Comité tot bevrijding van Egypte werkt in Damascus CAIRO stelt ultimatum Meisje bruut mishandeld Meeste achter W illay a's Ben Bella Leiding van Willaya vier geeft echter niet toe Grote levensmiddelenbedrijven dringen de elektrotechnische branche binnen „KOELKASTENOORLOG IS MEER DAN LOK-ACTIE Strijd om aandeel in de welvaarts-markt Ton op 8463 „SYRIË (EX-LID VAN VAR) VOERT CAMPAGNE VAN LEUGENS EN VALSE BESCHULDIGINGEN" VN. benoemt 21 Waarnemers voor Nieuw-Guinea Eén der daders aangehouden Nieuw-Guinea Indon. kabinet keurt akkoord goed „Gevangen para's volgende week naar huis terug ALGERIJNSE MACHTSSTRIJD Taxichauffeur voorkomt tram- „spookrit' Henk Nijdam wereldkampioen achtervolging Het weer AMSTERDAM Amerikanen lanceren militaire satelliet Soebandrio benoemd tot vice-premier voor Nieuw-Guinea Het weer in Europa Woensdag 29 augustus 1962 86ste JAARGANG No. 31218 Cairo, 29 aug. (Rtr, upi) Het Persbureau voor het Midden oosten zorgde gistermiddag vrij Onverwacht voor een grote sen- s^tie door te melden, dat de rege- ÏJhg van de Verenigde Arabische Republiek had besloten uit de (Vabische Liga te treden. Spoedig Week echter dat de melding van persbureau een beetje voor barig was: de regering in Cairo b^d alleen nog maar gedreigd de Ciga te verlaten. President Nas- zo is duidelijk geworden, is bijzonder vertoornd op Syrië van wege de „campagne van valse be schuldigingen en leugens" die dit land voert tegen de V.A.R. Als de Ciga niet snel maatregelen neemt Dfti aan deze campagne een einde *e maken, zal de V.A.R. de Liga definitief de rug toekeren. ÏÏ1S GEZOND VOOR KAT EN HOND SéTIF, 29 aug. (Rtr/AFP) De leiders van de Algerijnse Wil- laya's één, twee, vijf en zes (resp. Aurès, Noord-Constantine, Oran en Zuid-Algerije) hebben in een gisteravond in Sétif uitgegeven verklaring een beroep gedaan op de leiding van Willaya vier (Al giers) om het wettige gezag van het Politieke Bureau van Ben Bella te erkennen en het land te sparen voor de „door sommige ri5? DEN HAAG, 28 aug. De „koelkastenoorlog" tussen Albert Heijn en Simon de Wit, die eerst vrijwel uitsluitend bedoeld leek om door lokaanbiedingen een gro ter aandeel in de levensmiddelen markt te veroveren, begint steeds meer van karakter te veranderen. In plaats van dat de handel in elektrotechnische artikelen min of meer toevallig als „lijdende derde" klem zou komen te zitten tussen de strijdende partijen, is het de bedoeling van beide groot winkelbedrijven om door te stoten naar een nieuwe markt binnen de levensmiddelenbranche. De theo rieën, waarop deze poging is ge baseerd, komen rechtstreeks uit de Verenigde Staten. Grote marge Voordeel elementen nagestreefde anar chie". DEN HAAG, 29 aug. In de 556e staatsloterij is de prijs van 100.000 gulden gevallen op lot nummer 8463. STUNTVLIEGER KOMT OM HET LEVEN Suède dames- en herenjasjes Opklaringen Aan zee éUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bjjkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bljkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severirv NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIET 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Nasser in conflict met Arabische Liga Dat er ernstige moeilijkheden zijn ge- tussen de V.A.R. en Syrië bleek «'stermorgen in Sjtoura, een plaats in Libanon, waar een bijeenkomst van de Arabische Liga werd gehouden. Op een gegeven moment verliet de Egyptische afvaardiging demonstratief de zaal. Dit gebeurde kort nadat de leider van de Syrische delegatie de regering-Nasser had beschuldigd van „inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van Sy rië". Op een eerdere bijeenkomst had Syrië reeds documenten ingediend ter staving van deze beschuldigingen. Er heerste doodse stilte in de zaal toen de leider van de Egyptische dele gatie, Akram Deiri, het woord nam. Wat hij heeft gezegd, is niet bekend, want de bijeenkomst was geheim. Al les wat erover bekend is, is afkom stig van radio Cairo. Deiri noemde de Syrische beschuldigingen „leugens en verzinsels" en beende daarop ge volgd door alle andere Egyptische af gevaardigden, naar buiten. De regering in Cairo eist nu dat de Arabische Liga een resolutie aanneemt, waarin de houding van Syrië wordt ver oordeeld. Gebeurt dit niet, dan is de uittreding van de Verenigde Arabische Republiek een feit. De Arabische Liga moet ook oordelen over een Syrische resolutie, waarin de V.A.R. wordt aan gevallen wegens „onduldbare voortgezet te agressie". Het ziet er dus voorlopig naar uit, dat de standpunten van beide partijen onverzoenbaar zijn. Syrië vormde vroeger, samen met Je men en Egypte, de Verenigde Arabi sche Republiek. In september 1961 had echter in Damascus een militaire staats greep plaats. Er vormde zich een junta, die Syrië losmaakte van de V.A.R. en van het land weer een soevereine natie maakte. Later werd Jemen door Nasser zelf uit de V.A.R. gegooid, maar aan «i<r Verenigde Naties, die onder van de Zweedse overste Olof Hle- toezicht gaan uitoefenen op de n9 van het bestand in Nieuw- 5e ?a, zijn in Hollandia aangekomen. foto toont enige waarnemers bij net verlaten van het vliegtuig. YORK, 29 aug. (UPI) De L^'üdfi Naties hebben gisteren de ttpAerning bekendgemaakt van 21 waar- V0£*s uit zes landen die voor de 'Le denorganisatie toezicht zullen hou- «t* °P het Nederlands-Indonesische be- jjp in Nieuw-Guinea. W hiilitaire waarnemers zullen die- vlf tnder generaal Rikhye onder meer yai .kwartier te maken Voor de duizend >.'W®'Caanse V.N. ordetroepen die naar vTpuinea zullen komen wanneer kim ^•-interimbewind in oktober be- A-N.-waarnemers komen uit Zwe- ietjA')» Indië (6), en Brazilië, Ceylon, en Nigerië (elk 2). Enkelen heb- 4ch(. °°r de V.N. gewerkt in de Congo en fer vJan hen in het Middenoosten. Een ïNcp9£rr»emers komt van de Palestine e hA>upervison Organization (Untso). e Ceylonezen hebben nog niet ln militaire organisaties van de bediend. (Advertentie) SUb'cS OD -UpERlEUR ïakie van 9r. f 0,40 (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 29 aug. De zeden politie heeft vannacht een van de twee mannen aangehouden die gisteren een zeventienjarig meisje uit Hilversum in een woning aan de Amsterdamse Fagel- straat twaalf uur lang hebben gevangen gehouden en zeer ernstig mishandeld, na vergeefs te hebben gepoogd haaraan- te randen. De gearresteerde, een 25-ja- rige rij-instructeur, bewoner van het huis en bekend als souteneur, en een nog voortvluchtige vriend wilden het meisje bewegen voor hen te gaan wer ken. Het meisje logeert sinds kort bij haar zuster in de Boerhaavestraat; gistermorgen om zeven uur zou zij haar werk bij een schoonmaakbedrijf beginnen, in de Eerste Jan van der Hepdenstraat. Toen zij tevoren in een berucht koffiehuis in de Albert Cuyp- straat een kopje koffie dronk, bo den twee mannen haar daar een glaas je sterke drank aan. Later dwongen zij haar plaats te nemen in hun auto en haar fiets voor de deur achter te la ten. Zij namen haar mee naar een on gunstig bekend staand klein hotel aan de Am stel dat zij echter weigerde bin nen te gaan. Na haar in een steegje naast het hotel al ernstig te hebben geslagen en gestompt, gooide het twee tal haar opnieuw in de auto om haar mee te nemen naar de Fagelstraat. Zij werd de trappen naar de wo ning van de rij-instructeur opge- sleurd niemand reageerde op haar angstgeschreeuw en daar gedwon gen nog meer alcohol te drinken: de mannen zetten haar een cognac- fles aan de mond, na haar twee tan den te hebben uitgeslagen. Daarna gingen zij haar met een stuk elek triciteitsbuis te lijf en drukten zij brandende sigaretten op haar huid uit. Na enkele uren moet zij door de alcohol en de martelende pijnen buiten kennis zijn geraakt, op vuille matrassen in een zijkamertje achter gelaten. De mannen hebben volgens buren omstreeks drie uur 's mid dags het huis verlaten. Het meisje is eerst tegen zes uur 's avonds bij kennis gekomen. Een uur later wist het slachtoffer sedert drie weken verloofd de trap naar de buren van een verdieping lager af te strompelen en hun stamelend te ver tellen wat zjj had doorstaan. Spoedig daarop werd de politie gewaarschuwd. Overigens zijn gisteren ten geünifor meerde agent en twee rechercheurs overdag vergeefs bij de -ij-instructeur aan de deur geweest voor een soortge lijk misdrijf, waaraan hij zich nog kort geleden moet hebben schuldig ge maakt. VANDENBERG, 29 aug. (AFP, UPI) De Amerikaanse luchmacht heeft vandaag van de basis Vandenberg in Califomië, met behulp van een twee- traps-Thor-Agena-raket, een aardsatel- liet, wellicht van het type „Ontdek ker", gelanceerd. De lancering geschiedde met mili taire doeleinden. Er werd geen enkele nadere bijzonderheid verstrekt, de naam Verenigde Arabische Republiek houdt Nasser nog steeds vast. De regering in Cairo heeft inmiddels duidelijk gemaakt dat, indien de V.A.R. de Arabische Liga verlaat, dit niet zal betekenen dat „wij ons ontdoen van on ze verantwoordelijkheid voor de Arabi sche zaak". Een functionaris verklaar de later: „Door haar huidige standpunt is de Arabische Liga een ongeschikt werktuig voor de leiding van de Arabi sche strijd geworden". De leden van de Arabische Liga zijn: Irak, Jordanië, Libanon, Lybië, Marok ko, Saoedi-Arabië, Soedan, Tunesië, Je men, Koeweit, Syrië, Verenigde Arabi sche Republiek en sinds kort Alge rije. DAMASCUS (AFP) Tijdens een persconferentie in de Syrische hoofdstad is de oprichting van een „Egyptisch bevrijdingscomité in ballingschap" be kendgemaakt. Deze mededeling werd gedaan door een van de leden van het comité, Achmed Abadallah Chalil. Hij werd vergezeld door majoor Abdel Rach- man, de Egyptische militaire attaché in Beiroet, die maandag naar Syrië vluchtte. De beide heren, die aan de persver tegenwoordigers werden voorgestel door een lid van de Syrische generale staf, verklaarden dat zij deel uitmaken van een „omvangrijke, clandestiene anti- Nasserbeweging, bestaande uit politici, officieren, studenten en intellectuelen". PRESIDENT NASSER llllllllllllllllilllimilll'llllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIII TOKIO, 29 aug. (UPI) Blijkens een te Tokio beluisterde uitzending van ra- dio Indonesia heeft het Indonesische ka binet het Nieuw-Guinea-akkoord giste ren goedgekeurd en heeft president Soe- karno zijn minister van Buitenlandse Zaken Soebandrio belast met alle kwes ties die de ontwikkeling van westelijk Nieuw-Guinea betreffen. Soebandrio is tot vice-premier en co ordinator voor „West-Irian" benoemd Hij tekende op 15 augustus het akkoord uit naam van Indonesië. Soebandrio is reeds vice-premier voor algemene za ken en Buitenlandse Economische be trekkingen. Het Indonesische kabinet kwam bij een in Soekarno's paleis te Bogor, bij Djakarta. „Het kabinet heeft de instruc ties bekrachtigd", aldus radio Indone sia, „die president Soekarno minister van Buitenlandse Zaken Soebandrio heeft gegeven betreffende het akkoord met Nederland inzake West-Irian dat de 15e van deze maand te New York is gesloten." „Het kabinet heeft dit besluit geno men na een uitleg van minister Soe bandrio te hebben aangehoord over alle kwesties die verband houden met het Indonesisch-Nederlandse akkoord' TOKIO, 29 aug. (UPI) Radio In donesia heeft in een hier beluisterde uitzending meegedeeld dat de Indone sische infiltranten die door de Neder landse strijdkrachten in westelijk Nieuw-Guinea zijn gevangengenomen in de loop van de volgende week zul len worden gerepatrieerctó De Indische V.N.-generaal Rikhye, dfe een spoed- bezoek aan Djakarta heeft gebracht naar aanleiding van het onderzeeboot incident bij Tanah Merah-baai, zou hiervoor reeds maatregelen hebben ge troffen. (Van onze sociaal-economische redactie) De ontwikkeling is daar in de jaren na de oorlog zo geweest, dat een steeds geringer deel van het inkomen van de consument aan levensmiddel- ien wordt besteed. Bij een stijgend in komen nemen de bestedingen voor le vensmiddelen nauwelijks toe. Er is nu eenmaal een grens aan wat men „op kan eten" en als die grens eenmaal is bereikt, kan een vergroting van de uit gaven in die sector alleen nog maar komen van een grotere vraag naar luxe produkten. Bij Albert Heijn en Simon de Wit redeneert men, dat deze toestand van betrekkelijke stilstand bij stijgende in komens in feite een achteruitgang be tekent. Men zoekt daarom naar een verbreding van het assortiment en meent deze gevonden te hebben in de elektro-technisohe branche. (Het gaat niet alleen om koelkasten, maar bij voorbeeld ook om wasmachines, cen trifuges en mixers.) worden steeds verklaard uit de nood zaak tot serviceverlening. Het is ech ter de vraag of ze niet vee] meer nood zakelijk zijn om de voorraadkosten, die bij een geringe omzet vrij hoog zijn, te dekken. Simon de Wit en Al- bert Heijn achten kennelijk kansen aanwezig om door een versnelde om zet deze kosten te drukken, waardoor ondanks verlaagde marges een aan vaardbare winst kan worden gemaakt. De „markt" voor koelkasten e.d. biedt namelijk in Nederland nog grote mo gelijkheden, die pas geleidelijk aan ge realiseerd zullen kunnen worden naar mate de welvaart toeneemt en dit soort artikelen binnen het bereik van meer mensen komt. En juist bij mo derne verkooptechnieken en massadis tributie kan men met een lagere mar ge per stuk volstaan. Een belangrijke stap In de geschet ste ontwikkeling is de aankoop geweest Deze branche lijkt uitgekozen te zijn, ten dele omdat men er vanouds met vrij grote marges werkt. Deze marges tro Zaan. Simon de Wit schijnt overi gens ook van plan te zijn om aan haar supermarkets winkels in. elektrotechni sche artikelen te verbinden. Electro Zaan, die dus nu een dochteronderne ming is van Simon de Wit, had daar voor al contacten met de Zanussi-Koel- kastenfabriek. Dit ging met goedvin den van de officiële vertegenwoordiger van Zanussi in Nederland, de N.V. Electro Techniek, die echter in de nieuwe situatie Electro Zaan van con tractbreuk beschuldigt. De beide par tijen, Electro Techniek en Electro Zaan spreken elkaar tegen als het gaat om de vraag of Zanussi ook na de protesten van haar Nederlandse vertegenwoordiger aan Electro Zaan zal blijven leveren. Electro Techniek beweert dat deze leveranties zullen worden stopgezet. Electro Zaan (Si mon de Wit) zegt van niets te weten. Zekerheid is niet te krijgen, maar voorlopig lijkt het niet uitgesloten dat Zanussi zich nog wel eens zal beden ken alvorens een klant af te stoten, waar men nog tienduizenden koelkas ten kwijt kan. Iets anders is de verhouding tussen Albert Heijn en de leverancier van haar koelkasten, de Duitse fabrikant Liebherr. Weliswaar is er in Nederland een „Liebherr Nederland N.V.", maar dit is geen dochter van de Duitse fir ma. Liebherr Nederland kan zich ook niet tegen de rechtstreekse leveranties aan Albert Heijn verzetten. Met dat al staat de normale han del in deze branche voor een geheel nieuwe situatie, nu het ondanks de eerste commentaren, die op een tijdelijke actie leken te wijzen blijkt te gaan om een rechtstreekse poging de markt binnen te dringen. Al lijkt vooral Simon de Wit wel be reid de bestaande handel in eniger lei vorm in te schakelen. Albert Heijn gaat wat dit betreft minder ver en zegt al tevreden te zijn als zich voldoende handelaren aanbie den om de eventuele aansluiting te verzorgen. In de elektrotechnische branche, die vrijwel geheel bestaat uit midden standsondernemingen, staat men in meerderheid nog volstrekt afwijzend tegenover de nieuwe ontwikkelingen en heeft men reeds stappen ondernomen bij staatssecretaris Gijzeis om aan de acties een einde te maken. Een ander dee1 legt zich bij het vooralsnog on vermijdelijke neer en probeert als tus senpersoon van Simon de Wit althans een graantje mee te pikken. Voor hen bestaat het gevaar dat ze door Simon de Wit in een steeds meer afhankelij ke positie zullen worden gemanoeu vreerd. Zij zouden dan irl naam nog wel „zelfstandige ondernemer" zijn, maar in feite met handen en voeten gebonden aan hun opdrachtgever. Een soortgelijke ontwikkeling, overheersing van de kleine zelfstandige door grote en zeer kapitaalkrachtige ondernemin gen, doet zich al geruime tijd voor in het vrijwillig filiaalbedrijf. Nog weer een ander deel van de branche echter ziet wel in, dat een beweging in de markt onvermijdelijk is, zelfs nuttig kan zijn. Maar men is niet van plan het initiatief geheel aan buitenstaanders over te laten. Men denkt daar aan een veel krachtiger or ganisatie van de zelfstandige onderne mers, die in staat is de handschoen op te nemen. Die ook in staat is als een heid op te treden tegenover fabrikan ten en eventueel importeurs. Ook op deze manier kan gebruik worden ge maakt van moderne verkooptechnie ken en van de voordelen van distribu tie op grote schaal. De consument kan van deze ontwik keling alleen maar voordeel hebben. Meer voordeel nog dan van de „voor delige aanbiedingen" van de levens middelenbedrijven, die toch altijd voor de consument een zekere koopdwang betekenen. Koopdwang bij de keus van de levensmiddelenleverancier, koopdwang ook omdat de keus in koel kasten e.d. voor wat betreft merk en type bij de levensmiddelenbedrijven zeker voorlopig nog beperkt zal blij ven. De leiders van de vier Willaya's her haalden hun steun aan het „wettige ge zag van het politieke bureau". De uit daging van dit gezag door de leiders van Willaya vier „kan niet worden ge tolereerd". De persconferentie, waarop deze verklaring werd voorgelezen, werd o.m. bijgewoond door kolonel Boeme- dienne, de chef-staf van het Algerijn se bevrijdingsleger, die in juni door Ben Khedda van zijn post werd ont heven. Op een vraag of er plannen bestaan om tegen Willaya vier ge weld te gebruiken, antwoordde Boe- medienne dat dit afhangt van de maatregelen, waartoe het politieke bureau zal besluiten. De leiding van Willaya drie (Kabylië) heeft inmiddels haar steun aan de re bellen van Willaya vier bevestigd. ALGIERS De Algerijnse vice-pre- mie en medestander van Ben Khedda, Belkacem Krim, uitte g' teren scherpe kritiek op Ben Bella. Hij eiste dat de verkiezingen voor een grondwetgevende vergadering zo snel mogelijk worden gehouden. Belkacem Krim drong ook aan op de vorming van een „nationaal volksleger" „Het plan van Ben Bella is duidelijk: vernietiging van de Willaya's na het uitschakelen van de voorlopige rege ring. Derhalve: vernietiging van alle in stellingen van de revolutie om de weg naar zijn persoonlijke macht, de dicta tuur dus vrij te maken", aldus Krim. Dat de commandanten van Willaya vier niet van plan zijn te zwichten voor Ben Bella en de hem steunende com mandanten van vier andere Willaya's blijkt uit een persconferentie, die zij gisteren organiseerden in Algiers. Zij vertelden daar dat zij „meer dan vijf tig" gewapende aanhangers van Ben Bella in de kasba van Algiers hadden gearresteerd. Om hun woorden kracht bij te zetten werden enkele gevangenen getoond. Volgens de woordvoerder van Willaya vier werden de gevangenen gewapend en betaald door zekere leden van het Poli tieke bureau, die een aanval voorbereid den op de troepen van het geregelde (FLN-)Ieger. De woordvoerder beschul digde Ben Bella ervan dat hij streeft naar de vorming van een absolute dic tatuur. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 29 aug. Een taxi chauffeur heeft gistermiddag om streeks half zes in de Utrechtsestraat een nieuwe „spookrit" van een onbe stuurde tram voorkomen. Hij stond, gedeeltelijk op de rails, met zijn wagen bij de „kop" van een gelede tram van lijn 4 te wachten op de kruising met de Keizersgracht, omdat er even ver derop een verkeersopstopping was ten gevolge van een aanrijding tussen twee auto's. De trambestuurder was uit gestapt om bij het ongeluk een kijkje te gaan nemen. Plotseling begon de volle tram de brug over de gracht af te rijden. Na een meter botste hij tegen de linker zijde van de taxi. De wagen werd naar rechts gedrukt maar de chauf feur stuurde zijn wagen opnieuw naar links om te voorkomen dat de tram zijn rit zou voortzetten en een gevaar zou opleveren voor de vele fietsers en auto's die verderop wacht ten. Nadat de passagiers waren uitge stapt en de doorgang door de Utrecht sestraat was vrijgemaakt, werd de tram onmiddellijk voor een onderzoek waaraan ook de politie deelneemt naar de remise gereden. De bestuurder houdt vol dat hij zijn tram, alvorens uit te stappen, op de rem heeft gezet. De taxi werd weliswaar beschadigd maar de chauffeur, die de schrik spoedig te boven was, kon er toch zijn werk nog mee voortzetten. (Van onze sportredacteur) MILAAN, 29 aug. Op de Vigorelli- baar is gisteravond met groot vertoon van macht de zevenentwintig-jarige Henk Nijdam wereldkampioen der profachtervolgers geworden. Hij won in de finale van de Italiaan Faggin, die in de halve finale onze landgenoot Peter Post naar het tweede plan had gewezen. Peter Post veroverde tenslot te het brons door op duidelijke wijze te zegevieren over de Fransman De- lattre die door hem werd ingelopen. Zowel de ploeg achtervolgers als Derksen op de sprint gelukte het niet op de derde plaats te eindigen. Zij moesten met de vierde plaats genoegen nemen. Da series van het lot zijn als volgt verkocht: seria A mej. C. Kaskens, Harte'veldseweg 18, Diemen. Serie B: de heer C. Lafeber, Fluwensinge] 12, Gouda. Serie C. mevr. J. C. Kistema- ker, Kruisweg 3, Haarlem. Serie D. de heer N. J. Schouten, Peperstraat 21, Purmerend. Serie E. mevr. mr. de No- riboom-Ivens, Van Berchenstraat 23, Nijmegen. Serief F: mej. J. Schille- rr.ans, Adr. van Bleyenburgstraat 14, Dordrecht. HENDERSON, 29 aug. (AFP) Ken Tyler, een van de befaamdste luchtacro baten van Hollywood, is gisteren bij een van de staaltjes van zijn speciale kunst te Henderson, in de Amerikaanse staat Kentucky, om het leven gekomen. De 51-jarige Tyler moest zijn vlieg tuig op de grond te pletter laten slaan. 144 maal eerder was hem dit gelukt, doch de 145ste keer werd het zijn dood. Tyler heeft, voor hij de grote lucht acrobaat van het witte doek werd, in de Spaanse Burgeroorlog als vlieger voor de republikeinen gestreden. Gedurende de Chinees-Japanse oorlog was hij in de lucht voor Tsjang Kai-sjek, en in de Tweede Wereldoorlog nam hij dienst bij de Canadese luchtmacht. (Advertentie) BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM IEL 223596 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog weer met opklaringen maar in de nacht en ochtend plaatselijk mist. Matige tot zwakke wind in hoofdzaak tussen noord en west. Koudere nacht, morgen ongeveer dezelfde middagtemperaturen. Donderdag: Zon: 5.47-19.34. Maan: 5.50-19.59. Morgen droog en vrij zonnig weer met een zwakke zuidwesten wind. Temperatuur tussen 18 en 20 graden, zeewater 16 graden. Vooruitzichten: vrij rustig en perioden met zonnig strandweer. Station; max. mm neersl Weer temp temp afgel gisteren 24 uur Den Helder zw. bew. 18 14 8 Ypenburg zw. bew. 19 15 1 Vlissingen zw. bew. 18 15 0.1 Eelde onbew. 18 12 12 De Bilt geh. bew. 19 15 1 Twente geh. bew. 17 14 0.1 Eindhoven regen 19 15 1 Zd-Limburg zw. bew. 20 15 1 Stockholm zw. bew. 15 10 0 Oslo zw. bew. 18 11 0.4 Kopenhagen half bew. 17 11 0 Londen licht bew. 21 12 0 Amsterdam zw. bew. 19 14 1 Brussel geh. bew. 19 15 0 Luxemburg geh. bew. 21 13 0 Parijs zw. bew. 25 16 0 Nice half bew. 26 20 0 Berlijn regen 17 13 0.4 frankfort zw. bew. 24 11 0 Münehen zw. bew. 26 12 0 Zurich onbew. 26

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1