Eerste paal voor nieuwbouw accufabriek „Wilco" 1Ü ëg/PF STOCK .voor Dansende en zingende Israëliërs Poffertjesfeest aan Houtplein A. van Kimmenaede 40 jaar bijV&D Aöenda Haarlem ,evm| h Husqvarna Stille markt Politie treedt op tegen nozems Maandagse beurs in het Krelagehuis mm De beurs vandaag: AT AX-T AXI VARKENS KOZEN VRIJHEID Ruim 100 deelnemers bij zeeprestatietocht H IbhBHm 6 DINSDAG 28 AUGUSTUS 1962 PAGINA haaelem B ivPel 1947 SrtDelt Cert J°rd jj Gelet gr W?uevei |f|ioTdD ^niee6PV ünle lilWaterdam'561 ^eurs van New York fefl'tee, lis» Sïïs o„ 1.2.3.4.5. Aanhanger kantelt In Bloemendaal Brillen eindelijk ook in Haarlem goedkoper 1B|1B HUUR EEN GOEDE AUTO N.V. AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MAATSCHAPPIJ Onderwijze rswoning in Zandvoort Films Muziek Dans Cabaret Tentoonstellingen W&Mmrnmm HAARLEM, 28 aug. Op het indus trieterrein aan de Waarderpolder werd Sistermiddag de eerste paal voor het hieuwe accumulatorenbedrijf „Wilco" 'het dreunend geweld de grond in ge lagen. De zes-jarige „Pum" Willem van ™er Lit, een zoon van de directeur W. ;.van der Lit, beleefde een grote dag in ^Jn jonge leven, toen hij voor enkele ogenblikken de plaats mocht innemen yan de machinist, die het ritme regelt Van de denderende slagen. De eerste Paal zal nog gevolgd worden door on geveer vierhonderd andere palen. Over jaar zal de nieuwe bedrijfsruimte worden opgeleverd. Het was gisteren voor het accumula- Advertentie) «WEDEN SINDS tBB» Grote Houtstr. 181 AMSTERDAM, 28 aug. Na de bij zonder rustige en licht teruglopende effectenhandel van gistermiddag zat er ook in de koersen tijdens het maandag- avondverkeer weinig muziek. De weinig veranderde noteringen in New York hoodden ook vanmorgen niet tot grote aankopen. De onofficiële beurshandel Was dan ook buitengewoon rustig, ter- Wijl de koersen slechts aan zeer geringe Wijzigingen onderhevig waren. AKU gaf ha in het eerste tijdvak niet genoteerd geweest te zijn, in het tweede tijdvak Oen koers te zien van 367, hetgeen ruim 'Punten boven de officiële slotkoers van gisteren lag. Kon. Olie veranderde in get geheel niet (142.—) evenmin als ■Philips (155,20), terwijl voor Unilever Zelfs de ongewone situatie ontstond dat vanmorgen in het geheel geen note- Whg kon worden opgemaakt. Hoogovens Steeg li/2 punt tot 556. De openingskoers van de officiële han- h|l lag voor AKU weer wat lager op 5®p.V4. Kon. Olie liep 0.10 terug, terwijl f.hilips op 155,10 eveneens een dubbel de onder het vorige slot bleef. Unilever gerloor 0,30 op f 135,90 en Hoogovens gePen een punt terug tot 555, maar deze ia§ toch n°S iets boven het vorige utficiële slot. De cultures bleven onver anderd en ook de belangrijkste scheep- yaartfondsen noteerden dezelfde prijzen ais gisteren. Vorig opening Ned. I960 J i* Ned. 1961 JHed 1961 2 Ned 1962 NL*'/ Won. nouwl An?.Handel Mij. Cert gmsterdam Rubber A-vf ê—.u Ca[v&'rfatent BuijPn'Fyenoord gr" ton 2e konÖtSQhe Pett gew Bon Petroleum 50 Java cblerika Uin j/-M PJj N.p ^ea Stoomb Mij v Nederl- 5®tlt«ezlt ®s" brieven '57 97 Slot 101% 100 98% i4*-T/8§ 90A 107% 349% 111% 121% 364*-% 675 142.10 445 870 303% 554-5 343% 510% 155.10-,30 136.20 286 443% 651 141.90-2.2 122% 140% 138 141% 113 245% 132 130 181.30 207 469* 128 28/6 111% 121 365% 141.50 555 155.10 135.90 141.90 120% 130 2 Arl raam '51 ÏH T5sterdam '56 XI '51 j,-terdam '57 «a.vn Ki obl S" A/v, rdam '56 n '59 124ib 801/4 91% 99% 87 87% 146 b htnst Si? èwist Ward Pacific ever 'S- Steel Stemming: prijshoudend 24/8 27/8 43 42Vs 32 32 S6% 56% 68 67% 53/2 53% 70/id 70 14 14% 27 27% 49 49 28% 36 39'! 4 39% 34% 100% 34 Vo 10.1 Vg 48 48% 52 52% 17 17% 37% 37% 4414 44% Onder het toeziend oog van de machi nist van de heistelling en enkele belang stellenden dreef „Pum" Willem van der Lit de eerste paal voor het nieuwe accumulatorenbedrijf van zijn vader de grond in. Men hoopt over ongeveer een jaar met de produktie in het nieuwe gebouw te kunnen beginnen. De nieuw bouw werd noodzakelijk, omdat het bedrijf niet genoeg expansie-mogelijk heden had in het complex aan de Stephensonstraat. torenbedrijf „Wilco" v.h. W. J. van der Lit n.v. een bijzondere dag toen einde lijk de eerste paal geslagen kon wor den. Dit gebeuren heeft men al eerder moeten uitstellen in verband met het uitblijven van de rijksgoedkeuring. Ruim vijf en twintig jaar geleden be gon men het bedrijf in een klein schuurtje achter de woning van de heer Van der Lit aan de Regentesselaan. Na de oorlog werd het bedrijfje nog ge leid door twee personen, totdat men naar het Spaame ging. Wegens ruim tegebrek nam men tien jaar geleden de nieuwe fabriek in de Stephenson straat in gebruik, welke nu al weer te klein is. Daar vinden 25 man werk. In de te bouwen fabriek is werkgelegenheid voor 50 man. In vergelijking met de huidige fa briek aan de Tademaweg in de Waar derpolder viermaal zo groot zjjn. De productie kan er met behulp van de modernste machines verdubbeld wor den. Op het terrein van 2400 m2 zal een gebouw verrijzen van 1600 m2. Aan de voorkant daarvan komen kantoren, een showroom en een woning. Aan de ach terkant zal de kantine gehuisvest wor den. Voor en achterkant zal uit twee etages bestaan, de rest van het gebouw is gelijkvloers en biedt onderdak aan de produktieafdeling. De totale lengte zal 80 meter bedragen, de breedte 20 meter. Een schoorsteen van ruim 15 meter zal het complex beheersen. Architect H. Pieterse uit Heemstede heeft het plan ontworpen, terwijl het werk wordt uitgevoerd door het Aanne mersbedrijf Smit uit Beverwijk. Het bouwwerk zelf bestaat uit een beton- skelet met baksteen-vulling. Als de nieuwe fabriek klaar is zal men de export-opdrachten en de produktie voor Nederland die men nu moet afwijzen bti gebrek aan genoeg produktie-moge- Hjkheden, kunnen aanvaarden. Advertentie brandy vermouth likeuren Aperitivo Rosso Wodka Keglevich Imp. Koster Thijs N.V. - Amsterdam HAARLEM, 28 aug. Bewoners van het Houtplein waarschuwden gister avond de Haarlemse politie, dat zij weer overlast ondervonden van een aantal jonge bromfietsers. De politie maakte tegen een tiental jongelui pro ces-verbaal op. Zij negeerde onder meer de rode stoplichten en overtraden ook de maximum-snelheid. Eén bromfiets werd door de politie in beslag genomen. (Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht HAARLEM, 28 aug. Zes stevige varkens hebben gistermorgen kwart voor acht toen zij op weg waren naar het slachthuis hun vrijheid voor een korte tijd veroverd in de Hannie Schaft- straat en de Merovingenstraat. Zij kre gen de kans daartoe, toen de aanhang wagen achter de tractor, waarin zij vervoerd werden, kantelde. Van hun uitje hebben zij geen schade ondervon den, terwijl zij evenmimi schade aan gericht hebben. Met enige moeite kon den de varkens weer worden gevangen en op transport worden gesteld. Het ongeluk gebeurde toen de trac- torvan de Merovingenstraat de Hannie Schaftstraat wilde inrijden. De levende lading begon bij deze manoeuvre te schuiven, waarna een krachtige wind stoot de aanhangwagen deed kantelen. Met vereende krachten konden omstaan- ders de aanhangwagen weer overeind krijgen. Persoonlijk letsel liep niemand op. BLOEMENDAAL, 27 aug. In een vrij ruwe zee met een temperatuur van nog geen zeventien graden Celsius be gonnen zondagmiddag 119 deelnemers aan de door de Bloemendaalse red dingsbrigade jaarlijks georganiseerde zeeprestatietocht over één en twee kilo meter. Dat men bij dit weer en deze zee wel enige ervaring moest hebben, bleek wel uit het tamelijk grote aantal uitvallers, namelijk twaalf. De 107 zwemmers, die de tocht vol brachten de eerst bü de finish aan komende zwemmer deed er achttien mi nuten over ontvingen een herinnering in plastic, vervaardigd door de heer B. Schilder. Bovendien werden er nog drie extra prijzen uitgereikt. Deze waren be stemd voor de brigade, respectievelijk zwemvereniging met het grootste aan tal deelnemers en voor de van verst komende vereniging. Voorzitter Jan G. de Vries van de Bloemendaalse reddingsbrigade reikte later op de middag de vaantjes uit aan de reddingsbrigade uit Heer Hugowaard (27 deelnemers) en de Hillegomse zwemvereniging (16 deelnemers) en bovendien kreeg Utrecht (10 brigadele den) de prijs voor de brigade, die het verst van Bloemendaal was verwijderd. Er werd in noordelijke richting ge zwommen; voor de afstand van twee kilometer werd gestart bij Bad Riche, voor de kortere afstand halverwege het tentenkamp van Helios. De finish was voor de strandpost ,,de Kentering" ten noorden van de kop Zeeweg. Andere deelnemende brigades en ver enigingen uit deze omgeving waren (tussen haakjes het aantal deelnemende leden) de reddingsbrigades uit Zand- voort (7),. IJmuiden (3), Heemstede (15), Haarlem (5), Noordwijk (4) en de zwemverenigingen Njord '59 (12), NVA (3), Helios (6). De leiding van de tocht was in handen van de hoofdinstructeur van de B.R.B., de heer J. yan der Pol, die tevens de verantwoording droeg voor de begelei ding, die met een vlet en een flotteur werd uitgevoerd. De bewakers van deze zondag zullen komende zondag 2 september de prestatietocht zwemmen en dit kan dan ook nog geschieden door die liefhebbers van prestatietochten, die daartoe afgelopen zondag verhinderd waren. (Advertentie) Sinds enige tijd is er ook in Haarlem een brillenspeciaalzaak, waar iedereen, dus ook particulieren, 30% korting op de normale prijzen j Van monturen en glazen krijgt. Ziekenfondsleden krijgen de glazen op voorschrift zonder bijbeta ling. Vrije keuze uit ca. 500 modellen van de beste fabrikanten, 2 jaar gratis verzekerd tegen breuk en verlies. Onze zaak is dan ook enig in Nederland! Brillenspecialist HAAGSMAN Jansstraat 56 tegenovci Gerechtsgebouw Telefoon 10180 HAARLEM, 28 aug. Gladiolen en dahlia's vormden gisteren de hoofd schotel op de wekelijkse keuring in het Krelagehuis. Daarnaast waren ook en kele vaste planten ten toon gesteld. Om met die laatste te beginnen: J. P. de Goede, Breezand, etaleerde de don kerblauwe Agapanthus Blue Giant, een variëteit die zeer forse bloemschermen maar ook enkele minder feestelijke gebreken heeft. Maas en Van Stein, Hillegom, toonden de lichtblauwe aga panthus Blue Triumphator en daar naast twee soorten liatris nl. callilepis en spicata. Beide vaste planten wer den enkele jaren geleden ,,en masse" voor snijbloem gekweekt, raakten toen uit de gratie en zijn op het moment weer sterk „en vogue". Gladiolen waren er veel. We zagen o.m. een briljante groep van H. J. Sal man, Noordwijk. De lila Actrice en Budapest, de zalmrose Thomas Mann, de purpergestreepte oranjerode Scar let Royal en de lichtrose Union ont vingen het getuigschrift van verdien ste. Verder vielen op: De helderrose Ambrosia, de gelderrode Pres. Kenne dy en de rose Pink Sensation. Dit is maar een greep uit de vele 32 met uw welnemen getoonde soorten. De fa. P. v. d. Meer Cz. Noordwijk, zag aan de prachtige Tequendama een ge tuigschrift eerste klasse toegekend en exposeerde daarnaast nog de uitsteken- kopje onder de lila Mont Martre en de roomklerige Muscadet. Preijde, Breezand, bracht ook een fraaie groep naar voren met o.m. de rose Attraction, de witte Sweden en de rode Jamaica. K. Kooy uit St. Pan- cras had succes met de lichtrode Sim- plesse, de zalmkleurige Riant en de rose Long Island. Extra best materiaal zagen we van de fa. Jonkman-Hulsebosch, Sassen- heim. De best gebouwde Roman Holi day, de aparte purperachtige Purple Heart, de witte Cleopatra en last but not least de kelderroserode Modern Style mochten aan alle kanten beke ken worden, al vonden we de laatste wel het meest opvallend. Natuurlijk ontbrak de Noordwijkse gladiolenfirma Konijnenburg en Mark ook nu niet op het appèl. Met de oran jerode Nautilus, de zalmrose Gran dioos, de rode Nabucco, de rode Little Diamond met de gele nuanceringen en de rode Milock had men veel succes. Aan deze variëteiten werd ook een ge tuigschrift van verdienste toegekend. Een imponerende groep gladiolen had P. Visser, St. Pancras, die een groot aantal kleinbloemige nieuwigheden ten toon stelde. We noteerden de lichtrose Pisa, de rode Page Boy, de rose, geel gevlekte Zenith, de helderrode middel grote Ardent, de rose Dancing Doll en de oranjekleurige Salma en Ajax. De dahlia's zijn nu ook in volle op mars. Naar we van betrouwbare zijde vernemen is de plaats waar de grote nationale tentoonstelling dit jaar zal worden gehouden nog niet bekend en men fluistert dat het nog niet zeker dat deze expositie dit jaar ook wel op de kalender zal komen. De fa. H. v. Veelen, Sassenheim zag aan de ceriserose semicactus no 33 een getuigschrift van verdienste toegekend en toonde verder de pompon Pompeuse, de rode semicatus Prairy Fire, de hel derrode semicactus Light House en de gele decoratieve Yellow Splendour. Van de fa. C. Geerlings uit Heemstede wa ren er de paradepaarden Orange Beau ty, een decoratieve oranje, de rode de coratieve 62 (getuigschrift van verdien ste) en Lecta, een aparte purperkleu rige semicactus. Van W. de Ruyter, Oegstgeest, zagen we o.m. de gele de coratieve Prosperity (getuigschrift van verdienste) en een decoratieve cerise- rode aanwinst. Verdienstelijke zaailin gen waren er ook van G. H. Lammer- se uit Vijfhuizen. Onder meer: de rood witte decoratieve Angel Face, de rode decoratieve Red Cap en de gloedvolle rode semicatus Boros. Van Hippeastra, Hillegom, was er de gele semicatus 68, die met een getuigschrift van verdien ste werd vereerd. Ant. Nuyens, Ljm- men bracht een groot aantal zeefklein- bloemige zgn. Topmix-typen. De collec tie was smaakvol opgesteld en trok veel belangstelling. Van de bekende Leidse dahliakwekerij Ballego zagen we o.m. de statige enkelbloemige Inflamation en de met een getuigschrift van verdien ste onderscheiden decoratieve Loudres. (Advertentie) zonder chauffeur bt) de Houtplein 21 - Haarlem Telefoon 22020 V.V. tf.v.% Indien het weer niet tegenzit, treden vanavond in het Bloemendaalse open luchttheater twintig jonge Israëliërs op met een programma van Israëli sche volksdansen en volksliederen. Zij zijn studenten van de Technische iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii Wij zijn bij Victor Consael poffer tjes gaan eten. Met gouden letters prijkt zijn naam op de meters brede luifel van het paviljoen, dat tijdelijk opgeslagen staat aan het Houtplein, op de hoek van de Wagenweg. Haar lem is in deze weken niet alleen het zicht kwijt op een ontsierend plein- hoekje, het heeft ook een attractie .van blnnen en van buiten. eer- gekregen, waarvan wij moesten gaan ,lg ,et J zljn kjaehten aan uprmnprlpn Hat ze definitief tot het bet bedr«f gegeven. Welk feit h(J op Hogeschool van Jaffa en willen nu zoals dat in toeristische termen heet, „dansende en zingende ambassadeurs van hun jonge land" zijn. Zij waren reeds in Nederland tijdens de Rotter- J|& damse Floriade, waar de groep een fE-i jjf. p enthousiast publiek trof. De bevolking van Israël is samen gesteld uit Joden, die van heinde en verre, uit vele landen, naar Israël trokken, toen de nieuwe staat was gesticht. Die verscheidenheid van in vloeden, die de bevolking in het ver leden heeft ondergaan, is onmisken baar ook aanwezig in haar dans en zang. De dansen zijn weliswaar uit oude overleveringen gereconstrueerd en volgens een strenge choreografie gecomponeerd, de invloeden van elders heeft men allerminst verdoezeld. Zo treft men in het patroon van de Is raëlische volksdans elementen van de Balkan met zijn rondedansen als van het Oosten met zijn reidansen. De Europese paardansen en de pasdansen van Yemen vindt men evenzeer terug. In de zogenaamde folkloristische dan sen komt de stijl van het land van herkomst heel sterk tot uitdrukking. „Een feest van de jeugd", werd dit optreden van de Israëliërs reeds eer der genoemd. Vanavond krijgt dat feest hopelijk ook zijn beslag in het Bloemendaalse openluchttheater. De heer A. C. M. van Kimmenaede kent Vroom en Dreesmann in Haar- vermoeden, dat ze definitief tot het verleden behoorde. 30 augustus feestelijk gaat herdenken. Nadat hij in de filialen van Leiden en drijfslc: p in de meuwe zaak. Naast de in- en (vanzelfsprekend ook) de Altijd prijzen wij ons nog gelukkig Alkmaar zeven jaar j het reilen in een tijd geboren te zijn, waarin de en zeilen V£m de N v gevolgd had poffertjeskraam en de speeltuin-met- begon hij in Haarlem als inkoper bij limonade exclusieve gelegenheden verschillende textielafdelingen. Voor- waren, waarheen je, meestal na een aj de confectie had zijn belangstelling, goed rapport, één keer per jaar met Lang bleef hij echter niet bij deze de hele familie naar toe trok. Dat was pakken neerzitten, want de directie, dan op een warme zomermiddag, en die zag dat er talent in de jongeman dagen tevoren werd er reeds gespro- stak, benoemde hem als adviseur van ken over het komende feest. Dat is de Centrale-Inkoop. Dat was een baan nu allemaal anders geworden. Beide die de heer Van Kimmenaede in tal attracties zijn ieder haars weegs ge- van landen bracht. Dat hij van op gaan. De speeltuin is een populair schieten hield bleek, toen hij bij zijn ontspanningscentrum geworden in reizen gebruik maakte van vliegtui- bijna iedere wijk, de poffertjeskraam gen, wat toen beslist geen gewoonte verdween tenslotte uit het stadsbeeld, was. Bijzonder dierbare herinneringen Toen wij een paar jaar na de oorlog bewaart de heer Van Kimmenaede voorgoed onderdak vonden in Haar- aan de Fokker F. 36 die hem heel lem, was het nog Wesseling op de wat keertjes snel te bestemder plaat- Groote Markt, nabij het City-theater, se bracht. waar in volle geur poffertjes werden In 1933 was de jubilaris getuige - geserveerd. Wij frequenteerden met van klaarkomen van het pand verkoop kreeg nu bovendien het wel- een zekere hartstocht dat schemerige gelijke tred met de groei van het be- zijn van het personeel zijn aandacht etablissement. Er was meestal weinig drijf, waarvan de jubilaris met animo De loopbaan van de heer Van Kim- bezoek. Het dienstertje, wier allure kan meepraten. Rond 1950 was de menaede hield in de volgende jaren deed denken aan de gothiek van de directie het met de heer Van Kim- de afdeling inkoop. In deze functie is Oude Bavo, paste volkomen in het menaede eens, dat voor zijn twee- de jubilaris tot op de dag van van ritueel van de poffertjesmaaltijd, ledige functie inmiddels veel te veel daag aan het bedrijf verbonden. Be- waarvoor wij tenslotte kwamen. was komen kijken. Zij besloot de ta- wapend met zijn rijke ervaring en Wesseling is verdwenen. De poffer- ken te verdelen, het accent op zijn lange omgang met het personeel laat tjes werden schaars in Haarlem. Maar kwaliteiten als bedrijfsleider te leggen hij zich beslist door niemand voor het nu heeft Victor Consael een oude en de heer Van Kimmenaede te be- lapje houden, ook al had dit artikel droom nieuw leven gegeven. Zijn noemen tot hoofdbedrijfsleider, ter- zijn bijzondere toewijding. Vrienden apparatuur mag dan met de tijd zijn wijl deze daarnaast de zorg bleef be- en relaties zullen 30 augustus in de meegegaan, de sfeer van de poffer- houden voor het goederenbeheer en woning van de jubilaris dr. D. tjeskraam is gebleven. Op het Hout- aan de Grote Houtstraat, hoek Ver- Bakkerlaan 52, Bloemendaal ge- plein speelt het verkeer zijn spel op wuift. Voor hem volgde direct daar- tegenheid hebben de heer Van Kim- leven en dood. Wie daar heelhuids is °P de benoeming tot algemeen be- menaede de hand te drukken, uitgekomen, denkt de eeuwige rust te vinden in de kraam van Consael. Er staan lange tafels. Witte vellen papier beschermen de geruite kleedjes tegen vettige ongerechtigheden. De houten stoelen staan er omheen gerijd en ge ven een krijsend geluid, als ze over het plankier worden geschoven. De beginner bestelt één portie, in afwachting, of er nog een tweede bij kan. Hij is terecht voorzichtig. De meer gevorderde vraagt meteen een „dubbele". Wij bestelden dus een dubbele en kregen ruimschoots ge legenheid, de kwieke bakkers bij hun ovens aan het werk te zien. Hoog en vooral goed gemutst stonden zij bij de entree van de kraam. Enorme klonten boter torenden omhoog en met een routineus gebaar boterden de bakkers het poffertjesrooster in, waarna het beslag in eèn witte brij er overheen gegoten werd. En meteen was daar weer die ondefinieerbare geur, opstügend met de walm, een kwestie van even. Met één beweging werden de porties op de bordjes ge prikt, en besuikerd, met een stukje L. boter toe opgediend met een zwier, en de kinderen, het appartement ook, grotere uitbundigheid stimuleert dan die wij in onze restaurants bijna niet waar schoolmeisjes hun giechelbui de Haarlemse politieverordening toe- meer kennen. kunnen uitvieren, waar gelieven el- laat. Poffertjes zijn er om geproefd, niet kaar kunnen toefluisteren, hoe lekker In de kraam van Consael is men om verslonden te worden. In de rust de poffertjes zijn. In zo'n chambre bij de twintiger jaren blijven stil- van Victor Consael kan dat nog. De separée hangt een wandkleed met staan. De grote wandspiegels repro liefhebbers kunnen zelfs een der een of andere arcadische voorstelling, duceren de gasten van veel latere chambres separées opzoeken, afgeslo- Een traditionele pastorale, waar wel datum. Maar wie hen gadeslaat, her ten van de grote poffertjeszaal met lieven, maar geen loven aan is. Wie kent een klein heimwee naar de rust kanten, even opgetrokken, gordijnen, er niet van houdt kan beter een Breu- van weleer. De poffertjes inspireren Zo'n chambre is het idool van pa, ma gheliaans tafreel opzoeken, dat tot daartoe. Er is geen ontkomen aan. Een personenauto ging vanmorgen in de omgeving van de Prinsenbrug. De bestuurder van de auto, een 56-jarige vishandelaar uit Haarlem, wist het vege lijf te redden via het schuifdak, waarna voorbijgangers op de kant hem met een touw op het droge trokken. Het kostte meer moeite de wagen op de kant te krijgen. De personenauto raakte in het water, toen de wagen bij het rechts afslaan van de Prinsenbrug door een vrachtauto, die erachter reed, werd gegrepen. De vrachtauto wilde de personen auto passeren. De bestuurder van de personenauto verloor de macht over het stuur. ZANDVOORT, 28 aug. Ten behoe- in het water van het Spaarne Ve van (je bouw van een onderwijzers- woning bij de Beatrixschool aan de Dr. Jac. P. Thijsseweg, zal aan de stich ting christelijk onderwijs te Zandvoort doo-r de gemeente 262 m2 grond wor den verkocht voor 10.13 per m2. Blij kens het voorstel aan de raad is dat de kostprijs van de grond. iiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiii CINEMA PALACE: Ma-rco Polo, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: De snertsoldaat, alle leeft. 2, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 2 en 8 uur. LIDO: (3e week) Mr. Vlubber, de vliegen de professor, alle leeftijden. LUXOR: Bathing Beauty, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: La belle Américaine, 14 jr. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dagelijks 10.30 uur: De wereld der dieren, alle leeftijden. ROXY: t/m do.: Tot de laatste kogel, 14 jaar. STUDIO: Voor geen goud der wereld, a.l. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: t/m do. 8,15 uur: Aimez-vous Brahms, volw. t/m do. 2.30 uur: Pijn en Gijn in de kazerne, alle leeftijden. Dinsdag 28 augustus Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel concert door Rune Engsö. Dinsdag 28 augustus Openlucht-theater, Bloemendaal. 8.15 uur: Optreden van de Israëlische Dansgroep. .Adem en Eva", Raamsingel 5. Iedere avond van 8 tot 12 uur. Waagtaveerne, Damstraat: Optreden van Cobi Schreyer en Poppentheater ..Merlijn" Iedere avond internationaal programma van 8 tot 1 uur. (Maandagavond gereser veerd voor besloten voorstellingen). Frans Hals Museum: Portretten en genre- particulier bezit. Dagelijks van 105 aux. stukken uit internationaal museaal en Zondag 1—5 uur Iedere avond geopend van hall negen tot half elf (Kaarslicht en muziek) (tot 30 september). Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en EYanse school 16e t/m 19e eeuwse Fossielen, natuurkundige instrumenten. Dagelijks van 11—5 uur Eerste zondag van de maand van 15 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Van 1012.30 en van 1.30—5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen 25 uur Museum „Het Huls van Looy", Kleine Houtweg 103: Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dage lijks van 10—5 uur. Zondag van 1—5 uur (Tot 30 september) Kunstzaal An t Goede Uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerksplein. Maand augustus: Poppe Damave. Teke ningen en aquarellen uit Spanje en Spaans Marokko. cruquiusmuseum, Haarlemmermeer. Histo rische stoommachines, watermolens enz. Dagelijks van 9—12.30 en van 130—5 uur Zondag van 105 uur Kunsthandel Bier, Groot Heiligland 66. Tentoonstelling van werken van Hol landse meesters uit de 17e eeuw. Dage lijks van 105 uur. (Tot 30 september

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3