Vrouw mishandeld en verdacht van diefstal uit portefeuille Zaterdag 8 september mars wedstrijden aan de Dreef Agenda voor Haarlem en omgevms Zandtransport door Heemstede wordt ernstig probleem Geen ,,50-km-borden bij elke zijstraat B. en W.: „Heemsteedse Dreef niet ontsie a/dm, NAAIMACHINES ENGEL OUD HAARLEM IN FLOODLIGHT SLAAPBANKEN 'T BINNENHUIS RAFAëL GELEIDT TOBIAS NAAR ZIJN DOEL Stil en iets lager Officier van justitie wil psychiatrisch rapport Aad Bogaard wint in de sprint Duits fanfarekorps aparte attractie Meisje gered aan Langevelderslag B. en W. overwegen afdoende maat regelen te treffen tegen overtreders Raadsvergadering zonder debat IJMUIDENAAR STAAT TERECHT KOOT PIANO'S Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. B. J. VAN HEMT 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 4444 44 jt* «'a De beurs vandaag: VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1962 PAGINA 3 Grote Houtstraat 181 Haarlem Tel. 14444 DE KAMPIOEN Softball-beslissing Z1JLWEG 57 - HAARLEM Burgerlijke Stand Haarlem PRINSESSEN IN „PRINSENHOF" Films Muziek Toneel Diversen T entoonstellingen RECLAME-AANBIEDING „VOOR BETER W0NEH" Ploeg van „De Kam pioen" in club kampioenschap Vergunning REDDINGSBRIGADIERS HELPEN IN HET ZWIN Openinigsbal (V.) KAJ 44 LAS U CISTEREN DE ADVERTENTIE VAN BRIL 44? 44 DE BRILLENZAAK, DIE OPENDE MET 44°/o KORTING? 44 CA EENS KIJKEN: BRIL 44 44 Jansstraat 44. Telefoon: 19860 Voor iedereen 44% korting' 44 44 44 44 44 44 Kampioensbal van „Onze Gezellen" Is heel iets anders, maar echt dansen leert U bij dansacademie want Beurs van New York HAARLEM, 31 auer. „Het was de Ferveusiteit. Ik wilde de kinderen sien", was het verweer van de 37-ja- fige pKsseerder uit IJmuiden, die voor ue Haarlemse rechtbank terecht stond omdat hij tegen de wil van zijn vrouw, {Wet wie hij niet meer samenleefde, naar huis binnengedrongen was en daar enige ruiten vernield had. In het gan- fetje was een vechtpartij ontstaan, waar- oij de vrouw een bloeduitstorting aan «aar arm en verwondingen aan de be- Wen opliep, toen zij hardhandig met een flets opzij werd geduwd. Tijdens de zit- flng wist geen der beide partijen te Vertellen wat er precies was gebeurd. Na ampele ondervragingen bleek de vrouw van mening dat haar man haar tvél ruw tegen de muur had geduwd, maar haar niet mishandeld had, zoals in de dagvaarding stond. De man wist zich van de ruzie niets te herinneren en ontkende de beschuldiging. Even stel lig ontkende hij de tweede beschuldi ging, dat hij op 15 maart van dit jaar de inhoud van een portefeuille die in de garderobe vein de confectiefabriek in IJmuiden, waar verdachte als plisseer- der werkte, verloren was, naar zijn eigen portemonnaie had laten verhui- Zen. Die dag had hij samen met een collega in de garderobe een sigaretje gerookt. Een van de uitsn\iders kwam even later tot de ontdekking dat zijn portefeuille met een inhoud van 155 verdwenen was en zijn papieren overal op de vloer van de garderobe ver spreid lagen. In de portemonnaie van verdachte werd later een even groot bedrag in dezelfde coupures gevonden: één briefje van honderd, twee van vijf- Advertentie) De beste Europese merken. JAPANSE ZIG-ZAG NAAIMACHINE 1 350— HAARLEM, 31 aug. In het „Van der Aart sportpark" liet de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" zijn laatste rit van het zomeravondseizoen verrijden en daarvoor bestond onder de renners een flinke belangstelling. Aad Bogaard toonde zich in deze rit de snelste rij der en zegevierde in de eindsprint van een zeven man sterk peloton. Alle uitlooppoklngen, waarbij vooral Chris Plus en Rinus Stevens zich ac tief hadden getoond, waren in deze race op niets uitgelopen. Een eindsprint moest zodoende de beslissing brengen en daarin bleek de jongste Bogaard-zijn broer Bert was in de laatste ronde van de fiets gestapt - over't scherpste eind- schot te beschikken. De uitslag luidt: 1. A. Bogaard, 2. T. Blom, 3. R. Ste vens, 4. H. Handgraaf, 5. M. Rutte, 6. C. Plus, 7. B. Schenk, 8. J. Aldershof, 9. Wolfers. Ook bij de C-klassers moest een sprint de beslissing brengen en daarin toonde Willem Fiechter zich de snelste. De uit slag luidt: 1. Fiechter, 2. Schenk, 3. Van der Pijl, 4. De Ruyter, 5. Caarels, 6. Seelen, 7. Otte, 8. W. de Veer, 9. Koer, 10. Bakker. HAARLEM, 31 aug. Zaterdag 1 september zal om zes uur op het ter- rein van Onze Gezellen aan de Ver- £ierdeweg worden gespeeld de softball Wedstrijd BloemendaalDIO. Beide clubs zijn geëindigd op de tweede Plaats van de tweede klasse. De win baar van deze wedstrijd mag in een hele competitie tegen TYBB proberen een plaats in de eerste klasse te be reiken. (Advertentie) Ook VLEUGpLS in ruime sortering voorradig. Uitsluitend gerenommeerde merken. - Ook huurinstrumenten. Katalogus op aanvraag. Telef. 11036. BEVALLEN van een zoon: 27 aug.: M. Franz-van der Beek. 28 aug.: M. J. de Lange-Bekker, A. Scheffer-Beverloo, H. van der Werff-de Jong. 29 aug.: S. Oornelisse-van Maaswinkel, I. A. Des- Cendre-Wirth, A. Kooij-van der Velde, aug.: C. P. Piek-Meijer. BEVALLEN van een dochter: 28 ?hg.; l. Captijn-v. d. Wekken, L. Voor- fl°rst-Hirs. 29 aug.: T. Porsch-Luijkx, L. Visser-Huijbens, J. J. v. Dongen- van Werkhoven, W. C. Zandvliet-Kroon, S. v. d. Hoek-Bos. ONDERTROUWD: 29 aug.: A. J. Bos ~h W. C. v. d. Veldt, A. J. v. Leeuwen A. G. Verver, J. H. v. d. Brink en >jc, Korthuis, J. B. Bolters en M. Schoorl, jA. C. v. Kesteren en Th. H. Hendriks, j' H. Leloux en M. B. Timmermans, Rj'iii Rooijen en A. M. Joosten, H. I* nrheiissens en J- v- d- Binden, T. J. °strom en W. Steeman. ^GEHUWD29 aug.: J. H. Brakel en jj" Th. v. d. Wouw, P. S. Kaandorp en •pil v. Warmerdam, C. M. Vink en v C. Engelen, J. B. Sehuijt en M. J. wd. Schuit, J. N. Tromp en J. M. de 1 f: C. Sellmeijer en A. B. Langohr, Li,„ v- d. Berg en W. M. Semp, J. ucas en E. G. Woortman, P. A. Fel- vil en A. E. v. Zutphen, J. v. d. Wek- en Klomp. 30 aug: P. F. Brou- en oei3LA. G. de Groot, O. A. Hellmann C t Zwitser, D. Kruijff en G. Walgien, Beffi Meure en G. Langeveld, A. C. sius en A' Hund. J- J- Bergan- ban t tt v,ter Maat, C. G, Montau- C -M n' Ballintün, P. S. Kikkert en -s* -Groot. Poel ^?LESEN26 auS-: c- M- Toe- v. h w 1' Gasthuisvest. 27 aug.: L. J. S KoS'd Mrt. v. Heemskerkstr., ^ied^nne;B,r,0eSluizen- 81 j Graaf van j, JanwSLi i aug': A- de Graaff, 77 3. Mn U' aug.: A. Versteeg, 76 ïaa-i v- Heemskerkstraat, M. Dwee- aue .5? j, Gasthuisvest. 30 Cubben-Gdsing, 68 j, Gasthuis entwintig en twee van twee gulden vijf tig. Hij beweerde echter dat het zijn eigen geld was. „Ik had het briefje van honderd even tevoren bij mijn kost- juffrouw voor tien briefjes van tien ge wisseld". De kostjuffrouw, met wie hij onmogelijk contact had kunnen hebben vóór het onderzoek door een recher cheur in de fabriek, viel de plisseerder bij. Bovendien meldde zich nog een an dere getuige die het wisselen van de bankbiljetten had gezien. „Kijk eens" had de plisseerder de kantinejuffrouw enkele dagen daarna uitgenodigd een kijkje in zijn portefeuille te werpen. Deze had toen duidelijk een briefje van honderd tussen andere biljetten gezien. Op de vraag van de rechter waarom hij Zoveel geld op zak had, verklaarde verdachte dat hij geen spaarbanboek- je had, ^n heel weinig voor zichzelf uitgaf. Somberder ging het er voor de plis seerder uitzien toen de sorteerproef met een speciaal daarvoor afgerichte hond ter ^sprake kwam. De hond had tot tweemaal toe het geld uit de porte monnaie van verdachte in verband ge bracht met de uitsnijder. „Dat zegt nog niets", kwam verdachte in het ge weer. We hebben op de plisseerderij al lemaal dezelfde geur aan onze kleding". „De hond gaat alleen af op dierlijke geuren en laat zich niet van de wijs brengen door de chemische geuren, die in de fabriek hangen", verklaarde de getuige-deskundige. Tot slof van het onderzoek wist verdachte plotseling ze ker dat hij, nadat hij met zijn collega de garderobe verlaten had, daar met meer was teruggekeerd. De officier van justitie constateerde dat het er bij de schermutselingen in de gang van het huis van verdachte's vrouw niet be paald zachtzinnig toe was gegaan. E- venmin ontkwam hij aan de indruk dat hoewel de zaak van de vermiste por tefeuille hier en daar nog wat vaag was, de sporen in de richting van de plisseerder leidden. Hij achtte het feit cat verdachte het briefje van honderd aan de kantine-juffrouw getoond had een handige truc om een alibi te ver krijgen. De officier van justitie stelde voor een voorlidhtings- of psychiatrisch rapport af te wachten. Wanneer de rechtbank daarmee niet akkoord zou gaan was zijn eis drie maanden met aftrek. De verdediger stelde het re kwisitoor op losse schroeven door constateren dat het enige bewijs van verdachte's schuld de sorteerproef zou zijn. De verdediger verklaarde zonder meer cynisch tegenover de sorteer proef te staan omdat zowel de bena deelde als de verdacht in dezelfde werksfeer leefden en in vergelijking met de anderen die bij de proef wa ren betrokken zeker op e-kaar gele ken zouden hebben, wat geur betreft. Hij verzocht een boete voor verdach te's handelwijze tegenover diens vrouw en vrijspraak van de tweede tenlaste legging. Uitspraak over veertien dagen. (Advertentie) De bekende ophaalbrug, over het Spaarne, tegenover de Bakenesser- gracht met de daar aan het Spaarne liggende oude grachtenhuizen, met trapgevels, ook wel „de tweeling" ge noemd, zijn gedurende de Frans Hals tentoonstelling in het floodlight gezet, hetgeen in de late avonduren een sprookjesachtig aanblik geeft. Het is beslist de moeite waard, hier een kijk je te gaan nemen. Tevens zal de late wandelaar kunnen genieten van het oude prachtige patriciërshuis, Spaarne 11, waar van Duivenboden permanente meubelshow gevestigd is. Is het won der dat van Duivenboden juist dit pand uitzocht, om met zijn keur en stijlmeu belen naar voren te komen. De grote sortering en de opstelling der meubelen is zo grandioos, dat het beslist de moei te waard is, en dan nog zonder enige verplichting, in dit zeer oude huis een kijkje te nemen. :.v ;v •-•.vNv -s HAARLEM, 30 aug. Zaterdag 8 september zullen aan de Dreef even als in voorgaande jaren, ter afsluiting van het zomerseizoen, de gemeentelijke marswedstrijden worden gehouden Ongeveer twintig muziekkorpsen en drumbands uit Haarlem en omgeving zullen hieraan deelnemen. Een bijzon dere attractie is de deelneming van een fanfarekorps uit Duitsland (Ne- heim-HüstenDe inzet voor deze marswedstrijden wordt gevormd door een aantal wisselbekers, voor de di verse afdelingen beschikbaar gesteld. De beoordeling geschiedt door een jury, bestaande uit de heren Jos. de Klerk, Meindert Boekei en Aad van Veluwen. Behalve de wisselbekers worden me dailles en andere prijzen toegekend voor de beste prestaties in de verschillende afdelingen en voor de beste tamboer- maitre. Naast de vakkundige beoorde ling door de jury zullen drie plaatse lijke journalisten, die minstens zo cri- tiseh zullen luisteren, het korps aan- NOORDWIJK, 31 aug. Aan de Langevelderslag te Noordwijk geraakte een 10-jarig meisje, afkomstig uit Geleen, bij het zwemmen in zee in moei lijkheden. Ter plaatse aanwezige bad gasten trachtten haar te redden met een stok met grijptouwen, doch men liet het touw schieten, zodat de jeugdige drenke linge met stok en al steeds verder de zee in dreef. Drie gealarmeerde leden van de strandwacht der Noordwijkse Reddings brigade begaven zich te water, doch konden door de sterke stroom met het kind niet aan het strand komen. Na het, uitwerpen van een haspellijn werd het viertal aan wal gebracht, waarna de jongedame in de Brigadepost wat op verhaal werd gebracht. DELFT, 31 aug. Donderdag heb ben de prinsessen Beatrix en Margriet incognito een bezoek gebracht aan de Oude Kunst- en Antiekbeurs in „Het Prinsenhof". Ze werden er rondgeleid door de heren S. Nijstad, bestuurslid, en Marcel B. Keezer, organisator van de beurs. Prinses Beatrix was in ge zelschap van haar secretaresse, mejuf frouw mr. Wijnen, prinses Margriet had een studievriendin bij zich. CINEMA PALACE: Blue Hawaii, a.l. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Hercules en de koningin der Amazones, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LIDO: (4e week) Mr. Vlubber, de vliegende professor, alle leeftijden. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Le belle Américaine, 14 jr. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY t/m zo.: Planeet der gedoemden, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uu/r. Ma t/m do.: Bajonetten tegen tanks, 18 'jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO :De kreet, volw. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVAVrij. 2.30 en 8.15 uur. Za. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: G. I. Blues, alle leeftijden. Ma. en di. 8.15 uur. Wo. 2.30 uur: Zo zal je er een hebben, alle leeftijden. Wo. en do. 8.15 uur: Aparte tafels, 18 jaar. Zondag 2 september Teylers Museum. 3 uur: Concert op het 31-toons Fokkerorgel door Wim Daim en Anton de Beer. Dinsdag 4 september Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Concert door Albert de Klerk. Donderdag 6 september Grote of St. Bavo Kerk. 4 uur: Concert door Albert de Klerk. Zaterdag 1 september Stadsschouwburg. 8 uur: Haagsdhe Co- medie roet „Don Gil met de groene broek". Regie: Joris Diels. In de hoofdrollen: Myra Ward, Do van Stek en Jules Croiset. Zondag 2 september Stadsschouwburg. 8 uur: Haagsdhe Co- medie met „Pas op de verf". Regie: Paul Steenbergen. In de hoofdrollen: Ida Was serman, Annie Leenders en Joris Diels. Dinsdag 4 september Stadhuis. 2 uur: Gemeenteraadsver gadering. Frans Hals Museum: Partretten en genre stukken uit internationaal museaal en particulier bezit. Dagelijks van 10—5 uur. Zondag 15 uur. Iedere avond geopend van half negen tot half elf (Kaarslicht en muziek), (tot 30 september). Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse schooi 16e t/m 19e eeuwse Fossieien natuurkundige instrumenten Dagelijks van 11—5 uur Eerste zonda^ van de maand van l5 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraai 1b uuat religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Van 1012.30 en van 1.39—5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen 2—5 uur Museum „Het Huls van Looy", Kleine Houtweg 103: Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dage lijks van 105 uur Zondag van 1—5 uur (Tot 30 september) Kunstzaal „ln 't Goede Uur' Korte Houl straat 1 hoek Nieuwe Kerksplein Maand augustus Poppe Damave Teke ningen en aquarellen uit Spanje en Spaans Marokko, cruquiusmuseum, Haarlemmermeer. Histu rische stoommachines, watermolens enz. Dagelijks vaD 9—12.30 en van 1.30—5 uur Zondag van 105 uur. Kunsthandel Bier, Groot Helhgland 06. Tentoonstelling van werken van Hol landse meesters uit de 17e eeuw. Dage lijks van 105 uur. (Tot 30 septemberl Vishal: Ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van het Frans Halsmuseum Is een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem tentoongesteld (tot 30 september). wijzen dat naar hun mening de ere palm moet wegdragen. Ook voor deze beoordeling wordt een prijs beschik baar gesteld. Het eerste gedeelte van de wedstrij den, die om zeven uur 's avonds be ginnen, omvat hoofdzakelijk tamboer- korpsen. Daarna volgen de tamboer- korpsen, bezet met klaroenen, signaal- trompetten, jachthoorns of pijpers; het laatste gedeelte van de wedstrijden wordt verzorgd door de harmonie- en fanfarekorpsen. Na afloop van de wedstrijden, om streeks 10 uur, maroheren alle korp sen met muziek via Houtplein, Grote Houtstraat en Grote Markt naar het gemeentelijk concertgebouw aan de Lange Begijnestraat, waar de bekend making en uitreiking van de- prijzen zal plaatsvinden. Aan de Dreef zal een tweetal tribu nes worden opgesteld waarvoor een be perkt aantal plaatsen beschikbaar wordt gesteld. Kaarten hiervoor zijn in voorverkoop te verkrijgen bij het Ver keersbureau van de stichting „Haar lems Bloei", Stationsplein 1. Advertentie) 100% WOL Grote Houtstr. 62 en 67. Tel. '0657-12839 Op het station te Haarlem zijn vanmor gen tijdens het rangeren van trein wagons twee rijtuigen ontspoord. De ontsporing geschiedde om kwart voor zeven. Er was vrijwel geen materiële schade. De vertraging in het treinver keer was niet noemenswaard. (Advertentie) schuimrubbervulling - wollen bekleding vanaf f 189, JULIAN AP ARK 58-62 bij Soendaplein Haarlem-Noord Telefoon 54530—57713 HAARLEM, 31 aug. Het Haar lemse „De Kampioen" heeft voor het komende clubkampioenschap van Nederland op de weg, dat woensdag 26 september over een afstand van 78 kilometer in de omgeving van Wijk bij Duurstede wordt gereden, reeds acht renners aangewezen. Het zijn: Piet Steenvoorden en Henk Peters uit Heemstede, de succesvolle Santpoorter Coen Visser, de broers Toon en Marcel Rutte uit Haarlemmerliede met de Haarlemmers Gerrit Krabbenbos, Bram Schenk en Bert Bogaard. Uit dit achttal zal de definitieve ploeg voor het clubkampioenschap worden samen gesteld. HEEMSTEDE, 31 aug. Wellicht zullen binnenkort de colleges van B. en W. van Heemstede, Bloemendaal en Zandvoort zich beraden wat er ge daan kan worden tegen de alsmaar toenemende overlast van het zandver- voer in deze gemeenten. Dit heeft gis teravond de loco-burgemeester van Heemstede, de heer Van Lent, mede gedeeld in antwoord op vragen van het VVD-raadslid Schuitenmaker over deze brandende kwestie. De bezwaren richten zich vooral te gen het stuiven van het zand tijdens het transport. Daardoor worden niet alleen de voortuinen van bewoners die aan de wegen wonen, waarover het vervoer plaats vindt, ondergestoven, maar ook de rioolputten raken ver stopt. In de drie gemeenten is het zand transport langzamerhand een regelma- tig terugkerend agendapunt van de respectievelijke gemeenteraden gewor den. In Bloemendaal is er kort geleden over gesproken en nog deze week heeft de gemeenteraad een voorstel van B. en W. het open vervoer van zand te verbieden met een kleine stemmen- meerderheid verworpen. Een verkla ring voor dit standpunt zou kunnen zijn, dat men in Zandvoort vanouds aan stuivend zand gewend is. In Heemstede is de kwestie reeds herhaaldelijk te berde gebracht. In juni van dit jaar heeft een bespreking tussen de korpschef van politie en de zandvervoerders plaats gehad, maar dat heeft niet geleid tot een „zanddicht" vervoer In de afgelopen maanden zijn er negen processen-verbaal opgemaakt, omdat sommige ondernemers de laad bakken van hun vrachtwagens niet hadden verhoogd. B. en W. van Heemstede hebben bij de Amsterdamse Waterleidingduinen de grootste zandleverancier in deze -buurt geïnformeerd hoe lang het zandtransport nog ttd duren. Zij heb ben te horen gekregen, dat dat nog minstens twee jaar onverminderd plaats zal vinden. Daarna is een drastische vermindering te verwachten en zal al leen voor kleine projecten zand van de Waterleidingduinen worden gebruikt. Omdat ook B. en W. van Heemstede zich ernstig bezorgd beginnen te ma ken overwegen zij de thans geldende vergunningen in te trekken en te ver vangen door nieuwe, waarin onder meer bepaald wordt, dat de vergunning bij een eenvoudige overtreding wordt ingetrokken en pas opnieuw zal wor den verleend na betaling van een niet onaanzienlijk bedrag. Op een suggestie van de heer Schui tenmaker om ter bestrijding van het euvel de hulp in te roepen van de Or ganisatie voor Toegepast Natuurweten schappelijk Onderzoek in Den Haag, met welke instelling gezocht zou moe ten worden naar een afdoende oplos sing van „stuifvrij" zandvervoer, zijn B. en W. niet ingegaan. HEEMSTEDE, 31 aug. B. en W. van Heemstede voelen er niets voor bij elke zijstraat van de Heemsteedse Dreef een zogenaamd „50-km"-bord te plaatsen. Naar hun mening zou daar door het estetiseh aanzien van deze riante weg ernstig worden geschaad. De behoefte aan die borden is niet zo groot, dat zomaar over dat bezwaar moet worden heengestapt. Op de we gen in de buurt van de Heemsteedse Dreef geldt een snelheidslimiet, zodat aanwijzingen aan het begin en einde van de Dreef, dat men niet harder dan vijftig kilometer mag rijden, vol doende moeten worden geacht. Dit standpunt hebben B. en W. van Heemstede medegedeeld aan de heer HEEMSTEDE, 31 aug. Het is nog niet gebeurd, dat de leden van de Heem steedse gemeenteraad de voorstellen, die hun ter openbare behandeling door B. en W. waren toegezonden, zon der enige discussie hebben aangeno men. Gisteravond beleefde de publie ke tribune, waarop overigens één be langstellende was gezeten, deze pri meur. Daardoor is de laatste „werk vergadering" de kortste bijeenkomst ge worden, die de Heemsteedse gemeente raad in de afgelopen zittingsperiode heeft gehouden. Zij duurde nog geen uur. Alleen in de rondvraag werden enke le kwesties aangesneden. Mevrouw Co- hen (PvdA) maakte de voorzitter attent op de onoverzichtelijke verkeerssitua tie, die op de Zandvoortertorug voor automobilisten is ontstaan, nu daar sinds kort een bord voor wielrijders is geplaatst. De voorzitter beloofde een onderzoek in te stellen. Naar aanleiding van een vraag van de heer Willemse (KVP) of er reeds maatregelen zijn getroffen om een aan tal kleine bedrijfjes, die aan de Cru- quiusweg met uitzetting worden be dreigd, gastvrij onderdak te verlenen op het huidige woonwagenkamp zei de voorzitter, dat deze kwestie de volle aandacht van het college heeft. BLOEMENDAAL, 31 aug. Een ongeveer zestienjarige jongeman uit Haarlem, die de zwemkunst niet mees ter is, begaf zich omstreeks half vier bji opkomend water door het eerste zwin naar de eerste bank. Het water reikte de jongeman tot borsthoogte. Toen hij enige tijd later terugwilde ontdekte hij tot zijn schrik, dat hij door het inmiddels gestegen zeewater niet meer door het zwin terug kon waden. Gelukkig passeerden op dat ogenblik ter plaatse, tussen kop Zeeweg en de strandpost „De Kentering" twee jeugdleden van de Bloemendaalse red dingsbrigade. Hoewel er op deze week dag met een vrij druk strandbezoek geen officieel dienst werd gedaan na men de jeugdige brigadiers het initia tief een lopende patrouille te vormen. De jongens hielpen de bader op het strand. HAARLEM, 30 aug. Op zondag 9 september begint „de beweging voor de werkende jeugd" in het district Haar lem, de (V.)K.A.J., haar nieuwe jaar met een bijeenkomst in het parochie huis „De Linge" achter de kerk van O.L. Vrouw van de Zeven Smarten in Haarlem Noord. De morgenuren zijn be stemd als studie-bijeenkomst van het kader, terwijl in de avonduren alle le den welkom zijn op het openingsbal. De dag wordt begonnen met een H. Mis viering en feestelijk ontbijt. In de studie-bijeenkomst komt onder meer het jaarplan ter sprake. Ook staan er twee inleidingen op het programma. Veel aandacht zal besteed worden aan het vier-jaren-pian van de wereld-orga nisatie van de (V.)K.A.J., de actie „We reld-Wijd", het komende Concilie en de betekenis van de arbeid in het leven van de werkende jeugd. Over het laat ste punt begint in augustus 1963 een on derzoek van de (V.)K.A.J. over de ge hele wereld. De compositie van mozaïek en sierlijke lijnen, waarmee de Maastrichtse kunstenaar Jerome Goffin gestalte gaf aan Tobias en de engel Rafaël uit het Bijbelverhaal. Dit kunstwerk siert de gevel van het hoofdgebouw van het r.-k. kindertehuis St.-Rafael in Santpoort. Het zonlicht speelt met de vlakken en lijnen, die daardoor een bijzonder reliëf krijgen. (Advertentie) Vestiging van de Verenigde Kennemer Opticiens HAARLEM, 31 aug. Zaterdag 1 september gaat de softball afdeling van Onze Gezellen feestvieren in ver band met het kampioenschap en de promotie naar de eerste klasse. Er zal een grote balavond worden georga niseerd in het parochiehuis in de Lingestraat. Aanvang acht uur einde twee uur. SPREEKUUR De burgemeester van Zandvoort is op woensdag 5 september a.s. verhinderd spreekuur te houden. Het eerstvolgend spreekuur zal in ver band met de vakantie van de burge meester worden gehouden op woensdag 3 oktober van 10 tot 12 uur. Schuitenmaker van de WD-fractie die daarover schriftelijke vragen had ge steld en met name had gewezen op het feit, dat vobral vreemdelingen zich nogal eens op de Heemsteedse Dreef vergissen. Deze vergissingen ontstaan naar zijn mening, doordat zij tussen begin-en eindpunt geen enkele aanwij zing over de snelheidslimiet aantref fen. Op de Westelijke Randweg wordt regelmatig het ,,70-km"-bord herhaald. Naar aanleiding van een aantal kri tische opmerkingen van dit raadslid over de door de politie uitgeoefende controle op overtredingen van de maxi mum-snelheid op de Heemsteedse Dreef zeggen B. en W.. dat deze kwestie noch tot het beleid van het college behoort noch valt onder enige verant woordingsplicht tegenover de raad. Uit de regelmatig geproduceerde kwartaal cijfers blijkt echter, dat vrij intensief proces-verbaal wordt opgemaakt tegen verkeersovertreders, zodat aan de poli tie een voortdurende waakzaamheid moeilijk ontzegd kan worden. Tenslotte hebben B. en W. de heer Schuitenmaker op een desbetreffende vraag laten weten, dat vorige week op de Heemsteedse Dreef een begin is gemaakt met het markeren van een strook voor fietsers. Dat werk kon niet eerder worden aangepakt door de voort durende, slechte weersomstandigheden. Markering door witte stenen of asfalt- tegels in plaats van verflijnen heeft de aandacht van B. en - W. (Advertentie) A.-.r voor 't nieuwe dansseizoen O dagelijks van 11-13,14-17 en 19-21 uur. k Schagchel straat 29 j Haarlem 10806 Speciale lessen voor R.-K. iiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimitiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiif AMSTERDAM, 31 aug. De beurs liet het ook vandaag afweten. De handel kwam niet tot ontplooiing en het koers- peil was onder invloed van Wallstreet iets lager. Zo zijn Kon. Petroleum en Unilever met een gulden gedaald ter wijl Philips een halve gulden is gegaan. AKU opende 2 pnt lager en Hoogovens hebben 1 pnt moeten prijsgeven. Scheep vaartaandelen waren nauwelijks prijs houdend, met uitzondering van Kon. Boot, welk fonds zich goed wist te hand haven. Stoomvaart Mij. Nederland daal de met 1)4 pnt. waardoor de winst van gisteren weer ongeveer verloren is ge gaan. Amsterdam Rubber en HVA wa ren licht verdeeld. De staatsfondsen- markt was iets luier. De staffellening heeft de forse winst van gisteren moe ten prijsgeven. Na op 91)4 .te zijn ge opend, drukte klein aanbod in een vrij wel lege markt de koers met 1 pnt om laag. 41/2 Ned. 1960 4(4 Ned. 1961 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 Stalfel 1947 B.N.G. Won. Douwl L Ned Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H V.A. A.X.U Berkel Patent Calvé-Delt Cert Dell-Mij Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co Ned. Kabel Philips Gem Bez Unilever Wilton-Fyenoord BtLliton 2e Dordtsche Petr gew Kon Petroleum 50 Holl Amerika Lijn Java Ch PX KXJM. Kl Ned Stoomb M11 K.FJd. Stoomv. MiJ Neden v Nievelt v Ommeren Rott. Lloyd NecJ Scheepv. Unle Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '58 2y2 Amsterdam '56 1 -.2 Amsterdam '56 11 2)i Amsterdam '56 HI 214 Amsterdam '59 2)4 Rotterdam '57 Alb Heyn Bl obi Vorig Slot 100% 98% 97% 107 349 111 121% 36414 226 142.50 442 880 300 142.80 281 440 645% 14130 120% 131% 52.40 141% 137 140 111* 250 132% 129% 180 206 470 127.50 80% 87% 38% 99* 87% 121 opening 31/» lOOf, 97% 91 111% 120% 362% 552 154.00 13330 140.20 119% 141% 138% 129 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kenneeott Copper KXJÜ Montgomery Ward Radio Corp Republic SteeJ RoyaJ Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand. Oil Ny Tidewater Unilever UB. Steel 29/8 41%e 31% 54% 67% 52% 68% 14% 26% 48 35% 39% 33% e 101% 47% 52 17% 37% 43% 30/8 40% 32 55% 67% 53% 68% 14%b 26% 47% 39% 35% 32% 101 47% 52 17% 37 42% Stemming: prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3