge teeld, werd graag afgenomen voor hoge prijzen. Twaalven van deze va riëteit kwamen nog tot 17 per 100, terwijl Pink Beauty, een der fraaiste rose tuintulpen, maar een slechte groeier, rond de f 20 per 100 schom melde. Van de darwinhybriden trok Apel doorn, de meest gekweekte en meest be kende, nog in prijs aan. Beste partijen twaalven noteerden tot 13 per 100. Een alledaagse tulp als Wm Copland bracht ruim 7 per 100 op. Paul Rich ter bleef met 12 best in de markt en de bekende Bartigon noteerde tussen 8,50 en 9,50 per 100. Edith Eddy en Rijnland lagen wat gemakkelijker 6,50 of daaromtrent voor twaalven maar daarentegen moest de exporteur voor de bekende massa-broeitulpen als Krelages Triumph, Piquant enz. weer diep in de buidel tasten. Partijen waar van de twaalven 8,50 per 100 opbrach ten, waren geen zeldzaamheid. Hyacinten gingen, zoals gezegd, heel heel graag weg. We hebben negentie nen van Yellow Hammer, City of Haar lem, Gertrude en Pink Pearl nog zien verkopen voor 0,60 per stuk, terwijl beste Mauve Queen, en Cyclope rond 0,50 per stuk draaiden! Van de nar cissen waren vooral de trompetten en de bicolors duur. taat voor Heemstede werd behaald door de politiemensen (achter de naam het aantal behaalde punten) K. van Leeuwen (48), F. van Croonen- borg (45), A. Boesveld (45), A. Hilde- brand (45) en W. Prins (46). De schut ters van de Politie Sportclub Bloemen daal waren P. M. Hengstmengel (49), E. Betlehem (46), A. Post (46), J. Voerman (43) en G. Wolf (45). Op de vaste baan geweer werd A. Post, bri gadier van politie in Bloemendaal, vier de met 86-81. Bij de wedstrijden pistool kwamen de beste schutters en korpsen uit Am sterdam, Zeist en Den Haag. Alleen de heer Bosman van de politie te Vel sen bereikte bij de personele wedstrij den pistool een vijfde plaats met 46-27. Een deel van de tweedaagse schiet wedstrijden werd bijgewoond door dr. D. H. Peereboom Voller, burgemees ter van Bloemendaal; kapitein E. van der Waal, districtscommandant Kon. Marechaussee; majoor baron Van Voorst tot Voorst namens de garni zoenscommandant; G. J. Timmermans te Velsen, voorzitter van de Neder landse polities Sportbond en W. Scholt- meyer te Zeist, die dezelfde functie in het district West N.P.S.B. vervult. (Advertentie) Ged. Oude Gracht 42 - Telefoon 13575 ZANDVOORT, 23 aug. Onder zeer grote belangstelling, ook uit de kring van het Leger des Heils, vond op de algemene begraafplaats de ter aarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van mevrouw W. J. van Zeijl-van Eeke. De burgemeester van Zandvoort, mr. H. N. van Fenema die, gevolg ge vende aan een op haar sterfbed gedaan verzoek, het woord voerde, schetste het werk van de overledene onder de hulp behoevende Chinezen als naastenliefde van de hoogste orde. De burgemeester was eens met mevrouw Van Zeijl naar Rotterdam geweest om haar werk in Katendrecht gade te slaan. De burge meester had versteld gestaan van de energie, waarmede deze bejaarde vrouw naar de zolders en de kelders ging waar Chinezen onder haast on denkbare omstandigheden verbleven. In al deze ellende bracht de groet aan mevrouw Van Zeijl „good afternoon everybody" een blijde lach op de zor gelijke gezichten. Bij het gemeentebe stuur van Rotterdam bepleitte de over ledene meesterlijk de noodzaak van de stichting van een verblijf voor Chine zen in Katendrecht. Pastoor Wong-Lee voor deze ge legenheid uit Londen gekomen dank te voor al het werk dat mevrouw Van Zeijl onder de Chinezen in ons land heeft gedaan. Hij wekte de aanwezige Chinezen op, de voetstappen van me vrouw Van Zeijl in Christelijke geest te volgen. Deze ontroerende, in het En gels uitgesproken toespraak, werd door een tolk in het Chinees vertaald. Ma joor De Boer van het Leger des Heils ging voor in gebed. De heer J. W. van Zeijl dankte tenslotte voor de grote be langstelling betoond tijdens de ziekte en de verpleging van de overledene in de Mariastichting. (Advertentie) De beste Zweedse. Zwitserse en Duitse merken- Japanse Zig-Zag Naaimachine f 35®- HAARLEM, 23 aug. Het Noord hollands Philharmonisch Orkest zal 5 september in het kader van de Holland- Week in Osnabrück een concert geven Het orkest zal onder leiding staan van Henri Arends. Solist is Herman Kreb bers. Uitgevoerd zullen worden Ricer- care voor orkest van Andriessen, de Jupiter Symfonie van Mozart, het viool concert van Bruch en Till Eulenspie- gel van Richard Strauss. Dit program ma zal ook ten gehore worden ge bracht tijdens het vierde zomerconcert van het orkest op donderdag 30 augus tus in het Haarlemse Concertgebouw. ZANDVOORT, 24 aug. Aan de ge meenteraad van Zandvoort wordt voor gesteld de Algemene politieverordening aan te vullen met een bepaling ter be perking van de overlast welke onder vonden wordt door het wegstuiven van zand van vrachtauto's waarmede zand wordt vervoerd. Verboden zal worden het vervoer van zand, aarde, grint en vuilnis op de openbare weg indien de lading niet geheel overdekt is. ZANDVOORT, 24 aug. Voor de ver betering van de kantoorruimte op de verdieping van het gebouw van sociale zaken, alsmede van de woning van de concierge wordt aan de gemeenteraad een crediet van 5500,- gevraagd. HAARLEM, 24 aug. Voor de eerste competitie-wedstrijd voor het seizoen 1962 - 1963 in Tilburg tegen NOAD is de opstelling van E.D.O. als volgt gedor- meerd: keeper: T. Anema; lincks-back: C Berends; recht-back: S. van der Oord; links-half: H. Spiers; mid-half: A. Hak; recht-half: E. Nijman:, links buiten: T. Breeuwer; links-binnen: G. Breitner; midvoor: D. Peters; rechts binnen: R. Hopman; rechts-buiten: W. van Dussohoten. HEEMSTEDE. 24 aug. HBC en HFC hebben gisteravond onder zeer slechte weersomstandigheden een oefen wedstrijd gespeeld. Vooral na de rust toen de regen hij stromen neer viel was het voor spelers en publiek bepaald geen pretje om op de groene weide bijeen te blijven. Maar tot het „bittere einde" werd de strijd voortgezet en het eindresultaat was een 2-1 overwin ning voor de „Good Old". Het was overigens geen onaardige partij voetbal, die beide ploegen op het HBC-sportpark ten beste gaven. Het ver jongde HBC-team, waarin we enkele veelbelovende spelers signaleerden, gaf de eerste klassers op zulk een uitste kende wijze partij, dat de jubilerende Heemstedenaren voor de pauze over het geheel genomen de betere kansen kregen. Enkele harde schoten misten op een haar na het doelwit en daar ook de HFC-ers geen succes konden boeken, brak de rust aan met 0-0. Vanwege de invallende duisternis werd de tweede helft op het bijveld gespeeld, waar de schijnwerpers werden ontstaken. Aan beide kanten werd hard gewerkt voor een doelpunt en het was tenslotte HBC dat na een half uur spelen uit een fraai opgezette aanval middels Rotteveel de score opende, 1-0. Vijf minuten later maakte Jansen na een scrimmage ge lijk. In de laatste ogenblikken van de strijd trokken de HFC-ers nog eenmaal ten aanval. Bouwman kreeg een vrije schietkans en met een schot van 25 meter afstand kogelde hij het leer on houdbaar achter doelman Warmerdam: 1-2. OVERVEEN, 24 aug. Op de mili taire schietbanen aan de Zeeweg in Overveen worden de jaarlijkse schiet wedstrijden van de vereniging „De Vrijheid" gehouden op zaterdag 1 september. Op zaterdagmiddag 22 september gaan de donateurs van de Politie Sportclub Bloemendaal elkaar weer de eer van de beste schutter betwisten. De beschikbare wisselbeker werd vorig jaar gewonnen door de heer J. ter Avest. HAARLEM, 24 aug. Zondag 26 augustus viert de heer A. van der Put ten zijn 40-jarig zangersjubileum. De Hoogmis om half elf zal tot zijn intentie worden opgedragen, waarna in intieme kring de huldiging plaats vindt. BEVERWIJK, 24 aug. Zondag gaan „De Kennemers" naar Aalsmeer om daar de beker te verdedigen, die zij vorig jaar gewonnen hebben. Er zullen twee wedstrijden worden gespeeld. De Rood-Zwarten zullen er met twee proefelftallen hee gaan, waarbij men naast de oude getrouwen ook enige nieuwe gezichten aantreft. Zo staat op de linksback-plaats de oud-VSV-speler A. Minks, terwijl zijn clubgenoot N. van Gerven de spil-plaats voor zijn rekening neemt. Voorts staat de oud-DEM-speler, die dit jaar de Rood-Zwarte gelederen gaat versterken, J. Nordermeer als rechts buiten opgesteld. Elftal A is als volgt samengesteld: J. Groot; S. van Leeuwen, A. Minks, J. Tielrooy, N. van Gerven, J. Ter voort, J. Noordermeer, L. Jonker, H. Bouvré, H. Minneboo en T. Huisman. Elftal B: H. Dijks, S. van Leeuwen, A. Minks, J. Tielrooy, N. van Gerven, J. Tervoort, J. Noordermeer, H. Bou vré, C. Asbeek, Brusse, T. Huisman. BEVERWIJK, 24 aug. Na de onderbezetting van de draverijen op de laatst gehouden meeting te Alkmaar zijn voor de traditionele kermisdrave- rijen op zondag 2 september a.s. 150 paarden ingeschreven, verdeeld over negen draverijen. Daar niet aan een splitsing is te ontkomen zal op deze dag het aantal koersen tot tien uit groeien. Het grootste aantal is ingeschreven in de Carousselprjjs, een draverij voor paarden, welke 1.500.- doch nog geen 4.500.- hebben gewonnen, namelijk 28 stuks. Voorts zijn er nog drie draverijen, waarvan het aantal ingeschrevenen meer dan twintig bedraagt, o.a. het zesde onderdeel van het Amateurkam pioenschap van Nederland. Het inter nationale nummer is met 15 paarden, w.o. Quicksilver S, Typhoon, Upper Ten, eveneens uitstekend bezet, even als 'de Grote Kermis-prjjs. Dit hoofd nummer, dat gaat over ruim driedui zend meter telt twaalf deelnemers. Met dit record aantal inschrijvingen, dat dit seizoen nog door geen enkele baan is bereikt, gaat de P.S.V. „Voor uit" één in alle opzichten grootse drafmeeting tegemoet. OVERLEDEN: Wed. A. Scholten- Wiertsema, 81 jr. E. A. Eijkelkamp, jr. (j.). HAARLEM, 23 aug. Het derde zo merconcert, dat het N. Ph. O. gister avond onder leiding van Marinus Adam verzorgde, confronteerde de luisteraars met drie romantici, t.w. Mendelssohn, Rachmaninoff en Schumann, waarvan laatstgenoemde tot de meest romanti sche gerekend kan worden. Het was zijn vierde symphonie, die bij een her nieuwde kennismaking weer eens deed beseffen, dat de meest waardevolle Schumann zich meer in lied en piano compositie openbaart dan in zijn sym- phonisch oeuvre. De forse instrumentatie - ondanks de hulp van zijn vriend Mendelssohn - werkt nogal storend op de muzikale essentie. De vertolking van deze sym phonie was symphatiek, doch niet altijd in overstemming met het geladen ka rakter, dat uit deze muzikale gedach- tenwereld spreekt. Het populaire tweede pianoconcert van Rachmaninoff blijkt gezien de enor me belangstelling nog altijd een ren- dablele trekpleister. De solist George van Renesse nam in de beide hoekde- len wel eens tempi welke voor dirigent Adam een verrassing bleken, waar door het evenwichtige samenspel wan kelde. De nobele lyriek van het intieme adagio wist Renesse op poëtische wijze te realiseren, gesecondeerd door fraai strijkersspel. Het concert werd geopend met drie delen uit Mendelssohns vermaarde to neelmuziek bij Shakespeare's „Midzo- mernachtsdroom". Deze frele partituur van een 17-jarige jongeman stelt aan het orkest zowel technisch als muzikaal de allerhoogste eisen. Het N.Ph.O. was kennelijk nog niet uit zijn zomerslaap ontwaakt, waardoor de meesterproef voor de houtblazers in het dartelende scherzo mislukte. A.KAART. AMSTERDAM, 23 aug. terrein van een kolenhandel Benzolweg is gisteravond de machinist \V. Buis door een tief overreden. De machinist bij het ontkoppelen van een gon en raakte onder de door bediende lokomotief. IJMUIDEN: Vrijdag 24 augustus Hoog water: 10.39 en 33.20 u. Laag watert 6.33 en 16.24 tt. Op het aan de 47-jarige lokomo- gleed uit spoorwa- hem zelf LEIPZIG, 24 aug. Een dag na zijn „gouden" overwinning verbeterde Jo- han Bontekoe vanmorgen opnieuw een Nederlands record, nn op de 1500 m. Hij bracht het oude record van Tino Janssen met 18.18,6 op zijn naam in de derde serie tijdens de strijd om het Europese kampioenschap. De serie werd gewonnen door de Joegoslaaf Rugusic. De uitslag was: 1. Rugusic (79 SI.) 18.05.6. 2. Bontekoe (Ned.) 18.18.6 nieuw Ned. record, 3. Rosendahl (Zw.) 18.26.6, 4. Pfeifer (O.Dld.) 18.48.6, 5. Kedzia (Polen) 18.57.2 en 6. Vaahtoranta (Finl.) 19.10.3. De uitslag van de eerste serie: L Campion (GB) 18.29.2: 2. Orlando (It) 18.32,5; 3. Langer (Pol) 18.38,5; Vengel (Noorw.) 19.39,4; 5. Christensen (Den) 13.10.2. Tweede serie: 1. Torres (Sp) 17.58.7, 2. Bengtsson (Zw) 18.30,5; 3. Bachmann (O. Did) 18.58,8; 4. Aleksan- drow (Belg) 20.05,4. De uitslag van de vierde serie was: 1. Katona (Hong.) 18.22,7, 2. Kennedy (GB) 18.29.9, 3. Jansen (Nederland) 18.41.3, 4. P. Pikalo (Rusl.) 18.46,3, 5. Fortuny (Sp.) 19.13.5, 6. Gregorio (It.) 19.26,5, 7. De Almeida (Port.) 20.33.7. In de finale, die voor zaterdagmiddag op het programma staat, komen uit: Campion. Rogusic, Bontekoe, Rosendahl, Torres. Bengtsson, Katona en Kennedy. Tino Jansen is uitgeschakeld. De Nederl. dameszwemploeg 4 x 100 m vrije slag is vanmorgen in de series van dit nummer op de Europese kampioen nummer op de Europese kampioen schappen het Europees record kwijt ge raakt. In de tweede serie brachten de Engelse dames het record op 4.17.6. Het oude record was door een Nederlandse ploeg ook in Leipzig gevestigd op 11 juni 1960 in een tijd van 4.18.2. De Nederlandse ploeg bestaande uit Jopie Troost, Cockie Gastelaars, Erica Terp stra, Ineke Tigelaar won vanmorgen de eerste serie in 4.20.6 en verzekerde zich daarbij van een plaats in de finale die morgenmiddag zal worden verzwomen. Eerste serie: 1. Nederland 4.20.6, 2. Oost-Duitsland 4.22.2, 3. Rusland 4.23.9, 4. Italië 4.29.3, 5. België 4.39.4. Tweede serie: 1. Groot-Brittannië 4.17.6 (Nw. Eur. ree.), 2. Zweden 4.20.3; 3. Honga rije 4.21.7; 4. Polen 4.35.3. In de finale komen uit: Groot-Brit tannië, Zweden, Nederland, Hongarije, Oost-Duitsland, Rusland, Italië en Po len. MILAAN, 24 aug. Ondanks de ne derlaag in zijn serie heeft Jaap Oudkerk zich geplaatst in de kwart finale van de strijd om het wereldkampioenschap achtervolging der amateurs. Hij werd vanmorgen in de serie verslagen door de Italiaan Belloni die over de vier kilometer 4.56.2 noteerde. Oudkerk fi nishte na 4.56.7. De Argentijn Contreras maakte in de eerste serie een tijd van 4.56.6. De uitslagen zijn: Eerste serie: 1. Contreras (Arg.) 4.56.6, 2. Isaksson (Den.) 5.00.0. Tweede serie: 1. Testa (It.) 5.00.2, 2. Moskvine (Rusl.) 5.00.7. Derde serie: 1. Belloni (It.) 4.56.2, 2. Oudkerk (Ned.) 4.56.7. Vierde serie: 1. Zoeffel (Zwits.) 5.02.1, 2. Salmon (Fr.) 5.06.1. Vijfde serie: 1. May (West-Duitsl.) 5.06.2. 2. Lesire (Belg.) 5.08.5. Zesde serie: 1. Le Dudal (Fr.) 5.02.7, 2. Jackson (Eng.) 5.03.3. Zevende serie: 1. Heine- mann (Zwits.) 5.00.5, 2. Tarechenko (RusL) 5.07.7. Achtste serie: 1. Van Loo (Belg.) 4.54.3; 2. Seidenberg (Oost.) op gegeven. Negende serie: 1. Jensen (Den.) 4.54.2; 2. McCoy (Eng.) 5.08.7. Tiende serie: 1. Steiner (Oost) 5.13.1; 2. Sasaki 5.15.2; Elfde serie: De Ameri kaan Kenneth is niet aan de start ver schenen. Zijn tegenstander, de Pool Jo- zefwicz heeft aan het einde van de series alleen gereden. Twaafde serie: 1. Sore (Hong) 5.16.3; 2. Ito (Jap) 5.28.0. Dertiende serie: 1. Joseph Volf (Tsjech.) 5.07.8, 2. Etchebarne (Uruguay) 5.08.7. Veertiende serie: 1. Daler (Tsjech.) 4.56.9, 2. Baensch (Austr.) 5.06.0. De Pool Jozefwicz maakte een tijd van 4.58.3. AMSTERDAM, 24 aug. De effecten beurs toonde vandaag weinig verande ring ten opzichte van gisteren. De han del was over het algemeen weer stiL Alleen Kon. Petroleum trok wat meer belangstelling. De stemming voor het oliefonds was goed prijshoudend. Verder kon een lichte verbetering voor Unilever worden genoteerd. Philips was echter een halve gulden lager. De inmiddels gepubliceerde cijfers over het tweede kwartaal hebben de belangstelling voor het fonds dus niet kunnen stimuleren. Hoogovens waren licht gedrukt en ook AKU was wat lager. Van de cultures noteerde Amsterdam Rubber een puntje hoger, terwijl HVA ruim een punt om laag ging. Scheepvaartaandelen waren, voor zover al verhandeld, fractioneel lager. De staatsfondsenmarkt behield een vast voorkomen. De koers van de 4 pet le ning 1962 heeft zich hersteld tot 98. De instrumentenfabriek 't Hart heeft een dubbele emissie aangekondigd. Uitge geven worden 775.000 aandelen tegen de koers van 125 pet in de verhouding van 1 nieuw aandeel op 2 oude aandelen. Verder zal een vrije inschrijving worden opengesteld op 750.000 vijf procent obligaties tegen de parikoers. De claim- handel voor de aandelenemissie begint maandag a.s. Op basis van de laatste beurskoers van de aandelen (216) kan de theoretische waarde van de claim worden becijferd op f 290 per aandeel van 1000. 22/8 23/8 Anaconda Copper 42% 43 Bethlehem Stee] 32% 32 Chrysler Corp 47% 56% General Electric 69% 69% General Motors 53% 53% Kennecott Copper 71% 71% KL.M. 13%b 14 Montgomery Ward 27% 27% Radio Corp 48% 48% Republic Steel 36% 36% Royal Dutch 39% 39% Shell Union Oil 35% 34% Southern Pacific 101 101 Southern Railway 47% 47% Stand. CHI Ny 53% 52% Tidewater 17% 17 Unilever 38 38 U.S. Steel 44% 45% Stemming: nauw prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3