Houten kruis herinnert aan de moord op Vopo Russen weigeren gesprek Met Westerse Grote Drie DRILBOOR-CONTROLE MET BOLHOED Coëxistentie ook in de economie VN •ultimatum aan Katang a Zweed heeft de leiding VN-waarnemers hun werk begonnen Josephine Baker in serieuze rol m m W etsontwerp Nw.-Guinea Fusie TWA en PANAM VERZORGSTER VAN WINSTON CHURCHILL DANSSTUDIO GRIFFIOEN H. P. KOOYMAN Als U tóch over een nieuwe c.v.-ketel denkt DEMONSTRATIEVE DAAD IN BERLIJN Protesten over en weer KHROESJTSJEV PLEIT VOOR Conflict over olie in Sahara Blauwe baretten en witte jeeps in Hollandia Reprimande voor Zwarte Adelaar9 Ook goud voor Ada Kok Eén reuzeconcern Volgende week de plannen bekend Maatregelen voor repatriërenden uit Nw.-Guinea In NOODSITUATIE bijzondere stappen Korte verbetering Minister Korthals Parkeermeters tegen tarief van 10 a 15 cent exploitabel Drankrijk en Algerije OE THANT NAAR MOSKOU PERMANENT SOUPLESSE Maandag indiening HILLMAN super minx èee MORRIS êeforeifou(mij! Tropische Sierviskwekerij „Haarlem" - Zijlstraat 16 ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1962 86ste JAARGANG No. 31215 BERLIJN, 25 aug.- (A..FP., Rtr.) Een groep Westberlijnse Jongeren heeft gisteren in de Franse sector van deze stad een houten kruis opgericht nabij de plaats, waar donderdagavond een Oostduitse politieman, de 19-jari- ge Hans-Dieter Wesa, door col lega's werd doodgeschoten toen hij via een spoorbrug naar het Westelijke stadsdeel vluchtte. Er staan reeds verscheidene van die kruisen in West-Berlijn. De nieuwe AUTOMOBIELBEDRIJF Brons voor Van Empel en Marian Heemskerk REGEN- EN TWEEDJASSEN Aan zee ALLE§ VOOR UW AQUARIUM 6UREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERIENl lETARIEf 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents eer m m. hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 't avonds tel. 21544. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. 25 aug. Parkeerme ters voor kortparkeerders kunnen zon aar verlies worden geëxploiteerd tegen een tarief van tien a vijftien cent, in- aten de toegestane wachtduur niet lan ger is dan een haïf uur. Bij een wacht duur langer dan een half uur is exploi tatie zonder verlies mogelijk met een tarief van twintig a vijfentwintig cent. Dit heeft de minister van Verkeer en Waterstaat de Tweede Kamer meege deeld in zijn memorie van antwoord JP het wijzïgingsontwerp van de mo torrijtuigenbelastingwet. 1 de berekening van deze tarieven mrv? e,r vanuit gegaan, aldus de me- j 'e> dat de kosten verbonden aan e controle van de parkeermeters uit o® Parkeergelden moeten kunnen wor- Ff.1?, bestreden. Minister Korthals ziet Dlijkens de memorie geen termen aan wezig te vrezen, dat zodra de wet in Werking is getreden het gebruik van parkeermeters op te ruime schaal zal worden toegepast. Hij vertrouwt er op, dat de gemeentebesturen van dit mid del een gepast en verantwoord ge bruik zullen maken. .Ecuador. Het ministerie van pre sident Arosema van Ecuador heeft gis teren zijn ontslag ingediend na een golf van politieke en sociale onrust in bet land. (AFP) Gisteren zijn twee Oostduitse grens wachters bij Eschwege de Westduitse grens overgekomen om politiek asiel te vragen. Zij waren in uniform, maar hadden hun schoenen en sokken uitge trokken, naar zij zeiden om te voorko men dat alarmsignalen in de grens- versterking in werking zouden worden gesteld. In de nacht van donderdag op vrijdag kwam bij Eschwege de 19-ja- rige vrouw van een Oostduitse grens bewaker over de grens. Ook zij vroeg politiek asiel, omdat haar echtgenoot, zoals zij vertelde, het eens was met het neerschieten van vluchtelingen bij de Berlijnse muur en daarom over plaatsing naar Oost-Berlijn had aange vraagd. LONDEN. De Sovjet-Unie neeft een Amerikaans-Brits voorstel voor het beleggen van geregelde bijeen komsten van de plaatsvervangende ministers van buitenlandse zaken van de Grote V'er inzake Berlijn van de hand gewezen, zo is van gezagheb bende zijde in Londen vernomen. De Russische ambassadeur in de V.S., Dobrynin, heeft dit vorige week in zijn onderhoud met de Amerikaan se minister van buitenlandse zaken, Rusk, meegedeeld. Het voorstel werd vorige maand door de ministers van buitenlandse zagen van de V.S. en Engeland, Rusk en Lord Home, gedaan toen deze in Ge neve een gedachtenwisseling hadden met hun Russische collega, Gromyko. Van genoemde zijde werd er de na druk op gelegd, dat het thans afgewe zen voorstel niet verward moet wor den met het voorstel voor een bijeen komst van vertegenwoordigers van de Grote Vier in Berlijn. Dit voorstel deed het westen voor het eerst op 25 juni in nota's aan de Sovjet-Unie. Gisteren werd dit voorstel in westelijke nota's aan Moskou herhaald. Men verwacht, dat ook dit tweede voorstel zal worden verworpen.. OSLO:De Franse minister van llui- tenlandse zaken, Couve de Murville, heeft gisteren op een persconferentie in Oslo het denkbeeld van nieuwe on derhandelingen met de Russen over de kwestie-Berlijn van de hand gewe zen. „Wat valt er te bespreken als de enige kwestie is, of wij (het Westen) onze garnizoenen in Berlijn moeten handhaven of niet?" zo vroeg de mi nister zich af. Couve de Murville, die een officieel bezoek van drie dagen aan Noorwegen brengt, was van oordeel, dat de inci denten van de laatste dagen in Berlijn iiet vraagstuk niet wezenlijk hebben veranderd. ,,De kwestie is ai lange tijd moeilijk en misschien gevaarlijk" moskou, 25 aug. <a.f.p.) Pre mier Khroesjtsjev heeft een oproep ge daan tot vorming van een economisch {Wereldstelsel, waarin alle landen uit ,e.t „socialistische kamp" verenigd *'jn, zonder dat echter do gedachte aa samenwerking tussen de reeds be staande „socialistische" en „kapitalis tische" economische unies van de hand Wordt gewezen. Dit is de strekking van ?.ea artikel van Khroesjtsjev in het 'Jdschrift „problemen van vrede en Socialisme". Gisteren heeft radio Mos- °u daaruit gedeelten voorgelezen. >,Het is noodzakelijk, dat de socialis- Jtsehe landen actiever samenwerken, t'neinde een zo groot mogelijke tijcl- ™'Bst te behalen bij de economische concurrentie met het kapitalisme. Het J thans nodig geworden geleidelijk, B'anen het raam van het gehele stel- sol, de alles omvattende economische I Sanisatie te verwezenlijken, waarvan c'hin, sprak" zo schrijft Khroestsjev. Tie Russische regeringsleider wijst °P, dat de imperialistische landen jachten hun krachten te verenigen om S? triomfantelijke opmars van het so- 'alisme te remmen. Deze unies doen ®hter de tegenstellingen en fouten niet jpAlgiers, 25 aug. (UPI) Er zjjn eni'Ükheden gerezen tussen Frankrijk lil keri.ie over het bezit van de olie jL. Be Sahara. In het akkoord van •an was in een Algerijns-Franse sa- Zi„„Werking bij de oliewinning voor- b(>De president van het voorlopig tès i,1 'n Algerije, Abderrahman Fa- Voo' "O d naar Parijs willen vliegen Coilp .ondertekening van de proto- Brbtci' <''fi betrekking hebben op de ten^'Bsvoorwaarden voor Franse amb- z0,( ei\ in Algerije. Van Franse zijde hfihi, Bnnister Joxe zijn handtekening bgh„\? geplaatst. Maar de hele plech- lich is nu uitgesteld, omdat Farès Mnu' Waarschijnlijk op instructie van öUr BBimed ben Bella en het Politieke de ekT' hechts bereid heeft verklaard ketrJuijollen te ondertekenen, die niet *tjnsR g hebben op de Frans-Alge- Ul ,i' samenwerking bij de oliewinning Vaü Sahara. De Franse regering zou "BdeMu zÜn> dat alle protocollen *®B. e*end moeten worden of geen verdwijnen, die het kapitalisme aan kleven. Zonder de krachten van de te genstanders te overschatten, mag men ei toch niet achteloos aan voorbij gaan. Hoe dan ook, zo meent Khroesjtsjev, de kapitalistische economische unies zijn uitingen van een algemeen in de wereld bestaand streven. ,,Dit stelt do kwestie van economische samenwer king en van vreedzame concurrentie aan de orde, niet alleen tussen de af zonderlijke staten met uiteenlopende maatschappelijke stelsels, maar ook tussen hun economische unies." Voor wat de socialistische landen aangaat, wier taak het gaat worden een „wereldeconomie" op te bouwen, is het voldoende dat zij doordrongen raken van hun „historische verant woordelijkheid" door hun economi sche slagbomen" te slopen, over te gaan tot een „rationele werkverdeling" en tot een specialisatie, die gelijdelijk er toe zal leiden, dat enkele van die landen de gehele leverantie van be paalde produkten aan de andere lan den verzekeren. Tenslotte wijst Khroesjtsjev nog op de noodzakelijkheid van materiële vooruitgang van elk van de landen van het socialistische kamp, teneinde een harmonisering van de nationale plan nen te vergemakkelijken. ELISABETHSTAD, 25 aug (UPI) De leider van de civiele dienst van de V N. in de Congo, Robert Gardiner, is gasteren naar de Katangaanse hoofd stad gereisd om de regering van Tsjombe een ultimatum te overhandi gen. Gardiner zei in Eüsabethstad, dal ue Katangaanse regering tien dagen de tiid krijgt om akkoord te gaan met het pan van de V.X. voor de beëindiging van de afscheiding van Katanga. Omdat president Moise Tsjombe niet ii de stad was hij maak+ een rond reis door zijn land had Gardiner gisteren een gesprek met Evariste Kimba, de minister van buitenlandse zaken. Later verklaarde een woordvoerder van de V.N., dat het plan van de V N. is opgesteld met in achtneming van de voorstellen die zün ingediend door landen die zeer nauw betrokken zijn bij het wel en wee van de Congo en Katanga, BONN. De Franse ambassadeur in Bonn heeft in een nota aan de Rus sische ambassadeur in Oost-Berlijn ge protesteerd tegen de „brutale moord" op de 19-jarige Oostberlijnse vluchte ling, die donderdagavond door Oost duitse grenswachters werd doodgescho ten. De nota werd overhandigd door de Franse commandant in Berlijn, gene raal Toulouse. Volgens een Franse woordvoerder heeft de Russische am bassadeur het protest in ontvangst ge nomen. MOSKOU. Radio Moskou heeft be kend gemaakt, dat de Sovjet-Unie bij de Verenigde Staten heeft geprotes teerd tegen de gebeurtenissen in Ber lijn op 13, 18, 19 en 20 augustus, waar bij drie Russische militairen werden gewond. In de nota protesteert het Russische ministerie van buitenlandse zaken te gen de houding van de Westberlijnse politie en van de Amerikaanse pa trouilles, die werkeloos bleven toen „bandieten verscheidene malen de au to met de aflossing van de wacht voor het Russische dodenmonument aanvie len". Bestuurders van het Londense genootschap tot bestrijding van lawaai zijn bereid om, met bolhoed en al, geruime tijd op hun hurken te zitten teneinde nauwkeurig het geluidsvolume te meten van verschillende soorten drilboren. Kosten noch moeite worden gespaard om het pneumatische geraas zoveel mogelijk te dempen. Men heeft het zelfs geprobeerd met diamanten boorpunten. HOLLANDIA, 25 aug. (ANP) Met een lijnvliegtuig van de KLM zijn te Biak zeventien militaire waarnemers van de Verenigde Naties gearriveerd. Zij zullen onder leiding van de Zweed se overste Olof Melin toezicht uitoefe nen op het staakt-het-vuren, dat bijna een week geleden is afgekondigd. De waarnemers zijn afkomstig uit Indië, Brazilië, Ierland, Zweden, Nigeria en Ceylon. Twee waarnemers zijn naar Dja karta gereisd. Zij zullen daar aan boord gaan van Indonesische vliegtuigen die boven Nieuw-Guinea pamfletten zullen uitwerpen om de infiltranten op de hoog te te brengen van het akkoord. Twaalf waarnemers zijn reeds naar verschil lende plaatsen op Nieuw-Guinea door gevlogen, onder meer naar Fak Fak. Ook gaan er twee naar Merauke. Gistermorgen kwam overste Meling met vijf V.N.-militairen op het vlieg veld Sentani bij Hollandia aan. De lange Zweedse marine-officier bracht twee Indische majoors mee, een Braziliaanse majoor en een Ierse en een Zweedse kapitein. De V.N.-officieren droegen een blauwe V.N.-baret en V.N.epauletten; de Indische majoors waren getooid met blauwe tulbanden inplaats van baretten. Op het vliegveld stonden twee witte jeeps gereed die door de Nederlandse strijdkrachten in allerü'l waren wit ge spoten en van de letters V.N. voorzien. De waarnemers maakten hiervan echter geen gebruik en reden in een bus van de marine naar Hollandia. Bijna alle waarnemers komen uit de Congo of uit de strook van Gaza. Overste Melin heeft gisteren met de Nederlandse militaire autoriteiten te Hollandia het incident besproken van de twee Indonesische duikboten die enkele dagen geleden in de territo riale wateren van Nieuw-Guinea wer den waargenomen. Een later gevon den rubberboot met munitie en levens middelen deed toen het vermoeden rij zen dat Indonesische infiltranten aan land waren gezet.(Reuter). TOKIO (UPI) Blijkens een hier opgevangen uitzending van Radio-Indo nesia heeft de opperbevelhebber van de Indonesische landmacht, generaal-ma- joor Achmed Jani meegdeeld dat bin nenkort vier Indonesische officieren naar westelijk Nieuw-Guinea zullen wor den gezonden om via de vertegenwoor digers van de V.N. „contact op te nemen met de Indonesische militaire eenheden die zich reeds in het gebied bevinden." DEN HAAG, In verband met de ont wikkelingen op Nieuw-Guinea heeft het bestuur van de vereniging „De Neder landse Padvinders" de leiding van dit district overgedragen aan de Papoea padvinder J. M. Sorentou. Hiermee is de zelfstandigheid van de Papoea-pad- vinders een feit geworden. Gedurende de periode van V.N.-bestuur over Nieuw- Guinea zal de nieuwe vereniging de of ficiële erkenning krijgen van het wereld bureau van padvinders in Ottawa. De padvindersbeweging heeft in Nieuw-Gui nea bijna 2.300 leden, met voor een belangryk deel Papoea-leidsters en Lei ders. Josephine Baker, die zich vroeger een reputatie heeft verworven in de Franse music-halls, gaat voor het eerst van haar leven een serieuze toneelrol vervullen. De vertolkster van „J'ai deux amours" treedt straks op als Rose Mamai in „L'Arlésienne" van Alphonse Daudet. De uitvoering staat onder regie van Max de Rieux van de Comédie Frangaise. Josephine Baker heeft haar gage dringend nodig om te kunnen voldoen aan de financiële verplichtingen, die de opvoeding van haar elf aangenomen kinderen meebrengt. Glenda McAlpin is een 30-jarige Austra lische, die vorig jaar oktober uit Mel bourne naar Londen kwam. Zij wilde wat van de wereld zien en zij hoopte, al werkende, te kunnen reizen. Zij liet zich inschrijven bij een arbeidsbureau ir Londen. Een paar weken later was zij aangenomen om aan boord van Onassis' jacht „Christine" de bijzondere zorg op zich te nemen van Sir Winston Churchill. was in het hotel te Monte Carlo, toen Sir Winston daar viel en zijn dijbeen brak. Thans zet zij, met twee collega's, de verpleging van de nrote staatsman voort op diens buiten te Chartwell. Glenda is haar carrière begonnen als kapster, daarna is zij opgeleid voor de verpleging. LEOPOLDSTAD, 2t aug. (UPI) De Amerikaanse oorlogsheld uit de dagen van de Italiaanse campagne in Ethio pië, de neger Hubert Julian, die de bij naam „Zwarte Adelaar" kreeg, is in Leopoldstad uit VN-gevangensehap ont slagen. Hij was gevangen genomen toen hij als huurling dienst deed in de strijd krachten van Moise Tsjombe. Robert Gardiner, de civiele leider van de VN-diensten in de Congo was per soonlijk bij de vrijlating aanwezig om de 67-jarige Julian een reprimande toe te dienen. „Dit is een van de droevigste dagen in mijn leven", zei Gardiner, ,,U was een van de helden uit mijn jeugd en nu ik u voor het eerst van mijn leven persoonlijk ontmoet, bent u een huur ling. die bereid was een dodelijk wapen ter beschikking te stellen van hen die ons opnieuw onder het slavenjuk willen brengen". Julian werd in februari gevangen ge nomen, toen hij wapens naar Katanga vloog. Gardiner zei tegen Hubert Julian dat hij vrijgelaten werd op grond van zijn vroegere verdiensten voor de Afri kanen. Julian verklaarde dat hij misleid was door „Tsjomb", maar Gardiner antwoordde: „U heeft teveel meege maakt om zo gemakkelijk misleid te worden." NEW YORK, 25 aug. (U.P.I.) De waarnemend secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, wordt van daag in Moskou verwar t voor een ver blijf van vijf dagen. Hij is gisteravond met een vliegtuig van Air India naar Londen vertrokken vanaf het New Yorkse vliegveld Idlewild. In Londen stapt Thant over op een Russisch toestel, dat hem naar Moskou zal brengen. (Advertentie) U baat 'n avond uit op dansles in de met zitjes ge moderniseerde zaal van Inschrijving dagelijks van 7-9 uur, ook boven 20 jaar. Parklaan 6 a Lid S.F.N. Alleen voor R.K. (Advertentie) Wagenweg 29, Haarlem Telefoon 20518 COIFFURE CREATION Een ideale coiffure bestand tegen ons vochtig en winde rig klimaat DEN HAAG, 25 aug. Minister Luns heeft de Tweede Kamer de tekst der overeenkomst doen toekomen die 15 augustus te New York tussen Neder land en Indonesië is aangegaan. Deze tekst is ter griffie neergelegd ter inza ge van de Kamerleden. De minister deelt bij de indiening dezer stukken mee dat het in het voornemen der re gering ligt, dat „op zeer korte termijn" het ontwerp van een rijkswet ter zake bij de Tweede Kamer zal worden inge diend, opdat, na de met inachtneming der bepalingen van het Statuut voor het Koninkrijk verkregen goedkeuring der Staten-Generaal, de akten van bekrach tiging te New York zo mogelijk kunnen worden uitgewisseld vóór de 18 septem ber aanvangende zitting van de Alge mene Vergadering der Verenigde Na ties. Onze Haagse -edaetie meldt dat onder het „op zeer korte termijn" maandag moet worden verstaan. Het lag aanvankelijk zelfs in de bedoeling, het ontwerp nog gisteren in te dienen; de staatsdrukkerij had de stukken ech ter niet op tijd gereed. (Advertentie) Off. Dealer: Hillman, Singer, Sunbeam, Humber, D.A.F. BREDERODESTRAAT 6—10 ZANDVOORT - TEL.02507-2088 (Van onze speciale verslaggever) LEIPZIG, 25 aug. De successen- reeks van de Nederlandse zwemploeg is nog niet ten einde. Ook gisteren werden er weer drie medailles in de wacht gesleept. Het was bij de dames de Amsterdamse Ada Kok die met groot vertoon van macht voor een gouden medaille zorgde op de 100 me ter vlinderslag. Marianne Heemskerk bleef dicht bij haar en veroverde een bronzen plak. Ook bij de heren weer vreugde, al was van Empel zei niet te vreden, over zijn „brons' op de school slag. Voor het verslag van de verove- dingen zie onze sportpagina. (Advertentie) Is Uw centrale verwarming aan een nieuwe krachtbron toe? Er -ijn nu units (met ingebouwde brander), die in elke moderne keuken passen. Het grondvlak van de Centr-O-Therm is slechts 30 x 80 cm. Cap. 25.000 tot 50.000 Kcal/h. Fraai, compact, zuinig, degelijk. U kunt ze zien bij het Bouwcentr"*' te Rotterdam of bij een van de honderden gebruikers. Referentielijst en/of beschrijvingsvragen bij AWB n.v. - Beek en Donk (Telefoon 04929-203 of 497). NEW YORK, 25 aug. (Rtr. Naar van het Amerikaanse economische Persbureau Dow Jones wordt verno men zullen waarschijnlijk binnenkort, wellicht de volgende week, plannen worden bekendgemaakt voor een fu sie tussen de Trans W'orld Airlines (T.W.A.) en de Pan American World Airways (Panam), de twee grootste luchtvaartmaatschappijen ter wereld. Beide ondernemingen hebben gewei gerd zich officieel over de zaak uit te laten, zo gaat Dow Jones verder, maar blijkens berichten uit het bedrijfsleven is overeenstemming bereikt over de meeste voorwaarden en bijzonderheden en zal de Amerikaanse raad voor de burgerluchtvaart waarschijnlijk een fusieplan worden voorgelegd, voordat de raad van commissarissen van Pan am In de voor 11 september vastge stelde vergadering bijeenkomt. DEN HAAG, 25 aug. De staatssecre taris van Binnenlandse Zaken, mr. Th. Bot heeft de betrokken Kamercommis sies ingelicht over de maatregelen die zijn genomeii voor de veiligheid in en bij vertrek van Nederlanders uit Nieuw-Guinea (vooruitzending van ge zinnen), voorts het wegnemen van fi nanciële beletselen, welke eerder be stonden tegen vervroegde overtocht, bemoeienis van Maatschappelijk Werk met gezinnen die in Nederland niet di rect huisvesting hebben, voorschot- regeling, „belastingvrije gezinskosten vergoeding" enz. Deze laatste vergoeding wordt aan het gezin in Nederland uitbetaald. Zij bedraagt, onafhankelijk van het sala ris van de man een daarmede van hetgeen in minimum moet worden ge delegeerd, honderd gulden per maand voor de echtgenote en twintig gulden per maand voor elk kind. Wat het transport naar Nederland betreft zegt mr. Bot o.a: Indien de verdere ontwikkeling aan leiding mocht geven, zal de vervoers capaciteit mede door het inhuren van vliegtuigen van vreemde maatschappijen verder kunnen worden opgevoerd Voor een wezenlijke noodsituatie aldus de brief zijn maatregelen van geheel andere aard voorzien, welke echter buiten het bestek van deze nota vallen. CELLE, 25 aug. (UPI) Enorme hakenkruisen en anti-semietische leu zen zijn gisternacht door onbekenden aangebracht op de muur van een Joods kerkhof in de Westduitse plaats Celle. Volgens de politie zijn de letters met eer verfspuit op de muur aangebracht. De leuzen luidden: „De Joden moeten sterven" en: „Joden naar de concen tratiekampen". (Advertentie) BARTELJORISSTR HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (&IJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, 25 aug. Wij zullen dit weekeinde even profiteren van een tij delijke verbetering. Deze wordt veroor zaakt door een zwakke rug van hoge- druk die de wind doet afnemen en enkele opklaringen brengt Een nieuw oceaanfront zal reeds komende nacht Ierland en Schotland bereiken en mor genmiddag bij ons de bewolking doen toenemen. Het is mogelijk dat het re- gengebied reeds tegen zondagavond het westen van ons land bereikt. De tempe ratuur blijft nog steeds aan de lage kant Opklaring en overwegend droog weer. Tot matig afnemende en naar zuidwest krimpende wind. Te koel, in de middag 17 a 18 gr., zeewater ruim 16 gr. Vooruitzichten: westelijke luchtstroom handhaaft zich waarmee nieuwe fronten tot West-Europa doordringen. ZONDAG Zon: 5.40—19.42 Maan: 1.41—17.57 MAANDAG: Zon: 5.42—19.40 Maan: 2.39—18.37 (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1