Groetenprogramma nog even fris als de eerste uitsending van 15 jaar geleden SCHIP VAN DE WEEK deint voor achthonderdste keer op aethergolven „JAN, HOE LANG IS JE BAARD NU AL? Verschillende subsidies worden nog veranderd EDO, HAARLEM en RCH hebben de grootste toekomstplannen Alledaagse besognes Stoffelijke over schotten naar Nederland Twee matrozen gearresteerd SUBSIDIEBESLUIT 1963 SLEUTEL WEG? RCH-PEC Koffie KREMER Thee Semi-profs optimistisch in het veld Gevallenen Niv.-Guinea BELANGRIJKE OPDRACHTEN VOOR DE PLAATWELLERIJ uur. Wegens talrijke kleine diefstallen MILITAIRE EER VOOR SERGEANT M. HUIBERTS ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1962 pagina 6 Uit de haven van Radio Nederland Wereldomroep is dezer dagen een „feestschip" uitgevaren: voor de achthonderste keer is het welkelijkse groetenprogramma voor de zeevarenden van de Ne derlandse koopvaardijvloot, „Het schip van de week", de aether inge gaan. Reeds meer dan vijftien jaar verleent de Wereldomroep, in samenwerking met een aantal rederijen, de vrijdagse service aan de zeevarende luisteraars. In die vijftien jaar heeft het programma, ondanks moderne ontspanningsmiddelen, aan populariteit, vooral op de kleine schepen, weinig ingeboet. Integendeel iedere week op nieuw wordt op vele schepen de radio vrijdagmiddag afgestemd op de korte golf. Of het nu is in de buurt van Buenos Aires of bij Malta, de gesproken groet van familieleden uit het vaderland is altijd even welkom. Zo'n programma is meer waard dan twintig brieven, zegt de heer G. A. Kal, chef van de groetenafdeling, die het „schip van de week" al die tijd heeft genavigeerd. Cezelligheidspolitiek Contact Schrijven! Jubileumwedstrijd van „Velsen" „DE SLEUTELSPECIALIST" Bouw o.a. van gehele fabrieksinstallatie Morgen, 26 augustus aanvang 2 Zondag TYBB Softball- toernooi Zeeprestatie-tocht van Reddingsbrigade Waterstanden (Van een verslaggever) HAARLEM, 25 aug. Hoe zullen de Haarlemse clubs het er in de komende competitie van af brengen? Zullen zij een belangrijke rol gaan spelen, of zullen de ploegen met een bescheiden plaats op de ranglijst genoegen moeten nemen? Haarlem telt alleen nog maar Tweede Divisieclubs, maar het publiek hoopt uiteraard dat EDO, Haarlem en RCH zo spoedig mogelijk weer in hogere contreien zullen verkeren. Ton op tafel EDO's aanwinsten Aanpassen De heer Kal voert het bevel over de bemanning van het groetenschip. De „scheepslieden" en de passagiers zouden een slechtere kapitein kunnen treffen. De heer Kal is zelf zeeman geweest en kent het gevoel van de man, die weken- en maandenlang van huis is. Hij is een grote man met een vriendelijk gezicht, dat al tijd tot een lach bereid is. „Wat hebt u aan hartelijkheid en gezelligheid voor de mannen op zee meegeno men?" Dat vraagt hij steevast voor iedere opname aan de familieleden. Daaromheen vormen hij en zijn medewerkers het „Schip van de week." Voor de zeelui moet het wezen of zij even dicht bij verloofde, vrouw of kinderen zijn, die hun de dagelijkse dingen vertellen. Ook voor de familieleden, die de groet verzenden is het „Schip van de week" een brok gezelligheid. De bijeenkomst in hotel Gooiland is er niet alleen op gericht om de mannen-op-zee een groet van thuis te brengen, maar ook om de familieleden met elkaar contacten te doen leggen. Daar zijn het kopje koffie en de lunch, die aan de opname voor afgaan, goed voor. Iedere donderdag treft men de zee mansfamilieleden in „Gooiland" aan. Maar voordat het zover is, gaan tal van voorbereidende maatregelen voor af. Het belangrijkste onderdeel hiervan is uiteraard het bijeen brengen van de familieleden, die een groet willen uit spreken. De heer Kal heeft daartoe met ver schillende rederijen contacten gelegd. Deze rederijen stellen een lijst van per soneelsleden op twee schepen samen en geven tevens de namen en adressen van de families op. Zij worden vervolgens door de Wereldomroep uitgenodigd. Het programma neemt wel zo'n belangrijke plaats in, dat er een speciale „groeten afdeling" is ingericht. Daags voor de uitzending (over Draadomroep en korte golf) worden de opnamen gemaakt, drie programma's van een half uur. Deze ztjn het Vlag- geschip, het Westschip en het Oost schip. Het Vlaggeschip is samengesteld uit een amusements- en nieuwspro gramma, waarbij de familieleden als achtergrond fungeren. Het West- en het Oostschip zijn de eigenlijke „Schepen van de week". Op de bewuste donderdagmorgen ziet men ze Gooiland binnenkomen, de vrouw van de kapitein, de moeder van de runner, de verloofde van de stuur man, soms ook een vader. Sommigen hebben een lange reis gemaakt. Zij voe len zich in deze vreemde omgeving niet thuis. Maar het eerste ijs wordt al ge broken door de charme, waarmee de heer Kal hun tegemoet treedt. Zijn brede lach, van oor tot oor, stelt de meesten al op hun gemak. Tijdens de koffie worden de groe ten doorgenomen en bijgeschaafd. In middels ratelen de schrijfmachines van omroeper Guus Weitzel en gast vrouw Ilse Wessel (van de AVRO) en hun typiste om bijtijds de draai boeken gereed te krijgen. Tegelijker tijd voert de heer Kal zijn gezellig- heidspolitiek. Langzamerhand krijgen de passagiers van het Schip van de Week contact met elkaar. Dat con tact verstevigen zij nog eens bij de lunch en zo groeit langzamerhand die plezierige sfeer, die een kenmerk is van het groetenprogramma. In de tuinzaal van Gooiland is de technische dienst van de Wereldomroep bezig met de installatie. Achter een glazen ruit, vanwaar hij de gehele ruim te kan overzien, zit de technicus ver borgen achter een uitgebreid knoppen systeem. temidden van een wirwar van kabels. Hij verzorgt het contact met de studio in het omroepcomplex Crai- loo. „Opname vijf tellen van nu!" waar schuwt dan Guus Weitzel. Het is zover. Even is het doodstil. Dan valt het or kest van George Coppen in met de herkenningsmelodie „The world is wai ting for the sunrise". De omroeper leidt het Vlaggeschip in en geeft dan het woord aan de heer J. G. Flinck, die de wekelijkse „Scheepspraet" ver zorgt. Hij vertelt met zijn diepe, rustige stem allerlei nieuwtjes uit de scheeps- wereld. Na zijn „behouden vaart" grijnst de heer Kal tevreden. „Ik had zes minuten voor hem gepland: kflk's op mijn stop watch, 't is precies pas. Alleen die kuch moet eruit". Hij luistert alweer ge spannen naar de gast van deze week, de heer W. Neehus van de rederij Wijs muller. Muziek. Spontaan applaus op aanwijzing van Guus Weitzel. Dan staat het Vlaggeschip op de band. In de pauze regelt Ilse Wessel met een lieve glimlach de plaatsen van de passagiers op het Schip van de Week. Met dezelfde glimlach laat zij hen de groeten zeggen. Nieuws over de kinde ren, het slechte weer, een mooi rap port. Het zijn de gewone alledaagse din getjes, die de zeelui zo graag in het programma horen. later vloeien de woorden haar uit de mond. Iedereen leeft tijdens de opname met iedereen mee. Achter de simpele woorden, de kleine hartelijkheidjes, gaat een wereld van genegenheid schuil. Voor sommigen is het radioprogramma De wekelijkse bemanning van het Schip van de week. Van links naar rechts: „Scheepspraeter" J. G. Flinck, omroeper Guus Weitzel, producer G. A. Kal, gast- vrouwe Ilse Wessel De stemming is erin. De groeten wor den vlot gelezen. Een enkele vrouw is even zo ontroerd, dat de tekst haar in de keel stokt. Niemand schenkt er spe ciale aandacht aan. Enkele ogenblikken Met haar lieve glimlach stelt Ilse Wessel de passagiers op het Schip van de Week direct op hun gemak. De microfoon-angst is dan spoedig overwonnen. een contact tussen familieleden, over de gehele wereld verspreid. Hoe moet het voor een matroos on der de gage, onderweg van Southamp ton naar Lagos, zijn om enkele se conden de stem van zijn vader in zijn bloedeigen Gronings dialect te horen? „Fanjasthies", vindt Ilse Wessel, on- middeljjk aangepast. De derde stuur- men krijgt van zjjn vrouw te horen, dat zijn auto nog een paar maandjes langer in de garage blijft; de thuis komst moest immers uitgesteld wor den. „Wij zien hier grijs van de regen", merkt het zusje van een der matrozen op, „jullie zijn zeker lekker bruingebrand?" „Hoe lang is je baard nou al, Jan?" vraagt een moeder, die weet, dat haar zoon aan een baardgroeiwedstrijd meedoet. „Heb je de laatste berichten van Stormvo gels al gehoord?" vraagt vader. En dan zijn er natuurlijk de veie op merkingen over te weinig post van zoon, verloofde of echtgenoot: „We hebben in drie maanden één brief van je gekre gen", of „Je moet vooral niet te veel schrijven, hoor!" Iedereen luistert intens, wanneer al deze kleine, dagelijkse probleempjes, voorvalletjes en grapjes worden ver teld. Ze zjjn op dat moment zo oneindig belangrijk. Vooral voor die mannen, die al zo lang niet meer thuis zijn geweest. Het „Schip van de Week" komt langs zij en ze horen de stem van degene, die hun zo na aan het hart ligt. Alsof ze vlak bij haar zijn. Na achthonderd keer heeft het pro gramma nog niets van zijn frisheid ver loren. Ook niet voor de vijfentwintig medewerkers en technici, die hiervoor iedere week in de weer zijn. Dat blijkt tijdens de opname, maar ook daarna, wanneer het publiek naar huis is. „Ze deden het fijn, he?" glimlacht de heer Kal vergenoegd. Guus Weitzel beaamt het - an harte. Ilse Wessel, die nog niet zo vaak heeft meegedaan, is er nog stil van. Na achthonderd keer uitgevaren te zijn, is het „Schip van de Week" aog even levendig als vijftien jaar geleden. Het geheim daarvan werd al duidelijk met de vraag van de heer Kal: „Wat hebben jullie aan gezelligheid meege nomen?" VELSEN, 25 aug. De r.k. S.V „Velsen" zal morgen haar jubileum wedstrijd spelen in het Kader van de viering van het veertigjarig bestaan. Om half drie komt het eerste uit tegen VTOS. Aan deze wedstrijd gas' nog een interessante wedstrijd vooraf, die onge twijfeld velen zal boeien. Van half twee tot half 3 speelt namelijk een vetera nen-elftal van „Velsen" (van het oude „Santpoort") tegen een veteranen-elftal van het zestigjarig H. B. C. uit Haar lem. (Advertentie) LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 DEN HAAG, 24 aug. De regering heeft besloten de stoffelijke overschot ten van militairen, die in Nw-Guinea in de loop van dit jaar in verband met vij andelijke acties zijn gesneuveld dan wel op andere wijze bij de vervulling van hun plicht het leven hebben verloren, van rijkswege naar Nederland over te brengen. Zulks indien de nabestaanden dit wensen en zodra de omstandigheden het toelaten. Nader vernemen wij, dat het hier in totaal veertien stoffelijke overschotten betreft. In de loop van dit jaar zijn in Nieuw-Guinea gesneuveld zeven mili tairen van de landmacht en twee mili tairen van de marine. Voorts zijn nog vijf militairen van de landmacht omge komen als gevolg van ongevallen. BEVERWIJK, 25 aug. De N.V. Plaatwellerij heeft van een groot Ame rikaans bedrijf in principe een opdracht ontvangen voor de levering van een complete fabrieksinstallatie in Brabant. Aan deze opdracht, waarvan de kos ten een bedrag met zeven cijfers vra gen, zijn enkele maanden van voorberei ding voorafgegaan. Het werk omvat voor het bedrijf een mooi assortiment van leveringen. Gepland is, dat de ver vaardiging van de apparatuur in hoofd zaak in het eerste kwartaal van 1963 zal komen te liggen met daarop aan sluitend de montage. Van de A.K.U. werd opdracht ont vangen tot het maken van een pneuma tische transportinstallatie voor Akulon- korrels alsmede een soortgelijke in stallatie voor gemalen cellulose. Van de firma Schoenmaker uit de Zaanstreek kwam de opdracht tot het moderniseren en gedeeltelijk vernieu wen van een extractie-fabriek. (Advertentie) 'AMSTERDAM, 23 aug. De re cherche van de Amsterdamse water- politie heeft een 17-jarige lichtmatroos uit Amsterdam en zijn 18-jarige collega uit Haarlem bij aankomst van het Amster damse zeeschip, waarmee zij een reis van drie maanden hadden gemaakt, ge arresteerd. De oudste, die al eens eer der in aan 'aking is geweest met de waterpolitie, heeft tijdens deze reis niet alleen aan boord, maar ook in talrijke havensteden een grote reeks kleine dief stallen gepleegd. De 17-jarige lichtmatroos was daar bij medeplichtig. Aan boord werden van bemanningsleden geld (bedragen van 2 tot 14 dollar) en sigaretten gestolen, uit de lading stalen zij kleding en in Bremen, Houston, Savannah, New Or leans en Emilton pleegden zij een reeks diefstallen uit café's en auto's. De buit daarvan varieerde van 21 drinkglazen en laarzen, tot spijkerbroeken, gereed schappen, een radio en een stierenkop van steen. De jongemannen hadden al les keurig verpakt toen zij in Amster dam van boord wilden gaan. Het twee tal, dat een bekentenis heeft afgelegd, zal aan de officier van justitie worden voorgeleid. HAARLEM, 24 aug. Zondag om 11 uur start TYBB op haar terreinen met het jaarlijks slot softball-toernooi. Er is een uitstekende bezetting. In het A- toernooi zijn in poule A ingedeeld HHC, Hygia, Onze Gezellen, TYBB. Poule B: The Catchers, DSS, HCK, de Pinguins. Er is ook een B-toernooi. Hierin komen uit Poule C: DIO, EHS, TYBB 2. Poule D: EDO, Shell, Storks. Poule E: Hy- giea 2, SC Haarlem en THB. BLOEMENDAAL, 25 aug. Morgen organiseert de Boemendaalse Reddings brigade de jaarlijkse zee-prestatietocht. Er wordt gezwommen over een afstand van een en twee kilometer.' De tocht begint om één uur en er wordt ge start ter hoogte van de post „De Ken tering" aan het Bloemendaalse strand. IJMUIDEN: Zondag 26 augustus Koog water: 0.46 en 13.28 u. Laag water: 8.41 en 21.15 u. (Advertentie) HAARLEM, 25 aug. B. en W. heb ben thans het ontwerp-subsidiebesluit voor het komende begrotingsjaar gepu- nliceerd. Een aantal subsidies zijn nog in bewerking, zodat voor die posten nog het ramingsbedrag van vorig jaar is aangehouden. Het ontwerpsubsidie- besluit ziet er als volgt uit: (de vet gedrukte posten zijn subsidies aan ka tholieke instellingen; de tussen haakjes geplaatste bedragen zijn de subsidies die vorig jaar zijn verleend). Vereniging Veilig Verkeer: 3.500 (3.500)Nede-landse Vereniging Be scherming Voetgangers: 500 (500); Vereniging „Pro Juventute" 4.500 (1500): Vereniging voor Katholieke Gezinsvoogdij en Patronage 1800 (1800)Nederlands Genootschap tot Re classering 600 (500)Protestants- Christelijke Reclasseringsvereniging ƒ600 (500). R.K. Reclasseringsvereni ging: 600 (500); Stichting „Leger des Heils" ten behoeve van haar reclas seringsbureau 600 (500)Haarlemse' Reddingsbrigade voor Drenkelingen 550 (550); Haarlemse Vereniging tot bestrijding der Tuberculose 15.000 (13.500); Stichting „Katholieke School psychologische Dienst": 58.750 (58.750); Stichting „Protestants Chris telijke Schoolpsychologische Dienst Haarlem 53.550 (51.225); Het Wit-Ge- le Kruis, het Oranje-Groene Kruis en Het Witte Kruis ten behoeve van de consultatiebureaus voor zuigelingen en kleuters 65.730 (65.670)Instellingen voor uitzending van kinderen naar bui ten in koloniehuizen 29.000 33.000) Het Witte Kruis en het Wit-Gele Kruis: en de Stichting „Diaconessenwijkar- beid te Haarlem en Omstreken" voor de Wijkverpleging: ƒ96.350 (62.075). Vereniging tot Instandhouding van het Medisch-Maatschappeiyk Consulta- tietureau voor Alcoholisme en Centraal Drankweer Comité Haarlem: 3.200 (2.700)Algemene Nederlandse Invali- denbond ten benoeve van de oefenschool voor lichamelijk gehandicapten 8.200 (7 325)Natuurbeschermingscommissie Zuid-Kennemerland: 4.000 (4.000) r.-k. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: 63.340 (55.430)Volksuniversiteit In het kamp van "Haarlem" acht men de ploeg kwalitatief sterk genoeg om mee te doen in de strjjd om het kam pioenschap. De mening van voorzitter N. Twisterling is dat de ploeg het af gelopen seizoen technisch niet slecht voor de dag kwam, maar door het slechte afwerken van de aanvallen ging en zeer vele wedstrijden verloren. In de oudspeler van Fortuna en Stormvo gels, Angenent, hoopt Haarlem de man te hebben gevonden die als „killer" in de vuurlinie het grote werk gaat doen. In Ramkema, die van de Hoofd- dorpse vierde klasser ETO werd over genomen. beschikt Haarlem voorts over een nieuwe rechtsbinnen. De achterhoe de werd versterkt met de oud-UVS-er Duwel. Voorts werden aangekocht Van Vegten. een achterspeler van de Vole- wijekers, en Van Splunter die afkom stig is van de amateurclub FIT. Haar lem heeft geen enkele speler verkocht. De afgelopen weken hebben de rood- broeken een speciale conditietraining gehad op het Overveense sportinsti tuut CIOS, waaraan geen bal te pas is gekomen. Grote aandacht werd be steed aan snelheid en uithoudingsver mogen. Het bestuur hoopt dat de trai ning op het CIOS in de komende wedstrijden haar vruchten gaat af werpen. Met een thuiswedstrijd tegen de Baronie gaat Haarlem morgen in de nieuwe com petitie van start. In deze ontmoeting wordt de volgende ploeg in het veld gebracht: Van 't Kruijs; puwel en Maas, .doom, Berendregt en Duijster; Vreeken, Ramkema, Angenent, Jaski en Jonker. Bij RCH is deze zomer heel wat ge beurd. Er werd een nieuw bestuur ge kozen, er verdwenen spelers, er werd een groot aantal spelers aangekocht, ter wijl ook de manager en de trainer wer den vervangen. Door de verkoop van Kruyer aan Blauw Wit en Spaan aan Vitesse, kreeg het bestuur de beschik king over de nodige contanten. Mede daardoor in staat gesteld kon op de „markt" het een en ander worden ge daan, met ais resultaat dat negen spe lers uit andere clubs voor een bedrag van honderdduizend gulden tot de gele deren van RCH toetraden. Dat zijn Eng- elsma (Alkmaar), Wuliems (KFC), de Blauw-VVitters Van Jen Berg, Eeuwes, Van Kalken, Van Doesselaar, Boshuizen en Meijer, alsmede de Duitser van Rot- Weiss uit Essen. He oud-speler van ZFC W. de Jongh nam als trainer de plaats in van oefenmeester Van der Laan. Van de oude contractspelers zijn gebleven: Honout, Poerwo, Van der Schilden, Koning, Brouwer, Hendriks, Liefhebber, Romviel, de Vries en Huy- er. Manager Witkamp zegt: „Wanneer RCH in de bovenste helft van de rang lijst eindigt, ben ik tevreden. Van een ploeg met zoveel nieuwe spelers, mag niet verwacht worden dat hij zich terstond als kampioenskandidaat zal pre senteren. Wij gaan eerst aan de opbouw beginnen. Het kan best een jaar of drie duren, alvorens RCH sterk genoeg is om een gooi naar de bovenste plaats te doen". In de eerste wedstrijd van de com petitie, thuis tegen PEC, komt RCH waarschijnlijk niet met een volledig elftal binnen de lijnen. Enige spelers zullen wegens ziekte of militaire dienst mogelijk niet kunnen spelen. Onder voorbehoud werd de volgende ploeg samengesteld: Van der Schilden; Na- nai en Honout; Wuliems, Koning en Eeuwes; Hendriks (of Doesselaar), Van den Berg, Engelsma, Laslo en Meijer. EDO heeft in totaal achttien contract- spelers tot zijn beschikking. Nieuwe aan winsten zijn Hak en Breitner van UVS, Van Dussehoten (EHS), de Kleyn (Lijn den) en Hopman van de Zaterdagmid dagclub Kennemerland. De groep be staat verder uit: Amama, Teun van den Berg, van Beekum, Breeuwer, Be rends, Spiers, Koene, Van der Oord, Nijman, Peters, Van Noord, van der Smissen en Van der Putten. EDO telt dit seizoen ook een buitenlander onder de spelers. Dat is Minan Emanuel uit Irak, die in Haarlem een werkkring heeft. Deze voetballer uit „het nabije Oosten" staat op het ogenblik nog als amateurspeler te boek. Voorts is een oude bekende bij de rood-zwarten terug gekeerd: trainer Piet Kluit, de popu laire oud-doelman van Haarlem, die EDO ook in het verleden - en niet zon der succes - als oefenmeester onder zijn hoede heeft gehad. Voorzitter Henstra is ten aanzien van het nieuwe seizoen gematigd optimis tisch. „Verschillende spelers moeten zich nog aanpassen, zodat we de ko mende weken eigenlijk als een over gangstijd zullen moeten zien. En of EDO een rol zal kunnen spelen hangt tenslotte ook af van de kracht van onze tegenstanders, zegt voorzitter Henstra. EDO ontmoet in zijn eerste wedstrijd als tegenpartij het Tilburgse NOAD, de ploeg die twee jaar geleden nog uit kwam in de Ere-Divisie. Met de vol gende ploeg wordt ten strijde getrokken: Amama; Van der Oord en Berends; Nijman, Hak en Leonard; Van Dus- schoten, Spiers, Peters, Breitner en Breeuwer. HAARLEM, 25 aug. De sergeant vlieger M. J. Huiberts uit Haarlem, die gelegerd was in La Courtine en woensdag j.l. samen met de sergeant eerste klasse P. M. Keulen uit Har derwijk om het leven kwam bij een on geluk met een Pipercup, is gistermor gen op het kerkhof van de parochie van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smar ten met militaire eer begraven. Nadat de kist door een peloton vliegeniers van huis naar de kerk gedragen was werd voor de overledene een gezongen plechtige H. Mis opgedragen door aal moezenier Fr. Couwenbergh. De ab- soute werd verricht door pastoor A. Coelen. Voordat de stoet zich naar het kerkhof begaf, weerklonk tot ont roering van de zeer vele belangstel lenden het Wilhelmus. Tijdens de plech tigheid op het kerkhof werd de over leden vlieger door verschillende spre kers geprezen om diens bescheidenheid en hulpvaardigheid. De sympathie voor de militair bleek uit de grote hoeveel heid bloemen en kransen, die familie leden, vrienden en vertegenwoordigers van het leger op het graf neerlegden. De foto geeft een beeld van het ogen blik waarop twaalf ere-schoten boven het graf gelost worden. 10.000 (10.000); Nederlands Inst^L. voor Volksontwikkeling en Natuurvri denwerk 2.500 (2.500)Volksho^ school „Bergen": 1.000 if „„it" Stichting „Jong Haarlem... Y°°pYzd voor het onderwijs aan schoolvrije jeug 51.300 (38.200); Subsidies voor ba»® opvoeringen ƒ6.000 (6.000); Amate toneelverenigngen ƒ7.000 (5.000); lems Comité voor Kamermuz. Stichting „Muziekschool van Maatschappij tot bevordering der tel kunst": 65.000 (65.000); Sticht»'» Volksmuziekschool: 15.000 1, 5AO Muziek- en Zangverenigingen }/Z,cr (12.500);; Stichting van voortgezet <p- nomisch onderwijs 4.000 (3.000); N» Nederlandse Maatschappij voor -1"'- bouw en Plantkunde voor keuring voortuinen en voor de Floraliaverei ging: 550 (550); Commissie tot voo* ziening in het onderwijs aan zieke zwakke kinderen: ƒ2.100 (2.100); ye enigng voor School- en werktuine ƒ26.500 (24.000); Organisaties voor vru jeugdvorming ƒ55.000 (55.000). Stichting „Jeugdhuis" te Spaarndaih' ƒ500 (500); Jeugdafdelingen van spoj\ verenigingen: 25.500 (25.500); Veren ging voor Handenarbeid; 1.310 (L'1",' e Stichting „Club- en Buurthuizen de Stichting „Clubhuis naast d'APP? laer", de Stichting „Katholiek Mn®,' schappelijk Jeugd- en Gezinswerk"- Stichting „Jeugdbaken": 175.00®- (106.327); Haarlems Speeltuinverbonm 73.940 (62.615); Haarlemse Speeltuin* vereniging „Het Vondelkwartier ƒ4.000 Haarlemse Katholieke eniging voor het Gezin ten behoeve vai het speeltuin- en vakantiewerk: ƒ44.9';" (44.980); Vereniging „Christelijk Tehui» voor Militairen te Haarlem": l-"% (1.000); Bisschoppelijk Museum: ƒ209" (2.000)Haarlems Comité voor Natie* nale Feestdagen: 7.500 (7.500). Bijdrage in de kosten van verzot' ging van voogdijkinderen wdarover oe voogdij niet is opgedragen aan de meentelijke instelling voor kinderver* zorging: 20.000 (19.000); Kindertehuis „Het Zonnehuis" van de diaconie der Hervormde Gemeente Haarlem: ƒ2",, (500); Baby- en kleuterhuis „Theresia 1.000 (1.500); Stichting „Kinderbewam plaatsen Haarlem": ƒ45,000 (45.000)- St. Josephhuis „Sa. Trinitas" voor eX* ternaat: 15.000 (14.000); St. Marth® Vereniging: ƒ2.250 (2.250); Nederland* se Vereniging ter behartiging van de belangen der Jonge Meisjes: 7.600 (7.600); Het Wit-Gele Kruis, Het Witt® Kruis en Protestants-Christelijk® Kraamverzorging van de diaconie der Hervormde Gemeente Haarlem voor d® kraamverzorging: ƒ52.000 (53.625)! Stichting „Bijzondere Sociale Zorg eP Maatschappelijk Buurtwerk Haarlem' 167.100 (166.385); Stichting Katholiek Woonwagenwerkƒ4.415 (4.215); Stich* ting „Christelijk Maatschappelijk Werk der Samenwerkende Kerken van Haar lem", het R.K. Interparochieel Sociaal" Charitatief Centrum te Haarlem, de Vereniging voor Maatschappelijk Werk op Humanistische Grondslag en de Vereniging „Weldadigheid naar Vermo gen": 100.425 (67.200); Instellingen voor gezinsverzorging en gezinshulp voor sociale kolonnes: 252.700 (180.000) Vereniging Maatschappelijke Zorg voor Zieken; 19.073 (19.073); St. Juliana- congregatie voor huisverzorging: 1.500 (1.500); „Huize Melanie", internaat van de Christen Jonge Vrouwen Fede ratie: 500 Commissie voor Huis houdelijke en Gezinsvoorlichting 6.500 (6.500)Comité tot Vorming en Ontwik keling van het Werkende Meisje: 11.000 (11.000)Stichting Vorming Be* drijfsjeugd: 7.920 Stichting Pro testants Christelijk Bureau voor levens» en Gezinsmoeilijkheden: 750 (750)! Bureau voor levens- en gezinsmoeilijk" heden op humanistische grondslag' 750 (750)R.K. Bureau voor Levens- en Gezinsmoeilijkheden 750 (750); Hen* drik Piersonvereniging: 3000 (2000)- Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers: 16.715 (14.940). Katholieke Bond van Bejaarden Gepensioneerden, de Algemene Bon» voor Bejaarden, de Stichting „Christe* lijk Maatschappelijk Werk der Samen werkende Kerken van Haarlem", h®1 departement Haarlem v. d. Maatschap' pij tot Nut van 't Algemeen en de Bestuurdersbond Haarlem van het N.V.V.: 8000 (6.500); Stichting Kin dervakantiekampen Haarlem: 22.87» (22.125)Kennemer Vereniging tot Oprichting en Instandhouding van Me disch Opvoedkundige bureaus en Haar lemse Katholieke Stichting v. d. Gees' telijke Volksgezondheid voor de MOB's- 48.370 (23.504); Stichting „Haarlem® Bloei": 79.100 (79.100); Regionaa» Bureau Haarlem van de Katholieke Pe dagogische Beroepskeuze-bureaus- 150 (150). B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op het verzoek om subsidie vaJl de volgende verenigingen: de Central® van Katholieke Militaire' Tehuizen Utrecht en de Stichting Militaire fe' huizen van het Humanistisch Thuisfr°P te Bussum.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 6