Met Russische geweren bewapende Indonesiërs wisten van Staakt het vuren Mogelijk 30 aan land öder Indonesiërs gekomen Repatriëring militairen begonnen GLORIEUZE WINNARESSEN TONEN BREDIUSBEKER TROUWLUSTIG PAAR UIT VLIEGTUIG GEHAALD Vlucht naar Gretna Green op het nippertje voorkomen VROUW IN BALLON OVER DE ALPEN Opbrengst VASTENACTIE 1962 verdeeld Ruim drie miljoen uitgekeerd Ir. Hoving machinist op trein van zwemploeg Bondseretekens, peperkoeken en herinneringshanddoeken ro Drie para's in Australisch Nieuw-Guinea gearresteerd Ruimtecapsule op weg naar de planeet Venus Indonesische officieren bij V.N. in N.~Guinea Twee broertjes vermist Ja^er gedood door schot uit eigen geweer Het weer Tweede poging der V.S. Gunstige financiële voorwaarden voor Ned. ambtenaren in Nieuw-Guinea Overeenstemming Soekarno-Rikhye Tiert mille op 12961 Minder wind Het weer in Europa MAANDAG 27 AUGUSTUS 1962 86ste JAARGANG No. 31216 HOLLANDIA, 27 aug. (ANP) - •to de omgeving van Hollandia zijn VlJf Indonesische militairen aan gehouden. Zij maakten deel uit van een groep die begin vorige Week met rubberboten aan het strand aan de Tanah Merahbaai ^an jan(j js gegaan. De mili tairen die geüniformeerd en be gapend waren met drie Russische Halsahmikov-geweren en met een hiortier van twee inch zijn in ver zekerde bewaring gesteld. Zij ver klaarden dat officieren hen aan boord op de hoogte hadden gesteld Van het akkoord. Ook wisten zij Van het staken van het vuren. 'ANSEN LEREN? ULROUND ATUURLIJK BIJ R voor R.K. Drie para's verdwaald CAPE CANAVERAL, 27 aug. (AFP, Rtr, UPI) Op de Ame rikaanse basis Cape Canaveral is vanmorgen voor de tweede keer een met instrumenten gevulde' ruimtecapsule afgeschoten in de richting van de planeet Venusy Het is de 201 kilo wegende „Mari ner 2", die werd gelanceerd door een dertig meter lange Atlas- Agena-raket. Tot dusver is alles naar de wens van de Ame rikanen verlopen. (Van onze sportcorrespondent) UTRECHT, 27 aug. Zondag avond heeft de nationale trots over de succesvolle resultaten van onze zwemploeg een ontlading ge vonden. Reeds aan de grens bij Oldenzaal gebeurde er iets groots, want de D-trein werd voortbewo gen door een locomotief, die werd/ bestuurd door ir. Kees Hoving, in 1938 Europees kampioen honderd meter. De trein ging in triomf naar Utrecht, maar onderweg werden verschillende stations aangedaan en overal werd de ploeg bedolven onder geschenken en massazang. in Milaan Fanny van Leipzig Suède dames- en herenjasjes Aan zee BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 jjijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Jkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 "Irectle: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie; Drs. H. v. RUN enW.Severtn. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEr 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m. hoogte De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, f 7 90 pei kwaitaal. Voor klachten over de bezorging na 5 30 uur 's avonds tel. 21544. Vijf na akkoord gelande infiltranten aangehouden Roewei van officiële zijde hierover '°t nu toe niets is bekendgemaakt, zei een militaire woordvoerder dat de vijf Indonesiërs met een „paniekschot" het yuur openden, toen zij een Nederland- ven ^epatrouille ontwaarden. Vol- ™e garnizoenscommandant van boa». Tfollandia gelegen plaatsje Ifar woor<fde de patrouille die op oek was naar infiltranten, het vuur i «14een llorte serie schoten om de infiltranten angst aan te jagen. De Indonesiërs gaven zich daarop onmid dellijk over; met de handen omhoog kwamen zij uit de bebossing te voor schijn. Het incident heeft vrijdag Plaatsgehad, maar is eerst nu hekend- geworden. Er vielen geen doden of ge- Wonden bij. .Wat me hen zal gebeuren is niet Jnicieel bekend. Van de zijde van de j'-N. :s vernomen dat geprobeerd zal "orden hen naar Indonesië over te rengen. Aangenomen mag,worden dat I® na de ondertekening van het ak- dp gelande infiltranten op ongeveer dom w'jze zullen worden behan- ®'d als de op Woendi verblijvende 5®v®®genen die vóór het akkoord door Nederlandse strijdkrachten werden ingehouden. Men was hen op het spoor geko men nadat de bevolking van een kampong aan de baai een rubberboot had gevonden met munitie en levens middelen. In een officieel communi que wordt gemeld dat bij deze schen- y'hg van het akkoord waarschijnlijk in totaal een dertigtal Indonesische mi- utairen aan land gekomen is. Van6 lan(ling Is geschied in de nacht he? "thandcg op dinsdag. Twee Indo- »p5!sche onderzeeboten werden toen gjqgnaleerd nabij de Tanah Merah- iaeen door Nederlandse torpedoboot- ben S V6r<ireven. De onderzeeërs heb- lanrt or|danks de nabijheid van Neder- kero 6 Ta£ers en vliegtuigen in de don- b„.r hacht toch verschillende rubber- ten weten af te zetten. z0g!®n politiepatrouille is zaterdag op WK geweest naar de andere infiltran- tn0p?le in de omgeving van de baai sulta rondzwerven, maar zonder re- teera patrouille werd geassis- lanri door een eenheid van de Neder- ttyp strijdkrachten. Tevens maakten haf,? V.N.-waarnemers deel uit van de Patrouille. (Advertentie) AHAARGrEiJ 16 TEL' 11045 INsc LID S F'N' ÜaSs)ÏI^P?NP dagelijks (beh. zon- ^arn. 36 en van 7.3010 uur Ifatis enCvTHKr-Wordt op aanvraag y i blij vend toegezonden. seoif,S voor vergevorderden zal avond6n Worden op zaterdag- CJit het uitvoerige verhoor van de vijf Indonesische infiltranten is komen vast te staan dat in de nacht van maandag op dinsdag niet twee maar drie Indonesische onderzeeboten voor de noordkust van Nieuw-Guinea zijn geweest. Ze waren afkomstig van Bi- tung op Celebes. In totaal waren 44 man aan boord, allen behorende tot het „Regiment Para Komando Angkatan Darat" (landmacht). De leiding berustte bij luitenant Dolf Latumahina. De vijf ge vangen genomen infiltranten bevonden zich aan boord van de onderzeeër die de kust het dichtst was genaderd. Tijdens het verhoor verklaarden zij dat van deze onderzeeër nog twee an dere rubberbootjes werden uitgezet, bemand met resp. vier en vijf infil tranten. Zij zeiden niet te weten of ook van de andere onderzeeërs infil tranten werden ontscheept. Een van hen, een doctor in de sociologie, dr. Wijoso, verklaarde opdracht te hebben in Hollandia te infiltreren om daar sociale problemen te bestuderen. Vol gens hem zou aan boord van de andere onderzeeërs zich een econoom hebben bevonden om de economie in Hollan dia in beschouwing te nemen. MERAUKE, (UPI) Drie volledig bewapende Indonesische parachutisten zijn afgelopen woensdag verdwaald en in Australisch Nieuw-Guinea terechtge komen. Het kamponghoofd van Sota meldde zaterdag aan de resident te Merauke, Eibrink Jansen, dat de In donesiërs in Moja door Australische politiemannen waren gearresteerd. De Indonesiërs hebben inmiddels hun Voor de lancering, die om technische redenen 24 uur was uitgesteld, werd meegedeeld, dat de capsule een tocht van ongeveer 293 miljoen kilometer door de ruimte moest maken om op een afstand van bijna 17.000 km van de met wolken bedekte planeet waar nemingen te doen. Volgens de bereke ningen zou de „Mariner 2" op 14 december de planeet passeren en dan de eerste gegevens naar de aarde seinen. De eerste lancering van een Ameri kaans ruimteschip in de richting van Venus vond plaats op 22 juli. Toen werd met een Atlas-Agenaraket een cabine van het type „Mariner 1" afge schoten, doch een verkeerd signaal stuurde het vaartuig uit de koers. Het moest kort na de start worden vernie tigd. Dit kwam de Verenigde Staten op achttien-en-een-half miljoen dollar te staan de kosten van raket en ruimte schip. De Sovjet-Unie deed in februari van dit jaar eveneens een poging Venus te benaderen. Het ruimteschip passeerde de planeet binnen een afstand van ongeveer honderdduizend kilometer, doch veel gegevens leverde deze reis niet op, omdat achttien dagen na de lancering de radioverbindingen met het toestel uitvielen. De „Mariner 2", die met een laag goud en zilver is bedekt, zal dertig minuten in de invloedssfeer van Venus blijven.- De cabine zal in die tijd me tingen van de atmosfeer en tempera tuur verrichten waardoor de geleerden achter een aantal problemen hopen te komen. 44 minuten na de lancering werd een signaal naar de „Mariner 2" gezonden om de twee „zonnevleugels", die het zonlicht moeten opvangen voor de om zetting in elektrische stroom voor de batterijen, te doen uitsteken. Volgens alle aanwijzingen is dit gelukt. De stroom is nodig voor de radiozenders, die gegevens naar de aarde moeten zenden. Deze zonnevleugels zullen steeds op de zon gericht moeten blij ven. Zeven dagen na de lancering zal nog een signaal naar de „Mariner" worden gezonden, waardoor een spe ciale antenne op de aarde wordt ge richt. Op de achtste dag zal door middel van een signaal een raketmo tor tot ontbranding worden gebracht, waardoor de cabine in de juiste baan wordt gebracht om Venus op een af stand van 16.0Q0 km te passeren. Dan zal men verder afwachten tot „Mariner 2" na 101 dagen zijn reis heeft voltooid. Het laatste signaal om de cabine in de juiste koers te brengen geschiedt op grond van de onderweg uitgezonden gegevens, die door een gro te rekenmachine van de universiteit van Californië worden verwerkt. wapens ingeleverd en zjjn over de grens van westelijk Nieuw-Guinea gezet. Sota (west Nieuw-Guinea) en Moja (oost Nieuw-Guinea) liggen aan de 65 kilometer lange ontsnappingsweg van Merauke naar Australisch Nieuw-Gui nea welke aanvankelijk was aangewe zen voor eventuele noodevacuatie van de plaatselijke bevolking. De Indonesische infiltranten op het eiland Misool hebben nu ook contact gezocht met de Nederlandse autoritei ten. Zij hebben de kampong Lelitah aan gewezen gekregen als verzamelplaats. Daar zijn nu in totaal 140 Indonesiërs aangekomen. Ruim tweehonderd infil tranten zijn nu uit de binnenlanden te voorschijn gekomen. De kampong Lelitah herbergt het grootste aantal. Daarna volgt Sisir nabij Kaimana waar 56 pa ra's zijn aangekomen. HOLLANDIA (ANP) Hier wordt vernomen dat in Fak-Fak een Am- bonese inwoner is doodgeschoten. De betrokkene, wiens naam nog niet be kend is, stond bekend om pro-Indone sische sympathieën. Wie de dader van de aanslag is, was nog niet bekend. HOLLANDIA, 27 aug. (ANP) Ge durende het gehele weekeinde heeft staatsecretaris mr. Bot hier besprekin gen gevoerd met gouverneur Platteel en leidende ambtenaren van het gou vernement. Het ging voornamelijk over het vaststellen van dienstvoorwaarden voor die ambtenaren, die bereid zijn r,a 1 oktober in Nieuw-Guinea door te werken. Naar verluidt, heeft mr. Bot namens de Nederlandse regering voorgesteld voor ambtenaren die blijven doordie nen onder het bestuur der Verenigde Naties, een aantal gunstige financiële voorwaarden te scheppen, om te voor komen, dat na 1 oktober het ambtelijke apparaat onmiddellijk zal ineenstorten. HOLLANDIA, 27 aug. (UPI) De Nederlandse strijdmacht is reeds begon nen met de repatriëring van de eerste militairen uit westelijk Nieuw-Guinea. De eersten die vertrókken, zijn ma riniers van de zogenaamde West-com pagnie. Zij reizen via Amsterdam naar Curasao. Het zijn mariniers die in maart plotseling via Peru naar Biak zijn gevlogen. Illlilllllllllllllliillllllliiiiiiiiiiiiiililiillliiilliiiiillliillliiiiii» MANILLA, 27 aug. (UPI) Presi dent Soekarno en de Indische brigade generaal Inder Jit Rikhye, militair ad viseur van de Verenigde Naties, hebben zaterdag informeel overeenstemming bereikt over de militaire fase in de toe passing van het Nederlands-Indonesisch akkoord over westelijk Nieuw-Guinea, aldus een hier ontvangen bericht van het persbureau PIA. Volgens PIA heb ben Soekarno en Rikhye besloten dat een aantal Indonesische officieren bij de VN in westelijk Nieuw Guinea zal die nen. Rikhye sprak ook met generaal-majoor A. Djani, de Indonesische legerchefstaf, over de Indonesische officieren die naar westelijk Nieuw-Guinea zouden worden gezonden. Na dit gesprek zei Djani dat de officieren zouden worden gekozen uit leger, luchtmacht, marine en politie en dat zij zouden optreden als liaison-offi cieren tussen de Indonesische guerilla's en de bestuurders van het gebied tij- Hens de overgangsperiode. ZUTPHEN, 27 aug. Sinds verleden zaterdagmiddag worden hier twee jon gens uit het gezin Klein Brinke ver mist. Het zijn de elfjarige Gerrit Jan en de dertienjarige Henk. Men vreest dat zij in de IJssel zijn verdronken. Aan de oever van de rivier heeft men de kleding van de jongste van de twee jongens gevonden. Aangenomen wordt dat hij is gaan zwemmen en daarbij in moeilijkheden is geraakt. Zijn broer tje is hem mogelijk daarna gekleed na gesprongen. De politie heeft zaterdag en zondag gedregd, echter zonder resultaat. SCHIPHOL, 27 aug. Een jong verloofd paar uit Rotterdam, dat met een listig plan de wederzijdse ouders wilde verschalken en zich reeds o» weg naar Gretna Green in Schotland waan de, heeft zaterdagochtend op Schiphol op het allerlaatste nippertje zijn huwe- lijksdroom in rook zien opgaan. Terwijl do vier straalmotoren van de KLM dc-8 reeds brulden en de luchtreus zich in beweging zette om naar de startbaan te rijden, liet de koninklijke marechaussee de gezagvoerder via de P*- ;-x» Nmi Boesman, die met de ballon „Utrecht" in het Zwitserse plaatsje Murren deelnam aan de eerste internationale ballonweek van de Alpen, is als eerste vrouw in de geschiedenis van de ballonsport over de alpen gevaren. De ballon „Utrecht" (links) drijft over het „Jungfraujoch" (met weerkundig station) naar de noordwand van de Eiger (links). De ballon van de „Club C.E.C.A." (rechts) stijgt op boven de Jungfraugletscher. verkeerstoren over de radio instructie geven te stoppen en de motoren af te zetten. Vijf minuten later werd het verblufte paar door twee wachtmees ters uit het vliegtuig gehaald en in afwachting van de komst der ontzette ouders in een kamertje van de aan komsthal opgesloten. De trouwlustige jongeman, een negentienjarige Rotterdamse verkoper was 's ochtends met zijn verloofde, eveneens negentien jaar, naar Schip lied gekomen. Tegen de ouders hadden ze gezegd, dat ze in Limburg op vakantie gingen. De ouders hadden dat niet voetstoots goed gevonden en nad- den het logeeradres zelfs eerst ge keurd. In plaats van de trein naar Limburg te 'i-men stapten de jonge lui in die voor Amsterdam De vlieg biljetten hadden ze reeds vijf dagen tevoren bij een reisbureau -n ontvangst genomen en betaald Ze zouden de reis maken in de KLM dc-8 naar New York, die bij Glasgow een tussenlan ding maakt. Hoe en waarom de marechaussee argwaan kreeg toen ze hun paspoorten b\i de doorlaatpost aan hem toonden is niet helem-al duidelijk er, de mare- cnaussee laat rich er niet over uit. Het tweetal werd naar het doel van de reis gevraagd en het iel al spoedig door de mand ..We gaan trouwen in Gretna Green". Alle papieren waren in orde en men moest het paat doorlaten. Maar sne! nam de marechaussee contact op me' dr Rotterdamse politie, die zich tilings naar het huis van de ouders van net meisje begaf. De mededeling, dat de dochter met naar verloofde op Schip- nol gereed stond om naar Glasgow te vertrekken sloeg daar ais een bom in. De moeder vroeg de ager* zo gauw mogelijk de marechaussee op Schiphol t- bellen met 'iet verzoek he' paar daar vast te houden. Nog juist op tijd kon men de machine laten stoppen, en het paar er uit halen. Het geschiedde volkomen wettig. Men beschikte nu over het verzoek der ou ders de kinde en, die bezig waren /.ich aan de ouderlijke macht te onttrekken, op te sporen en aan te houden. HEEMSTEDE, 27 aug. (KNP) De opbrengst van de vastenactie 1962 ad 3.139.000 is tot de laatste cent uitge geven. Daarmee kon ongeveer aan vijf tien procent van de aanvragen om hulp, welke twintig miljoen gulden be liepen, worden voldaan. De opbrengst der vastenactie 1962 was voornamelijk het resultaat van de bijdragen der col lecten, namelijk 2.744.000. Daarbij kwamen nog giften van kloosters ten bedrage van 62.000 en schenkingen van particulieren en diverse instellin gen ten bedrage van 333.000. Na aftrek der onkosten kon het vol gende worden uitgekeerd: aan Zuid- Amerika ƒ765.000 aan Afrika 1.174.500, aan het Nabije Oosten 200.000, aan Azië 567.000 en aan intercontinentale projecten ƒ368.800. Het secretariaat van de Vastenactie geeft de volgende specificatie der hulp verlening: 1. Vorming tot eigen structurele zelf standigheid: landbouw- en ambachtson- derwijs; huishoud- en kweekscholen: le vensscholen sociaal en ander cursus werk: middelbaar onderwijs; vormings centra voor katechisten in Brazilië, Bolivia, Cameroun, Rhodesia, Pakis tan, de Philippijnen, het Nabije Oos ten 922.500,-) 2. Sociaal-vormende en sociaal-opbou wende projecten: (o.a. landbouw en vis serijprojecten) in Oceanië, Indië, Cen traal Afrika, Chili, Brazilië, 342 000). 3. Volksgezondheid: ziekenhuizen, po liklinieken, „wijk"-verpleging enz. in Ethiopië, de Congo, Tanganyika, Pa kistan, Brazilië, Columbia, Suri name. 460.000). 4. Pers, radio, technische hulp, in Oost-Afrika, Zuid-Amerika enzovoort. 210.000). 5. Hongerbestrijding en vluchtelingen zorg in Oost-Afrika, Indië, Hongkong, Brazilië, Algerije, enz. 370.800). 6. Kerk-in-opbouw: parochiecentra in noodgebieden, kloosters voor inheemse broeders en zusters; seminaries in ge bieden met priesternood. In het Na bije Oosten. Zuid Amerika, Afrika enz. 470.000) 7. De vervolgde Kerk (in samenwer king met Oostpriesterhulp) 300.000). Direct na'de aankomst in Utrecht is de Nederlandse zwemploeg in de Jaarbeurs hallen gehuldigd. Op de foto v.l.n.r. Klenie Bimolt, Jo pie Troost, Cock ie Gastelaars, Ineke Tigelaar, Ria van Velsen, die de door de Nederlandse dames in het lauden- klassement verdiende Brediusbeker vasthoudt. Erica Terpstra en Corrie Winkel. Op het station van Utrecht kon de menigte nauwelijks bedwongen wor den Onder de stralenbundels van de televisie werd het vrolijke gezicht van de zwemploeg nog stralender. Het was door de vele bloemen een glorieuze ontvangst na aankomst van de met vlaggen versierde trein. In gemeente bussen werd de ploeg naar het jaarbeurs restaurant vervoerd, waar onder laaiende geestdrift de officiële huldi ging plaats vond. Viee-voorzitter J. van der Krol opende het mondelinge gedeelte. Hij huldigde de zwemmers, zwemsters en trainers, terwij] hij wees op de dank van de K.N.Z.B.. nu er zestien plakken zijn veroverd. Het is nu niet meer alleen een damesaange legenheid, want ook de heren zijn nu in de Europese top beland. Alle deelnemers kregen een hand doek, die in anderhalve dag speciaal voor deze huldiging was vervaardigd en het opschrift droeg: Europese Kam pioenschappen 1962 Leipzig. Onder da verend applaus ontvingen alle leden van de ploeg vervolgens het Bonds-ere- teken. Er werd een brief voorgelezen va.- Good Old Ben Planjer, die helaas in het ziekenhuis ligt. Van jhr. van Karnebeek, de voorzitter N.O.C., en de Kon. Ned. Biljartbond waren gelukste legrammen binnengekomen. Jhr. mr. A. Feith, de voorzitter N.S.F., prees de prestaties vooral nu de Nederland se vlag weer met ere in het buitenland werd gehesen en aldaar vele malen het Wilhelmus weerklonk. mens het Nederlands Olympisch Comi té. Hij noemde Adri Lasterie de Fanny van Leipzig en gaf Ada Kok de bij naam Nederlandse Miss Butterfly. Sportroem is vergankelijk, waarschuw de ir. Paulen. Denkt nu aan Tokio. De heer A. Schroder hield een emotionele speech namens de K.N.V.B Doelend op de geschiedenis met Nieuw Guinea, kor spreker nu trots uitroepen: Wat zij, geladen Hollanders waard zelfs in een zwempak. Hij gaf alle leden van de ploeg een peperkoek. Tot slol dank te chef d'équipe Siep Bolman namens alle deelnemers. In het sombere Leip zig word zaterdag een slotbijeenkomst gehouden. Na ontvangst van een tele gram van Prins Bernhard hief men en thousiast het Wilhelmus aan. In de eer ste dagen, aldus Bolman, werden brie ven en kranten voor de ploeg vastge houden. In 1966 zullen de Euro pese kampioenschappen in Utrecht worden gehouden en nu reeds vroeg de ploegleider medewerking aan de overheid en de directies van baden. In cidenten met een Oostduitse bus op drie wielen en een confrontatie met Vopo's maakten Bolmans verhaal bij zonder smeuïg. Hij bracht grote hulde aan officials, medici en allen, die de Nederlandse ploeg dit spectaculaire succes hielpen veroveren De verrichtingen stimuleren onze na tionale trots. Ir. Ad 1 a ui en sprak na- (Van onze correspondent) HULST. 27 aug. Door een schot uit zijn eigen jachtgeweer is zaterdag avond de 32-jarige ongehuwde H. Pica- vet, boekhouder alhier, tijdens een jachtpartij op wilde eenden in de Clin- gepolder bij de gemeentegrens Hulst- Clinge om het leven gekomen. Het tragische ongeluk gebeurde toen de jager met zijn twee metgezellen al vorens de jacht te beëindigen nog een weiland wilde doorkruisen. Öm het wei land te kunnen bereiken moest hij over een prikkeldraadafzetting heen stappen. Hierbij struikelde hij en vermoedelijk bleef de haan van zijn geweer achter het prikkeldraad hangen, waardoor het dodelijke schot werd gelost. De kogel ting door de linkerschouder en raakte e jager in de hartstreek. DEN HAAG, 27 aug. In de 556ste Staatsloterij (vierde klasse, vijfde lijst: is op "lot nr. 12961 een prijs van tien duizend gulden gevallen. In Milaan veroverde de Noordamster damse Jaap Ondkerb een derde plaats op het nummer achtervolging, achter de Deen Jensen en de Belg Van Loo. Voor sensatie zorgde het wonderlijke fiets- fenomeen Henk Nijdam die bij de prof achtervolging de snelste tijd maakte voor Faggin en Post. Uitstekend reed ook „veteraan" Jan Derksen zich in de halve finale bij de profsprinters. Giste ren versloeg de Nederlandse ploeg op de achtervolging verrassende het Italiaanse viertal. Voor verder nieuws uit Milaan zie onze sportpagina. ii:iiiimiiii!Hii!iiiiiii!i!i!ii...miiiiimiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiuii: Advertentie) BARTEÜORISSTR HAARLEM TEL 13439 lÉiDSESTRAAT (81) KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veranderlijke bewolking met enkele verspreid voorkomende buien. Tot matig afnemende, maar aanvankelijk in het Waddengebied nog harde wind tussen noordwest en zuidwest. De zelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Dinsdag: Zon: 5.44-19.38. Maan: 3.41-19.09. Stormachtige, later tot krachtig of ma tig afnemende westenwind. Op de mees te plaatsen droog met flinke opklarin gen. Koei weer, overdag 17 18 graden, zeewater 16 graden. Vooruitzichten: eni ge verbetering, maar koel door zeewind. Station max. min neersl. Weer temp temp afgel. gisteren 24 uur Den fleidei zw. bew. 18 15 3 Ypenburg zw. bew. 20 15 1 VTissingen regenbui 20 15 0.2 Eelde regenbui 18 13 0.6 De Bilt zw. bew. 19 14 0.1 Twente zw. bew. 19 14 0 Eindhoven zw. bew. 20 14 0 Zd-Limburg half bew 19 14 0 Stockholm zw. bew. 18 9 0 Oslo regen 20 11 8 Kopenhagen regen 19 14 3 Londen licht bew. 20 11 2 Amsterdam regenbui 20 14 0.3 Brussel zw. bew. 20 13 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1