Haarlems voetbalstart is bepaald niet bemoedigend Schamele puntenverdeling in duel met De Baronie Stormvogels kan zelfs zijn eer niet redden Onverwachte zege van W ageningen op de „berg" RCH voor de rust al op winst tegen fel PEC Midden in EDO's offensief slaat NO AD toe: 4-0 Vitesse kort reikt net voor zege Vitesse heeft het niet gemakkelijk in Velsen te Nederlands cricketelftal stelt teleur tegen Free Foresters O VVO velt het vonnis over stadgenoot WVHEDW HHC klopt lusteloos Schoten Rutte snelste van De Kampioen Johan Bontekoe wordt gehuldigd Tilburgse triomf in slotfase J eugdtoernooien bij Schoten Haarlemse atleten goed op dreef in Leiden Tan triomfeert Onbegrijpelijke captaincy van De Vïlleneuve Softballsters van Tybb succesvol HFC KLOPT HBS M Bil HONKBALCOMPETITIE MAANDAG 27 AUGUSTUS 1962 PAGINA 8 Wandeltocht Amsterdam-Leeuwarden Om de Arol-beker - - - EDO_- - W. ;#i! i II K VMrtkJL, I Eerste klasse B Zege in eigen toernooi* X, HAARLEM, 27 aug. De sterke Mar cel Rutte heeft de eerste rit van de na- jaarscompetitie, zondag door het Haar lemse „De Kampioen"' over een af stand van veertig ronden in het „Van der Aarsportpark" verreden, op zijn naam gebracht. Samen met Ted Blom en Cor Baars, die hij in de slotfase van zich afschudde, had Rutte alle ove rige deelnemers „gedubbeld". De A- en B-klassers waren in deze najaarsrit nog maar nauwelnks gestart of de strijdlustige De Klerk ondernam reeds een uitlooppoging. Hij kreeg daar bij de steun en medewerking van Ste vens, Van der Pol, Handgraaf en Bo gaard, maar door de activiteiten van Bouma en Van der Horst in het peloton, die zich niet bij zo'n vroegtijdige be slissing van de strijd wilden neerleg gen, kwam alles weer bijeen Meer suc ces hadden Blom en Baars met een ontsnapping. Zij bleven ondanks acties van Bouma, Bogaard, Van der Horst en De Klerk buiten schot. Alleen de sterk rijdende Rutte kon na een felle achtervolging nog aansluiting krijgen met de twee aanvoerders. De drie kop lopers bleken elkaar goed te verstaan en zij reden de andere renners op 'n ronde achterstand. Vooral Rutte reed een sterke koers en toen hij vijf ronden voor het einde met een felle demarrage ?rjn finish beraamde, moesten Blom en Baars hem laten gaan. De uitslag luidt: 1. M. Rutte, 2. T. Blom. 3. C. Baars, 4. B. v. 1. Pol op 1 ronde. 5. R. Stevens, 6. J. v. d. Horst, 7. H. Handgraaf, 8. M. Bouma, 9. H. Uttien, 10. W. Willemse. Een rit voor C-klassers werd weer eens gewonnen door Jan Aldershof. Het resultaat was: 1. Aldershof, 2. Sweers, 3. Kuilboer, 4. Schenk, 5. Caarels, 6. Fiechter. 7. Koelemfl, 8. Hensen, 9. Koer, 10. Van Krimpen. Uitslag jeugdklasse: 1. Blom, 2. Van Berkel, 3. Kiekens, 4. Handgraaf. HAARLEM. 27 aug. In het afge- loDen weekend heeft de lange-afstand- wandeltocht van Amsterdam naar Leeu warden plaats gehad. Aan de tocht over 150 kilometer namen onder meer deel de heren A. Kluyskens uit Haarlem, L Schol uit Velsen-Noord, P. Mulder uit IJmuiden en T. de Jeu uit Lisse. Zij liepen de 150 kilometer binnen de vast gestelde tijd van 25 uur uit. De tocht werd voor de zestiende maal gelopen. HENGELO, 27 aug. Onder buiten- ewoon grote belangstelling heeft dr. van Oostrom Meijjes (781 zondag zijn gouden jubileum in dienst van de Hengelose gasfabriek gevierd. De jubi laris, die gisteren tevens zijn gouden huwelijksfeest vierde en van 1912 - 1946 directeur der gasfabriek was, werkt nog als beherend vennoot aan deze fabriek. Uit de vele gelukwensen en geschenken spr3k de grote waardering voor het werk dat dr. van Oostrom Meijjes voor de Hengelose gasfabriek en de Henge lose gemeenschap heeft verricht. (Van onze sportcorrespondent) HAARLEM. 27 aug. De eerste com petitiewedstrijd van de Roodbroeken heeft niet aangetoond dat het voor hoede-vraagstuk met de komst van de oud-Stormvogels en Fortuna-speler An- genent is opgelost. Met grote moeite heeft Haarlem tegen het heus niet zo sterk spelende Baronie een gelijkspel (11) weten te bereiken en hoewel er misschien iets meer heeft ingezeten voor Haarlem, met deze puntenverdeling mochten de Roodbroeken toch eigenlijk wel tevreden zijn. Want Baronie speelde geruime tijd het beste voetbal, of, liever gezegd, het minst slechte voetbal. De Bredenaars vormden een betere combi natie dan hun Haarlemse tegenstanders, maar zjj zullen, evenals Haarlem, geen al te hoge ogen gooien in de strijd om de bovenste plaatsen. Tot deze conclusie zijn we gekomen, al willen we niet ontkennen, dat zo'n eerste wedstrijd geen al te juiste maat staf is. Er werd nog teveel in vakantie stemming gespeeld. De echte strijd om de punten, waarin elke speler zich ten volle geeft, ontbrak, al leek ons het en thousiasme van de bezoekers iets gro ter. En daardoor kon het gebeuren dat zij speciaal in het eerste half uur enigs zins de toon aangaven en doelman Van 't Kruys enkele moeilijke ballen kreeg te verwerken. Toen Baronie voorts na 12 minuten na een flitsende doorbraak dank zij middenvoor Groeneveld op 01 kwam, scheen een Haarlemse nederlaag onafwendbaar. Slechts met grote moeite kon doelman Van 't Kruys in de volgende periode een keihard schot van Sins on schadelijk maken. Maar na ruim een half uur kwam er even een ommekeer in de strijd toen uit een hoekschop, genomen door Ramkema, Jonker de partijen op gelijke voet bracht (11). Ineens ging HAARLEM, 27 aug. In het tra ditionele toernooi om de AROL-beker heeft HFC zijn aloude tegenstander HBS met 2-1 verslagen. Het is dit jaar voor de laatste maal dat de tra ditionele wedstrijden om de AROL-be ker op het oude veld van AFC aan de Wandelweg worden verspeeld. Het vol gend jaar verhuizen de Amsterdam mers naar hun nieuwe complex. Spelend met invallers voor Wijkhui zen en Molenaar heeft HFC de Haagse club een verdiende nederlaag toege bracht. Bijna de gehele wedstrijd was de „Good Old" in de meerderheid. Bo vendien waren de technische prestaties bij HFC beter verzorgd dan in het kamp van de Hagenaars. Na een kwartier spelen nam HFC de leiding toen Koen- ders uit een fraaie voorzet van rechts buiten Geerling onhoudbaar inkopte, 1-0. HFC behield een lichte meerder heid. maar pech met schieten deed enkele goede kansen in rook opgaan. Na de rust bleef HFC de sterkste ploeg. Vrij spoedig werd het 2-0 toen Bouwman het leer met een listige be weging vrijmaakte, waarna Geerling fraai inschietend de Haagse doelman gee.i kans gaf. Bij de Haagse tegenaan vallen maakte doelman Van der Meu- len een betrouwbare indruk. Vijf minu ten voor het einde maakte spil Van Tekelenburg van HFC een foutje, waar door de midvoor van de „Kraaien" de eer voor zijn club kon redden: 2-1. (Van onze sportcorrespondent) WAGE.VINGEN, 26 aug Nauwelijks hadden W'ageningen en Stormvogels zich een minuut of wat volijverig in het nieuwe voetbalseizoen gestort, of men hoorde hier en daar r .eds de opmerking: „Wel, die IJmuider knapen doen het met hun snelle combinaties langs de grond helemaal niet onaardig. Dat wordt een iwaar karwei voor Wageningen". Wat heeft dat anders uitgepakt. Tamelijk fortuinlijk kreeg de thuisclub een penal ty toegewezen en met de wind in de zeilen werd het al heel gauw 20. Mis schien hadden de Stormvogels voor de tweede helft extra sterke daden in ge dachten. maar zo ver is het niet geko men. Een seconde of wat na de rust raakten spil Pirovano en midvoor Van Boom elkaar geducht bij een kopduel en het gevolg was dat beiden het veld moesten verlaten. (De uitstekende spil van Stormvogels zelfs per brancard). En eveneens, dat het spelpeil ongelo- lijk snel zakte. Slechts weinig interes sante aanvallen kreeg men meer te zien. Eindstand dus 20 voor Wageningen. Zelfs „de eer" heeft Stormvogels in deze ontmoeting niet kunnen redden en toch zeker had het éénmaal dienen te scoren als resultaat van de verscheide ne goede kansen. Nee, de gasten heb ben er echt niet uitgehaald, wat de mo gelijkheden hun hebben geboden! In de beginperiode, toen Stormvogels de liefhebbers liet smullen, lanceerde Nieuwenhuis met een beste pass links buiten Van Weerlee. Deze drukte on middellijk zijn voet tegen de bal en toen ontstond een zodanig effectvol schot naar de bovenhoek, dat Quint slechts met een noodsprong kon redden. Meteen daarop maakte Pirovani bij een doehvorsteling hands, doch zodanig dat het nauwelijks te zien was. Penalty be sliste scheidsrechter Regtop. waarop ve len reageerden met: „Hoe is het moge- lijl. bij zo'n situatie een dergelijke zwa re straf uit te delen!" Inmiddels ^tond V. d. Weerd al klaar om de bal langs De Graaf te jagen (1-0 na zeven minuten). Een spectaculaire trap van aanvals leider F. v. d. Weerd vergrootte het ent housiasme van het publiek niet weinig. Na een kwartier bereikte dit opnieuw een hoogtepunt. Toen een lange trap van Van Boom was afgeslagen, kreeg Van Ernst bjj verrassing een scorings kans en deze trapte onmiddellijk toe (2-0). Wageningen bezat dus snel een grote voorsprong. Te groot eigenlijk in ver gelijking met het goede veldspel van de vogels. Gemakkelijk hadden deze in de vol gende periode de achterstand gedeelte lijk, of zelfs wel geheel kunnen inlopen! Nieuwenhuis schoot, in een mooie po sitie, eenmaal veel te snel en Van Weer lee kreeg van penalty-afstand vervol gens alle tijd om aan te leggen. Hij ver keek zich echter op de hoogte van de lat! Na een half uur was het met het stijlvolle spel van Stormvogels zo goed als gebeurd. Speciaal hun voor hoede zakte in dit opzicht schrik barend weg. Tegen de rust verkreeg Wageningen volledig de overhand en alleen dank zij Pirovano en De Graaf liep de achterstand niet nog meer op Vanaf het moment dat Pirovano en Van Boom (een inuut na de rust) moesten uitvallen, kreeg men niets bijzonders meer te aanschouwen. Stormvogels deed toen nog 't meest z'n best om er wat van te maken het aanmerkelijk beter bij de Roodbroe ken. Eindelijk gaf Angenent van zijn aanwezigheid blijk met een harde kogel die naast het doel van Bastiaansen be landde en de Bredase doelman kreeg daarna gelegenheid genoeg zijn niet ge ringe kwaliteiten te tonen. Maar geluk had hij toen Jonker tegen de lat kopte. Met 11 kwam dus dé rust. Van de tweede helft valt weinig goeds te vertellen. Het spelpeil, toch al niet denderend, zakte naarmate de tijd ver streek en omdat Baronie niet meer tot de soms goed sluitende combinaties van de eerste speelhelft kon komen, werd het een erg pover partijtje voetbal, waar in met dé elementaire beginselen van het voetbalspel danig werd gespot. Haarlem kreeg in deze periode meer en betere kansen dan de Bredanaars, welke laatste wel veel, maar bepaald slecht schoten. En Jonker was aan de overzijde weer eens niet gelukkig met een schot tegen de lat. Jaski, de ijve rigste man uit Haarlems voorhoede, had het geluk ook al niet mee, maar ook Groeneveld en Knijff misten voor Ba ronie enkele vrij goede kansen door naast te schieten. De ruststand bleef dus ongewijzigd en naar onze mening was dit wel de juiste uitslag van een ont moeting, die de 4000 toeschouwers wei nig bevrediging zal hebben geschonken. HEEMSTEDE, 27 aug. De Euro pese zwemkampioen Johan Bontekoe zal donderdagavond om half acht op het raadhuis door het gemeentebestuur van Heemstede worden gehuldigd. Daar na volgt in het Verversingshuis een re ceptie, waarbij iedereen de winnaar van de gouden medaille kan feliciteren. j;2? De nieuwe aanwinst van RCH, Engelsma, een oud-speler van Alkmaar, passeert hier doelman Kerkhoff van PEC en scoort het eerste doelpunt voor zijn nieuwe club. (Van onze sportcorrespondent) HEEMSTEDE, 27 aug. RCH is de competitie goed begonnen. Hoewel het spel in de strijd met het Zwolse PEC nog lang geen reden tot juichen gaf, was de Racingploeg toeh zoveel sterker, dat de 20 zege meer dan verdiend mag worden genoemd. Vooral in de eerste helft kwamen de Haarlemmers tot vrjj goed voetbal, maar de meer dan heftige tegenstand van PEC, die wel eens wel wat te fel en soms grof werd, belette RCH goed voetbal te spelen. Nochtans kwam de Haarlemse voorsprong van 20, die bij de rust al aan de lei stond, practisch niet in gevaar. Een verdiende zege dus, die de Haarlemmers het no dige zelfvertrouwen zal schenken. RCH verscheen in deze eerste wed strijd met mischien wel de sterkste com binatie welke in het veld is te brengen en hoewel alles in het begin nog een beetje stroef liep, kregen we toch wel de indruk dat de Haarlemse club in deze samenstelling tot een verantwoorde par tij voetbal kan komen. De voorhoede heeft in Engelsma een gevaarlijke aan valsleider, hetgeen al na tien minuten duidelijk werd. Hij kreeg de bal na een verre pass in zijn bezit, maakte zich goed vrij en gaf doelman Kerkhof geen en kele kans (10). RCH behield daarna het beste van het spel, maar niettemin vroegen de tegenaanvallen van de Zwol lenaren de grootste aandacht van RCH's defensie. Spil Koning toonde zich in goede vorm, maar de Zwolse midvoor Koopman zag toch kans hem eenmaal te verschalken. Zijn schot werd echter door doelman v. d. Schilden tot corner ver werkt. Ondertussen werd de tegenstand van PEC steeds feller en hoewel het spel van de bezoekers niet bepaald ruw of ge meen viel te noemen, was het toch der mate fel en grof dat de stemming er onder te lijden had. Scheidsrechter El- singa trad hiertegen te zwak op, maar moest tien minuten voor de rust RCH toch een strafschop toekennen toen v. d. Berg door een der Zwollenaren werd gehaakt in het beruchte gebied. Met een listig schuivertje bracht Nanai daaruit de ruststand op 20. Na de rust werd het spel er niet beter op. Integendeel, naarmate de tijd ver streek werd er van goed voetbal steeds minder sprake. RCH nam niet al te veel risico meer met de kostbare voorsprong maar toch waagden Engelsma, Maslo en v. d. Berg enkele schoten en bij een daarvan moest de Zwolse rechtsachter Pelser op de doellijn redding brengen. Aan de andere kant vroegen Sterken en Van Nee de aandacht, maar RCH's de fensie gaf geen krimp, terwijl de scho ten van de Zwolse voorwaartsen, spe ciaal die van midvoor Koopman, te (Van onze sportcorrespondent) TILBURG, 27 aug. Tot twintig minuten voor het einde kon er nog van alles gebeuren. Weliswaar had NO AD al in de 7e minuut van de eerste helft de leiding genomen, maar ondanks het missen van een strafschop, na bijna een half uur door EDO, waren de Haarlem mers in de verstreken minuten van de tweede helft toch overduidelijk op weg naar de gelijkmaker. Zo ver zouden de gasten het echter niet brengen, want in de slotfase maakte NOAD op eens nog drie doelpunten, die de dappere Haar lemmers regelrecht voor een debacle stelden (40). NOAD was heel ontstuimig van start fegaan. De eerste kansen stuitten op et knappe werk van doelman Amama, maar in de 7e minuut had hij geen ant woord op de lage voorzet van linksbui ten Zieltjens, die door midvoor Netten uitstekend werd afgewerkt (10). EDO had tot op dat moment geen rol van be tekenis nog gespeeld. Ook niet in de minuten daarna. Maar het werd anders toen linkshalf Spiers geblesseerd het Ier bracht vaart in de aanvankelijk trage EDO-voorhoede. In de 29ste mi nuut kwam er een onverwachte kans voor de Haarlemmers op de gelijkma ker, toen v. Dusschoten een voorzet door de handen van Hutten zag ge stopt. Breitner schoot wel hard maar... tegen de paal. Tot vijf minuten voor de rust vocht EDO hard om het verloren terrein in te halen. De laatste minuten waren echter toch nog voor NOAD, dat slechts zonder succes bleef door het uitermate kundige werk van doelman Amama. Met Peters en Breitner als de meest schotvaardigen ontketende EDO na de pauze een offensief, dat elke minuut de gelijkmaker inhield. Toch was het rich ten niet zuiver genoeg. En in de 25ste minuut, toen v. d. Velde met een ver bazend tactisch hakballetje v. d. Luyt- gaarden liet voorzetten en Netten sco ren, was het Haarlemse vuur geblust. De enige fout van Amama een mis- trap leidde in de 33ste minuut tot 30, toen v. d. Luytgaarden daardoor onverwacht vrij spel kreeg. Vijf minu ten voor het einde schoot v. d. Velde terrein verliet in de 13e minuut en de i wel heel simpel de bal nogmaals langs slecht gericht waren. Wel had PEC's midvoor bijna succes, maar doelman v. d. Schilden wist de goede kopbal te ver werken. In de laatste minuten geraakte de RCH-er Doesselaar nog geblesseerd, maar de tien RCH-ers gaven de 20 voorsprong niet uit handen. HAARLEM, 27 aug. Schoten orga niseerde dit weekeinde weer de traditi onele jeugdtoernooien om de David Vierhout-Beker voor adspiranten en de Bevrijdingsbeker voor junioren. Bij <le adspiranten zegevierde Schoten, bij de junioren ging de wisselbeker naar Alk- maarse Boys. TYBB en Schoten hadden zich zater dag als poule-winnaars geklasseerd' en de finale tussen deze elftallen werd door Schoten met 2-0 gewonnen. Beverwijk en ZVV streden een ongelijke strijd om de derde en vierde plaats, want de Wjjkenaren wonnen met niet minder dan 8-0. David Vierhout-Beker: poule A: Alk. Boys - ZVV 0-0, Renova - TYBB 0-0. Boys 0-1. Poule B: Schouten - Vitesse 1-4, TYBB - ZW 2-1, Renova - Alk. Boys O-l. Poule B: Schoten - Vitesse ]-0, Zandvoortmeeuwen - Beverwijk 0-2, Beverwijk - Schoten 0-1, Vitesse - Zand voortmeeuwen 2-0, Schoten - Zandvoort meeuwen 2-0, Beverwijk - Vitesse 1-0. Om 3e en 4e plaats: ZW - Beverwijk 0-8, om le en 2e plaats: TYBB - Schoten 0-2. Eindstand: 1. Schoten, 2. TYBB, 3. Beverwijk, 4. ZVV. Bevrijdingsbeker: Poule A: Renova- Zandvoortmeeuwen 0-2, Schoten - ZVV 2-0, Renova - Schoten 0-1, ZVV - Zand voortmeeuwen 0-5, Zandvoortmeeuwen - Schoten 1-2, ZW - Renova 0-5. Poule B Alk. Boys - TYBB 2-1, Vitesse - Bever wijk 1-1. Alk. Boys - Vitesse 3-1, TYBB - Beverwijk 0-1, Beverwijk - Alk. Boys 0-0 TYBB - Vitesse 0-0. Om 3e en 4e plaats: Zandvoortmeeuwen - Beverwijk 0-2, om le en 2e plaats: Schoten - Alk. Boys 0-2. De eindstand luidde: 1. Alk. Boys, 2. Schoten, 3. Beverwijk, 4. Zandvoort meeuwen. HAARLEM, 26 aug. De Haarlemse atleten, die zaterdag in de jaarlijkse, door de A.V. „Holland" te Leiden geor ganiseerde meerkampen voor juniores uitkwamen hebben zeker geen slecht fi guur geslagen. Zeer zeker geldt dit voor Ans Pennarts en Ineke Geursen, die bij de A-meisjes voor een dubbel „Atmo- des"-succes zorgden. Ans Pennarts was met een hoogte spro van 1.36 m, 100 m in 13.3 sec. en een speerworp van 26.10 m oppermach tig. De drie prestaties waren goed voor een eerste plaats en de verzamelde 1917 punten waren ruim voldoende om Ineke Geursen (1654 pnt.) achter haar te houden. Bij de B-jongens werd Fred van de Lippen van de H.A.V. Haarlem, hoewel serieus kanshebber, tijdens het laatste nummer, het kogelstoten, voorbijge streefd en naar de vierde plaats (1649 pnt.) verwezen. C-junior Hans van Goor werd uit een veld van liefst 54 deelne mers zesde met 1593 pnt. J. Perukel van de R.K. Holland werd bij de C-meisjes tweede (1396 pnt.) met op de vierde plaats Anneke Wamas (1235 pnt.) van Atmodes. (Van onze sportcorrespondent) VELSEN, 27 aug. Met een geljjk spel 11 tegen Vitesse heeft de Velser club misschien iets minder gekregen dan waarop het in de eerste competitie wedstrijd recht had. Afgaande op het veldovérwicht dat de Velsenaren vrjj- wel doorlopend ten toon hebben gespreid zou een kleine overwinning zeker wel verdiend zijn geweest, maar dat het zo ver niet is gekomen dankt de Velser ploeg toch een beetje aan zich zelf. De Arnhemse verdediging kreeg het niet al te moeilijk omdat de Velser voorhoede het spel teveel in het midden zocht zo dat de bezoekers zich geheel daarop konden instellen. En dat deden zij onder aanvoering van de altijd nog kundige spil Beekman uitstekend. Meer dan één doelpunt bracht de Velser stormlinie dan ook niet aan het scorlngbord en omdat Vitesse een doelpunt scoorde na een fout in VSV's defensie, werden de punten dus broederlijk gedeeld. De schrik sloeg de Velser supporters om het hart toen reeds na twee minu ten de Arnhemse rechtsbuiten Seelen na een fout van Jager kans zag doelman Stuy te omspelen. Maar inplaats de bal in het doel te schuiven, werkte hij het leder tot zijn eigen grote verbazing en tot opluchting van het Velsense publiek naast! VSV herstelde zich na het, zwak ke begin en in de nu volgende periode werd de thuisclub onbetwist sterker. Maar zoals we reeds in de aanhef op merkten, de aanvallen werden teveel door het midden opgezet waar midvoor André in spil Beekman een schier on overkomelijk struikelblok op zijn weg naar het Arnhemse doel tegenkwam. Toch zag de VS V-er kans een prachtig schot te lossen dat echter rakelings over het doel vloog, waarna kort daar op Farenhorst een goed schot door de kundige Vitesse doelman Witte zag ge stopt. Na elf minuten evenwel had VSV succes. André, naar buiten afgezwenkt, gaf de bal goed voor de doelmond en Dikstaal zag kans doelman Witte te passeren, 1—0. Er ontspon zich hierna een aardig partijtje voetbal waarin VSV ongetwij feld het meest in de aanval bleef maar spil Beekman, goed bijgestaan door Spaan en Arendsen, weerde zich kranig tegen de Velser aanvallen en op hun beurt deden de Arnhemmers enkele gevaarlijke tegenaanvallen waarbü een maal rechtsbinnen Joncker in vrije po sitie tegen doelman Stuy schoot. Na een half uur ontstond de 'gelijkmaker na een aarzelend ingrijpen van doelman Stuy, waarna Belfroid verzuimde de situatie te redden. De Arnhemse mid voor Drehmann bracht dan ook zonder al te veel moeite de stand op 11 en voor de rust onderging deze score geen wjjziging al ontsnapten beide doelen enkele malen ternauwernood aan een doorboring. Praktisch was de tweede helft een getrouwe copy van het spel voor de rust. Ook nu een sterk aanvallend VSV dat echter weer in dezelfde fout verviel en het spel teveel in het midden zocht. Wat André cs ook probeerden, spil Beekman bleef met zijn mannen volledig de si tuatie beheersen en doelman Witte kreeg niet veel gevaarlijks te verrich ten. Toch zag André kans een fraaie kopbal over doelman Witte te plaatsen maar op de doellijn redde Arendsen keurig. Farenhorst schoot eenmaal tegen de lat en de weinige uitvallen van Vi tesse brachten de Velser defensie niet in moeilijkheden. Slechts linksbuiten Maurits bezorgde Stuy en zijn mannen enkele benauwde ogenblikken. In de laatste tien minuten moest Versluis we gens een blessure de strijd staken en met tien man kregen de Velsenaren tegen een laatste slotoffensief van de bezoekers het nog zwaar te verduren. Maar gescoord werd er niet meer. i i TAN AMSTERDAM, 27 aug. Het inter nationale meestertoernooi in Amsterdam is zaterdag voortgezet met de negende ronde. De Indonesiër Tan, die remise speelde tegen Hartoch, staat nu met 6 pnt. bovenaan en hij bereikte hiermede zijn eerste meesterresultaat. De uitslagen luiden: Lange weg (Ned.) Donner (Ned.) l/2—'4; Henneberke (Ned.)Kieninger (Did.) lA\ Kool tNed.)Rellstab (Did.) 01; Heiden- feld (Did.)Dunkelblum (Did.) y2', Czerniak (Isr.)v. d. Berg (Ned.) 10; Hartoch (Ned.)Tan (Ind.) y2 De stand na de negende ronde luidt: 1. Tan 6'/i pnt.; 2. en 3. Donner en Czer niak beiden 6 pnt.; 4. Kieninger 5 pnt,; 5. v. d. Berg il/2 pnt. en 1 afgebroken partij; 6. Dunkelbum 4y, pnt.; 7, 8 en 9. Henneberke, Langeweg en Rellstab al len 4 pnt.; 10. Heidenfeld 3 pnt. en 1 afgebroken partij; 11. Hartoch 3 pnt.; 12 Kool 214 pnt. (Van onze cricketmedewei-rer') DEN HAAG, 26 aug. Het Neder lands cricketelftal heeft in de tweedaag se ontmoeting tegen de Free Foresters een teleurstellende nederlaag te incas seren gekregen. Met uitzondering van enkele spelers is de battingside met zeer matig spel voor de dag gekomen en dit tegen een Engelse aanval die toch zeker wel te bespelen was. Teleur stellend was ook de captaincy van L. (Van onze honkbalmedewerker) AMSTERDAM, 27 aug. WVHEDW 1» door twee nederlagen tegen stadgenoot OVVO gedegradeerd naar de eerste klas se. Evenals in I960 hebben de Amster dammers hun hoofdklasseplaats niet kunnen behouden. Het vonnis over de ploeg der gecombineerden vas reeds in de eerste van de twee wedstrijden tus sen WVHEDW en OVVO g"veld. OVVO won met 12—6 en de medegegadigde voor de laatste plaats het Haarlemse HHC veroverde terzelfdertijd een overwinning van 101 op Schoten. Dat betekende dat HHC voor WVHEDW on bereikbaar was geworden. Ook de twee de wedstrijd tegen OVVO ging voor WVHEDW verloren; nu was de uitslag 5—2. Schoten bracht in Haarlem de tweede wedstrijd met 9—7 op zijn naam geb het elftal ging completeren. Deze spe-1 (40). uitlopende Ruud Geestman (5-8-11) had voor de beide belangrijke wedstrijden van WV HEDW van zijn „bazen" de jonge Geestman is semi-profvoetballer bij Blauw Wit vrijaf gekregen. Het heeft WVHEDW niet mogen baten, want OVVO kwam tot goede slagprestaties, met een homerun van Gerard Munnik in de tweede inning als hoogtepunt. OVVO veroverde vlot een voorsprong van 6—3, maar in de vijfde slagbeurt werd het door achtereenvolgende honk- slagen van Ruud Geestman, Herman Nuberg en Tormie Wijnands op het wer pen van Flip le Cuivre (5-2-10) weer ge lijk. OVVO's antwoord was krachtig. oZowel in de zesde als in de achtste in- doelman I ning zorgde Han Urbanus met drie honkslagen in vier slagbeurten tophitter me* een honkslag voor twee punten. En deze prestatie voerde WVHEDW de finitief naar de nederlaag. In de tweede wedstijd nam Cor van Dijk (6-4-4) het voor WVHEDW op te gen de jeugdige Spoelstra (8-0-6). Na zes innings had WVHEDW een voor sprong van 2—0, maar met drie be zette honken sloeg Han Urbanus een grand-slam-homerun, die de stand op 42 bracht; het '.verd tenslotte 52. Een wilskrachtig HHC en een lusteloos Schoten traden in Haarlem tegen elkaar aan. Bij Schoten ontbraken Ruud Zijl stra en Boudewijn Maat de laatste kwam nalverwege de tweede wedstrijd en al spoedig bleek dat Johan Mun sterman (5-7-10) niet opgewassen was tegen het slaggeweld van de HHC-ers. Geholpen door zeven veldfouten van Schoten en goed profiterend van de tien honkslagen bouwde HHC aan zijn reeds in de eerste inning totstandgekomen voorspong van 4—0. Het werd uiteinde lijk 101. Jan Smit (8-3-3) was de win nende werper. De tweede wedstrijd, waarin home runs van Boudewijn Maat voor Schoten en Jan Baas voor HHC was voor beide ploegen een formaliteit. Ook nu manifes teerde zich bij HHC het gebrek aan goe de reservewerpers en dit bezorgde hun een nederlaag van 97. In de eerste klasse beëindigde Sport club „Haarlem" de competitie met een overwinning van 76 op HCK. EHS 21 36; Sparta 19 28: Schoten 21 22; OWO 19 19; VVGA 21 18; EDO 21 17; HHC 21 14; WVHEDW 21 10. C. de ViUeneuve. De motieven van de Nederlandse aanvoerder om de eminen te rungetter Rudi Onstein in bei-de in nings als negende man naar de wickets te laten gaan, mogen volkomen onbe grijpelijk worden genoemd. De Free Foresters kwamen in hun eerste innings tot een score van 146. De grote man aan bat was Durden-Smith, (iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiÉilliiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De V.O.C.-er Wally van Weelde (25 maal Internationaal), die voor de dit weekeinde gespeelde wedstrijd NederlandFree Fo resters niet in het Nederlandse team was opgesteld, zal deel uitmaken van het Neder landse elftal dat zaterdag en zondag a.s. tegen Hamshire uitkomt. Het team is als volgt samengesteld: Colt- hoff (HCC, aanvoerder en wicketkeeper), Van Arkel, C. Bakker Gallois, Kooistra (allen HCC), Marseille (Quick HG), Onstein (Rood en Wit), Spits (VRA), E. Vriens (HCC), Wally van Weelde (VOC), en Wijk huizen (Rood en Wit). IllllllllllllllllllMllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll die met een knap gespeelde 61 topsco rer was. Bij een stand van 100 voor 8 leek het einde in zicht, maar de laatste man Douglas-Pennant liet zich met een bijdrage van 25 punten niet onbetuigd. De gevaarlijkste bowler was Vriens. Hij nam vier wickets voor 43 runs. Wijkhui zen, die slechts gedurende vier overs in de aanval werd betrokken en prompt werd afgezet nadat hij een wicket had genomen, boekte 1 voor 8. De overige wickets gingen naar Van Arkel 1-22, Van Staay 2-22, Spits 1-40. Nederland antwoordde met een totaal van 158. Be houdens een enkele uitzondering bleef het optreden van de Nederlandse bats- men danig beneden de verwachtingen. Een sublieme innings speelde Onstein, die met zeer geconcentreerd batten in fraaie stijl een score van 32 not out op zijn naam bracht. Samen met de elfde man Van Staay (20) slaagde hij er in de score nog een redelijk aanzien te geven. In het begin hadden Marseille 16 en Van Arkel 26 een aantal punten in de boeken gebracht. Alvorens de fel van zich afbijtende „staart" aan het woord kwam, hadden alleen Colthoff en De Villeneuve met respectievelijk 14 en 19 runs het hoofd nog enigszins böven water weten te houden. Vier Nederlandse batsmen lieten zich verleiden door de slows van Doggart, tegen wie slechts 39 runs werden gescoord. Douglas-Pen nant 3-51, Bakker 2-36 en Robinson 1-24 namen de overige wickets voor hun re kening. Zondagmorgen trokken de Foresters, an dermaal naar de wickets. De Engelsen scoorden ditmaal in een aantrekkelijk tempo en vooral dank zij uitstekend bat ten van Ainsworth 69, Manners 26 en Bakker 37 not out, kon na drie uur batten op 214 voor 9 warden gesloten. Ditmaal was Spits met de bal het beste op dreef. Zijn cijfers 4-54 waren volko men verdiend. Vriens 2-51, Onstein 1-6, Wijkhuizen 1-12. Met nog 2 uur en drie kwartier aan speeltijd stond Nederland voor de taak om 203 runs bijeen te brengen, beno digd voor de zege. Het werd al vrij spoedig duidelijk dat het Nederlandse team deze opgave niet zou kunnen vol brengen. Op 22 waren vier wickets down en bij een stand van 72 voor 7 stonden de vooruitzichten nog somberder. Spits, die als vijfde was ingegaan, verrastte serve neer te zetten. 1 onder deze moeilijke omstandigheden met een fraaie innings. Zijn 32 runs waren van voortreffelijke kwaliteit. Met de rug tegen de muur vochten de Neder landers om een nederlaag te voorkomen- Toen de telgraaf op 84 voor 9 stond, leek de strijd beslist. Maar evenals op de eerste dag, stond de „staart" pal- Het duo Onstein-Van Staay bracht d® honderd op, maar twintig minuten voor tijd moest Nederland capituleren. Na een harde 36 speelde Van Staay de bal in Engelse handen: 135 all out. Onstein was met een zeer goed gespeelde 19 not out voor de tweede maal not out geble ven. Sparta-Schc, geëindigd in een draW- Sparta 171, SCHC 114 voor 9 (tijd). Rood en Wit IIHaarlem, geëindigd in een draw. Haarlem scoorde 202 voo' 9 en Rood en Wit II 99 voor 6 (tijm- Haarlem beha,alde door deze draw titel. Rood en Wit II—Quick (N) gewonn®" door Rood en Wit met vier wickets- Quick all out voor 124, Rood en W11 128 voor 6. HAARLEM, 26 aug. Het TL'B0 softballnegental, dat van de week d®" finitief op de laatste plaats van de ®e®* ste klasse terecht kwam, en nu degrft' datiewedstrijden zal moeten sPe'ej heeft een bijzondere prestatie gelevef In het eigen toernooi, dat sterk be® was, drong het door tot de finale wist ook nog beslag te leggen op eerste plaats. DSS werd tweede, derde en The Catchers vierde. De finale DSS—TYBB was het a®" zien volledig waard. Door goed „n, werk van Wil van Zanten, Ria Sam Thea Spanjaard en Gerda Metse ng werd in drie innings een 5-0 voorsp opgebouwd. Goede honkslagen van cie Grannetia en Dini Zwanenvei af verden DSS wel twee runs °P'.j met verder kwam het niet. TYBB wer® ais 5-2 winnaar. Het kan dit suc<?fJstrij- ruggesteun voor de komende we den best gebruiken. „TO In het B-toernooi werden LUy> ve en THB poule winnaars. In n el- competitie, waarin deze clubs teg - jn kaar speelden, eindigen alle g® J hon- punten. Het aantal bezette e hrengen- ken moest toen de beslissing je en Winnaar werd DIO, EDO tw THB derde. on vierdf In de strijd om de derde £at- prijs wist HHC het team van j0pen- chers" met 18-3 onder de voet runS; „The Catchers" kwam aan toen werpster Mieke Albers eo0ien niet meer in staat bleek tees getl re* coach De Zwaan verplicht w r,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 8